Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10551) gurubefree válasza KubanitoS (#10550) üzenetére


gurubefree
senior tag

Pontosan ezert valasztottam a gyengebb modelt ( FullHD kijelzovel bar ennel nincs cpu upgrade lehetoseg ) , es varialtam a memoriaval ( alap 8GB ) es az SSD+HDD comboval ( alap 1TB HDD )

Mivel FHD-ben jatszok gondolkodtam a GTX1060-ban is. Ha nem vagyok uton akkor a kulso monitorom ( Acer z35 ) hasznalom .

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#10552) KubanitoS válasza gurubefree (#10551) üzenetére


KubanitoS
veterán

Árban mennyivel kedvezőbb a 1060-as modell?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10553) gurubefree válasza KubanitoS (#10552) üzenetére


gurubefree
senior tag

Alienware 17 R4 , i7-6700HQ , 16GB DDR4 2400MHz , GTX 1070 ,128GB SSD , 1TB HDD = £1,905
Alienware 17 R4 , i7-6700HQ , 16GB DDR4 2400MHz , GTX 1060 ,128GB SSD , 1TB HDD = £1,755

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#10554) echterion válasza gurubefree (#10549) üzenetére


echterion
nagyúr

Te kint élsz amcsiban vagy az angoloknál, hogy velük tudsz közvetlenül beszélni, alkudozni?
Amúgy az uhd tényleg túlzás, ja. Hát nem tudom, nem könnyű döntés.

**********

(#10555) gurubefree válasza echterion (#10554) üzenetére


gurubefree
senior tag

UK-ban elek ... lehet ez csak egyszeri eset volt . Chat oldalon a sale agent ha jol emlekszem kifogasoltam :D hogy nem lehet szint valasztani >>> erre rogton ugy felelt , hogy fel tud ajanlani discount-ot es mehetunk is fizetni :DDD

UHD az felesleges de a jobb cpu-nal csak az UHD kijelzo van es azon valtoztatni nem lehet . Eleg hulyen van megoldva mert a gyengebb modelnal meg nincs se kijelzo , sem pedig cpu upgrade lehetoseg :/

Ha bealdozom az SSD-t akkor lehuzom £1760-ra az arat GTX1070-el .

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#10556) echterion válasza gurubefree (#10555) üzenetére


echterion
nagyúr

SSD kell bele mindenképp. Előbb-utóbb úgyis vennél bele. Innentől inkább egyéni preferencia, nálam egy pont a defiance-nak, én ugyanilyen dilemma előtt voltam pár hete.

**********

(#10557) gurubefree válasza echterion (#10556) üzenetére


gurubefree
senior tag

Tudom , hogy emlitettem ... Asus-t kihagynam de most talaltam "jo" aron . Bar ez csak 15.6"-os[link] Holnap lesz a nagy nap igy jo lenne eldonteni . Hulyeseget nem akarok csinalni :/

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#10558) echterion válasza gurubefree (#10557) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez a széria (legalábbis a 17-esek, arról olvastam tesztet) nagyon melegszik, én ezért mondtam le róla.

**********

(#10559) gurubefree válasza echterion (#10558) üzenetére


gurubefree
senior tag

Most neztem tesztet rola Asus GL502VS + MSI GS63VR . MSI 90c fole megy . Az Asus megall 80c-nal ( mind a cpu mind a gpu )

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#10560) echterion válasza gurubefree (#10559) üzenetére


echterion
nagyúr

Nekem az sok, de persze nem ugyanaz mindenkinek a sok vagy kevés.

**********

(#10561) gurubefree válasza echterion (#10560) üzenetére


gurubefree
senior tag

Nem talalkoztam meg olyan hutessel ( laptop , cpu ) ami 70c korul kepes lenne tartani a homersekletet terheles alatt .

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#10562) bandras54 válasza gurubefree (#10559) üzenetére


bandras54
aktív tag

Tudnál linkelni a tesztekről? Keresgélek én is, de még nem találtam normális teszteket. Defiance 3 és gl702vm eddig ami szóba jöhet. Nekem elég a 1060.

(#10563) gurubefree válasza bandras54 (#10562) üzenetére


gurubefree
senior tag

[link]
Nem igazan van gtx1060 , 1070-es teszt . Amik vannak a youtube-on azok 970m , 980m .

video1 , video2

Ebben lehet latni homersekletet .

