Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) Gondwana válasza lugosi (#10399) üzenetére


Gondwana
addikt

(Én meg 185-ért alig tudtam eladni az s-emet. Lassan ideje lesz majd rámozdulnom egy WCL-X100-ra is.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10402) madgie válasza Elektrosokk (#10400) üzenetére


madgie
titán

A frász! :D

(#10403) istvan170


istvan170
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Az X-t10-nek van már tulaja, kérlek ne keressetek az ügyben!

(#10404) gorgo


gorgo
őstag

Minden bizonnyal én vagyok lemaradva, de AF tekintetében hogyan viszonyulnak egymáshoz az XT-1 és az XT10? Az újabb kicsike tud annyit (netán többet?) mint a nagytesó fw4.0-val spékelve?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#10405) arn válasza gorgo (#10404) üzenetére


arn
félisten

szerintem ugyanaz kb - az xt10ben 5x5os a hibridmezo, nem 5x3. reszemrol mindegy, mert ugyis vagy egy pontot hasznalok kozepen, vagy arckoveto. tovabbra sem jon be a koveto fokusz kisgyerekhez.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10406) madgie válasza arn (#10405) üzenetére


madgie
titán

Ugyanaz az AF van az X-T10-ben is, 5x3 a PDAF középen.

(#10407) arn válasza madgie (#10406) üzenetére


arn
félisten

akkor biztos almodtam :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10408) Mr.Zazi válasza gorgo (#10404) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Az X-T10 et használva ugyan az az érzés, mint T1 esetében. Ugyanolyan gyors szoftver, AF, működés... egy kicsit más köntösben.


X-T10, XF18mmF2 R, f/2, 1/9000 s

(#10409) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Ez a szett, amivel ma lődöztem egész délután csak azért nem off, mert marhára megkívántam egy X-T1 + XF90 kombót tőle :O :K

(#10410) Gondwana


Gondwana
addikt

Nissin i40 in da Haus! Sejtettem, hogy kicsi lesz, de ez sehr Fucking pirinyó! A tokjába beraktam a TCL-X100-at és nem lötyög benne!
Elsőre: mondtam már, hogy nagyon pici? (Pláne az eddig fővakunak használt 580EX2-höz képest), a fejmozgató-nyaktekergető mechanika elsőre tetszik, a hátsó tekerőgombok kevésbé, mert túl könnyen jár a teljesítményszabályzó (viszont ezt ellentételezendő van egy A módja, ahol nem is érvényes a teljesítménykompenzáció). A nyomógombos vaku-le-fel zár sokkal elegánsabb, mint a szorítógyűrűnek tűnő pöcökmozgatógyűrű (lásd még erős emberek Oly FL-36/R-jei), de ha a félautomata működését nem tekintem előnynek, a Canon-féle retesz picit szimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10411) jmakk válasza Gondwana (#10410) üzenetére


jmakk
őstag

A külső után belső elemzést is kérünk majd! Kimondottan ttl működésre kihegyezve. :)
Ebben van valamiféle HSS mód is?

(#10412) Gondwana válasza jmakk (#10411) üzenetére


Gondwana
addikt

Gyerkőcről 2-3 (na jó, 15) expó után határozottan begyere. Kevesebb matekozással is lehet -2/3EV háttereset fotózni végre, és mégse lesz Terry Richardsonos. A HSS-ről nem én fogok írni, mert X100t van alatta/mellette – amellett, hogy elvileg tudja, de csak M, fénymérés nélkül.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10413) arn


arn
félisten

tortenelmi fotok :) [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10414) Ear001


Ear001
addikt

Bakker, ma tíz percig próbálgattam magdie cuccát, és már be is raktam a Fuji obikat az ebay figyelőmbe.

(#10415) madgie válasza Ear001 (#10414) üzenetére


madgie
titán

(#10416) rbalint88


rbalint88
addikt

Szeretnék venni egy fix obit. Eddig Ekv 40-esem volt, mot lehet más is.
Manuálból van 35mm, 58mm és 75mm. A 27/2,8-es ugye megfelelne a régi Pana 20-nak kb mindenben, jókat is olvasok róla, de piszkálja a csőröm a 18/2 is. Árban ez a kettő jöhet szóba (meg a 35/1,4 jöhetne, de arra van manuál és sokszor lenne szűk).
Pro-kontra a két obi mellett-ellen?
Ha valakinek volt már mindkettő, akkor kifejtheti egy eperkutyusi esszében is a véleményét, el fogom olvasni ;)

(#10417) madgie válasza rbalint88 (#10416) üzenetére


madgie
titán

Lenannak volt mindkettő.

