Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) arn válasza madgie (#10049) üzenetére


arn
félisten

nemet ebayt nezd. viszont ha ramlicitalsz, megkereslek :D

bar ahogy az utobbi eladasokat nezem, az a multkori 170 eur szallitassal eleg jo ar volt...

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10052) madgie válasza arn (#10051) üzenetére


madgie
titán

Majd megveszed drágábban, tőlem :D (de amúgy nem találok most sem 200 alatt, licitest sem)

(#10053) arn válasza madgie (#10052) üzenetére


arn
félisten

addig jo :D irok privibe par tippet.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10054) Parci válasza #01758976 (#10043) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van ilyen kit?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10055) Dolphin válasza arn (#10053) üzenetére


Dolphin
tag

Hm, ez engem is érdekelne (: :R

(#10056) arn válasza Dolphin (#10055) üzenetére


arn
félisten

Semmi extra :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10057) #01758976 válasza Parci (#10054) üzenetére


#01758976
törölt tag

Tudtommal, nincs.

Viszont ha van valaki akinek erre fáj a foga és venne. Akkor én felajámlom, hogy megveszem én, használnám egy hétig, majd kis bukóval viheti. Az obi nagyon felcsigáz, a vázért már első blikkre is oda voltam. Itt tartok :C

Pedig x30 rulez.

(#10058) rbalint88


rbalint88
addikt

Még mielőtt rohantok az ebay-re: [link] nem az enyém, nem kell kirakni érte :)

(#10059) istvan170 válasza rbalint88 (#10058) üzenetére


istvan170
aktív tag

Én hirdetem, patika állapot, de fél éve nem volt a gépen, és nem is tervezem használni. Ráadásul a kis 16-50-et még nem próbáltam és érdekelne, hogy milyen. Nyaralásra pont jó lenne. A 18-55 volt, de az nekem nagy. Mindent megoldok szinte a kis fix27-tel, de már unom.

(#10060) madgie


madgie
titán

Az a kombó :DDD

Laurenz Vavrovsky képei és cucca, dzsásztforkopirájt.

(#10061) GOD_GOD


GOD_GOD
tag

(#10062) GOD_GOD válasza Mr.Zazi (#10024) üzenetére


GOD_GOD
tag

:)) :R Remélem úgy lesz!

https://goo.gl/Ytmk3k

(#10063) MC Pite válasza gorgo (#10047) üzenetére


MC Pite
veterán

Fotga; ezt az egy márkát találtam ami az olcsók között korrekt, nem foltos, sávos egyéb. 2/3-ig tesztképeken sem látok rendellenességet, max közelében a szélek kicsit sötétebbek/nem egyenletes, de hát ND400 körül én ritkán használom, az alsó felében meg tökjó...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#10064) jjeahh válasza MC Pite (#10063) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hú, ha ezt korábban tudom kértem volna tőled pár tesztképet, de mostmár mindegy, tegnap megrendeltem két darab hoya nd3-nd400 variable nd-t videózni, kb. 150 euróba fájt :N Ennyiért remélem kifogástalanok lesznek :B

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#10065) madgie válasza jjeahh (#10064) üzenetére


madgie
titán

Van Fotga Vari ND-m otthon, elég, ha annyit mondok, hogy a por eszi meg?

(#10066) Dolphin válasza madgie (#10065) üzenetére


Dolphin
tag

Nekem is van 2 Fotga, de a felső végállásokon kívül teljesen jók.

(#10067) madgie válasza Dolphin (#10066) üzenetére


madgie
titán

Hm, majd rápróbálok. Sanszos, hogy anno ráfogtam a lágyságot akkor is, amikor a 45/1.8 homályolt távolra.

(#10068) gorgo válasza madgie (#10065) üzenetére


gorgo
őstag

...eh, kár veszni hagyni, küldd el nekem! :-)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#10069) madgie válasza gorgo (#10068) üzenetére


madgie
titán

46 millis szűrő úgy se kell nekem semmire :))

De meg kell előbb keresni!

Szerk: tegnap ebayeztem egy SMC bevonatos 67-es ND1000-et 19 fontért :)

[ Szerkesztve ]

(#10070) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Nagyon elégedett vagyok az 50-230 II-vel! Pedig csak X-M1-en használom, de kellő odafigyeléssel, még futóversenyen is megállta a helyét. 50 mm-en nyitva jóval élesebb a 16-50-nél, de ami érdekesebb (persze, én marhára örülök neki), hogy 230-on nyitva is megfelelő élességet kapok képközépen, ami a kitobiról 50mm 5.6-on nem mondható el. A stabija nagyon durva. Szurdokban, félhomályban, magas pulzustól remegő kezet nagyon durván kompenzálta, mindig a helyére rántotta a képet.

Más: Volt most időm a Magas-Tátrában kicsit nézegetni az égboltot, azt hiszem kezd érdekelni ez a Sami 12. Ilyenkor egy kis türelemmel, egész jó dolgokat lehetne csinálni. Most csak a 16-50 volt nálam. Első ilyen próbálkozásaim.

