Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) silmatauki válasza Novics (#9848) üzenetére


silmatauki
őstag

Valszeg a Fuji közel van az ideális, azaz ISO-invariáns állapothoz. (Ezt nem teszteltem le, és a DPR invariancia-adatbázisában sem szerepel még egyetlen Fuji X sem. Ezért csak az alapján mondom, hogy az alap-ISO-n készített fotók árnyákainak zaja igen alacsony és azok akár 4-5EV-vel is simán felhúzhatók.)

Tehát ha magas DR kell viszonylag kevés fényben, akkor mérj fényt ISO-sok-on (amit a gép használna), majd – ugyanazokkal az apertúra / záridő-paraméterekkel! - gyorsan lekapcsolsz ISO200-ra, és a különbséget aztán utómunka során visszaapplikálod. Ekkor zaj alig lesz több, mint natív pl. ISO 3200-ban fotózáskor, viszont “felül” lesz (az ISO3200-as példánál maradva) 4EV-nyi többleted, ami ISO3200-es képnél nem lenne (ott már kiégne mind).

(#9852) Novics válasza rbalint88 (#9849) üzenetére


Novics
senior tag

Nekem is késő van, de mi van WB-vel? Jól sejtem, hogy nem azt akartad írni, azért húztad át? :) Iszonyat meleg volt ma, és szinte egész nap kint kellett lennem, sokszor a tűző napom.
Én is nagyjából erre jutottam, akkor nincsen csodaszer. :))

silmatauki Köszi, ezt kipróbálom. :)

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#9853) arn


arn
félisten

par kep, becs es kornyeke :) [link]

tobbnyire 18-55tel

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9854) kormilaci75


kormilaci75
csendes tag

keresek megvételre fuji 35 1.4 , 23 1.4 obikat.
70/7755-252
kormifoto@gmil.com

(#9855) arn


arn
félisten

foton talaltam... a koncsita nem is meredek :) lehet kiegett par pixel az erzekelon.

de lattam ilyet is.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9856) gorgo


gorgo
őstag

hétvégén tapiztam a t10-et. Elég kellemes, jól kézre állt, az a kis marcsa jót tesz nagyon! Élőben eszembe nem jutott, hogy ronda, ott volt a teljes vázpaletta együtt. Nekem konkrétan zavaró volt rajta a módválasztó tárcsa. Mondjuk a gombjaitól annyira nem voltam lenyűgözve, (egy dolog, hogy ugye nem ismerem, és keresni kellett) több is kicsi, lapos, mélyen ülő. Meg az XE1/2 bal oldali gombjai nekem nagyon kézre állnak, most a kihajtható kijelző miatt ugye ezek szanaszét vannak. Sajnos csak beltéri forgatagon lehetett próbálgatni.
Ezeket csavartam fel:
16-55/F2.8: ezen a vázon batár. Nem áll kézre, két kézre sem igazán. brutál (túl) vastag;
nagytesója nem volt kint :(;
90/F2: nem rossz, tűrhető méret, tűrhető AF, olcsón kéne, nekem kicsit hosszú hétköznapra, a helyszínen viszont (ha lehetett volna használni) iszonyat jó lett volna;
55-200: ilyenen gondolkodtam, hogy veszek. Csalódás a zsenge AF miatt hamar hamar levettem. Beltérben műfényben nem jól muzsikált, kültérben meg nem volt alkalom próbálni.
10-24: ez viszont tetszett, ez sem kicsi, mégsem zavart.
Képminőség: ehe, eddig még nem jutottam, sőt, mivel elutazom, még egy hétig magam sem fogom meglátni :((

ja csak váz: 230k (remélem nem értettem el, esetleg 239). És a 'kicsi' műanyag kitobival, és duplakitben jön ki, fix-szel nem lesz kitben. kb. 2-3 hét múlva elérhető valóságban.

arn: hol lőtted ezeket, nagyon érdekes egy helyszín. Spanyol? jók!

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#9857) arn válasza gorgo (#9856) üzenetére


arn
félisten

Becs es kornyeke mind :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9858) jmakk válasza madgie (#9843) üzenetére


jmakk
őstag

Vaddafakk a 23-assal?

