Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10251) Darth_Revan válasza zolizozo80 (#10250) üzenetére


Darth_Revan
veterán

(#10252) bandras54 válasza Darth_Revan (#10248) üzenetére


bandras54
aktív tag

CEG-nél valóban megoldható a magyar Bill.?
Mire megirtam dobtad a linket. :)
Akkor így gondolom nem tudod. :U

[ Szerkesztve ]

(#10253) Yeffy válasza Darth_Revan (#10248) üzenetére


Yeffy
veterán

wow, impresszív, én is ezen agyalok, h megvegyem, csak 1070-el. árat lehet tudni, mennyi lett végül?
illetve szerinted is kell már ehhez i7? i5 állítólag kevés a 1070-hez.

ezen laposok deszkái - illetve a chipsetek - kezelik a K-s prockókat meg a tuning RAMokat?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10254) Darth_Revan válasza Yeffy (#10253) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Atszamitva kb 750.000 Ft

A GTX1070 valtozat 6700k cpuval, 16 GB rammal, 1 EV pixel garanciaval es 2 EV haztol hazig garanciaval KB 685.000 Ft.

Sok jatekhoz eleg i5, de van par azert ami jobban szereti az i7et. Tudom regi jatek de pl Dragon Age Inquisition eseteben is i7el kevesebbszer es kevesbe eszlelheto az, hogy alkalmankent beakad, mint i5-el. (Ez a beakadas bug a jatekban)

Z170 chipset van benne (mint az asztali gepekben) szoval igen, kezeli a 6600k es 6700k procikat es a biosban a szorzo allithato (bar nem ennyira reszletesen mint asztalinal)
Ebben a gepben 6700k reszerol 4.7 GHz volt a legnagyobb amitt lattam.

[ Szerkesztve ]

(#10255) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#10254) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ja igen, pl minden Frostbyte motoros jatek kihasznalja az i7-et, igy a Battlefield 1 is jobban fog futni i7el, mint 5el.

(#10256) Yeffy válasza Darth_Revan (#10254) üzenetére


Yeffy
veterán

értem, köszönöm a válaszaidat.
szóval ajánlottabb, időtállóbb i7 a konfigba 1070/80-hoz.
már csak azt nem tudom, hogy nem fog benne throttlingolni a proci? le fogja tudni hűteni a lapos ezt a nagy dögöt? :F

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10257) Darth_Revan válasza Yeffy (#10256) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nem lesz huvos a proci, de nem igazan fog throttlingolni, foleg nem jatek alatt.
Prime95 vagy Lynx alatt a k proci 3.6-3.7 ghzre vesz vissza, a sima 6700 pedig 3.0 ghzre. De ez sem a szokasos throttling, hanem a Clevo bios veszi vissza.
Ha nem zavar hogy nehany benchmark alatt visszavesz, de FireStrike es jatekok alatt pedig nem, akkor en ajanlom a 6700k procit.

Ha jol emlekszem nalam ennek a gepnek az elozo modelljeben (ami gput leszamitva tok ugyanez) a 6700k alaporajelen FireStrike alatt 80-85C korul volt, ami kevesebb, mint amit a fele ennyit fogyaszto proci az Asus G751JY-ban hoz.

Egy friss tulaj amugy most kiserletezgetik a gepevel es o ezeket eri el: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10258) Muerte válasza Darth_Revan (#10257) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Grat a géphez! :) Nagyon durván megy az az 1080,egy darabig nem lesz gond a játékokkal :)

(#10259) echterion válasza Darth_Revan (#10248) üzenetére


echterion
nagyúr

Gratula a géphez. Brutális, na. :C

**********

(#10260) kreten67


kreten67
senior tag

Én meg ezt újítottam a napokban egy bezárt játékteremből.