16mm f3.5 ISO6400 15sec STD +1color +1sharpness sooc jpg

szerk: fúj! vagy a FastStone-os leméretezés vagy a PH vagy nem tudom mi, de nagyon eltaknyolta őket :(

[ Szerkesztve ]

(#10071) GOD_GOD válasza DonRazzino (#10070) üzenetére


GOD_GOD
tag

Nem tudod esetleg feltenni máshova, pl. valami tárhelyre és onnan megosztani? Érdekelnének!

https://goo.gl/Ytmk3k

(#10072) madgie válasza DonRazzino (#10070) üzenetére


madgie
titán

RAW-ban is megvannak? :) Ezzekben sok tartalék van ránézésre, szépen ki lehetne emelni a Tejutat.

(#10073) gorgo válasza DonRazzino (#10070) üzenetére


gorgo
őstag

jól sikerültek! Leginkább az az ütős benne hogy sooc jpeg. Mint mazsi is mondja, raw-ból azért lehet sokat javítani rajta, de így, kitobival, cool. No persze kellett hozzá hogy egy nagyon jó helyen legyen az ember, mármint messze minden településtől. Honnan lőtted őket? Gondolom közelben nem volt semmi, max 1 turistaház. Én majd aug-ban megyek a magas tátrába, ehh, állványt viszont neeeeem akarok vinni (és nem is viszek).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#10074) madgie válasza DonRazzino (#10070) üzenetére


madgie
titán

Egyébként ha nem STD színmódra állítottad volna, akkor még jobban "kiugrana" a kontraszttól a Tejút :) Szúrsz egy Velviát, leveszed a színhőmérsékletet picit és brutál szép lenne. (itt úgy sincs olyan az előtérben, amiből elvenne a plusz kontraszttal).

(#10075) gyorgyi84 válasza DonRazzino (#10070) üzenetére


gyorgyi84
tag

jok igy is,de egy pici utomunka meg kellene.

(#10076) sasa134


sasa134
addikt

megjelent az első használt X-T10 fecske a DSLR forum apróján, 770Euro a 16-50II KIT-ben [link]

Ez azért egész jó ár :)

Avanti Roma

(#10077) arn válasza sasa134 (#10076) üzenetére


arn
félisten

hasznaltan? ennyiert xt1et is kapsz szerintem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10078) rbalint88 válasza arn (#10077) üzenetére


rbalint88
addikt

7 expo után én nem mondanám használtnak a gépet :U és xt1-et obival biztos nem kap ennyiből.

(#10079) arn válasza rbalint88 (#10078) üzenetére


arn
félisten

ujnak se :) persze ez nyilvan nem er meg 30%ot.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10080) DonRazzino válasza madgie (#10074) üzenetére


DonRazzino
senior tag

gyorgyi84: Ahogy a panás ismerősömnek szoktam idézni az ősi mondást :D : "Fujim van, én nem rawozok." Pedig most kellett volna...

Viccet félretéve. Ezeken az egész napos túrákon (8-10 óra) még úgyis, hogy nem lövök minden jóra ami szembe jön, 70-120 képet csinálok egy nap. Mivel 11k expo után lassan megtalálom, mikor milyen színmód és jpg finombeállítás kell, így teljesen kiveszett a rawozós hajlamom. Napfelkelte, csoportkép stb. társainál szoktam egy F+RAW-ot nyomni, de most sikerült átsöröznöm ezt az igen fontos mozzanatot. Mindenesetre a Velvia -színhőmérsékletet megjegyeztem, legközelebb kipróbálom.

gorgo: Ezeket még nem is a Tátrából lőttem, hanem odafelé egy útszéli panzióból (ami egyébként a legkiválóbb a térségben). Azt már ne is mondjam, hogy az erkély muskátlis ládájába volt beleállítva a gép, teljesen felhajtott képernyővel :DDD Igaz, déli fekvésű volt az erkély, így a Szlovák Paradicsom egész területével segített minimálisra szorítani a fényszennyezést. A Tátrában, ha jó az idő, ennél tisztább eget is szoktam látni (évente 4-5-ször biztos megyek).

GOD_GOD: Otthonról felrakom majd valahova őket. Hova érdemes?

(#10081) madgie válasza DonRazzino (#10080) üzenetére


madgie
titán

Nem kőbe vésett szabály ez, de akkora kontrasztot dob a Velvia már magában, hogy kiugrik a képből a Tejút. Mellé még lilásít is kicsit az egen, ami szubjektív jól állhat neki. Ki kell ott helyben próbálni, melyik milyen, meg igen, RAW-t lőni. Aztán gépen belül később úgy konvertálod, ahogy akarod. És akkor lesz egy jó jpg-ed :) :)

(#10082) madgie


madgie
titán

Nem egy nagy kaland, de volt öt szabad percem (tudom, Parci, menjek segíteni térkövezni :D), összehánytam valami Lacásat :DDD
Na, granulál? :DD

[ Szerkesztve ]

(#10083) DonRazzino válasza madgie (#10081) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Okay, köszi. :)

Ez megéri egy húszasért?

