Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 09:38:09

LOGOUT.hu

Ha egy termék garanciális ügyintézésével kapcsolatban kérdezel, akkor a könnyebb segítségnyújtás érdekében adj meg minél többet a következő adatokból:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) qqzs válasza G@ben (#19050) üzenetére


qqzs
őstag

Akkor ez bizonyíthatóan fennállt a vásárlástól kezdve. Gyártási "rejtett" hiba. Erre csak kell valami jogorvoslatnak lenni de ahhoz mar nem értek

Eladó: GTS450

(#19052) G@ben válasza qqzs (#19051) üzenetére


G@ben
addikt

Így van, bizonyítható, a gyár el is ismeri, de az eltelt idő miatt nem csinál semmit. Erre keresem a megfelelő jogszabályt, hogy van-e bármi lehetőségem, azaz csere másik vázra, vagy új váz vásárlásánál jelentős árkedvezmény.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#19053) qqzs válasza G@ben (#19052) üzenetére


qqzs
őstag

Hat én megírnám nekik hogy nincs kedved beírni abba a sok bicajos, fogyasztóvédős fórumba meg blogba meg annyira szereted a kellyst hogy nem szívesen rontanád a hírnevét. Tudnak ajánlani egy új vázat vagy vagy jelentős árkedvezményt akkor minden további kellemetlenségtől mindketten megszabadultok, ha van eszük ajánlanak valami jót, de ne sima supportossal beszelj hanem egyel minimum feljebb ahol mar van hatáskör.

Eladó: GTS450

(#19054) asdf_


asdf_
veterán

Es mikori vasarlas, 3 even belul vagy meg? Es magyar vasarlas-e persze?

[ Szerkesztve ]

(#19055) G@ben válasza qqzs (#19053) üzenetére


G@ben
addikt

Azzal szerintem csak magam járatnám le, hogy mit akarok gariidő lejárta után.

asdf_: magyar vásárlás, de az 5 éven is túl vagyok, amennyi gari a vázra egyébként van.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#19056) qqzs válasza G@ben (#19055) üzenetére


qqzs
őstag

Hat az mar tenyleg sok, ha par honappal tul lennek az egy ket even meg hatasos lenne, de eddig hogy tudott elhuzodni ha tenyleg problema

Eladó: GTS450

(#19057) G@ben válasza qqzs (#19056) üzenetére


G@ben
addikt

Röviden: megvettem az új bicajt, használtam, kicsit furcsa volt a régi után, de betudtam annak, hogy ez már teleszkópos, a régi meg merev vázas volt. 1 hónap után bevittem kötelező átnézésre, hogy megmaradjon a gari, majd amikor elhoztam, akkor éreztem, hogy nagyon nem jó. Visszavittem, hogy instabil, az első kerék keresztbe áll, ha egyenesen megyek, ergo két nyomon fut. A megoldási javaslatuk az volt, hogy fordítsak a kormányon, akkor egyenesen áll a kerék... Elmondtam, hogy akkor balra kanyarodik, de hülyének néztek. Állítgattam rajta, de nem lett jó, úgyhogy ismét visszavittem, hogy csináljanak vele valamit. Valamit csináltak, mert amikor elhoztam, még rosszabb lett, ugyanis az elejéhez nem nyúltak, a hátsó keréknél viszont kilazították az összes küllőt. Ekkor kellett volna visszamennem és a fejükbe húzni a bringát, de inkább elkerültem őket. Sajnos időhiány miatt csak a gari lejárta után tudtam szétszedni a bringát, és kiderült, hogy az 1 hónapos átvizsgálásnál elgörbítették a teleszkópot!!! Ebből volt panaszkönyv, fogyvéd, de semmi nem történt, mert nem tudtam bizonyítani. A panaszkönyv egyébként tele volt, renegeteg elégedetlen vásárlójuk volt. Ekkor határoztam el, hogy én oda többet nem megyek. Telócsere megvolt, viszont újra jött az időhiány, ami miatt eszméletlen keveset tekertem, a beállításokkal nem is volt időm foglalkozni. Ez odáig fajult, hogy tavaly csak azért mentem le a parkolóba tekerni egyet (volt vagy 200 méter), mert nem akartam megtörni a szép hagyományt, hogy amióta megtanultam biciklizni, minden évben tekertem.
Így jutottunk el az idei évhez, amikor is megelégeltem, hogy nem tudok rendesen biciklizni, ezért mindenképp utána akartam járni, hogy mi a gond. Miután teljesen szétszedtük, akkor derült ki ez a hiba, amivel azonnal mentem is a kellys.hu-hoz, ahol átvették a vázat, elvitték a gyárba, ott megállapították, hogy hibás, de nem javítható, és nem tudnak mit tenni.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#19058) Lackooo84 válasza G@ben (#19057) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Tehát a gyár megállapította, hogy egy gyári szar selejtet vettél, és nem tudnak mit tenni?!

