Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10901) gaboka130


gaboka130
tag

Erről a gépről mit gondoltok,Ha jatszani is akarok mondjuk bf3-al,league of legends-el?hogyan vinné ezeket a játékokat?

(#10902) Muerte válasza gaboka130 (#10901) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Erről ( ??? ) a gépről nem tudunk még csak gondolni sem semmit :DDD

(#10903) Angel2014 válasza Muerte (#10902) üzenetére


Angel2014
addikt

:D

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#10904) x_o_n válasza gaboka130 (#10901) üzenetére


x_o_n
veterán

Mármint melyikről?mert ha egyre gondolunk akkor nagyon jól.ha nem,akkor légyszives irj konkrét márkát,tipust is mert sajnos legtöbben nem vagyunk se médiumok,jövöbelátok,nostradamusok sem pedig kémprogramok amik látták mit nem sikerült beirnod :DDD

(#10905) gaboka130


gaboka130
tag

Bocsi a link lemaradt.
https://www.laptopszalon.hu/acer/acer-aspire-e5-575g-51m8-nx-gdweu-031-laptop_24393-adatlap

(#10906) KubanitoS válasza gaboka130 (#10905) üzenetére


KubanitoS
veterán

Erről a gépről szerintem sokan itt azt fogják gondolni, hogy jó, hogy előbb kérdeztél, mint vásároltál.

Én a magam részéről két forintot nem adnék érte, de azt azért érdemes megjegyezni, hogy van benne SSD és eredeti Win is jár hozzá.

Itt egy játékos videó a kártyáról, ez alapján a lol-nak és a bf3-nak el kell futnia rajta.

Amúgy mennyi pénzt szánnál a vásárlásra? Feltétlenül kell a jogtiszta windows?

Itt van ez a K501-es modell hasonló áron, igaz egy gyengébb i3-as procival és windows nélkül. Azonban a videokártya már 950m-es ami már egy fokkal komolyabb na meg minőséget tekintve ég és föld van e között és az általad linkelt acer között.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10907) gaboka130


gaboka130
tag

A keret 200 ezer kb es reszletre vennem.
A windows nem számít egyáltalán,nem kell jogtiszta főleg ha amiatt több lesz az ára a gépnek.

[ Szerkesztve ]

(#10908) x_o_n válasza gaboka130 (#10907) üzenetére


x_o_n
veterán

Inkább a legtöbb irt asus vagy ha nagyobb a keret éy részletre akkor időtállóbb egy lentebb javasolt dell

(#10909) KubanitoS válasza gaboka130 (#10907) üzenetére


KubanitoS
veterán

Keresgéltem még egy kicsit. Ebben a kategóriában az ASUS az egyik legjobb márka, így továbbra is ajánlanám neked az előző hozzászólásomban linkelt I3-as K501-et.

Itt van majdhogynem ugyanaz a modell I5-ös procival.

Picit drágábban, 210-ezer forintért van egy N-szériás modell is egy komolyabb I5-ös procival. Mondjuk ha már ez is 210, meg a felette lévő is, akkor inkább ezt ajánlanám.

240 körül G551-es ROG gépet kaphatsz I5 procival, de már 960m-es kártyával.

Kb ugyanez a gép az N-es verzióban (szolidabb, kevésbé gamer kinézet). Szintén 960m-es kártya, szintén 240 ezres ár.

Mondjuk azt is hozzá kell tenni, hogy a fenti két gép pár hete még akcióban volt. 230 körül voltak.

Ezek közül én bármelyiket meg merném venni magamnak is, minőségi darabok, nagy melléfogás nem lesz.

