Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41901) chester91 válasza tatabike (#41900) üzenetére


chester91
senior tag

Ez nem is rossz ötlet, lehet én is le fogom vágni a francba, bár ha minden jól megy, nyár környékéig meglesz egy új táp, remélhetőleg egy Sharkoon WPM600, és akkor nem kell többet dugdosni a hasztalan kábeleimet. Csak azt nem értem, hogy ha egyszer mondom, hogy nekem olyan kell, amivel a molex-re rá tudom dugni, miért akarnak mindenáron molexről átalakítót elém rakni? :D még el is magyaráztam, és kb 10 perc után leesett nekik, hogy ilyen nincs. Sajnos ez a baj a mai emberekkel, amit édesapám is mond mindig, hogy 0 találékonyság, ha már valami nem jó úgy, ahogy van, akkor már veszi az újat, ahelyett, hogy kitalálna egy megoldást, ami jelen esetben még nem is végleges dolog :))

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#41902) johniee


johniee
senior tag

Nem annyira gány :DDD de kissé átalakítottam a SONY MDR-V700 fejhallgatómat, mert kontaktos volt a fejméret-állítós-rész miatt :F
A végeredmény:

Mindkét oldalon jack aljzat :))

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#41903) do3om válasza chester91 (#41901) üzenetére


do3om
addikt

Az FDD kábel ne vágd le, ventilátor szabályzók kapnak róla áramot!!

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#41904) chester91 válasza do3om (#41903) üzenetére


chester91
senior tag

Nekem több nem fog bele kerülni, ez meg nem sokáig lesz meg, ha minden jól megy :) mivel ócska táp, enyém fogok kib*szni mással! nem adom el, marad cseretápnak vagy próbára. Nyilván, ha maradna gondolkoznék ezen, inkább csak eljátszották a gondolattal :) de azért köszi, hogy mondtad :) eddig ezt nem tudtam :)

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#41905) kalozhun100 válasza johniee (#41902) üzenetére


kalozhun100
őstag

AZt meg hogyan? XD

Samsung Galaxy S7 Edge

(#41906) johniee válasza kalozhun100 (#41905) üzenetére


johniee
senior tag

Mindkét membrán kapott egy jack csatit :DDD

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#41907) szab.tam válasza johniee (#41906) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja, hogy ne a pánton menjen át a másik oldalra.
mert ugye ott lett kontaktos.
ügyes.

***

jut eszembe.
a széttört g35 ragasztása még mindig tart, köszöni jól van, és a kényelemben sem veszek semmit észre, hogy fix lett.
gondolkozom rajta, hogy a másik oldal ezen részét is, megelőzendően telenyomom fbs-sel...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#41908) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Sziasztok.Kérnék segítséget abban hogy szeretnék használt DVD Író-Olvasót venni.Melyik gyártmányt ajánljátok a Plextoron kívül?

Soha többé ...

(#41909) do3om válasza Elvagyok (#41908) üzenetére


do3om
addikt

Ezt így nehéz megmondani :F
Bármelyik lehet már széthajtva, vegyél olyat amin még van gari.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#41910) johniee válasza szab.tam (#41907) üzenetére


johniee
senior tag

Így néz ki szétszedve, elég drága műanyagokat árulnak mostanság :DDD
Kép

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#41911) tatabike válasza szab.tam (#41907) üzenetére


tatabike
őstag

Tervezett elavulás... :C

Elvagyok, Samsungot ne, az biztos. LG elmegy, Toshiba oké, NEC is jó.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#41912) Elvagyok válasza tatabike (#41911) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Szia.NEC-en gondolkoztam.Tehát a NEC egy jó típus?

Soha többé ...

(#41913) chester91 válasza tatabike (#41911) üzenetére


chester91
senior tag

Én alaplap váltás miatt akarok beszerezni Sony sata-s dvd írót. Mennyire megbízható használtan?

