Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#48051) hito válasza Ubul86 (#48050) üzenetére


hito
nagyúr

Persze. Lezuhanyoztam, megágyaztam, vacsoráztam :D

Viccet félretéve egyáltalán nem fogja vissza érzésre. Épp pár perce csodálkoztam rá arra, amit most kérdeztél.

Persze ha most elkezdeném tolni a Witcher 3-at, valószínűleg nem ezt érezném.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48052) Ubul86 válasza hito (#48051) üzenetére


Ubul86
őstag

jó, persze, olyanran gondoltam én is hogy pl most sima net :) mert azért 1 óra render, és nem tudsz mit csinálni mellette, az úgy nemgyerebe (számomra, lehet hogy amúgy ennek így kell lennie)
azt most én se várnám el, hogy egy erőforrás igényesebb játék menjen mellette, de sima net, esetleg egy film még talán a jólenne kategória

(#48053) hito válasza Ubul86 (#48052) üzenetére


hito
nagyúr

Ezek ugyanúgy mennek, mintha nem dolgozná éppen csapágyasra magát. Semmi különbség.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48054) echterion válasza hito (#48046) üzenetére


echterion
nagyúr

Az szép, nagyon fasza lett a géped. :C

**********

(#48055) DamianB válasza hito (#48046) üzenetére


DamianB
őstag

KH újra brillírozott használd egészséggel . :C

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#48056) hito válasza echterion (#48054) üzenetére


hito
nagyúr

&DamianB: köszi! :R Ja, lelkes amatőr, ragadt rá az évek alatt. Reméljük egyszer rendesen kitanulja a szakmát ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48057) kdavid23 válasza GangBAng^ (#47991) üzenetére


kdavid23
aktív tag

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!


(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Dr. Dávid

(#48058) Djatis válasza hito (#48056) üzenetére


Djatis
senior tag

Még jó, hogy szóltam neki, hogy a gpu-ra is rakjon. Amúgy nem lennél ilyen boldog :DDD

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#48059) KillHates válasza Djatis (#48058) üzenetére


KillHates
nagyúr

Persze.... égessetek csak, mint a rongyot! :D :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48060) hito válasza Djatis (#48058) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48061) Djatis válasza KillHates (#48059) üzenetére


Djatis
senior tag

Jól van biztos az én gépemen járt az eszed. Meg azon, hogy nyúld le a csimei kijelzőm hitónak :C

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#48062) hito válasza Djatis (#48061) üzenetére


hito
nagyúr

Már nem kell, kinéz egy Scar II :P Igaz, az RBG csak zónás, nem olyan szíp moderntalkingos, mint az MSI-ben :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48063) Djatis válasza hito (#48062) üzenetére


Djatis
senior tag

Bocsánat! Nem Moderntalkingos! Hanem ahogy egyik ismerősöm fogalmazott:
"Búcsús Cigánydodzsem" :C :C

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#48064) Gaberiellb válasza wanted5 (#48049) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

Jaaa dehogy, veszem, kényelmes volt, adott volt a windows miatt, ezért használom, ebben a témában semmi tapasztalatom, már kb 200 videót rögzítettem vele, csak mostanság érdekes dolgokat produkál, de ám kipróbálom, köszi :K

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#48065) Raymond


Raymond
félisten

Ha meg aktualis :)

Ez UV beallitassal ahol a GPU stabilan 1468Mhz a VRAM pedig 8808Mhz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48066) simo9555


simo9555
tag

Sziasztok!

Adott egy ASUS G731GV típusú gép. Újrapasztáztam jobb hőmérséklet reményében, és az a tapasztalatom, hogy 2-3 napig a 90 fokot sikerül letornásznom 75-re (Noctua NT-H2), viszont utána ismét felkúszik a hőmérséklet 90 fok környékére. Több laptopot is pasztáztam már ilyet még nem láttam. Egyébként már a fehér VRM-eken levő pasztát is "újrapasztáztam" K5-Pro-val. Ha valakinek van ötlete a probléma megoldására megköszönöm. :)

(#48067) zsakadam válasza simo9555 (#48066) üzenetére


zsakadam
tag

Ajjaj... Nekem is pont ilyen gépem van és pont ugyanezt csinálja... KillHates a megmondhatója... Most van a gépem a FixDirectnél második körön... Első körben újrapasztázták, de az ő pasztázásuk is csak 2-3 napig bírta... Utána visszamentek a hőmérsékletek... Nekem is G731GV-m van...

(#48068) MaxxDamage válasza Gergello (#47830) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Véleményt, teszteket, stb... várunk az új gépeddel kapcsolatban. :K :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#48069) KISDUCK válasza Ubul86 (#48028) üzenetére


KISDUCK
addikt

Otthon én is monitorral használom az albérletben meg a la nature. Most rendeltem otthonra új monitort mert a mostanit átrakom a letöltős gépre. Eredetileg ahhoz akartam újat venni, de mohó g3¢i lettem ahogy nézegettem a webshopokat. Oszt behúztam egy 29"-es hdr10-es freensyces diszpléjportos hangszorós szipiszupi ultraszékes koreai csodát. Kíváncsi vagyok milyen széles képen járszani meg a hdr-re is kíváncsi vagyok hogy mit tud. A felbontás ugye kb 25%-kal nagyobb mint a fhd remélem azért nem lesz érezhető visszaesés teljesítményben.