De persze a többi kedves fórumlakó nyugodtan javítson ki, ha nem így lenne. :B

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10910) hovika81


hovika81
tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni szeretnék venni egy komolyabb laptopot és ha már rászánom azt a pénzt akkor jó lenne, ha sokáig kiszolgálná az igényeimet... 3 gép között vacilálok hátha van valakinek a 3 közül vagy volt és tud véleményt mondani, előre is köszönöm....
Asus
Lenovo
MSI

Ui: Szuper az Asus már nem is elérhető..... :((

[ Szerkesztve ]

Diablo 3 - hovika81#2333

(#10911) blackmorph válasza hovika81 (#10910) üzenetére


blackmorph
tag

Nekem volt a fent említett asus noti. teljes mértékben kiszolgálta az igényeimet.
ha már nem lehet kapni akkor érdemes ránézned erre a típusra, hasonló árkategória és tudás.
asus gl552vw vagy gl552vx

(#10912) gaboka130 válasza KubanitoS (#10909) üzenetére


gaboka130
tag

Igazabol ugy lenne a vásárlás hogy 50-60 ezer önrész és utána meg mondjuk 24 hónap törlesztés úgy 10 ezer havonta szóval ez a rogra pont így jön ki

(#10913) wanted5


wanted5
őstag

Mindenkinek, aki gépet akar venni. Én a helyetekben már megvárnám a karácsonyi leárazásokat, az a 1-1,5 hónap már nem oszt szerintem.

(#10914) gaboka130


gaboka130
tag

Meg fogom várni szerintem én is hátha találok valami fasza learazast,csak ugye én részletre veszek, olyankor ugyanúgy lehet venni részletre nem?

(#10915) gaboka130


gaboka130
tag

Néztem meg az x szériás asus notikat is pl ezt ez is 230.
http://www.laptopszalon.hu/asus/x_sorozat/ASUS_X550VX_XX037D_Intel_Core_i7_Quad_Core_6700HQ_8GB_1TB_NVIDIA_DOS_Sotet_szurke_X550VX-XX037D_23033.html

illetve az msi gépek milyenek ebben az ár kategóriában?

[ Szerkesztve ]

(#10916) hovika81 válasza blackmorph (#10911) üzenetére


hovika81
tag

Igen, néztem a GL szériát is, de ott azt mondták, hogy nincs olyan minőségi az összeszerelés mint a sima G verziónál....

wanted5: sajnos én már nem tudom negvárni, mert novemberben kiutazom külföldre és főképp azért venném....

Diablo 3 - hovika81#2333

(#10917) KubanitoS válasza gaboka130 (#10915) üzenetére


KubanitoS
veterán

Az X széria nem igazán ajánlott. Ott már lehetnek hűtési problémák is. A K501 + az N széria alapból fém borítású, ha jól tudom, az X az csak műanyag. Ezeknél a notiknál a hőtermelésre is oda kell figyelni. Ha csak azt nézed, hogy a lehető legkevesebb pénzért a legjobb hardvert vedd meg, akkor az is benne van, hogy komoly játék alatt a laptopod ki fog kapcsolni, hogy ne károsodjon a magas hőmérséklet miatt. A K501 + N szériával nincs ilyen gond.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10918) gaboka130 válasza KubanitoS (#10917) üzenetére


gaboka130
tag

Értem, az msi gépek illetve a lenovo egyes modelljeivel is ez a baj?

(#10919) Dhampir válasza KubanitoS (#10917) üzenetére


Dhampir
félisten

Érdemes lehet elolvasgatni, hogy viszonylag elég gyakori a ventilátor probléma a K501 esetében.