(#10418) MC Pite válasza rbalint88 (#10416) üzenetére


MC Pite
veterán

[link], [link2]
Nekem volt 27, legfőbb előnye hogy kicsi, aztán jó benne hogy kicsi, meg hogy nem nagy. Éles a képe... ... ... és kicsi. Palacsintának remek, 40milis, de hogy a 35ös mellett annyira sótlan mint állat, az tuti, így inkább ellenző nélkül az utóbbit hordom ha kompaktként zsebrevágom és néha kicsit szűk.
A 18as is remek nagylátó palacsinta ami nem túl nagy, annyira nincs meg az éles érzés mint a 27essel... Árban közel vannak (főleg a 18as) egy X100hoz, ami köztes látószögben, és megint egy más karakter (de legalább karakteres).
Ha tudsz, kérj 35öst tesztre.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#10419) rbalint88 válasza MC Pite (#10418) üzenetére


rbalint88
addikt

Használtan nézelődök, kb 80-90-ért meglőhető mindkét obi.
A 18-asban az tetszik, hogy nagylátó, f2, van rekeszgyűrű és viszonylag kicsi. (zsebre vágni egyik gépet sem lehet semmilyen obival)
27-es ugye olyan lenne, mint a régi obi, ismerem, nem lenne meglepetés.

(#10420) arn


arn
félisten

A 35os verbeli fuji fix, a masik meg van :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10421) DonRazzino válasza rbalint88 (#10419) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Itthon volt most mind a három egyszerre, sajnos az XF35 nem az enyém. Igazából úgyis az dönt, hogy milyen látószög kell. A 35-ös természetesen más világ. Most haverom vesz 14-est és akkor 45k visszatérítéssel lehet veszek egyet újonnan. De sasolom, mikor lesz új F2-es változat, tök nyitva úgyis nagyon ritkán használnám.

A 27 "méret-minőség arányszáma", szerintem kimagasló. Múltkor majdnem eladtam, szerencsére az utolsó előtti pillanatban észbe kaptam, azóta csak a 35-ös kedvéért veszem le.

Ahova meg nem elég ez (családi buli, tájkép stb) oda teljesen jó a 18-as, igaz képszéleken ugyanannyira (pl f5.6) rekeszelve is kikap a 27-estől. Ha csak az egyik lehetne, az 27 lenne. Viszont egy kiskocsmában (magamból indulok ki :DDD ) az asztalnál de jó, hogy széles is, meg F2 is. A közelpontja a 27-es 34 centijével szemben 18 cm. Valakinek ez is számíthat.

Az első képem vele, itthon a tök lesötétített lakásban.Kézből F2 ISO5000 1/125 Astia sooc jpg

(#10422) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

asszem én is eddig bírtam a fujitlanságot és visszatérek egy x30-cal, ha minden jól megy... :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10423) Fandango válasza Parci (#10422) üzenetére


Fandango
veterán

Szuper! :C

(#10424) Elektrosokk válasza Parci (#10422) üzenetére


Elektrosokk
addikt

hurrrrááá! :) :R

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#10425) Parci válasza Elektrosokk (#10424) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt nem mondtam, hogy fotózni is fogok vele :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10426) Gondwana válasza Parci (#10425) üzenetére


Gondwana
addikt

(Legalább ráírhatod, hogy 255 - mert a maga módján az is FF :B )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10427) Parci válasza Gondwana (#10426) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ebben egyébként DSLR szintű szenzor van, nem tudjátok? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10428) MC Pite válasza Parci (#10422) üzenetére


MC Pite
veterán

Kíváncsi vagyok neked hogy jön be a mini iksztéegy. Én nagyjából belaktam, astia, auto iso800ig, hogy shadowst -1-re lehessen állítani, -2 noise és Fine jpg, kész. Az EVF, a jobb stabi, wb/fénymérés meg az NP95 akku már magában megvett engem a tizeshez képest. :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#10429) Parci válasza MC Pite (#10428) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az x10-et nagyon szerettem, ez meg kb. mindenben jobb. dinamikában nem, de igazából az x10-nél is megutáltam a dr400 módot a végére (hülye záridő, hülye hisztogram stb.). jobb felbontás, dönthető lcd, frankó evf, jobb af, jobb aksi. a jobb stabit nem is tudtam, azt hittem, az obi ugyanaz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10430) rbalint88 válasza DonRazzino (#10421) üzenetére


rbalint88
addikt

Köszi a részletes választ! Nekem elég lesz a 18/2 élessége is, nem vagyok annyira pixelbubus. Aztán ha nem jön be, akkor gyk. szőrén cserélhető 27-esre.
A 35/2 piszkálja nekem is a fantáziám nagyon, ügyes kis üveg, az f2 elég is lenne. Gondolom az ára is barátságos lesz Fuji viszonylatban.

