Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59351) cinemazealot válasza DrojDtroll (#59349) üzenetére


cinemazealot
addikt

Csak nem egy szélkerék van készülőben? :)

(#59352) DrojDtroll válasza cinemazealot (#59351) üzenetére


DrojDtroll
addikt

nem :)

(#59353) Pete55555 válasza DrojDtroll (#59349) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Mekkora az oszlop? Magasság, átmérő/keresztmetszet? Milyen/mekkora erők?
Le van betonozva? Vagy csak földön áll? Mivel van rögzítve?
Need more input :D

(#59354) Cobrusz

3D nyomtatás pl. Vagy műanyag lapból kivágod akármivel.

De amúgy nem kínlódnék vele, e-bay 500 Ft-ból megvan. Én is vettem párat, most adtam el HA-n az utolsó 2 db-ot ami megmaradt.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#59354) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

Sziasztok.

Szerintetek hogy lehetne csinálni egy 1151 intel laphoz hátulra backplate-et?
Vagy venni esetleg?: :F :R

(#59355) DrojDtroll válasza Pete55555 (#59353) üzenetére


DrojDtroll
addikt

egy mpcnc lábairól van szó, csak nem akartam körülírni nagyon a dolgot, így egyszerűsítettem.

(#59356) MrDerekas válasza Cobrusz (#59354) üzenetére


MrDerekas
addikt

Szép vagy célszerű legyen? Célszerű: kartonból kivágod és lefested mondjuk feketére. Szép: pc bontóban szétnézel. Vagy az előző verziót leragasztod fényes alufóliával.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59357) cinemazealot válasza Cobrusz (#59354) üzenetére


cinemazealot
addikt

Minap vettem HA-n egy 1150-es alaplapot és én sem kaptam hozzá hátlapot. Néztem eBay-en, a típushoz valót ~4 eFt körül adták. Oké, gondoltam, akkor marad pucéron. Legalább jobb a szellőzés. :D

(#59356) MrDerekas
B@kker, Derekas uram, már megint Te mondtad meg a tutit! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59358) Cobrusz válasza MrDerekas (#59356) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Olyan backplate kell amihez odacsavarozok egy 9700nt hűtőt :B :F

(#59359) Barret001 válasza Cobrusz (#59358) üzenetére


Barret001
addikt

Nosza barkácsolj magadnak egyet! :)

(#59360) Pete55555 válasza DrojDtroll (#59355) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Jó, de azért jó, hogy ezt leírtad, mert látod más pl szélerőmű oszlopra gondolt, ami azért nem ugyanaz...

Én pl összekötném a 4 (?) lábat a lábak közepén egy plusz "rúddal"

Bár most találtam más megoldást is rá, viszont a lábak összekötése szerintem nagyobb stabilitást adna.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#59361) Pete55555 válasza Pete55555 (#59353) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Most jövök rá, hogy nem hűtő lefogató backplate-ről beszélsz :W

...Szeretem leracsniztatni...

(#59362) DrojDtroll válasza Pete55555 (#59360) üzenetére


DrojDtroll
addikt

sajnos a link nem tölt be :(

(#59363) NORBl


NORBl
aktív tag

Írtam 3 oldalt de törlődött, mert véletlenül frissítettem. :D

Szóval röviden.

Szeretnék egy nagy dobozt Chili paprikáknak.

100 cm széles 200 cm magas

Csatolok egy képet hogy mire jutottam.

Keret

4 db 5*5 cm 200 cm hosszú léc.

8 db 5*5 cm 100 cm hosszú léc

Burkolat

4 db 110*200 cm 8 mm osb lap.

2 db 110*110 8 mm osb lap felülre, alulra.

2 db 10 cm átmérőjű luk friss levegő miatt.

Van olyan hely vajon ahol vasarolnám a anyagokat és méretre vágnák nekem a cuccokat?

Lukat, hogy tudok vágni rá? Dekopir fűrész alkalmas lehet, hogy körkörösen vágjak?

