Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) lugosi válasza Mr.Zazi (#10900) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Ja, vagy akkor a T lenne az elozo modell es akkor azt venned?"

Igen, egyik lehetőségként ez. Vagy ha annyival jobb lenne az új (pl optikai stabilizátor, vagy 1.4 fényerő), akkor kiizzadnám annak az árát.

Érdekes, hogy azt mondod hogy a t nagyobb mértékben jobb az s-nél, mint ahogy az s volt a simánál. A kereső annyival jobb?

(#10902) Mr.Zazi válasza lugosi (#10901) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Sajnos annyira nem ismerem az előd modelleket, (egyik sem volt) csak tesztekből és leírásokból tudom amit tudok. Az AF ről is azt olvastam hogy a T jóval hyorsabb az S nél, az S nem úgy az elsővel szemben. És tényleg gyors. Sokáig volt alkalmam T1 23 1.4 kombót használni, és hát nem tudnám megmondani melyik a gyorsabb. Talán a 23 1.4 a fényerő miatt gyorsabb gyenge fényben, sőt biztos. De gondoljunk csak bele mekkora jószág a 23 1.4, mondjuk teljesen nyitva is karcol, de nem tudom, hogy tudnák bele tenni az x100 ba ezt a fényerőt, úgy hogy közben kompakt maradhasson, és a képminőség se romoljon. Szerintem ezt nem nagyon lehet kivitelezni. De ha nem lesz fényerősebb az obi, akkor mit tesznek bele, hogy a népek azt vegyék? Nagyobb szenzor? Az se nagyon esélyes...

(#10903) lugosi válasza Mr.Zazi (#10902) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szenzor téren egyáltalán nem gondolkoztam, hogy fejleszteniük lenne érdemes valamit. Mindemellett természetesen tisztában vagyok vele, hogy a 100/s/t obija egy nagyon jól sikerült, kiváló darab, de mindig jön újabb.
Mintha a kezdeti 100s tesztekben azt mondták volna, hogy gyorsabb az AF, de lehet az is, hogy csak keverem már valamivel, illetve az is, hogy egy firmware update-tel megoldották a dolgot.
Ha vennék is, s alá azért nem adnám.

(#10904) madgie válasza lugosi (#10903) üzenetére


madgie
titán

Szerintem meg épp hogy a szenzoron kellene változtatni, gyaníthatóan pont az új Sony gépekben debütáló 24 megás APS-C szenzorra vár ki a Fuji. Az eddigi 24-es a NEX-eknél is egyes esetekben látható visszalépést eredményezett a 16-oshoz képest (szenzor széli felbontás és képhibák), mostanra viszont remélhetőleg nem csak DxO jellemzőkben ad majd előrelépést az űj szenzor.

Az objektív felőlem maradhat, az szerethető az X100-akban. Persze jöhetne portrévariáns is mellé, meg akár nagylátó is, de kevés esélyt látok rá.

(#10905) Mr.Zazi válasza madgie (#10904) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Akkor viszont biztos nem az x100 -ban fog debütálni egy új szenzor, hanem x-pro, x-t sorozatban, nemde? Ezt mondjuk időszerűnek érezném.

(#10906) Fandango


Fandango
veterán

Harry Potter te vagy az? :D

(#10907) konyi79 válasza madgie (#10904) üzenetére


konyi79
addikt

Nem a mundér becsületét akarom védeni, de az újabb 24-es szenzor képszéleit kicsit meg kell védjem. Egy ismerőssel egy nap fotóztunk egy helyen, ő NEX7-tel én A6000-rel. Kicsit elkunyerálta a 35f18-cat, én meg a képeit. Hasonlítgatva a képeket egyértelmű előnye van képszéleken az újabb szenzornak, még a különböző képek ellenére is feltűnt, valami más ott.
Ellenben zajkezelés lehet az, ami miatt szerintem nem váltott a Fuji. A pár fázis érzékelő pixelt leszámítva szerintem nemigen változott a 16MP szenzor NEX5N óta, szóval azt, meg a színszűrőt leszámítva igencsak ugyan arról a szenzorról beszélünk. A 24-es pedig szerintem a dxo adatok ellenére elbújhat a 16-os mögött. Lehet, kicsit lassabban kezd el zajosodni, viszont a 16-os még az 5N-ben is sokkal szebben szemcsésedik. Az X-Trans-nak pedig valószínűleg ez még jobban fekszik, ezért facsargatják ugyanazt a szenzort még mindig.

