Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) Elektrosokk válasza arn (#10450) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ki akartam próbálni Én is a C1-et. a színprofilokat hol találni benne ?

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#10452) arn válasza Elektrosokk (#10451) üzenetére


arn
félisten

marmint a filmszimulaciokra gondolsz (provia, etc)? az csak az adobenal van.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10453) Elektrosokk válasza arn (#10452) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ahha, igen arra gondoltam. köszi.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#10454) Parci válasza madgie (#10449) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

holnap x30-asodom, majd elképzelem, hogy mi lett volna, ha már a régi adobéval is konvertálom a képeit :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10455) madgie válasza Parci (#10454) üzenetére


madgie
titán

Üdv a klubban... újra :D

(#10456) Parci válasza madgie (#10455) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kicsit vártam, amíg emészthetőbb szintre esik az ára. a mostani 130k körüli mínusz 15k kesbek már fájdalomküszöb körüli.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10457) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

X100 felhasznalokhoz szolnek.

Ti nem tapasztaltatok fenymeressel kapcsolatos anomaliakat?
(alulexponalja a fotokat A modban F2-nel szukebb rekeszeken)
autoISO-t hasznalok, a fenymeres tipusa mindegy.
AUTO modban nem jon elo soha.

mitol lehet?

[ Szerkesztve ]

(#10458) rbalint88 válasza eastsider (#10457) üzenetére


rbalint88
addikt

add el, fujjszar, 90-ért megveszem ;] :P

(#10459) jjeahh válasza eastsider (#10457) üzenetére


jjeahh
nagyúr

egy szó mint száz: expókorrekció :P

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#10460) 3YEW válasza rbalint88 (#10458) üzenetére


3YEW
tag

Pont ennyiért van az indexen...

T

(#10461) Novics


Novics
senior tag

Lehet már tudni valamit a 35/2 megjelenési időpontjáról, áráról? Nem találtam semmit. (Vagy csak nem jól kerestem. :B )
Szombaton voltam lagziba, és már piszkosul bánom, hogy nem vittem el a gépet. Igaz csak a 18-55 van még meg egy CZJ Biotar 58/2, de el tudtam volna szórakozni velük. Persze reggel dög meleg volt, nekem vonattal kellett mennem, semmi kedvem nem volt cipekedni. Meg nem is gondoltam volna, hogy ennyi lehetőségem lesz fotózni. Így jártam! De legalább nem kellett a gépre vigyáznom, ki lehett kapcsolni. :)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#10462) rbalint88 válasza 3YEW (#10460) üzenetére


rbalint88
addikt

Csak már nincs meg, beszéltem ma vele...

(#10463) 3YEW válasza rbalint88 (#10462) üzenetére


3YEW
tag

Túl jó ajánlatnak tűnt... :K
Más:
Közben ráizgultam a 16/1,4-re, így mindent ( majdnem :) ) áruba bocsájtott, ami nem hosszú és vagy nem fenyeros:) remélem nem bánom meg.

[ Szerkesztve ]

T

(#10464) Mr.Zazi


Mr.Zazi
tag

Pár kép a forróságból. X-T10, 35 1.4, CC :D

(#10465) rbalint88 válasza Mr.Zazi (#10464) üzenetére


rbalint88
addikt

gyáhájj, ne idegesíCCS! valahogy ki kell húznom karácsonyig a vétellel :D Kitaláltam, hogy a hosszú távú szett az X-T10+markolat, 16-50, 18/2, 35/2 lesz és mellé egy X100. Meg talán egy 50-230... :B

(#10466) nord_ válasza Parci (#10456) üzenetére


nord_
veterán

Jó az, nem fogod megbánni! :)

(#10467) Gondwana válasza rbalint88 (#10465) üzenetére


Gondwana
addikt

A 16-50-et nemészrevéve ugyanitt lennél X100t + wcl-x100 + tcl-x100-zal is, igaz, csodakövetőAF nélkül, mezei jòl hasznàlhatò AF-fel.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10468) Parci válasza Gondwana (#10467) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt meg egyszerűsítsük a két konverterrel, amik nagyok és fölöslegesek :DDD és kész is :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10469) Gondwana válasza Parci (#10468) üzenetére


Gondwana
addikt

Fotóztam már vele ballagást, lagzikat, szülinapokat, néha lehet, hogy könnyebben oldok meg ezt-azt ekv.28mm-en mint ekv.35-ön, de a wcl nélkül még mindig könnyebb, mint az ekv.50 nélkül lenne. Most a négy pici övtáska integrálását kutatom egy picit nagyobba.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10470) Parci válasza Gondwana (#10469) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, de ha tényleg kell a nagylátó, kell a normál stb., akkor azért valahol logikus egy cserélhető obis rendszer, azaz épp nem az x100, nem? :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10471) madgie válasza Mr.Zazi (#10464) üzenetére


madgie
titán

Csobbanjunk már le, unom, hogy reggel hatkor beindul a betonkeverő a szomszédban napok óta :D

(#10472) jmakk válasza madgie (#10471) üzenetére


jmakk
őstag

Ezt a problémát könnyen megoldja, ha az ember reggel 6-tól dolgozik. :)

(#10473) madgie válasza jmakk (#10472) üzenetére


madgie
titán

De nem oldja meg, ha pont akkor alszik.