[GL702] ebben elmondjak amit erdemes tudni .

Ha bejon a GL702 akkor erdemes megnezned a Gigabyte P57X-et .

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#10564) echterion válasza gurubefree (#10561) üzenetére


echterion
nagyúr

A Defiance III ezt tudja, full terhelésen 74 fok a cpu, a gpu meg 65. Ez játékok alatt nyilván még ennyi sincs.

**********

(#10565) gurubefree válasza echterion (#10564) üzenetére


gurubefree
senior tag

Megnezted a videot amit linkeltem ??? ( bar ha ezt sajat tapasztalatbol irod akkor elfogadom )

Talaltam valamit ... ugy tunik ugyan abbol epitkeznek mint a PC Spec. Egy alap gtx1060-as gep messze a legolcsobb . XMG P707

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#10566) x_o_n válasza gurubefree (#10565) üzenetére


x_o_n
veterán

Persze mert clevo - Schenker xmg

(#10567) echterion válasza gurubefree (#10565) üzenetére


echterion
nagyúr

Igen. Én a tesztet néztem meg, amit linkeltem korábban, az alapján mondom. A második videóban a speckót nem láttam. Mondjuk az érdekes, hogy hogy sikerült ennyire felmelegíteniük, vagy a másik lap a hiteltelen a mérési eredményével.

**********

(#10568) gurubefree válasza echterion (#10567) üzenetére


gurubefree
senior tag

Ezert emlitettem ... amugy gtx980m Apr 16, 2016 9 honap hasznalat utan igy feltetelezheto , hogy Haswell CPU-val van . Az , hogy a Haswell(45 W TDP ) es Skylake(45 W TDP) kozott homersekletben mekkora kulonbseg lehet ... fogalmam sincs de latva a TDP-t nem tartom valoszinunek , hogy mervado kulonbseg lehet .

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#10569) echterion válasza gurubefree (#10568) üzenetére


echterion
nagyúr

I5 és i7 azonos tdp esetén is ég és föld hőmérsékletben a különbség. Meg az se mindegy azért, hogy a gép többi része ugye mennyire melegedős fajta.

**********

(#10570) Darth_Revan válasza gurubefree (#10547) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Tud a 17" és 15" Defiance III is G-Syncet. Külön nincs említve, de a VGA-nál látható, hogy a sor végére oda van írva, hogy "G-Sync".

Pascal sorozatú gépeknél Clevo-ból nincs olyan, ami nem támogat G-Sync-et és a PCS úgy adja el a gépeket, ahogy a Clevo adja nekik, náluk nem kell külön G-Sync opcióért fizetni, mint pl a kanadai Eurocom-nál.

A VGA válogatással viszont óvatosan, mert tudomásom szerint a 17" Defiance III a Clevo P671RP6-G-ra épül, ami ha minden igaz úgy lett tervezve, hogy GTX 1060 legyen beleépítve, úgyhogy érdemes a vásárlás előtt pár tesztet megnézni, hogy hogyan képes lehűteni a GTX 1070-et.

Továbbá tudomásom szerint ennél a modellnél ki/bekapcsolható az Intel VGA is annak, akinek Optimus kell (bár Optimus elvileg G-Sync nem kapcsolható be).

[ Szerkesztve ]

(#10571) sittes79 válasza Darth_Revan (#10570) üzenetére


sittes79
addikt

Akkor lenne egy kérdésem ezzel a g-sync mizériával kapcsolatban. A vga támogatja a g-sync-et azaz külső monitort tud igy mghajtani ami g-sync képes, vagyis maga a laptop panel nem g-sync képes?

