Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#47451) Djatis válasza DamianB (#47449) üzenetére


Djatis
senior tag

Még nem tudom, szerdán kapom meg. Személyesen felhozza a tulaj Bajáról.
Szerintem Killhates-nél találkozok a csávóval és akkor kap is egy kis munkát :D
Egy egyetemista lányé volt és még soha nem volt szétszedve.

(#47450) echterion: Volt ge73-am ugyan ezzel a konfiggal szóval tudom mire számítsak :DD

[ Szerkesztve ]

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#47452) DamianB válasza Djatis (#47451) üzenetére


DamianB
őstag

Oké ezt így jól csináltad kíváncsi leszek :K

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#47453) hito válasza Gergello (#47447) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi, hogy szólsz! Azért csak rákérdezek nála.

Djatis: ha így írod, biztos :D

DamianB: Ezt.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#47454) Djatis válasza DamianB (#47452) üzenetére


Djatis
senior tag

A ge75-ön a WASD-nál újra pasztázás után is olyan forró volt, hogy leégett az újlenyomatom :D
Mondjuk ott pont alatta volt az ssd és 60fok volt :O

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#47455) DamianB válasza hito (#47453) üzenetére


DamianB
őstag

Köszi .
Megnéztem mit tud egyszerű jatékoknál 90+ hömérséklet és ezek még csak single jatékok voltak mi lesz egy multinál vagy ha elkezded videókat szerkeszteni . :F
Egymás mellé tett ventilátorok egy hatmagos proci mellé . Nézd meg Djatis mit vett 10k val több ért igaz másra is vetéttek a gépeket .
Na mindegy kívánom hogy legyen szerencséd és egy pasztázás + uv zás csináljon csodát neked . :K

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#47456) echterion válasza Djatis (#47451) üzenetére


echterion
nagyúr

:C :R

**********

(#47457) hito válasza DamianB (#47455) üzenetére


hito
nagyúr

Meglátjuk, ne temessük még :) Az előbb kipróbáltam. Render alatt felugrott a CPU 98 fokra Gondolom az nem kevés ;] De utána visszamászott 90 pár fokra.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#47458) matyee válasza hito (#47457) üzenetére


matyee
őstag

Meg szerencse :D

(#47459) MaxxDamage válasza hito (#47457) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

90 pár fok is sok nemhogy a 98 :U

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#47460) DamianB válasza hito (#47457) üzenetére


DamianB
őstag

Hát erre gondoltam . Kíváncsi vagyok hogy alakul majd írj hogy mi a helyzet .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#47461) hito válasza MaxxDamage (#47459) üzenetére


hito
nagyúr

Viszont olyat ment, hogy őrület :D Kérdés, hogy meddig :U

Na majd betörjük. KillHates csodakeze, meg az uv segíteni fog.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#47464) MaxxDamage válasza hito (#47461) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Repasted és kis UV csak megoldja. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#47465) matyee válasza MaxxDamage (#47464) üzenetére


matyee
őstag

meg egy kis tgc ;]

(#47466) echterion válasza matyee (#47465) üzenetére


echterion
nagyúr

Arra a procira? A Notre Dame-i toronyőr példát vehetne a púpjáról. ;]

**********

(#47467) matyee válasza echterion (#47466) üzenetére


matyee
őstag

Jó vastagon kell akkor csöpögtetni, had terüljön amerre csak akar :DD

[ Szerkesztve ]

(#47468) gago1975 válasza matyee (#47445) üzenetére


gago1975
őstag

Hát én azért a "sz@rért" egy Lyukas garast nem adtam volna. :W :W :W
Van egy mondás ami ide illik, Okos ember más kárán, ........ de nem folytatom.
Komolyan mondom, igazad van.
Most majd jöhet a sírás-rívás de megérdemli aki inkább ezt az ipari hulladékot választja mint a te gépedet.

