Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#48151) @tco@ válasza blue_23 (#48150) üzenetére


@tco@
aktív tag

Hitellel kapcsolatban másképp gondolkodunk, mert semmit se veszek hitelre. Inkább kiadok valamiért x összeget, és onnantól az enyém. Ha nincs rá annyi pénzem, akkor nem veszem meg. :)
nagy +1!

mert gyakran olcsóbb a hitel törlesztőrészlete, mint egy lakás bérlése (+nem pár hónap 30-50 millát összeszedni), ráadásul a hitel végeztével tiéd a lakás.

Ez sem feltétlenül igaz ám :U Sok szempontot kell figyelembe venni... Cikk.

@(#48143) Ubul86: a hitel valahol önmagad becsapása, ha ingyen is van, ugyanannyi az ár (vagy még több ugye). Mondom ezt úgy, hogy nekem is fáj egyben nagyobb összeget kiadni...viszont ha egyben fáj 500k, akkor nem reális megvenned, DE, azt nem tudtam hogy nálad munkaeszköz, innentől viszont jogos a befektetés, mert megtérülő :R

[ Szerkesztve ]

(#48152) Ubul86 válasza blue_23 (#48150) üzenetére


Ubul86
őstag

és mivan azokkal a "hitelekkel" ami 0%-os, vagy ugye mint írtam , telekom (rossz példa, mert ők még drágák is ahhoz képest)

lélektanilag rögtön máshogy csapódik le egyes embereknél az, hogy hm, részletfizetés, nincs kamat, nincs változás, fixen 6000 ft 22 hónapig egy telefon, dejó.
Miközben ugyanez a hitelnél is, csak máshogy hívjuk.

Az biztos, hogy annyiból egyet értünk, hogy nem jó. Havi 150-200 közötti összeget szoktunk tisztán félretenni feleségemmel, és itt ugye már több lehetőség játszik, melyik a jobb, ha 3 hónapon keresztül ezt a ~150et elteszem félre, és 3 hónap múlva veszek egy gépet 450ért (példa), vagy részletre havi ~20ért (szintén példa) 2 évre, de megmarad havonta 130, amihez még hozzá tudok nyúlni az első három hónapban is.

Mint mondtam, ezek csak elmélkedések, senkit se akarok meggyőzni, hogy ez így tök jó. Az is biztos, hogy élethelyzet a megmondója, gago-val is beszéltük, hogy persze, havi 31et is tudnék költeni az Asusra, de aztán már a fentebb említett léleltani hatás jött elő, hogy hú, 31et fizetni havonta, az tök sok pénz, miközben ha várok 1-2 hónapot, úgy is meglett volna rá, és itt jön a másik probléma, hogy na, akkor azonnal valamit venni, ahelyett hogy várnék.

Valószínűleg ezt tanítani kéne az embereknek, hogy a pénzüket hogy osszák be, úgy, hogy ne csak a mára gondoljanak. És nem, nem vagyok jó példa , én is rosszba sorolom be magam, hogy most 2 évig havonta 16K vonódik a számlámról, de kb 5 éve így megy, csak 5 éve kevesebb volt a fizum :) ezért is írtam, hogy ha nem hiányzik ez az összeg, akkor miért ne. Sajnos mondjuk a munkáltatómmal nem tudom elszámoltatni, de azt tudom hogy kifizetődő befektetés, mert mégis ezzel keresem a kenyerem

[ Szerkesztve ]

(#48153) blue_23 válasza Ubul86 (#48152) üzenetére


blue_23
senior tag

Hitelekkel az a problémám, hogy illúzióban tartanak, elhitetik veled, hogy mindent megengedhetsz magadnak, így a 0% hitellel sem élek. Mert ugye miért fizessek valamiért azonnal, ha később is fizethetek? Idővel ez könnyen összegyűlik, bármi adódhat, amire nem számítottál, máris kész a baj.

Úgy gondolom, ha egy hónapban nem tudsz kiadni x pénzt, mert mi van ha következő hónapban szükséged lehet egy részére, akkor nincs elég pénzed arra, hogy megvásárold, és nem szabad megvenni.

[ Szerkesztve ]

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#48154) Ubul86 válasza blue_23 (#48153) üzenetére


Ubul86
őstag

teljesen logikus amit írsz, elhitetik az emberrel

ezért is mondtam hogy az ilyeneket lehet nem ártana tanítani az embereknek, mert oké ,hogy az utolsó döntés az övé, de az "elhitetik" szón is rajta van a hangsúly.

