Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10301) jmakk


jmakk
őstag

X-T10 revjú, filmmódos tesztképekkel.

(#10302) Stauffenberg válasza jmakk (#10301) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezt is megéltük:

"Excellent value for money"

És valóban. Az lett amit én kalkuláltam az árára, az X-T10 abszolút versenyképes lett az E-M10 és A6000 mellett.

Nem tudom volt-e a topikban róla szó, de hivatalos árak:

X-T10 váz: 229.890 Ft
X-T10 + 16-50mm: 269.890 Ft
X-T10 + 18-55mm: 359.890 Ft

Szerintem ez a gép egyszerűen telitalálat, mint az Olympusnál az E-M10. Szerencsére nekem a külsejével sincs bajom. Még a 35mm f/2-nek adjanak egy bomba árat és tegyél bele kitbe, akkor megvan a karácsonyi kívánságlistám első helyezettje. :D

(#10303) Parci válasza Stauffenberg (#10302) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a 16-50-es kit a legjobb vétel szerintem jelenleg. amúgy tényleg korrekt, bár tegyük hozzá, hogy abszolútértékben egyik sem olcsó, sőt. egy dslr sima kitnél hörögne mindenki ugyanezen összegre, holott azt drágább előállítani.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10304) jmakk válasza Parci (#10303) üzenetére


jmakk
őstag

Normálisabb boltban jelenleg egy kanyon 750d kit 264e Ft, egy nikond d5500 kit meg 249e Ft. Kb. ugyanott van az ára, pedig szerintem ezeknél magasabb ligában lenne a helye.
Akkor most hörögjünk?

[ Szerkesztve ]

(#10305) konyi79 válasza Parci (#10303) üzenetére


konyi79
addikt

Hörögne, mert nem tudják mennyivel élhetőbb tud lenni egy hasonló jó milc.
Egyébként tényleg jó gép, jó áron.
Persze ha bejön a Zenit formavilága. ;]

(#10306) Elektrosokk válasza konyi79 (#10305) üzenetére


Elektrosokk
addikt

első ránézésre nekem sem tetszett, de egyre többet néztem képeken... Nekem a méret miatt nagyon szimpatikus, örülök neki :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#10307) Stauffenberg válasza Parci (#10303) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Előttem már mondták: Egy belépő DSLR sem drágább ennél. Jó persze ott vannak a tejfölöspohár EOS xxxxD meg Nikon D3xxx gépek olcsóbban, de a mindenkori EOS xxxD és Nikon D5xxx is ennyibe kerül és azok aztán fogynak rendesen, mintha cukor lenne.

(#10308) Parci válasza Stauffenberg (#10307) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, csak egy d5500-at (ami egyébként dettó túlárazott) drágább gyártani, mint az x-t10-et. ez utóbbi azért drága, mert csak. és igen, az 500e ft-os x-t1 kithez képest olcsó és hurrá, de az meg végképp elmebaj. persze tudható, hogy a fuji igyekszik felfelé pozícionálni magát, azt meg épp így kell.

de elfogadom, hogy csak nekem érnek ezek az izék sokkal, sokkal kevesebbet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10309) DonRazzino válasza Parci (#10308) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Egy túratársam D3100-ról váltott most felfelé, a MediaMarkt-ban elkezdtük végigfogdosni a gépeket 1200D-től felfelé. A "vakteszten" igen jól teljesített a D5500, a "foghatatlan" 3000-es és 5000-es sorozat eddigi vázai után, öröm kézbe venni. Meg is vette, próbálgattam valamelyik nap, nekem nagyon bejön. Tekintve, hogy 229 k az X-T10 ez meg 232 k szerintem rendben van az árazás. No igen, 60-al több mint az 5300, de azt mondta a sokkal jobb fogás, tapiscreen, kisebb, könnyebb, 600 vs. 800 shots, stb. neki megér ennyit (4-5 évre tervez, szerintem a kitobit le se szedi majd róla).

