Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 09:38:09

LOGOUT.hu

Ha egy termék garanciális ügyintézésével kapcsolatban kérdezel, akkor a könnyebb segítségnyújtás érdekében adj meg minél többet a következő adatokból:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) RootRulez válasza RootRulez (#20930) üzenetére


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Jön vissza a teló garanciális szervizből. Az aksi mellett kicserélték rajta többek között a fődarabot is. Ilyenkor esetleg a garancia újraindulhat/hosszabbodhat? Tekintve, hogy más IMEI szám, stb?

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#20952) Lackooo84 válasza RootRulez (#20951) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A cserélt alkatrészekre igen, 1 évvel.

The Truth is out there...

(#20953) MCiklon


MCiklon
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy még októberben használtan vettem GSM-ben egy telefont. Erről a vásárlásól van adás-vételim. A GSM 1 hónap garit adott a telefonra, de ez most nem lényeg. Arra lennék kíváncsi, mivel elképzelhető hogy van a telefonra még gyártói garancia, én mint második(illetve a GSM után harmadik) tulaj tudom ezt a garanciát érvényesíteni? Ha esetleg igen, valahol utána tudok érdeklődni hogy pontosan van-e/mennyi van még a garanciából? Neten utánakeresve elvileg még 2021 januárig van, de nem nagyon hiszem hogy ez pontos lenne.

(#20954) Superhun válasza RootRulez (#20951) üzenetére


Superhun
Topikgazda

Csak az 1 év kötelező jótállási idő alatt indul újra a jótállás a cserélt fődarabra. Mivel te már a 2. évben voltál, így a gyártó garanciális feltételei érvényesek. Szóval a gyártót kellene erről megkérdezni.

(#20955) RootRulez válasza Superhun (#20954) üzenetére


RootRulez
félisten

Idő közben megkérdeztem tőlük is. Azt mondták, amennyiben alaplap csere is volt,. akkor arra két év a garancia. Kérdés, hogy a többi cserélt alkatrészre mennyi lehet... De már ez is jó. :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#20956) Attix82 válasza Lackooo84 (#20950) üzenetére


Attix82
őstag

Így van, többletköltségre hivatkozva pénz vissza és lezárva.

(#20957) Lackooo84 válasza Attix82 (#20956) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Amíg van nekik a termékből te azt nem vagy köteles elfogadni. Főleg akkor, ha akciósan vetted, és te bukod a kedveményt.

The Truth is out there...

(#20958) Attix82 válasza Lackooo84 (#20957) üzenetére


Attix82
őstag

Akkor megmondják, hogy nincs, leveszik a listáról....ennyivel elintézik.

(#20959) bigdady válasza Attix82 (#20958) üzenetére


bigdady
nagyúr

43 db van

(#20960) dethroner


dethroner
veterán

Hello!
Van egy cipőm amin ma észrevettem egy szakadást, és pont ma 2 éve vettem :D Gyorsan visszavittem a boltba, ahol elfogadták hogy még pont beleférek a gari időbe, de most már nekem kell bizonyítanom az igazam. Azt mondták kérjek szakvéleményt olyan cipésztől, aki jogosult ilyesmit adni. Arra a kérdésemre hogy hol találok olyat akinek a véleményét elfogadják, azt mondta hogy van Pesten egy bevizsgálójuk, ők oda szokták felküldeni (én Pécsen lakok). A cipő és az ő elutasító véleményük nálam, hogy folytassam? Ha valaki kiállít nekem egy ilyen szakvéleményt, akkor gondolom ennek van ára. Ezt az árat nekem kell kifizetni? Mert akkor nem nagyon éri meg az utánjárást, nem volt 12K a cipő.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#20961) Lackooo84 válasza dethroner (#20960) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

2 év? Cipőkre úgy tudom 6 hónap van azt puszi.

The Truth is out there...

(#20962) LuckyL válasza Lackooo84 (#20957) üzenetére


LuckyL
őstag

nem tudom miért vezeted félre, de továbbra sincs igazad :U

cryptot minden termékemért elfogadom

(#20963) dethroner válasza Lackooo84 (#20961) üzenetére


dethroner
veterán

2 év van rá, de megosztva. Az első fél évben az eladó bizonyítja az igazát, utána a maradék másfél évben pedig a vásárló.

(#20964) asdf_ És mi a helyzet a szakvélemény beszerzésével? Annak a költsége kit érint? Én fizetem? Mert akkor nem nagyon érdekel :(

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#20964) asdf_ válasza Lackooo84 (#20961) üzenetére


asdf_
veterán

6 honap jotallas de 2 ev szavatossag. A szavatossag alatt -mint irta is- a fogyaszto bizonyit, tehat szakvelemennyel egyutt jelentkezik az igennyevel.