(#10431) MC Pite válasza Parci (#10429) üzenetére


MC Pite
veterán

Az biztos, hogy nálam jobban teljesített ennek a stabija, és hogy hangosabb is. Illetve magától jobban elereszti a záridőt kevés fénynél mint a régi, beltéren akár 2 fé különbségre (isoban) is hajlamos volt a két gép ugyanott.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#10432) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Sziasztok...

Sajnos úgy adódott, hogy lehet idő előtt kell fényképezőt vennem ... (kollégák meghívtak kirándulni, és kell egy fotómasina xD)

3 kiszemeltem volt, Sony a6000, vagy az új, amit folyamatosan tolnak, és amire várok, valamint az X-T10.

Sonyk mellett szól jelenleg a 6000-es ára, valamint, hogy egy 5100 van otthon ...

Fujinál nagyon tetszik ez a retro kinézet és a tárcsák (Professzionális megközelítés, ugye xD) ...

Fuji lencsékről főleg jókat olvasni, míg Sonyról nem annyira ... ráadásul egyik sem olcsó.

A terv egy kicsi gép volt, lehetőleg jó pancake lencsével + kitobi, első körben ...

És itt kezdődnek a gondok, erre irányulna a kérdésem is: A Fujit 2 kitben is lehet kapni, 16-50 és 18-55 ...

Megéri a drágább kitet megvenni, vagy inkább az olcsóbbat, és akkor a fennmaradó összegből még tudok venni mégegy fixet ...

Kezdő, újrakezdő fotós lennék, aki leginkább autoban fotóz, de néha szeret elbíbelődni, belemélyedni a dolgokba.

Előre is köszi!

Life is shor...

(#10433) rbalint88 válasza DummyBoy (#10432) üzenetére


rbalint88
addikt

Újonnan vagy az olcsóbb kitet (16-50) vagy dupla kitet (16-50+50-230) venném. Ha a 18-55-re fájna a fogam, akkor vennék egy vázat és használtpiacról az obit mellé, mert 90 körül megy ott, így 40ezret lehetne fogni a szett árán. A másik két kit jó áron megy, a telét ebayes/itthoni használt áron adják, az alapobit pedig azalatt bőven.
Azt neked kell tudnod, hogy a felhasználásodnak melyik összeállítás a megfelelőbb. A 16-50 is egy jó minőségű, jó képű obi a maga kategóriájában. Jó a tartománya, viszont sötét. Ezzel szemben a 18-55 már sok helyen pro zoom lenne, de a szokásos tartománya miatt szerintem kicsit hátrányban van a másik obihoz képest, a nagylátó oldali 2mm jól tud jönni, míg az 50vs55mm között nincs olyan nagy különbség.
A tuti egy 16-50/2,8-4 lenne, de hát álmodik a nyomor :)
Az az óriási szerencse a Fujinál, hogy gyakorlatilag csak jó és mégjobb obik közül tudsz választani.
X-T10 esetén ugye a váz 230, 16-50kit 260, 16-50+50-230kit 325, 18-55 kit 360, váz+aprós18-55 kb320.
A bolti 18-55 kit árába belefér a 16-50 kit és mellé apróról a 18/2 vagy 27/2,8 vagy 35/1,4 is kb. Ezeket viszont ki kell próbálni, hogy melyiknek a látószögére áll rá leginkább a szemed, de ezt bármelyik kitobin tudod szimulálni, csak a mélységélességet nem :)

(#10434) madgie válasza rbalint88 (#10430) üzenetére


madgie
titán

Én néha agyalok egy 18-35 pároson a 23 helyett, de nem vettem még rá magam. Nem rossz ez a 23/1.4, de nem is igazán tudtam megszeretni. Másrészt viszont kezdek átmenni pocokba, öt objektívem lenne már akkor, nanemár.

(#10435) Parci válasza DummyBoy (#10432) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha van a5100 otthon, akkor gondolom obi is van hozzá. az a6000 egy jó váz, én nem biztos, hogy akarnék két különböző rendszert.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10436) Parci válasza madgie (#10434) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezért is az x30, nem áll neki agyalni az ember. billegtem én is egy x-t10 kitre, de inkább nem :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10437) DummyBoy válasza Parci (#10435) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Köszönöm a válaszokat.

Sony téma: Éppen új objektíveket akartam venni, mikor nyaralás után párom sokadjára jegyezte meg, milyen jó képeket csinál a kisgép, szóval nekiadtam, nincs obipark, úgy voltam vele, majd a következő géphez lesz ... Erre kiderült hogy jön a Sony a6-7xxx bejelentés, gondoltam megvárom ... azóta is jön ... (Ráadásul elnézegetve az X30-ast, lehet arra le kellene cserélni a gépét xD)

Sajnos az itteni használt piacban nem bízok (külföldön élek ...), valamint itt a 16-50 kit 260 körül van, a 18-55 viszont 315 ... (dupla kitet még nem találtam ...)

