Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41101) perecKING válasza Satyricon (#41100) üzenetére


perecKING
senior tag

Tetolec...igy ha nagyon melegedne a gep a fust is jelez :DDD

(#41102) Satyricon válasza perecKING (#41101) üzenetére


Satyricon
addikt

Na ez még nem is jutott eszembe! Kellemeset a hasznossal! :DD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#41103) Pete55555 válasza Satyricon (#41100) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Minek ennyi kábel ? :D De tényleg, én felét kiszedném az biztos :D

...Szeretem leracsniztatni...

(#41104) #21346560 válasza perecKING (#41096) üzenetére


#21346560
törölt tag

Le vagy maradva, ez a kép már vagy 4 éves :P
Keresd meg, szerepelt ebben a topikban :DDD

(#41105) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Sziasztok!

Tegnap sikerült megvalósítani a plexim kivágását.
Haf 912+-ra lesz rárakva, készül majd belőle cikk is. :)
Van rajta még mit csinálni. De megmutatom. :)
Vízsugaras géppel lett vágva. Mivel sajnos nem igazi plexi, ezért nem lehetett kis teljesítményű lézzergéppel vágni. :( Így a rögzítő 6*2mm-es furatok nem kerültek rá.

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#41106) Satyricon válasza ViiiiktorOC (#41105) üzenetére


Satyricon
addikt

Hogyhogy nem igazi plexi? akkor akril? :F

De ugye a védő fólia miatt rózsaszín? :D

Szerk.:
(#41103) Pete55555: Azért ennyi kábel bele, mert ha 1 is hiányozna belőle, bszva lenne az egész konfig! Hidd el, nem a gépházba gyüjtöm az összes létező kábelt, ami itthon van a háznál! :DDD

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#41107) s3toraph


s3toraph
senior tag

Pete55555 javaslatára vettem egy ilyen házat. Gyerekek, eszméletlen jó alapanyag ennyi pénzért! :Y Anyag van benne, dögnehéz táp nélkül is! Nem csak a sínes 3,5"-os HDD bracket jó benne, hanem az 5,25"-os bracket is, abban vannak tálcák az egyes helyeken amik szintén sínesen kihúzhatóak, valamint lepattintható műanyag előlapjuk van! :Y Látszik hogy márkagép háza volt, annyira praktikus megoldások vannak benne, hogy eszméletlen, egy mai 20K-s ház is elszégyellhetné magát mellette (szubjektív vélemény). Nagyon-nagyon tetszik, ebből aztán tényleg jól össze tudom hozni a házikómat! :C Már csak mérnem kell párat, mert nem szívesen vágnám ketté ezeket a bracketeket (legalább az egyiket kellene), inkább áttervezem még egyszer a házat, hát ha úgy is tetszetős lesz.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#41108) Pete55555 válasza s3toraph (#41107) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Mondtam én, látod :-D A pci kártyák kis lefogatója is fasza megoldás pl.
Bár én azt nem építettem be.

...Szeretem leracsniztatni...

(#41109) mrterminator válasza s3toraph (#41107) üzenetére


mrterminator
aktív tag

Ez komcsi 1600Ft? :Y :Y

(#41110) s3toraph válasza Pete55555 (#41108) üzenetére


s3toraph
senior tag

Jaja az is tetszik! :) Egyébként, az alaplapi tálca és a hátsó nyílások + PCI nyílások kerete az egyben van gyárilag/össze van fogatva fixre? Mert akkor nem kellene zsonglőrködnöm hogy hogyan pozicionáljam be a tálcát hogy jó legyen. A képeid alapján úgy tűnik, egyben van. Most így nem látszik, szétszedéshez meg ugye ki kell fúrni a szegecseket.
Ja és köszönöm a tippet! :R

mrterminator:
Komcsi! :K Már csak pár darabjuk van ebből a típusból, a többi drágább volt ami fusitsu-siemens és nem is volt ilyen jól megoldva a belseje (pl. hdd keret sínekkel). 1600 pénz, 6 hó gari, elvileg minden jó (power gomb, táp), kérdeztem, működő gépeket bontanak szét és adnak el. Ahogy én látom, ennyiért még aprón sem kapsz ilyen, akármilyen sürgős is az illetőnek.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#41111) mrterminator válasza s3toraph (#41110) üzenetére


mrterminator
aktív tag

jó vétel lehet bárki számára, alapgépnek vagy modra:)