(#10474) jmakk válasza madgie (#10473) üzenetére


jmakk
őstag

Nekem a szomszéd kőművese délután a probléma, mert nem tudok beállni a parkolóhelyemre miattuk.

(#10475) Mr.Zazi válasza madgie (#10471) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Maskent ma sem fogjuk kibirni, ilyenkor kotelezo valami vizpart. Szerencsere ez nekunk kozel van. Ma mindnki jol kapazkodjon meg a fenykepezogepeben, mert bazi meleg lesz/van. Es meg csak 8ora.

(#10476) rbalint88 válasza Gondwana (#10467) üzenetére


rbalint88
addikt

Nem a 16-50 a szűk keresztmetszet, hanem a manuálok, amit az x100-ra nem annyira tudok felcsavarni ;) a 16-50 pedig 30e+ a vázhoz képest, annyit nekem bőven megér, nyaraláson jól tud jönni.

(#10477) eastsider válasza jjeahh (#10459) üzenetére


eastsider
nagyúr

ez lehet a gond: [link]
Sticky Aperture Blades (SAB)

valaki volt mar vele szervizbe, kb mire szamitsak?

(#10478) Parci válasza Mr.Zazi (#10475) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem nagyon találták még fel az árnyékos vizet, az a baj :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10479) Mr.Zazi válasza Parci (#10478) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Ez is igaz. Akkor csak vízpart, napernyő, és bedobunk egy "jégessört" :D

(#10480) Gondwana válasza eastsider (#10477) üzenetére


Gondwana
addikt

Te ennek az ellenkezőjéről számoltál be!
A beragadó blendés X100 nem alulexponál, hanem túlexponál és nem csak blendeelőválasztásnál, hanem f/2.2-től mindig. Az tény, hogy default az X100t is jobb +1/3-on, de ha definíció szerint nézem szürkekártyához, akkor megint nem a gép a hülye, hanem a téma a világosabb.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10481) eastsider válasza Gondwana (#10480) üzenetére


eastsider
nagyúr

aakoszi.

ma kiprobalom.

szoval +1/3on erdemes hasznalni.

amit eszrevettem, hogy f/2on mindig jo kepet lo (kiveve persze ahol nem eleg a lehetseges minimum zarido, amint szukebb rekeszre tekerem (mindig A-ban fotozom) sotet lesz a kep. szinte mindig.
beprobalkozom tehat az +1/3-al.
egyebkent lehet csak nekem fura a fenymeres (spot/matrix) nikon utan, es ezt kell szokni...

[ Szerkesztve ]

(#10482) Parci válasza nord_ (#10466) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, meg is jött. sok minden tetszik, de két dolog eléggé zavar. az egyik, hogy az evf pupillanyílása p.csafüst, guvadni kell, hogy belásd jól (pedig marha jó minőségű). a másik a fogása, az x10 sokkal szellősebb, kényelmesebb volt, ezt már túlzsúfolták, húzza a kezet. kézben az x10 jobban esett, sokkal.

nyilván minden másban agyonüti (mínusz dr400 dinamika, de cserébe itt van felbontás).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10483) MC Pite válasza eastsider (#10457) üzenetére


MC Pite
veterán

Anomáliát nem tapasztaltam, de a filmesekhez hasonlóan toltam rá a korrekciót (pontosabban ezen gyakorolva pontosabban láttam mennyit kell filmesre, mert itt evf-en 1,5secre visszanéztem az elékészült képeket), nem volt olyan jó (vagy túl kis helyről és túl nagy súllyal vette középről a mintát) mint a későbbiek fénymérése.
Milyen zársebességet használsz auto ison?

szerk: Hmm, és azt nem vetted észre hogy nem lesz nagyobb a dof hiába rekeszelsz? Meg ugye világosabb lenne a kép ha beragad a lamella, mert azt hiszi hogy szűkebb mint a valóságban.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#10484) arn válasza Parci (#10478) üzenetére


arn
félisten

sajkodi strand

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10485) eastsider válasza MC Pite (#10483) üzenetére


eastsider
nagyúr

úgy néz ki SAB problémája van a gépnek :(

sztochasztikus a működése a blendének.. :(

12-es szériaszámú, ami hibás sorozatból való. hát úgynézki besz*ptam

ki tudja mire lehet számítani szervizben?

