Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59151) jilian


jilian
addikt

Helló!

Találtam a fiók mélyén, még annó a régi tuning gépemből való. ~22cm
Kell valakinek? Drága lehetett?

(#59152) SunMount3r válasza Samus (#59149) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És ütvefúróból is jó bármelyik "Tesco"-s olcsóbbik?

(#59153) creation válasza SunMount3r (#59152) üzenetére


creation
senior tag

Fa fúráshoz minek ütve fúró?

Amúgy meg a legolcsóbb B&D tökéletes bármire ami otthoni célú :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#59154) macilaci78 válasza SunMount3r (#59152) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha nem holnapra kell, akkor várj egy Lidl, vagy Aldi akciót Workzone, Parkside géppel.
Ütvefúró... Szóval faltípusonként változik, hogy a legcélravezetőbb. Gázbeton, ytong, lyukacsos, vagy épp tömör tégla, csúsztatott zsalus beton, akármi...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#59155) chopin42


chopin42
őstag

Üdv! Ez történt:[link].
Kérdés: a kapcsolók körül tudnám valamivel vízzáróvá tenni? Ilyen kupakok nélkül, plate mounted. Valmai spray/gumi/szigszalag szóba jöhet?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#59156) Samus válasza SunMount3r (#59152) üzenetére


Samus
addikt

Ez változó. Egy sima tégla közfalat bármivel átfúrsz, sima HSS fúróval is (ez a fémfúró), persze szakaszosan, ésszel. A Tescos is lehet jó, bele kell nyúlni. Egy márkásabb fúrószár viszont jobb befektetés (gondolj a jövőre, képkeret, kisebb polcok rögzítése mind falba megy), főleg, mivel nem árt hosszú fúrószár, a kisméretű tégla szélessége 12cm, plusz a vakolat mindkét oldalon, szóval a fúró rész hossza legalább 15cm legyen. Panelnél más a helyzet, az beton.

A fúrógép is olyan dolog, hogy nem minden tizedik furat után cseréljük, de mint írták, otthonra jó egy egyszerűbb típus is, a nagyon olcsók kerüld (a gazdaságos), de például egy Reikel (ez is Tescos) már vállalható egyszerűbb ház körüli feladatokra.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#59157) TESCO-Zsömle válasza chopin42 (#59155) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A K68 elvileg vízálló, de hogy mennyire, az már kérdés. Házilag én PlastiDip-et tudnék ajánlani a célra, de babra lesz a gombokat megfelelően letisztítani utána. A gombokon ugye -ahol mozog- nem lesz védelem, de alatta igen.

A PlastiDip egyfajta folyékony gumi, amit festék-spray-ként lehet felvinni a felületre és utána köt rá, rugalmas vízzáró réteget képezve. Nyilván a képeden a barna rész határainál körbe kéne vágni és a gombról lefejteni, mert ott az útban lenne, de a többi rész, ahol nem mozog, maradhat.Nagy gomboknál még a támasztó-tengelyek lehetnek macerásak, illetve körbe a piros lap illesztéseinél a szegélyek eldolgozására kell komoly hangsúlyt fektetni, hogy ne tudjon a "lemezek" közt befolyni a nyák-ra a nedvesség.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#59158) chopin42 válasza TESCO-Zsömle (#59157) üzenetére


chopin42
őstag

Hmm, nagyon jónak tűnik ez a Plast dip cucc :) Csak drága...
Ha mondjuk a kapcsolók köré készítek egy maszkot, a mozgó részt levédem, és csak egy vékonyka keretet hozok létre a kapcsoló tövénél, az működhet? Valahogy így képzelem:gány rajz (topikhoz hűen :D)
Esetleg van más alternatíva?
Ja és fontos, hogy el tudom távolítnai maradéktalanul? Ha mondjuk elcseszném/eladnám...

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#59159) TESCO-Zsömle válasza chopin42 (#59158) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez relatív. Egy 30+ rongyos billentyűzetre nem drága 5k-ért a vízhatlanság, főleg ha tényleges problémát jelent. Arról nem beszélve, hogy nem fogod ám mind a 3+ decit ráfújni, szóval annak az árnak a töredékével is számolhatsz, ha fel tudod használni a többit is mielőtt beszárad.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#59160) chopin42 válasza TESCO-Zsömle (#59159) üzenetére


chopin42
őstag

Persze, kifizetem, ha nincs más/jobb megoldás. Összesen lesz 30k, és valóban, megmarad. A hsz többi részére mondanál valamit? Amit a rajzzal próbáltam illusztrálni...

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#59161) Pete55555 válasza chopin42 (#59160) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Én megelőzés céljából mást mondanék neked: Kesztyű. Biztos kényelmetlen, de valamit valamiért ugye :)
Akár gumikesztyű ha arról van szó.