Stauffenberg: "Szerintem ez a gép egyszerűen telitalálat, mint az Olympusnál az E-M10. Szerencsére nekem a külsejével sincs bajom. Még a 35mm f/2-nek adjanak egy bomba árat és tegyél bele kitbe, akkor megvan a karácsonyi kívánságlistám első helyezettje." :K :K :K :K +1

(#10310) Stauffenberg válasza Parci (#10308) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azt viszont ne felejtsd el, hogy egészen más gyártási volumenekről beszélünk, ez pedig alaposan kitérítheti a fogyasztói árakat felfelé vagy lefelé a gyártási költségektől. Alapvető közgazdaságtan, hogy amiből többet lehet eladni, azon lehet alacsonyabb haszonkulcsot alkalmazni.

(#10311) Parci válasza DonRazzino (#10309) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a d5500 nekem is tetszik, főleg, hogy a qrva jónak ígérkező 16-80/2,8-4 nikkor is van hozzá (mégegyszer annyiért, sőt). ez van, drágák ezek mind :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10312) GU-81M


GU-81M
tag

Kb fél éve olvasom a fórumot, de most egyre nagyobb a valószínűsége, hogy beruházok egy X-T10-re. Eddig X-E2-t akartam, de valahogy előremutatóbbnak látom ezt a modellt. Két kérdés vetődött fel bennem, amire eddig valahogy nem találtam választ. Mi a hátránya az e-shutternek? Ha jól vettem ki a szavaitokból, akkor csak annyi, hogy a mozgást ábrázoló képeknél az elmosódás helyett elcsúszott alakok lesznek. A másik kérdésem a garanciával lenne kapcsolatos. Az EU-n belül, de nem itthon vett gépeket lehet itthon gariztatni? (van lehetőségem Angliából hozatni gépet, ha onnan esetleg olcsóbban lehetne beszerezni...)

(#10313) MC Pite válasza jmakk (#10301) üzenetére


MC Pite
veterán

Mikor éljük meg már egy tesztelőtől hogy in camera fogja előállítani a különböző filmmódokat végre? :U

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#10314) madgie


madgie
titán

Ebben a melegben ezt csaptam hirtelen össze, nyugodtan jöhetnek a fejlövések :D

(#10315) lugosi válasza madgie (#10314) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet hogy nagy hülyeséget kérdezek, de ez az e-shutter mint funkció ki-bekapcsolható, vagy állandóan be van kapcsolva azoknál a gépeknél, amelyek támogatják?

(#10316) madgie válasza lugosi (#10315) üzenetére


madgie
titán

Ahol mindkét opció elérhető, ott váltani lehet köztük. Van előnye is: a csendesség és az extrém rövid záridők (főleg egy natív ISO 200 és fényerős fixek mellett van ennek értelme) és hátránya is: a yello, extrém esetben a dinamikaátfogás, no és az (legalábbis a Fujinál), hogy annyit fog a hardveren, hogy e-shutter mellett nem képes AE és AF változtatásra a gép sorozatfelvétel közben.

(#10317) faki_ válasza madgie (#10314) üzenetére


faki_
senior tag

"a Fuji is csak DR200-ig megy fel automata állásban"

Ez csak az elektromos zárra vonatkozik!?

(#10318) madgie válasza faki_ (#10317) üzenetére


madgie
titán

Nem. Az X-E2 óta a DR auto csak 100 és 200 között vált, 400-ra soha nem ugrik fel. Benne is van a használatiban (legalábbis az X-T1-ében).

Az első generációs Fujik még felmentek 400-ig, de már ott is lehetett látni, hogy az az arcbőr kárára ment.

(#10319) faki_ válasza madgie (#10318) üzenetére


faki_
senior tag

Kösz, így már értem (az első generációnál tartok :) )!

(#10320) Ear001 válasza madgie (#10314) üzenetére


Ear001
addikt

Ez nagyon érdekes teszt. Lehet tudni, hogy mi ennek a technikai oka?

(#10321) jmakk válasza MC Pite (#10313) üzenetére


jmakk
őstag

Pontosan miről beszélsz? Letöltöttem a filmmód szimulációs képek egyikét (Astia) és az exif azt írja, "Digital Camera X-T10 Ver 1.00". Ez eléggé váz jpegnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#10322) madgie válasza Ear001 (#10320) üzenetére


madgie
titán

Nem tudom pontosan az okát, de szerintem az benne lehet a pakliban, hogy e-shutter esetén nem tud "rendes" 14 bites RAW outputot a váz, valószínű, hogy 10, vagy 12 bit fér csak ki a csövön.

