Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) mouser1 válasza Parci (#9398) üzenetére


mouser1
csendes tag

én 228-ért vettem januárban.

(#9402) ronson válasza Parci (#9398) üzenetére


ronson
őstag

Én a Fujifilm UK-tol vettem refurbished-et XC 16-50 es 50-230 obikkal £345-ert.

(#9403) Parci válasza ronson (#9402) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

remek, büszke vagyok rád ;], ám azt próbáltam felidézni, hogy itthon mennyi volt a hivatalos kifutó ára. 239e ft volt a kité (ettől még más adhatta és adta is picit olcsóbban).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9404) lugosi válasza Parci (#9398) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem emlékszem rá mennyi volt. Az a 240 reális lehet? Annyira jó az a 18-55? Ami nem lenne baj, ha vennék, nemigen kezdenék el obikat vásárolgatni hozzá, szerintem bőven elég lenne egy jó alapobjektív.

(#9405) kribe


kribe
őstag

DigitalRev videó is megjött a T10-ről.

[ Szerkesztve ]

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#9406) arn válasza lugosi (#9404) üzenetére


arn
félisten

Egy jo alap zoom, de olyan sokat ne varj tole.

Nekem hasonlo a velemenyem rola, mint a digitalreves csavonak :) A rendszer esszenciaja a fixekben van.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9407) arn


arn
félisten

De hogy a camerastoreos mennyire nem tud fotozni... meg a mi lelkes forumozo szintuktol is messze van. Jo hogy a vegen beraktak egy fotost :) jobban ossze is foglalta.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9408) FEDman válasza arn (#9406) üzenetére


FEDman
addikt

Azért ehhez hozzátenném, hogy egyrészt Kai sokszor direkt rájátszik a full sznob karakterre, másrészt nem, a videó elején nem egy XF 18-55-öt hagy ott fintorogva. :N

Az ott az olcsó nagyon műanyag rekeszgyűrű nélküli XC 16-50/3,5-5,6

Az X-T10-et árulják majd ezzel is, meg az össze nem hasonlíthatóan komolyabb fém/üveg XF 18-55/2,8-4-gyel is.

(#9409) lugosi válasza FEDman (#9408) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ő a camerastore-os tesztet mondta, akit te mondasz az a digitalrev-es ember.

[ Szerkesztve ]

(#9410) FEDman válasza lugosi (#9409) üzenetére


FEDman
addikt

Nem, nem arra írta.

Nézd meg arn-nak konkrétan melyik kommentjére válaszoltam és mit írt abban. Konkrétan azt is megjegyzi, hogy a "digitelreves csávóról" beszél. ;)

(#9411) jmakk válasza FEDman (#9408) üzenetére


jmakk
őstag

Pedig mennyire jó kis obi az a 16-50 is. Először az került hozzám a rendszerből és csak tágult a pupillám, hogy milyen fajin képe van. Ha palacsintában hozni tudták volna ezt, biztos meghagyom.

(#9412) arn válasza FEDman (#9408) üzenetére


arn
félisten

O egy showman, kb mint a jeremy clarkson. Sokat nem tudsz meg a geprol, de azt szorakoztatoan adja elo.

Tokmindegy melyik zoomrol van szo, a fixekhez hasonlo a viszonyuk. Nem rossz obi, csak eppen semmi sincs benne, amiert a fujit szeretem. Jol siketult obi, de azert egy kitobi.

Tudna vki rawokat feltolteni vhova a 27essel? :D

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9413) Stauffenberg válasza jmakk (#9411) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egyetértek, az XC 16-50 egyetlen baja a fényerő, egyébként képileg magasan túlteljesíti azt amit várna tőle az ember az eddigi "óccsóműanyagalapkit" tapasztalatok alapján.

Én a DOF karakterét is csípem, igaz a harmatos fényerő miatt nem sűrűn látod úgy igazából:

(#9414) arn válasza Stauffenberg (#9413) üzenetére


arn
félisten

Az 50-230 is nagyon jo az arahoz kepest.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9415) jmakk válasza Stauffenberg (#9413) üzenetére


jmakk
őstag

Csak egy baja van szegénynek, hogy a tartományában igencsak üdvözítő a fix lefedettség. Amúgy a párját (50-230) viszont meghagytam, kiránduláskor jól jön és nem húzza le a táskát sem.

arn: ja, néhol még (UK) bizonyos kitek mellé promócióban ingyen dobálták. Így sikerült nekem is beszereznem. Marad is.

