Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10151) Muerte válasza Fücsök007 (#10150) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A laptop IPS-ek lassúak mint p.csa..(még), hiába húzod fel a Hz-et,nem azon múlik egészen a történet.

[ Szerkesztve ]

(#10152) Swiftmendi


Swiftmendi
tag

Sziasztok!

Nem vagyok benne biztos hogy jó helyre írom de leírom.
Egy Dell Inspiron 15 7559 tulajdonosa vagyok amihez vettem egy Samsung 950 PRO M2 256GB ssd-t amit nem tud felismerni a noti. Olvastam pár fórumot ahol ugyan erről a problémáról írtak. Szóval van rá esély hogy kiadnak majd valami bios update-et a közeljövőben amivel menni fog a dolog? Vagy felejtős és vegyek bele 850 evot amit felismer?
Előre is köszi a választ!

(#10153) Muerte válasza Swiftmendi (#10152) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szia!

Biztos fognak rá kiadni javítást,csak kérdés hogy mikor,lehet csak fél év múlva,lehet hogy holnap.
Érdemes lenne írni,vagy felhívni az ingyenes Dell supportot és talán konkrét választ tudnak adni.

0680/016157

(#10154) Fücsök007


Fücsök007
őstag

GTX 1070M valós használatban! Sajnos csak pótcsatlakozóval kap elég áramot, normál méretű (szabvány MXM3B) és fogyasztású csak a GTX 1060M lesz! Bár lehet moddolva, és alacsonyabb órajelekkel/feszültségen menni fog a nem pótcsatlakozós notikban is a két csúcskártya, erre viszont nincs jelenleg semmi garancia. :(
Bár legalább a foglalat szabványos maradt, ahogy az várható volt. :))

[ Szerkesztve ]

(#10155) Darth_Revan válasza Fücsök007 (#10154) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Na akkor már jöjjön a GTX 1080 -ról is néhány kép :))

Szóval hivatalosan is bejelentésre került a Clevo P870DM2/3-G laptop, ami a P870DM tovább gondolt variánsa. (Vagyis pontosabban az embargó lejárata előtt a Clevo "véletlenül" kiszivárogtatta az infót :D )

Támogatni fog (a P775DM2-G-hez hasonlóan) GTX 1070 és GTX 1080 VGA-kat is.

Jött is néhány kémfotó:

P870DM2 gép 2db GTX 1080 VGA-val (kártyánként 8GB GDDR5X memóriával)

Na és kép a hűtésről:

Szerintem gyanúsan vapor chamberes megoldást fognak használni :Y

Érdekes fact: néhány modder (aki nagyon jóban van gyártókkal) már hozzájutott MSI GTX 1070 kártyához és sikerült rávenniük, hogy működjön Clevo P750DM laptopban :Y

[ Szerkesztve ]

(#10156) Fücsök007 válasza Darth_Revan (#10155) üzenetére


Fücsök007
őstag

Akkor elindul tápcsatlakozó nélkül is, csak vissza kell venni a frekit. :C Viszont a feszültséget nem nagyon lehet lejjebb vinni (ha az asztali változatot veszem alapul), mert van a kártyán egy feszültségmérő chip, ami leállítja a kártyát ha a beállított határérték alá esik a feszültség. :( Ütős lett az új mobil széria! :))

[ Szerkesztve ]

(#10157) Muerte válasza Fücsök007 (#10156) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Na hát az lett amitől tartottam,upgrade nuku... marad a 970M sli részemről.

(#10158) Fücsök007 válasza Muerte (#10157) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ez így nem teljesen igaz, a GTX 1060M-en nem lesz pótcsati, és az nem kap ekkora nyák-ot! Ha elfér a szélesebb nyák, akkor visszafogva megy a két "nagytesó" is régebbi notikban. A több cuda mag+rop egység alacsonyabb frekin még mindig nagy teljesítményt tud leadni, 120W azért nem kevés. ;) És az AMD kártyák is szabvány méretűek lesznek! A chip fogyasztás/teljesítmény aránya pedig a Maxwell-es kártyák szintje lesz nagyjából. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10159) parkasz


parkasz
senior tag

Azért várható volt, hogy előbb-utóbb eljön az az idő is, amikor külön tápcsatit kapnak a notebook vga-k is. Így is elég becsületesen bővíthetők voltak, persze már amelyik ;)

(#10160) Muerte válasza Fücsök007 (#10158) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem fog elférni (legalábbis nálam),meg totál más hűtő is kéne rá mint a szabvány kártyákhoz.Az 1060M ha valóban teljesen régi szabvány lesz,akkor az még opció lehet sok notiban.120W amúgy rohadtul nem követelné meg a külön tápcsatit,nem is értem miért tettek az 1070-re.