Az elemeket csavarozzan, vagy azeglemez, vagy valami más elem?

Melyikkel érhető el a legjobb stabilitás?

(#59364) MrDerekas válasza Cobrusz (#59358) üzenetére


MrDerekas
addikt

Kicsit elkalandoztam :) Akkor veszel militari boltban egy dobócsillagot és a kellő helyen kifúrod. :D Vagy régi, még masszív anyagból készült felesleges pc ház oldalából kivágod, vagy keresel valami alakilag és méretileg megfelelő fém lemezt, amit kicsit flexelgetsz, reszelgetsz és fúrsz.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59365) Thorus


Thorus
aktív tag

Egy kis segítség kéne.

Kocsifelújítás közepén vagyok és a terepváltó felfogatásánál meg vagyok akadva. A váltó ilyen gumipogácsákon van amik már sajnos eléggé betegesek hála a váltó 64 kilós súlyának.

A mérete az 70mm külső, 20mm belső és 25mm vastag.
Valahol lehet venni ilyen tartót? Nekem az is jó ha sima gumipogácsa amit majd kifúrok.

(#59354) Cobrusz:
Én ali-ról rendeltem backplate-et és teljesen jó, meg 8 nap alatt meg is érkezett.

[ Szerkesztve ]

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#59366) bitpork válasza Thorus (#59365) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Minek a váltója és mi a váltó pontos száma? Olyan nincs h nem lehet venni váltótartó bakot.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59367) Thorus válasza bitpork (#59366) üzenetére


Thorus
aktív tag

Ez egy GAZ-69 terepváltója ami 1971-ben gyártottak.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#59368) Sándor -P20- válasza Thorus (#59365) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Így ránézésre meglehetősen hasonlít a régi 2 ütemű Wartburgok karosszéria tartó gumibakjaihoz, amik a kaszni és alváz között voltak.
Bontóban 1 próbát sztem megér.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#59369) bitpork válasza Thorus (#59367) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Itt kérdezz rá, ha van türelmed.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59370) veze válasza Thorus (#59365) üzenetére


veze
őstag

És az minek a kereke, ami a váltó mellett látszik? nem UAZ keréknek tűnik :-)

[ Szerkesztve ]

(#59371) imibogyo válasza veze (#59370) üzenetére


imibogyo
veterán

Az szerintem egy V-strom kerék... ;)

(#59372) Thorus válasza veze (#59370) üzenetére


Thorus
aktív tag

Az egy Suzuki 650V-Strom ami éppen olajcserére vár :)

(#59369) bitpork:

Sajnos nincsen nekik a honlap alapján, viszont minden mást találtam ami kell majd a kocsihoz mint pl kormánykerék, vízpumpa, külső gumik és még pár más.

[ Szerkesztve ]

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#59373) atleticofan


atleticofan
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, adott egy gipszkarton fal amire antennatartó konzolt kellene feltennem. A konzol súlya kb 1Kg erre jön még rá az eszköz az kb negyed-fél kg 1db AP vagy ubiquiti Meglehet oldani ezt ragasztással? Ha igen milyen ragasztót tudtok ajánlani hozzá?

(#59374) apezka válasza atleticofan (#59373) üzenetére


apezka
tag

Miért ragasztani akarod és nem csavarozni? Szerintem sokkal elegánsabb és tisztább mint a ragasztás?

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#59375) MrDerekas válasza atleticofan (#59373) üzenetére


MrDerekas
addikt

Én sem javaslom a ragasztást. Macerásabb, plusz maga a karton is felvet némi problémát. Mert vagy a festékre, vagy a kartonra ragasztasz, ami azért nem egy időtálló dolognak tűnik. Leközlekedhet a cucc festékestől, papírostól, hiába bitang erős a ragasztás maga. Csavarból meg lehet elég egy is (a rögzítendő dolog alakjától, kiterjedésétől függően) de kettővel bőven jó vagy.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59376) emre válasza Thorus (#59365) üzenetére


emre
veterán

Furatos gumibak

70-est nem láttam, itt van 80-20-27mm

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#59377) Trash


Trash
tag

hello!
Egy ilyen magasnyomású mosót tervezek venni,aminek van tisztítószer tartálya. [link]
Még eddig nem volt hasonló készülékem. Főként autómosásra használom majd, és azt szeretném kérdezni, hogy ehhez csak boltban kapható magasnyomású mosóhoz való sampont lehet használni, vagy otthon is be lehet keverni a sima autósampont megfelelő hígításban?

