Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) lugosi válasza Stauffenberg (#9891) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezzel teljesen egyetértek én is, az élet minden területén ezt tapasztalom sajnos.

(#9902) mouser1 válasza mondomén (#9900) üzenetére


mouser1
csendes tag

nekem is kedvencem a vár, hősök tere, bazilika környéke ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#9903) lenan


lenan
aktív tag

éppen most rontja el a sony a leica jó kis estéjét :-))
hát erre az új BSI szenzorra kíváncsi leszek, feljavulnak-e végre a távmérős obik a vékonyabb rétegeknek köszönhetően

(#9904) lenan


lenan
aktív tag


és a fuji x-pro2-re meg pláne kiváncsi vagyok :-))

(#9905) Elektrosokk válasza lenan (#9904) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ha ez tényleg így van eléggé kell kategória. :)

hány remélem aa szűrő sem lesz :)

közben megnéztük sonyalpharumors.com-on, barátnőm rá is vágta a paraméterek után hogy ez kell nekem :D

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#9906) lenan válasza Elektrosokk (#9905) üzenetére


lenan
aktív tag

barátnő maradhat, jó fej:-)) nincs AA szűrő amúgy

(#9907) madgie válasza lenan (#9904) üzenetére


madgie
titán

Ezen meg minek van fordítva a programtárcsa? Ez valami szelfi kiadás, hogy szemből lásd, mire állítod? :))

Szerk: hopp, megzavart az expókorrekció vonalkája, benéztem :)) Épp döglött szarvast lövöldözök csillag háttérrel, kezd határozottan büdös lenni :((

[ Szerkesztve ]

(#9908) konyi79 válasza lenan (#9904) üzenetére


konyi79
addikt

Nagyon kívánós lett ez nekem, de nekem nemhogy menne, de el kellene adnom az asszomyt hozzá :DDD
Egyébként most már marhára az is, miután megjelent az rx100m4, mi a francba kerül az a 20MP-es 4/3-os szenzor?

(#9909) Parci válasza konyi79 (#9908) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gondolom a következő generációs oly vázakba..?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9910) konyi79 válasza Parci (#9909) üzenetére


konyi79
addikt

Gondolom. Miután azt nyilatkozták, nem akarnak feljebb menni...
Meg ha már FF lapkában is van exr, szerintem 4/3-ba is jön az inkább hamarosan.

Persze attól ma már semmi nem meglepő.
Az sem ideköltözött a nex topik :)

Sőt! Hamar ide A7Sii!!! Mi durva lenne, iso804000 ;]

Ha az új aps-c gépen is annyit reszeltek, mint a ma bejelentetteken, komoly lesz az idei sora a Sony-nak.

[ Szerkesztve ]

(#9911) p_adam válasza konyi79 (#9910) üzenetére


p_adam
addikt

Ugyanezen BSI szenzor APS-C "változata" 20MP körül logikus adalék lenne. Viszont az árazás is 1.5x annyi lesz, mint az A6000 mivel drasztikus ugrás lesz videóban, új EVF stb.
Az A7SII-t is biztosan az A7RII fölé árazzák. Amíg technológiában előrébb vannak, addig megtehetik.

(#9912) lenan válasza p_adam (#9911) üzenetére


lenan
aktív tag

és közben már 62 dekára hízott az új jószág, ez már-már dslr FF tömeget jelent - ez engem mellbevágott, mégha stabi meg minden szirszar is van benne

(#9913) p_adam válasza lenan (#9912) üzenetére


p_adam
addikt

Akksival és kártyával együtt, ezért csak 20g az A7II-höz képest a differencia (az EVF miatt)

(#9914) madgie


madgie
titán

Na jóccakát.

(#9915) rbalint88


rbalint88
addikt

Szeretnék kölcsönkérni 126-os akkut július 2-5 közötti időtartamra, egy-két sörrel honorálnám. Ha az illetőnek van 18/2 és/vagy 27/2,8 fixe, az külön előny, mert azokkal szemezek következő beruházásként :)
Bp vagy környéke lenne ideális! Köszönöm!
(wizzairrel megyünk júli 3hajnal-júli4éccaka időtávon, kicsi a kézipoggyász, így töltőt nem annyira vinnék a fényképelőhöz is,de amúgy is kérdéses, hogy egy napot végigbír-e az x-m1-ben az akku)

(#9916) 3YEW válasza madgie (#9914) üzenetére


3YEW
tag

Neki mar jóccakát van:( Kicsit morbid lett, de nem rossz.
rbalint88: akksit tudok kölcsönözni.