(#20965) Superhun válasza dethroner (#20963) üzenetére


Superhun
Topikgazda

Te fizeted, de ha a bolt elfogadja a szakvéleményt (nem fogja), akkor a költségét visszatéríti neked. Szvsz, 12 ezres cipőnél nem ér ennyit az egész történet.

(#20966) dethroner válasza Superhun (#20965) üzenetére


dethroner
veterán

Szeretek úttörő lenni és szembe menni az árral :) Először elbattyogok a helyi békéltető testülethez, van már velük jó tapasztalatom szintén lábbeli ügyben. Ott majd hátha mondanak okosat, meg írok a boltnak, amiben megkérem sorolja fel, kiknek fogadja el a szakvéleményét. Tudtommal a fogyasztóvédelemét kénytelen.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#20967) dethroner


dethroner
veterán

És volna még egy kérdésem. Rendeltem egy webshopból 2 különböző dolgot egy csomagban. Átvettem, és utána jöttem rá hogy nincs szükségem az egyik tételre. 14 napon belül elállhatok a vásárlástól úgy, hogy csak a felesleges tételt küldeném vissza, a csomag másik fele maradna? Vagy a rendelt csomag csak egyben küldhető vissza, akkor is ha különböző tételekből áll?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#20968) Superhun válasza dethroner (#20967) üzenetére


Superhun
Topikgazda

Elég azt visszaküldeni, amire nincs szükséged.

(#20969) dethroner válasza Superhun (#20968) üzenetére


dethroner
veterán

:R

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#20970) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Neten keresztül vásároltam használtan valamit egy vállalkozótól aki a termékről számlát nem küldött.
A termék jóval használtabb állapotú volt, mint a leírásban szerepelt. Ilyenkor is jogom van elállni a vásárlástól és Ő köteles visszatéríteni a pénzt? Mivel nem azt kaptam amit rendeltem, a hozzám, illetve a visszaszállítás költségét neki kell állnia vagy azt mindenképp bukom?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#20971) LuckyL válasza madmike (#20970) üzenetére


LuckyL
őstag

az elállás webshopokra vonatkozik, ha maygar cég üzemelteti

cryptot minden termékemért elfogadom

(#20972) madmike válasza LuckyL (#20971) üzenetére


madmike
őstag

Szóval akkor marad, hogy fenyegetem a fogyasztóvédelemmel, vagy a Navval, hogy adja vissza a pénzem.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#20973) LuckyL válasza madmike (#20972) üzenetére


LuckyL
őstag

próbálkozni lehet, de ha kitanult zsibis, akkor nem fog veled foglalkozni
több infót ha írsz (mit vettél, miylen oldalról, mi a pontos hiba, honnan tudod hogy egyáltalán vállalkozótól vásároltál, miylen módon fizettél), akkor lehet hogy lesz több ötlet a topikban

cryptot minden termékemért elfogadom

(#20974) madmike válasza LuckyL (#20973) üzenetére


madmike
őstag

Egy pár motorgumit vettem. Ezek új ára 83.000ft.
A hírdetéseiben (több helyen hírdet) azt írja,hogy minden gumija legalább 70-90%-os profillal rendelkezik.
Az általam megvett gumik 1 évesek és kép alapján nem voltak gyanúsak. 35.000+szállítást fizettem értük utánvéttel.
A hátsó guminak az újkori mintamélysége 7.1mm, amit megvettem az 3.2. Ez elég messze van a 90, de még a 70%tól is. Az első gumi pedig nagyjából 60%-os.
Onnan gondolom, hogy vállalkozó,mert némelyik képen látszik,hogy gumisműhelyben készültek.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#20975) asdf_ válasza madmike (#20974) üzenetére


asdf_
veterán

Tokmindegy, hogy vallalkozo-e vagy sem, ez igy siman egy PTK-s hibas teljesites, nem? Mehet neki a tertis level, hogy mi a szitu, es kersz egy valoban 70-90%-os szettet, avagy penz vissza. gumi vissza. Ha erre sem vevo, akkor meg kozjegyzonel fizetesi meghagyas (ha van e-szemelyid, meg olvasod, akkor online is intezheto, nem kell kozjegyzohoz menni)

A nagy kerdes persze, hogy tudni kene, hogy kit szolitunk fel fizetesre, nev, utca, hazszam.

