Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) madgie


madgie
titán

Kint van a négyesfőnver.

szerk: és bedobtam egy SHA-256 generátorba mindkettőt, más lett a chacksum, tehát szerintem a kiszivárgott beta nem a végleges volt.

[ Szerkesztve ]

(#10152) madgie válasza madgie (#10151) üzenetére


madgie
titán

És igen, lehet frissíteni a bétát a véglegesre.

(#10153) arn válasza madgie (#10152) üzenetére


arn
félisten

rossz helyre

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10154) Parci válasza madgie (#10151) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Például más a dátuma :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10155) madgie válasza Parci (#10154) üzenetére


madgie
titán

Akkor nem biztos, hogy engedte volna a frissítést is, nem? Én még nem próbáltam, de a fujirumors fórumban azt írják, hogy az 56/1.2-vel jobb lett az AF.

(#10156) Parci válasza madgie (#10155) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

De, hiszen újabb verzió. 100%, hogy egy végső betahoz nem nyúlnak már ilyen szinten, akkor újra kéne kezdeni a teszteleset.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10157) madgie válasza Parci (#10156) üzenetére


madgie
titán

Én is erre tippelek, de azt nem tudjuk, hogy az a beta mikori kiadás.

(#10158) Elektrosokk válasza Fandango (#10147) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Na jó de csak Madgie után Ő a CC-vel nayon nagy király.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#10159) madgie válasza Elektrosokk (#10158) üzenetére


madgie
titán

Kéne árengedmény a 23-asra, mi? :D

(#10160) Elektrosokk válasza madgie (#10159) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ja. :D ;]

számomra érthetetlen hogy még mindig nem vették meg.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#10161) GOD_GOD


GOD_GOD
tag

Jön az új Trioplan 100mm f/2.8 Fuji X-re is

más: valakinek nincs fölösleges leica m39 - fuji x adaptere?

https://goo.gl/Ytmk3k

(#10162) Elektrosokk válasza GOD_GOD (#10161) üzenetére


Elektrosokk
addikt

engem sosem hozott igazán lázba. inkább egy helios 40-et csinálnának ami éles mint a 35-ös fuji :D

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#10163) madgie válasza Elektrosokk (#10162) üzenetére


madgie
titán

A Trioplan egy dologban rekorder: a MILC éra óta annak ment fel talán a legjobban a használtára :))

(#10164) Elektrosokk válasza madgie (#10163) üzenetére


Elektrosokk
addikt

egyszer vehettem volna egyet 60-ért dobozzal, piszok jó állapotban volt. De volt a srácnál egy zeiss panolar 55 1.4 is, nem volt kérdés melyiket akarom. :D :DD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#10165) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Próbáltatok már sima középérintkezős kioldóval vakut kioldani? nekem lefagy tőle a fuji, pedig 2 kioldóval is próbálkoztam.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#10166) madgie válasza Elektrosokk (#10165) üzenetére


madgie
titán

Nekem középérintkezős rádiós kioldó volt az X-T1-en, működött.

(#10167) Elektrosokk válasza madgie (#10166) üzenetére


Elektrosokk
addikt

hmm... érdekes akkor :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#10168) mouser1


mouser1
csendes tag

sziasztok!

segítség kellene.

volna valakinek pesten egy 50-230-as zoom objektívje kipróbálásra? ma próbáltam egyet az x-e1 gépemre, és érintkezési hibás volt (amint megmozdítottam a zoomgyűrűt, vagy úgy egyáltalán bármihez hozzányúltam, elveszítette a kapcsolatot a géppel, vagy kiírta, hogy lencsehiba. és most meg kellene nézni, hogy vajon a vázzal vagy az objektívvel lehet-e a gond.vagy csak nem szerették egymást. :-(

na, ehhez kellene nekem egy 10 percre az 50-230. cserébe egy sört v csokit tudok esetleg felajánlani, ha megfelel. :-)

(#10169) arn válasza mouser1 (#10168) üzenetére


arn
félisten

Mas obival jo a vaz? Soromet felajanlom barmelyik alkesznek itt :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10170) mouser1 válasza arn (#10169) üzenetére


mouser1
csendes tag

a kitobjektív van rajta, azzal jó. de lehet, hogy a súlykülönbség miatt nem jelentkezik még ott.

(#10171) rbalint88 válasza mouser1 (#10170) üzenetére


rbalint88
addikt

akkor feszítsd egy picit, ésszel. ha így nem jelentkezik a hiba, akkor az obi a hibás. ha jelentkezik a hiba, alkohollal töröld át az érzékelőket.

(#10172) mouser1 válasza rbalint88 (#10171) üzenetére


mouser1
csendes tag

nincs nálam az objektív, csak kipróbáltam egyet valakinél, ezért is kértem segítséget, hogy megnézhessem, hogy más egy másik objektívvel is jelentkezik-e a hiba.