[ Szerkesztve ]

(#59378) veze válasza Trash (#59377) üzenetére


veze
őstag

az enyém még soha nem látott
"boltban kapható magasnyomású mosóhoz való sampont" :D
pedig használom pár néhány éve, ha nem is pontosan ilyen a készülék, de a lényegét tekintve magasnyomású mosó az is Autosampont öntök bele hígítva

(#59379) Trash válasza veze (#59378) üzenetére


Trash
tag

Értem, köszönöm a válaszod!
Milyen arányban hígítod?
Én 1:10-re gondoltam.

(#59380) veze válasza Trash (#59379) üzenetére


veze
őstag

bevallom, nem tudom, saccra kb...:)

(#59381) alcsa válasza Trash (#59377) üzenetére


alcsa
senior tag

Hello!

Én is autosampont használtam, de nem voltam megelégedve a habbal, amit a kocsira nyomott. De amióta vettem egz flakon Karcher magasnyomású szert, azóta olyan habot csinál, hogy megáll rajta, mint a tortahab.
Szerintem megéri inkább ilyet venni :K.
Az autósampon kézi mosásra való.

(#59382) hegegabi80 válasza Trash (#59377) üzenetére


hegegabi80
addikt

No ez egész jó kis gépezetnek néz ki ennyiért. Én is kb ilyeneket nézegetek csak még nem szántam rá magam a vételre. Kocsimosásra és egyéb otthoni saját tisztítási célra kellene (pl. szőnyeg mosás).

(#59383) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Áh most jut eszembe, kellene egy kis tanács.
Van a falunkon 15cm-es szigetelés. A bejáratnál a korlátot vissza kellene tennem. Ez úgy nézne kis, hogy függőlegesen van egy 5x5-ös szögvas, ami menne a falhoz, vízszintesen meg ugyebár a korlát, alatta pedig két darab zártszelvény, amire majd megy a fa léc.
Első körben arra is gondoltam, hogy az aljára hegesztek vasat és ledűbelezem. De sajna ez nem a legesztétikusabb számomra, burkolat alá akartam, de nincs annyi hely, felette csúnya, ráadásul félő, hogy a beton perem letörik a szélén (mert ugyebár ez talajszint fölött van kb 1,5 m-re.
Így marad a falhoz. Gondoltam fúrok két lyukat, dűbel bele, aztán 220-as csavarom van azzal odafogatom. Elvileg ez a korlát a végén van, nem lesz nagy terhelésnek kitéve, azaz nem fogunk ennek nagyon támaszkodni.

(#59384) cinemazealot válasza hegegabi80 (#59383) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én ezt úgy csináltam meg itthon, hogy a 40×40-es vízszintesen a szigetelt falnak ütköző zártszelvény végét 4-6 cm hosszan felslicceltem és az így egymástól elváló oldalait (esetemben 2, de a masszivitás érdekében lehet mind a 4-et) 90°-ban kihajtottam (ezek a kihajtások tehát így lesznek párhuzamosak a fallal). A kihajtásokba lyukakat fúrtam és a vetületüknek megfelelő helyen a szigetelést visszabontottam (igen, ez innentől egy kicsit gány, de legalább topic hűek vagyunk ;) ). Zártszelvény falnak ütköztet, lyukasztott kihajtott végeket falhoz csavaroz, szigetelést vissza ragaszt és jó alaposan kitömít, hogy ne látsszon a felszíni javítás.

