Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10251) madgie válasza jjeahh (#10250) üzenetére


madgie
titán

Dehogy, ezek csak valami szemre belőtt régi dolgok.

(#10252) jmakk válasza madgie (#10246) üzenetére


jmakk
őstag

Ez nem túl jó hír azért. Ha a face AF be van kapcsolva, lehet választani, hogy eye AF legyen vagy ne legyen?

(#10253) Rhia


Rhia
csendes tag

Üdv az uraknak!
Egy apró dologban kérek segítséget. X-T10-re honnan tudnék szert tenni műanyag vakusaru védőre? Gondolom, ugyanaz a mérete, mint az X-T1-nek.
Köszi!

(#10254) MrChris


MrChris
nagyúr

A 27/2.8 xe1 vázon képminőségben, fókuszsebességben hogyan viszonyul a m4/3-os 20/1.7-hez? Mert kb pont a párjuk egymásnak, látószög, dof eredmény. Karcol úgy nyitva is, gyorsabb nála?

(#10255) Gondwana válasza Rhia (#10253) üzenetére


Gondwana
addikt

Sonyt kivéve minden gyàrtó ISO szerinti középérintkezős vakupapucsot és vakutalpat hasznàl, tehàt elvileg bàrmelyik jò rà, még a nem tùl praktikus vìzszintező buborékosok is

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10256) faki_ válasza Rhia (#10253) üzenetére


faki_
senior tag

(#10257) madgie válasza jmakk (#10252) üzenetére


madgie
titán

Persze, akár ki is kapcsolhatod az Eye AF-et. Úgy nem próbaltam, milyen pontos, de annak idején az X-A1-en az 56-tal azzal sem volt túl penge.

Marad a kézi fókuszpont-választás.

(#10258) Parci válasza madgie (#10257) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagy af-mókus lettél... lassan jöhet a nikon 1 j5 :DDD (chilla, az is szoní szenzor)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10259) madgie válasza Parci (#10258) üzenetére


madgie
titán

Van a kertben vakond, nem kell még mellé nikond :D

(#10260) konyi79 válasza Gondwana (#10255) üzenetére


konyi79
addikt

3 éve a sony leváltotta a minolta sarut, már az is szabcány középérintkezős.

(#10261) Parci válasza madgie (#10259) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg, az az egy nincs. van minden, de tényleg minden. pajzstetű, még a rohadt nyírfák is tetvesek, esküszöm én még ilyet nem láttam. legközelebb úgy költözünk valahova, hogy nem azt nézzük, hogy van-e elég szoba, jó-e a kéró, hanem megnézzük, jó termékeny-e a talaj :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10262) madgie válasza Parci (#10261) üzenetére


madgie
titán

Nálunk most a mentán lett valami sárga nyavalya ,a francba, pedig pont szezonja van.

(#10263) arn válasza MrChris (#10254) üzenetére


arn
félisten

Csak fenyeroben nem :) plusz nincs szenzorstab.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10264) MrChris válasza arn (#10263) üzenetére


MrChris
nagyúr

Panámban sincs :D

(#10265) Dolphin válasza arn (#10263) üzenetére


Dolphin
tag

Amit az üvegen veszít fényértéket, ISO-ban visszanyeri a rendszerrel... persze itt az üvegekről volt szó. :)

[ Szerkesztve ]

(#10266) arn válasza Dolphin (#10265) üzenetére


arn
félisten

Nem hinnem, a mai szenzorokban nincs ilyen differencia, raadasul ahogy a fuji kezeli a dinamikat, meg tartalek sincs benne, hamarabb ellaposodik a kep, mint mftnel, ha noveled az isot. Nem marad olyan plasztikus, amiert szeretem a fuji kepet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10267) madgie válasza arn (#10266) üzenetére


madgie
titán

Micsinász?

(#10268) arn válasza madgie (#10267) üzenetére


arn
félisten

Mivel mit csinalok?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10269) madgie


madgie
titán

Megjött a Camdiox SMC ND1000-em (67 millis), még csak szemmel próbálgatom, de baba cuccnak tűnik. Finomabb, kevésbé robusztus a felépítése, mint a régi B+W-nek.