[ Szerkesztve ]

(#9416) arn válasza jmakk (#9415) üzenetére


arn
félisten

mar kicsit en is banom, hogy eladtam... csak f1re kellett, de pl multkor az allatkertben jol jott volna. igaz, ez ket hasznalat per ev :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9417) arn


arn
félisten

az xt1 elhagyta az omdket a flickren :) de meg sem kozeliti az a6000et pl. talan most az a legpopularisabb milc. canon, nikon viszonylatban jo, ha bekerulnenek az elso huszba.

EOS REBEL T3i (EOS 600D, EOS Kiss X5) 3394
...
A6000 703
X-T1 560
E-M5 531
Alpha a7 516
E-M1 417
X100S 327
X-E1 289
E-M10 282
...
DMC-GX7 196

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9418) gyorgyi84 válasza arn (#9412) üzenetére


gyorgyi84
tag

A hetvegen tudok neked kuldeni,ha addig nem kapsz. Csak kuldj egy mailt v privit mert elfelejtem.

(#9419) szilu7 válasza arn (#9412) üzenetére


szilu7
senior tag

Itt találsz egy párat:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#9420) DonRazzino válasza Stauffenberg (#9413) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Sokszor agyaltam rajta, hogy upgradelem a 18-55-re, de pl tegnap 8 órát túráztam-másztam vele és olyankor nagyon értékelem, hogy milyen "műanyag kis vacak". És ahhoz képest, milyen jó! Igaz az 50 mm végén már kell fény kell neki, mert csak f8-tól kezd élesedni. Nem is beszélve azokról a nem ritka szituációkról, amikor marhára jól esik az a plusz 2 mm lefelé. Szeretnék 50-230-at is, de most már megvárom az új verziót.

(#9421) arn válasza szilu7 (#9419) üzenetére


arn
félisten

koszi!

(#9418) gyorgyi84: koszi neked is :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9422) arn válasza szilu7 (#9419) üzenetére


arn
félisten

egesz jo kepe van. gyujtok meg parat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9423) MC Pite válasza FEDman (#9345) üzenetére


MC Pite
veterán

"Szerintem elég lesz majd egyszer kézbe venned az X-T10-est, belenézel a keresőbe és rájössz, hogy..." a fenébe, ugyanakkora a gui mint az X-T1-nél, csak kisebb a keresőkép. Amilyen letisztult elsőre, annyira kényelmetlen nekem egy idő után, főleg ha az E2 után veszem kézbe. [X30, de úgy tűnik azonos a kereső.]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9424) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

De jó kis kompakt lett ez a 35-ös. Várom!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9425) Fandango válasza DonRazzino (#9424) üzenetére


Fandango
veterán

Meg a WR jeloles is rajta van! De addig ne gondoljuk tul amig bovebb info nem lesz rola, mert lehet, hogy csak egy mockup obi.

(#9426) FEDman válasza DonRazzino (#9424) üzenetére


FEDman
addikt

Tényleg cuki lesz az új 35-ös.
Az XF 100-400 meg maga a brutalitás! :DDD

Fandango
Nem is kérdés, hogy ezek még mind csak kiállításra szánt mock-up verziók. Ezekben még rendes üveg sincs. Ez leginkább abból látszik, hogy nem csillog rajtuk a tükrözésgátló bevonat. :)

[ Szerkesztve ]

(#9427) rbalint88


rbalint88
addikt

Hi all!
Jelenlegi setup Pana GX1+20/1,7. Tervezem leváltani egy keresős váz+fényerős zoom kombóval. Pana GH3+12-35/2,8-ban gondolkodtam, plusz megmaradna a húszas, mert kicsi és jó képű. DE! Jött ez az aljas X-T10 és erősen elkezdtem agyalni rajta, hogy vajon nem járnék-e jobban vele és a 18-55/2,8-4 obival? Nyilván ki kell próbálni a fogást és az AF-t, de pusztán a képminőségre szorítkozva mi a vélemény? Még az is lehet, hogy a 20/1,7-et is becserélném egy 27/2,8-ra, hogy ne legyen két rendszerem :)
Ja, volt Fujiból XF1-em, szerettem a képeit :))

[ Szerkesztve ]

(#9428) jjeahh válasza DonRazzino (#9424) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A fogása nekem valszeg nem tetszene, de ezzel az obival elképesztően szexi :DD Olyan mint egy jupiter-8 :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#9429) arn válasza rbalint88 (#9427) üzenetére


arn
félisten

A 18-55 nem pro zoom :) messze nem karcol ugy, mint a 20as. A stabilizalt 20 1.7 baromira hianyzik.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9430) arn válasza FEDman (#9426) üzenetére


arn
félisten

Ararol tudni vmit? Olcsobb fixek johetnenek :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9431) FEDman válasza jjeahh (#9428) üzenetére