(#48070) echterion válasza KISDUCK (#48069) üzenetére


echterion
nagyúr

Észre fogod venni. Nekem az 1080-ast még egy sima WoT is 90% felett pörgette 4k-n.

**********

(#48071) Gergello válasza MaxxDamage (#48068) üzenetére


Gergello
addikt

Nem igazán tudok mit mondani, egy superposition tesztet már raktam be, gondoltam még rá, hogy a fire strike-ot lefutottam, de nem volt kedvem letölteni.
Billentyűzete, kijelzője jelentősen jobb mint az Omen volt. Hardware sokkal erősebb, de az Omen régebbi kiadás volt, szóval felesleges összehasonlítani.
Hőmérséklete olyan 70 fok max, de nem is figyelem folyamatosan hwinfo-val, csak az Armoury Crate-be szoktam benézni néha játékközben alt+tab-bal. Most töltöm le a Witcher 3-at, azzal majd hwinfo-zok egy kicsit, az valósabb képet ad.
Cpu energiagazdálkodást azt 99%-ra raktam, ahogy beszéltük.
Külseje ebben a világos színben tetszik, nem hiányzik a fém, elég a Strix G kiadás is.
Kis negatívum, hogy valamilyen alacsony fordulat van egy kis rezgő hangja a cpu ventinek, talán olyan 1500-1800 rpm körül. Felette vagy alatta semmi. Ha silent módban használom irodai munkára, akkor a cpu venti az 0 rpm. Most itt ez a Optimus nem tudom, hogy működik-e, nem látom, hogy hol tudnám ellenőrizni azt, hogy netezés közben kikapcsol-e az RTX2070.
Szoftveresen nagyon jó. A MyAsus és az Armoury Crate is sokkal komolyabb program mint a HP Omen Command Center volt. Annál sokkal sokkal jobb gép. Más gamer géphez nem tudom hasonlítani, mert előtte egy Dell Precision M6600-asom volt.

(#48072) Mikulásbá válasza Gergello (#48071) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az Optimus csaka gép újra indítása után fog működni-azaz váltani 2070-ről,ha jól tudom.

(#48073) MaxxDamage válasza Gergello (#48071) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Akkor teljesen jó kis gép és mindenre használható.
Lényeg, hogy elégedett vagy vele és reméljük így is marad! :C
HP Omen az említésre se méltó egy Asushoz képest :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#48074) Gergello válasza Mikulásbá (#48072) üzenetére


Gergello
addikt

De hogy kapcsolom be ?

Köszi Maxx, nagyon elégedett vagyok vele. Nekem jó ez így, Clevo nagy falat lett volna. Nálam váló ok, ha a hosszú í nem a shift mellett van, szóval az kilőtt amúgy is egy pár gépet.
Nagyon örülök, hogy Mikulásbá tanácsára nem a kis Zephyrust vettem, 17,3"-on teljesen más élvezni még a netezést is.

(#48075) Mikulásbá válasza Gergello (#48074) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Van ROG Gaming Center?Abban van egy Optimus gomb,arra katt,oké és restart.

(#48076) echterion válasza Gergello (#48074) üzenetére


echterion
nagyúr

Én annyira hozzászoktam már az altgr+j kombóhoz, hogy már a céges laposon is így írom, pedig ott a helyén van az í. :B
Egy hónap elég volt ehhez a mostani gépermen, te is meg tudnád sztem szokni, nem túl sűrű betű.

**********

(#48077) Ubul86 válasza echterion (#48076) üzenetére


Ubul86
őstag

anno én is így voltam vele, német billentyűzetes acerem volt, és nem volt rajta í, majd mikor váltottam, is maradt az altgr + j :D nem értették a munkatársaim, hogy miért így használom :D

(#48078) hito válasza Ubul86 (#48077) üzenetére


hito
nagyúr

A német billentyűzeten van hosszú í, csak nem í van rá felszitázva, hanem: > <. A bal oldali shift mellett van ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48079) telefonmágus válasza hito (#48078) üzenetére


telefonmágus
senior tag

sose értettem ezt a billentyűzet kérdést,olyat használok amilyet akarok :DDD

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#48080) hito válasza telefonmágus (#48079) üzenetére


hito
nagyúr

Azért ezen kemény lehet megírni egy diplomamunkát ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48081) Ubul86 válasza hito (#48078) üzenetére


Ubul86
őstag

13 éve volt, erre már nem emlékszem :D arra igen, hogy egy fehér acer volt 17"-os, dual core-os :D

(#48082) telefonmágus válasza hito (#48080) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Ez az a kis toshiba w100,ami 10éve is 200ezer ft volt és sokkal olcsóbban most sem lehet megvenni így 10évesen :)

[ Szerkesztve ]

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#48083) Balázzs válasza hito (#48078) üzenetére


Balázzs
senior tag

így igaz, vagy rádugsz egy usb-s magyar bill-t és máris megvan a kényelem.

