Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77251) inf3rno válasza maximilian4 (#77245) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vágd le és hegessz hozzá hatlapfejű csavart. :DDD ;]

Buliban hasznos! =]

(#77252) Barret001 válasza inf3rno (#77251) üzenetére


Barret001
addikt

Sárgaréz.

(#77253) emre válasza Barret001 (#77252) üzenetére


emre
veterán

szerencsés esetben

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#77254) inf3rno válasza Barret001 (#77252) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hmm. Ha nem akarja újra hasznosítani, akkor akár a menetes részt be is lehet vágni rajta merőlegesen flexel, aztán akkor máris van mire erőkart tenni.

Buliban hasznos! =]

(#77255) 8 válasza 8 (#77236) üzenetére


8
senior tag

Mindenkinek köszönöm a javaslatokat :R
ezek szerint nyers erő kell hozzá.
Egyelőre egyetlen darab csőfogóm van, hamarosan beszerzek egy vízpumpa fogót, úgy már ellen tudok majd tartani, és nekiesek.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#77256) pjen válasza lemmy71 (#77250) üzenetére


pjen
félisten

Van keskeny pofájú csőfogó is.

(#77257) Ribi


Ribi
nagyúr

Mozgásérzékelő felszerelésbe kezdtem, a gond, hogy a mozgásérzékelő hatótávja nem elég.
Ahova fel tudom szerelni az a kapun belül kb 6-8 méterre van, viszont még a kapun túlra is el kellene hogy érjen kb 4 métert.
Egy kis óct vettem.
Kapura nem nagyon akarok rakni, mert akkor valahogy párhuzamosítani kellene őket, meg oda macerásabb kivinni.
Van vajon ennél jobb ami távolabb visz, vagy a kapu rácsai zavarhatják?
Valakinek tapasztalata ilyenekkel?

(#77258) Sándor -P20- válasza Ribi (#77257) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Létezik 20 méter (feletti) érzékelési tartományú is, de az "némileg" drágább.
Kb 20K környékén indulnak, szóval nem ez a 3K-s kategória. :F
A párhuzamosítás nem nagy pukkanás. Én 2db ilyen (occsó) érzékelővel oldottam meg a hátsó udvar / kocsibeálló megvilágítását.
Több mint 20méter. 2 érzékelő párhuzamosan, a két behatási pontnál, közötte 4db 10W-os led refi egyenletesen elosztva.
Sajnos ez van. Vagy az érzékelőt kell megfizetni, vagy + munka, + vezeték.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#77259) Ribi válasza Sándor -P20- (#77258) üzenetére


Ribi
nagyúr

Tudsz esetleg ilyet linkelni, mert nem tudom még melyik irányba indulok.
Googli meg még nem volt túl segítőkész.

(#77260) Inhouse válasza Ribi (#77259) üzenetére


Inhouse
őstag

12m felett elég ritkás. Illetve olyan árak vannak, hogy elájulsz, mellette azzal, hogy ki a fene fogja garantálni, hogy nálad mennyit fog tudni...
Több darab átfedéssel a biztos.

Üdv Inhouse

(#77261) PitLee válasza j.bravo (#77196) üzenetére


PitLee
őstag

Amit Enton javasolt pl. egy GSM riasztó lehat akár megoldás, mert azok alapból figyelik a hálózatot és küldenek SMS-t.
Van belőlük sokféle, eldönthetitek, hogy kell-e kamera mondjuk
pl. ismimnek van ilyen "kamerás" ketyeréje vagy tízen éve teszi a dolgát,
[https://www.google.com/search?q=V900-B1+GSM&client=firefox-b-d&source=lnms&tbm=isch]

vagy pl elég csak a visszajelzés és esetleg valamit még távvezérelni is lehet vele.
https://solar-soft.hu/

persze ezek csak a lokális áramszünet esetén jók, mondjuk nagyobb áramszünet esetén meg nem kel értesíteni, mert azt tik is érzékelitek. :DDD

(#77262) Sándor -P20- válasza Ribi (#77259) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Ez szerintem tudhatja: [link] igaz 35K-ért találtam.
Az emaggon erre írják pl a 20 métert, [link] ez 7K de nem fűznék sok reményt hozzá, bár kitudja.
Nekem sok az a 7K egy vagy bejön vagy nem tesztre.
A gugli ezeket dobta: [link]
Mint Inhouse írta előttem én is 2 érzékelőben gondolkoznék.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#77263) Essejó válasza Sándor -P20- (#77262) üzenetére


Essejó
veterán

BF-ben 35 még1 napig, egyébként 43K.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#77264) PitLee válasza Sándor -P20- (#77262) üzenetére


PitLee
őstag

A legtöbb ilyen ketyere érzékelési távolsága függ a felszerelési magasságtól is.