The Truth is out there...

(#19059) G@ben válasza Lackooo84 (#19058) üzenetére


G@ben
addikt

Így van. Csak azt nem tudom, hogy jogilag van-e valamilyen lehetőségem ilyen esetben? Ma kapom vissza a vázat, aztán jó lenne felkészülten menni. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#19060) carl18


carl18
addikt

Üdv! Még sose küldtem vissza semmit se gariba, de kajak meguntam ideje élni a jogaimmal!

Szóval Edigitalról vásároltam tavaly decemberben egy Dyras elektromos akkus borotvát 2 év garancia járt rá. Ma pont borotválkoztam akkor egyik pillanatról a másikra nagyon lelassult a gép, azt hittem lemerült felraktam töltőre de nem változott semmit. Van hogy el se indul, aztán elindul de ott is olyan lassan hogy nem nyírja le a szőrt.

Amúgy nem halok jókat garancia ügyintézés téren, fognak vele foglalkozni? Van esély hogy megjavítva kapom vissza? Vagy vissza küldik hulladéként és kapok egy kifogást?

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#19061) prime_adam válasza GZoli7 (#19044) üzenetére


prime_adam
aktív tag

MM-ben lett vásárolva, írjak nekik is vagy egyből forduljak a logitechez?

(#19062) qqzs válasza G@ben (#19059) üzenetére


qqzs
őstag

Jogasz topik hatha tud valamit.

Eladó: GTS450

(#19063) GZoli7 válasza prime_adam (#19061) üzenetére


GZoli7
senior tag

Én a Logitechet próbálnám, ha szavatosság már lejárt.

(#19064) G@ben válasza qqzs (#19062) üzenetére


G@ben
addikt

Egy kérdést megér, bár tegnap összefutottam a képviselővel, akivel telefonon beszéltem, és tök pozitívan áll a dolgokhoz. Nem ígér semmit, de megnézi a raktárkészletet, aztán megpróbál szerezni egy vázat.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#19065) prime_adam válasza GZoli7 (#19063) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Rendben, köszi!

(#19066) G@ben


G@ben
addikt

Netes rendelésnél a 14 napos elállás mikortól számítódik? Amikor feladták a csomagot, vagy amikor átvettem? Június 22-én adták fel, 25-én érkezett meg és vettem át. Akkor pénteken lejárt, vagy csak holnap fog?
Az eladó honlapján ez van:
"A termék átvételének napját elsősorban a termékhez mellékelt számlán (nyugtán) szereplő teljesítési időpont alapján tudjuk igazolni az eladó felé. Előfordulhat, ezért figyeljünk arra, hogy a termék tényleges átvételének a napja későbbi, mint a számlán feltüntetett teljesítési időpont, ezért az elállásra rendelkezésre álló 14 napos időtartam akár néhány nappal meg is rövidülhet. "

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#19067) asdf_ válasza G@ben (#19066) üzenetére


asdf_
veterán

Baromsagot irnak, a termek atvetelenek datumatol kezdodik az elallasi jog (melyet persze igazolni kell tudni, pl. szallitolevelletl), a szamlara irt teljesitesi datum lenyegtelen.