(#10908) madgie válasza konyi79 (#10907) üzenetére


madgie
titán

Jogos, én csak tesztek alapján ítélem meg a dolgokat (nincs 24 megás NEX-em), az meg sokszor száraz adat :) Meg hát a photozone is NEX-7-tel tesztel, ami ugye rendesen taknyol ebből a szempontból.

Lényeg a lényeg, igazából pont a magasabb felbontásra lenne igazán szüksége a Fujinak, az X-Trans-nak most ez az Achilles-ín (például a lomboknál).

[ Szerkesztve ]

(#10909) Mr.Zazi válasza Fandango (#10906) üzenetére


Mr.Zazi
tag

:C de mit hallgat mindenki? :F

(#10910) Fandango válasza Mr.Zazi (#10909) üzenetére


Fandango
veterán

Idegenvezetőt.

(#10911) gyorgyi84 válasza Gondwana (#10899) üzenetére


gyorgyi84
tag

Ez a TCL konverter mennyire vàlt be neked ?

(#10912) Mr.Zazi


Mr.Zazi
tag

Apropó, nincs valakinek elfekvőben betekerhető expo gombja, és vakupapucs grip? :))

(#10913) Gondwana válasza gyorgyi84 (#10911) üzenetére


Gondwana
addikt

Nekem nagyon. Persze, kompromisszumok vannak, pl. lehetne bajonett a menet helyett, akkor gyorsabb lenne a le-fölhelyezés, lehetne valami érzékelőpöcök, ami amgától profilt vált a gépen, nem kellene egy gyorsbillentyűt lefoglalni, meg hát sokat dob a gép térfogatára, de ezeket mind el tudom viselni. (Jó, persze, egy picit lágyabbnak tűnhet a képe, közel nem annyival, hogy engem zavarjon)
Legutóbb kazánokat fotóztam vele, de csak az előzőek vannak fent, amiket 7D + 4 vakuval lőtem, a kültériek még nincsennek. Asszonypajtás kézimunkáit is X100t + TCL + Nissin + Oly FL36R szettel fotózom (de azokat nem tudom linkelni, facebooktól távoltartási végzésem van).
Kb. 150-160€-ig ha találnék WCL-t is (ami jelenleg reménytelen ár), azt is megvenném, arra már itt figyel egy Nikon WC-E68 - ami minőségben messze-messze elmarad a nemrég eladott Pana DMW-LW46-tól.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10914) gyorgyi84 válasza Gondwana (#10913) üzenetére


gyorgyi84
tag

Köszi !
Gondolom akkor portréra is megfelelö !?!.... nyàr elején 2 fekete hasznàltat is talàltam persze most nincs egy se :((

" Legutóbb kazánokat fotóztam " ... kostolo is volt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10915) MC Pite válasza Gercsa (#10894) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha azóta nem leltél még válaszokra/nem próbáltál letölteni tesztképeket:
3-4 mpixel alá nem mennék vágásban semminek, így az E1 képével sem, azzal bő 50 milimétered van. 100hoz eszméletlen sokat kéne nesni.
Ha hiányzik a zoom, gyűjts 16-50-re, 50 körül mennek a kitből bontottak (vagy cserélheted a 27est is, kb másfélszeresét éri).
Lassabb a fókusz az E1-en mint az X30-on. E1 vs E2-utóbbi hasonló telejsítményű mint az X30.

gyorgyi84: Sok portré képet találsz a TCL-el; bár szerintem a kicsit tágabb, fekvő portrékra való inkább.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#10916) Gercsa válasza MC Pite (#10915) üzenetére


Gercsa
senior tag

Köszönöm.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#10917) arn


arn
félisten

jo fotok [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10918) lenan válasza arn (#10917) üzenetére


lenan
aktív tag

baromi jók, kösz

(#10919) gorgo válasza arn (#10917) üzenetére


gorgo
őstag

tényleg jók ezek a '70-es képek. Namég! (kapaszkodjatok!)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#10920) MC Pite


MC Pite
veterán

X100S-re trükközés hogy legyen CC mód(akinek mazsi módszere nem jó), illetve LR sharpening preset X-Transhoz: [link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#10921) madgie válasza MC Pite (#10920) üzenetére


madgie
titán

Ez ugyanaz, csak batch-ben. Jó cucc :)

(#10922) gorgo válasza madgie (#10921) üzenetére


gorgo
őstag

ha valakinek sikerül letölteni az a kis zip-et átdobhatná nekem is. Átalakítom XE1 > XE2 konverterre, megnézném, hogy műxik-e. thx :R