Mondjuk a fájlméreteket nem csekkoltam le, az lehet elárulná ezt... bár a RAF esetében sose tudni, óriási méretű mindig. Esetleg egy DNG konvertálás árulkodó lehet. Rálesek majd, hacsak addig be nem bizonyosodik, hogy felesleges, mert hülyeséget beszélek :D

(#10323) jmakk válasza madgie (#10322) üzenetére


jmakk
őstag

Akkor berázás ellen mégis csak jobb megoldásnak tűnik az Oly-féle elektrongyos első redőny, mint a tiszta e-shutter. Gondolom annak nincs semmilyen hatása a dinamikára, mert csak az indítás eletronikus.

(#10324) madgie válasza jmakk (#10323) üzenetére


madgie
titán

Igazából így már értem, miért van limitálva 1 másodpercre az e-shutter Fujin. Arra lennék kíváncsi, hogy a Sony A7S hogy viselkedik e-zárral. Ott ugye nincs limit, bármikor, bárhogy használhatod.

(#10325) faki_


faki_
senior tag

(#10326) Ear001 válasza madgie (#10322) üzenetére


Ear001
addikt

Nekem a műfényes limit mértéke mellbevágó. Ott annyival többet kéne számolnia a procinak?

(#10327) madgie válasza Ear001 (#10326) üzenetére


madgie
titán

Nem, a műfény eleve szívatós terep mindenféle zaj és dinamikatesztnek.

(#10328) madgie


madgie
titán

Na, befutott az 50-230 is :)

Besz*rok ezen az osztrák csókán amúgy. A "DEMO" 50-230 valami eszméletlen patika állapot, komolyan, minden bolti, vadiúj állapotban, még az 50-230 dobozán sincs egy sz*ros karc sem. Mondjuk a csomagolás sem volt kismiska, jól kibélelt, mégsem kínai csomag módjára össze-viszza ragasztott dobozban utazott a cucc, az objektív dobozának kibányászása után látom, hogy egy hasonlóan koromfekete boríték csücsül még a külső dobozban. Már fogásra nagyon finom anyag a boríték is, benne a számlát is vastag levélpapírra nyomtatták, tudjátok, amit meglebegtetsz a levegőben és szinte surran, finoman csattog. Nem géppapír, na. Meg mellé egy kábé egy millis keménypapírra készült képeslap-szerűség reklám (óriás névjegykártya). Azért látszik, miket árul általában ez a bolt :))

Nyilván nem adja vissza a leírást egy mobilos kép, amibe ráadásul még a lábam is belecsüng, de jól nézett ki a csomag, na. Hívjatok sznobnak, de szeretem az ilyesmit :D

[ Szerkesztve ]

(#10329) jmakk válasza madgie (#10328) üzenetére


jmakk
őstag

Azt hittem, hogy egy ilyen hosszú poszt majd magáról az objektívről fog szólni. Tévedtem, megvett a csávó a csomagolással. Lehet az obi nem is működik. :DDD

(#10330) madgie válasza jmakk (#10329) üzenetére


madgie
titán

Működik, csak egyedül dolgozom, a kirakaton keresztül meg nem sok mindent tudok meglőni. Az biztos ,hogy baromi halk az AF, nem volt még Fuji zoomom, meglepő volt elsőre ez a csendesség :)

(#10331) jmakk válasza madgie (#10330) üzenetére


jmakk
őstag

Ja, hangja az nincsen. Nekem nincs bajom a sebességével sem (mondjuk nem futkorászó kutyákat képelek vele :) ). Sőt szerintem kitobi létére meglepően éles és a bukéja sem rossz. Az építési minősége persze nem hasonlítható a fixekhez, de nem kell vele szöget beverni oszt akkor nem lesz probléma. :)

[ Szerkesztve ]

(#10332) Freddy76 válasza madgie (#10330) üzenetére


Freddy76
addikt

Mazsi zoom-ot használ. LOL.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10333) gyorgyi84 válasza madgie (#10328) üzenetére


gyorgyi84
tag

Olyan ez a kép mintha valami Leica-t vettél volna :DDD
Szép fényeket hozzà !

(#10334) madgie válasza jmakk (#10331) üzenetére


madgie
titán

Igen, az építési minőség nagyon műanyag, de hát ez van, ennyiért. A bokeh-t én is sasolgatom, az F6.7 még furcsa, képes ISO 640-eket kérni a gép ilyenkor :D

Freddy76: 230/6.7-et vettem :D

[ Szerkesztve ]

(#10335) faki_ válasza madgie (#10334) üzenetére


faki_
senior tag

Nem vagyok mérvadó a témában, de nekem megfelel.