A másik dolog, hogy minden hőelmozdulásra aktiválódik, ha van közben egy bokor amit fúja szél arra is képes bekapcsolni, persze van olyan amin az érzékenységen lehet állítani.
A 20méteres érzékelőnél szerintem lehet ki kell takarni az érzékelő ablakát, hogy csak az adott pontra fokuszályon, hogy kevesebb fals felkapcsolás legyen.
Amúgy erre is láttam már olyan megoldást hogy két érzékelő van beépítve és csak akkor kapcsol ha mindkettő érzékel, ez főleg kutyás házakhoz ideális.

(#77265) Sándor -P20- válasza PitLee (#77264) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Ja.
Ebben gyárilag vannak kitakaró lamellák. [link]
Ha jól láttam magát az érzékelő pozícióját is lehet állítani, azzal állítható a hatótáv.
De ennyi pézért lehet is benne pár extra. Szerintem.

Én az enyémeken (Occsófajta :C ) szinte minimumra visszavettem az érzékenységet.
Érdekes módon a kutya nem kapcsolja be, a macska igen... :F
Nyáron a denevérekről meg ne is beszéljünk... Szerintem a környék összes denevérje ide jár kajálni éjszakánként. Berepülnek az érzékelő elé, utána mennek a reflektorok által odacsalt kepkékre, bogarakra... :DDD Nem hülyék... :D

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#77266) #21346560 válasza 8 (#77255) üzenetére


#21346560
törölt tag

Azt ugye tudod, hogy a "csőfogó" az a "vízpumpa fogó" népies elnevezése?! :C

(#77267) pjen válasza #21346560 (#77266) üzenetére


pjen
félisten

Meg a blicc és a svéd fogó is? A vizpumpa fogó egy külön állatfajta. :)

[ Szerkesztve ]

(#77268) #21346560 válasza pjen (#77267) üzenetére


#21346560
törölt tag

Hát ha te mondod?! Én kifejezetten le lettem teremtve egy csőszerelő által nem isolyan rég, aztán rekerestem, és azóta én is tudom már, 42!

(#77269) villifog válasza #21346560 (#77266) üzenetére


villifog
tag

Szerintem van
csőfogó:[link]
vízpumpa fogó:[link]

(#77270) lemmy71


lemmy71
őstag

Jó körbe lett lőve maximilian4 kérdése, fogó ügyileg :D De ahogy nézem mindenki jó mellé lőtt a témának köztük én is, mert egyik sem topikhű megoldás :N
Egy darab laposvasat feltaknyol (hegeszt) az excentercsonkra és a kellő irányba elfordítja :DDD

(#77271) #21346560 válasza villifog (#77269) üzenetére


#21346560
törölt tag

És azt láttad, hogy mindkettő a "Csőfogó" kategóriában van?! :DDD

(#77272) pjen válasza #21346560 (#77271) üzenetére


pjen
félisten

Az érdekelne melyik az a vízpumpa amit a vízpumpa fogóval szerelünk.

(#77273) villifog válasza #21346560 (#77271) üzenetére


villifog
tag

Mindegy, mert én még csőre (akkor nevén nevezzük a dolgokat) csak Super S fogót használtam, vízpumpa fogót még életemben soha. A vízpumpa fogót nem szeretem, nincs ilyenem.
De ezek szerint Neked van igazad. Mind a két fajta fogó csőfogó.

[ Szerkesztve ]

(#77274) pjen válasza villifog (#77273) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem is meg kell valahogy különböztetni. Ha szerelek és kérek egy szerszámot, felhasználás szempontjából egyértelműen különbözik a svéd és a vízpumpa fogó.Végül is igaz, mindkettő csőfogó.

[ Szerkesztve ]

(#77275) #21346560 válasza villifog (#77273) üzenetére


#21346560
törölt tag

Nem az a lényeg, hogy kinek van igaza, hanem az, hogy kiderítsük, mi az igazság! :K

(#77276) villifog válasza #21346560 (#77275) üzenetére


villifog
tag

:K

Én csak azért nem szeretem a vízpumpa fogót, mert amikor meglátom a szaki kezében, és nem a csövet fogja meg vele, hanem a szerelvényt pl: golyóscsapot, rögtön elmegy az életkedvem. Simán használhatna a szerelvényre pl: (golyóscsapra) állítható villáskulcsot, de nem, vízpumpa fogóval dolgozik. Pedig egy két sorházból álló panellakás esetén (kb: 500 lakás) vízpumpa fogóval teszik fel a lakásban levő új gázcsapokat. Utána nem lehet kézzel megfogni a szerelvényt, mert annyira sorjás, meg ronda lesz.