Innentől kezdve a zártszelvény a falhoz van gyógyulva, és akár hosszanti, akár oldalirányú (nekidőlésből származó) erőhatásoknak is ellenáll.

Nem tudom, így leírva elég érthető-e. :)

"...az aljára hegesztek vasat és ledűbelezem."

Tehát ha jól értem, a függőleges oszlopot csavaroznád le a vízszintes aljzathoz (járdához), ugye? Én ezt azért sem tenném, mert a csavar és a dűbelek mentén garantáltan be fog szivárogni a víz, ami ha télen megfagy, az egész beton aljzat szétrepedezhet a fagyástól. Ha más megoldás nincs, akkor viszont a dübeleket nagyon alaposan ki kell tömni valamilyen szilikonos tömítővel, hogy ne szivároghasson be a víz... de szerintem az sem lesz 100-as.

[ Szerkesztve ]

(#59385) hegegabi80 válasza cinemazealot (#59384) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igen értem nagyjából, de én nem szeretném a szigetelést megbontani, pláne, hogy már be van vakolva/színezve. Már bánom, hogy szigetelés előtt nem basztam oda a falhoz. A teteje az alapból be volt betonozva a falhoz, így azzal nem volt gond szépen körbeszigetelték.
Egyébként most olvastam neten, hogy lehet kifejezetten venni spéci kör átmérőjű távtartót, amit a szigetelő vastagságának megfelelőlen lehet használni és stabilabb erősebb lesz.

Igen jól érted, így plusz még egy indok, amiért elvetem ezt az ötletet.

2-3 elolvasva most már teljesen értem. Neked akkor nincs függőlegesen külön oszlop stb, hanem csak szimplán a korlát vége van berögzítve.

[ Szerkesztve ]

(#59386) adrian14


adrian14
tag

Sziasztok!

Bocsi előre is a pontatlan fogalmazásért nem vagyok járatos a témában. Vettünk egy beltéri ajtót a praktikerben és ajánlottak hozzá kilincset, ezt a mester be is szerelte. Bezárni be lehet az ajtót, de a kilincs "nyelve" rövid a "tokhoz" így nem tudom becsukni rendesen az ajtót. Akkor marad csak csukva, ha ráfodítom a zárat. Tudtok ajánlani valami toldót/hosszabbítót a nyelvhez?
Előre is köszönöm a hasznos tanácsokat :R

(#59387) cinemazealot válasza hegegabi80 (#59385) üzenetére


cinemazealot
addikt

Természetesen lesznek oszlopok (muszáj, mert kb. 10 méter hosszú lesz a korlát), csak nekem ez egy a talaj fölött "lebegő" teraszlemezen lesz. Viszont az oszlopokat nem fentről fúrom majd a betonhoz, hanem pipaként, 90°-nál jobban visszahajtom a betonlemez szélénél és alulról fogom odacsavarozni őket. Alulról meg már csak nem szivárog be a víz a dűbelekbe. :)

(#59386) adrian14
A tokon lévő fogadó lemezt nem tudod kicsit kiemelni, hogy a zárnyelv elérje? Akár alátétekkel, akár kicsit megnyomorgatva?

[ Szerkesztve ]

(#59388) MrDerekas válasza adrian14 (#59386) üzenetére


MrDerekas
addikt

Hátul az ajtólap pántjain annyit ki kell tekerni, hogy elérje a zárlemezt a kilincs nyelve.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59389) cinemazealot válasza MrDerekas (#59388) üzenetére


cinemazealot
addikt

+1 :K Ez valóban civilizáltabb megoldás.

(#59390) macilaci78 válasza adrian14 (#59386) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Beépítési hiba. Kellene fotó az ajtóról és a pántokról egy közeli.

