Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#48451) KISDUCK válasza lancy (#48441) üzenetére


KISDUCK
addikt

Lezárhatod de egyszerübb ha csak a 2. megjelenítő aktív.

(#48452) KillHates


KillHates
nagyúr

Segítségeteket szeretném kérni. Lettek kismacskáink és az egyiknek a leendő gazdája visszamondta. Így most sos gazdit keresek neki, mert nekünk már van 3 macskánk és egy kölyök németjuhászunk. Az a baj, hogy a kutyan mondhatni nem finoman játszik a kismacskákkal és félek, hogy valami bajuk lesz. Segítéségeteket előre is köszönöm.
Gago1975 jó példával előre járva már egyet örökbefogadott. :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48453) Djatis válasza KillHates (#48452) üzenetére


Djatis
senior tag

Viszek egyet ha grátiszba dobod mellé a zephyrus-t :DD

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#48454) Mikulásbá válasza KillHates (#48452) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem merem bevállalni,már van egy,az is 2. emeleten benti macska,már 2 éves lesz,nem hiszem,hogy elfogadna bárkit és bármit maga mellé.Sajna ilyen.

Be kell tenni minél több helyre,hátha.
Persze ha a nagy Zephyruson,mint tálcán kínálod,akkor viszem. :U

[ Szerkesztve ]

(#48455) KillHates válasza Djatis (#48453) üzenetére


KillHates
nagyúr

Te nem kapsz, mert van már egy perverz kutyád!
🤣😂🤣😂😂

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48456) KillHates válasza Mikulásbá (#48454) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszi, hogy átgondoltad. :R Valóban nem lenne szerencsés meglévő trónbirtokló mellé, mert csak cirkusz lenne belőle.
Kertes házba gondoltam, bár előre látóan már rászoktatram őket az alomtálcára.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48457) Balázzs válasza KillHates (#48452) üzenetére


Balázzs
senior tag

Ha a németjuhász kölyök nem bánik finoman velük, akkor a dalmatánk hozzáállása egyenesen gondosznak mondható!

Djatis árukapcsolásával élve egy új SUPER vga-s AW mellé jöhet! :DD

(#48458) Djatis válasza KillHates (#48455) üzenetére


Djatis
senior tag

Ő egy úriember :DD

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#48459) Mikulásbá válasza KillHates (#48452) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Egyébként a kutyát kell megnevelni,minél hamarabb,mert lesznek gondok.

(#48460) echterion válasza KillHates (#48452) üzenetére


echterion
nagyúr

Látom, megtámadott a sok lejmoló. ;]

Nálunk egy cica van, de ő nem nagyon szeret másokat maga körül, így sajnos nem tudok segíteni. Még ha Ánusz tálcán kínálod sem. :(

**********

(#48461) Ubul86 válasza echterion (#48460) üzenetére


Ubul86
őstag

hehe :D nálunk nyúl, öntörvényű, nem tűrné meg a macskát sajnos :(

(#48462) hito válasza echterion (#48460) üzenetére


hito
nagyúr

Ez aztán a pofás kis jószág! :K Kár, hogy nem vagyunk túl jóba a macskákkal. Tök jó, hogy nincs macskám, de a szarukat a kertből hetente 3x takaríthatom :(( Mert otthon ugye nem kullant, helyette átjár a környék összes macskája hozzánk és a hasonló bajtársakhoz. Kutya lenne a megoldás, de csak ezért nem fogok. Rengeteget kell vele foglalkozni és anyagilag sem filléres móka havonta. Úgyhogy marad a ganézás. :W

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48463) Mikulásbá válasza hito (#48462) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kutya a kertben?Havonta kb. 5 ezer,ha éves szinten nézem,oltásokkal,stb.Szerintem ki lehet bírni,annyit megér egy társ. :U

(#48464) hito válasza Mikulásbá (#48463) üzenetére


hito
nagyúr

Társam van, kutyám is volt. A végén röpködtek a százezrek és ez nem most volt, hanem több, mint 10 éve. A legdrágább műtétje közel 300eFt volt.