(#59148) SunMount3r
Na!!!

Még a fúrószáR elmenne, de a fúrószál már sok!

Szóval a rendes neve csigafúró. Ezt szokás a köznyelvben fúrószár-nak nevezni. Fúrószál - mint tárgy nem létezik :)

A fúróra (azaz fúrógépre) térve. Először azt kéne tisztázni mit szeretnél csinálni. Ajtótokot átfúrni jó a cigányfúró is. Fentebb írta a fórumtárs milyen házak/lakások vannak, különböző faltípusokkal. Összességében kijelenthető, hogy egy olcsóbb, de nem tesco gazdaságos (reikel, lild/aldis) ütvefúrógéppel nem lősz ágyúval verébre, és sok pénzt sem költesz feleslegesen. De pl ajtótokot fúrni egy akksis fúró is megteszi.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#59162) chopin42 válasza Pete55555 (#59161) üzenetére


chopin42
őstag

Használnék kesztyűt, de nem akarok ekcémát/vízhólyagot/bepállást/vízesést a kesztyű tövénél. Ha felhúzok egy gumikesztyűt, kb lerohad a bőr a kezemről 5 perc után, és úgy verejtékezik, mint az éjjeli pillangó a szent templomban...

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#59163) TESCO-Zsömle válasza chopin42 (#59160) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Milyen keretet? Miből?

Persze, ezeket tipikusan lehúzod egybe, mint valami gumifóliát, nem károsítja az alatta levő cuccost. Régebben telefonokra is fujkálták tok helyett.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#59164) chopin42 válasza TESCO-Zsömle (#59163) üzenetére


chopin42
őstag

Oké, hamarosan beszerzem. Kb maszkolásra gondoltam, körberagasztom, meg leragasztom a tetejét.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#59165) DJGABI válasza chopin42 (#59158) üzenetére


DJGABI
addikt

ha van a közelben Aldiba nézzél be, tavaly ott vettem én ilyen plasti dip utánzatot, 2k volt. ilyen szezonális workzone sprék közt volt, de egy próbát megér

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#59166) SunMount3r válasza macilaci78 (#59146) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Vasbeton falról van szó. Akkor egy ilyen vagy egy ilyen megfelelő lenne? Illetve fúróSZÁRNAK :D :U egy ilyen?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#59167) macilaci78 válasza SunMount3r (#59166) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Majd mondják a többiek, de én inkább fúrókalapácsra szavazok.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#59168) chopin42 válasza DJGABI (#59165) üzenetére


chopin42
őstag

Nem emlékszel, mi volt a neve? Illetve minőségre milyen?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#59169) DJGABI válasza chopin42 (#59168) üzenetére


DJGABI
addikt

[link] a fekete kupakos. nem tom, még nem használtam, jó ha van alapon vettem...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#59170) SunMount3r válasza SunMount3r (#59166) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Többiek? :)

(#59171) cinemazealot válasza SunMount3r (#59170) üzenetére


cinemazealot
addikt

Vasbetonhoz ne próbálkozz ilyen apróságokkal, mert csak vért fogsz pisilni, hólyagos lesz a tenyered, a gép/fúrószár meg tönkremegy. Ezek a kaliberű gépek tégla vagy Ytong falak megmunkálására elegendők, akkor is megfelelő vídia hegyű fúrószárral. Betonhoz SDS tokmányos fúrókalapács illik megfelelő fúrószárral.

De eredetileg ajtófélfáról írsz, ami feltételezem, hogy fa. Vagy biztos, hogy követ/falat is fúrnod kell?

[ Szerkesztve ]

(#59172) SunMount3r válasza cinemazealot (#59171) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hű, ez az Einhell már elég húzós áron van, valami normális nincsen 10K körül?

Írtam már többször is: a fal átfúrásánál döntöttem, mert így gyak. légvonalban tudnám áttolni a kábelt a másik szobába. Az ajtófélfás megoldás csak plusz tekervényes kábelvezetéssel lenne lehetséges.

(#59173) cinemazealot válasza SunMount3r (#59172) üzenetére


cinemazealot
addikt

Biztos van olcsóbban is más márkából, de szerintem a 22k kifejezetten olcsónak számít ennél a szerszámtípusnál. Vasbeton fal alatt panelt kell érteni?

(#59174) SunMount3r válasza cinemazealot (#59173) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Csúszózsalus "panel".

(#59175) Dani_kp válasza SunMount3r (#59172) üzenetére


Dani_kp
őstag

Pedig ez az alja az ilyen gépeknek.

Vagy várj egy aldi/lidl-s akcióra, én január végén vettem Aldi-s Workzone gépet 15-16k.ért. Ennél olcsóbbat sehol nem kapsz.