Ez fut rajta: [link]
Már régóta vadásztam rá,de most egy nyaralás közben akadtam egy hibás darabra egy bezárt játékteremben,

(#10261) echterion válasza kreten67 (#10260) üzenetére


echterion
nagyúr

Az kemény. Hol nyaraltál, hogy csak úgy elhozhattál egy ilyet? :C

**********

(#10262) kreten67 válasza echterion (#10261) üzenetére


kreten67
senior tag

Balatonon! A kép nem az enyémről készült,mert az darabokban van a kocsimban mivel még mindig itt vagyok,csak holnap indulok haza. Jövőhéten nekiesek és felújítom.

[ Szerkesztve ]

(#10263) k-adi válasza Darth_Revan (#10248) üzenetére


k-adi
nagyúr

Grat a géphez, jó játékot rajta! :K

(#10264) echterion


echterion
nagyúr

A win 8.1 most feldobott egy pár frissitési opciót. Közte van a HD grapics és az Nv driverének a frissitése is. Érdemes ezeket a többivel együtt frissiteni, vagy ezek több kárt fognak csinálni, mint hasznot és ha frissiteni akarok, töltsem le a gyári oldalról őket (nincs bajom a mostani driverekkel sem)?

**********

(#10265) Pocok256 válasza echterion (#10264) üzenetére


Pocok256
veterán

Win 8.1 et már nem érdemes használni így a többi kérdésed is irreleváns.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#10266) echterion válasza Pocok256 (#10265) üzenetére


echterion
nagyúr

Ezt valamivel alá is tudod támasztani azon kivül, hogy te mondod?

**********

(#10267) Pocok256 válasza echterion (#10266) üzenetére


Pocok256
veterán

Azon kívül, hogy csomo gyártó már játékoknál sem figyel 8.1 es teljesítményre és csomo driver már nem is készül 8.1 re természetesen szívathatod magad vele te dolgod, de egy elavult rendszer driverezési kérdése ott kezdődik, hogy az alap rendszer uppolod. Kb olyan kérdés volt amit feltettél, mintha azt kérdezted volna, hogy a 30 éves Lada nivába milyen prémium olajat öntsél ugyan mindegy neki :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#10268) echterion válasza Pocok256 (#10267) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez nem a kérdésemre volt válasz, mert még mindig csak a te véleményed.

**********

(#10269) Pocok256 válasza echterion (#10268) üzenetére


Pocok256
veterán

Szerintem elég válasz az, hoyg van win 10 :) Most komolyan mit vársz ? Nagyon jól tudod, hogy win 8.1 kivezetés alatt van és az MS minden erejével azon van, hogy 0 supportot adjon hozzá ugyanúgy ahogy a régebbi oprendszereihez...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#10270) echterion válasza Pocok256 (#10269) üzenetére


echterion
nagyúr

A win7 is kivezetés alatt van, aztán mégis csak elvan vele millió ember, köztük a feleségem is. A 8.1-et leirni még butaság, csak azért, mert te igy gondolod. Most van még hozzá majd' 800 MB frissités csak az important kategóriában. Nálam nem igy néz ki egy 0 support-os oprendszer. Plusz, minden vga gyártónak van még hozzá bőven driver-e, szóval rohadtul nem úgy van, ahogy azt te szeretnéd. És ha nem tudsz értelmes választ adni a kérdésemre, inkább hagyd ott, nem nehéz túllépni rajta. Köszike.

**********

(#10271) Pocok256 válasza echterion (#10270) üzenetére


Pocok256
veterán

Teljesen értelmes és helyénvaló választ adtam. Kérdezted, lesz e valami baja ha frissíted az adott drivereket erre írtam, hogy sokkal nagyobb bajok vannak azzal, hogy win 8 van még mindig a gépeden és előbb azt kéne frissíteni nem pedig a drivrekkel foglalkozni.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#10272) echterion válasza Pocok256 (#10271) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem, a kérdésem a driverek-re vonatkozott, te meg elkezdted ekézni a 8.1-et, ráadásul csak a saját véleményed állitod be mindenféle ténybeli alátámasztás nélkül kész tényként. Lépj tovább nyugodtan, nem szükséges itt vergődni ezen. Úgyis eldöntöttem már, hogy feltolom rá, nagy gond úgysem lesz belőle.

