Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Ha meg már belenyúltam az arányokba, eljátszottam a gondolattal, hogy csak apró módosításokkal mennyit lehetne dögösíteni rajta:

(GIF, ha valakinek a mobilos böngészője nem indítja automatikusan)

(#9302) FEDman válasza Stauffenberg (#9301) üzenetére


FEDman
addikt

Basszus, ez lélegzik!! :Y

Ez már az organikus szenzorral szerelt változat? :DDD

(#9303) Scharm1976


Scharm1976
tag

:C

ennyire péntek van?

www.flickr.com/photos/scharm/

(#9304) arn


arn
félisten

lenne szamotokra nemi munkam, ha mar ennyi idotok van :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9305) madgie válasza arn (#9304) üzenetére


madgie
titán

Excelhez nem értünk :DDD

(#9306) lenan válasza Stauffenberg (#9301) üzenetére


lenan
aktív tag

szebb nem lett, csak nagyobb:-))

(#9307) arn válasza madgie (#9305) üzenetére


arn
félisten

ilyen magasroptu dolgokat nem biznek ratok :P

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9308) gyorgyi84 válasza arn (#9307) üzenetére


gyorgyi84
tag

Na megjàrtam a fuji fotos workshopot, sajna az uj 16-os nem volt de a 16-55f2.8 sikerült elég hosszasan probàlgatni. Ami azt jelenti,h 4-6-ig le se vettem a gépemröl szinte :D Magàn a rendezvényen csak olyanok voltak akik még soha nem is làttak fujit, igy nekik ugy is mindegy volt mit probàlnak, szoval nem voltam bunko
:))
A mérete elsöre nagyon nagynak tünt, de marcsàval egy jo 15 perces hasznàlat utàn simàn vàllalhato.
Rekesz gyürü is nagyon finoman àllithato, de azért elég jo feszes, véletlenül nem nagyon lehet eltekerni. A napellenzö az obi minöségéhez képest kritikàn aluli.
Fokusza a szokàsos fujis, se nem gyors de lassunak se mondanàm. 10böl 2x néha kicsit hezitàl, aztàn beàll, zöldet jelezz de tisztàn làtszik,h nincs fokusz. ( de vàrjuk a javitàst )
Stabi ugye nem került bele, de mérete miatt elég jol kitarthato.

Aki ilyenbe gondolkodik csak ajànlani tudom!

Kicsit jàtszottam a 14mmf2.8-l is ... na az baba :Y

arn: bocsi félre nyomtam :)

[ Szerkesztve ]

(#9309) jmakk válasza gyorgyi84 (#9308) üzenetére


jmakk
őstag

14/2.8-nál f@szább képű nagylátó obival én még nem találkoztam (apsc szenzoron).

(#9310) madgie válasza jmakk (#9309) üzenetére


madgie
titán

Ekv 21 milli még csak nagylátócska nálam :D

Jó lehet az amúgy, nagy kár, hogy nincs olyanom :))

(#9311) jmakk válasza madgie (#9310) üzenetére


jmakk
őstag

Csillagozáshoz semmi sem lát elég nagyot. :)
Viszont nagylátós tájképelni fixszel talán a 18-21mm a leguniverziálisabban használható gyútáv.

(#9312) Tempus_fugit válasza FEDman (#9290) üzenetére


Tempus_fugit
tag

Tisztára olyan, mint az autóknál a 0 Ft-os extra, hogy lehagyják a típusjelzést... :-P

(#9313) Parci válasza jmakk (#9311) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tudsz mutatni ilyen képeket?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9314) lenan válasza jmakk (#9309) üzenetére


lenan
aktív tag

az tényleg nagyon baba üveg, mondjuk annak meg járhatna picit feszesebben a blendegyűrűje

(#9315) FEDman


FEDman
addikt

Most nézem, 11 film szimulációt írnak az X-T10-re. Ha jól számolom jelenleg pont ennyi létezik, azaz nem lesz ilyen téren korlátozás, mint a kis Fujik esetében. :)

(#9316) jmakk válasza Parci (#9313) üzenetére


jmakk
őstag

Például az egyik kedvenc "seascape" tájfotósom, Franceso Gola is többek között Zeiss Distagon 21/2.8-t használ a 16-35 mellett.

(#9317) Parci válasza jmakk (#9316) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg szép képek. persze lehet, hogy 24 mm is univerzálisan használható :) (18 mm alatt tényleg extrém, de nem is olyan nagyon régen még a 28 mm is annak számított)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9318) jmakk válasza Parci (#9317) üzenetére


jmakk
őstag

Persze ez elég szubjektív, de a 24mm azért nagyobb tereket befogni sokszor még kevés. Általános használatra egy csúcskompaktban pl. bőven megfelel. A 21mm-ből viszont nem extrém dolog kivágni a 24-et, ha úgy alakul. 18mm alatt már tényleg kezd nagyon torzulni a világ.