Ez olyan, mint amikor valaki matekol az autó költségén. Üzemanyag, biztosítás, igen, ennyi és ennyi...de kihagyja, hogy nem várt szervizre évi 300-400eFt fog elmenni, kihagyja a teljesítményadót, stb. A kutya nem havi 5eFt. Főleg ha nem idegméreg száraztáppal akarom tömni, csak hogy egyszerű és olcsó legyen.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48465) @tco@ válasza KillHates (#48452) üzenetére


@tco@
aktív tag

Szerintem rakd ki fb csoportokba, pillanatok alatt elkelnek az ilyen szép cirmosok...ha tudnám hogy az enyém tolerálja-e, már vinnék is egyet...arra készülj fel, hogy a "lettek kismacskáink"-ra jönni fog a flame, alapvetően macskát bent, ivartalanítva, oltva tartunk, megesik, de nem fognak megdícsérni a véletlen szaporulatért a fanatikusok :K

(#48466) KISDUCK válasza hito (#48464) üzenetére


KISDUCK
addikt

Szerezz egy bak macskát, "felhízlalod" és rendet rak a környéken amint elérte a végleges tömegét. Az is megeshet hogy nem látja el a feladatát és tavasztól őszig elmegy turnézni és télen csak zabálni jár haza.

(#48467) KillHates válasza Mikulásbá (#48459) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem akarom, azért lett, hogy elhajtsa a macskákat.
Vicc, hogy kipakolok a kocsiból leteszem a táskámat a földre addig a szomszéd kandúrja meg lespricceli. Aztán csodálkozik a szomszéd, hogy miért rúgom át úgy a kerítésen a macskáját, hogy kondenzcsíkot húz az égre. Mondtam neki, hogy örüljön, hogy nem ültettem macskafát a jószágából... Hiába kérem, hogy heréltesse ki, de mindig nyafog, hogy nincsen pénze. Persze a bagó mindig ott lóg a szája sarkában. :U

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48468) hito válasza KISDUCK (#48466) üzenetére


hito
nagyúr

:DDD Tehát a saját fegyverüket vessem be ellenük ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48469) KillHates válasza Ubul86 (#48461) üzenetére


KillHates
nagyúr

oda sem szívesen adnám... :D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48470) hito válasza KillHates (#48469) üzenetére


hito
nagyúr

:Y :DDD :DDD :DDD Ne légy már olyan prűd! Lehet, hogy élvezné :D

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48471) KillHates válasza @tco@ (#48465) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tavaly ősszel ekkora volt még az anyjuk. Vártuk, hogy 1 kilósra felerősödjön, mert csak akkor altatható biztonságosan. Erre bekapta a legyet, még mielőtt orvoshoz vittük volna valami pedifil kandúrtól :D
Úgyhogy azt mondtuk, hogy szűljön egyszer, mert akkor problémamentes hosszú élete lesz majd.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48472) KillHates válasza hito (#48468) üzenetére


KillHates
nagyúr

Itt a soha vissza nem térő alkalom, hogy legyen egy szép nagy kandúrod, aki rendet tesz majd a portádon. Olyan 1-2 éves korában ivartalaníttatod, és akkor nem fog rommá hugyozni mindent, de őrzi majd a territóriumát és el sem fog járkálni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48473) MaxxDamage válasza KillHates (#48452) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sajnos én sem tudok segíteni, mert a 2 vérebem nem viselné el (inkább levadásznák) :B

