Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 09:38:09

LOGOUT.hu

Ha egy termék garanciális ügyintézésével kapcsolatban kérdezel, akkor a könnyebb segítségnyújtás érdekében adj meg minél többet a következő adatokból:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19901) Head88 válasza Attix82 (#19900) üzenetére


Head88
addikt

(#19902) #34576640 válasza Attix82 (#19900) üzenetére


#34576640
törölt tag

Nem tudtam!!! Ők később közölték velem, hogy milyen monitort hoztam el és mekkora az ár különbség.
De fogyasztóként nekem mi kötelességem van a bolttal szemben? Most komolyan. Azért vannak ott a szakképzett eladók, nem?
Ha egy orvos rosszul műt, akkor arról a beteg tehet?

[ Szerkesztve ]

(#19903) #34576640


#34576640
törölt tag

Nekem üzemanyag költségem keletkezett, a rendőrséggel való fenyegetés engem idegileg kikészít és semmi kompromisszumot nem látok a cég oldaláról. Ez normális? Komolyan besz#rok.

(#19904) vargalex válasza #34576640 (#19903) üzenetére


vargalex
félisten

Ha a számládon az olcsóbb termék szerepel, akkor szerintem az a korrekt, ha ők küldenek egy embert az általad kifizetett monitorral együtt a nálad lévőért cserébe.
Ha az a monitor szerepel a számlán, ami nálad van, csak kisebb áron, akkor szerintem semmi alapjuk.

Alex

(#19905) #34576640 válasza vargalex (#19904) üzenetére


#34576640
törölt tag

Én nem értek a monitorokhoz. Nem akarom már visszaadni. Inkább kifizetnék különbséget. De még mindig nem értem, hogy milyen modelt kaptam ahhoz képest amit állítólag kifizettem.

(#19906) Head88 válasza #34576640 (#19905) üzenetére


Head88
addikt

Jelezd ezt a szándékodat az üzlet felé és kérj tájékoztatást, hogy ez a modell miben különbözik attül amit eredetileg rendelzél.

(#19907) vargalex válasza #34576640 (#19905) üzenetére


vargalex
félisten

Megnézed a monitoron, vagy dobozon feltüntetett típust, illetve a számlán szereplőt.

Alex

(#19908) Gyuri27 válasza #34576640 (#19902) üzenetére


Gyuri27
félisten

De ember. Neked is meg kell nézni mit kapsz. Ha a te károdra tévednek ennyit te sem hagynád.
Ha nem kell a monitor saját költségükre cseréljék ki. Ha kell nekik fizesd ki ami jár. Adjanak egy jó számlát meg garlevelet.
Mert ugye itt az is fontos, hogy most a monitorra gyakorlatilag nincs garanciád.

Amd - Radeon - Ryzen

(#19909) Attix82 válasza #34576640 (#19902) üzenetére


Attix82
őstag

Mit rendeltél és mit kaptál?

(#19910) -Ben-


-Ben-
veterán

Sziasztok!

A hardveraprón vettem használtan egy MSI GTX 1060 típusú videokártyát. Elméletileg még van rá 2 év garancia, ami az AQUA -hoz szól. Viszont felmerült bennem a kérdés, hogy vajon élhetek -e a garanciával, ha problémám adódna az eszközzel? Ugyanis a számla- és jótállás egy cég nevére szól, amely nagy tételben vásárolta a kártyákat. A garancia ugyan él, de nem tudom, hogy egy „cég nevében” vihetek -e bármit is garanciáztatni? Esetleg meghatalmazást kérhetnek?
Magánszemély nevére szóló számla esetében nyilván nem lenne probléma.

Késő bánat, erre előbb kellett volna gondolnom, de utólag is jobb tisztán látni... :)

[ Szerkesztve ]

(#19911) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok Fórumtársak,

Tanácsot kérnék a következőben.

Samsung Galaxy S7 és Telenor topicban korábban már írtam, most a fórum topic gazda ide irányított.

Telenor szolgáltatói kártyám és az S7 készülékem nem hajlandó a tökéletes együttműködésre. Időnként rövid időre (!), de hálózatszakadás történik.

Telenor SIM immár 6. alkalommal cserélve. :DDD
Telemax szerviz, mint központi szerviz, immár 2. alkalommal küldte vissza az Oktogon szervizbe a készülékem. Hibátlan(!) jegyzőkönyvvel.