(#10173) Scharm1976 válasza madgie (#10151) üzenetére


Scharm1976
tag

már fel is dobtam a vázra.

www.flickr.com/photos/scharm/

(#10174) Mr.Zazi válasza madgie (#10151) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Nekem a 35 és az 56 megtáltosodott. Úgy vettem észre, hogy a 35ös gyorsabb is, de a lényeg, hogy nem járnak oda - vissza, sokkal pontosabbak lettek. Királyság! :))

(#10175) Dolphin válasza Mr.Zazi (#10174) üzenetére


Dolphin
tag

Nekem még csak 35-ös van, tény hogy határozottabb lett a fókusza, de még mindig találgatózik a legújabb FW-kkel, csak már kevesebbet. :/

Ellenben a 18-55-nek úgy emlékszem volt fókuszáláskor hangja, és nem is volt egy Pana szint, de most teljesen néma, és villámgyors lett.

[ Szerkesztve ]

(#10176) arn


arn
félisten

A lassu fokuszmotort, nincs semmi, ami felgyorsitsa :) csak ugy tudtak rajta optimalizalni, hogy kevesebbet jar. egyertelmuen gyorsabb, es hatarozottabb a fokusz, bar csak egy gyengen megvilagitott szobaban teszteltem. Majd a gyerekkel kiderul minden.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10177) silmatauki válasza Dolphin (#10175) üzenetére


silmatauki
őstag

"Ellenben a 18-55-nek úgy emlékszem volt fókuszáláskor hangja, és nem is volt egy Pana szint, de most teljesen néma, és villámgyors lett."

A 18-55 mindig is szinte teljesen néma volt – legalábbis az igen hangos AF-ű obikhoz (pl. a 27-es) képest.

(#10178) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Azt hiszem, a manuál objektívekkel való játék nálam hamar a Lightroom sorsára jutott. Egy pár alkalom poén volt, tetszik is, de sajna nincs időm vele b@szakodni. A szekrénybe nézve a 27-esem is igen kihasználatlan, csak azért teszem fel néha, mert van. Szóval hamarosan meghirdetem szerintem: októberben vettem, hibátlan, első tulaj vagyok, 4-500 expo lehet "benne". Karöltve egy Konica Hexanon AR 57mm 1.4-el, adapterrel szettben topictársaknak 85 e a kettő. (Egyébként 72 + 21 ért fogom felrakni. Nekem nem sürgős..)

(#10179) silmatauki válasza DonRazzino (#10178) üzenetére


silmatauki
őstag

"Karöltve egy Konica Hexanon AR 57mm 1.4-el, adapterrel szettben topictársaknak 85 e a kettő."

Milyen állapotban van a cuccos? Tényleg olyan kontrasztos és “karcos”, amilyennek mondják? Hogyan arányul a kontrasztja és a karcossága a 27mm-hez? (Ez utóbbi verhetetlen a felbontásban.)

(#10180) madgie válasza DonRazzino (#10178) üzenetére


madgie
titán

Tegnap szólsz, nem veszek 50-230-at :D

[ Szerkesztve ]

(#10181) rbalint88


rbalint88
addikt

Voltam ma X-T10 tapinapon, megvan a következő vázam, amire gyűjthetek. Kipróbáltam rajta a 18/2-t, hát, nehéz lesz a döntés, hogy az legyen vagy a 27/2,8... Az a "rossz", hogy a Fuji nagyon jó obikat kínál, így bármit választani is mindig az a dilemma, hogy melyik kezembe harapjak. :B

(#10182) faki_ válasza rbalint88 (#10181) üzenetére


faki_
senior tag

(#10183) rbalint88 válasza faki_ (#10182) üzenetére


rbalint88
addikt

hát ez jujj bizony! :K

(#10184) gyorgyi84


gyorgyi84
tag

egy pàr kép :

(#10185) lugosi válasza gyorgyi84 (#10184) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon szépek, hol készültek?

(#10186) gyorgyi84 válasza gyorgyi84 (#10184) üzenetére


gyorgyi84
tag

és a picivel is

lugosi: - köszi , svàjc ( zermatt )

[ Szerkesztve ]

(#10187) lenan válasza gyorgyi84 (#10186) üzenetére


lenan
aktív tag

szépek nagyon

(#10188) Novics válasza rbalint88 (#10181) üzenetére


Novics
senior tag

Hja... én mondjuk csak csorgatom a nyálamat, meg agyalok, hogy mit kéne, mit lehetne venni, mivel járnék jobban. Egy 12-es Samyang is jó lenne, de túrához nem lenne rossz egy 18-as, 27 mindennapos szaladgálósnak, a 35-ösről mindenki ódákat zeng. Ettől felfelé nem vonzanak, de már ez a 4 üveg is egy vagyon lenne az én mértékemmel. Egyelőre marad a 18-55 meg a manuális 58-as. Mondjuk egy 18-55 -> 27 cserén már régen pörgök, nagyjából egy árban vannak, de akkor bukom a nagylátót és még csak fényerős sem lesz. Egy 35 1,4 kéne, de az meg 1,5 annyiba fáj, mint egy 18-55. Kijöhetne már az f2-es verzió, hátha csökkennek az árak. :)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#10189) Fandango