(#41112) psycho18


psycho18
tag

Egy kis kábelharisnyázás...
Kábelharisnyaként ismét cipőfűzőt használtam amibe egy floppymeghajtó ide kábelét 2 szálanként szétbontva húztam bele. Természetesen nem volt olyan egyszerű mint ahogyan én az elsőre elképzeltem, a vezeték túlságosan hajlékony volt.
1
2
Vettem egy használt popszegecsszárat amit az egyik végén bereszeltem és rákötöttem 2 cérnaszálat (1-nél könnyen szakadt).
3
A cérna másik végét rákötöttem a vezetékre és leszigeteltem egy pici maszkolószalaggal, hogy ne akadjon meg a fűző belsejében.
4
Egy fiók fülén áthúzva egy fogóban megakasztottam a popszegecsszárat miközben bal kézzel feszítettem a vezetéket jobb kézzel húztam rá a fűzőt és közben lábbal tartottam a fiókot, hogy ki ne húzzam :DDD
Miután ezzel készen lettem már csak a ledek, kapcsolók és az érintkező forrasztása maradt hátra.
5
6

(#41113) Satyricon válasza psycho18 (#41112) üzenetére


Satyricon
addikt

Hárt ez nagyon jó, grat! :C

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#41114) pcgamer01 válasza s3toraph (#41107) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Rendeltem is 1-et.
:D

Samsung Galaxy S10+

(#41115) psycho18 válasza Satyricon (#41113) üzenetére


psycho18
tag

Köszönöm :)

(#41116) pcgamer01 válasza perecKING (#41099) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Merre lax am.?

Samsung Galaxy S10+

(#41117) Pete55555 válasza psycho18 (#41112) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Jóóóó, szép lett a végeredmény. Szerintem megcsinálom én is a sajátomat így :D

...Szeretem leracsniztatni...

(#41118) psycho18 válasza Pete55555 (#41117) üzenetére


psycho18
tag

Köszönöm és sok sikert hozzá! :)

Óóóóó, lemaradt egy kép amit még szerettem volna betenni.
"Egy fiók fülén áthúzva egy fogóban megakasztottam a popszegecsszárat miközben bal kézzel feszítettem a vezetéket jobb kézzel húztam rá a fűzőt és közben lábbal tartottam a fiókot, hogy ki ne húzzam :DDD"
1

[ Szerkesztve ]

(#41119) Lompos48 válasza psycho18 (#41118) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Hightech! :C

(#41120) s3toraph válasza pcgamer01 (#41114) üzenetére


s3toraph
senior tag

Moddingnak lesz? Csak azért kérdezem, mert a tápja egyedi, és annak felfogatása is! Szóval mod nélkül nem raksz bele normál ATX tápot. Viszont, tök jól ki lehet szedni a tápot, a műanyag kertét is, meg a még a vízszintes merevítés is kivehető, szóval minden, a táp fém tartókeretét kivéve, az csak kihajtható. Méretre szemre olyan TFX méretű, bár biztos nem pont akkora de arra hajaz.

Az 5.25-ös helyeken, ezek a fakkok/rekeszek vagy mik amiket ki lehet húzni sínesen, ha megfordítod a sínt rajta, fordítva is bemegy, csak előtte le kell pattintani a műanyag fekete előlapi takarót róla. Nagyon nagy! :C Sőt ha jól látom, ezek HDD tartónak vannak szánva, az eleje lyukacsos, és van benne pár nyelv ami lehetővé teszi a 3,5"-os HDD-k befogatását fakkokba. Kiszedésükhöz le kell venni a ház előlapját, de pikk-pakk lejön 2 mozdulat az egész, aztán meg szépen visszapattan a helyére.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#41121) pcgamer01 válasza s3toraph (#41120) üzenetére


pcgamer01
senior tag

majd még meglátom :D
most még csak rendeltem nem gondolkoztam rajta mit csinálok vele :D
az elejébe lehet ventit rakni? :D

Samsung Galaxy S10+

(#41122) psycho18 válasza Lompos48 (#41119) üzenetére


psycho18
tag

:R

Még 1 homemade megoldás...
A hdd-k a ház aljába kerültem, mert megszabadultam a hdd tartótól leendő vga miatt .
1
Am sikerült pont nem jól bemérni a helyét, a tápcsati még bement de a sata kábel már nem. Viszont találtam itthon alap alá való távtartókat amelyek jónak bizonyultak a hdd-khez is.
A távtartók alá rossz odd-ből származó gumibakok kerültem rezgéselnyelés céljából
2
3
És végül egy kép a kész állapotról is.
4