[ Szerkesztve ]

T

(#9917) madgie válasza 3YEW (#9916) üzenetére


madgie
titán

Az volt a cél, köszi. Tegnapelőtt már éreztem a dögszagot, aztán egész tegnapi nap azon kattogott az agyam, hogy visszamegyek megkeresni a "tulajdonosát".

(#9918) szilu7 válasza rbalint88 (#9915) üzenetére


szilu7
senior tag

A 126-os akku, ami minden cserélhető obis X gépben van? X-E2-höz van három utángyártott a gyárin kívül, szívesen adok. 27/2.8 is van.

(#9919) Parci válasza p_adam (#9911) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt nem hiszem, hogy 24 mp-ről visszalépnek, inkább mennek ők is felfelé. amúgy ez az új lapka elég brutális tempót tol, kb. fullhd videó 240 fps-sel? wow :)

eléggé oda kell tennie magát a fujinak az x40-hez, ha majd versenyképes akar lenni...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9920) jmakk válasza madgie (#9914) üzenetére


jmakk
őstag

Tiszta horror! Mi a következő projekt? Valami vóking ded esetleg? :)

(#9921) madgie válasza jmakk (#9920) üzenetére


madgie
titán

Gyöhet :)

(#9922) jmakk


jmakk
őstag

Tegnap megint újat tanultam a fuji gépekről. Képelési szituban vagy öt percig ott túrtam a menüben, mire rájöttem, hogy magát a Menü gombot nyomtam be túl hosszan és ezzel lezártam a navi gombokat (control lock). Most megyek vissza az első ponthoz, RTFM, hátha van még valami, ami anno elkerülte a figyelmemet. :)

Madgie: az meg, :K és ha jól emlékszem az még a jobbik eset, mert a menüből is elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#9923) madgie válasza jmakk (#9922) üzenetére


madgie
titán

Napfény mód megvan? :)

(#9924) rbalint88


rbalint88
addikt

3YEW és szilu7: köszi a felajánlásokat, jelentkezni fogok privátban!

(#9925) MC Pite válasza rbalint88 (#9915) üzenetére


MC Pite
veterán

Hasonló okokból (ezt nem csak neked, többieknek is) vettem anno úgy akkukat, extra töltővel együtt.
A 3rdparty töltő alig nagyobb az akkunál és micro usb a bemenete, úgyhogy innentől autóban, otthon, powerbankról, bármiről lehet tölteni, és kb 2000 volt a felára. Érdemes lehet akku vételkor picit szélesebb körben keresni. Ilyesmi, van ahol a kábellel/nélküle, és/vagy 220as és/vagy szivargyújtós usb-s adapterel többféle csomagban árulják.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9926) madgie válasza MC Pite (#9925) üzenetére


madgie
titán

Nekem még az X-T1 gyári töltője ki sincs bontva, ott az X-A1-é, van négy akkum, mindig elég :)

(#9927) gyorgyi84 válasza MC Pite (#9925) üzenetére


gyorgyi84
tag

nekem hamar tönkre is ment egy hasonlo utàngyàrtott töltö ! :)

(#9928) nord_ válasza #01758976 (#9844) üzenetére


nord_
veterán

Hehe, én is így vagyok vele. :) XT1 nagyon távoli cél, X30 viszont kítűnő lesz az idei nyaralásokhoz, túrákhoz.
(Ráadásul így a kisördög se tud duruzsolni a fülembe, állandó obivásárolgatásra biztatva. :))

(#9929) #01758976 válasza nord_ (#9928) üzenetére


#01758976
törölt tag

Emlékszem a nikkedre az indexről, mitha ős nikonos lettél volna. :)
Az én esetem picit más, ha nekem egy árban (legyen az 100k ) egymás mellé rakják a két gépet. Öt perc alatt a kisebb mellet döntök. Nekem ez a kis kompakt nem nagy kompromisszum. Mondhatni kívánalmaim nagyrészét lefedi. Ezzel a géppel végre elmúlni látszik a birtoklási vágy. Ami nagyobb szóba sem jöhet, fix obis kisebb, meg pláne. Talán révbe értem.