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#47469) gago1975 válasza hito (#47446) üzenetére


gago1975
őstag

Ezért én most erre nem lennék se büszke, se elégedett.
Amit ajánlottam neked MSI GE63VR 7RF-256XHU Gamer notebook 479.900,- Ft. helyett 299.900,- Forintért, GARANCIÁVAL és (#47448) Djatis megvett, az 1000x jobb választás lett volna ehelyett.
Matyee Clevo-ja meg hatványozottan megérte volna.
(#47457) hito Render alatt felugrott a CPU 98 fokra Gondolom az nem kevés de utána visszamászott 90 pár fokra :W . Ne temessük? Mi nem is fogjuk, majd te :W
+90°C? Tudod ez milyen sok? Ha azt írtad volna, hogy +80°C akkor még csak-csak, de 90°C??? :W
Tudod, hogy az milyen sok? Throttling hegyek.
(#47466) echterion Nem is a púppal van a gond, a gyerek Predator 500-ba (8750+1070) pld a 6 mag 63-69°C között megáll Aida, Prime+FurMark vagy FS tesztnél. Ha jó a hűtés, simán kordába lehet tartani azt is.

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#47470) gago1975 válasza matyee (#47467) üzenetére


gago1975
őstag

Vagy folyékony nitrogénbe kell rakni :C :C :C

Komolyan mondom, itt lassan tele van perverz :W user-ekkel :W .
Óva intünk mindenkit ezektől a vacakoktól és csak azért is :W :O :F

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#47471) echterion válasza gago1975 (#47469) üzenetére


echterion
nagyúr

De ezeknél a gépeknél a vas lenne az utolsó mentsvár, mivel maga hűtés gyenge hozzá, de ugye ez is kiesik ilyenkor, így marad az uv meg a rózsafüzér.
Az 500-as az más kávéház, nincs rászorulva a vasra. :K

**********

(#47472) gago1975 válasza echterion (#47471) üzenetére


gago1975
őstag

De azért van előnye is egy ilyen gépnek.
Vasárnap reggel 9-kor elkezdesz dolgozni rajta, ráteszed a lábost és mire befejezed a munkát, rendelelést, addigra kész a fincsi húsleves + rántotthús sűltkrumplival. :C
+Télen lekapcsolhatod a fűtést :C

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#47473) MR007RM válasza Djatis (#47448) üzenetére


MR007RM
addikt

Ez király. Irigyellek. :R

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#47474) hito válasza gago1975 (#47469) üzenetére


hito
nagyúr

Látom nagyon a szíveden viseled a sorsomat is és magát a témát is. Nem érdemes ezt ennyire komolyan venni, hidd el. Senkit nem fogok hibáztatni magamon kívül, ha megjárom vele. Az igazsághoz azért hozzá tartozik, hogy erre a konkrét típusra nem kérdeztem rá (kivéve priviben KillHates-nél, aki figyelmeztetett). Viszont rákerestem a topicban és egyáltalán nem olvastam olyan radikálisan negatív véleményt a szériáról (fos, ipari hulladék), mint most amiket Te is megfogalmaztál.

Azért a perverz fogalmát valahol Te is kimeríted, szerintem abban megegyezhetünk ;]

A 90 fok fölötti hőmérsékletet úgy produkálta, hogy PredatorSense-ben be volt kapcsolva a Turbo, CoolBoost pedig ki. Erre nem figyeltem.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#47475) hito válasza Mikulásbá (#47438) üzenetére


hito
nagyúr

Íme:

Az elején egy pillanatra felugrott 93 fokra, aztán szépen beesett 85 köré. Jellemzően 78-83 fok között mozgott.

Még egy fontos dolog! Mivel voltam annyira ügyes, hogy a render közben ágyon hagytam, minden eddigi tapasztalat kuka, ugyanis szerencsétlen nem jutott levegőhöz. Úgyhogy kezdjünk tiszta lappal, az eddigi tapasztalatok súlyos user errorra vezethetők vissza! Nemsokára megint legyártom azt a videót Vegasban. Szerintem/remélem egész más tapasztalatokról számolhatok be hamarosan.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#47476) blue_23 válasza hito (#47475) üzenetére


blue_23
senior tag

Nekem az új helios 300 volt a kezeim között, de 1-2 napon belül inkább elálltam a vásárlástól. Rtx 2070-nel 88 fok körül mászkált a CPU world of warships alatt (120 mV UV), amikor maxon jár a venti pedig nagyon zavaró, még fülessel is (úgy viszont tényleg hűvösebb). Házat is gagyinak éreztem, pedig csak egy 4 éves G551-et kellett volna felülmúlni.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#47480) matyee válasza hito (#47475) üzenetére


matyee
őstag

Vidd el KH-hez és amit lehet kihoz belőle. (aida cpu stress gpu-z képpel szintén user error)