(#10161) Fücsök007 válasza Muerte (#10160) üzenetére


Fücsök007
őstag

Még ott lesz az RX 490M kártya is konkurenciának. Az is képes lenyomni a GTX 980M-et, és nem valószínű, hogy ne lenne kompatibilis a mostani notikkal. :K Izgalmas lesz az ősz. :C Már csak egy Clevo AM4-es noti kellene a kánaánhoz. :DDD Szerintem CEG fog csinálni moddolt hűtést, ha lesz rá igény. :))

[ Szerkesztve ]

(#10162) Muerte válasza Fücsök007 (#10161) üzenetére


Muerte
Topikgazda

AMD-t én csak bottal piszkálok messziről :DDD

(#10163) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#10155) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Na meg egy mis szivargas az MSI reszerol is ;)

"Scores so high we had to test with 3DMark Fire Strike Ultra on 4K!"

Ugy tunik szeptemberben el kell adni 1 veset :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10164) Fücsök007 válasza Darth_Revan (#10163) üzenetére


Fücsök007
őstag

Én odaadom a kutyám veséjét. :DDD

(#10165) Yeffy válasza Darth_Revan (#10155) üzenetére


Yeffy
veterán

jééézusom! :Y :Y :C
emberes kártyák!

akkor ezek szerint érdemes még várnom a megjelenésre/árakra, bár gondolom egy vagyon lesz (de legalább jó :D )

vapor chamber-es megoldás mit takar? vmi spéci kamrás hűtési módot? :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10166) parkasz


parkasz
senior tag

Hát lehet rájuk várni, bár ki tudja mennyire szállnak el az árakkal.
Amúgy meg ki tudja mennyire lesznek a jövőben fejleszthetők a notebookok. Félek nem az az irány és a cél az, hogy komplett gépeket cserélgessenek a júzerek. Akkor pedig a végtelenségig lehet várni

(#10167) echterion válasza Fücsök007 (#10154) üzenetére


echterion
nagyúr

Szerintem az 1060m lesz a nekem való kari, csak az ára lesz kérdéses. Meg persze az, hogy a mostaniakhoz képest mit tud 100-on és azt mekkora fogyasztással és milyen áron.

**********

(#10168) Muerte válasza echterion (#10167) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szintetikus tesztből kiindulva 1060m= 980m+15%,70-75W-nál nem lehet több a TDP-je szerintem,ami azt jelenti hogy közepes méretű laptopok is le tudják majd hűteni.

(#10169) Soybex


Soybex
őstag

Új kártyák szerintetek mennyire lesznek befolyással a mostani 950-960m árakra?

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#10170) Fücsök007 válasza Muerte (#10168) üzenetére


Fücsök007
őstag

Van róla kiszivárgott mérés, és 1911MHz-en evett 81W-ot a kártya a teszt alatt! :Y Lényegében elhagyható a mobil jelző, hisz az MXM3 foglalat 120W-jából megoldható a GPU kimaxolása, ami 2100-2150MHz-et jelent. A memóriát elég 9GHz-re felhúzni, és így kb. 100W-ból lenyomja a kimaxolt 980M-et rendesen. :C Ez csak DX11 alatt ennyi, DX12 alatt tovább nő az előnye! :))

[ Szerkesztve ]

(#10171) x_o_n válasza Soybex (#10169) üzenetére


x_o_n
veterán

Mobil szegmensben elhanyagolható sajnos,még 3 generációnal is

(#10172) Muerte válasza Fücsök007 (#10170) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Adtam én már mxm3.0b-nek ~200-250W-ot is és simán bírta :DDD nyilván hosszútávon nem bírná,de kb.150-et simán.