[ Szerkesztve ]

(#77277) macilaci78 válasza villifog (#77276) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem is csőfogóm van és állítható villáskulcsom. Eddig mindenre elégvolt a kategóriában.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77278) lemmy71 válasza villifog (#77276) üzenetére


lemmy71
őstag

Csak azért hogy legyen még min vitázni, ha már felhoztad ezt a negyedik kulcs fajtát :DDD

"Az állítható csavarkulcs vagy állítható villáskulcs, egy szerszám amivel meghúzni illetve lazítani lehet szögletes fejű (főleg hatlapfejű) csavarokat vagy anyákat.
A kulcsot fokozatmentesen lehet beállítani, hogy különböző méretű csavarfejekhez, anyákhoz lehessen használni.
Számos európai országban, például Franciaországban, Németországban, Spanyolországban és Olaszországban, angol kulcs-nak hívják, mert 1842-ben egy angol mérnök, Richard Clyburn, találta fel. Dániában, Lengyelországban és Izraelben ellenben svéd kulcs-nak nevezik mivel a feltalálását a svéd Johan Petter Johansson-nak tulajdonítják, aki 1891-ben szabadalmat kapott ugyan, de csak a kulcs módosítására. Amerikában (USA) egyszerűen csavarkulcsnak (wrench) hívják.
A svédek skiftnyckel-nek hívják, ami lefordítva állítható kulcs (változó kulcs)"

Na akkor, ki minek is hívná :D

(#77279) villifog válasza lemmy71 (#77278) üzenetére


villifog
tag

Szerintem az állítható villáskulcs elnevezés olyan egyetemleges.

(#77280) villifog válasza macilaci78 (#77277) üzenetére


villifog
tag

Nekünk Svédfogó (egyenes illetve s alakú pofával), villáskulcs, állítható villáskulcs, francia kulcs.
Vízpumpafogó nincs és nem is lesz.
Csősatu, vizes menetmetsző (kúpos), mi is megoldunk mindent odahaza, de azt ki nem állhatom, ha a hatlapfejű szerelvényekhez vízpumpa fogót használ valaki, itt most nem a bontásra gondolok.

(#77281) PitLee válasza pjen (#77272) üzenetére


PitLee
őstag

A régi pl. autók vízpumpája aminek tengelyén volt az ékszíjtárcsa és még ezen tengelyen volt a ventilátorlapát tartó, majd a ventilátor, állítólag itt használták előszeretettel az autószerelők és ragadt rá a csúfnév, eredetileg "Channellock" volt a neve.
https://www.proquest.com/openview/97d05388564b56b037b480e670e79e78/1?pq-origsite=gscholar&cbl=48658

(#77282) PitLee válasza villifog (#77276) üzenetére


PitLee
őstag

Tegnap már elkezdtem rajzolni a képen amin a sarokszelep is látható, hogy a legtöbb sarok szelep két oldalán van egy - egy sík téglalap, hogy hátulról meglehessen fogni egy állítható csavarkulccsal, mert én sem csipázom amikor a szép króm, nikkel..ect. felületet csőfogóval cseszik szét.
Amelyik sarokszelepen nincs ilyen lapolás azt meg ahogy korában írták, bele kell dugni vagy a csőfogó hengeres szárát vagy az imbuszkulcsot amelyik olyan.

Az öreg faterék idejében még a francia kulcs volt a divat aztán jöttek be a csavarkulcsok.

(#77283) do3om


do3om
addikt

Én meg rengeteg dolghoz vízpumpa fogót használok. Az mindig van nálam, mert bár milyen csavart, vagy dolgot meg tudok fogni vele.
:B

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#77284) villifog válasza PitLee (#77282) üzenetére


villifog
tag

Én még a sarokszelepet is nagyon nem szeretem. Még a panelba is úgy csináltuk meg a vizet, hogy minden (hideg, meleg) helyre külön vittünk csövet, a csőfolyosóból. Nem egy nagy távolságok vannak, és minden induló helyre mofémes golyóscsapot tettünk. Az meg örök élet plusz egy nap, de legrosszabb esetben is van hozzá javító készlet. Szóval mi száműztük a sarokszelepet a repertoárból.