Én annyiból biztos vagyok, hogy programozóból mindig hiány van, kell az ember, szóval munka is mindig lesz részemről. Emiatt kevésbé is félek az eladósodástól (persze az ember szereti feszegetni a határokat)

Kérdés, hogy teremt -e olyan élethelyzetet az élet, mikor muszáj hitelhez fordulni. De ez már annyira off, hogy részemről lezárom az elmélkedést, mert elzavarom az embereket :)

(#48155) @tco@ válasza blue_23 (#48153) üzenetére


@tco@
aktív tag

Nincs baj a hitellel, ha nem lenne, sok ember sose tudna házat venni, vagy vállalkozást elindítani. Ez is csak egy eszköz, jól kell kezelni, és akkor téged szolgál. Amúgy ezt a témát át kéne vinni talán a Jövedelem topikba :)

[ Szerkesztve ]

(#48156) blue_23 válasza @tco@ (#48155) üzenetére


blue_23
senior tag

Ilyen esetekben igen, írtam is, hogy lakásvásárlás esetén érdemes lehet, de az emberek már mindenre használják, ezt tartom rossznak. De befejeztem. :)

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#48157) Dhampir


Dhampir
félisten

Józan ész sohasem áldoz fel pillanati vagy igen kis időre terjedő haszonért, habár ma nyúlhat is hozzá, jövendő nagyobb s tartóst hasznot; de inkább az ideig-óráiglani rövid nyomást a várható hosszabb kellem miatt békével tűri. A rabló legesztelenebb, mert ő egy igen kis időszak miatt, melyben pénzben, borban sat. rendkívül bővelkedik, egész jövendőjét megsemmisíti. Nincs egészséges belátása azon gazdának, ki nagyobb jövedelmezés végett jószágit kimeríti, mert annál kevésb jövedelme lesz nemsokára sat.

(Széchenyi István: Hitel, idézet a "Természetes béfejezés" című részből)

(#48158) echterion válasza Dhampir (#48157) üzenetére


echterion
nagyúr

Tiszta Rómeó és Júlia érzés, el kellett párszor olvasnom, hogy mit is akart mondani a maestro. :B

**********

(#48159) DamianB válasza Aljasvip (#48124) üzenetére


DamianB
őstag

Igen amúgy nagyon így van magamon is látóm ezt :K .
Belterjesek és maximálistak vagyunk ebben a kérdésben.

Még a pénzügyi témához annyit hogy én is igyekszem megfogni a pénzt de az elmúlt két hónap nagyon elcsúszott és még most akarok venni elektromos egykerekűt . :DDD
Csak hitelre nem veszek semmit .
Tco köszi a topikot nem tudtam hogy van ilyen .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#48160) Tense válasza motifator (#48114) üzenetére


Tense
őstag

Brutál, enyém a felére SE képes. :Y

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#48161) hito


hito
nagyúr

Nálam a gép, már arról írok. Egész más liga mint a Predator :) Leírhatatlan a különbség, illetve azért majd megpróbálom. Megérte a csere, a dupláját is megérte volna.

Az SSD viszont szerintem vagy nem a gyári, vagy letörölték a recovery partíciót, ugyanis a gyári beállítások visszaállítása után nincsenek rajta az Asus szoftverek. Van viszont Wacom Pen a vezérlőpultban :Y

KH mondta, hogy az Asus gépeket nagyon körültekintően kell telepíteni. Mit tegyek fel feltétlenül (tudom mindent) és főként milyen sorrendben?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48162) DamianB válasza Tense (#48160) üzenetére


DamianB
őstag

Az lenne ha csúnya ha nem lenne kétszer erősebb . ;]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#48163) Tense válasza DamianB (#48162) üzenetére


Tense
őstag

Meg 2-3x drágább :D

[ Szerkesztve ]

(#48164) thomasvold válasza echterion (#48102) üzenetére


thomasvold
őstag

Nem működik sajnos. 50% a max. kihasználtság így is, a többi malmozik.

[ Szerkesztve ]

(#48165) hszilard666 válasza hito (#48161) üzenetére


hszilard666
veterán

Nice! Grat! :C

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#48166) Djatis válasza hito (#48161) üzenetére


Djatis
senior tag

Szerintem egy windows nem árt elsőnek :DDD

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#48167) hito válasza Djatis (#48166) üzenetére


hito
nagyúr

Androidot nem lehet rá? :o Ha Windowst teszek rá, nem lehet majd vele telefonálni :(

:P

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48168) Djatis válasza hito (#48167) üzenetére


Djatis
senior tag

Android az a Acer-re kellett volna :P

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#48169) motifator válasza Tense (#48160) üzenetére


motifator
senior tag

+10% kb. még van abban a 1660Ti-ban is.

