Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) madgie válasza DonRazzino (#10200) üzenetére


madgie
titán

Stabil kézzel nincs gond, ha elég HP-t viszek magammal még ki is kapcsolom az OIS-t :D

(#10202) DonRazzino válasza madgie (#10201) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Új mértékegység szagot érzek: "Srácok! Hoztam 3,5 FÉ páleszt, ma jó esténk lesz." :C

(#10203) Gondwana válasza madgie (#10199) üzenetére


Gondwana
addikt

Nemá'! Neked a Barbi is megvót? (A többit olvashattuk itt, a fórumban is)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10204) madgie válasza Gondwana (#10203) üzenetére


madgie
titán

Egy Úriember ilyesmiről nem nyilatkozik.

Én meg az vagyok, az asszony leánykori neve Uri :D

(#10205) Novics válasza arn (#10197) üzenetére


Novics
senior tag

Na egen... ezen van az agyalás, mert a gyútáv bejön, viszont nem minden esetben elég, főleg ha céges eseményt kell fotózni, ott néha nem árt a nagylátó. Meg amúgy a 18-55-öt is szeretem, nagyon frankón össze van rakva, csak hát a kisördög. :B

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#10206) jmakk


jmakk
őstag

Technikai kérdés. Vajon egy közgyűrűvel megtoldott 56/1.2 képes fókuszt találni a közelpontján? Próbált már ilyesmit valaki? A közelpont környékén nyitva már így is papírvékony a dof, a közgyűrű meg még rátesz egy lapáttal. Vajon elhasal a kontraszt af már itt?

[ Szerkesztve ]

(#10207) madgie válasza jmakk (#10206) üzenetére


madgie
titán

Nincs közgyűrűm.

(#10208) MC Pite válasza jmakk (#10206) üzenetére


MC Pite
veterán

Működne, de sok értelme nincs. Kitobival is papír vékony a dof, nemhogy az 56ossal (ami rekeszelve kevésbé fincsi bukét adhat akár mint a 18-55). Plusz rengeteg fény kell a művelethez. 10es közgyűrűvel a max fókusztáv kb 35 cm, a minimum kb 20 cm (kitobival az uv szűrő koppanhat a témán).

Más téma; akik ebben most nálam jártasabbak, egy kb reális beárazást kérhetek a cuccokra?
X-E2+XF18-55 (garis olaszba), XF14, XF35, XF56; akkuk gondolom kb 2k/db, m42 adapter kb 3k, közgyűrű 5k?.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#10209) Fandango válasza Gondwana (#10203) üzenetére


Fandango
veterán

Azota en nyuzom Barbit. ;] :DDD

(#10210) madgie válasza Fandango (#10209) üzenetére


madgie
titán

Fura lesz vele kapcsolatban ezt mondani, de alapvetően szépen mos :D

(#10211) jmakk válasza madgie (#10210) üzenetére


jmakk
őstag

Sőt újabban állítólag már gyorsabban is. :DDD

(#10212) madgie válasza jmakk (#10211) üzenetére


madgie
titán

Akkor már ösztönösen harap, nem gondolkodik annyit? :)

(#10213) jmakk válasza madgie (#10212) üzenetére


jmakk
őstag

:)
Majd ha lesz egy kis időd, kicsit szöszölj már léci az új eye-AF-fel az 56-ossal.
Olvastam a dípírevjún egy kiábrándító véleményt, de lehet, hogy csak user error volt.

[ Szerkesztve ]

(#10214) madgie válasza jmakk (#10213) üzenetére


madgie
titán

Meglesem majd, bár azt hiszem, próbáltam már, és ha arcot érzékel, akkor élesre húzza.

(#10215) Mr.Zazi


Mr.Zazi
tag

:C

Ugyanitt X-T1 eladó. :D

A viccet félretéve nagyon jó a kis váz! Tényleg kicsi, a T1 mellett. Az összeszereléssel nincs gond, pöpecül össze van rakva, mint a többi Fuji váz szerintem. Az ezüst résznek kicsit olyan húszforintos műanyag érzete van, kíváncsi leszek, hogy kopik, ha meglesz addig. :)

Bekapcsolva ugyanolyan gyors, mint a nagy testvére, szépen teszi a dolgát, a menü majdnem ugyanaz, pár apró különbség van csak. Jó pár gyors gombbal kevesebbet kapunk, konkrétan egy maradt. Ami viszont nagyon tetszik, és látszik, hogy odafigyelnek a visszajelzésekre: a négyirányú gombok sokkal jobban kiemelkednek a vázból, sokkal könnyebb őket így használni. A kereső burkolata is jobb anyagból van, már nem gyűjti a koszt, mint a T1 esetében, mondjuk nem levehető, de nekem ez nem gond. Az SD kártya visszakerült az aksihoz, mint az E szériánál, tehát csak egy ablak van a vázon, az is olyan keményebb anyagból van mint az említett E sorozat ablakai. Én ennek is örülök, mert a T1 en cserélni kellett az egyik ilyen gumi vackot.

