Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#48301) hito válasza Evil Snowman (#48293) üzenetére


hito
nagyúr

Nagyon köszönöm! Közben 2 órája nagy nehezen csak felment, viszont értelme nem sok egy szép ablakon kívül, mert bármit állítok nem reagál semmire :( Nyomhatok akármilyen előre beállított profilt, vagy EQ-t, semmi változás. Egyedül a hangerő csúszka van rá hatással. Észrevehető különbségnek kell lennie, ha váltok egyik profilról másikra? Gondolom igen. Ezen kívül úgy vettem észre, hogy a hang is valamivel halkabb lett, amióta felment a driver meg ez a Sonic Studio :O

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48302) Djatis válasza hito (#48301) üzenetére


Djatis
senior tag

Van egy meghízható eladó msi-m :B

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#48303) Evil Snowman válasza hito (#48301) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Igazán nincs mit. :)

Nekem így van beállítva és számomra megfelel. Igaz én egy AKG Y500.as fejhallgatóval használom.

EQ Custom-csúszkák értéke:

5-4-2-1-0-0-1-2-4-5

Nekem ez az ideális, kicsit bass head vagyok, de nem tolakódóan sok így a mély, valamint magas is van. De nyilván a saját ízlésednek megfelelően be tudod állítani. Legegyszerűbb ha YT-n elindítasz egy olyan zenei stílust, ami a kedvenced és ahhoz belövöd az értékeket. Nálam a Tomorrowland volt Axwell közvetítésében. :DDD

(#48304) hito válasza Evil Snowman (#48303) üzenetére


hito
nagyúr

Ok, de pont azt mondom, hogy piszkálhatok én akármit, semmi nem változik :(

Djatis: ne már! Miért adod ki annak a szuper kis masinának az útját? Nekem csak a hang kell belőle :PEz a Scar II most nagyon agggya! :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48305) telefonmágus válasza KillHates (#48298) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Nem valami jól ragadtak ezek a címkék,látom neked már lehullott az intel i7 9th Gen

Ha kell intel ATOM x7est tudok adni,az csak jobban néz már ki mint a RYZEN

[ Szerkesztve ]

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#48306) Djatis válasza hito (#48304) üzenetére


Djatis
senior tag

Kell az rtx :DDD

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#48307) Evil Snowman válasza hito (#48304) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Érdekes nálam máküdik. Fej/fülhallgatót használsz?

(#48308) hszilard666 válasza KillHates (#48258) üzenetére


hszilard666
veterán

:C De szép kis pakk!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#48309) hito válasza Djatis (#48306) üzenetére


hito
nagyúr

Élni sem lehet nélküle :DDD

Evil Snowman: egyiket sem. :N

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48310) sziben


sziben
csendes tag

Nagyon kacsingatok azokra a zephyrusokra. Csak azt nem értem, hogy ha vadonatújak akkor hogy lehetnek 300K-val olcsóbbak a bolti árnál? Külföldről vannak behozva, és ott annyival olcsóbbak?

(#48311) cyberkind válasza sziben (#48310) üzenetére


cyberkind
félisten

Mondjuk leesett a teherautóról, vagy szürke, esetleg fekete import, meg ilyenek lehetnek, hacsak nincs masszív akciózás. Melyik bolt ez?

Paranormal Cocktivity

(#48312) sziben válasza cyberkind (#48311) üzenetére


sziben
csendes tag

Jaj, bocsánat, véletlen nem a válaszra nyomtam, hanem az újra :D
Erre reagáltam: https://prohardver.hu/tema/gamer_notebookok/hsz_48208-48208.html
Hardveraprón nézegettem a gépeket, és látom, hogy sok az újként hirdetett sokkal olcsóbb gép.

(#48313) DamianB válasza Darth_Revan (#48299) üzenetére


DamianB
őstag

Miért Revan mi a baj az amdvel ? Nem hit vitázni akarok csak érdekel mi a baj velük .
Nagyon jót tett a piacnak hogy beszálltak mert valószínűleg 10 genes i7 is 4/8 lenne most is .