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#41914) Pete55555 válasza johniee (#41902) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Zsír lett, ez már nem is gány, egész babán néz ki.

...Szeretem leracsniztatni...

(#41915) Xantor


Xantor
tag

Sziasztok!

Épp egy Arctic Accelero Extreme Plus felszerelése előtt állok, a vrm(6970) részre magam eszkábálom össze a bordázatot és azon gondolkodtam, hogy vajon a gap pad (1mm) vagy a kétoldalú hajszálnál is vékonyabb ragasztó(memória sünikhez kaptam) az eredményesebb hőátadás szempontjából? Szerencsére mindkettő van és a tapadás mértéke sem számít, tehát tényleg csak ezen múlna, hogy melyiket rakjam fel. Ötletek?

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

(#41916) Satyricon válasza Elvagyok (#41912) üzenetére


Satyricon
addikt

Az egyik legjobb! A régi gépemben NEC író volt a mostaniba Asus. Az tetszik az Asusban, hogy baromi halk működés közben(legalábbis ami nekem van). A Pioneer még ami jó márka.

Egyébként az LG-nek is vannak jó szériái.

Szerk.:
(#41913) chester91: A régi NEC íróm tetején ott díszelgett a Sony felirat. Gondolom részben Sony belsős volt.

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#41917) chester91 válasza Satyricon (#41916) üzenetére


chester91
senior tag

Köszi! Bár ez lesz az utolsó dolog. Van itthon az enyémen kívül még 3 pc, 4 laptop, így ha kell, akkor tudok írni máshol. Lehet, hogy inkább gyűjtögetek egy Scythe KazeQ-ra, és az kerül majd be :) de előbb táp, ssd, vga fejlesztés. Eléggé elmaradtam a korral a 8600gt-vel :D

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#41918) Elvagyok válasza Satyricon (#41916) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Nagyon Szépen Köszönöm!Van a gépemben egy ASUS DVD RW,csak azért kellene egy plusz DVD író-olvasó mert ebben elsősorban CD-ket olvastatnék és ha az egyik megnyakkan akkor ott a másik.

Soha többé ...

(#41919) Livio válasza Xantor (#41915) üzenetére


Livio
tag

Szerintem a süniragacs jobb, hiszen minél vastagabb annál jobban szigetel.

(#41920) Xantor válasza Livio (#41919) üzenetére


Xantor
tag

És a VRM-ek közötti kis ellenállásoknak is mindegy? Úgy értem, hogy csak a ragasztószalag fog így az ellenállás és az alu borda között elhelyezkedni. Ebből esetleg lehet gond?

:R

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

(#41921) tatabike válasza Livio (#41919) üzenetére


tatabike
őstag

Hát pont az a baj, hogy minél vastagabb, annál jobban szigetel. Annál kevésbé adja át a hőt... :K

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#41922) pc-user válasza johniee (#41902) üzenetére


pc-user
aktív tag

Jó megoldás, hosszú távon is! :)

(#41923) Livio válasza tatabike (#41921) üzenetére


Livio
tag

Hát pont erről beszélek :K

@Xantor Ellenben azt kifelejtettem, hogy ha az alkatrészekre nem egyenként rak fel bordát (erről nem volt szó), akkor jobb lehet a gap pad a szintkülönbségek miatt.

[ Szerkesztve ]

(#41924) Xantor válasza Livio (#41923) üzenetére


Xantor
tag

Köszönöm szépen a segítséget! Igen, gap pad lesz belőle, fő a biztonság és a tökéletesség!

:R

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

(#41925) ati012 válasza Elvagyok (#41912) üzenetére


ati012
senior tag

A NEC egy jó gyártó! :)
Egyébként mindenből kifoghatsz jót és szart is.
Ha biztosra akarsz menni, akkor garanciával vásárolj.

chester91: neked is csak azt tudom mondani, mint az előtted lévőnek.