Ami még nagyon érdekes, azok a színek. Lehet, hogy tévedek, de nekem olyan mintha megint E1 es színeket látnék. Proviaban is, mintha nem lennének olyan kemények a színek, nekem a bőr tónusai is szebbek.

Most hirtelen ezzel tudok prezentálni:

X-T1 35mm @1.4

X-T10 35mm @1.4

[ Szerkesztve ]

(#10216) madgie válasza Mr.Zazi (#10215) üzenetére


madgie
titán

Gratula!

Az X-T1-be nagyon kéne a finomabb tónusú és tömörítésű JPG.

(#10217) istvan170


istvan170
aktív tag

Üdv Urak/Hölgyek!

XC 16-50-es objektívet szeretnék kicsit kézbe fogni, kipróbálni pár fotó erejéig! Ha lenne jelentkező Esztergom környékén 50 km-es körzetben, akkor egy 27-est tudok addig adni unaloműzés végett a kezébe. Jelenleg ez az egyetlen objektívem. Mellé még egy kávé/tea, alkeszoknak sör/fröccs lenne a felajánlásom :)

Előre is köszönöm!

(#10218) Parci válasza Mr.Zazi (#10215) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az evf itt is elfordítja a képét, ha portré állásba forgatod a vázat? másképp: a kereső tök ugyanolyan, mint az x-t1-é, csak kisebb?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10219) Elektrosokk válasza Mr.Zazi (#10215) üzenetére


Elektrosokk
addikt

tök jó, köszi. jó kis váz ez... gondolom iso-ban hozza azt mint az xt1

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#10220) Parci válasza Elektrosokk (#10219) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ugyanaz a szenzor van az összes fuji vázban (kivéve x-a sorozat), egy tesztben ezt a kérdést így ennyivel el is intézném :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10221) MC Pite válasza Mr.Zazi (#10215) üzenetére


MC Pite
veterán

[link] Én színeknél difit nem láttam, leginkább a sötét részeken láttam/látok(X30) eltérést.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#10222) Stauffenberg válasza Parci (#10220) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ja, de Jpeg esetén azért már lehetnek eltérések. A rendszer egyik alappillére csupán. :)

(#10223) Mr.Zazi válasza Parci (#10218) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Ezt az elforgatást nem is igazán értem, de persze normálisan látsz benne mindent, bárhogy forgatod. A kijelzők minősége ugyanaz mint a T1 ben. A kis kereső képe kisebb kicsit, de nem gáz. Az EVF auto fényerő meg csak hab a tortán.

(#10224) Mr.Zazi válasza Elektrosokk (#10219) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Biztos hogy ISO ban nem rosszabb, de lövök majd egy ISO-s tesztet.

(#10225) Parci válasza Stauffenberg (#10222) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

túl nagy különbségekre azért nem számítanék. lehet, hogy csiszolják a jpg motort, de azt meg illene odaadni fw updeátban a többinek is.

iRico: ne viccelj, az x-t1 egyik fő zsiványsága, hogy ha állóképet csinálsz, annak megfelelően feliratozza az evf-et. semmilyen más váz nem tud ilyet. az x-t10 tudja vagy nem?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10226) madgie válasza Mr.Zazi (#10223) üzenetére


madgie
titán

"Ezt az elforgatást nem is igazán értem"

Utolsó képet nézd: ha elfordítod a gépet portré állásba, akkor a kezelőfelület is vele fordul.

szerk: gondolom az EVF mérete miatt a Dual View nem megy neki, de az belefér.

[ Szerkesztve ]

(#10227) Parci válasza madgie (#10226) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na igen, így az igazán precíz. szóval ezekből melyiket tudja az x-t10?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10228) madgie válasza Parci (#10227) üzenetére


madgie
titán

Eleinte a Normalt használtam, mert a Fullt csak nehezebben láttam be szemüvegesként... de aztán visszakapcsoltam és hamar megszoktam a nagy méretet :))

MF-nél meg adja magát a Dual View.