Fandango
veterán

madgie a.k.a Jean Mareaux kis iromanyat a 4.0 fw-rol megosztotta a Fujifilm Magyaroszag a facebook-on! :C

(#10190) gyorgyi84 válasza Novics (#10188) üzenetére


gyorgyi84
tag

lenan: köszi

En màr nagyon megbàntam,hogy annak idején eladtam a 18-55-t, kiràndulàsokra, turistàskodni nagyon jo volt!
35-tel nem talàltam a helyem, jobban mondva valahogy zavart az ide-oda szaladgàlo fokusza, erre még valahogy ràntott is egyet az obi (mikor megvettem azt hittem valami baja van, most azért az uj fw4-l kiprobàlnàm )
27-s nagyon pöpec és kompakt lesz vele a gép,persze a rekesz àllitàst meg kell szokni.

16-50+27 variácion nem gondolkodtàl ?

(#10191) madgie válasza gyorgyi84 (#10186) üzenetére


madgie
titán

De jók :)

(#10192) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

hej urak! :B

hétvégére szükségem lenne egy 55-200-ra, ha valakitől kölcsön tudnék kérni. :B :R cserébe 35/1,4-et tudok adni addig.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10193) silmatauki válasza faki_ (#10182) üzenetére


silmatauki
őstag

Elkelt közben sajna (rátelefonáltam, hogy megvegyem második X-E1 váznak).

(#10194) DonRazzino válasza silmatauki (#10179) üzenetére


DonRazzino
senior tag

(A 27-es jegelve.)

A Konica jó állapotú, puhán járnak a mechanikus alkatrészek, jó tág a tekergetési lehetőség, nyitva is szépen lehet állítgatni, finomhangolni. A képi világa nekem nagyon tetszik, de ne legyünk igazságtalanok, hogy egy ilyen régi darab karcosságát egy mai Fujinon-hoz hasonlítjuk. Az a "baj", hogy még a 27-es is, ami az XF18 után a második leggyengébb fix, nyitva is elég jól teljesít. Ha meg van fénye az embernek f5.6-on hagyja egész napra és saroktól-sarokig minden éles lesz a képen (ha épp erre van szükség).
A Konicánál a megszokott +1sharpness-t azért van, hogy +2-re tekerem és 2.8 környékére mondom azt, hogy számomra elfogadható képközépen az élessége (ami ugye egy portréobinál lényeges). 5-8 méternél nagyobb tárgytávolságon még nem is próbáltam.

madgie: ha a régi tele nem sokban tér el az új verziótól, ami nekem van (már pedig nem), akkor elégedett leszel vele.

Mr.Csizmás: Én pénteken késő este érek Budapestre, ha addig nem találsz más megoldást, egy 50-230 II-t tudok adni.

(#10195) madgie válasza DonRazzino (#10194) üzenetére


madgie
titán

Lesz egy extrém bringás ugrabugra pár hét múlva a kisfalumban, ott majd elválik, hogy kooperál az X-T1-gyel Zone AF-ben :)

(#10196) Novics válasza gyorgyi84 (#10190) üzenetére


Novics
senior tag

Erre így még nem gondoltam, igaz annyira nem is hoz lázba ez a kombó. A 27-es inkább csak a palacsinta volta miatt érdekes számomra, a 35-ös sokkal jobban bizergálja a fantáziámat. Reggel éppen azon agyaltam induláskor, hogy a 18-55, a B+W polár meg a Biotar árából kb megvan egy 35-ös. De akkor meg csak az az obim van, ahhoz meg előtte azért csak össze kéne ismerkednünk, hogy megéri-e a sok macerát, ami az eladással járna.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#10197) arn válasza Novics (#10196) üzenetére


arn
félisten

ha nem kifejezetten arra a latoszogre vagy raallva, altalanos obikent nem fog mukodni. en 80%ban azt hasznalom, de kirandulni csak ezzel nem indulnek el. inkabb a 18-55.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10198) GOD_GOD válasza gyorgyi84 (#10186) üzenetére


GOD_GOD
tag

A legalsó kép különösen "döfi"! :R

[ Szerkesztve ]

https://goo.gl/Ytmk3k

(#10199) madgie válasza Novics (#10196) üzenetére


madgie
titán

A 35-ös a Fuji Palvinbarbija. Lehet, hogy van nála bögyösebb, magasabb, hosszabb lábú, de baromi különleges és szeretnivaló. Főleg akkor jössz rá erre, mikor túladsz rajta.

(#10200) DonRazzino válasza madgie (#10195) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Meg lesz izzasztva az a ZoneAF egy kitobival, mondjuk ekv. 350-en "hadonászva" :D Kell majd a stabil balkéz is a fw4.0 mellé ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.