Vagy jogilag leirva:

45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet
a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól

9. A fogyasztót megillető elállási és felmondási jog

20. § (1) Az üzlethelyiségen kívül kötött és a távollévők között kötött szerződés esetén a fogyasztót a (2) bekezdésben meghatározott határidőn belül indokolás nélküli elállási jog illeti meg. Olyan üzlethelyiségen kívül kötött és távollévők között kötött szerződés esetén, amely szolgáltatás nyújtására irányul, ha a 13. § vagy a 19. § szerinti nyilatkozat megtételét követően a teljesítés megkezdődik, a fogyasztót a (2) bekezdésben meghatározott határidőn belül indokolás nélküli felmondási jog illeti meg.

(2) A fogyasztó az (1) bekezdés szerinti elállási vagy felmondási jogát
a) termék adásvételére irányuló szerződés esetén

aa) a terméknek,
ab) több termék adásvételekor, ha az egyes termékek szolgáltatása eltérő időpontban történik, az utoljára szolgáltatott terméknek,
ac) több tételből vagy darabból álló termék esetén az utoljára szolgáltatott tételnek vagy darabnak,
ad) ha a terméket meghatározott időszakon belül rendszeresen kell szolgáltatni, az első szolgáltatásnak,
a fogyasztó vagy az általa megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy általi átvételének napjától;

b) szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés esetében a szerződés megkötésének napjától számított tizennégy napon belül gyakorolhatja.

[ Szerkesztve ]

(#19068) G@ben válasza asdf_ (#19067) üzenetére


G@ben
addikt

Akkor jól tudtam, köszi! :R
Postai fizetéssel tudom igazolni.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#19069) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Most vettem egy SSD-t.

A boltban azt mondták, hogy a számlával lehet érvényesíteni a garit, majd hozzátették, hogy a számlázó progiban 3 év szerepel. Mondtam, hogy a weboldalon 60hónap volt, és erre azt mondták, hogy okés akkor az az érvényes, biztos az új számlázó progiban van rosszul.

A kérdés, hogy hogy fogom 4 év múlva bizonyítani, hogy 5 év garim van. :U

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19070) LuckyL válasza Bici (#19069) üzenetére


LuckyL
őstag

sehogy ha nem került felvezetésre a számlára vagy a jótállási jegyre

cryptot minden termékemért elfogadom

(#19071) asdf_ válasza Bici (#19069) üzenetére


asdf_
veterán

Ugy, hogy meg most kersz rola papirt, ha mar ott helyben -erthetetlen modon- nem tetted. (okositott Samsungra tippelek)

[ Szerkesztve ]

(#19072) Bici válasza LuckyL (#19070) üzenetére


Bici
félisten

Jótállási jegy nincs, számlán nem szerepel.

Így utólag mit tehetek?

asdf_: Azt mondták, hogy nem tudnak garipapírt nyomtatni.
Egyébként már bezártak.
(Kingston)

Akkor hétfön írok nekik, hogy ezzel kezdjünk valamit.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19073) asdf_ válasza Bici (#19072) üzenetére


asdf_
veterán

10e Ft. feletti tartos fogyasztasi cikk melle jotallasi jegyet adni jogszabalyilag kotelezo (120-as ssd eseten a mostani padloaarak mellett konnyu ebbol kiesni). Emellett sata kingston ssd szerintem az eletben nem volt 5 ev garis sehol semelyik, tehat ha ilyet vettel, akkor ez elbaszas lesz a bolt reszerol, ha nem bontottad meg ki, szepen vidd vissza, hogy te nem ilyen lovat akartal, ok meg elbasztak, m2-es ssd-knek is csak egy reszet adjak 1+4 eves garival, nem mindet.

Szerk:

A datasheet alapjan a most kijott UV500 szeria 5 ev garis a gyartonal, ez nekem is uj (en 3 evvel veszem, ezert is a meglepodes, de franko nagykerben tenyleg megadjak az 5 evet)

[ Szerkesztve ]

(#19074) Bici válasza asdf_ (#19073) üzenetére


Bici
félisten

Igen, uv500, épp a linkeléssel tököltem a buszon, mikor láttam, hogy szerkesztettél. :D

Hétfön akkor tudok hivatkozni a jogszabályra.