(#10336) silmatauki válasza madgie (#10314) üzenetére


silmatauki
őstag

Kösz, hát ez rossz hír – az én felhasználási területemen (panó, néha egészen durva húzással) akkor kapásból kiesik. Vajon lesz elektronyos első zár Fujira?

(#10337) madgie válasza faki_ (#10335) üzenetére


madgie
titán

Miért ne lennél mérvadó? :)

Most nézem, macskaszemezik ez is a széleken, próbál hízelegni, úgy látom :)

(#10338) faki_ válasza madgie (#10337) üzenetére


faki_
senior tag

A turistatotós ligában játszok... :B

(#10339) jmakk válasza madgie (#10337) üzenetére


jmakk
őstag

Meg keneget is azért, ha arról van szó. Ezt asszem olyan 190mm-en nyitva lőttem vele.

[ Szerkesztve ]

(#10340) madgie válasza jmakk (#10339) üzenetére


madgie
titán

Wow, lehet visszább is tekerni azt a zoomgyűrűt? :D

(#10341) jmakk válasza madgie (#10340) üzenetére


jmakk
őstag

Képzeld még egy kiskanálnyi fényt is kapsz vissza extrában. :D
Ott olyan f6.4 környékén mozog.

(#10342) madgie válasza jmakk (#10341) üzenetére


madgie
titán

Na, itt is kimaxoltam elsőre a szaraboké fogalmat, nem? :D

(#10343) jmakk válasza madgie (#10342) üzenetére


jmakk
őstag

Na erről ennyit, és ez egy kitzúúúm. Mostantól ignorálom, aki állítja hogy fudzsin szarabuké. :)

(#10344) madgie válasza jmakk (#10343) üzenetére


madgie
titán

Megértem, ha valakinek nem tetszik ez a macskaszem-torzítós, erősebb kontúrú bokeh. Nekem még az a finoman megválasztott határvonal, ahol ezzel az ízzel visszaidéz egyes vintage ízeket, de az egyéb képjellemzőkben nem (lágyulás a messzebbi témákon, elszíneződés és zéró kontraszt, stb).

Persze nem csak a Fuji "tudja" ezt, sok más gyártó modern objektíve képes hasonlóra. De még több nem, túl tökéletesek ehhez.

(#10345) madgie


madgie
titán

Próbálgatom itt a Zone C-AF-et, ha jó helyet sikerül megütnöm hétvégén a dirt jumping bringázáson, és nem is rúgok be addig akkor azt hiszem, jól ki fogunk jönni az 50-230-cal :)

(#10346) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Valaki tudna adni kipróbálásra, akár csak 1-2 órára egy XF35-öt Budapesten? Adnám, akár az árát is letétnek, vagy 1650, 50230II, XF27 esetleg egy Pana LX7. Olvastam már mindenhol, hogy must have darab, de idén szerintem nem lesz lehetőségem vázat cserélni és kíváncsi lennék, hogy muzsikál az AF az X-M1-en.

(#10347) teophilus válasza DonRazzino (#10346) üzenetére


teophilus
csendes tag

Üdv! Nekem van 35-ös, szívesen kölcsön adom kipróbálni. Alapvetően IX. kerület, de egyeztessünk...

(#10348) madgie


madgie
titán

Nem túl erős felhozatal, a mai nap ennyire tellett a telekittel:

(#10349) jmakk válasza madgie (#10348) üzenetére


jmakk
őstag

Vazze, neked John Malkovich a szomszédod? :Y :DDD

McPite: ja így már világos, igazad van, úgy kellett volna csinálni

[ Szerkesztve ]

(#10350) MC Pite válasza jmakk (#10321) üzenetére


MC Pite
veterán

Egy darab rawból a vázban kéne csinálniuk a többféle jpg kimenetet, hogy lapozgatva tényleg csak a film mód (vagy egyéb beállítások) változásait lássuk, ne a több centis elmozdulást két kép készítési helye között. Kicsit zavaró így, főleg amikor mozgó témán mutatják be. Az ég is erre teremtette az icr feldolgozást...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.