(#10572) echterion válasza Darth_Revan (#10570) üzenetére


echterion
nagyúr

Hamarosan ki fog derülni, ugyanis én rendeltem egy ilyen gépet, majd akkor minden kiderül. Persze csak akkor, ha eláruljátok, hogy hogy lehet ezt megnézni majd. :))

[ Szerkesztve ]

**********

(#10573) x_o_n válasza echterion (#10572) üzenetére


x_o_n
veterán

korrekt cucc :)

(#10574) echterion válasza x_o_n (#10573) üzenetére


echterion
nagyúr

Papiron mindenképp, majd meglássuk, mit mutat a gyakorlat. :K

**********

(#10575) Darth_Revan válasza sittes79 (#10571) üzenetére


Darth_Revan
veterán

De, maga a laptop panel is elvielg G-Sync képes, eddig csak az Acer-nél láttam olyan hülyeséget, hogy a VGA G-Sync képes volt, de a beépített panel pedig nem (legalábbis szándékosan).

echterion: Gratula! Jól látom, nem kértél pixel garanciát? Ha még nem késő, akkor azt adj hozzá (leadott rendelésnél ammend order), minimális extra költség, de a tapasztalatom alapján szükség van rá. Legalábbis LP173WF4-SPF1 panelből 4-et próbáltam ki a PCS-től és 3 pixel hibás volt (2-nél beragadt, 1-nél halott).

[ Szerkesztve ]

(#10576) echterion válasza Darth_Revan (#10575) üzenetére


echterion
nagyúr

Lemaradt volna? Bakker, úgy emlékeztem, bejelöltem a 30 naposat. Már nyomom is az amend-et, köszi, hogy jelezted. :R

Kész is van. Még egyszer köszi.

[ Szerkesztve ]

**********

(#10577) gurubefree


gurubefree
senior tag

echterion kivancsi voltal ezert megkerdeztem a pontos erteket a kedvezmenyrol :)

a Dell ad 10% kedvezmenyt ha keri az ember :)

Igy £1715-bol kijon az Alienware . Szerintem ezt veszem meg ....

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#10578) Pocok256 válasza gurubefree (#10577) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem kérdéses, hogy így az alien a befutó :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#10579) bandras54 válasza gurubefree (#10563) üzenetére


bandras54
aktív tag

Néztem gigát is. De európai üzletet nem találtam. És még annyi tesztet sem találtam mint az előzőekből.

(#10580) echterion válasza gurubefree (#10577) üzenetére


echterion
nagyúr

Így akkor jah, AW a befutó szerintem is.

**********

(#10581) gurubefree válasza bandras54 (#10579) üzenetére


gurubefree
senior tag

P57W test gtx970m ( szoval ettol csak jobbra szamithatsz )
saveonlaptops

Itt a 15.6" teso gtx1060-al [link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#10582) gurubefree


gurubefree
senior tag

Valtoztak a dolgok :) Surgos velemenyt varok !!!!!

Mivel mint emlitettem asus g752vy-al volt jopar problemam a mai nap folyaman ( meglepetesemre ) az amazon felajanlott 20% discount-ot barmi altalam kivalasztott laptopra ! :DD Es meg kellett jelolnom egy modelt ami nem lehet dragabb mint az elozo laptop amit vasaroltam toluk .

Ezt MSI GT72VR 6RE "Dominator Pro" jeloltem meg . A lathato £1817-bol lejon a 20% discount ami £1453-ra viszi le az arat .

Ennyiert megeri nem ?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#10583) Darth_Revan válasza gurubefree (#10582) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Bőven megéri annyiért, csapj le rá!

(#10584) sittes79 válasza gurubefree (#10582) üzenetére


sittes79
addikt

Hát vazz nem lennék a feleséged :)

(#10585) gurubefree válasza sittes79 (#10584) üzenetére


gurubefree
senior tag

15 ev hazassag utan nincs valasztasa :DDD

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#10586) Pocok256 válasza gurubefree (#10582) üzenetére


Pocok256
veterán

Pont ilyet akarok venni :B

HA meglesz akkor várok egy gigászi tesztet ! :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#10587) gurubefree válasza Pocok256 (#10586) üzenetére


gurubefree
senior tag

Megcsinalom te megirod lehet mast is erdekel :)

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#10588) echterion válasza gurubefree (#10582) üzenetére


echterion
nagyúr

Csapj le rá! :))

**********

(#10589) gurubefree válasza Pocok256 (#10586) üzenetére


gurubefree
senior tag

Annyi meg a kerdes , hogy a 120hz-es panellal jon vagy a 60hz-el . Errol informacio nincs .