FEDman
addikt

No igen, a G3 meg valószínű túlzottan műanyagos lehet, hallottunk már hasonlókat mantrázni. :DDD

Viccet félre téve szerintem megint rosszak a megérzéseid, ez az X-T10 szerintem sokkal jobb lesz majd a valóságban kézbe venni, mint azt most gondolod. A Pana G3 fogásával gondolom nincs komolyabb bajod. Az X-T10 ahhoz lesz hasonló, csak mivel magasabb a markolata így annál sokkal kellemesebb, jobb lesz.

Az általad emlegetett GX1-nél meg pláne sokkal jobb lesz a fogása. A GX1-gyel az a baj, hogy egyrészt szörnyen alacsony, másrészt marha vékonyra is vették. Még a GF1-nél is lényegesen laposabb.

Ezek apróságoknak tűnhetnek, de az ilyen féltégla vázaknál a markolat vastagságánál és magasságánál pár mm +/- is rengeteget tud számítani. Az új Fuji meg szerencsére mindkét szempontból jól áll. :)

(#9432) jjeahh válasza FEDman (#9431) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Persze, lehet, hogy tévedek és a magassága sokat javít a fogásán, bár nekem általában az alacsony vázakkal sincs gondom, viszont a középre tolt bajonettet és rövid markolatot nem szeretem. Egyrészt szorongatni kell az ilyen vázakat, nincs hely ahol kényelmesen kinyújtsam az ujjaimat, másrészt miközben az obit tartom bal kézzel, sérti a váz a csuklómat. De ismétlem, lehet, hogy tévedek, főleg hogy nem fogtam x-t10-et, nameg nekem amúgy is mindegy, valszeg sosem lesz x-t10-em :D A pana g3 meg tegye fel a kezét, aki szerint képeken nem néz ki műanyagosnak :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#9433) FEDman válasza arn (#9429) üzenetére


FEDman
addikt

A Fuji XF 35/1,4 is messze nem karcol úgy, mint a 20/1,7 és mégis imádjuk. ;)

Sőt én többek között pont azért szeretem mert nem olyan durva darabos a képe, mint a Panának.

Ami az XF 18-55-öst illeti, szerintem elég igazságtalan vagy vele. Persze nincs olyan izgalmas képe, mint az f1,4-es fix Fuji obinak, na de ez meg nagyjából minden zoom obiról elmondható. A szóban forgó Pana 12-35/2,8 például még rosszabb ilyen szempontból, sehol sincs egy jobb fix nyújtotta élményhez képest.

Így viszont ha valaki zoom obit keres magának, akkor ezzel nagyon nem lesz ám kisegítve. :)

(#9434) FEDman válasza jjeahh (#9432) üzenetére


FEDman
addikt

A féltégla vázak fogásának megvan a maga lélektana. :DDD

A kiálló résznek például meglepően kevés szerepe van. Leginkább csak arra kell, hogy jobb kézben lóbálva ne érezd azt, hogy kicsúszik a kezedből. Fotózás közben az ilyen vázak kiálló részére nem markolsz rá, így fogás szempontból a váz magasságának és szélességének van igazán nagy jelentősége.

Ha nem elég magas (és nem pille könnyű a cucc), akkor könnyen jön a kicsavarodik a kezemből érzés.

Egy bizonyos minimális vastagság meg azért kell, mert egy bizonyos szint alatt, ha túl vékony a váz, akkor görcsössé válik annak a fogása.

Összedobtam az alábbi két képet a vaku saru alapján méretarányosan.

Persze az egyiket egy férfi, a másikat egy nő fogja, de ahogy elnézem jelen esetben utóbbinak semmivel se kisebb a keze.