(#10920) Muerte


Muerte
Topikgazda

A néhány újonnan érkezett és laptopvásárlás előtt álló emberek számára egy kis adalék szerű (izé :D ) :
Általánosságban az a baj hogy ugyebár minél kevesebb pénzből,minél többet és minél jobbat szeretne mindenki kihozni :DDD Ez logikus...,de egyben ez az a pont is ahol az eb el van hantolva,mivel valamelyik ujjába mindenképp bele fog harapni az ember ha kimondottan játékra akar venni gépet (újat) 200-300e ft-os ársávban.Legtöbb esetben a történet már eleve elvérzik az alulméretezett hűtésen és lehet élvezni a throttling áldásos tevékenységét játékok közben.(felére eső FPS és/vagy vészleállás,hibernálás míg vissza nem hül a portéka)
Ez a tipikus,csináljunk vékony,könnyű gépet és rakjunk bele I7-et meg 100W-os vga-t mert az kell a parasztnak csapdája,és ezt akár még a 15"-os gépekbe is előszerettel megteszik...Van 15"-os gép ami soha nem fog throttlingolni,még asztali procis verziót is láttam (Clevo) Igen ám,csak ott a bökkenő hogy minimum 2x olyan vastag mint ezek a divat "gamer" gépek,amikből viszont még egyetlen egyet sem láttam ami ne throttlingolt volna,ez a baromi nagy különbség :DDD A másik olcsó "gamer" gép csapda,hogy az anyaghasználat,az illesztések stb.még a közép kategóriához is képest borzasztó,ezáltal általában vagy pont kihúzzák a gari lejártáig,vagy még addig sem hogy valami ne történjen,de általában addig sem,gari lejárta után pedig kész rizikó egy ilyen gépet megtartani.
Lehet új gépet vásárolni ebben a 2-300e ft-os ársávban,de tisztában kell lenni vele hogy mit fog kapni érte az ember és akkor nem éri majd csalódás.Én személy szerint 100x inkább vennék 300e-ért egy használt régebbi jól bevált,komoly hűtésű akár 3-4 éves gépet (ami akkor prémium kategória volt sokszázezerért) akár TN panellal, mint most egy új műanyag házú,könnyített,prémium anyagokat hallomásból sem ismerő IPS paneles gépet amiben minden hardver a lapra van forrasztva,hogy még csak véletlenül se lehessen kicserélni semmit sem ám ha kéne,mert csakis teljes lapcserével orvosolható a történet ha beüt a baj.
Ezen felül meg persze mindenki azt vesz amit akar,meg ami neki tetszik :)

[ Szerkesztve ]

(#10921) x_o_n válasza Muerte (#10920) üzenetére


x_o_n
veterán

Ez mind igaz,én a lenovokon döbbenek le a legjobban,amiket gyakorlatilag lassan az első szétszedés után ragasztani kell,és ez nem vicc...nem tudom tesztelni milyeneket szoktak..de hogy utána amit meg lehet venni az messze elmarad az elvártaknak az biztos...nekem is van,deaktiváltam már benne a vga-t,mivel a ventillátorbol random letörnek darabok(ez nem vicc)3x takaritottam ki,jelenleg a szent lélek tartja össze.hálószobában használom elalvos filmnéző gépnek...

(#10922) sittes79 válasza Muerte (#10920) üzenetére


sittes79
addikt

Köszi a tippeket :),a kérdésem a következő, ha pénz nem számít akkor mit kell venni? :)

AW dell?

[ Szerkesztve ]

(#10923) wanted5 válasza sittes79 (#10922) üzenetére


wanted5
őstag

Az AW se olyan már pár éve volt. Nekem jelenleg az MSI és a clevo a befutó.

(#10924) Muerte válasza sittes79 (#10922) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem a Dell,legalábbis nem az új BGA-s szériák.Az AW 18 mondjuk 980M sli-vel még egy pár évig gép lesz,mind minőségben,mind teljesítményben,az utána jött 17-esekről már nincs személyes tapasztalatom,de ha jól tudom melegszenek is,BGA is,és minőségileg is visszalépés,de ez utóbbit nem tudom,az én kezeim között nem járt egy sem az újakból.Ha a pénz egyáltalán nem számítana akkor lehetne esetleg egy szolidabb vga-s AW hogy ne haljon be remélhetőleg a lapon+hozzá egy brutál Amplifier GTX 1080-nal,vagy amit én most szivesen kipróbálnék az az Asus 18-as gépe (tumor nélkül,mert attól hányok),de ehez előbb nyerni kéne a lottón sajnos részemről...