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#48474) $atirka


$atirka
senior tag

Szevasztok!
Pár hónapja újítottam, itt sokak számára egy fekete bárányt, egy forrófejű 8750H-s GL704GV-t, RTX 2060, 144Hz display-el.
'87 óta gépezem, 27 évig volt pécém, ez pedig az első laposom. Sajnos egy futópad kiszorította kedvenc gémerem, így maradtak a kompromisszumok, amit nem bánok, mert tetszik amit eddig tapasztaltam, meg jutányosan is jutottam hozzá.
Gondolom kitaláltátok a problémámat, picit melegem van!
Sajna csak MX-2-vel tudtam pasztázni, viszonylag jól is bírta, de csak 1-2 hétig, utána szép fokozatosan egyre melegebb lett. Gondolom az MX-4/NH-2 időtállóbb, de 100%-ra az sem oldaná meg a problémát. Úvézást egyszer próbáltam, de mivel videó alapján csináltam és utálok olyat csinálni, amit nem értek, inkább visszatettem alaphelyzetbe. Amúgy ~-80mv-nál már hülyéskedett...
Azért egy UV gyorstalpalót szívesen vennék valakitől, gondolom nem "csak" a -120mv -60mv tartomány állítgatás stabil környezetében merül ki, hanem ennél többről van szó.
Egyelőre KH ötletével élek, energiagazdiban CPU-t 99%-ra tettem (KÖSZI), így nem főzöm szét a gépet.
CoD MW 2019 a fő vonal, heti ~6 óra multizás, szerencsére nem túl erőforrás igényes game, tökéletesen fut full-fullon 1080p.
Ha úgy alakul és végre lesz szabad pár órám Pesten, természetesen meglátogatom az emlegetett Mestert és igénylek valami tartós megoldást a hőmérsékletre.
De addig is ha van kedve valakinek segíteni, azt szívesen venném, tanulnék tőletek egy-két hasznos jóságot...

Dobok pár fotót:
(Teszt turbo módban készült)

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#48475) MaxxDamage válasza $atirka (#48474) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Ezt tudom ajánlani: [link] vagy [link] (olvasd el, értelmezd, használd) ;)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#48476) blue_23 válasza Mikulásbá (#48463) üzenetére


blue_23
senior tag

Olyan kevés? 1 kg hús több mint egy ezres. :U

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#48477) @tco@ válasza KillHates (#48471) üzenetére


@tco@
aktív tag

Ja okés, így már világos :K Amúgy szülés nélkül se lesznek vadabbak, depisebbek stb, erről anno én is olvastam műtét előtt, hogy mi lenne a jobb neki.
A szomszéd macskájára van egy fasza ötletem, az éj leple alatt lopd el a csávó notiját, pasztátlanítsad, majd vidd vissza :C

(#48478) $atirka válasza MaxxDamage (#48475) üzenetére


$atirka
senior tag

Köszönöm, ránézek majd... :R

Azért azt hozzá kell tenni, hogy lehet túl korán, hidegindításban nyomtam a tesztet, még én is meglepődtem ezeken az alacsony hőmérsékleteken, leginkább thrlottlingolni szokott ~85-90c-től, simán fel tud menni 97-re is... :o
Szerencsére ezekből egyelőre semmit nem veszek észre...

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#48479) KillHates válasza $atirka (#48474) üzenetére


KillHates
nagyúr

Fel kell polírozni a procinál a hűtést és kell neki TGC. Utána rá sem fogsz ismerni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48480) matyee válasza $atirka (#48474) üzenetére


matyee
őstag

Csodák nincsenek itt, TGC, CPU UV, GPU curve, underclock. Ezekből lehet főzni valami elfogadhatót.

(#48481) Ubul86 válasza MaxxDamage (#48475) üzenetére


Ubul86
őstag

"There is no risk to undervolting (unlike overvolting), and the worst thing that can happen if you try to undervolt too much is that you will get freezes or BSODs (often under stress tests, but also at idle)"

mondjuk ha tényleg csak ennyi a rizikó.. :D
én végül nem mertem, pedig echterionnal beszéltünk róla sokat, de most a 99%-os cpu-val én tökre elvagyok

(#48482) KillHates válasza @tco@ (#48477) üzenetére


KillHates
nagyúr

A nőstényeknél sanszos az emlődaganat, ha nincsen a "csecsük bejáratva" ezért érdemes egy kört nyomatni veük :D :D

Elkapom a nagyheréjűt és elviszem dokihoz, hogy szabadítsa meg tőlük... :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48483) KillHates válasza Ubul86 (#48481) üzenetére


KillHates
nagyúr

ez számomra is meglepő. Lehet azért UV-val vakvágányra tenni az alaplapot.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48484) Ubul86 válasza KillHates (#48483) üzenetére