(#10270) jjeahh válasza madgie (#10269) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hm ez jobb mint a hoyák? Mert az ára ahogy nézem kb. ugyanannyi

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#10271) MrChris válasza arn (#10266) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem pedig azt tűnt fel kizárólag képek jpg/raw alapján hogy a m4/3 (de tulajdonképp más rendszereknél is) iso emeléskor 1200-1600 tól kezdenek elmászni a színek, nincs igazi szürke, minden 'színesedik', de a színek is csúsznak, változnak. G6 és hasonszőrű társainál eléggé jellemző. Az új sony szenzor széria persze jobb, de az is inkább csak egy lépéssel jobb. Ez zavar a legjobban, nem az általános zajuk. A fujinál ezt alig látom. Meg a posterize effekt is alig jelenik meg. Pedig azt szintén észrevenni magasbiso-n ff-gépeknél is.

(#10272) madgie válasza jjeahh (#10270) üzenetére


madgie
titán

Nemtom, ez futott szembe velem az ebay-en, 15 fontért hoztam el licittel.

(#10273) jjeahh válasza madgie (#10272) üzenetére


jjeahh
nagyúr

na, ennyiért már jóval olcsóbb, mint a hoya :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#10274) Dolphin válasza arn (#10266) üzenetére


Dolphin
tag

A dinamikában tényleg durván elmarad tapasztalat szerint is (E-M1 vs X-T1), ISO-ban viszont megvan azaz előny.. (: csúnya is lenne kijelenteni, hogy közel hasonló technológiás érzékelőknél a nagyobb felület nem előny zaj szempontjából. A bayer-szűrőről jelen esetben nem is beszélve...

(#10275) madgie válasza Dolphin (#10274) üzenetére


madgie
titán

Heti rejtvényünk következik: ha tapasztalataim szerint a Sony A7II finoman szólva sem ver oda durván dinamikában egyik Fujinak sem, akkor ha ugyanezeknek a Fujiknak durván odaver az E-M1, akkor végső soron az MFT szenzorok ugyanazt a szintet hozzák negyedakkora területen? :D

(#10276) jjeahh válasza madgie (#10275) üzenetére


jjeahh
nagyúr

van egy olyan érzésem, hogy a jpg-k lecsapott feketéje csapta be a kollégát

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#10277) madgie válasza jjeahh (#10276) üzenetére


madgie
titán

Nincs is azzal semmi gond, az tényleg agresszív kicsit. Ráadásul Lightroomban az X-T1 profilok pocsékra sikerültek, még a gyári jpg-nél is többet csapnak le (az X-A1 profilok például pontosabbak).

(#10278) Parci válasza madgie (#10275) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

különös tekintettel arra, hogy gyakorlatilag egy tök azonos technológiájú szóní szenzor van mind a háromban :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10279) cdl válasza Parci (#10278) üzenetére


cdl
senior tag

Megesküdtem volna, hogy az EM-1- ben Pana sensor van.

(#10280) Parci válasza cdl (#10279) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg, lehet. a franc se tudja. látszik, hogy mennyire fontos még ez az egész szenzor téma a mai vázaknál :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10281) Elektrosokk válasza madgie (#10275) üzenetére


Elektrosokk
addikt

most cseréltem a sony-t meg a fujit egy olyra, remélem igazatok volt! ;]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#10282) Fandango válasza Elektrosokk (#10281) üzenetére


Fandango
veterán

Áruló! :DDD

(#10283) Elektrosokk válasza Fandango (#10282) üzenetére


Elektrosokk
addikt

persze poén volt, a fujit sosem adnám. :D :DD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#10284) madgie válasza Elektrosokk (#10283) üzenetére


madgie
titán

Mondjuk te ismered eléggé a Sony A7-et, meg a Fuji X rendszert is :K

Átnéznél a NEX topikba, m3ss topiktárs segge is elkezdett viszketni MILC témában, segíthetnél kicsit neki, mi meg hogy... tudtommal pont ezt a két rendszert nézte ki magának :)

(#10285) Elektrosokk válasza madgie (#10284) üzenetére


Elektrosokk
addikt

az előbb írt nekem privátot, Én nagyon szeretem a sony-t, de az A7 af rendszere nem gyors, viszont elég pontos. A7R meg A7s fókusza gyorsabb. Csak modell fotózásra használom, minden másra a fujit viszem.