Nálam nem gond, ha nem magyar a bill., mert anno középsuliban meg kellett tanulni vakon gépelni.

(#48084) Gergello válasza Balázzs (#48083) üzenetére


Gergello
addikt

Itt arról volt szó, hogy meg van-e egyáltalán a gomb a helyén a bal shift mellett. Az mindegy, hogy milyen felírat van rajta.
Sok új magyar billentyűs gépen (ahogy láttam főleg HP) lent van a space mellett jobbról vagy még rosszabb, a jobb oldali alt mellett jobbról.

[ Szerkesztve ]

(#48085) Gaberiellb válasza matyee (#48042) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#48086) Balázzs válasza Gergello (#48084) üzenetére


Balázzs
senior tag

#48078) hito -ra válaszoltam, amiben írja, hogy ott a billentyű, csak mivel német nem az van feltüntetve rajta. Vagy átmatricázzuk, vagy usb-s bill. vagy ahogy echterion is írta altgr+j.

Ha magyar kiosztást a gyártó nem a megszokott elrendezés mellett alkalmazza, na az bosszantó lehet.

(#48087) matyee válasza Gaberiellb (#48085) üzenetére


matyee
őstag

Koszi ahogy sejtettem :)

(#48088) Gaberiellb válasza matyee (#48087) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

Van ennél jobb fullhd-ra? Csak érdekesség képen. :U

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#48089) matyee válasza Gaberiellb (#48088) üzenetére


matyee
őstag

Abban a gépben nincs, mert a jobb paneleknél bukod a gsync-et. Persze ez is szubjektív, de generálisan szerint az a panel az optimális (v. a 144hz-es lg).

[ Szerkesztve ]

(#48090) perfegor17 válasza matyee (#48089) üzenetére


perfegor17
senior tag

Nekem is gyárilag 60hz g-sync volt de sikerült olcsón beszerezni bele egy 120hz-es kijelzőt igaz buktam a g-sync-et de ég és föld xD

(#48091) matyee válasza perfegor17 (#48090) üzenetére


matyee
őstag

Igen 60hz-ről 120hz-re hatalmas az ugrás, és megéri feladni a gsycnet érte sztem is!

(#48092) perfegor17 válasza matyee (#48091) üzenetére


perfegor17
senior tag

Engem borzalmasan zavart hogy van egy gamer lapos és 60hz gyárilag. Asztali gépről mikor váltok az halál volt. 144hz a monitorom a lapos meg csak 60 volt xD
pedig ez állítólag g-sync-es. [link]

[ Szerkesztve ]

(#48093) GangBAng^


GangBAng^
tag

MSI GT73EVR 7RF Titan i7-7700, 1070, úgy néz ki , hogy sikerül szert tennem egy ilyen gépre :) majd meglátom megbírkózom -e a kilókkal :D

[ Szerkesztve ]

GangBAng^

(#48094) DamianB válasza perfegor17 (#48092) üzenetére


DamianB
őstag

Nekem a nagy váltás a 30 fps ről 60 fpsig és fhdről 2kra történő váltás .
90 fps fölött már nem láttom a különbséget.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#48095) Gaberiellb válasza matyee (#48089) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

Mondjuk nem mintha bajom lenne, ips 144hz 300nit, nekem bőven elég mindenre is

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#48096) thomasvold


thomasvold
őstag

Srácok, hol lehet azt állítani, hogy maximális kihasználtsággal pörögjön a processzor? Videót kódolok és mind a 8 mag csak 40%-on ketyeg.

(#48097) echterion válasza thomasvold (#48096) üzenetére


echterion
nagyúr

Energiagazdálkodást nézted? Tedd át teljesítménycentrikusra, ha nem ott van. Illetve a táp alap, hogy legyen bedugva. Első blikkre ez jutott eszembe.

**********

(#48098) hito


hito
nagyúr

Ha minden jól megy holnap érkezik a Scar II-m. Szerintetek be fogja venni a gyomra a win10-zel belakott SSD-met? Vagy majd jön a kék halál? Gondolom bízzak a legjobba és készüljek a legrosszabbra => mentsem az adatokat.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48099) echterion válasza hito (#48098) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem tudni. Van, hogy nekem is simán ment a váltás egy Z170es gépen belakott win-ről egy haswell-es gépre, de volt, hogy jött a kék halál. Sztem ez egyedi, driverfüggő kérdés.

**********

(#48100) thomasvold válasza echterion (#48097) üzenetére


thomasvold
őstag

Igen, teljesítménycentrikuson van és persze, táp mindig be van dugva. Bár lehet alkalmazásfüggő, még azt megnézem, hogy a Premier Pro-ban esetleg ezt lehet- e állítani.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.