Egy hete, amikor az 1. Telema bevizsgálásból visszakaptam, még az Oktogon szervizben behelyezve a SIM kártyát, egyből bekapcsolást követő percben ledobott a hálózatról.
Ezt egy gyors fotóval igazolom, már ami látszik rajta, valamint egy bejegyzést tett erről az ügyintéző kollegina.
Így ott hagytam, és tegnap jött értesítés, hogy visszaérkezett, és ismét minden ok. :F

Na, jelenleg nem tudom mitévő' legyek.

Békéltető testület, vagy Fogyasztóvédelem?
Ha igen, melyikkel kezdjek?

Köszönettel,
zsoltip

(#19912) Gyuri27 válasza -Ben- (#19910) üzenetére


Gyuri27
félisten

A baj nem ez.
Hanem, hogy egy cég nem minősül fogyasztónak. Igy a fogyvéd törvény nem érvényes.
Elvinni elviheted XY cég nevében a vga-t. De hogy milyen feltételekkel gariznak azt az dönti el, hogy a két cég milyen szerződést kötött.
Ezért nem veszünk ilyen termékeket.

Amd - Radeon - Ryzen

(#19913) -Ben- válasza Gyuri27 (#19912) üzenetére


-Ben-
veterán

Értem. Viszont a garancia papíron 2020.12.27 -ig érvényes garancia szerepel. Ha nem minősül fogyasztónak, akkor miért van rá 2020 végéig garancia a papír szerint? Elképzelhető, hogy kötöttek külön szerződést?

[ Szerkesztve ]

(#19914) BornToBePuli válasza zsoltip (#19911) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Szia! Ha minden ok, akkor vedd át kezdetnek.

Read only felhasználó

(#19915) Gyuri27 válasza -Ben- (#19913) üzenetére


Gyuri27
félisten

Garancia van rá természetesen. Csak más feltételekkel.
A törvény a fogyasztókra nézve taglalja részletesen a jogokat és kötelezettségeket.
Viszont mint irtam a céges vásárlás nem minősül fogyasztónak.
Így két cég megállapodik a feltételekben.

Amd - Radeon - Ryzen

(#19916) -Ben- válasza Gyuri27 (#19915) üzenetére


-Ben-
veterán

Értem.. Köszönöm. Akkor marad a remény, azaz, hogy nem lesz vele probléma..... :D Legközelebb már okosabb leszek.

(#19917) chopin42 válasza -Ben- (#19916) üzenetére


chopin42
őstag

Én egy új állapotú gtx 1060 eladásnál buktam a "nem kellek hozzá, intézheted" gari miatt. Volt még rá másfél év nettó gari, patika kártya volt, de nem lehetett volna érvényesíteni rajta, mivel alzás céges számlám volt. Annó nem én vettem át, az eladó eltűnt, miután kerestem ezzel kapcsolatban, elérhetetlen lett. Szóval annyiért ment el, mint egy lutri bányász kari. Vagyis majd 10 rugóval kevesebbért... :W

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#19918) -Ben- válasza chopin42 (#19917) üzenetére


-Ben-
veterán

Kellemetlen. :( Ennél nagyobb szívás, ha teljesen bedöglik és minden belefektetett pénzed elúszik... Ez is előfordulhat bármikor, mert ami el tud romlani, az el is fog. Csupán idő kérdése. :D

[ Szerkesztve ]

(#19919) chopin42 válasza -Ben- (#19918) üzenetére


chopin42
őstag

Drukkolok, hogy ne így legyen :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#19920) MaxxDamage válasza -Ben- (#19918) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Murphy törvénye. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#19921) zsoltip válasza BornToBePuli (#19914) üzenetére


zsoltip
őstag

Igen. Viszont legutóbb is ugyanez volt a lapon, hogy náluk minden ok. :)
Aztán beletettem a kártyám és már meg is volt az első bekapcsolás után a hiba.
Amennyiben most is ez lesz, márpedig vélhetően igen, akkor mi a túrót kezdjek?

(#19922) 313313 válasza zsoltip (#19921) üzenetére


313313
addikt

Add le úgy, hogy teszteljék kártyával. Meg eleve ne javításra, hanem cserére mivel már sokadik alkalom (talán a 3 is megvolt) és meginogott a bizalmad a tipusban és a szervízben, inkább kérnéd vissza az összeget.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#19923) zsoltip válasza 313313 (#19922) üzenetére


zsoltip
őstag

Adatvédelmi oko miatt nem tesztelik a kártyával.
Csere és pénzvisszafizetés kérés is megvolt.
Mivel ún. szervizkörülmények között kell tesztelni, és ott nem produkált hibát (csak a szerviz ügyfélterében, ami senkit nem érdekel :) ), így nem tudnak tenni semmit.
Ezért akadtam meg. :/

(#19924) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Megérkezett a vasárnap rendelt A4Tech B120-as billentyűzetem a Média Markttól. Viszont a "háttérvilágítás" nem működik a billentyűzet 1/3-án. Írtam a Medianak, hogy kérem a cseréjét. Ilyenkor nekem kell fizetnem a postaköltséget?