(#9859) Elektrosokk válasza jmakk (#9858) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ja... nem szép dolog hogy először nem itt a belső körben osztottad meg :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#9860) madgie válasza jmakk (#9858) üzenetére


madgie
titán

Semmi baja, valami X100 variánst szeretnék most.
Nevezhetjük pillanatnyi elmezavarnak :))

(#9861) Mr.Zazi válasza madgie (#9860) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Meg is untad, visszavegyem? Ugyis hianyzik :) nagy mi? Azert kell valami xszaz helyette? Nem lesz olyan jo kepe... A legutobbi boxeres kepek nagyon jok voltak. De ha valami kis vadaszpuska kell tegyel az M1 re egy 27est oszt cso.

(#9862) madgie válasza Mr.Zazi (#9861) üzenetére


madgie
titán

Hát a fene tudja mar, mit akarok, fotózni kéne, nem ész nelkül csereberélni :)

Mondjuk éccaka nem nyűgözött le a képe, de az Fujis "betegség", túl puhák nyitva a csillagokhoz.

Szerk: amúgy is az év ötlete ilyen fw frissítés előtt pár héttel meghirdetni a leggyorsabb fixem, nem? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9863) gyorgyi84 válasza madgie (#9860) üzenetére


gyorgyi84
tag

Csak nem Te is eladod a 23-t :)

Simàn vàllalhato helyette egy 100s vagy T :)) én egyàltalàn nem bàntam meg!

[ Szerkesztve ]

(#9864) rbalint88 válasza madgie (#9862) üzenetére


rbalint88
addikt

az a 12-es manuál, nem? :DDD

(#9865) madgie válasza rbalint88 (#9864) üzenetére


madgie
titán

Hja, a 12 az. Miért? Az 56 AF-es :)

(#9866) MC Pite válasza silmatauki (#9851) üzenetére


MC Pite
veterán

Auto ison mérek, kézi isora átállítom, manuál zár/rekesz (ezt is korrigálgatni kell időnként), és képenként utómunkázni?
Ez mennyivel jobb mint DR Auto, esetleg ez shadow-1 -el és 1/3 alexpóval kombinálva (X30nál ez általában jó eredményt hoz)? Vagy csak lusta f.. vagyok, és nem akarok gépet buzerálni fotózás helyett, meg gép előtt kornyadni utólag a kelleténél többet. :B

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9867) Mr.Zazi válasza madgie (#9862) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Igen nagy otlet :) mondjuk erre a frissitesre nagyon kivancsi vagyok.

(#9868) jmakk válasza madgie (#9860) üzenetére


jmakk
őstag

Ah so! Értem, hiányoznak már a jó üzletek. :DDD

(#9869) Aldaris


Aldaris
csendes tag

Próbálta valaki az X-T10-est a hétvégén?

(#9870) MC Pite válasza Aldaris (#9869) üzenetére


MC Pite
veterán

#9856

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9871) 3YEW válasza madgie (#9862) üzenetére


3YEW
tag

az már biztos, a két héttel a fw frissítés előtt, és eggyel a gari lejárta után... :) Egyébként én is kíváncsi vagyok mert magam is köztes állapotban vagyok, azon gondolkodom én is, hogy eladom a 23-ast, mert mióta x100 megvan nem is használtam...

T

(#9872) madgie válasza 3YEW (#9871) üzenetére


madgie
titán

Legrosszabb esetben nem viszik el... nosza, úgy sem járok rosszul, sőt :)

(#9873) arn válasza madgie (#9872) üzenetére


arn
félisten

Volt mar olyan dolog, amin nem buktal? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9874) madgie válasza arn (#9873) üzenetére


madgie
titán

12-ből egy általában pozitív :D

Másrészt ha ez annyira érdekelne, akkor szerinted X-T1-et vettem volna?

(#9875) madgie


madgie
titán

Ugorjunk inkább témát... és teret :D

(#9876) Suges


Suges
újonc

Sziasztok!

X-E2 frissítésről van valami biztató hír?

(#9877) Fandango válasza Suges (#9876) üzenetére


Fandango
veterán

Október-november környékén várható.

(#9878) MC Pite válasza Suges (#9876) üzenetére


MC Pite
veterán

Október, november. [link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9879) madgie válasza madgie (#9875) üzenetére


madgie
titán

Kaptok egy kenrokisat is, aminél sajnos túl hamar állítottam le az expozíciót, pedig érzésre jó lett volna, ha az autót hagyom közelebb jönni és nyom egy átlós flare-t a képbe. (tudom, unakmas, de szeretem a lens flare-t :D)

(#9880) jmakk válasza madgie (#9879) üzenetére


jmakk
őstag

Fajinak. Nem néztek még trafipaxnak? :)

(#9881) madgie válasza jmakk (#9880) üzenetére


madgie
titán

De, majdnem mindenki lassít :D

(#9882) Suges


Suges
újonc

Használja valaki az XF 55-200-ast hosszabb ideje? Nekem kb. 2 hónapja van meg, egyenlőre nagyon elégedett vagyok.