Ez a kép elég szépen visszaadja szerintem, hogy mennyit számít egy ilyen váznál a magasság és a kellő vastagság. A Panás képre csak ránézek és begörcsöl a kezem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9435) jjeahh válasza FEDman (#9434) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezen a képen tényleg sokkal jobbnak tűnik :K De félreértés ne essék, ez nem előítélet volt, csupán feltételezés. G6-al nincs ilyen markolós kép? :D Én eddig annak találtam a legjobbnak a fogását az összes gép közül amit próbáltam.
Ez az x-t10 amúgy nekem is nagyon szimpi, csak na, egy rendszerbe már bevásároltam magam, meg fujira még mindíg nincs gyors, viszonylag kis méretű olcsó portré fix.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#9436) Freddy76


Freddy76
addikt

Az a helyzet, hogy - ciki, nem ciki - nekem ez az X-T10 határozottan tetszik. Már első látásra is tetszett. Az a kérdés, hogy a felpattanó vakut lehet-e felfelé fordítani. A a képek alapján fogalmam sincs, de inkább arra tippelnék, hogy nem. Pedig ez hasznos az X-E2 esetében...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9437) FEDman válasza jjeahh (#9435) üzenetére


FEDman
addikt

Bőrtokban is sokszor nem csak a jobb tapintás miatt lesznek kellemesebbek ezek a vázak, hanem mert úgy a vastagabbak és magasabbak is lesznek kicsit, ami jót tesz a fogásnak.

Volt kezemben G6 is. A szörnyű anyaghasználatot leszámítva nekem is tetszett a fogása. Az új Pana G7-nek viszont nekem így ránézésre elég kétesélyes a markolata. De éppen ezért arról nem is mondok véleményt, amíg magam ki nem próbáltam. :)

(#9438) szilu7 válasza arn (#9422) üzenetére


szilu7
senior tag

Jó ám. Sokáig csak az az egy obim volt. A 35-ös óta viszont kicsit hanyagolva lett szegény. Kölcsön is adhatom. Ha érdekel, keress privátban.

(#9439) FEDman válasza Freddy76 (#9436) üzenetére


FEDman
addikt

Sok baja van X-T10-nek, de a legnagyobb, hogy nem figyel itt mellettem egy. :DDD

A vakuja sajnos 100% hogy nem forgatható felfelé.

(#9440) madgie válasza Freddy76 (#9436) üzenetére


madgie
titán

Nem ciki az. A gyorsabb kártyakezelés - nagyobb buffer testvérpáros az, ami lényegesen jobb a T1-ben, de az meg nem fontos neked (nekem se nagyon).

Szerk: meg persze az EVF. Az neked nem akkora érvágás az X-E2 után.

[ Szerkesztve ]

(#9441) arn válasza FEDman (#9433) üzenetére


arn
félisten

hogy egy adott obitol mit varok el, az szamomra mindig azon mulik, hogy mire hasznalom, illetve hogy a vegeredmeny egeszeben milyen. nem erdekelnek a pixelbubolasok, es a reszletek - az erdekel, hogy monitor meretben milyen ranezni az elkeszult kepre.

20 1.7 - mindenes kirandulos obi volt, a merete es fenyereje mellett nagy erenye volt szamomra, hogy oly vazon stabilizalt volt, igy statikus temakat olyan isoval lohettem meg, aminek szintjet valszeg a ff szenzorral sem ernem el. emellett szepek voltak a szinek, baromi kontrasztos, sok reszlet. varost, epuleteket fotozni idealis volt szamomra. emberekhez sose hasznaltam, ahhoz tul gyilkolos volt a kepe.

35 1.4 - csalad fotozasa, jo karakter, nagyon plasztikus kepek. a felbontasa masodlagos.

18-55 - mindenes obinak. a 14-150et es a 20ast akartam vele kivaltani. osszessegeben kepileg mihez all kozelebb? hat nem a 20ashoz... pixelbubolva hiaba ver koroket a turaobira, a kep egeszet tekintve hasonlo a vegeredmeny. funkcionalitasaban pedig sem a turaobi atfogasahoz, sem a fix rajzahoz es fenyerejehez nem merheto. gyk fel turaobi, fix nelkul. a reviewkbol vmi pro zoom kozeli eredmenyben remenykedtem, de nem jott be.

ugy latom tobb masik ember is ilyen mindenesben remenykedik penge keppel. erre irom mindig, hogy csalodas lesz. kit obihoz merten remek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9442) arn válasza jjeahh (#9432) üzenetére


arn
félisten

van hozza markolat. [link]

(#9438) szilu7: koszi, nagyon rendes toled, de "sajnos" becsben lakom.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9443) Freddy76 válasza FEDman (#9439) üzenetére


Freddy76
addikt

Dehogynem. Egyszer.

Madgie: nem mondtam azt, hogy venni is fogok :DDD . Persze azt sem, hogy nem...

Szerk.: Arn-nak nem az a baja, hogy iszik, inkább az, hogy nem...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9444) madgie válasza arn (#9441) üzenetére


madgie
titán

Hallod, mit iszol? Az nem a 18-55 baja, hogy azt tudja, amire tervezték és rá van írva.