(#10173) Fücsök007 válasza Muerte (#10172) üzenetére


Fücsök007
őstag

De ez nem mérvadó, egyes csúcsnotikban jobb az MXM foglalat felépítése/tápellátása, ezért többet kibírnak. Egy olcsóbb Medion noti már nem képes ilyen teljesítményre. :N

(#10174) Muerte válasza Fücsök007 (#10173) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Egy 130W-os táppal főleg nem :DDD
Emlékszem erre mikor csináltam,a 780M tudta tartani a gyári 850MHz-es boost-tot 0,9V-on olyan 80-90W-ból,amikor megküldtem hogy vajon hol a vége a tuningnak 1,1V-ot kapott 1150MHz-es órajellel :D

(#10175) echterion válasza Muerte (#10168) üzenetére


echterion
nagyúr

Hm, fincsi lesz. Vajon mennyibe fog fájni? A mostani felhozatalból kiindulva az én gépemben ez lesz a plafon, ami belecsücsülhet. Már csak az ára lesz kérdéses, illetve, hogy a 980m árát mennyire fogja letolni (ha letolja). Mert ha annak eléggé lemegy, akkor lehet, inkább az lesz a "kariaji".

**********

(#10176) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Egy kis marketing az MSI reszerol, hogy miert is jobb gamer laptophoz az uj 120 hz-es panel a regi 60 hz-es panelek helyett: [link]

(#10177) Muerte válasza Darth_Revan (#10176) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Feltalálták a spanyol viaszt... persze hogy jobb a 120Hz,HA a hardver tudja legalább a ~100FPS-t az adott játékban,de azt érdekes módon elfelejtették ecsetelni mi történik akkor ha 120Hz-en 40-60 FPS-el játszik a paraszt.

(#10178) Darth_Revan válasza Muerte (#10177) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Azert a valaszidot se felejtsd el.

A mostani GSynces gamer laptopok FullHD felbontasu LG IPS panelt hasznalnak ami 60 hz- es kepfrissitest (bar driver gyarilag tuningolja 75 Hz-re) es 30-35 ms valaszidot tudnak. Ez a valaszido iszonyat sok azoknak akiknek erzekeny a szeme.

Az uj panel 120 hz-es kepfrissitest es 5ms valaszidot tud. ITT most nem is a magasabb kepfrissites frekvencia miatt lesz nagy lepes, hisz a regi panelek kozul is a legtobbet a felhasznalo tudja szoftveresen tuningolni 100hz-es frissitesre, nem, a valaszido miatt lesz jelentosen jobb az uj panel!

FPS-tol fuggetlenul, akar 40 fps-nel is sok jatek eseteben a regi panelnel mosott lesz a kep gyors mozgasnal. Rise of the Tomb Raiderben pl sikerult is talalnom a The Acropolis palyan egy helyszint ahol nagyon jol lathato, hogy a kamerat forgatva a hatterben a targy iszonyat mosott lesz. Ez azert van mert a panel a lassu valaszideje miatt nem tudja eleg gyorsan frissiteni a pixeleket, ami mosott kepet okoz.

Battlefield Hardline eseteben is ha kikapcsolod teljesen az optionsban a motion blurt, meg akkor is ugy tunik, mintha minimalisan be lenne kapcsolva.

Vagy probald ki, hogy a Win asztalon kijelolsz egy ablakot es gyorsan ide-oda huzogatod es latni fogod, hogy egy halvany csikot huz maga utan.

Az uj panel as 5ms valaszidovel iszonyat sokat fog ezen javitani, meg akkor is ha csak 40 fps van in-game. Jo, nem lesz annyira jo mint egy draga gamer monitor, mert ott 1ms a valaszido es e mellett meg szoftveresen is hozzaadnak ahoz, hogy szem minel kevesbe szurja ki a mosott/szellemkepes kepet, de meg igy is erzekelhetoen jobb lesz jatekhoz ez az uj panel, mint a regi.

Viszont benne van a pakliban, hogy lehet nem IPS panel lesz, hanem TN, igy a kep nem lesz olyan mosott, viszont a szinek nem lesznek anyira elethuek.