(#19925) Josi válasza -ZeeZee- (#19924) üzenetére


Josi
aktív tag

Elvileg nekik kellene, hibás teljesítés miatt.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#19926) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Volna egy mosogatógépem ami elromlott. (garanciális)
2019 01.18. án be jelentettem a hibát. Majd vártam................
Nem kerestek semmilyen formában

2019 01. 25. én fölhívtam a szervizt hogy mikorra várhatom őket, kaptam is időpontot 2019 01. 28.
Vártam őket .................................nem jöttek.
-Meddig kellene várnom?
-Van erre valami határidő?
-Illetve ha van határidő akkor fogyasztóvédelem adott nap után?

Amennyiben végre jön valaki és elszállítja javításra a készüléket, mennyi nap múlva kell végezniük a javítással?

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#19927) Superhun válasza hódmaci (#19926) üzenetére


Superhun
Topikgazda

Hogy érdemben tudjunk segíteni, adj meg légyszi annyi adatot a téma tudnivalókban szereplő listából, amennyit csak tudsz.

(#19928) ati888


ati888
senior tag

Sziasztok!

Abban az esetben mit lehet tenni, ha vásároltam akciósan egy márkás villanyborotvát és az első használatkor derült ki, hogy gyakorlatilag szenvedés vele a borotválkozás számomra? Ilyenkor vissza lehet vinni?

Köszi

Ati

(#19929) Attix82 válasza ati888 (#19928) üzenetére


Attix82
őstag

Üdv.

Szerintem ez egészségügy miatt nem vehető vissza.

(#19930) Lackooo84 válasza Attix82 (#19929) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Lidlben visszavették a hajvágót, ami tépett. :D

The Truth is out there...

(#19931) asdf_ válasza ati888 (#19928) üzenetére


asdf_
veterán

Ha szemelyesen vasaroltal, akkor nem lehet visszavinni, csak ha hibas, ha neten, akkor pedig szerintem mehet, ezek a cuccok vizalloak ha jol remlik, ebbol adodoan meg lehet kinalni alkohollal, es mar fertotlenitve is van (hogy teljesen es megbizhatoan-e, azt nemtom, nem vagyok eü-s).

Afaik amugy ha pengerol ter at az ember elektromosra, akkor kell adni 2-3 hetet, mire atszoksz te is.

(#19932) Gyuri27 válasza ati888 (#19928) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha hibás nem jól vág mert életlen vagy egyéb gondja van az garis bibi.
Ha a te bőröd nem birja az nem garis.

Amd - Radeon - Ryzen

(#19933) miroon


miroon
aktív tag

Sziasztok!

Garanciában visszaküldtem egy webshopnak az elromlott routerem, aminek a garanciális ügyintézése befejeződött. A webshop az akkori vételárat adná vissza, vagy ezt levásárolhatnám náluk. Amikor én vásároltam a routert 29.900ft volt az ára, most 39.900 Ft. Ilyenkor köteles vagyok elfogadni a pénzt / levásárlást, vagy kérhetem a terméket? Mivel szükségem van rá, így értelemszerűen nem a pénzre van szükségem, hanem egy működő routerre... Kértem tőlük levélben, hogy se levásárolni, se pedig a pénzt nem szeretném, hanem egy működő routert, de lekezelő válaszként azt kaptam, hogy rendeljem meg újra és fizessem ki a különbözetet a futárnak.

Köszönöm a segítséget.

iPhone 13 Midnight Black

(#19934) LuckyL válasza miroon (#19933) üzenetére


LuckyL
őstag

a pénz visszatérítést köteles vagy elfogadni, a levásárlást nem

cryptot minden termékemért elfogadom

(#19935) miroon válasza LuckyL (#19934) üzenetére


miroon
aktív tag

szóval azt nem követelhetem, hogy küldjenek egy új terméket... király :Y mindenhol jelentősen drágább lett azóta.. na mindegy, köszi a segítséget!