[ Szerkesztve ]

(#10925) Angel2014


Angel2014
addikt

Találkoztatok ilyennel?

rámérek a digire 20 mb/ s nál nem jön ki a ruterból sehogy....állitgatom a NETGear rutert és kéri , hogy a TKIP- et állítsam át AES-RE megcsináltam és egyből kijön a 100= mb/ s

Létezik ez? Vagy valamit én baltáztam el?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#10926) echterion válasza Muerte (#10924) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem csak te gondolkodsz igy. az az érdekes, hogy az én hirdetésemnél minden hétre jut egy emberke, aki az amplifier csati megléte felől érdeklődik (sajna nincs). Viszont, ha ilyen gép kell neki, akkor sztem vegyen asztalit. Elég extrém esetnek kell ahhoz lenni szerintem, hogy kelljen egy gépbe erős mobil vga, meg egy amplifier az asztalra.

**********

(#10927) Muerte válasza echterion (#10926) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az Amplifier cuccnak szerintem pont az a lényege,hogy ha az van,akkor maga a laptop már minél mobilabb legyen,értem ez alatt a fogyasztás/akkuidőt.Igazából ha én olyan gépet vennék azt sem bánnám ha nincs a laptopban csak egy erős proci az integrált vga-val és kész,ha kraft kell akkor meg rákötni az Amplifierre+ egy jófajta gsync monitorra és mehet a móka.

(#10928) KubanitoS válasza Muerte (#10920) üzenetére


KubanitoS
veterán

Egy Mercedes is sokkal minőségibb autó, mint pl egy Renault. Ennek a minőségnek azonban megkérik az árát is, ezért nem tudnak sokan olyat venni. Vagy egyszerűen nem akarnak, mivel a Renaulttal is lehet ám autózni.

Egy 240 ezres ROG-ra pl azért ne mondjuk már olyan könnyedén, hogy szemét. :U Ezekben a gépekben ezért az árért általában nem a legbikább processzor + vga kombó van (ha meg mégis akkor talán még kerülni is érdemes az adott típust), ezért a hőtermelésük sincs annyira elszállva. Persze nyilván meg kell nézni mit is vesz az ember.

Az egyik "kedvenc" történetem a témában.

Na ehhez az emberkéhez mit szóltok? :DDD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10929) Muerte válasza KubanitoS (#10928) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A 15"-os ROG az közel sem = a 17-es ROG jelzővel,legalábbis hűtés terén biztosan nem.Az aprón épp valamelyik nap láttam egy G750JZ-t 240-250k körül,azt érdemesebb befogni játékra még mindig mint egy vékonyka 15-öst. :)
A link: Hát jah,erről beszéltem :DDD Én évekig jártam anno a throttling "iskolát",volt vagy 6-7 hűtőpadom,a létező összes trükköt kipróbáltam hogy nyaranta is tudjak némiképp játszani,de őszintén mondom: Egy rémálom volt :DDD Most már nevetek rajta,de akkor konkrétan folyamatos "idegállapotba vótam" és pont ezért,akit csak tudok,próbálok megóvni ezektől az "élményektől".

(#10930) Mikulásbá válasza Muerte (#10929) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Teljesen egyetértek.Szerencsére én rögtön nagy géppel kezdtem anno,mindig csak arra váltottam.Soha nem is akartam 17"-nál kisebb gépet játékra.Szerintem annyi kell egy jó játékélményhez-vagy nagyobb,ami elég ritka.

(#10931) echterion válasza KubanitoS (#10928) üzenetére


echterion
nagyúr

No igen, ez az omen széria sokakat megszívatott sajnos. Pont az ilyenek miatt kell kerülni az olcsóbb kategóriában az i7-es gépeket.