Köszönöm!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19075) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne, van egy samsung extreme plus 32gb sd kártyám amit használtam már jó ideje, számlásan vettem media marktban. Ma este letört a tetejéről onnan az extreme plus fölül egy műanyag tartó ami egy vízszintes rúd, szerintetek így kicserélik garanciális szervizelés témában a médiánál vagy esélytelen, inkább hivatkozzak adatvesztésre amennyiben lehetséges? Köszönöm előre is a választ. :R

(#19076) bucihost válasza imyourfriend (#19075) üzenetére


bucihost
senior tag

Szia. Szerintem esélytelen hogy gariban bármit is csinálnának vele. Mivel tört (=nem rendeltetésszerű használat), ugrott a garancia. Ez 99%ban mindennél így van.

(#19077) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Céges gépbe vetem tegnap egy alkatrészt, amivel úgy érzem átb@sztak, nem kicsit. Mivel a céges gépbe kellett természetesen a cég nevére kértem a számlát. Nem nagy összeg - 9eFt. csak ugye hogy mondjam a főnökömnek, hogy adja ide az árát. Igaz szar, de kérem a pénzem.....
Ma akartam beszerelni, amikor szembesültem a helyzettel.

Felkészülten akarom visszavinni holnap az alkatrészt.
Én már készülök az akadékoskodásra.
Tudtommal cég nem mehet a fogyasztóvédelemhez, csak magánszemély. Ha problémám lenne, akkor önkormányzat, jegyző?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19078) LuckyL válasza embe (#19077) üzenetére


LuckyL
őstag

semmi köze a gondodhoz az önkormányzatnak vagy a jegyzőnek

egyrészt miért ne cserélnék ki ha hibás...bár azért leírhatnád hogy mi az alkatrész és mi a hiba, mert ha már akadékoskodásra készülsz, akkor gondolom nem egyértelmű a dolog

cégek egymás között ha nem tudnak megegyezni, akkor peres úton rendezhetik a problémákat

cryptot minden termékemért elfogadom

(#19079) embe válasza LuckyL (#19078) üzenetére


embe
nagyúr

Abból gondoltam, hogy mindenhová az van kiírva, hogy felügyeleti szerv stb...

Bementem, kértem egy 500-as vinyót. Kértem, hogy 5400-es legyen, mert mentésekhez kell, egy külső usb-házba. Mondtam az előző 2400 nappal a halál szélén van.Mondta, csak 7200-es van, 9eFt.
Ideadta, számla kezembe, fizettem kijöttem. Náluk a gari kis matricával van igazolva. Otthon néztem, a matricán 2018.04 hó szerepel. Ezzel nincs is gond, mivel ha gond lenne ott a számla.
Mint írtam, tegnap szombaton délben hoztam el. Ma jöttem melózni. Beszereltem, és ráengedtem egy HDSentinelt.
Ez fogadott.... Igen jól látod ezt vettem tegnap. Ha áprilistól számolom, ha azt mondaná a matrica miatt, hogy akkor lett véve, sem jönne össze ez a majd 1700 nap.

Az lehet a gond, ha már ilyen tróger volt hogy ideadta, hogy azt mondja, ő használtként adta el. De a számlán ez sehol sem szerepel. Nem is mondta. El sem hoztam volna használtat, főleg ennyi üzemidővel.
Most mit mondjak a főnökömnek? Vettem egy szart add ide az árát?

Most már érted miért készülök rá?
Szerintem egyértelmű. Csak itt az kavar be, hogy a cégnek vettem.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19080) asdf_ válasza embe (#19079) üzenetére


asdf_
veterán

A gyarto weboldalan van gyari szam szerinti kereses warranty statusra, az sokmindent elmond majd.

Halk megjegyzes: a HDD-k gyarilag altalaban lehegesztett antisztatikus zacskoban szoktak lenni, ami nem ilyenben van, az alapbol gyanusnak kene lenni. Garanciamatricanak pedig nem is kene lennie, hiszen a termek gyarilag ellatott gyari szammal, tehat ez nem indok sem a felbontasra, sem a matricazasra.