iPhone 13 Midnight Black

(#19936) asdf_ válasza miroon (#19935) üzenetére


asdf_
veterán

Az ilyen mogott az allhat -ha a termeket jelenleg is forgalmazza a ceg-, hogy a te termeked A beszallitotol szarmazik, mely a termeket nem javitotta/cserelte, hanem visszaadta a kiskernek a vasarlasi osszeget (az ilyen amigy feher hollonal is ritkabb), igy a kisker is visszaadja neked, amit meg jelenleg ertekesitenek, az meg B beszallitototol van, a ketto "nem er ossze", ezert nem kapsz ujat abbol, mert akkor tenyleg bukik a kereskedo egy tizest. Ez mondjuk teged vevokent nem kene erdekeljen, es megvallva az igazat, en azert beulnek egy probaperre, amikor azt dontik el, hogy ez amugy jogszeru-e, hiszen a fogyasztoi jogok sorrendje a javitas, utana a csere, es aztan a penz vissza, ha a termeket mindekozben ertekesiti a bolt, akkor nem vagyok benne biztos, hogy nem dontenenek ugy, hogy mivel lehetoseguk van ra, cserelniuk kellene es nem terhetnek at onkent a penzvisszara (ennek persze a kesobbiekre nezve csak annyi eredmenye lenne, hogy aminel ilyen tortenik, azt a termeket arra az idore, amig teged ertesitenek es te a penzert mesz, leveszik a webshopbol).
Na meg persze amugy az is elofordulhat, hogy nyereszkedik a kisker, es a tiedert cserebe kapott egy zsirujat, ujraindulo garival, es azt meg eladja egy tizessel dragabban a kovetkezo vevonek. Ha nem volt meg egy eves a termeked, es epp olyanod van, lehet, hogy erdemes lenne egy bejelentest tenned ezugyben, legalabb vegre megtudjuk, mi a szitu ezugyben a hatosag szerint :).

[ Szerkesztve ]

(#19937) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Már lassan 1,5hete visszaküldtem Hardverkernek egy merevlemezt, elálltam a vásárlástól mivel hibás volt.
Mennyi időn belül kötelesek visszautalni a vételárat?

(#19938) asdf_ válasza Intruder A 6 (#19937) üzenetére


asdf_
veterán

Az elallasrol valo tudomasszerzestol szamitott 14 napon belul.

(#19939) Intruder A 6 válasza asdf_ (#19938) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Szia!

Még mindig nem érkezett meg a vételár a számlámra, telefonon ne tudtam őket elérni.
Mi a teendő ilyen esetben? nem szeretnék fogyasztóvédelemmel fenyegetőzni meg hasonló, de szeretném visszakapni a pénzem békés módon.

(#19940) Lendova


Lendova
őstag

Vissza kell vinnem garanciáztatni Xonar U7 hangkártyámat, viszont ahogy nézem, már nem nagyon kapható ugyanez, csak az MKII változata.
Szóval, ha nem teljesen ugyanaz a termék, el kell fogadnom csereként?

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#19941) LuckyL válasza Lendova (#19940) üzenetére


LuckyL
őstag

attól függ hogy mennyi idő telt el a vásárlás óta. 1 éven belül vagy?

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#19942) Lendova válasza LuckyL (#19941) üzenetére


Lendova
őstag

Nem. Közel 2 éve vettem, még kicsit több, mint 1 év garancia van vissza.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#19943) LuckyL válasza Lendova (#19942) üzenetére


LuckyL
őstag

akkor a forgalmazó feltételei az irányadóak, tehát valószínűleg bármiylen megoldást el kell fogadnod amit felajánl, nem válogathatsz

cryptot minden termékemért elfogadom

(#19944) Lendova válasza LuckyL (#19943) üzenetére


Lendova
őstag

Köszönöm!
Sajnos az összes U7-nél előjön ez a hiba, így kényelmesebb lenne nekem egy levásárlás, mintsem a csere eladása. Mondjuk az MKII-nél ez már nem biztos, hogy így van, de nem találltam eddig infót róla.
A bolt viszont mindig jól és rugalmasan áll a vevőkhöz, ahol vettem, szóval említem majd nekik.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#19945) asdf_ válasza Intruder A 6 (#19939) üzenetére


asdf_
veterán

Tertis levelben jogszabalyi idezettel lehet reklamalni, vagy ugyanezt emailben, hogy ennek mennyi hatasa lesz, azt fene tudja. Utana mar csak az jon, hogy bejelentesz.