(#20976) madmike válasza asdf_ (#20975) üzenetére


madmike
őstag

Köszi, akkor dobálózok nála a PTK-val, hátha ez meghatja.
Tudok nevet címet. Illetve lementettem a beszélgetésünket és hírdetését is ha nagyon akadékoskodna.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#20977) LuckyL válasza asdf_ (#20975) üzenetére


LuckyL
őstag

ő nav-al szerette volna fenyegetni, ezért volt fontos hogy egyáltalán vállalkozó-e :)
de ez esetben simán magánszemélyként adott el egy használt tárgyat, az hogy a kép hol készült nem igazán számít

(#20974) madmike
megbeszélni nem lehet vele hogy visszaküldöd? fizetési meghagyás jó lehet, ha tudod a pontos hivatalos lakcímét, másként le fog pattanni, illetve ha ellentmond akkor mehetsz perre 35 ezer ft -ért :U

cryptot minden termékemért elfogadom

(#20978) madmike válasza LuckyL (#20977) üzenetére


madmike
őstag

nyilván nem megyek perre ennyi pénzért, csupán bosszant ha megpróbálnak bepalizni.

Nem csak a kép készítés helye amiből következik, hogy nem magánszemély. Vagyis lehet hogy az, viszont ez esetben illegális bontót üzemeltet. Jófogáson megnéztem miket hírdet még. Használt motorkerékpárok és bontott alkatrész hirdetések. több mint 100db.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#20979) LuckyL válasza madmike (#20978) üzenetére


LuckyL
őstag

és beszéltél vele, nem veszi vissza?
általában aki nagyban kereskedik, nem szokott ezen problémázni

cryptot minden termékemért elfogadom

(#20980) madmike válasza LuckyL (#20979) üzenetére


madmike
őstag

Persze, hogy beszéltem, utána fordultam hozzátok.
Amint megjöttek a gumik írtam neki, hogy ez messze van a hírdetésben szereplő 70-90%-tól.
Ezután azzal jött, hogy sok sport gumi az csak 5mm új korában. (ez viszont egy sport-túra gumi amiből egyik sem 6mm alatti újként). Viszont még ha 5mm lenne az új akkor sem éri el a 70%ot a 3,2, szóval ezzel is az igazamat erősítette.
Utána írtam neki, hogy vásárolja vissza, vagy 'B' verzióként felajánlottam, hogy térítsen vissza 10.000Ft-ot és felejtsük el egymást.
Erre jött azzal, hogy én csak le akarom Őt húzni.

Többször előjött azzal, hogy küldött fotót a gumiról és azon pontosan látszott, hogy milyen mély a profil. Hát, ember legyen a talpán aki egy 180mm széles gumiról készült kép alapján megmondja, hogy a minta az 3 vagy 5mm-e. De mindegy is, mert a hírdetésben nem 40-50, hanem 70-90%ot írt és engem ez bosszant.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#20981) LuckyL válasza madmike (#20980) üzenetére


LuckyL
őstag

hát nézd, nem nagyon van ötletem, olyan kicsi az összeg

nem tartozik a tárgyhoz, de nem tudom megállni, hogy leírjam, nagy butaságnak tartom használt gumit venni egy motorra, anélkül is elég veszélyes hobbi hogy kókány jóskától vásárolnék ki tudja miylen szutykot a gépre
még autóra sem, de motorra...

cryptot minden termékemért elfogadom

(#20982) madmike válasza LuckyL (#20981) üzenetére


madmike
őstag

Azért egy 2018-as gyártású, adott gyártú legfrisebb fejlesztésű sport-túra gumijával azon túl hogy elkopik egyéb gond nem igazán lehet.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#20983) allein


allein
addikt

Sziasztok. December 16. rendeltem egy TV készüléket amit tegnap, december 20. átvettem személyesen a MM-ban, taxival hoztam haza. Sajnos eléggé hamar kiderült, hogy az árához képest csalodás. Szeretnék infót, esetleg tanácsot kérni, nem tudom jól helyen érdeklődöm-e. Szeretnék elállni a vásárlástól és visszakérni az összeget. Akciósan 600.000 HUF volt az ára.

Ebben az esetben mi a teendőm, mi a folyamat menete? Nekem kell visszavinni a TV készüléket a MM-ba?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#20984) Lackooo84 válasza allein (#20983) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Neked. Miért szerinted kinek kellene? Vigyem vissza én? :DDD

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#20985) madmike válasza Lackooo84 (#20984) üzenetére


madmike
őstag

Én szívesen visszavinném, ha enyém a visszajáró :DDD

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#20986) allein válasza Lackooo84 (#20984) üzenetére


allein
addikt

:DDD Semmi gond. Mi a menete ennek a folyamatnak? Simán visszapakolom a dobozába, visszaviszem és ennyi? Nem is kell megindokolnom az ellállást?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#20987) Lackooo84 válasza allein (#20986) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem kell, pont ez a lényege. De csak ha online rendeleted akkor tudsz elállni.

The Truth is out there...

(#20988) allein válasza Lackooo84 (#20987) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen. Online rendeltem. Mikortól számoljak a 14 nappal, megrendelés napjától vagy az átvételtől?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#20989) Lackooo84 válasza allein (#20988) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Természetesen az átvételtől.

The Truth is out there...