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#48314) Evil Snowman válasza hito (#48309) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Lehet akkor ennyit tud a gyári hangszóró?

(#48315) KillHates válasza telefonmágus (#48305) üzenetére


KillHates
nagyúr

A rájzennél bármi jobban néz ki! :D :D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48316) KillHates válasza hszilard666 (#48308) üzenetére


KillHates
nagyúr

Vót-nincs... El is vitte aki kérte

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48317) hszilard666 válasza KillHates (#48316) üzenetére


hszilard666
veterán

Pedig már hívtam a cofidises csajszit! Hátha van hitel happy end-del! :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#48318) KillHates válasza hszilard666 (#48317) üzenetére


KillHates
nagyúr

Inkább nézd visszafelé... :D :D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48319) Ubul86 válasza hszilard666 (#48317) üzenetére


Ubul86
őstag

olyan sosincs :D

(#48320) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Kezdhet aggódni az AMD laptopokba szánt processzorai miatt az Intel
[link]

(#48321) KFORboy válasza Mikulásbá (#48320) üzenetére


KFORboy
senior tag

Már csak az Intel marketinget kellene legyőzniük, avagy a saját évekig gyűjtött bizalmatlansági indexüket az emberek szemében.

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#48322) @tco@ válasza Ubul86 (#47610) üzenetére


@tco@
aktív tag

Kicsit megkésve reagálva erre: nekem ugyanilyen konfiggal ~3600 jön ki high-high-on, és szintén ~1250 extreme shaderrel. Tudtommal a CPU számolgat shadereket leginkább, legalábbis mikor megpróbáltam utánanézni, erre jutottam. Szóval én ezért gondolkozom rajta most kicsit, hogy a kb 1 hónapja vett gépet esetleg cseréljem :U Amúgy nem rossz párosítás ez és imádom a gépet, de nálam PUBG alatt be tud szakadni néha az fps. Hétvégén kianalizálom kicsit jobban :)

(#48323) KillHates válasza KFORboy (#48321) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mintha csak a magyar belpolitikáról beszélnél... 🤔👍😉

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48324) Djatis válasza Mikulásbá (#48320) üzenetére


Djatis
senior tag

Én inkább levágom a karom minthogy amd procival/vga-val játszak :(
Ps, xbox ok mert ott nincs választás de a pc csak intel/nvidia

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#48325) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Nocsak, miről maradtam le? Abba a gépbe P5200 már overkill úgyis. MR007RM-nek vennie kellene egy újabb generációs CLEVO gépet, azt lehetne upgradelni. Amúgy valaki írhatna egy összefoglalót, hogy honnét kezdte a gép és hol végződött, lehet, hogy wikipedia-ba is bekerülne, vagy valami rekordok könyvébe.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#48326) hito


hito
nagyúr

Én nem tudom mi van már, de az Acer szoftveres szempontból sokkal letisztultabb volt. Az Asus-on semmi nem úgy működik, mint ahogy kéne. Ezek a csilivili utility szoftverek raklap szart sem érnek, legalábbis eddig ez a tapasztalatom. Vagy én vagyok a hülye hozzá (erre azért nagyobb az esély). Három dolog:

- a Gaming Center-ben miért nem működik a venti szabályozás? Acernél kézzel is tudtam állítani a fordulatszámot, ráadásul ventilátoronként. Itt hiába teszem overboost-ra, leokézva visszaáll balance-ra.