(#10179) echterion válasza Darth_Revan (#10178) üzenetére


echterion
nagyúr

Tök jó, hogy nekem ezek nem tűnek fel. Itt rángatom az ablakot, de csíkot nem látok. Persze, ettől még ott lehet. :))

**********

(#10180) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!
Új vagyok a gamer notebook témában. És majdnem bele is futottam 2x olyan konfigba ahol nem cserélhető a vga. Nehogy már egyszerű. Legyen fejleszteni a jövőben :/. Ennyire szivatják a vásárlókat (pl:gtx 960m bga tokozással ). Kérdés.. Ha találok. Régebbi mxm 3.0b foglallattal ellátott notit mondjuk gtxt560m el akkor később gond nélkül válthatok majd gtx 970m re? Tdp elvileg azonos.. Lehet. Bármi féle buktatóm? Mondjuk bios stb stb..

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#10181) Muerte válasza Darth_Revan (#10178) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Teljesen igaz amit írsz,de a válaszidő az tök más téma mint a Hz.A laptop IPS panelek még lassúak jelenleg,múltkor már írtam ezzel kapcsolatban hogy még TN-TN között is sok tud lenni a különbség gyorsaságban,de annak köze nincs a frekvenciához.Jelenleg ami legjobban életképes lenne az 120Hz+G-sync, ~5ms,de ilyen monitor IPS-ben még nem hiszem hogy létezik laptophoz.
120Hz-es panelon a 40-60 FPS jobban fog akadozni mint egy 60Hz-es kijelzőn,ezért kéne pluszban a G-sync neki,mert az tényleg egy hasznos fejlesztés lett.
60Hz-es TN panelen ami megoldja a képtörést kb. 70-80%-kos hatékonysággal,kevés +inputlaggal az az Adaptív vsync,élhető vele minden FPS játék,de közel sem tökéletes.

(#10182) Muerte válasza Stonerice (#10180) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szia!

Lehet buktató bőven,tudnunk kell a pontos konfigot amit kinéztél ahoz hogy választ kapj arra meddig és hogyan upgradelhető.A sandy bridge alaplapos gépek már élből nem tudják kezelni a GTX9-es szériát pl.

(#10183) Stonerice válasza Muerte (#10182) üzenetére


Stonerice
őstag

Nah ez aztán a csodálatos hír.
Szóval mai fejjel inkább olyan lapos kéne amibe alapból gtx9 es széria van? Melyek a legkisebb mxm 3b_s. Foglalatú vga-k? Az mx re vegzodo gpuk azok lennenek?
Na es mennyire szamit a a gyari specifikacio. Tdp_t es hutest illetoen? Nagyobb fogyasztasu vga_t gondolom nem tudnam ugyanugy hűteni.
Kezdetben minnel olcsobban akarok laptopot. Tehat 130-150 ezer korul. Kivehető vga-val ha van ilyen ..

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#10184) Muerte válasza Stonerice (#10183) üzenetére


Muerte
Topikgazda

130e ft-os ársávban nem igen kapsz olyan laptopot amit érdemes lenne upgradelni,esetleg ha találsz egy jó állapotú M15x-et,de az már ritka mint a fehér holló és kockázatos beleölni még egy ~100e ft-os vga árát mert 6 éves konstrukció,én már nem tenném az biztos.Normális gépek olyan 300k körül már vannak,azokban célszerűbb gondolkozni,mintsem vissza menni "Ádám-Éváig".

(#10185) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Szeretnék tanácsot kérni Tőletek!Van most ugye a lenovo m5400as GÉMER ( :D ) laptopom.Szeretném amennyire lehet az élettartamát kitolni.Az akksi töltése/töltöttsége miatt írok.Most kb folyamatosan töltőn van,naponta max 1-2 órát használom akksiról,több alkalomra elosztva.Hallottam,hogy elvileg havonta le kéne meríteni az akksit(eddig nem merült ~50% alá)?Vagy van erre valami bevált tanács?

(#10186) Mikulásbá válasza Medocsabi (#10185) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Egy fülmosás nem ártana,mert a hallásod nagyon rossz..... :U

(#10187) Medocsabi válasza Mikulásbá (#10186) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ezt mondjuk nem tudom mire írtad,de tudom h rossz a hallásom :D ( 70%-os halláskárosodásom van gyerekkorom óta)->nem vagyok szaki,de kétlem h ez bármit is kímélne alaptop akksiján :DD

(#10188) Mikulásbá válasza Medocsabi (#10187) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Gyakorlatilag semmit nem kell tenned az akkuval.Hagyd a gépben és használd a hálózatról.