(#41123) Lompos48 válasza psycho18 (#41122) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ez így oké is. Jól is néz ki. Talán a HDDk azért nem haragudnának egy-egy kis szellő miatt, ha kapnának. :)

(#41124) psycho18 válasza Lompos48 (#41123) üzenetére


psycho18
tag

Köszönöm :)
Kapnak, az első képen lehet látni, hogy egy 14-es venti fúja a hdd-ket és az ssd-t is valamennyire. A hozzá legközelebb lévő hdd jelenleg 26C, a 2. hdd 27C míg az ssd 25C.
A max hőmérséklet amit láttam a hdd-knél 32C volt.
VGA-nak már kevésbé tetszik ez az elrendezés, alapjáraton kb 4-5C-al melegebb mint ezelőtt.

(#41125) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Sziasztok. karácsonyra való tekintettel feldíszítettem a gépemet némi kék ledszalaggal :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#41126) ViiiiktorOC válasza Satyricon (#41106) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Nem akril. Valami olyan összetevő van benne, amit nem vágott volna szépen a lézer.
Obi-s amúgy. Igen, víztiszta, nem rózsaszín! :DDD

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#41127) Stirlitz válasza psycho18 (#41122) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Te, ez nagyon jól nézz ki! :Y A házad amúgy mi volt, valami noname? Esetleg az előlapjáról tudnál képet tenni? Az érdekelne, hogy mennyire rácsos, hogy jut be a levegő...

(#41128) WARZ


WARZ
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy mit lehet tenni akkor ha a tápom kábelei túl hosszúak és túl sok csati van rajta illetve túl merevek?! /Táp: Be Quiet Straight Power 580W, a ház pedig egy CM Haf XB /
Gondoltam, hogy rövidebbre vágom a kábeleit és utána forrasztás de nem tudom ez mennyire járható út!?
A válaszokat előre is köszönöm és remélem jó helyre írtam! :R

(#41129) Pete55555 válasza WARZ (#41128) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Pedig járható :)

...Szeretem leracsniztatni...

(#41130) do3om válasza Stirlitz (#41127) üzenetére


do3om
addikt

Szerintem az előlapi venti sajnos nagyon kevés levegőt juttat be, nagyon zárt. Persze a semminél csak jobb. :U

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#41131) WARZ válasza Pete55555 (#41129) üzenetére


WARZ
tag

Ok!
Simán megnézem milyen rövid kéne elvágom összeforrasztom szigetelem és ennyi akkor?
A másik ha mondjuk nem szeretném, hogy egy ágon több sata csati legyen mondjuk csak 1 vagy 2 akkor a többit is csak simán levágdosom?

(#41132) Xaels válasza WARZ (#41131) üzenetére


Xaels
félisten

[link] csak ha igényesen akarod ;)

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#41133) WARZ válasza Xaels (#41132) üzenetére


WARZ
tag

Köszönöm a linket ezt már megtaláltam olvastam is :)
A satás megoldásnál mit lehet csinálni?

(#41134) pcgamer01 válasza Stirlitz (#41127) üzenetére


pcgamer01
senior tag

ahogy néztem a képeket láttam hogy az előlap aljából kivágott egy darabot.
és mivel az asztalon van ezért onnan alulról tudja szívni a levegőt.
itt láthatóak a folyamatok

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+

(#41135) Stirlitz válasza pcgamer01 (#41134) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Köszi a linket, jó kis ház lett szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#41136) psycho18 válasza Stirlitz (#41127) üzenetére


psycho18
tag

Köszönöm :)
Valamilyen noname ház volt amit ki akartak kukázni de megmentettem :)
Az előlap elölről nem túl szellős de az aljából egy jó nagy darabot kivágtam így jut bőven friss levegő a ventinek mivel pont ott lóg le az asztalról a ház ahol a kivágás van. Így még az asztalon lévő port sem szívja fel :DDD

(#41137) stratova


stratova
veterán

Üdv!

Egy kicsit off bevezetővel kezdeném kérdésem:
Adott egy Phenom II X4 945 (95 W) és M2A VM HDMI kombó, ami megválva a gyári hűtőtől és régi háztól Zalman Z9 Plusba költözne.
Mivel az alaplapi VRM FET-jeit (sajnos 3+1-es lap) nem hűti gyári borda ezért alapvetően top-flow hűtőket néztem rá (Scythe Big Shuriken 2 Rev. B és Thermalright AXP-100 van versenyben), amik sajnos a hűtőteljesítményhez képest igen borsosak (jobb tipp esetleg CPU + tápáramköri FET-ek hűtésére?).