[ Szerkesztve ]

(#9930) 80hun


80hun
addikt

30 fotós véleménye
:)

(#9931) jmakk válasza 80hun (#9930) üzenetére


jmakk
őstag

Úgy látszik a fuji adja a legtöbb repi ajándékot a bloggereknek. :)

(#9932) Elektrosokk válasza jmakk (#9931) üzenetére


Elektrosokk
addikt

:C :C :C

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#9933) arn


arn
félisten

utobbi idoben tobbet dolgoztam a c1al - most kiprobaltam a lr6ot. a c1t mar a gorbek, tonusok beallitasaban is jobbnak erzem, a zoombol is tobbet ki lehet hozni vele. amugy valoban lehet vizfestekezni ezzel is, de szamomra miszikum, hogy mikor jelentkezik pontosan. mintha akkor csinalna, amikor tul sok reszlet van a kepen.

portreknal szerettem inkabb a lrot hasznalni, majd azzal is csekkolom mindkettot.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9934) Parci válasza arn (#9933) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

c1al: c1-gyel, esetleg c1-nal (de egy helytelen, ha nem capture one, hanem céegy, akkor az céegy), válassz

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9935) arn válasza Parci (#9934) üzenetére


arn
félisten

Koszonom, tisztaban vagyok a magyar nyelvtani szabalyokkal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9936) nord_ válasza #01758976 (#9929) üzenetére


nord_
veterán

Jaja, elég sokáig Nikont használtam. De te az indexen nem ezzel a nickkel voltál, ugye?

Nálam általánosságban a Fuji nyújtja a révbe érés érzését. Az X30 fasza kis gép, meglepően jól dolgozik! (Abba nem mennék bele, hogy a 2/3" - m4/3 - APS-C vonalat hogyan jellemezném, mert abból nagy vita lenne.:) ) Az X-T1 vonzó kis masina, de az álom-minimálszett is egy milla fölött van... Az X100 meg az örök szerelem... :)

(#9937) Parci válasza arn (#9935) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez remek, de a billentyűzeted nincs. :DDD nem miattad, de fogok most már írni egy scriptet a -val/-vel toldalékolás betartatására, mert roppant zavaró állandóan belefutni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9938) gorgo válasza madgie (#9914) üzenetére


gorgo
őstag

hű bakker, de érdekes mintázata van a fűnek az előtérben. Döglött állat ugrik be róla, de nagyon halványan, valószínűleg egy megtépázott szalmabála lesz az, de C1 programmal hívtad rawból, ugye? :DDD

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#9939) madgie válasza gorgo (#9938) üzenetére


madgie
titán

Hétfő reggeli fárasztó rovatunkat olvashatták :))

(#9940) faki_ válasza madgie (#9939) üzenetére


faki_
senior tag

(#9941) madgie válasza faki_ (#9940) üzenetére


madgie
titán

Jesszus, ezt milyen régen töltöttem fel oda... már el is felejtettem :))

(#9942) jjeahh válasza faki_ (#9940) üzenetére


jjeahh
nagyúr

tyű, itt ahogy elnézem sokkal jobb a színvonal, mint 43 rumorson, ott vaszeg sorsolás alapján választják ki a hét fotóit :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#9943) arn


arn
félisten

idealis helyszin a kovetkezo portalhoz :) [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9944) madgie


madgie
titán

Frissült az Adobe LR/PS Camera RAW, elvileg Fuji irányban is pozitívan. Kipróbálni most nem tudom, bővebben itt is írnak róla.

(#9945) arn válasza madgie (#9944) üzenetére


arn
félisten

en csak a zoldnel vettem eszre, hogy taknyalja: hasonlo helyeken, mint a itt a rezrozsda [link] c1ban szelesebb spektrumban lehet menteni a dolgokat (elesseg, tonus, etc).

no majd csekkolom ujra.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9946) madgie válasza arn (#9945) üzenetére


madgie
titán

FEDman dobta fel a tuti témát: mit szóltam volna, ha eladom a Fujit (a Sony miatt) és pikkpakk jön a fw frissítés meg az Adobe gyógyír is? :D

(#9947) gorgo válasza madgie (#9946) üzenetére


gorgo
őstag

lécci add már el!! :) mert akkor nekünk maradóknak jó lesz, kapunk frissítést is meg gyógyírt is. Na jó, megtarthatod, hisz fotózni úgysem tudok majd emiatt jobban és nálam még az a szűk keresztmetszet.
De azért egy jó x-trans raw-konverter kéne már winfos alá is!

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#9948) madgie válasza gorgo (#9947) üzenetére


madgie
titán

Nekem ott az Iridient, ami szerintem bármi másnál jobban bánik az X-Trans képekkel, mégis a LR-t használom :)

(#9949) Aldaris válasza madgie (#9944) üzenetére


Aldaris
csendes tag

Elővettem néhány régebben kapott vízfestékezésre példaként hozható RAF-ot. X-T1 18-55/2.8-4.
A helyzet szerintem egyértelműen javult, de nem tűnt el.

(#9950) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Hoppá

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.