2-3ezer nem sok pénz egyébként egy íróért, kérdés hogy hányszor fogod használni. Ha nem használod akkor sok érte. Én személy szerint nem tudom mikor írtam utoljára DVD-t

(#41926) Elvagyok válasza ati012 (#41925) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Szia.Vásárolnék újat garanciába de az anyagi körülményeim (mivel rokkant Nyugdíjas vagyok)ezt teszik lehetővé.Így is házi háború van ha valami hardvert veszek. :R Ui.Sok filmet írok ki DVD-re.

[ Szerkesztve ]

Soha többé ...

(#41927) tatabike válasza Elvagyok (#41926) üzenetére


tatabike
őstag

A házi háború jó dolog, feltéve, ha nagyobb tankod van, mint az ellenfélnek... :C

Én csak telepítésre használom a DVD-t. Meg is látszik, ez a fosláda LG ha sokáig nem használom, elfelejti, mi a dolga, és könyörögni kell neki, hogy dolgozzon. Aztán megy szépen, hibátlanul, de ha pl. legalább 2 hétig nem használom (általában 6 hónapig amúgy :DDD ), úgy kell felébreszteni, mint egy másnapos alkoholistát...
Most kitaláltam, hogy benne hagytam egy üres lemezt, és a boot sorrendben 1-esre állítottam. Így minden bekapcsoláskor kicsit megbirizgálja a BIOS, keresi rajta az oprendszert, de mivel nincs, megy tovább a hdd-re. Remélem így nem fog "bealudni"...

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#41928) ati012 válasza Elvagyok (#41926) üzenetére


ati012
senior tag

Nem kell feltétlen újat venned, elég ha megbízható embertől veszed.
Mennyit szánnál rá? van egy fekete ide íróm ha az megfelel.

Másik megközelítés: USB-s dvd lejátszó + pendrive.
~ 50 lemez után megtérül.

tatabike: nő ellen szembeszállni? Bátor vagy... ;]

(#41929) tatabike válasza ati012 (#41928) üzenetére


tatabike
őstag

Á, csak a szám jár, itthon én is el vagyok nyomva... :DDD

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#41930) Satyricon válasza tatabike (#41929) üzenetére


Satyricon
addikt

De legalább őszinte vagy :DDD Hmm szegény PH-s tagok! Na ezért nem lesz nekem feleségem! :D Még a barátnőkkel is baj van, nem még a komolyabb oldalbordákkal... :((

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#41931) ati012 válasza Satyricon (#41930) üzenetére


ati012
senior tag

Annyi az egész, hogy te is engedsz egy picit meg a másik is.

(#41932) Satyricon válasza ati012 (#41931) üzenetére


Satyricon
addikt

Én hiába engedek, ha ő nem. Ez a női makacsság. És ez kegyetlen tud lenni!

Ha rendes/normális vagy velük, akkor unalmas vagy. Ha genyó vagy, ill bunkózol velük, akkor már többre néznek, bár ezt se szeretik a nők hosszú távon, csak így jobban ragaszkodnak. Valahol a kettő között kell lenni, félúton. Legalábbis én így veszem észre.

Szegény nagyapám mondta jól anno, mikor a tv-be mentek a reklámok: "Ezek a mai nők csak a hajukkal meg a seggükkel vannak elfoglalva!" (tampon és sampon reklám :DDD )

Szerk.: OFF topic vége

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#41933) do3om


do3om
addikt

Ha valahol látnátok egy ilyet jelezzétek nekem!
[link]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#41934) FatalEror válasza do3om (#41933) üzenetére


FatalEror
addikt

[link]

HardCore is my LifeStyle

(#41935) do3om válasza FatalEror (#41934) üzenetére


do3om
addikt

Nem hiszem hogy ez kel nekem. :U
[link]
A VGA.ra kéne rádugni ez meg egy sima pwm csatlakozó, ami a kártyán van sokkal kisebb.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#41936) Elvagyok válasza ati012 (#41928) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Remélem jó lesz a meghajtó.USB-s DVD meghajtóra nincs pénzem.Ha beválik,jó ez a beépíthető DVD író-olvasó.