**********

(#10932) Muerte


Muerte
Topikgazda

Jelenleg egy 970M-mel nálam ilyen hőfokok vannak most BF3 multiban,gyakorlatilag szinte passzív ventikkel,mert csak néha kapcsolnak be egy 10-20 mp.-re olyan 2-2500-as fordulaton ami még a nagyon halk kategória:

Vsync OFF:

Adaptív vsync: (visszaveszi a GPU az órajeleket,mert nem kell neki a fix 60 FPS-hez)

(#10933) echterion válasza Muerte (#10932) üzenetére


echterion
nagyúr

Menj már, akkor az enyém is igy fog viselkedni? :))
Milyen gépben van? A 18-as AW-ben?

**********

(#10934) Muerte válasza echterion (#10933) üzenetére


Muerte
Topikgazda

M18xR2 van nekem régóta már,abban van most 1db 970M.Tavaly raktam be 17R5-be egy srácnak és nála Far Cry4-ben max.59°C volt magas/ultra settings fix 60 FPS-en olyan 85-95% vga kihasználtság mellett,de neki gyárilag 880M volt benne,tehát a 100W-os hűtővel értendő a hőfok.Amúgy a 880M-met a legjobb anyagokkal és legjobb tudásom szerint sem tudtam ugyanazokkal a beállításokkal FC4-ben 84°C-ról lentebb vinni az R5-ben.A gyakorlatban ennyit jelent a ~80 vs ~120W TDP egy közepes méretű gépnél.

(#10935) x_o_n válasza Muerte (#10934) üzenetére


x_o_n
veterán

Nem semmi,bár én nem panaszkodom mert nekem 65c a nagyon max a gtx880m -el, de elgondolkodtam egy 970m beszerzésén,csak mi lesz a 880m -el :)na meg annyira sokat nem profitálnék,max csendesebb lenne

(#10936) Muerte válasza x_o_n (#10935) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A te géped nagyon jól hűt,abban egy 970M lefagyna baszki :DDD A te esetedben semmi értelme a +10-15%-kos teljesítményért pénzt áldozni.Ha lesz netán majd 1060 (MSI-nek már láttam szinte szabvány mxm méretű) értelmes áron akkor érdemes lesz egy upgrade.
Néztem most még 1-2 játékkal,nálam ha totál szabadjára engedem vsync OFF,tekerjen 100-on a GPU,akkor 63°C a teteje.Értelmes beállításokkal lefixálva 60-ra az FPS sosem megy 60°C közelébe :DDD

D.L.Feljavított verziója:
[link]
Sniper Elite III.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10937) x_o_n válasza Muerte (#10936) üzenetére


x_o_n
veterán

Valószinüleg az is számit hogy rendszeresen takaritom,meg a cm alupadon van,valamint nincs mögötte közvetlen fal,persze sok embernek ezek nem tünnek fel de sok kis dolog sok minus celsius :DDD

Egyenlőre tényleg minden játék simán fut,pusztán elgondolkodtam ezen :)
Az jó lenne ha majd 1060 belemenne..

Igazából a controllcenter silence modját még nem is próbáltam ki...nem hinném hogy akkor ilyen kedvező höfokot prudukálna... :)

szóval a tied tuti csendesebb :)

[ Szerkesztve ]

(#10938) Tibroo


Tibroo
aktív tag

Lenovo Y50-70 Videokártya probléma!

Köszönöm az ötleteket mindenkinek!
Minden lehetséges variánst kipróbáltam,Takarítás,BIOS frissítés,Alaplap ki-beszerelés,(hátha valami csatlakozó mozdult ki rajta!)Pasztázás,Alaplapi elem csere,stb...
A vége az ennyi lett,mivel 2 db videokártya van benne,(Intel & Nvidia)és az Nvidia alkalmazásánál csinálta ezt,így átállítottam az Intelesre,a BIOS-ban,amivel gond nélkül elindul,akár 2 napi használatlanság után is!Ha játszani akarok akkor csak átállítom az Nvidiára,az Inteles indítás után,akkor viszont kifagyás nélkül szépen fut! :)

[ Szerkesztve ]

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#10939) ldave válasza Muerte (#10920) üzenetére


ldave
félisten

Én most egy új, a legkisebb felszereltségű 15-ös AW-ben gondolkodom, i5-tel és 1060-nal remélem, hogy megbírkózik a hozzá tervezett hűtés.