- a Sonic Studio szintén nem reagál semmire, cibálhatok bármit, nem történik semmi

- Acer-ben Predator Sense-ben grafikon mutatta a CPU/GPU aktivitást és a hőfokot is visszamenőleg X időre, itt erre esélyem nincs

Valamit nem telepítettem megfelelően, ami jogosultságot ad ezeknek az állítására? Az már csak hab a tortán, hogy 4k videó laggol, 4k 60fps pláne. Szoftveres oldalról eddig nagy csalódás (a user errort nem zárom ki, sőt). Az Acer egyszerűbb, letisztultabb volt és minden működött, ahogy kell. Hozta, amit ígért. Az Asus többet ígér, de semmi nem működik.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48327) blue_23 válasza hito (#48326) üzenetére


blue_23
senior tag

Armoury crate-ben állítható a ventillátor Asusnál is, mind a CPU, mint GPU-hoz tartozó. :K
Ettől függetlenül nem a legstabilabb szoftver, sok fejfájást okoz.

[ Szerkesztve ]

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#48328) Ubul86 válasza hito (#48326) üzenetére


Ubul86
őstag

annyiból tényleg jó az acer nitrosense pl hogy állítható manuálisan a venti, de kb ennyi, más beállítás nagyon nincs csak előre beállított settingsek

gondolom hasonló a predatoré is

[ Szerkesztve ]

(#48329) matyee válasza hito (#48326) üzenetére


matyee
őstag

Nekem az a tapasztalatom, hogy addig jó amíg ilyen programokat nem kell használni :) Ez igaz a clevo-ra is, anno MSI-mre is igaz volt.

(#48330) gago1975 válasza Bluesummers (#48325) üzenetére


gago1975
őstag

El is tűnt a fórumról.
Én spec nagyon sajnálom, hogy nem jött össze KillHates nek az upgrade, és nem tudta megoldani. Ez azért neki is egy kihívás, prestige küldetés, válalás volt.
Dehát sajnos a határok eddig tartottak, és így is szép, hogy egy 1070-est még bele tudott rakni.
Remélem jól van és megemésztette a lehetetlent. :R :R

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#48331) Evil Snowman válasza hito (#48326) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Anno talán pont blue_23 fórumtárs linkelte, az Armoury Crate pontos telepítésének a menetét. Akkora szopás, hogy még az Asus is csinált neki egy külön leírást egy user YT videója alapján. :D

Ehun a telepítési link.

(#48332) dopirt


dopirt
csendes tag

Sziasztok, nem tudom ez-e a legjobb topik a kérdésemhez. Kérlek adott esetben irányítsatok át a megfelelő helyre:

Adott egy ASUS G752VM-GC002D (Intel Core i7 6700HQ, Nvidia GeForce GTX 1060) ami már nem garanciás és szervíz szerint (FixDirect Kft.) alaplap hibás. Vmiért nem javítják az alaplapot, hanem újat szereznének be, aminek ára több mint egy új ilyen laptop. :(((

Kérdéseim:
-Van-e más ajánlott ASUS szerviz
-Van-e ajánlott szakember aki javít alaplapot (hardveraprón nem találtam)
-Volt-e hasonló hiba másnál, Ő hogyan oldotta meg. Esetleg milyen költséggel
-Aliexpresszről 1/4 áron lehetne beszerezni egy új alaplapot, ez jó ötlet-e :B :F

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#48333) hito válasza Evil Snowman (#48331) üzenetére


hito
nagyúr

:Y :D Köszi, nekiállok.

blue_23: remélem sikerülni fog életre kelteni.

Ubul86: ja, hasonló volt, csak más skinnel.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48334) echterion válasza dopirt (#48332) üzenetére


echterion
nagyúr

KillHates-cel nézesd meg, ha javítható, megcsinálja, ha nem, akkor igen, aliról lehet rendelni, csak jó eladót kell ott hozzá keresni.

**********

(#48335) Ubul86 válasza dopirt (#48332) üzenetére


Ubul86
őstag

mi a hasonló hiba? mert azt írtad hogy a fixdirect szerint alaplap hiba, de azt nem, hogy te szerinted mi (vagy milyen jelenség van pl)

(#48337) dopirt válasza echterion (#48334) üzenetére


dopirt
csendes tag

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#48338) dopirt válasza Ubul86 (#48335) üzenetére


dopirt
csendes tag

Alapvetően arra gondoltam, hogy másnak is csak ennyit mondtak aztán utánajárt is kiderült az igazi hiba.