Egyébként engem az újabb Fujinon objektívek push-pull húzogatós MF kapcsolója tud kikergetni a világból:

- ha nem húzod hátra, akkor nem megy az AF+MF mód, tehát nem tudsz belenyúlni kézzel az élességállításba,
- ha hátrahúzod, belenyúlhatsz, de az AF-Lock gombra nem megy MF módnál az instant AF,
- ha az AF után húzod hátra, hogy belenyúlj, akkor random elhúzza az élességet oda, ahol szerinte épp a fókuszgyűrű áll. Ami amúgy elektromos, tehát nem mindig ott áll, amit mutat, és nem mindig tekerhető el emiatt mondjuk a közelpontba. És mivel ott a távolságskála, ezért a keresőben le is szedi a visszajelzést, nehogy lásd, hol tart éppen.

Nem jellemző a Fujira szerintem a nyakatekert logikátlanság, de nekem ez az, nagyon az.

[ Szerkesztve ]

(#10229) Parci válasza madgie (#10228) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hehe, ha lenne x-t1-em, a normál módot le is törölném a firmware-ből :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10230) arn


arn
félisten

koveto fokuszra most mi a leghatekonyabb beallitas? 3x3 zona?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10231) madgie válasza arn (#10230) üzenetére


madgie
titán

Témafüggő.

(#10232) Mr.Zazi válasza Parci (#10225) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Ja így értem. Ha elfordítod portréba, elfordulnak az infók is. Dual megjelenítést nem tud.

Illetve most nézem miket tud:
MF -ben ha a hátsó tárcsát hosszan nyomom be, ezek között lehet választani:

-normál
-digitális osztott kép
-csúcs kiemelő fókusz

ha egyszer röviden nyomom a hátsó tárcsát, akkor belenagyít, és tekerve tovább nagyít.

[ Szerkesztve ]

(#10233) arn válasza madgie (#10231) üzenetére


arn
félisten

pl? :) rohangalo gyerek mellett rohadtul nem volt idom szorakazni vele.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10234) madgie válasza arn (#10233) üzenetére


madgie
titán

Rohangáló gyerekre jó lehet a zóna af. Ha homogén a háttér mögötte, akkor talán jobban rajta tudja tartani 5x3-mal, ha viszont becsüng ez-az (játék, másik kölök, stb), akkor a 3x3 célravezetőbb, mert kevésbé viszi el valami oda nem illő a ződnégyzeteket.

High Performance persze legyen bekapcsolva, meg lehetőleg az e-shutter se menjen, mert sorozatoknál az kakukk. Az arcfelismerő nem tudom, mennyire jó ilyenkor, gyanítom, hogy ha követő AF-en használod a gépet, akkor csak ront a helyzeten, ki kell kapcsolni azt is (nekem a mutatóujjamnál, elől lévő gyorsgomb Face on/off-ra van beállítva az X-T1-en)

(#10235) Elektrosokk válasza Parci (#10225) üzenetére


Elektrosokk
addikt

egy darabig eléggé kacorkadtam az xt1-el, de még drága nekem másodváznak, és mivel méretben akkora mint az A7 elvetettem a dolgot. Egyre inkább megszerettem az XE1/2 formavilágát, de ha ez az xt10 tényleg nem olyan nagy érdekes lehet. 3 dolog hiányzik nekem jelenleg, a cc, a jobb af, és a kihajtható lcd a fujiból.

nem mondom hogy nem kéne az xt1 keresője, de manuálra pöpec nagyon az a7 is :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#10236) arn válasza madgie (#10234) üzenetére


arn
félisten

Thx. A high performancenal arra a powersave opciora gondolsz? Az eshutter nekem autora van allitva, ugy is gond?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10237) madgie válasza arn (#10236) üzenetére


madgie
titán

Igen, ott kapcsold be. Nekem a kezdetektől be van.

ES+MS azt mondják nem jó, én nem tudom megerősíteni, manuálisan szoktam váltani köztük. Azt biztos, hogy C-AF-hez MS kell.

Ma lekövettem az asszonyt szembefutásnál az 56-ossal, futó emberhez sokszor elég a wide/tracking is (magyarul a CDAF is kellően gyors lehet ehhez), gyorsabb, kiszámíthatatlan témához viszont a Zone való (PDAF pontokkal).