[ Szerkesztve ]

(#9319) konyi79 válasza jmakk (#9318) üzenetére


konyi79
addikt

18mm valóban az a határ, ahol még nem huzza a képet nagyon szét. Egész addig, amíg nem vagyunk nagyon magasan. Nagy, magas, távolra belátott terület simán elbír nálam 15mm-t (nincs tovább lefelé nekem).
Úgy megnéztem volna a múltkori tesztben a canon nagylátót valami hasonló helyen, nem épületek között. (mondjuk FEDman ha felül a szabadság szobor pálmaágára legalább képelni párat :DDD ).

(#9320) gyorgyi84 válasza jmakk (#9309) üzenetére


gyorgyi84
tag

Ami még pozitivan meglepett ( bàr igaz soha nem is néztem ), h kisebb mint a 23mm f1,4 .

Megvàrom mig kijön a 16-os hàt ha esik az àra a 14-nek, aztàn elgondolkodok érdemese cserélni a 10-24-t. :F

(#9321) Parci válasza jmakk (#9318) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagy tereket befogni panorámázással kell, a nagylátó - szerintem - inkább a tér nyújtására való. azzal meg elég jól tudsz játszani annak függvényében, hogy a közeli téma mekkora és mennyire van közel. ez itt ekv. 35 mm.

de az biztos, hogy ha van 18 mm-ig nagylátód, az több lehetőséget ad, inkább csak meg akarom védeni a klasszikus 24, 28 mm-eket, mert kis munkával azért nagyon látványos képeket lehet úgy is csinálni. sőt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9322) Parci válasza konyi79 (#9319) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mutass légyszi egy példát ilyen képre... (ha panoráma helyetti nagylátózás, kötekedni fogok :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9323) konyi79 válasza Parci (#9322) üzenetére


konyi79
addikt

:P

Egy tipikus nem fórumra készült kép, amit lőj meg panorámával.
Talán pont neked nem kell elmagyarázni, ilyenkor mennyire nem fogsz panofejet előkapni, sőt felcipelni se. Mert a többiek vagy lelöknek vele együtt a szikláról, vagy lemaradsz marhára. Az erdőben meg igen hamar sötétedik.
Na meg itt az a lényeg, hol járunk (nekünk), és mivel magadnak készíted a képet nem zavar ha emberek vannak rajta, sőt. Az meg hogy nem portré látószög? Itthon visszanézve ki nem sz..a le...

[ Szerkesztve ]

(#9324) jmakk válasza Parci (#9321) üzenetére


jmakk
őstag

Ez így van, egy kivétellel és én pont azt szeretem művelni a legjobban. :) Az pedig a hosszúexpó. Itt ugye nem igazán működik a panoráma.

(#9325) Parci válasza konyi79 (#9323) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

okok, tényleg kíváncsi voltam, nem kötekedésből kérdeztem

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9326) jmakk válasza Parci (#9325) üzenetére


jmakk
őstag

No problem. Sokszor átgondoltam én is előtte. Meg gyakran lövök átmenetes szűrővel is. Az sem túl jó panorámakor, hacsak nem mindenütt ugyanott van a "horizont".

[ Szerkesztve ]

(#9327) lugosi válasza konyi79 (#9323) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Állati jó kép. Hangulatos!

(#9328) konyi79 válasza Parci (#9325) üzenetére


konyi79
addikt

Nem gondoltam ilyenre.

(#9329) gyorgyi84 válasza Parci (#9321) üzenetére


gyorgyi84
tag

Ez ekv 450mm [link]

(#9330) gyorgyi84 válasza gyorgyi84 (#9329) üzenetére


gyorgyi84
tag

Na mostanàig kerestem egy cikket, de persze nem talàlom :/ .... pedig elmentettem az tuti.

A lényege pont az volt,hogy néha-néha mennyire jo felcserélni a megszokott obijainkat és teljesen màs témàra felhasznàlni mint ameddig ezt tettük. Persze képekkel illusztràlva !

(#9331) konyi79 válasza lugosi (#9327) üzenetére


konyi79
addikt

Köszi, de az ilyen csak azoknak jó kép, akik ott voltak, mert ismerik a történetet, hogyan jutottak oda.
Lényegében nincs komponálva, nincs kidolgozva, meg be van égve az ég fele.
Tényleg csak példa arra, mikor koppra tekered a a nagylátó végére, mert mindent haza akarsz hozni :B
Ez pl tipikus esete mikor felcipelem az állványt mennyire tuti képeket csinálok majd, majd elő se veszem, inkább lövök néhányat, bámulok kicsit, majd futok tovább. Sőt, néha délutánra már az egész fotós felszerelést odaadnám egy palack vízért. :DDD

(#9332) #01758976 válasza konyi79 (#9331) üzenetére


#01758976
törölt tag

Amit írsz, nem igaz. Konkrétan ez: "Köszi, de az ilyen csak azoknak jó kép, akik ott voltak, mert ismerik a történetet, hogyan jutottak oda."