**********

(#10273) Pocok256 válasza echterion (#10272) üzenetére


Pocok256
veterán

Amúgy reagálva a dolgokra én meg szoktam szívni az updatek miatt :D Mostanság midnig megnézem a change logot és ha nincs olyan fejlesztés amire nekem szükségem lenne akkor inkább várok vele.

Persze én melóhelyemen is a asus g751 es notimat használom így ha azkiesne driver hiba maitt az elég fájó lenne így nálam erre is gondolni kell.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#10274) kreten67 válasza echterion (#10272) üzenetére


kreten67
senior tag

Nekem még nem volt gondom abból hogy win update frissíttet vga drivert. A win10-el se lennél előrébb semmivel a win8.1-hez képest ,legalábbis gépfüggő(van olyan gép ami nem müxik tökéletesen win10 alatt van ami igen). Nekem a dx12 nem hozott pozitív változást,így inkább a win7 maradt a gépemen,mert a win10 szült néhány megoldhatatlan emulátoros problémát.

(#10275) TromF


TromF
tag

Sziasztok,

A doldozoz laptopom lecserelesen gondolkozom, es ha mar cserelnem, olyat valasztanek, amiben diszkret videokartya van. Ehhez fogadnek szivesen tanacsokat, ajanlasokat.
A felhasznalasi kor miatt nem kivannek cpu teljesitmenyben i5 ala menni, felbontasban egy fullHD manapsag nem hinnem hogy extra kivansag. Memoria meret mindegy, gondolom nincs olyan gep amit ne tudnek magamnak felboviteni 8 v. 16 GB-ra, ugyanez igaz a hattertarra is, ha nincs benne SSD majd utolag bovitem magamnak.
A kerdes a videokartya. Nagyon ritkan hasznalnam jatekra, e miatt nem gond ha nem tudok full reszletessegben FPS-ezni pl, viszont 3-4 evre elore terveznek, a jovobeni jatekokat is szeretnem elvezni alacsonyabb reszletesseggel. En valami beleposzint feletti dologra gondoltam, ami jelenleg GTX950m vagy R9, ahogy latom.
Mivel tapasztalatom nincs a jelenlegi videokartyakrol, valaki meg tudna mondani nekem hogy megfelelo elmenyt fog-e nyujtani a szamomra, vagy van jobb alternativa/erdemesebb tobbet kolteni ilyen felhasznalas melett/feleslegesen sok nekem a fenti kartya vagy jol gondolkoztam.

Az ilyen gepek nagyjabol brutto 1000 euro kornyeken es alatta mozognak, ugyhogy legyen ez a rugalmas arhatar, ilyen arban kernek ajanlasokat 15 vagy 17" meretben, visszafogottabb kinezetu gepeket elonyben reszesitenek.
Uj vasarlas lenne a gep, szamlaval termeszetesen es az Uniobol kellene beszereznem, lehetoleg Angliabol.

A valaszokat elore is koszonom!

(#10276) echterion válasza kreten67 (#10274) üzenetére


echterion
nagyúr

A htpc-men win10 van, azon próbáltam ki, nem igazán látom, hogy mivel lennék előrébb multimédia szempontjából.

(#10273) Pocok256: Köszi szépen.

**********

(#10277) echterion válasza TromF (#10275) üzenetére


echterion
nagyúr

Itt nézelődj, elég jó konfigokat lehet összerakni. Ami itt van, az pl. minden kivánságodnak megfelel és bőven 1000 euro alatt van. A 950m nagyjából 7770-es asztali szintet hoz, igy rákeresve a tesztekre tudni fogod hová tenni. Nekem volt ddr3-as verzió, konkrétan le tudtam tesztelni, tehát a gyakorlatból tudom, hogy ennyit tud. De utána is nézhetsz itt a részleteknek.