A Fujirumorson azt irják többen, hogy a face detectiont is ki kell kapcsolni Zone C-AF-nél, mert akkor nem megy a fázis AF, de bevallom, ezt még nem néztem meg... eleve kikapcsolom olyankor az arcfelismerést, ne kavarjon be a lekövetésnél.

(#10238) arn válasza madgie (#10237) üzenetére


arn
félisten

Nekem is be van, bizonyos helyzetekben jol zabalja az akksit, de most ugysem hasznalom annyit a gepet. koszi a tippeket, majd menet kozben kialakul :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10239) madgie válasza arn (#10238) üzenetére


madgie
titán

Egyébként nekem az fura még, hogy relatív rég megvan az X-T1, timelapse-eztem meg csillagoztam is már vele nem egyszer, erre vagy két hete esett csak le, hogy tud olyat is, hogy csak az EVF működjön, de az is csak a proximity sensor-ra kacsoljon be. Magyarul megy a gép, jár a zár, de sem a kijelző, sem az EVF nem zabálja közben az akkut :)

(#10240) silmatauki válasza madgie (#10239) üzenetére


silmatauki
őstag

Jaja, és ez az X-E2-ben is bent van.

(#10241) Fandango válasza madgie (#10239) üzenetére


Fandango
veterán

RTFM!!! :DDD :C

(#10242) cousin333 válasza madgie (#10239) üzenetére


cousin333
addikt

A lényeg, hogy mire eladod, kiismered... :)

Nálam egyébként ez az alapbeállítás szinte a kezdetek óta (X-E2)

"We spared no expense"

(#10243) arn válasza madgie (#10239) üzenetére


arn
félisten

En is hasznaltam igy egy ideig, meg irtam is - a dedikalt tekerok miatt nincs is szukseg nagyon masra.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10244) madgie válasza Fandango (#10241) üzenetére


madgie
titán

:DDD

Most nézem amúgy, baromi sokat javult az "automata" AF mező választás is, egy szem monitor fényénél is szépen ráhúz a közelebbi kontrasztos témára az 56-os a szobában. Majd próbálgatom kültéren is :)

cousin333: ritkán szoktam elállítani a vázakat az automata EVF/LCD váltásról :)

[ Szerkesztve ]

(#10245) konyi79 válasza madgie (#10239) üzenetére


konyi79
addikt

:DDD
Pont ezzel ugyanígy jártam múlt héten a sonyval, megnyugtató, nem csak én járok így...

[ Szerkesztve ]

(#10246) madgie válasza jmakk (#10213) üzenetére


madgie
titán

Most lőttem egy képet a szomszédról, Eye-AF, egyértelműen a szemre húzott rá, visszanézéskor is azt mutatja a kis zöld kereszttel, mégis az orra hegye éles :(

(#10247) gyorgyi84 válasza Mr.Zazi (#10215) üzenetére


gyorgyi84
tag

Gratula :)

Megkérdezhetem milyen megfontolàsbol cseréled le X-T1 egy X-T10-re :F

madgie: nem sok idöm volt hasznàlni a gépet hétfö ota de egyböl làttam, hogy sajnos továbbra sem lett " tökéletes " a fokusz :(

ami még mindig hiànyzik nekem :

- EVF+szemérzékelönél nem kapcsolbe az LCD a beàllitàs gombra ( mint képek vissza nézésénél )
- az egyéni beàllitàsok tovàbbra sem lehet àtnevezni

A bringàs képek mikor érkeznek, megnézném majd öket :)

[ Szerkesztve ]

(#10248) madgie válasza gyorgyi84 (#10247) üzenetére


madgie
titán

Bringázás jövő hét szombaton lesz csak, addig ide kéne érkeznie az 50-230-nak is :) Elvileg szerdára írja a UPS, még Nürnberg-ben csücsül a csomagkövető szerint.

(#10249) Mr.Zazi válasza gyorgyi84 (#10247) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Köszi, nem tudom még melyik marad meg. Igazából nagyon kíváncsi lettem a t10 -re, és tényleg nagyon tetszik. Nekem az x-e1 volt a nagy szerelmem, de sok minden hiányzott belőle ami a t1 ben megvan. A t10 viszont olyan mintha a két gépet összegyúrták volna. Most nagyon élvezem egyenlőre...

(#10250) jjeahh válasza madgie (#10246) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az e-pl2 colors to g3 az mi, valami preset? Ér is valamit? :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.