A99 való neki, mert ahhoz vannak olyan fényerős zeissek amivel azt lehet kivitelezni amit Ő szeretne. (bár nem olcsó buli egy olyan obipark)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#10286) madgie válasza Elektrosokk (#10285) üzenetére


madgie
titán

És annak is pontos az autofókusza? Ugyanazért utálta meg a DSLR-t, amiért sokan közülünk (a megbízhatatlan AF miatt).

(#10287) Elektrosokk válasza madgie (#10286) üzenetére


Elektrosokk
addikt

A99 fókusza pontos e ? elég jó igen. Én imádtam a 6D-t. még most is hiányzik. bár nem tudom miért :D

pont a héten néztem a canonos képeim, elég laposak.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#10288) madgie


madgie
titán

Semmi művészi, csak egy kis felhőhúzás :)

(#10289) Elektrosokk válasza madgie (#10288) üzenetére


Elektrosokk
addikt

nagyon szép. jó utat! szlovénia nagyon szép hely, és ha szereted a borokat, feltétlenül kóstolj szlovén bort. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#10290) madgie válasza Elektrosokk (#10289) üzenetére


madgie
titán

Köszi, de majd csak bő egy hónap múlva megyünk. Addigra remélem megjön a step up ring is, hogy a 23-asra és az 56-osra is felmehessen az ND1000 :)

A borral sajnos nem vagyok kompabilis :(

(#10291) jjeahh válasza madgie (#10288) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha nem titok, hogyan fésülöd össze a 21 képet? :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#10292) madgie válasza jjeahh (#10291) üzenetére


madgie
titán

Dehogy titok: StarStaX. Itt most az average metódus hozta a kívánt eredményt.

(#10293) m3ss válasza Elektrosokk (#10287) üzenetére


m3ss
veterán

"pont a héten néztem a canonos képeim, elég laposak."
az biztos a canon miatt van? :D sztem uvegeknek, utomunkanak fenyeknek tobb kozuk van hozza.
v nemtom en alap kepeken nem lattam kulonbseget ugyanott lott d800, 6d kepek kozott. ok ha felhuzol rajta 3+ fe-t akkor canon sokkal zajosabb...de h laposak alapbol, en nem vettem eszre...

"Én imádtam a 6D-t. még most is hiányzik. bár nem tudom miért :D"
mit imadtal benne? van benne egy magas ison penge szenzor...ezen kivul. kezeles butitott, 1 crosstype pont.
ha ennyire hianyzik, benne vagyok egy par napos csereben :D

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#10294) jjeahh válasza madgie (#10292) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:R :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#10295) Parci válasza madgie (#10290) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig ott nem volna rossz rámenni a fehérekre... vigyél sok rennie-t, az mindent megold, borozásonként 3 ügyesen időzítve :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10296) madgie válasza Parci (#10295) üzenetére


madgie
titán

1-2 naponta gyomorsav-semlegesítőt szedek, a Rennie nekem csak cukorka :D

(#10297) Parci válasza madgie (#10296) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez azon felül értendő. tényleg csak cukorka, viszont a bor közben bevitt savat rögtön helyben semlegesíti. nem csodaszer, azért picit engem is felrúg a bor aztán egy-két napig (sok lesz a sav), de nélküle nem bírnék inni soha, vele meg igen. de sajnos nekem is érik egy újabb emozul-kör :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10298) madgie válasza Parci (#10297) üzenetére


madgie
titán

Meggyőztél, viszek magammal :) Szódabikarbóna is jó, nem? :DDD

(#10299) Parci válasza madgie (#10298) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de :DDD (ugyanaz)

az elsőt még a borozás elején szoktam bevenni, kb. a második pohár után. a másodikat a végefelé. a harmadikra meg sajnos este/éjjel lesz szükség

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10300) Elektrosokk válasza m3ss (#10293) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Pici volt, obikkal együtt.

a mostani felszerelés 3x akkora.

Köszi a lehetőséget. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.