Kicsi hűtőbordákat gondoltam hővezető ragasztóval rögzíteni rájuk, bár az elhelyezkedésük kicsit szerencsétlen. Mi szolgálhatna jó alapnak? A padláson van többek közte egy Proliant ML330, aminek a cpu hűtője jutott eszembe donornak, vagy hasonló korú döglött VGA-k alaplapok hűtőbordái, bár azok lehet túl alacsonyak lennének.
A megmunkálási eszköztár jelenleg kézi fémfűrészben és csiszolópapírban merülne ki :B

(#41138) ati012 válasza WARZ (#41133) üzenetére


ati012
senior tag

Tök mindegy hogy hány csati van egy ágon, amennyiben nem haladja meg az ág maximálisan leadható terhelhetőségét.

Azaz ne forrasz 2 db 6pin vga dugót egy kábelre, egyébként azt csinálsz amit akarsz :)

A kábel azért merev, mert vastagabb réz szálakból áll.

(#41139) macko20 válasza stratova (#41137) üzenetére


macko20
őstag

igen csak vágni tudsz oda,és a cpu melletti chipset bordát is cseréld komolyabbra,nekem nagyon melegedett anno,ha hely van felette akkor minél magasabb bordából készítsd...

bontoban v nálam kapsz ilyesmi bordákat

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#41140) FatalEror válasza stratova (#41137) üzenetére


FatalEror
addikt

Ritka borda kell oda,ami ami magas,tehát,ide a sűrű nem annyira jó,inkább legyen ritka,de magas,hisz azok sokkal könnyebben átszellőznek.Vagy lehet sűrű is,viszon akkor,max 2cm magas legyen,és arra pedig lehetne lomizni egy laptop blowert apróról,és azzal fújatni.Biztos macerás lesz utána hűtőt venni a lapra,de a fetek hűtésével sem lesz gond.

HardCore is my LifeStyle

(#41141) zolee5016


zolee5016
őstag

Hello....használt valaki már nagyon kicsi kábelkötegelőt...azaz mekkora a legkisebb.?.....olyat keresek,ami 1,5 mm lyukon átfér,de itt börsön,csak 2-eseket találok.....nem is lenne muszály szalag-kinézetű,
LINK

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#41142) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Sziasztok!
ebbe a vidibe az emberkék mivel dolgoznak? :D
arra a fehér "tárcsára" gondolok hogy itthon lehet-e ilyesmit kapni vagy mi a neve nálunk?
:)

Samsung Galaxy S10+

(#41143) pcgamer01 válasza pcgamer01 (#41142) üzenetére


pcgamer01
senior tag

ilyet találtam de ez csak fához jó.

Samsung Galaxy S10+

(#41144) viperabácsi válasza pcgamer01 (#41143) üzenetére


viperabácsi
addikt

Én használom ezt műanyaqghoz

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#41145) pcgamer01 válasza viperabácsi (#41144) üzenetére


pcgamer01
senior tag

de nekem fémhez kéne vmi ... :D

Samsung Galaxy S10+

(#41146) Lompos48


Lompos48
nagyúr

Áldott ünnepeket minden fórumtársnak!

[ Szerkesztve ]

(#41147) pcgamer01 válasza Lompos48 (#41146) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Viszont kívánjuk! :)

Samsung Galaxy S10+

(#41148) MasterHUn válasza pcgamer01 (#41142) üzenetére


MasterHUn
senior tag

pohár fúróval :)

készletbe lehet kapni

[ Szerkesztve ]

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#41149) FatalEror válasza pcgamer01 (#41142) üzenetére


FatalEror
addikt

Körkivágó lyukfűrész stb.

Persze lehet:[link]
Illetve van neki egy késes változata,ahol a fogak helyett 2db kés van,ami forgácsol,esztergál,és a 2db kés egy sínen mozog,tehát bármekkora átmérő beállítható,illetve ha elkopik,akkor nem kell kukába dobni az egészet,hanem elég hozzá 2db új kés~karctű,ami akár otthon is legyártható,de egy esztergályos biztosan letudja gyártani.

Lompos48
Kedves gesztus,viszont kívánom! :R :)

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#41150) pcgamer01 válasza FatalEror (#41149) üzenetére


pcgamer01
senior tag

ez nem?
csak ez gipszkartonhoz való.

Samsung Galaxy S10+

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.