Az általad írt gépek csak leégnének, meg se próbálkozz vele és csak 10k. + fúrószárat kidobsz az ablakon.

Nem tudom hol laksz, de nincs valami ismerősöd, aki tudna ilyen kaliberű gépet kölcsönadni neked? Mert csak erre az egy munkára kell, azért kár venni.

https://ingatlan.com/33821564

(#59176) cinemazealot válasza SunMount3r (#59174) üzenetére


cinemazealot
addikt

Hát, oda akkor nem lesz elég a közönséges ütvefúró, főleg ha fúrás közben beleakadsz egy betonvasba... mondjuk, attól az SDS-es fúrókalapács is megtorpan, szóval necces. Egyébként belső válaszfalról van szó? Ha igen, akkor biztos, hogy az is betonból lett kiöntve? Nincs ott valamilyen, már létező elektromos csövezés, amibe be lehetne húzni az UTP-t, és akkor megúsznád a falfúrást?

[ Szerkesztve ]

(#59177) SunMount3r válasza cinemazealot (#59176) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

"Elektromos csövezés"? Mármint ahol az elektromos kábelek futnak a falban (már vagy 35 éve :D érintetlenül)? Hát kibontani a falból a konnektorokat elég macera lenne, meg azt ugye vissza is kell rakni és azt meg hogy, ha lóg belőle még egy UTP kábel is? Meg kacskaringóztatni vakon ott a z UTP kábelt a két végpont között eléggé ad-hoc. Meg nem is lennének ideális helyen.

Belső "tartó" válasz fal. 36 éve épült. Legjobb tudomásunk szerint vasbeton. Már át lett fúrva egyszer, mert azon megy át a TV kábel, tehát elvileg nem lehetetlen.

De ha ennyibe kerül, akkor tényleg hagyom egyelőre. Majd valami szomszédot, ismerőst keresek a feladatra.

(#59178) A Zéé válasza SunMount3r (#59177) üzenetére


A Zéé
addikt

bérelj egy normális gépet. 2-3.000 Ft/nap, meg 10-20k kaució, de olcsóbb, mint venni pár fúrásért bármit.

Just a simple Lineman...

(#59179) A Zéé válasza A Zéé (#59178) üzenetére


A Zéé
addikt

hopp, kicsit benéztem az árakat, lakossági bérlésre ezek inkább minimum a duplája, de talán még így is megéri.

Just a simple Lineman...

(#59180) Barret001 válasza A Zéé (#59179) üzenetére


Barret001
addikt

Én ismerőstől szoktam kérni ütvefúrót,ha éppen kell :)
Évente 1-2 alkalomra nem költök rá pénzt!

(#59181) #33253120 válasza chopin42 (#59155) üzenetére


#33253120
törölt tag

;]
Támogasd a magyar ipart. Irány a HZO. :)

(#59182) #33253120 válasza cinemazealot (#59171) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az ajtótok jellemzően a beton körül van. Azaz vagy majdnem az ajtólap vonalában fúrja át, vagy nagyon jó eséllyel belefut abba, hogy fa-beton-fa kombót kell átfúrni.
A tok nem tömör. Az egy U alak amit ráépitenek a falszerkezetre.

59174: tizenezer forintos gépből az állómotoros vackokkal át lehet kinlódni, de egy soktízezres (50+) gép 3-5mp alatt átfúrja.

59177: pedig nem rossz ötlet a szerelvény alatti fűzés. Amúgy ha esetleg debreceni vagy, akkor dobj egy privit.

[ Szerkesztve ]

(#59183) macilaci78 válasza SunMount3r (#59172) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egyszer beszélgettem a közös képviselővel. Van pár szerszám a kezelésében kisebb ház körüli javításokhoz, azokat nekem, mint lakónak térítésmentesen, de javíttatás terhe mellett odaadja, illetve vannak komolyabb szerszámgépek, amit már kezelővel, gondnokkal együtt ad, mert nem triviális a használata és tudatlanságból is kárt lehet tenni benne. A gondnok meg párezerért, vagy pár sörért megcsinálja.

Szerintem első körben kérdezd meg a közös képviselőt, hogy van-e a közösség számára elérhető szerszám a feladatra. Vagy ragassz ki egy cetlit a falra, hogy falfúráshoz keresel szerszámot, segítséget, ár megegyezés szerint. Nem mindenki akkora tapló, hogy napiszarra kerüljön.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#59184) chopin42 válasza DJGABI (#59169) üzenetére


chopin42
őstag

Köszi, ma néztem, és nem találtam :(

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#59185) Reggie0 válasza cinemazealot (#59176) üzenetére


Reggie0
félisten

A vasat az AEG KH 5 G egesz jol viszi.