A lényeg, hogy a vagy a zárnyelv rövid és akkor a zsanér felől igazítva eltolod a lapot a zár felé, vagy nem rövid a zárnyelv, hanem nem ül elég mélyen az ajtólap a fal síkjában, ezért a zárnyelv be sem pattan a helyére. A fogadó résznek van egy kis hasa, ebből reszelj le és jó lesz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#59391) Sokimm


Sokimm
senior tag

Nincs valakinek egy felesleges LPT (nyomtató port 25 tüskés) toldója? (anya-apa)

ilyen

Mert csináltam egy kábelt (egy kész szenvedés 25 tüskét forrasztani), de rövid lett... :D
Az alaplapba meg egy ilyen toldóval pont elég lenne a kábelem.
Ha más nincs, aliexpress marad. :)

(ha kész a gép, jön a gány kép majd :P )

(#59392) kelna91


kelna91
senior tag

Most nem én gányoltam, hanem egy rigó. :U Mégpedig egy fészket gányolt a légkondim mögé! Na most azon tanakodom, hogy hagyjam vagy leszedjem még mielőtt teljesen belakja (értsd: tojást rak).

Fő kérdéseim a tisztelt grémiumhoz: Merre fújja a meleg levegőt a berendezés? Mennyire lesz meleg ott nekik május végén, júniusban, amikor megy a gép? Túlélik? :F

Mit lehet csinálni az illegális klímafoglalókkal?

(#59393) cinemazealot válasza kelna91 (#59392) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem a kültéri egységek kifelé fújnak, tehát nem maguk mögé (a falra), hanem előre (a szabadba). Így ha ott maradnak a lakóid, akkor legfeljebb az oldalról érkező huzat és a zaj fogja zavarni őket. Nagyobb baj, hogy a fészekből mindenféle apró szálakat beszippanthat a kültéri, az meg hátulról eldugíthatja, rosszabb esetben tönkre is teheti a hűtőt.

Én átköltöztetném őket, amíg lehet. Bár azt nem tudom, milyen módon lehet ezt a legkíméletesebben megtenni. :(

(#59394) #33253120 válasza kelna91 (#59392) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az a szívó oldal.

(#59395) trialboj


trialboj
őstag

Tudna valaki segíteni mi annak a cuccnak a neve, ami megvédi a pcmet pl egy esetleges villámcsapástól?

Ebayen keresnék, tehát angolul kellene.

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#59396) MrDerekas válasza trialboj (#59395) üzenetére


MrDerekas
addikt

Én egy túláram/túlfeszültség védelemmel ellátott elosztóval oldottam meg. Amibe persze mehet az utp és dsl kábel is. Ilyesmit én nem íbéjről vennék, hanem itthon, garival.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59397) veze válasza trialboj (#59395) üzenetére


veze
őstag

(#59398) trialboj


trialboj
őstag

Köszönöm, nem tudtam hogy ez ilyen olcsó. Uána fogok nézni, hogy van-e a helyi boltokban.

Más:

Vásároltam egy ilyen szettet amiből egy darut szeretnék készíteni oktatás/szórakozásjelleggel, egy kissráccal. Viszont nem figyeltem hogy a lyukak nagyon keskenyek, és semmilyen tengelyt nem tudom használni, a meglévő szettekből.

Nincs valami tipp hogy találhatnák ilyen nagyon vékony fém tengelyeket, ami legalább kb passzolna?

Egy fából faragott, + Meccano építő (legoval) ötvözött szerkezet lenne a cél, minél nagyobb hangsúlyt fektetve az áttétekre, és ezek különböző erejére, a méretektől függően.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#59399) pjen válasza trialboj (#59395) üzenetére


pjen
félisten

Ha Hozzátok becsap a villám,szinte semmi nem védi meg a PC-det.

(#59400) macilaci78 válasza trialboj (#59395) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A nálad a konnektorba dugható dolgok előtt van még 3 kör villámvédelemre, amelyek a szolgáltató és a ház felelőssége. Ha ezek egyike hiányzik, akkor halott seggére a meleg puszi. :N
És a tapasztalat szerint hiányzik. Egy komolyabb szünetmentes, vagy egy jó biztosítás kell neked.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.