[ Szerkesztve ]

(#10486) Novics


Novics
senior tag

Elindult a vezérhangya, és csak nem akar leállni. :DDD
Most éppen egy 16-50, 35 kombón töröm a fejemet. Az I-es és a II-es között mi a difi? Az I-es 40 körül van a II-es 60. Jobb-e annyival, vagy csak az újdonság, meg a garancia miatt drágább?
Olvastam, hogy nincsen a 16-50-en rekeszgyűrű. Hogy megy a rekeszállítás, a hátsó tárcsával?

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#10487) Freddy76 válasza eastsider (#10485) üzenetére


Freddy76
addikt

Affene tudja, de amikor nekem fujival bajom volt, nem éreztem úgy, hogy gondot okoznék a szervizben... Ellentétben hasonló nikonos élményeimmel...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10488) rbalint88 válasza Novics (#10486) üzenetére


rbalint88
addikt

ha jársz bp feél, akkor adok kölcsön egy I-es verziósat. rekeszt a hátsó tárcsával állítasz igen.

(#10489) eastsider válasza Freddy76 (#10487) üzenetére


eastsider
nagyúr

bp-n melyik fuji szerviz ajanlott?

gondolom ez: [link]

a problema, hogy a gepem kicsit megviselt allapotban van.. viszont ez szeriahiba...

[ Szerkesztve ]

(#10490) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, ez az x30 kereső viszont igazi fujis, pazar. nehéz belátni, kár, hogy nem nagyobb és kényelmesebb a belépő pupilla (tojok a kisvakura, lehetne az egész helyett egy megakereső), de frankó. szépen letakaríthatóak az ikonok, gyors a frissítés, visszahúzhatók a színei. ja, és forog, ha forgatom a gépet :K

a menü az nekem teljes káosz, muszáj lesz átolvasni a használatit. de mindent összevetve sokat tudó gép ez, komoly.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10491) Novics válasza rbalint88 (#10488) üzenetére


Novics
senior tag

Szeptemberig most nem nagyon megyek arrafelé.
A hátsó tárcsával való blende állítás még jobban is hangzik, mint ez az elektronyos. Őszintén szólva én ezzel még a mai napig nehezen barátkozok. Nagyon könnyen eltekergetem.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#10492) madgie válasza Novics (#10491) üzenetére


madgie
titán

Én átraktam az első tárcsára :))

(#10493) Novics válasza madgie (#10492) üzenetére


Novics
senior tag

Ilyet lehet? :D Otthon meg is nézem, mert ez nekem eszembe sem jutott.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#10494) madgie válasza Novics (#10493) üzenetére


madgie
titán

Persze, ha két tárcsa van, akkor fel lehet cserélni a funkciójukat :)

Más: úgy tűnik, hogy az E-shutteres dinamikamizéria az Adobe programok sajátja. Ne kérdezzétek, hogy lehetséges ez, nem tudom.

(#10495) rbalint88 válasza madgie (#10492) üzenetére


rbalint88
addikt

nem kell felvágni, hogy olyanod is van :DDD X-M1-en van a hátsó meg a hátsó, arról nehéz átrakni ;)

(#10496) Ear001 válasza madgie (#10494) üzenetére


Ear001
addikt

Ez nagyon UFÓ dolog. Tipped sincs, miért lehet?

(#10497) madgie válasza rbalint88 (#10495) üzenetére


madgie
titán

Annál nem néztem meg, de az amúgy is buta, mint a kő :D

(#10498) madgie válasza Ear001 (#10496) üzenetére


madgie
titán

Nincs. A Fujirumorsos Ralf rákérdezett a Fujinál, de csak annyit írt, hogy szoftveres (Adobe) probléma. Vagy csak nem publikus, nem tudom. De alapból nem értem, hogy lehet ilyen különbség mondjuk műfényben, míg az Iridient Developer majdnem ugyanazt hozza a kétfajta zárral.

[ Szerkesztve ]

(#10499) Novics válasza madgie (#10494) üzenetére


Novics
senior tag

Jaháthogy én azt hittem - én kis butus -, hogy alapból átraktad a blende tekergetős funkciót előre, és nem az obin tekeregsz. De ezek szerint csak ennyi az annyi. Ez nem nagy szám! A K-30 is tudott ilyet. :P

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#10500) madgie válasza Novics (#10499) üzenetére


madgie
titán

Amit egy Pentax nem tud, az nem is létezik :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.