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#10923) Gondwana válasza gorgo (#10922) üzenetére


Gondwana
addikt

(vagyis a 12bit -> 14bit àtalakìtàst a LR lekezeli-e sajàt eszétől?)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10924) gorgo válasza Gondwana (#10923) üzenetére


gorgo
őstag

Nem, nem, előtte a mazsi féle trükköt vetem be: DNG konverzió, és aztán a kötegelt hexeditor.
Ami azt illeti már ki is próbáltam, de valami miatt a 3 bejegyzésből csak a legelsőt cseréli le, a maradék 2-t nem, így X-E1-ként ismeri fel továbbra is :((
Azért még futok vele kört!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#10925) DonRazzino válasza gorgo (#10924) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Mi a Mazsi-féle trück? Most raktam fel legújabb lightroomot, ne közvetlenül oda importáljam a raf-ot?

(#10926) madgie válasza DonRazzino (#10925) üzenetére


madgie
titán

Nincs abban semmi különös, DNG-be konvert után átírod a fejlécben a gép típusát hexeditorral.

Nem lesz tőle több adat, több bit, de lehet például Classic Chrome.

(#10927) gorgo


gorgo
őstag

Szóval, sikerült megcsinálni a kötegelt X-E1 >> X-E2 hacket ;] Iszonyat gyors!
Most már csak annak kell utánanéznem, hogyan lehet kötegelt .RAF >> .DNG konverziót csinálni, LR nélkül...

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#10928) 3YEW válasza gorgo (#10927) üzenetére


3YEW
tag

Adobe dng converter?

T

(#10929) gorgo válasza 3YEW (#10928) üzenetére


gorgo
őstag

az :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#10930) arn


arn
félisten

ezek csak szerintem, kommersz szar kepek? [link] meg kordokumentumnak is gyengek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10931) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Vajon az X-T10, miért csak jpeg onlyban enged ISO6400 fölé? Csillió teszt végigolvasása után ez az egy aggályom maradt, azt hiszem...

Diagram

Főként azt figyelembe véve, hogy túrákon, ahol akár napi 70-80 kép is készül, imádom, hogy pp nélkül is szépek a jpegek, de egy fontosabb eseményen, azért csak rawozik az ember, főleg ezeket figyelembe véve.

Jpeg
RAW(tiff)

[ Szerkesztve ]

(#10932) jmakk válasza DonRazzino (#10931) üzenetére


jmakk
őstag

X-E2-nél is így van. A kiterjesztett ISO-khoz (100, 12800, 25600) csak jpg módban férsz hozzá. Lehet az összes X-s gép ilyen. De ha erre pontosan kíváncsi vagy ne teszteket olvass, hanem a manualt.

[ Szerkesztve ]

(#10933) madgie válasza jmakk (#10932) üzenetére


madgie
titán

Minden Fuji X ilyen, a RAW nem megy a kiterjesztett érzékenységi értékeken.
Amúgy az e-shutter sem.

(#10934) neevous


neevous
tag

Hoztam nemi kepspammet nektek Isztanbulbol az X100-zal. :)

[link]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#10935) DonRazzino válasza DonRazzino (#10931) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Bocsi, mobilról nem jött össze a két link. Ezekről lett volna szó.

jmakk:. Ok. Én olvasok egy manuált, de az nincs benne, hogy életszerű körülmények között pl. félhományos templom, buli stb. mondjuk egy F2.8-at tudó üveggel vajon elég lehet -e ez moderált.mozgáshoz megfelelő záridőkhöz (1/100-1/125). Vagy akkor marad a szerény dinamikát tudó jpg...

(#10936) jmakk válasza DonRazzino (#10935) üzenetére


jmakk
őstag

Félhomályos templomban úgysem rohangál senki, a bulik illuminált hangulatához meg jól mennek a kicsit elmosott képek. :DDD
Komolyra fordítva a szót, nekem nem hiányoztak ezek a kiterjesztett iso-k még sehol. Amúgy meg a magas iso-n már a szenzor miatt is vesztesz a dinamikából, szóval a jpg már nem sokat ront ezen szerintem. Kell egy custom beállítást erre programozni és akkor pillanat alatt tudsz váltani, ha szükség lenne rá.

[ Szerkesztve ]

(#10937) madgie válasza DonRazzino (#10935) üzenetére


madgie
titán

Ez a szenzor pont ennyit tud :)
Ha nagyon akarod, akkor 6400-nál alálősz egy fényértékkel, majd rawkonvertnél visszahúzod azt az egyet. Az pont az lesz, mint ISO 12800. Ugyanez kettővel 25600. De vigyázz, itt már nagyon hirtelen romlik a képminőség/dinamika.