(#59186) Pete55555 válasza Reggie0 (#59185) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Persze, nálunk is jól műlödik a cégnél a Milwaukee 18V-os akkus fúró, de az talán kicsit ágyúval verébre téma lenne... :D

...Szeretem leracsniztatni...

(#59187) Sokimm válasza cinemazealot (#59176) üzenetére


Sokimm
senior tag

Nekem egy Makita SDS MAKBUSTER fúrószár segített.

(#59188) chopin42 válasza TESCO-Zsömle (#59157) üzenetére


chopin42
őstag

Felhívtam a plasti dipet, a csávó nem volt benne biztos, hogy jó lesz, mondván, kicsi a felület, és felszakadhat. Plusz ugye ledes a cucc, szóval átlátszó kéne, de az meg mattít...hmm, még gondolkodnom kell.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#59189) Submarine válasza Samus (#59149) üzenetére


Submarine
senior tag

"UTP kábel krimpelése nem egy túl bonyolult dolog. "
Feltéve ha látod a színeket rendesen.. :D nekem mindig meg kell kérnem valakit nézze át, nem-e cseréltem fel a barnát a zölddel. Még nem fordult elő, de csak annyira tudom megkülönböztetni őket, hogy élénkebb az egyik, fakóbb a másik, feltéve ha egymás mellett vannak..ha távolabb, akkor meg sehogy.. viccnek hangzik, de kurva szar.. :D

(#59190) Kernel válasza Submarine (#59189) üzenetére


Kernel
nagyúr

Meg a szakmai alkalmassági vizsgálatoknál is nézik, vagyis pályát befolyásol.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#59191) #33253120 válasza Submarine (#59189) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az annyira nem vicces. De, hogy gány vonalnál maradjunk ha mindkét végét te kötöd, akkor a fakó mindig ugyanoda. Működni fog, max nem lesz szabványos. :)
Szerk.: Láttam már olyan patch madzagot ami a szivárvány színsorrendjében volt 1-4 között, és a csíkosak is 5-8 között. :) Persze felnyerítettem amikor felismertem a logikát.... :)

[ Szerkesztve ]

(#59192) Samus válasza Submarine (#59189) üzenetére


Samus
addikt

Magára a metódusra értettem a nem túl bonyolult kifejezést.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#59193) Submarine


Submarine
senior tag

Kernel: ..szívtam is miatta eleget..
:))

T_chris: vágom, de ha már csinálom akkor legyen rendesen megcsinálva, viszont tökmindegy milyen sorrendben cserélem fel ha elszabom..
:DD

Samus: értem én, csak vicces szitu, pont mint a Shrekben mikor a szamár gyógynövény után rohangál:
- Kék virág, piros tüske, kék virág, piros tüske.. mennyivel könnyebb lenne ha nem lennék színvak..!
:D

Ez van, de legalább a Rubik kocekát hamar kirakom..
:DD

[ Szerkesztve ]

(#59194) Reggie0 válasza Submarine (#59189) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezert szoktak a szinteveszteshez passzolo szinezett szemuveget alkalmazni ilyen esetekben.

[ Szerkesztve ]

(#59195) Submarine válasza Reggie0 (#59194) üzenetére


Submarine
senior tag

Civilben/privát használhatod, csak ha jól tudom, hivatalosan/orvosilag még most sincs engedélyeztetve sehol sem.
Hiába magyar találmány - vagy talán pont azért nem.
Mikor legutoljára néztem 100K körül volt az ára.
Azért a pár szál drótért évente nem hiszem, hogy beruházok..
:N

(#59196) Reggie0 válasza Submarine (#59195) üzenetére


Reggie0
félisten

Az lehet. Viszont otthonra szerzel egy piros-zold 3d szemuveget, es a ketto kozul az egyikkel jobban meg tudod kulonboztetni a vezetekekek. Ishihara tesztet is konnyebben megcsinalod, probald ki :)

(#59197) macilaci78 válasza Reggie0 (#59194) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egyik haverom i színtévesztő. Gyönyörű rózsaszín lencsés szemüveget hordhat a munkahelyén. Börtönőr... :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#59198) bitpork válasza macilaci78 (#59197) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pedig ott aztán szükséges a színvakság :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59199) imibogyo válasza bitpork (#59198) üzenetére


imibogyo
veterán

Erről mindig az jut eszembe, amikor a rabszállító őr az elítéltekhez beszél....

"Fiúk nálunk nincs rasszizmus, nincsenek feketék, vagy fehérek....
Nálunk mindenki kék....
Világoskékek jobbra, sötétkékek balra üljenek..."

(#59200) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy egy ilyen kütyüvel megoldható e 4db 80cm-es venti szabályozása?
Egy 12V-os, 18W-os, 1.5A-es led adapterről lenne meghajtva. Ez működne így?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.