Funky + Jazz

(#48170) Tense válasza motifator (#48169) üzenetére


Tense
őstag

Lehetséges, nem tudom. 323.000Ft volt akcióban a gép, ennyit megért. Eddig xbox-on toltam a Doom Eternal-t és, szerettem volna kipróbálni PC-n is, kizárólag ezért vettem :D azt hibátlanul viszi, viszont sokkal jobban nem megy mint az xbox-on, így a vásárlás enyhén szólva is értelmetlen volt :D Viszont van egy jó gépem, enni nem kér :D

(#48171) Darth_Revan válasza Tense (#48170) üzenetére


Darth_Revan
veterán

És megvetted a azért az árért kapható egyik legsz@rabb 1660 Ti-s gépet. Nice ...

[ Szerkesztve ]

(#48172) Djatis válasza Tense (#48160) üzenetére


Djatis
senior tag

Érdekes a 1070 mennyivel többet csinál

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#48173) echterion válasza Tense (#48170) üzenetére


echterion
nagyúr

Lemaradtam, milyen gépet vettél?

**********

(#48174) Tense válasza Darth_Revan (#48171) üzenetére


Tense
őstag

Lehet, nem tudom, de nem találtam csak drágábbat, ami nem 120Hz, vagy nem volt 512Gb ssd, vagy nem volt 16Gb ram,. Lehet nem jó helyen kerestem? Itt az apróhirdetések között, az árukereső stb..
Sok volt érte a 323.000Ft? 2 év garanciával?

# echterion

Processzor AMD Ryzen 7 3750H
Memória 16GB DDR4
Háttértár - 512GB SSD
Videokártya - GeForce GTX 1660Ti 6GB GDDR6
Kijelző 15.6" 120Hz

[ Szerkesztve ]

(#48175) motifator válasza echterion (#48173) üzenetére


motifator
senior tag

Aminek úgy hangzik a neve, mint amikor lecsapsz egy legyet.

Funky + Jazz

(#48176) Ubul86 válasza Tense (#48174) üzenetére


Ubul86
őstag

a hűtés főleg a gond, bár a nitrora is ez volt alapból, de javult a helyzet a pasztázás és pad után szerencsére...bár tény, hogy az 150el több volt :D

(#48177) Tense válasza Ubul86 (#48176) üzenetére


Tense
őstag

Nem baj, de legalább jól mutat :D Mostmár mind1, nem fogom eladni...
alt="" title=""

Ha megunom ott az xbox front, így 45 évesen visszamentem a gyerekkorba :D

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#48178) qetantst válasza Bluesummers (#47931) üzenetére


qetantst
csendes tag

jo hir e gep tulajainak hogy a zen3 tamogatni fogja a b450-et [link]

(#48179) hito válasza Djatis (#48168) üzenetére


hito
nagyúr

:D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48180) echterion válasza Tense (#48174) üzenetére


echterion
nagyúr

Ezeket láttam a teszteredményen is, a típusra voltam kíváncsi, de a fenti képen, amit megosztottál, már látom. Használd egészséggel, remélem, képes lesz lehűteni a benne lévő cuccokat a masina.

**********

(#48181) Ubul86 válasza echterion (#48180) üzenetére


Ubul86
őstag

aláírásában vettem észre én is hogy tuf :)

(#48182) MaxxDamage válasza Ubul86 (#48181) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Egyik legjobb! ;) :B

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#48183) Ubul86 válasza Tense (#48177) üzenetére


Ubul86
őstag

hasonló a koncepció, csak nálam sok a kábel a laptop körül :D (külső monitor, vezetékes bill + egér, hangfalak, 4 teszt telefon a munka miatt, töltők :D )

kezdem magam úgy érezni, mint a munkahelyen :D hétvégén muszáj lesz pakolni, hogy letisztuljon a helyzet , mint nálad :D

(#48184) Tense válasza Ubul86 (#48183) üzenetére


Tense
őstag

:D :D :C

(#48185) Tense válasza echterion (#48180) üzenetére


Tense
őstag

Köszönöm szépen :R

(#48186) motifator válasza Tense (#48177) üzenetére


motifator
senior tag

Az a szék nagyon tuti :) A hőmérsékletet majd figyelgesd (pl. háttérben egy HWinfoval) ha nagyon fűtene, valamelyest azért még lehet segíteni rajta.