Soha többé ...

(#41937) tatabike válasza do3om (#41935) üzenetére


tatabike
őstag

Ezért jó a PWM-es Arctic Fan 12-es. Annak a kábelén gyárilag van elosztó...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#41938) gerrrrry válasza do3om (#41935) üzenetére

Arra gondoltál, hogy gányolsz egyet? :))

A próbagarancia a nálam vásárolt minden termékre automatikusan jár, mert szerintem így korrekt.

(#41939) do3om válasza gerrrrry (#41938) üzenetére


do3om
addikt

:DDD

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#41940) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

El kell mesélnem, mi történt ma velem. Már azon filóztam, hogy gányolni kezdek a CNPS9500-al, hogy kicseréljem a ventit rajta, mert nem engedi a lap 1450 alá. Még anno írtam egy emailt a zalmannak, hogy kellene nekem egy CS5B csomag, hogy fel tudjam rakni a lapra a hűtőt. Azt mondták, küldenek, INGYEN egyet Dél-Kóreából. Ma megkaptam a csomagot, amely tartalmazott 4 csomag pasztát, 2 keretet és a hozzá tartozó alkatrészeket, valamint, ha minden igaz, egy led-es ventit :DD nem hittem a szememnek :D ezt bizony, mivel nem pwm-es, elvileg majd le tudom kapni a fordulatát a biosban, ezen kívül vadi új, a jelenlegi már igen használt :D a csomag értéke, ha mindent be akartam volna szerezni, kb 18k :D ezek mekkora arcok már? :DD

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#41941) Satyricon válasza chester91 (#41940) üzenetére


Satyricon
addikt

Nagyon korrektek valóban!

A vízhűtéses cuccuk megoldásai viszont kalap szart se érnek! :W Olyan megoldásokat csinálnak/csináltak, hogy a hülye felhasználó, aki megvette a méregdrága vizes cuccukat, hogy a haja szála égnek áll tőle! Gondolok itt a kialakítási hibákra, a hozzáadott alkatrészek minőségére, ill. a folyadékra!(A Zalman folyadék pl eszméletlenül pocsék minőségű, és két és félszer drágábban adják külön, mint egy csúcsminőségű EK folyadékot!) Csak tudnám, minek erőltetik a vizes cuccok gyártását, ha csak a nagy baj van/lesz velük :F :W

Ezzel szemben a léghűtéses cuccuk valóban jó minőségűek!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#41942) do3om válasza Satyricon (#41941) üzenetére


do3om
addikt

Akinek van 9cm-es ventije lemérné tolómérővel nekem?
Tudom hogy a 9-es valójában 92mm de ez mindig így van? Nincs kivétel?

Rohadt VGA hűtésen a borda közé kicsit besüllyesztve van a venti ami 90mm-es a kialakított hely is ennyi. Így nem tudom berakni oda a ventit. A lamellákból nem tudok leszedni 2mm-ert mert fellazul a hőcsövekről, nem teljesen éri körbe a csöveket a lamella szóval így még inkább húzós lenne nekiesni. Tuti össze-vissza hajlanának. :(

Azt szeretném ha bemenne a venti a kialakított helyre mert a gyári csak 10mm vastag, a süllyesztés is kb. ennyi. Ha cserélném 25mm-esre akkor vastagabb lenne a vga 15mm-el ez még elmegy de hogy 25mm-el legyen vastagabb mint gyári állapotban ez nagyon sok.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#41943) tatabike válasza Satyricon (#41941) üzenetére


tatabike
őstag

Nekem is döglött meg egy X38-as lapom, mert engedett a cpu-blokk egyik csatlakozása... :(( Pedig semmi gány nem volt, gyári cuccokból raktam össze. Azóta nincs vízhűtésem.