(#10189) k-adi válasza Medocsabi (#10187) üzenetére


k-adi
nagyúr

Arra célzott, hogy nem kell havonta meríteni... csak kicsit "érdekes" humora van a srácnak :)

(#10190) Darth_Revan válasza Muerte (#10181) üzenetére


Darth_Revan
veterán

120Hz-es panelon a 40-60 FPS jobban fog akadozni mint egy 60Hz-es kijelzőn,ezért kéne pluszban a G-sync neki,mert az tényleg egy hasznos fejlesztés lett.

Es ezert is kap G-Sync tamogatast a 120Hz-es panel. Sot, az opcionalisan valaszthato uj 60 Hz-es 4k panel is kap mar G-Sync tamogatast.

(#10191) Medocsabi válasza k-adi (#10189) üzenetére


Medocsabi
addikt

Tudtam én h fasság ez a lemerítősdi :) thx :R
(#10188) Mikulásbá:Neked is! :) :R

(#10192) Yeffy válasza k-adi (#10189) üzenetére


Yeffy
veterán

kicsit :D én felnevettem :C

akkor ezek szerint nem lesz baja a telepnek, ha töltőn van nonstop, és csak néha rántja le az ember? bele is teszem :D
mert én minden féle mendemondákat hallok mindig, és ezért nem merem használni a mostani laposomat akksiról, pedig néha jól jönne egy kis plusz mobilitás... :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10193) dugo_ válasza Medocsabi (#10185) üzenetére


dugo_
veterán

Nem tudom, hogy az M5400-asra elérhető-e, de az újabb Ideapadokra van Lenovo Energy Management program, aminek a Conservation mode beállítása 65%-on megállítja az akkutöltést, ami egy ideális érték a lítium akkuk hosszútávú tárolására. Nem tudod testre szabni, mint a ThinkPad-es Power Managert, de egynek megteszi.

kép

(#10194) k-adi válasza Yeffy (#10192) üzenetére


k-adi
nagyúr

Én úgy tudom nem lesz nagy baja.. Amikor megyek vele akkor leveszem, amikor otthon van, ráteszem a töltőre. Kész, nem kell ezt túl bonyolítani. Persze ha 0-24 a töltőn van akkor néha érdemes aksiról is használni

(#10195) Medocsabi válasza dugo_ (#10193) üzenetére


Medocsabi
addikt

ránézek! :)

(#10196) Yeffy válasza k-adi (#10194) üzenetére


Yeffy
veterán

okkei!
akkor vegyesen fogom használni :R

stp1dh: ilyen prg nincs véletlenül olyan bevált, ami márka"független"? tudtok ilyenről?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10197) dugo_ válasza Yeffy (#10196) üzenetére


dugo_
veterán

Nem hiszem, hogy létezhet univerzális. Ahhoz túl sok a változó az akku/tápáramkör terén hardveresen és szoftveresen is.
Kis guglizással a Toshibák és a Sony VAIO-k is tudtak ilyet.

(#10198) Yeffy válasza dugo_ (#10197) üzenetére


Yeffy
veterán

értem. mondhatsz valamit.
Asusra érdekelne egyébként (jelenleg)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10199) echterion válasza dugo_ (#10197) üzenetére


echterion
nagyúr

AW-hez kellene valami ilyesmi, mert feltolja 100%-ra játék alatt, aztán jó lenne, ha ez előtt picivel leállitaná a töltést. Mondjuk, ha kihúzom a töltőt, akkor meg lelassul minden, meg a WoW 10-ből 6-szor nem tölti be a következő pályát. Gondolom, az akkuról nem 100%-on fut a gép (mondjuk jó lenne, ha ezt ki lehetne valahogy külszöbölni).

**********

(#10200) Yeffy válasza echterion (#10199) üzenetére


Yeffy
veterán

Gondolom, az akkuról nem 100%-on fut a gép (mondjuk jó lenne, ha ezt ki lehetne valahogy külszöbölni).
energiamenedzsmentet nem lehet állítgatni? csak tipp

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.