(#77285) Barret001 válasza villifog (#77284) üzenetére


Barret001
addikt

Nálam van pár sarokszelep.természetesen mind be van rohadva...El akarod zárni,és a kezedben marad a fogantyú.

(#77286) pjen válasza Barret001 (#77285) üzenetére


pjen
félisten

Egy fogóval álltalában működnek.

(#77287) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Mint látjuk ahány ház, annyi szokás. Ki mit szeret használni, kinek mi áll kézre.
Nekem pl pont az állítható csavarkulcsoktól áll fel a hátamon a szőr.
Pedig gyerekként nagyon sokat használtam faterom franciakulcsát, meg jópárszor adtak a kezembe ilyen állítható kulcsot, hogy az milyen szuper.
Háát nekem valahogy nagyon nem áll kézre. :F Tökéletesen le tudom fordítani a hatlapról, nagyszerűen le tudom vele sarkazni azt amit nem kellene, a "bütykeimet" is tökéletesen le tudom vele verni... :DDD
Lehet én vagyok nagyon maradi, vagy szűklátókörű, vagy fantáziátlan, de ha kulcs akkor villás.
Csillag jöhet, dugókulcs úgyszintén.
Jó darabig a patent fogókkal is hadilábon álltam. Már van pár darab belőlük.
Azt nem mondom azokért nyúlok először, de kaptak már a sorstól... :DDD

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#77288) Samus


Samus
addikt

Ki mennyire van otthon autóerősítős témában? Még régebben mutattam a boomboxom, amit hamarosan upgradelek (nagyobb dobozba kerül, mert nagyon kevés a térfogat a szettnek). A tápellátást egy brand gépből származó Dell ATX táp (pár púpos kondit cserélni kellene a szekunder kör végén, de ettől fügetlenül megy) végzi. Szerencsére potméteres, így meg tudtam növelni a feszt egészen 13.2V-ra (csak a 12V-os ágon, a másik kettőt hiába tekerem...), ami terheléskor beesik 12.9 körüli értékre (ez jó, mert eddig 11.85 körüli feszről ment, mikor megkergettem). Az erősítő egy oldschool Alpine 3550, ami hídban hajt egy MTX Terminator komponens szettet (persze sztereóban, 1+2 és 3+4 módban). Az Amp-Performance adatai szerint ilyenkor 2x85W a plafon, amit kiprésel magából, 13.5V mellett (1% torzítással), ez relatíve sok. A kérdésem, hogy érdemes-e DC boostert vennem, és magasabb feszről etetni az erősítőt?

Amit sikerült a netről előtúrni a témában, hogy minél jobban megközelítjük a maximális tápfeszt (14.4V), azonos jelszinten magasabb teljesítményt kapunk, érezhetően alacsonyabb torzítás mellett. Konkrétan egy mérést is láttam, 13.5V mellett 75W/1% volt a végeredmény, azonos bemenő jelszint mellett 14.38V mellett 80W és 0.009%, utóbbinál szinte teljesen szabályos volt a színuszhullám. Vagy a Hobbi Elektronika csoportba fáradjak ilyen jellegű kérdéseimmel?

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#77289) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Földben szeretnék áramot levinni egy völgybe olyan 100 méter hosszan. Mi a minimum elvárható védelem erre? Mekkora mélységbe ássak le?

Buliban hasznos! =]

(#77290) pjen válasza inf3rno (#77289) üzenetére


pjen
félisten

Vegyél föld kábelt Pl szam kam. Két ásonyom mélyen elég mélyen van.

(#77291) Dani_kp válasza inf3rno (#77289) üzenetére


Dani_kp
őstag

Hivatalosan 90 cm mélyre kéne leásni. Földkábel + kpe cső. De elég zsebbenyúlós mutatvány ekkora távolságra.

https://ingatlan.com/33821564

(#77292) Dani_kp válasza Dani_kp (#77291) üzenetére


Dani_kp
őstag

Nem olcsó, de iyen kábelt vennék minimum: [link]

https://ingatlan.com/33821564

(#77293) pjen válasza Dani_kp (#77291) üzenetére


pjen
félisten

Ennek nézz utána.Szabályozott terepen 60-80 cm. A föld kábelt lehet csőbe tenni, de nem előírás. Kábel jelző szalagot szoktak tenni, esetleg kábel téglát.

(#77294) pjen válasza Dani_kp (#77292) üzenetére


pjen
félisten

Én szamkamot vennék, földben örök élet és egy töredéke árban a réznek.