Ubul86
őstag

kipróbáltam egy zsanértörött gépen, mondhatni csak félre van téve, néha feleségem előveszi ha valami office-os mókát akar és én dolgozok a sajátomon. I3-as ,4. genes proci, meg intel hd gpu, nem nagy szám gép, elmentem vele throttlestoppal -80mv-ig cpu core és cpu cache-el, gpu meg -50 mv volt és semmi gond nem volt, nem fagyott, tesztek is lefutottak normálisan
de azzal úgy voltam vele, hogy ha baja lesz, akkor is mindegy, mert már nagyon másra nincs használva :D, szóval teszt ügyileg már kitudtam próbálni, de komolyabb gépen inkább nem.

de gondolom az i3-as laptopnál amúgy kevésbé érződnek ezek a dolgok, mert kis teljesítményű volt

[ Szerkesztve ]

(#48485) $atirka válasza MaxxDamage (#48475) üzenetére


$atirka
senior tag

Esetleg valami Magyar szakirodalom?

...no szpík london... :)) only ami nagyon muszáj :P

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#48486) $atirka válasza KillHates (#48479) üzenetére


$atirka
senior tag

Mindenképp jelentkezni fogok, ha úgy adódik! :R

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#48487) KillHates válasza Ubul86 (#48484) üzenetére


KillHates
nagyúr

-100 mV felett fut meg az áram igazán

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48488) MaxxDamage válasza $atirka (#48485) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

GooGle fordító esetleg? :D :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#48489) Ubul86 válasza MaxxDamage (#48488) üzenetére


Ubul86
őstag

véletlenül a "rosszat" "jónak" fordítja :D

(#48490) GangBAng^


GangBAng^
tag

Na toltam én is egy terhelést. :) ez oké? Prime95 5 percig toltam, elég vagy tovább kell? most nezem elfelejtettem kikapcsolni, mar 15 perce megy :D MSI GT73EVR 7RE

[ Szerkesztve ]

GangBAng^

(#48491) Gergello


Gergello
addikt

Abszolút OFF-ként kérdezem:

Ezekkel az AW brand gépekkel tapasztalt, vélemény ?
Azonkívül, hogy gyönyörű :C :Y

[ Szerkesztve ]

(#48492) KillHates válasza Gergello (#48491) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jó gépek, csak arany árban vannak.
És korlátozott a bővíthetőségük.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48493) hito válasza Gergello (#48491) üzenetére


hito
nagyúr

Ez mitől gyönyörű? Úgy néz ki, mint egy identitászavaros designer első munkája. Mintha nem tudta volna, hogy vízforralót, vagy routert fog éppen felskiccelni. Jó-jó, tudom, a szépség szubjektív. :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48494) hszilard666 válasza hito (#48493) üzenetére


hszilard666
veterán

Szerintem nagyon badass. Ha lehetne venni külön csak a házat a világítással, tuti vennék! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#48495) Gergello válasza hszilard666 (#48494) üzenetére


Gergello
addikt

+1
Írtam már ezt én is. Valami alap integrált vga procival.
Kínaiak csinálhatnának rola copyt.

(#48496) hito válasza hszilard666 (#48494) üzenetére


hito
nagyúr

Nagyon gáz! :D De akkor én lógok ki a sorból.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48497) motifator válasza GangBAng^ (#48490) üzenetére


motifator
senior tag

A GT73 finom vas :) jó a hőmérséklet. A cpu amúgy alap frekvencián ketyeg a képen. Tudatosan?

Funky + Jazz

(#48498) Gergello válasza KillHates (#48492) üzenetére


Gergello
addikt

Azt nem tudom, hogy a Ryzenesnél sárgán világít-e az Alienware felírat, mert a képen nem olyan. Emiatt most kicsit nem is tudok majd aludni. ;]

(#48499) motifator válasza KillHates (#48452) üzenetére


motifator
senior tag

Aranyos a macsek, nálunk van egy örökölt Bodri, az előző tulaj hagyta nálunk, velünk már jóban van, de nem igazán macskabarát, így nem merem bevállalni.

[ Szerkesztve ]

Funky + Jazz

(#48500) lancy válasza hito (#48450) üzenetére


lancy
tag

A lezárásra úgy gondoltam, hogy akkor is bírja a hűtés nem forrósodik, fel az egész gép, ha megnézek pár filmet.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.