(#20990) allein válasza Lackooo84 (#20989) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen a segítséget.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#20991) Predator2


Predator2
addikt

Helló

2019.11.30-án rendeltem egy VGA-t a Kazy computerstől, amit mind a mai napig nem kaptam meg, ellenben a hitegetéssel. Sajnos voltam akkora balek, hogy előre utaltam, mivel megbízható bolt és ajánlott cég pecséttel van/volt ellátva a bolt.

Az volna hozzátok a kérdésem, ha ma sem érkezik meg a rendelt termék, és kérvényezem a pénzem visszautalását, törvény szerint mennyi idejük van erre?
Illetve, ha kénytelen leszek hatóságokhoz fordulni, akkor azt csak a fogyasztó védelemnél tehetem meg, vagy ilyen esetben a rendőrségen is tehetek (netán kell) feljelentést?
Nógrád megyében lakom, Borsosberényben.
Melyik járási hivatalhoz kell mennem, hogy elindítsam az eljárást? A környező település járási hivatalaiban nem találtam fogyasztóvédelmi részleget.

Köszönöm a segítséget előre is.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#20992) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

Szaisztok!

A következő ügyben kérném a tanácsotokat: Vásároltam két kabátot az emagról, és sajnos mind a kettőt vissza kellett küldenem. Az első beérkezett, pénzt is megkaptam, viszont a másodikkal már nem volt ilyen sikeres. Ugyan a sms-t még megkaptam a beérkezésről (11.14), de többszöri telefonos beszélgetés (5 ha jól emlékszem) ellenére sem utalták még vissza az árát. Az ügyéntézők szerint valahol elakadt a csomag a raktárban, és minden egyes alkalommal írnak egy levelet az illetékesnek, és pár nap türelmet kérnek. Ti mit tanácsoltok, mit érdemes ezek után lépni?

:R

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#20993) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok! Mi történik, ha írok a boltnak, hogy elállnék a vásárlástól, utána az üzletszabályzat szerint van 14 napom eljuttatni hozzájuk a terméket, és meggondolom magam, mégsem állok el, nem juttatom vissza? Simán mintha mi sem történt volna?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#20994) asdf_ válasza rasotamas (#20993) üzenetére


asdf_
veterán

Jelezd nekik, hogy megsem allsz el, mert jogszabaly szerint az elallasrol valo ertesulestol (tehat nem a termek visszaerkezesetol) szamitva x napon belul vissza kell kuldeniiuk a penzt. (persze epeszu boltos a termek visszaerkezese elott nem kuldi vissza a penzt es leszarja, hogy ez jogszeru-e vagy sem, de hatha belefutsz abba az egyetlen jogkovetobe)

(#20995) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Sziasztok:

Múlt héten Aqua webshopban vásárolt hibás terméket szeretném visszaküldeni, de sem emailre nem válaszolnak, se chatboxon, se facebookok, telefonon meg képtelenség húsvér emberrel beszélni, nem is értem...

Ilyenkor ez hogyan szokott kinézni? Sosem intéztem még ilyet.
Ha csak úgy vakon visszaküldöm valószínűleg nem fogják tudni hogy mi ez és miről van szó. Semmilyen visszáru papírt nem mellékeltek a csomaghoz, illetve számlát sem, garanciát sem (viszont ezeket emailben megkaptam).

Szegedről küldeném vissza.

Köszi mindenkinek, aki tud bármi hasznosat mondani.

(#20996) rasotamas válasza asdf_ (#20994) üzenetére


rasotamas
veterán

Ennyit az Aqua.hu 14 napos elállásról:
Dec 12-én online megrendelt és még aznap személyesen átvett termék.
Dec 26-án délután (direkt kiszámoltam a 14 napot és az utolsó nap) írtam nekik, hogy elállnék.
Ma ebéd után jön az email:

"Tisztelt Ügyfelünk!

Köszönjük megkeresését.
Sajnos mivel nem jelezte ez 25.-ig ezért a terméktől már nem tud elállni.

További kellemes napot!"
:((( :(( :( :F :Y :W

https://tinyurl.com/rasoapro

(#20997) Attix82 válasza rasotamas (#20996) üzenetére


Attix82
őstag

Nem 25. a 14. nap?

(#20998) rasotamas válasza Attix82 (#20997) üzenetére


rasotamas
veterán

Hát nem tudom. Ki hogy számol. Nekem 12+14=26. Szerintem ha másnap állok el akkor az 1 nap. Ugyanezt tovább számolva 26-odika 14 nap.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#20999) Attix82 válasza rasotamas (#20998) üzenetére


Attix82
őstag

Átvétel napjától számít.

(#21000) Lackooo84 válasza rasotamas (#20996) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ha 12-én vetted át, akkor írj nekik, hogy tanuljanak meg számolni, mert 26-án járt le a 14 nap.

The Truth is out there...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.