(#47481) hito válasza matyee (#47480) üzenetére


hito
nagyúr

Elég régre nyúlik vissza az ismerettségünk. Sok mindent megéltünk együtt laptop/tablet témában (dolgoztattam az agyrémeimmel). Nem adnám más kezébe, az biztos.

blue_23: eddig nem érzem gagyinak, sőt. Bár egy régi Roghoz képest (a puttonyos) valóban más kávéház. A hang nem az igazi (kicsit doboz, illetve lehetne hangosabb is, szerintem rossz az elhelyezésük). A hőmérsékletet meg idővel meglátjuk. Megkapja, amit meg lehet (paszta, uv, hűtőpad), aztán ha úgy se jó, akkor tovább gondolom. Hülyeség lenne 1-2 szélsőséges érték miatt egyből pánikolni, meg kukázni. Mint látható, már javult a helyzet, hogy más felületre helyeztem :DDD

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#47482) echterion válasza hito (#47481) üzenetére


echterion
nagyúr

Ne ilyen tesztekkel fáraszd a géped, azzal nézd meg, amivel használni akarod, a többi csak e-fütyi méregetésre jó. ;)

**********

(#47483) Djatis válasza MR007RM (#47473) üzenetére


Djatis
senior tag

Köszönöm! :R Szemeztem már vele egy ideje csak messze volt. De a tulaj felhozza így megveszem :DD

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#47484) hito válasza echterion (#47482) üzenetére


hito
nagyúr

Megcsináltam, mert kérte :) Amivel én használom, ott elég necces egyelőre. Nem is merem nagyon kitenni ennek, csak nyuggeresen fogom járatni, amíg nincs meg a pasztázás és a hűtőpad, na meg az uv.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#47485) Ubul86 válasza hito (#47484) üzenetére


Ubul86
őstag

mondjuk én is megfogadtam echterion tanácsát, aminél használom és akarom használni, az én gépem is, kis módosítgatásokkal (paszta, hűtőpad) korrekt hőfökokat generált (kb 50 hsz-szel előrébb bent van a kép is)
Az biztos hogy szar megoldás, amit alkalmazott nálam is az Acer, viszont arra, amire végül nekem kellett, most végül egy korrektnél jobb, de nem tökéletes gépet kaptam a pénzemért. Azért meg már megérte.

Remélem te is így jársz a Helios-szal

(#47487) DamianB válasza gago1975 (#47469) üzenetére


DamianB
őstag

Gago én is ezt mondtam ne viseld ennyire a szíveden. Volt úgy hogy segíteni akartam és én voltam a fasz utána el kell engedni . Legyen szerencséje hitonak .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#47489) MaxxDamage válasza matyee (#47465) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az a legvégső megoldás, de annál a gépnél az ami szóba jöhet kb... :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#47491) echterion


echterion
nagyúr

Érdekes módon működik a gépem, ha OC-ről van szó, az tuti. Pár napos levelezésem eredménye egy bizonyos Radoslav akárkivel, Dell bácsi support-os emberével: szerinte az normális, hogy egy K-s procival sem látom AWCC-ben az Advanced fület, mivel non-K procival rendeltem a gépet....kicsit feszegettem még a kérdést és akkor azt is hozzátette, hogy csak 9. genes procikkal garantálják a működést...hát erre már nem is tudtzam neki mit mondani. Azt mondja a csóka, hogy XTU-t kell használni, mert az az Intel progija és ez így rendben van. Elküldtem melegebb éghajlatra picit őket ezzel, mert menjenek a picsbe, hogy ilyen kotvány a programjuk.
Namármost, felraktam az XTU-t, hogy megleskedjem, mi is van. Ha nem nyúlok semmihez, csak egy stressz tesztet adok neki, akkor szépen ketyek a proci 1,3V körüli fesszel. Ha adok neki OC-t, mondjuk feltolom 5 GHz-re, de a feszhez nem nyúlok, akkor szépen feltolja picivel 1,4V fölé a feszt. Magától. Ha csökkentek kilenc század voltot XTU-ban, akkor visszaáll az 1,3V illetve a kicsit alatta lévő fesz. Mindez AWCC Performance módban. És így is lefut az XTU stressz tesztje hiba nélkül.