do3om, ventiből nem lehet leszedni? 1-1milliméter oldalanként, az nem sok.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#41944) szab.tam válasza do3om (#41942) üzenetére


szab.tam
nagyúr

megmértem neked.
92 az biza.
a fala a legvékonyabb ponton 1.78.
ha ebből 1-et lereszelsz, (azaz 2*1-et ugye), akkor 90-et kapsz.
és ha ügyes voltál,a lapátok is házon belül maradnak.

megcsinálod, fényképezed, és még is örülhetünk.

***

a venti helyének leírását szerintem rajtad kívül nem sokan értik.

van egy 9-es ventihely, ami csak a lapátnak van kiképezve, és te oda egy keretes ventit szeretnél berakni?
ha igen, az a hely nem kör alakú?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#41945) do3om válasza szab.tam (#41944) üzenetére


do3om
addikt

Azóta én is rájöttem, már dolgozok rajta. Jól látod az eredeti venti körül nincs fal ebből van az eltérés.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#41946) tatabike válasza do3om (#41945) üzenetére


tatabike
őstag

Akkor egyszerűbb, ha levágod a ventiről a keretet, csak az állórész közepe maradjon. Vezetékre vigyázz. Aztán a talpánál fogva odaragasztod a bordára, és kész. Csináltam már ilyet.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#41947) do3om válasza tatabike (#41946) üzenetére


do3om
addikt

Pontosan.
Vagyis nem a talpánál hanem amik a keretben tartják merevítők, olyan ventit fogok választani aminél ez viszonylag vastag (pl amiken 3 van nem 4) átfúrom és csavarozom. Mindent szétszedhetőre és eredeti állapotba állíthatóra csinálok.
Most alut hajtogatok a pincében. :DDD
Nem lesz egyszerű megoldani az egész hűtés + burkolat felfogatását a bordára oldható kötéssel, és nem gány módon, na meg a ventik rögzítési konzoljai. Mindent fémből kel, mert ezen is égetni fogom a festést.

Még a burkolat kialakításán is gondolkozok mert nem akarom hogy egy egybe tömb legyen valami mintát kel belevinni.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#41948) fecs válasza macko20 (#41878) üzenetére


fecs
senior tag

Pete55555: Köszönöm a tippet! Közelebb kerültem a megoldáshoz!

macko20: Neked is köszönöm a tippet, képet! Arra reagáltam azt, hogy a vezetékkel nincs baj.

Konkrétan a nyomógomb ment tönkre. A vezetékre szeretnék forrasztani/csavarozni egy új gombot, csak túl sok találatot adott a google és belezavarodtam.
Ha nyomógombot keresek PC bekapcs gomb helyére, akkor egyéb kritériumra kell figyelni? Volt, Amper, kapcsoló típusa, stb?
A mostani világított is. Na az lenne a hab a tortán, ha még világítana is (nem zavaróan).

Pixel 6a

(#41949) tatabike válasza do3om (#41947) üzenetére


tatabike
őstag

Értem. de valami frankó, rikító színű "szigszalag" maradjon rajta, elvégre mégiscsak ez a gány topic... :C

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#41950) tatabike válasza fecs (#41948) üzenetére


tatabike
őstag

Semmi extra kritérium nincs, arról van szó, hogy a vezeték végeit egy pillanatra össze kell érinteni, és ennyi. Csak egy jelet ad a lapnak, hogy húzza le testre a tápegységből jövő zöld vezetéket, és további utasításig tartsa is ott. A lényeg, hogy nyomógomb legyen, tehát ha benyomod, zárja az áramkört, ha elengeded, nyitja. Mint a csengőkapcsoló.
Ajánlom a kerek gombot, azt könnyebb betenni.

Ez pl. talán 50-100 Ft:

Nekem ehhez hasonló van:

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.