(#77295) imibogyo


imibogyo
veterán

Elkezdődött... Szét szedtem, mint kiscica a taknyos zsebkendőt... A kérdés már csak az, hogy össze is bírom-e majd rakni? :DDD

4-5 kisebb hibát már megoldottam, most jön az egyik legnehezebb dolog a kormányzás. Már úton van a munkahenger, az orbit stb. Olcsóbb rögtön szervósítani, mint a gyári kormányzást rendbe rakni. Holnap kiesztergálom a perselyt a csukló részhez és akkor az utolsó "felesleges kottyanás" is megszűnik a vázban. :K

(#77296) inf3rno válasza Dani_kp (#77291) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom belefér e idén. Nagyon nincs betervezve, de akarok egy kezdetleges üvegházat, és azt hiszem, hogy teljesen passzívan nem igazán lesz megoldható.

Gondolom a karbantarthatóság ennél nem szempont. Ha mondjuk belenő egy fa gyökere és elszakad az egész, akkor mi van? Fel kell ásnom az egészet, hogy megtaláljam, hogy hol a hiba?

Lehet túlságosan előre gondolkodok, és inkább első körben abból kéne kiindulni, hogy hány amperre tervezek, mert attól függ a kábel vastagsága is. A karbantarthatóság csak utána jön.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#77297) inf3rno válasza pjen (#77294) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Lehet, hogy inkább alu lesz, mert az olcsóság is szempont.

Buliban hasznos! =]

(#77298) pjen válasza inf3rno (#77297) üzenetére


pjen
félisten

A szamkam ba nem nő bele semmi. Azért szokták 2 ásónyom mélyre tenni, még az eke se vág bele. Egyébként nincs szükség karbantartásra.

[ Szerkesztve ]

(#77299) Inhouse válasza Samus (#77288) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem láttam még olyan PC tápot, ahol lehetett volna állítani a kimeneti feszültségeket, nem hogy külön-külön... Mivel egy primer oldali meghajtás van, egy transzformátor, ezért nem lehet külön-külön állítani őket. Úgy van tekerve a trafó, hogy nagyjából kiadja a névleges feszültségeket. A régi AT tápoknál az +5V a fontos érték, ezért főleg arra volt beállítva és +12V annyi volt amennyi. Alacsony terhelésnél inkább csak 11,xV. Nem volt fontos. A negatív feszültségeket meg a kis terhelhetőség miatt egy-egy stab IC adta.
A modern ATX-es tápok már bonyolultabbak, ott +3,3V is kell és az is nagy terhelhetőségű, olyat még nem alakítottam át.
Egyébként viszonylag könnyen be lehet egy PC tápot (AT-s és TL494 meghajtású előnyben) úgy, hogy a +12V-os kimeneten stabil 14,4V legyen. Persze ilyenkor a többi feszültség is magasabb lesz. Egy ellenállás osztóval van beállítva a kimeneti feszültség. A kiemeneti feszültséget úgy osztja vissza, hogy akkor legyen az osztó közepén 2,5V, amikor a kimenet névleges feszültségre kerül. A +5V és a +12V-ról is megy egy ellenállás (valamennyire a +12V-ot figyeli, a +5V a kitüntetett) egy közös pontra (itt lesz 2,5V) és innen egy ellenállás a testre. A Közös pont megy a TL494 komparátorának egyik lábára, a másik lába a referencia feszültségről van visszaosztva, ez stabil, ehhez hasonlítja. Szóval a +5V-os ágról kikötöd, a +12V-os ágon olyan értékre cseréled, hogy akkor legyen a közös ponton 2,5V, amikor a +12V-os ág 14,4V-on van. Ez még nem nagy változás, van tartalék a rendszerben, simán viszi.
A HE-n külön topic van erre.

Üdv Inhouse

(#77300) Dani_kp válasza inf3rno (#77296) üzenetére


Dani_kp
őstag

Azért érdemes csőbe rakni a kábelt, plusz mechanika védelmet ad neki. Illetve ahogy írta pjen kolléga tökéletesen megfelel a szam kam kábel is. Azon van plusz aluminium "páncélzat" is, így duplán védve van egy esetleges meghibásodástól. De abból is érdemes 4x25 mm2-es rakni legalább, a feszültség esés miatt. Netes árakat nézve, annak "csak" ~1200 ft métere.

Ha véletlen elszakad, akkor sem kell kiásni a egészet. Van már rá technológia és megmondják neked, hogy pontosan hol van elszakadva, persze nem olcsó mutatvány az sem. De ezért érdemes kpe csőbe rakni. :K

https://ingatlan.com/33821564

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.