Most nézegetem, hogy mit írnak róla, ezeket találtam:

hq/1060 version. Firestrike: Cpu max 70 Gpu max 69 degrees. Bf1 on Ultra (60fps all the time) cpu around 70 Gpu 65. Never seen Cpu higher than mid 70s

AW15 (GTX 1070 and i7 6820HK), but the GTX 1070 runs very cool (around 67 degrees when running Furmark for 30 minutes). The i7 6820HK goes into the low 90s without an OC

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#10940) KubanitoS válasza ldave (#10939) üzenetére


KubanitoS
veterán

Árban ez hogy néz ki, illetve volnál szíves típusszámot mondani?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10941) ldave válasza KubanitoS (#10940) üzenetére


ldave
félisten

Alienware 15 R3, 1400$:
- Intel® Core™ i5-6300HQ (Quad-Core, 6MB Cache, up to 3.2GHz w/ Turbo Boost)
- NVIDIA® GeForce® GTX 1060 with 6GB GDDR5
- 15.6 inch FHD (1920 x 1080) IPS Anti-Glare 300-nits Display
- 8GB DDR4 at 2400MHz (1x8GB)
- 1TB 7200RPM SATA 6Gb/s

A Slime draws near! Command?

(#10942) bandras54 válasza ldave (#10941) üzenetére


bandras54
aktív tag

Ez elég jó ár. Lehet tudni h honnan?

(#10943) ldave válasza bandras54 (#10942) üzenetére


ldave
félisten

Ez az amcsi Dell listaár, itthon biztos jóval drágább lesz :S

A Slime draws near! Command?

(#10944) Muerte válasza ldave (#10943) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Itthoni forgalmazótól nem szabad venni új AW-t,mert aranyárban mérik a vas kilóját :DDD

(#10945) Pocok256 válasza ldave (#10941) üzenetére


Pocok256
veterán

Ezt a dögöt ennyiért még én is megvenném, főleg ha lehetne hozzá csapni egy amplifiert is.

Mondjuk az a baj, hoyg ez a dög is pont ennyiben van szóval :D Lehet mégse...

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#10946) ldave válasza Muerte (#10944) üzenetére


ldave
félisten

Hja, olcsóbb a gép mellé egy USA repjegy, mint itthon megvenni :)

Amúgy angol forrás lenne most az ideális a relatíve olcsób font miatt. Bár nem jártam még utána, hogy az angol Dell szállít-e Magyarországra. De biztos van valami megoldás.

A Slime draws near! Command?

(#10947) x_o_n válasza ldave (#10943) üzenetére


x_o_n
veterán

Itt 1549eu (DE) Már ez is magasabb mint az usa ár

(#10948) redbulz válasza ldave (#10946) üzenetére


redbulz
tag

Angol forrásról jut eszembe, én szoktam szemezgetni az outletükkel mert ott vannak nagyon jó árak időnként, csak az állapotukat nem tudom :)

(#10949) ldave válasza redbulz (#10948) üzenetére


ldave
félisten

Nekem a mostani laptopom (Dell XPS 14) onnan van, certified refurbished típus, 2013-ban vettem. Annyi, hogy egy barna dobozban érkezett, de belül mintha teljesen új lett volna. Azóta használom napi szinten, utóbbi időben kezdett el jobban melegedni a megszokottnál. Lehet ki kéne tisztítani és újrapasztázni.

A Slime draws near! Command?

(#10950) Muerte válasza Pocok256 (#10945) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Első ránézésre (másodikra is) eléggé hurkának tűnt az a hűtés a Gigabyte-on,de aztán láttam eléggé tűrhetőek a hőfokok,bár társul mellé egy 52dB-es venti hang mennyiség,úgy már nem csoda.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.