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#10590) Darth_Revan válasza gurubefree (#10589) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Azoknál az MSI-knél amiben 120 Hz-es kijelző van, külön fel van tüntetve, ennél viszont nincs...de bármi lehetséges :)

(#10591) gurubefree válasza Darth_Revan (#10590) üzenetére


gurubefree
senior tag

Utalom az ilyet mert ahany oldal annyi kulonbozo informacio Manufacturer No: 9S7-178511-234 .

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#10592) gurubefree válasza gurubefree (#10591) üzenetére


gurubefree
senior tag

Ilyen dolgok olvasasa utan az ember kezdi elvesziteni a fonalat Itt . Van olyan forum ahol 100% meg vannak gyozodve , hogy a MSI GT72VR meg a g-sync-et sem tamogatja :Y

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#10593) echterion válasza gurubefree (#10592) üzenetére


echterion
nagyúr

Én ezért engedtem el ezt a témát. Nekem eddig se volt bajom a hiányával (persze lehet, ez csak a szemem hiányossága, de a lényeg, hogy nekem a mostani is jó), így tettem rá és berendeltem a nekem legjobban megfelelőt.

**********

(#10594) gurubefree válasza echterion (#10593) üzenetére


gurubefree
senior tag

Teljes mertekben egyetertek .... szerintem a g-sync 60 fps alatt mervado amugy nem szukseges . De vannak nalam okosabbak itt es megmondjak . Ilyen arert ki leszek bekulve azzal ha nem g-sync-es model erkezik .

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#10595) KubanitoS válasza gurubefree (#10592) üzenetére


KubanitoS
veterán

Hogy egy kicsit megkavarjalak: a magam részéről én MSI-t tutira nem vennék.

Amúgy csak annyit tanácsolnék, hogy ha van egy konkrét elképzelésed (és ahogyan olvasom a pénzbeli keret is megvan rá), akkor azt vedd, amit eredetileg elterveztél. Ha most kényszerből megveszed ezt a gépet, csak azért, mert engedtek az árából és igazából te mégsem ezt szeretnéd, akkor annak megint szájhúzás lesz a vége.

Voltam már hasonló helyzetben én is és akkor nyugtatgathattam magam, hogy mekkora üzletet csináltam, pedig nem azt kaptam, amit igazából szerettem volna.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10596) gurubefree válasza KubanitoS (#10595) üzenetére


gurubefree
senior tag

Ez is benne volt a listaban .... a legfontosabb dolog az ar volt .Minel kevesebbol a legjobbat kihozni . Az Alienware-hez kepest is ( ami ugy 10% kedvezmennyel lett volna ) kozel £300 sporolok es hardware-ben ugyan ott vagyok ( bizok benne , hogy a minoseg is meglesz )

Koszonom a tanacsot :R de megkostoljuk ezt a pudingot oszt meglatjuk :DDD

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#10597) wanted5 válasza KubanitoS (#10595) üzenetére


wanted5
őstag

miért mi a baj az msi-vel? mert ha csak a neve akkor inkább hagyd a témát....
a gt72 sorozat hűtésileg rendben van, kinézet meg kinek hogy tetszik, ha a képmegjelenítő panel jó, akkor nagyon mást nem lehet elkúrni egy gépen

(#10598) KubanitoS válasza wanted5 (#10597) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nem értek a komoly gémer laptopokhoz, nem is akarom elhitetni, hogy értek hozzá. Főleg egyéni preferencia, hogy nem szeretem az MSI laptopokat. Mondjuk haveromnak volt is egy 200 éve, az is behalt két év után. Lehet azóta sem hevertem ki a sokkot és megmaradtak az előítéleteim a márkával szemben. :DDD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10599) Fücsök007 válasza KubanitoS (#10598) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ez pont ugyanolyan mint az Asrock esetében, mára már nem igaz. Igazából Clevo mellett az egyetlen olyan notigyártó, aki MXM3B foglalatot használ. Egyébként az új modell már SLI-re is képes! :K

(#10600) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Üdv!

Próbálta már valaki Asus G551JM-ről vagy hasonló laptopról a Forza Horizon 3-mat? Ilyesmi hardverre gondolok: i5-4200H, 8GB RAM, GTX860M, esetleg 960M. Ha igen, hogy fut?

Előre is köszönöm a válasz(oka)t!

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.