**********

(#10278) Yeffy válasza Darth_Revan (#10257) üzenetére


Yeffy
veterán

értem. köszi, egy kicsit még olvasgatok review-okat, meg szösszeneteket, aztán lassan lecsapok rá

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10279) TromF válasza echterion (#10277) üzenetére


TromF
tag

Koszi a tippet, tok jo hogy van ilyen, lehet olcsositani a gepeket. Az en igenyeim ugy latszik teljesen atlagosak, es az altalam osszerakott konfigokat megtalaltam markas laptopban, hasonlo arban. :)
Most abban a statuszban vagyok, ahol azt nezem hogy pici extra raforditassal mivel kapok jobb gepet.
Nezegettem Acer Nitrot, Y700at es HP Oment is, de jelenleg a befuto a MSI GP72 6QE Leopard Pro, brutto 950ert 1TB+128SSD, 17.3" GTX960m, 950-el es SSD nelkul -100 euro, nem eri meg kisebbet venni.

A thunderbolt3 porton gondolkozom, lehet hogy jol jonne majd... van hasonlo konfig, amiben ez is van?

(#10280) echterion válasza TromF (#10279) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez is márkás, Clevo, csak más matricával. Én inkább innen venném, mint holmi Acer-t vagy MSI-t (hűtés, belső kialakítás, anyaghasználat miatt, plusz a rugalmasan változtatható konfig miatt).

**********

(#10281) KillHates válasza Pocok256 (#10265) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bátorkodom feltételezni, hogy ezt nem igazán gondoltad át... :D :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#10282) Pocok256 válasza KillHates (#10281) üzenetére


Pocok256
veterán

Dehogynem :D Új hardverre új oprendszer. :)
0 day használom a win 10 et és semmi baja nincs.. kopp kopp.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#10283) TromF válasza echterion (#10280) üzenetére


TromF
tag

En meg pont azt gondoltam hogy egy regota a gamer szegmensben levo ceg jobban megtervezett, jobb hw es sw tamogatasu termeket dob a piacra mint egy univerzalis felhasznalasra tervezett. Utanaolvasok a Clevonak szoval velemenyed szerint kb ugyanolyan arnal inkabb a Clevo az ajanlott?
Egyebkent lehet ezeknel a gepeknel nagyobb teljesitmenyure cserelni majd a videokartyat?
Az osszerakos oldalon is max egymast koveto 2 kartya kozul lehet csak valasztani, de mi van akkor ha en pl 950-1050 cseret akarnek?
Gondolom ezt leginkabb a hutes helye es hatekonysaga vagy az aramfelvetel befolyasolja, a csatlakozo meg a meret ugyanaz.

(#10284) Pocok256 válasza TromF (#10283) üzenetére


Pocok256
veterán

Elvileg lehet gyakorlatban nem éri meg. Mostani piacot nézve ha valaki vett 300k ért egy 960m es gépet és szeretné cserélni a krátyát 980M re akkor azt kapod, hoyg még ez a kifutó már semmire sem jó 980m es kártya is 200k fölött kezdődik :D Szóval persze lehet csak nincs ember akinek megérné, és most ne menynünk bele abba, hogy valaki tud ilyen oylan kamionról leesett lopott szürke stb kártyát szerezni akár 150k ért mert még az sem éri meg senkinek.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#10285) echterion válasza Pocok256 (#10284) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, egyre inkább az az érzésem nekem is, hogy annyira nem éri meg. Lehet, én is jobban járnék, ha eladnám ezt, aztán vennék valami forrasztott fos gépet 1060-nal. Most amúgy 975 euro a mobil 1060. Annyira nem nagyon fogok érte kepeszteni, ha nem esik le 200k környékére.

**********

(#10286) Mikulásbá válasza Pocok256 (#10284) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

"....ez a kifutó már semmire sem jó 980m es kártya..." :Y

(#10287) TromF válasza Pocok256 (#10284) üzenetére


TromF
tag

Arr a gondoltam hogy valaki most vesz egy kozeperos gepet egy beleposzintu 950m-el, es azt hasznalja mondjuk egy evig, mert addig elvezhetoek az uj jatekok rajta es addigra leesik az 1050 ara is, tehat laptopot nem akar cserelni csak gyorsitani kicsit a vga-n.