[ Szerkesztve ]

(#19081) embe válasza asdf_ (#19080) üzenetére


embe
nagyúr

De az engem nem érdekel.
Itt a lényeg, hogy egy 1700 napos vinyót adott el nekem, és szó nem volt használt alkatrészről. Én újat akartam venni.
Nem érdekel, hogy mikor gyártották, milyen gari van rá, stb.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19082) asdf_ válasza embe (#19081) üzenetére


asdf_
veterán

Vegulis teljesen folsoleges lehet egy kinyomtatott papirt lobogtatni, amin akar az is szerepelhet, hogy 2017 februarjaban gyartottak (bar ez a hdd-n is rajta lesz amugy), tehat teljesen eletszerutlen iden ujkent eladni :U
Bemesz, asztalt versz, irsz a vasarlok konyvebe (nem kerni kell, hanem elerhetonek kell lennie, tehat nem kered, hanem megkerdezed hol van), perelsz, ezek a lehetosegeid, ebben a sorrendben.

[ Szerkesztve ]

(#19083) embe válasza asdf_ (#19082) üzenetére


embe
nagyúr

Igen, csak mint írtam cégnek vettem. És emiatt kérdezem, hogy ilyen esetre milyen szabályok vonatkoznak.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19084) asdf_ válasza embe (#19083) üzenetére


asdf_
veterán

A fentiek. Tavollevok kozott kotott szerzodesnel elallas, es bekelteto testulet nincs ceges vevonek. Esetleg amugy meg a csalast is ra lehet huzni, tehat ha nem veszik vissza, akkor lehet mondani, hogy akkor te most rendort hivsz.

373. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el.

(#19085) embe válasza asdf_ (#19084) üzenetére


embe
nagyúr

Akkor itt csak, rosszabbik esetben, a pereskedés.
Igen tudom, hogy megfontolandó a szabálysértési értékre elkövetett csalás is.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19086) Đusty válasza embe (#19085) üzenetére


Đusty
addikt

Ha nem veszik vissza nyugodtan kiírhatod ide is a cég nevét szerintem okulásképp sőt a homár cikkeket is szeretik a kereskedők.

(#19087) embe válasza Đusty (#19086) üzenetére


embe
nagyúr

Beszámolok holnap az eredményről..

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19088) Josi válasza embe (#19079) üzenetére


Josi
aktív tag

Ez egy kb 2009. évi gyártású SATA2 merevlemez.
Elég pofátlanok ha ezt újként adták.
Menj vissza, és mondd nekik:
Biztos összekeverték, hogy neked tévedésből egy használt matuzsálemet adtak, egy új SATA3 merevlemez helyett. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#19089) embe válasza Josi (#19088) üzenetére


embe
nagyúr

Ja. A partíció kiosztása mérete alapján W7 volt rajta. Még azokat sem törölték.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19096) elszabi


elszabi
tag

Bocs, ha már volt hasonló.

Érvényes garanciával vittem be egy terméket a bolt szervizébe. A termék nem javítható, ezért cserét ajánlanak. Időközben felment az ára. Kérhetnek ugyanazon típusért különbözetet tőlem vagy kötelesek a cserét ingyen biztosítani?

Köszi!

(#19097) Lackooo84 válasza elszabi (#19096) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A termék kicserélése esetén nem kérhetnek semmit. Kaptál csereutalványt?

The Truth is out there...

(#19099) elszabi válasza Lackooo84 (#19097) üzenetére


elszabi
tag

Javításra adtam be vagy 3 hete. És csak egy levelet kaptam, hogy a cseretermék megérkezett. Holnap munkaidőben felhívom a boltot, hogy ugye nem akarnak ezért pénzt kérni...

****************** Megrendelt termékek: ******************
313803 • Hikvision DS-7604NI-K1 -1db 25293 Ft/db
313803 • Hikvision DS-7604NI-K1 1db 26293 Ft/db
--------------------------Összesen: 1000 Ft
Áfával: 1270 Ft
**************************************************************
Szállitás,fizetés módja: Készpénz (bolti átvétel)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.