Konica Hexanon AR 57mm f1.4
Serial: 7656913
Korának megfelelő állapotban, optikailag és mechanikailag kifogástalan + Konica/FX átalakítóval
21 000.- Ft Objektív külön 19 000.- Ft, Konica/FX átalakító külön: 4500.- Ft

Ilyenkor fénymérés van? Blendét, hogy kell állítani?

(#10084) madgie válasza DonRazzino (#10083) üzenetére


madgie
titán

Szerintem 20 sok érte.

(#10085) madgie válasza madgie (#10084) üzenetére


madgie
titán

Bár a fene tudja... csak egy f1.4-es üveg.

(#10086) Dolphin válasza DonRazzino (#10083) üzenetére


Dolphin
tag

Én 2 éve 17-ért vettem adapter nélkül.. szerintem kb reális áron van. :)

(#10087) GOD_GOD válasza DonRazzino (#10083) üzenetére


GOD_GOD
tag

Tárhely pl: dropbox.com, drive.google.com stb.

Minden FX váz mér fényt mindennel, amit ráteszel. Manuálissal egyből Aperture priority módban ugrik a váz, az obin rekeszelsz, az EVF meg szépen "utánvilágosodik"! :)

Megéri egy huszasért! Ha mégsem kéne kérek elérhetőséget, mert vinném! :DD

https://goo.gl/Ytmk3k

(#10088) GOD_GOD


GOD_GOD
tag

XF 27mm obik mennyiért mennek használtan?

https://goo.gl/Ytmk3k

(#10089) gyorgyi84 válasza DonRazzino (#10080) üzenetére


gyorgyi84
tag

én még Nikonos korombol megszoktam,hogy raw-ban lövök, igy maradtam ennél.Idöm és türelmem sincs hasonlitgatni a jpg és raw képeket.... szoval maradok a jol bevàlt modszernél. :)

#10082 madgie: Köszi, jo iràs ! ... kivàncsian vàrom milyen lesz , bàr én szinte soha nem lövök izgö-mozgo dolgokra, különben nem vettem volna Fujit :D .... valami màs emlitésre mélto dolog az uj fw-vel kapcsolatban ?

#10077 arn : +1

(#10090) GOD_GOD válasza gyorgyi84 (#10089) üzenetére


GOD_GOD
tag

pedig a jpeg-ben nyomni kevesebb utómunkával jár :D

https://goo.gl/Ytmk3k

(#10091) madgie válasza gyorgyi84 (#10089) üzenetére


madgie
titán

Túl sokat nem használtam még, esetleg az jó, hogy auto ISO és manuális blende/záridő mellett is megy az expókorrekció végre.

(#10092) jjeahh válasza madgie (#10082) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Bakker, ha ezek full méretben is élesek, akkor irigyellek, én a panával nem tudok ilyeneket lőni :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#10093) madgie válasza jjeahh (#10092) üzenetére


madgie
titán

Itt van egy jópár, ezek gépből kiesett JPG-ek.

szerk: szerintem az E-M1 tud csak ilyet MFT fronton.

[ Szerkesztve ]

(#10094) silmatauki válasza GOD_GOD (#10088) üzenetére


silmatauki
őstag

én itt 80-ért vettem (volt) topiktárstól, még fél év garival, tökéletes állapotban, mindenestül.

(#10095) jjeahh válasza madgie (#10093) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Picit furán vannak tömörítve, vagy a zajszűrés miatt életlenek, de azért látszik, hogy nagyjából betalált az af mindegyiken. A pana kontraszt af-el szembe szaladó kutyánál ez nekem sosem jött össze... igaz a g6-al nem próbáltam, de nem tűnik gyorsabbnak a g6 af sem a g3-nál. Ezek szerint ilyen témára mindenképpen pdaf kell :(

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#10096) DonRazzino válasza Dolphin (#10086) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Köszi a válaszokat mindenkinek!

Dolphin: És te elégedett vagy vele? Van esetleg egy-két ezzel lőtt képed?

(#10097) Dolphin válasza DonRazzino (#10096) üzenetére


Dolphin
tag

Már nincs meg, Pana G1-el használtam, tetszett a mosása, és éles is volt. Nemtudom milyen képe lehet APSC-n, de szerintem nem rossz.

(#10098) lenan válasza GOD_GOD (#10088) üzenetére


lenan
aktív tag

vidd el az enyémet, zsír új garival, kiben jött, nekem nem kell.

(#10099) madgie válasza lenan (#10098) üzenetére


madgie
titán

19 napja írtam egy privátot ezzel kapcsolatban, de ide is jöhet a válasz, ha van kedved meg ennyi idő múlva hozzá :D

(#10100) lenan válasza madgie (#10099) üzenetére


lenan
aktív tag

19 napja egy meglehetősen alacsony ajánlatot kaptam egy úrtól. Válaszoltam neki, nem tudtam hogy te vagy az. De ha tudtam volna, akkor is azt írtam volna:-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.