(#10288) Pocok256 válasza TromF (#10287) üzenetére


Pocok256
veterán

Erről beszélek, hogy nem éri meg még 1 év mulva is 100k ba fog kerülnin a vga anyniért meg ha leadod a régi géped és veszel egy újat akkor jobban jársz ...

Itt van az én gépem december január fele megy kukába 500k ért vettem 250-300k ért adom el 980m el. Hozzácsapatok 200k t és lesz egy 1070 es gépem. Míg csak a 1060 annyiba kerül mint az egész gépem egyben :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#10289) echterion válasza Pocok256 (#10288) üzenetére


echterion
nagyúr

Majd szólj nekem, mielőtt el akarod passzolni, mert lehet, én is inkább komplett gépet veszek. Még kitalálom, na, mert nekem nem feltétlenül kell majd az 1060, pedig nagyon faszányos lenne, de lehet, a gépembe bele se lehet majd rakni. A linkemen legalábbis nem látok AW-s opciót, csak Clevo-sat.

**********

(#10290) Pocok256 válasza echterion (#10289) üzenetére


Pocok256
veterán

Meglesz még van rá amúgyis 2 év gari :D De előtte még le kell pasztáztatnom thermal grizzlivel, mert már fél év eltelt megint. Valamelyik itteni kollégára vár majd a feladat :B

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#10291) Devastate


Devastate
csendes tag

Mit találtam :D :)) [link]

(#10292) k-adi válasza Devastate (#10291) üzenetére


k-adi
nagyúr

:C

(#10293) echterion válasza Devastate (#10291) üzenetére


echterion
nagyúr

Mi ez a monster? Uram atyám, ki vesz ilyet az ölébe ágyban nyomkodás közben? :))

Más: lehet, valami ilyesmi lesz a következő áldozatom.

[ Szerkesztve ]

**********

(#10294) ako001


ako001
aktív tag

Sziasztok!
Letöltöttem ezt a Bf1 bètát,de nem indul mert nv driver frissitésért reklamál:-(
Viszont a gépembe egy gtx970 ketyeg,ami egy 880at váltot tavaj.
Azt szeretném kérdezni,hogy ilyen esetben,rá lehet frissiteni,vagy itt is kell az a mod inf fájl?És ha igen honnan tudnék letölteni,mikor és hová kell azt bemásolni?
A válaszokat elöre is köszönöm!

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#10295) TromF válasza Devastate (#10291) üzenetére


TromF
tag

pont ezt a hirt lattam a ph cimlapjan.

A radeon kartyak meg mindig nem versenykepesek a kozepkategoriaban sem?

(#10296) echterion


echterion
nagyúr

Egy 980m-nek feltétlen kell a 8GB fullHD felbontáson? Fps-ek gépigénye nem számít, mert olyanokkal sosem játszom, átlag AAA játékok alatt értem.

**********

(#10297) Pocok256 válasza echterion (#10296) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát én még eddig nem futottam ki a 4gb bol pedig éjjel nappal monitirozom, szóval. :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#10298) echterion válasza Pocok256 (#10297) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi, akkor ilyeneket nézegetek. AW ebay-en usánkából már lenne 450 körül. Az is refurb, mint a mostani, csak hivatalos reseller-től. Nem kell valakinek az AW-m? :DD

**********

(#10299) PR0JECTNR56 válasza echterion (#10298) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Milyen a mostani AW-d?

(#10300) echterion válasza PR0JECTNR56 (#10299) üzenetére


echterion
nagyúr

Novemberben lesz két éves M17x R2. A procija egy i5 4210M, 2x4GB DDR3 1600 MHz-es memória, gtx860m, eredeti win8.1 64bit-es op.rendszer, angol billentyűzettel. Ja, és van benne egy 256 GB-os Samsung SSD is meg egy DVD iró.

**********

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.