(#10938) jjeahh válasza neevous (#10934) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Je, de rég láttam új képet tőled :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#10939) DonRazzino válasza madgie (#10937) üzenetére


DonRazzino
senior tag

madgie, jmakk: köszi a válaszokat. Most vagyok rendszervál(asz)tás küszöbén. Imádom a Fujik kezelhetőségét, az ooc jpgeket, viszont a Sony A6000, még a szűkösebb obiválaszték mellett is, inkább tűnik svácibicskának (jobb AF+elég jó videó, fejlettebb(?) szenzor).

Eddig egy belépőszettem van: X-M1 16-50, 18, 27, 50-230II... akár mondhatjuk is, hogy a "legalja". Szeretnék most dönteni és egy rendszert építeni, mert ha a kívánt obikat lassan megveszem majd (XF16, 35, 56, 90) akkor már nehezebb nagyobb bukóval megúszni (és a nagy bukókra elég egy Mazsi egy topicba ;] :R )

Alszom még egy-kettőt a dologra. Sajnos a sok szempont között, az anyagi elég előkelő helyen van... :(

(#10940) jmakk válasza DonRazzino (#10939) üzenetére


jmakk
őstag

"XF16, 35, 56, 90"
Biztos, hogy az ár egy fontos tényező? Csak mert ennek az új árából már egész tisztességes használt kocsit kap az ember. :)

(#10941) DonRazzino válasza jmakk (#10940) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Nem tervezek ebből élni, nem sürget semmi. Ha évente egyre lesz pénzem, akkor sincs gond. Nem szoktam a cuccaimat sűrűn adni-venni. :-)

Szerk: És igen, új árából. Sajnos hozzá kell magamat szoktatnom a használt cuccok vásárlásához. De ahogy olvasom ez az obik piacán eléggé elterjedt dolog.

[ Szerkesztve ]

(#10942) FEDman válasza DonRazzino (#10931) üzenetére


FEDman
addikt

Egy nem létező problémán agyalsz. Ahogy madgie is mondja, a jelenlegi APS-C szenzorok már megfekszenek iso12.800 mellett. Azaz hiába van mondjuk iso12.800 Raw-ban is egy A6000-en, ha az olyan minőséggel párosul, ami az általad említett "fontos eseményen" amúgy is vállalhatatlan minőséggel párosulna.

Ilyen kiélezett helyzetben APS-C szenzoron iso12.800 helyett a fényerősebb fixekben van a megoldás kulcsa. ;)

(#10943) DonRazzino válasza FEDman (#10942) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Az is egy válasz a problémámra, hogy nincs is problémám. Én igazából ennek örülök a legjobban. :) Köszi :R

(#10944) gorgo válasza DonRazzino (#10935) üzenetére


gorgo
őstag

Azt tudtuk, hogy a jpeg szánt szándékkal bebuktatott Fuji esetében, így nem meglepő, hogy a SOOC jpeg dinamikája kaki. A raw kicsit meglepőbb, főleg az m43 szenzorokkal szemben. Amúgy meg kb. mindegy, hiszen ha valamiért szeretjük a Fujit, akkor azt a színei és üvegei miatt. Nem-e? Ha valakinek kevés 11-12 FÉ, van sok jó cucc a piacon!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#10945) gorgo válasza neevous (#10934) üzenetére


gorgo
őstag

Tényleg jó hogy újra képelsz! Milyen film-módban készültek?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#10946) neevous válasza gorgo (#10945) üzenetére


neevous
tag

Köszönöm! Ezek RAW-ok lightroomban előhívva.

Jópofák a jpegek, de a rawból szerintem sokkal többet ki lehet hozni, ha kicsit ráérzel.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#10947) arn válasza neevous (#10934) üzenetére


arn
félisten

Mi ott epp tavaly jartunk :) https://www.flickr.com/photos/kreativarc/albums/72157647559017230

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10948) TakiUZ


TakiUZ
tag

Egy kis Visegrád

(#10949) Fandango válasza TakiUZ (#10948) üzenetére


Fandango
veterán

Miert B&W?

[ Szerkesztve ]

(#10950) TakiUZ válasza Fandango (#10949) üzenetére


TakiUZ
tag

Én ilyen B&W mániás vagyok. Lehet depresszív vagyok :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.