KillHates: hozzád van egy kérdésem. Most ezzel így vajon nyírom a tápáramköröket, vagy sem? Mert az eredeti alapfeszre csökkentem az 1,4V-ot így, CPUZ-ben ellenőriztem a feszültségértékeket, innen veszem, hogy ugyanannyira áll vissza. Vagy valamivel nem számolok?

**********

(#47492) DamianB válasza echterion (#47491) üzenetére


DamianB
őstag

Megkérlek csinálsz 1080P Extreme benchmarkot superpistionba ha megkérlek . :R

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#47493) KillHates válasza echterion (#47491) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tapasztalatom alapján sikerült tanulniuk az előző AW-k tápáramköri problémákból és ennek a gépnek redundáns tápáramkört építettek be. Ha a primér körön valami baj van akkor lekapcsolja az egyik bemenetet és azonnal fail-safe-be vált a gép: 800 MHz CPU, 300 MHz GPU. Párszor sikerült így meghajtanom az enyémet. Ilyenkor ki kell kapcsolni, a tápokat kihúzni megcserélni és visszakapcsolni. Majd visszavenni a tuningot.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#47494) matyee válasza echterion (#47491) üzenetére


matyee
őstag

Nem akarom leszolni az aw-t, de ha nem kepes egy ertelmes biost csinalni mitol lenne jo a szoftvere. Egyebkent szoftveresen nem szabad komolyan oc-zni szerintem, mert ossze vissza allitanak mindent. Lodd be biosbol lepesenkent es tesztelt hasznald. Az xtu es tarsai arra ji h relative gyorsan lehet kezelni a beallitast, majd utana full uninstall, es mehet biosbol. En az osszes clevost is arra intek, h ilyen controll center es tarsait sosem szabad feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#47495) echterion válasza KillHates (#47493) üzenetére


echterion
nagyúr

Várjál picit, megpróbálom lefordítani magamnak ezt: akkor így, ezzel a beállítással nem nyírom ki a masinám. Sikerült a fordítás? :)
A hőfokok is sokkal jobbak lettek így, nem nyal bele közel se a 90 fokba a gép 5 GHz-en egy FS tesztbe. Itt is köszönet gago-nak a 3DMark kódért. :R

**********

(#47497) echterion válasza matyee (#47494) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, egy unlocked bios-t csipáznék nagyon, de a mostaniban sajnos nincs fesz állítási lehetőség, csak a szorzókat tudom piszkálni. Persze lehetne azt tennem, hogy bios-ban szorzó, XTU-ban meg fesz, de nem sok értelme lenne ezzel bíbelődnöm, mivel pusztán a kíváncsiság miatt csinálom (meg marha sok időm van itthon és nincs kedvem most játszani ;] ), úgyis megy minden vissza alapra a mindennapokra, meg a turbó is ki lesz lőve, amíg nem lesz olyan játékom, amiben be kell kapcsolnom.

**********

(#47498) matyee válasza echterion (#47497) üzenetére


matyee
őstag

Ok Te tudod, de h ennyi idod van miert lovod be az Altalad elfogadhato max stabilra? Ha olyan a jatek h turbo sem kell neki, akkor a cpu hiaba van beallitva pl 4,7-re nem fog menni full poweren. Se tdp-ben se %-ban se hofokban.

(#47499) hito


hito
nagyúr

Kis driver gondom adódott. Akármilyen játékot indítok, azt írja nVidia vezérlője, hogy a 1060 inaktív. Nem kapcsol át automatikusan. Megnyitottam nVidia vezérlőpultot, gondoltam majd kézi módban felülbírálom. Se az adott alkalmazást nem engedi hozzáadni a nagyteljesítményű kártyához, sem a globális beállításoknál nem engedi kiválasztani a 1060-at az előnyben részesített kártyaként. Mindkét esetben ezt a hibaüzenetet dobja:

Mi lehet a gond? Tuti valami nagyon triviális dolog.

Ubul86: szép eredmény! :) Én már a felével elégedett lennék. Meglátjuk! Jövő héten kiderül.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#47500) echterion válasza DamianB (#47492) üzenetére


echterion
nagyúr

Korábban már raktam fel ide, de most nyomtam még egyet, kicsit több pötty lett. De a proci az végig malmozott, nem annyira cpu igényes ez a teszt (kicsit se az).

**********

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.