(#9445) arn válasza madgie (#9444) üzenetére


arn
félisten

szvsz nagy a szoras az egyes dbok kozott... vmelyik reviewban szep rajza van, vhol meg total atlagos. az enyem is az utobbi korbe tartozik. nemtom a fuji milyen peldanyokat kuldott szet tesztelesre, de a piacon forgo darabok nagy resze tuti nem olyan. mindenki megveszi lelkesedve, aztan az aproban kot ki olcsoert. vajon miert?

vmelyik oldalon voltak fenn rawok anno, mielott megvettem csodalkozva ra is kerdeztem itt a forumban, hogy mitol ilyen gyengecske ez, amikor mashol meg agyon van ajnarozva. pedig kb az a valosag.

volt olyan teszt is, ahol a 27est is lepipalta - amit kaptam rawokat, ott meg nagyon nem ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9446) FEDman válasza Freddy76 (#9443) üzenetére


FEDman
addikt

Nem csirke ez, hogy kitekerd a nyakát. :DDD

(#9447) madgie válasza arn (#9445) üzenetére


madgie
titán

Írtál egy fél oldalt, amiből szintén nem tudtuk meg, miért rajzolna úgy, mint egy karakteres fix és miért nem túraobi, ha csak 18-55 van ráírva szerencsétlenre.

Ez egy alapzúm. Ha úgy tetszik, kit. Azok közül meg az egyik legjobb. Ennyi. Kár más elvárásokat támasztani felé.

(#9448) arn válasza madgie (#9447) üzenetére


arn
félisten

en mast irtam? egy jo kitzoom, nem tobb.

a tesztek alapjan masok voltak az elvarasaim (a szerenyebb atfogasert lenyegesen jobb kep), es nem szeretnem ha mas is ebbe a hibaba esne.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9449) rbalint88 válasza arn (#9429) üzenetére


rbalint88
addikt

Nem is azt várom, hogy úgy karcoljon, mint a 20-as, ezt csak te akarod belemagyarázni.
Pana 12-35, Oly 12-40 minőségét kellene hoznia a 18-55-nek.
20-as helyett a 27-es palacsintát nézegetem, szerintem ezekkel kész is lennék. A 20-asban sem azt szeretem, hogy borotvál, inkább a kontrasztossága jön be.
A zajosodás minőségét kivéve (sok a színzaj, csúnyán granulál) a GX1 képminőségével is tök jól elvagyok. Stabira annyira nem vagyok ráfeszülve, inkább legyen fényerő.

(#9450) FEDman válasza rbalint88 (#9427) üzenetére


FEDman
addikt

Ha nem fontos a videó, akkor számomra nem lenne kérdés, hogy a kettő közül melyiket választanám. :DD

De ez persze én vagyok, hogy konkrétan neked melyik lenne a jobb, azt nem tudom.

Ami az említett két zoom obit illeti, az előzményekre való tekintettel a képminőségről már inkább nem is mondanék semmit. Tele a net képekkel, mindkét obival, szerintem el tudod dönteni te is mennyire tetszenek ilyen szempontból.

Amiről viszont még nem nagyon volt szó, hogy építési minőségben mekkora a szakadék a két zoom között. Szubjektív minőségérzetre ég és föld a kettőt kézbe venni.

A Pana 12-35/2,8-at nem olyan régen fogtam először a kezemben és totálisan ledöbbentem rajta. Ha nem lett volna semmi felirat azt mondom egy korrektül összerakott műanyag kit obi. Azért ez egy kicsit gáz. Egy ilyen kategóriás méregdrága obit már legyen élmény kézbe venni is, de ezt a Pana számomra megleő módon egyáltalán nem hozta.
A Fuji XF 18-55 ennek az ellenkezője. Annak ellenére, hogy csak egy korrekt árú kit obi, élmény már csak a puszta kézbevétele is. Még a zoom és élességállító gyűrű is fém rajta. Mechanikailag meg jobb még az XF 35/1,4-nél is. Az rekesz állító gyűrűje is sokkal minőségibben jár.

Hogy a fogás és AF sebesség szempontjából megfelel e számodra az X-T10 azt igazából csak te tudod majd eldönteni. Mivel ez nem a legdrágább Fuji váz így szerintem hamarosan lesz belőle kipróbálható több boltban is. Ha érdekel akkor érdemes lesz majd valahol élőben kézbe venni egy kicsit. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.