Pont az ilyesmi kép a fotózás lényege, hisz mesél is és a fantáziának is ad helyet. Ez is egy érzést, helyszínt, hangulatot mutat meg, és erről kell szólnia a fotográfiának. Szal Lugosinak igaza van. Persze nem fórum kép, de az más kategória.

Dobok még valamit.

(#9333) Fandango


Fandango
veterán

Ide is bedobom.

(#9334) arn válasza Fandango (#9333) üzenetére


arn
félisten

Nah ez nagyon jo :) ezen a teman vagassal sokat lehet ugykodni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9335) lenan


lenan
aktív tag

segítség!
ez patkány? felfutott a kertben a kutya elől a falra

(#9336) FEDman válasza lenan (#9335) üzenetére


FEDman
addikt

Szegényke. :)

Nem vagyok a téma szakértője, de a farka alapján nagyon annak tűnik.

(#9337) arn válasza lenan (#9335) üzenetére


arn
félisten

Ugy nez ki :) varosban mindenutt vannak, max nem latod. En multkor a babakocsival koccoltam le egyet. Meglepodtem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9338) Fandango


Fandango
veterán

Csak úgy... :)

(#9339) zohan1970 válasza Fandango (#9338) üzenetére


zohan1970
csendes tag

Be kellene kalibrálni a monitorod.

Csak úgy!

(#9340) Fandango


Fandango
veterán

Nap zárónak pedig ez.

zohan1970: fejtsd már ki légy szíves! :U

[ Szerkesztve ]

(#9341) zohan1970 válasza Fandango (#9340) üzenetére


zohan1970
csendes tag

A 80-as években az Orwo color hozott ilyen remek szineket.

(#9342) madgie válasza zohan1970 (#9341) üzenetére


madgie
titán

(#9343) FEDman


FEDman
addikt

És itt van. :))

Most mentem olvasgatni, de meg kell mondjam sajnos már most kezd úrrá lenni rajtam a kell érzés. :DDD

(#9344) Parci válasza FEDman (#9343) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jól sikerült darab, és fura módon az x-t1 mellé téve az x-t1 már ódivatúnak hat (helló, arn! :DDD). méretre is szépen csökkent, igazi pana g3 (helló, mercutio! :DDD). viszont az x-t1 evf-je azért... szóval nekem AZ kéne! egy ideje nem is evf-ezek, de ha már van, az legyen olyan, hogy visszaszoktat (helló, parci! :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9345) FEDman válasza Parci (#9344) üzenetére


FEDman
addikt

Vannak márkák gépek, amiknél sok minden csak az adatlapon mutat jól. A Fuji EVF-e ennek az ellenkezője, élőben sokkal jobb, szebb, mint azt az ember gondolná. :)
Szerintem elég lesz majd egyszer kézbe venned az X-T10-est, belenézel a keresőbe és rájössz, hogy ez így is k...

Alaphangon mint az X-E1-é, csak szaggatás nélkül. :))

[ Szerkesztve ]

(#9346) madgie válasza FEDman (#9343) üzenetére


madgie
titán

Rajtam már érzés lett úrrá: tegnap hagytam, hogy auto ISO-n maradjon csillagozásnál a gép, úgy gondoltam, hogy valamennyire intelligensen fogja emelgetni az érzékenységet. Hogy miért így csináltam? Mert úgy kezdtem a képeket ellőni, hogy még épp beleestem a kék órába (ez is így készült anno). Szóval azt csinálta ez a rendkívül okos cucc, hogy ISO 200-tól 400-ig szépen, finoman, 1/3 lépésekben emelgette az expozíciót... aztán egyik képről a másikra 500-ról 1250-re ugrott.

Qrvaannyát, kiégetette a lámpát :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9347) FEDman válasza madgie (#9346) üzenetére


FEDman
addikt

:DDD

(#9348) jmakk válasza FEDman (#9343) üzenetére


jmakk
őstag

Ahogy olvasom, megkapta ugyanazt az AF rendszert, amit az X-T1 kap a 4.00 fw-vel. Ez azért nem rossz, így jelenleg lelépi az X-E2-t, hacsak az is meg nem kapja majd ugyanezt.

(#9349) madgie válasza jmakk (#9348) üzenetére


madgie
titán

X-E2 már szerintem lóf@szt sem fog kapni, a specifikációk szerint az X-T10-ben a 77 pontos AF van (mindenhol), tehát maga az X-T1 is egyfajta hibrid frissítést kap csak. Fura is volt, hogy AF-C-ben ott a 77 pont 15-ös fázis követéssel, AF-S-re visszakapcsolva meg marad a gyári 47/9.

[ Szerkesztve ]

(#9350) jmakk válasza madgie (#9349) üzenetére


jmakk
őstag

Így gondolom én is, a kaizen szelleme lassan de biztosan kihal a nem-csúcs vázakon kívül.

Más: a 90/2-ről nem is ejtetek egy szót sem? Pedig ultrabrutál lett szerintem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.