Funky + Jazz

(#48187) hito


hito
nagyúr

Driverezem fel éppen a gépet. Minden összeállt, csak az SD kártyaolvasó nem akar működni. Van valami trükkje Asus-nál a telepítésnek? Eszközkezelő ezt írja SD adapterre: CannonLake CS3: SD Card - A375

Hiába tolok bele SD-t, semmi nem történik :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48188) Mikulásbá válasza motifator (#48186) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A széket figyelje?Túlmelegedne?Vagy másra utaltál,te kis hamis? :P
(akkor hiába tesz alá ventiket) :B

(#48189) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ez ám a Gamer lapos :DDD
[link] - [link]
Most ezzel szórakoztam, hogy Gameket másoltam rá, de a tárhely csak 120 MB és nem sok minden fér rá ;]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#48190) hito válasza hito (#48187) üzenetére


hito
nagyúr

Tárgytalan, már az is működik :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48191) motifator válasza Mikulásbá (#48188) üzenetére


motifator
senior tag

:D Hirtelen témát váltottam, a notebookra utaltam volna a hőmérséklet checkinggel ;)

Funky + Jazz

(#48192) Tense válasza motifator (#48186) üzenetére


Tense
őstag

Köszi szépen, és oké figyelem. :R

(#48193) Ubul86 válasza MaxxDamage (#48189) üzenetére


Ubul86
őstag

nagyon jó :D jöhetnek még ilyenek :D

(#48194) MaxxDamage válasza Ubul86 (#48193) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Mortal Kombat 3 is megvan (10+ MB) , DOOM , Duke Nukem 3D , Quake , stb...de már nincs szabad helyem , így a többi maradt amiket a gépre raktam. Majd a Contura 3/20 ha vissza jön arra tolok fel pár gamet még :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#48195) KillHates válasza MaxxDamage (#48194) üzenetére


KillHates
nagyúr

Another World-öt rakd fel! Az nagyon látványos játék volt!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48196) MaxxDamage válasza KillHates (#48195) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Egyenlőre csak ezeket sikerült vissza/be szereznem :B

A 3/20-n sem fog sok minden futni :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#48197) KillHates


KillHates
nagyúr

Az Another World-öt Adlib hangkártyával Realtek 256 kB (igen kilobájtos!!!) videókártyával játszottam 286-oson, monokróm VGA monitoron, a gép viszont tuningállat volt, mert 1 MB memória volt benne (most már proci cache-ben is ciki ennyi)
Szerintem az egy kávédarálón is elindul

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48198) MaxxDamage válasza KillHates (#48197) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jó kis móka lesz ez, az biztos. :)
Ez is megvolt anno eredeti kiadásban, diszdobozos verzió. [link]
AW behúzva (1.2MB) - most a hálózati adaptert kaptam szét, mert a kábele meg van törve, így kis javításra szorul.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#48199) Ubul86 válasza KillHates (#48197) üzenetére


Ubul86
őstag

én azért egy 16 MB rammal szerelt gépen játszottam már vele, de még úgy is nehéz volt 8 évesen :D :D (97 körül volt meg az első gépem, aztán járkáltam ismerősökhöz floppykkal a játékokért :D de szerintem ez senkinek se újdonság...pedig akkor már azért komolyabb dolgok is voltak, talán gamestar vagy pc guru volt az első újságom, amiben az Imperium Galactica volt teljes játék...el se indult először :D

(#48200) sziben


sziben
csendes tag

Sziasztok!
Egy gamer laptop vásárlásán gondolkozom. A kiválasztásában kérném a segítségeteket.
1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Akár holnap.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Nagyon max. 600.000Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Alap irodai munkára és játékra használnám.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
A legújabb AAA játékokat és Kompetitív FPS-eket szeretnék futtatni full HD felbontáson.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Maximum 15.6"-ost szeretnék.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lenne baj, ha nem lenne nagyon vaskos, inkább vmi vékonyabb design-t preferálnék. Szeretném egyetemen előadásra is vinni.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell rá semmi.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Amivel ilyen árban adni szokták az általában ahogy néztem teljesen jó.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak újat szeretnék.

Próbáltam utána nézni, de nem tudok dönteni. Ahogy néztem teszteket ebben a kategóriában az MSI GS65 stealth, Acer helios 300, Dell G5, Asus g14 van amiről pozitívan vélekednek, de gondolom van még más is ami szóba jöhet.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.