(#19946) #32577792


#32577792
törölt tag

Sziasztok

Leírom a történetünket. Ez lehet okulás is akár.
Fiam az oázis computernél online vásárolt egy alaplapot, de nem úgy működött, ahogy az várható lett volna. Gondoltunk sok dologra de úgy döntöttünk, eláll az egésztől. Jelezte email, telefonon és bevitte. Ekkor jött szarakodás. Elkezdte célirányosan vizsgálni az eladó majd elvonult vele, és jött vissza, hogy a CPU tokozat 1 lábát elhajlítottuk. Ezért nem veszik vissza és a garit is megszüntetik. (megjegyzem, hogy Asrock lapról beszélünk, mely mint kiderült, nem a hazai képviselettől származik, hanem németből, így segíteni sem tudtak)
Vásárlók könyve beírás, ott leírták, hogy mi csesztük el!
Ezek után még egyszer próbálkoztunk élni az elállási joggal, elhajtottak, persze minden beszélgetés felvételre került.
Miután eredménytelen lett a dolog, Békéltető testülethez fordultunk. Az idézést az oázis nem vette át, nem jelent meg. Így a békéltető csak Ajánlást tudott hozni. Ez azért fontos, mert így nem kötelező a vállalkozás számára. Elment a fiam az ajánlással, ahol közölték, hogy még nem kapták meg, majd ha igen, jogászuk átnézi, de úgysem fognak fizetni! hangfelvétel erről is.
Ezek után léptünk tovább, Kormányablaknál panasszal éltünk, amit hivatalból vizsgálni kell nekik. Eközben panaszt írtam az illetékes minisztérium felé, mert mégis milyen állapot az, hogy van egy törvény, és tesznek rá.
A jogszabály egyértelmű, vissza kell vennie. Nincs mérlegelési joga neki, ha úgy érzi, hogy a visszaadott árú értékcsökkent lett, polgári peres eljárásban van lehetősége ezt visszakövetelni, de rajta a bizonyítási kényszer és ő nem lehet szakvéleményt kiállító.
A minisztérium válaszolt és vizsgálatot rendelt el az oázis összes üzlete ellen. Közben felkerültek az együtt nem működő vállalkozások fekete listájára.
A homárnak is írtam, na ők nem kicsit körülményesek, eddig nem jelent meg a cikk, pedig minden iratot megkaptak.
Ma felhívták a fiam, küldik a futárt és visszaveszik.
Beszéltünk ügyvéddel aki kitöltötte volna közjegyző számára egy fizetési meghagyási beadványt ellenük.
Szóval ne ijedjetek meg az ilyen senkiházi vállalkozásoktól. Sok idő, és energia, de ne hagyjátok magatokat!

(#19947) Attix82 válasza #32577792 (#19946) üzenetére


Attix82
őstag

Üdv.

Amúgy valóban el volt hajolva a láb? Meg mi nem működött egy lapon ami várható lett volna?

(#19948) lumpy92 válasza #32577792 (#19946) üzenetére


lumpy92
aktív tag

:C

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#19949) Superhun válasza #32577792 (#19946) üzenetére


Superhun
Topikgazda

Köszönjük a beszámolót! Örülök, hogy végül sikerült érvényesítenetek a jogaitokat.

(#19950) #32577792 válasza Attix82 (#19947) üzenetére


#32577792
törölt tag

Állításuk szerint igen.
De az egész menete:
1: majd átvizsgáljuk és szólunk mennyit tudunk visszaadni, de alap kb. -10%! :Y
2: Ezt egy másik lappal is eljátszották
3: Elvonult egy a vásárló által nem látott helyre, ahol "megvizsgálta" majd jött a leírt dolgokkal.

edigital: vettem egy telefont, ami hát nekem nem jött be, nem volt kiállítóteremben, nem tudtam előre megnézni.
Visszavittem, áttörölgette, átnézte, ELŐTTEM! Majd átvette és 5 nap múlva jött a pénz is.
Érzed a különbséget?
Azt állították, hogy ezt csak mi okozhattuk, gyárban robotok dolgoznak ott nincs hiba.
DE! A törvény ebből a szempontból egyértelmű:
- Nincs joguk és lehetőségük megtagadni az átvételt - kivételek nem vonatkoztak ránk - és a visszafizetést.
Ha úgy gondolják dolog lenne, leírtam a lehetőségeit a vállalkozásnak.

Az egy másik jogi ügy, amiben független szakértői vélemény kell, melyben bizonyítja, hogy elgördült egy láb, ha igen, ki okozhatta, miért 1 láb járt így, miért vonult el vele?
De azt nem teheti meg, amit tett. Szerencsére minden telefont, minden beszélgetést tudunk bizonyítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.