De a jelenség az volt, hogy ment a gép (épp feltöltöttem vmit, semmi gépigényes feladat) Majd miközben 10 percre kimentem szobából, mire visszaérek fekete a képernyő. Gép kikapcsolva és nem is vesz fel töltést. Töltő jó, le lett tesztelve. Más töltővel is lett próbálva a gép, de nem működik. Ennyi :-(

(#48339) hszilard666 válasza KillHates (#48336) üzenetére


hszilard666
veterán

:Y Nagyon menő a gép! :R Nem is gondoltam hogy ennyit lehet faragni egy laptopon! Szerintem süvegelendő hogy egy 2014-5 ös koncepciót ennyire fel lehet készíteni a jövőre! Főleg hogy a 1070 a mai napig egy szuper kis GPU. Én konkrétan egy 40% kal gyengébb GPU-t használok 2560x1080 ban, és abszoltút meg vagyok elégedve. :K

Hogy terveztétek a vízhűtést beletenni? A lefogatást értem, de hol jöttek volna ki a csövek és hova tettétek volna a radit?

Mondjuk a corsair gyárt low profile vízhűtőt ITX gépekbe, de nem tudom mennyire jó a teljesítmény. [link]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#48340) Gergello válasza echterion (#48334) üzenetére


Gergello
addikt

Jaj-ne, aliról nehogy rendelj lapot. 50-50%. Ha KH nem tudja javítani a lapot vagy belföldön nem tudsz hozzá lapot venni, dobd ki, add el hibásként.
Geci a kínai, BIOS-ig "teszteli" csak a lapot....

(#48341) hito válasza KillHates (#48336) üzenetére


hito
nagyúr

Meghoztad a kedvem a moddinghoz

:DDD :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48342) KillHates válasza hszilard666 (#48339) üzenetére


KillHates
nagyúr

Lett volna egy kerek nyílás a gép alján. Oda kellett volna a kerek részt illeszteni és elforgatni egy kicsit és beakadt volna egy bajonettes szerkezetbe az MXM hűtésének a tetejére ment volna. A tápot a pumpához és a ventihez meg megoldottam volna valami egyedi csatival a gép hátulján. Lecsatokható lett volna, azaz mikor szállítja a gépet Miki, akkor egyszerűen lepattinja, amikor mondjuk csak filmet néz akkor fel sem rakta volna. Amikor meg játszik, akkor felteszi és nem fő meg a 1070.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48343) hszilard666 válasza KillHates (#48342) üzenetére


hszilard666
veterán

Jól hangzik! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#48344) KillHates válasza hito (#48341) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem nagyon sokáig meg volt a kép róla, valami ősöreg Nokiával lőttem még.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48345) hito válasza KillHates (#48344) üzenetére


hito
nagyúr

Túrd elő, könyörgöm! :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48346) Raymond


Raymond
félisten

1660 Ti vs 1060

Van elorelepes rendesen.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48347) KillHates válasza hito (#48345) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ezt találtam csak:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48348) Ubul86 válasza Raymond (#48346) üzenetére


Ubul86
őstag

jaja, én még csak az 1660ti vx 2060 as összehasonlítóját láttam, ott annyira nem nagyok az eltérések (de gondolom pénzben igen)

(#48349) hito válasza KillHates (#48347) üzenetére


hito
nagyúr

Exemtől lakásrészlet :C Videómagnó! :Y Nagyon jó :D :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48350) KillHates válasza hito (#48349) üzenetére


KillHates
nagyúr

Pedig még a régi szerelmedről is találtam képet:

:Y :Y :D :D :D

Elnézést a többi topiclakótól, de ezt nem hagyhattam ki!! :D :D :R

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.