(#9883) Stauffenberg válasza jmakk (#9880) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egyszer egy autós megállt mellettem és megkérdezte miért mérünk civil ruhában és mennyit kell adnia, hogy töröljem a felvételt. :DDD

(#9884) lenan válasza Stauffenberg (#9883) üzenetére


lenan
aktív tag

mennyit kellett adnia?

(#9885) Parci válasza lenan (#9884) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9886) jmakk válasza Stauffenberg (#9883) üzenetére


jmakk
őstag

Na megvan a tuti tipp, hogy kell összeszedni a lét az áhított obikra! :DDD :C

(#9887) madgie válasza jmakk (#9886) üzenetére


madgie
titán

Mit gondolsz, honnan van nekem az 56-os? :))

(#9888) Stauffenberg válasza lenan (#9884) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Két kecskét és a középső lányát. :D

(#9889) arn válasza Stauffenberg (#9883) üzenetére


arn
félisten

o a baratsagos fajta - a masik, miutan rajott, hogy nem rendor vagy lehet nem lenne ilyen kedves :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9890) madgie válasza arn (#9889) üzenetére


madgie
titán

Lekopogom, eddig max kíváncsiak voltak az emberek, hogy mit csinálok.

(#9891) Stauffenberg válasza arn (#9889) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Fogtam már ki ilyet is, de igazából ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni. A magyarok általában véve baromi feszültek és a többség alig várja, hogy bármilyen apropóból megfojthasson valakit. Utcai fotót is inkább csak a turista övezetekben (Hősök tere - Belváros - Budai vár tengely) szoktam művelni, mert ezeken kívül túl gyakran megesik, hogy valaki normális kérés helyett rögtön "agyonverlek b*zdmeggel" indít.

(#9892) Elektrosokk válasza Stauffenberg (#9891) üzenetére


Elektrosokk
addikt

alig várom hogy valaki ilyen határozott és fenyegető megjegyzést tegyen, valszeg azt fogom érezni hogy veszélyben van a testi épségben ami azonnali reakciót kíván. :)

de pont az ilyen emberek miatt van elegem ebből az országból és sajnos a társadalmunk 60 százaléka már ilyen

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#9893) Stauffenberg válasza Elektrosokk (#9892) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pont erről beszélek. Ezek szerint te is csak az alkalmat várod, hogy végre beverd valaki arcát, csak kell egy jó indok.

(De valószínűleg ma kiégett az iróniadetektor áramköröm és valójában nem komolyan mondtad)

(#9894) lenan válasza madgie (#9890) üzenetére


lenan
aktív tag

a vidék még mindig más, innen nézve tök nyugis

(#9895) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Ha már megcsalnám a Fujit, akkor csakis a legdrágább prostival! :D Erre most sikerrel beindultam.

Ha lenne 1,07 millióm egy Sony RX1-re, akkor már simán ugranám és jöhetne egy Leica Q potom 1,29 misiért.

(#9896) arn válasza Stauffenberg (#9895) üzenetére


arn
félisten

nincsenek nagyobb kepek? :)

kicsiben tulelesitettnek tunik. a bokeh egesz fujis :D en nem vagyok tole seggre esve.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9897) Tempus_fugit válasza Suges (#9882) üzenetére


Tempus_fugit
tag

Én használom, ha ez segít valamiben.

(#9898) arn válasza Tempus_fugit (#9897) üzenetére


arn
félisten

obitesok lettetek :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9899) Tempus_fugit válasza arn (#9898) üzenetére


Tempus_fugit
tag

Sirrrály.

(#9900) mondomén válasza Stauffenberg (#9891) üzenetére


mondomén
őstag

Én is a vár környékén szeretek fotózni. Ha a belvárosba megyek, mindig van bennem egy alap fesz azzal kapcsolatban, hogy mit szabad és mit nem. Egyrészt az emberek mentalitása, másrészt a hülye törvény miatt. Nem tudok teljesen a fotózásra figyelni olyankor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.