Mellé én is a 27-esen gondolkodtam, később 18 és valami tele ... Egyelőre van időm gondolkodni, nem tudom mikorra tervezik a kiruccanást, csak most fene megette, alig van időm olvasgatni utána...

Itt leginkább a tájat és az utcákat érdemes fotózni úgyis xD

[ Szerkesztve ]

Life is shor...

(#10438) rbalint88 válasza DummyBoy (#10437) üzenetére


rbalint88
addikt

315-ért nem nagyon agyalnék a 18-55 kiten, hanem megvenném. Amellé nem olyan sürgősek a fixek, viszont nem lesz ekv.24-es nagylátód, csak 27-es, de ezt egy wide converterrel könnyen meg lehet oldani.

(#10439) arn válasza madgie (#10434) üzenetére


arn
félisten

A 35 jo, a 35 finom :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10440) madgie válasza arn (#10439) üzenetére


madgie
titán

Hja, csak tudod akkor már beindul az ember fejében a vezérhangya, hogy tulajdonképpen a 35 alá egy 16/1.4 lenne bokaf*satósan f*sza. Akkor meg megint belelapátolok egy raklap lóvét a cuccba :D

(#10441) silmatauki válasza DummyBoy (#10437) üzenetére


silmatauki
őstag

"Erre kiderült hogy jön a Sony a6-7xxx bejelentés, gondoltam megvárom ... azóta is jön ..."

Még semmi konkrétum nincs. Lehet, hogy fél év múlva lesz csak.

(#10442) silmatauki válasza DummyBoy (#10437) üzenetére


silmatauki
őstag

"Mellé én is a 27-esen gondolkodtam"

Nagyon jó választás. A 27-es kihagyhatatlan mind képminőségileg, mind méretileg/súlyilag (hordozhatóság). Amióta megvan, a 18-55-öst gyakorlatilag egyáltalán nem használom.

(#10443) rbalint88 válasza silmatauki (#10442) üzenetére


rbalint88
addikt

De ha 18 vagy 35 lenne, akkor se nagyon használnád a kitobit, nem? ;)

(#10444) silmatauki válasza rbalint88 (#10443) üzenetére


silmatauki
őstag

Valszeg nem, bár ott a méret problémásabb, mint a 27-nél, ha csak hurcolászós kameraként van nálam a cuccos.

(#10445) tacto


tacto
aktív tag

A 18mm-t nem szeretem :DDD , megis mindig viszem szinte. Az X-M1-re nött ra, a kihajthato lcd-vel szamomra jol müködik. Az XE-1-töl több okbol sem valok meg, de pl. a manualis obizas valahogy megsem jött be annyira. Epp ehhez a ket vazhoz meg valahogy nem merek belevagni mas Fujinonba, az Af-töl tartok, es nem olcso probalkozas csak ugy egy nativ objektiv.
(Az Af az emlitett komboval sem tul acelos).

[ Szerkesztve ]

(#10446) rbalint88 válasza tacto (#10445) üzenetére


rbalint88
addikt

add el a két vázat és kb kiad egy x-t10-et, ami van kihajtható kijelző és evf is ;)
nálam is az lesz szerintem hosszú távon, hogy lesz 18, 27 és 35(/2) is előbb-utóbb :DDD aztán megmarad az az egy vagy kettő, ami a tuti megoldás.

(#10447) tacto válasza rbalint88 (#10446) üzenetére


tacto
aktív tag

Ez jol hangzik, de sajnos itt nem tul jo a hasznaltpiaci lehetöseg. Persze, Leica M obit egyböl vittek azert. Nem vagyok tul ügyes, az eBaynek ezt a veget szintugy ezert hagyom ki. Vegiggondolom, mert a Fuji (is) tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#10448) cousin333 válasza silmatauki (#10444) üzenetére


cousin333
addikt

Mióta megvan a 35 mm-es én sem nagyon használom a kit-objektívet.. ;)
De nemrég, amikor mégis feltettem, megállapítottam, hogy mennyivel nagyobb és nehezebb, mint a 35-ös.

A 27-eshez nem volt még szerencsém és nyilván az még kisebb és könnyebb, de azt akarom mondani, hogy a 35-ös se olyan vészes méretileg. Maga a váz se olyan kicsi, innentől meg egyik objektívvel se lesz zseb-kompatibilis...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#10449) madgie


madgie
titán

FEDman rittyentett egy bemutatót a frissített Adobe-X-Trans helyzetről, folytatása is lesz még :)

(#10450) arn válasza madgie (#10449) üzenetére


arn
félisten

nah akkor megint megnezem magamnak a lightroomot :) de igy az is ertheto, hogy miert volt a c1on eddig is tobb reszlet. a tonuskezeles es beallitas most annyival jobban tetszik a c1nal, hogy kicsi az esely, hogy visszaterek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.