Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) Gondwana válasza gyorgyi84 (#10796) üzenetére


Gondwana
addikt

(Nálunk volt pár éve egy párocska lagzifotózás után érdeklődni, asszonka olyan intenzíven alkudozott volna, hogy azért megkérdeztem, hogy nászajándékot is vigyünk-e. Szerencsére végül másik céghez mentek, de az utólag visszahallottak alapján másoknak is csak gondjuk volt velük.)
Látott-e véletlenül valaki valahol mechanikus átalakítógyűrűt, ami mFT végű cuccból XF bajonettet produkál? Ha valahol beszerezhető lenne, asszonypajtás viszérműtétje utánra előjegyzek egy XE1-beszerzést.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10802) madgie válasza gyorgyi84 (#10796) üzenetére


madgie
titán

Egyébként nem, ilyenkor nem. Dolgozni hívtak, amúgy meg nem hívtak volna. Rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#10803) jmakk válasza Gondwana (#10801) üzenetére


jmakk
őstag

Még nem láttam. Mondjuk nem tudom melyik mft obik rajzolnák ki teljesen az apsc képkört. A sigma sorozatot kivéve (19,30,60), mert azok eleve arra készültek.
Ja és a másik probléma az mft obik focus-by-wire tulajdonsága. Szóval ez talán még nyomósabb indok.

[ Szerkesztve ]

(#10804) Gondwana válasza jmakk (#10803) üzenetére


Gondwana
addikt

Ezekig az érvekig el se jutnék: egyfelől a Fuji bázistávja rövidebb, tehát mechanikailag beleférhetne, másfelől meg minden második fiókból előkerülhet valamilyen egzotikus mFT-átalakító, amit így tovább lehet Fujisítani (elvileg ráadásul több sikerrel is, mert nincs olyan vastag üveglap a szenzor előtt), nálam konkrétan egy MD-tilt konverter az, amire a leginkább kíváncsi vagyok, hogy mit produkálna néhány üveggel egy X-E1-en vagy X-Pro1-en.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10805) jmakk válasza Gondwana (#10804) üzenetére


jmakk
őstag

Ja hogy továbbkonverterezés! Így egészen más a leányzó fekvése. De sajnos nem láttam még ilyet elmebajon sem. :( Pedig ha ott nincs...
Azt láttam, hogy a Kiponnak vannak tiltes adapterei fujira, de talán MD abból sincs éppen.

(#10806) gyorgyi84 válasza Gondwana (#10801) üzenetére


gyorgyi84
tag

Nem konnyu szakma ez sem! Sokan kivulrol nezve el sem tudjak ezt kepzelni, foleg a Kelet-Europai gondolkodas .....szoval nem vagyok benne biztos,h tudnam csinalni !

(#10807) gyorgyi84 válasza madgie (#10802) üzenetére


gyorgyi84
tag

Nem !
Csak viccnek szantam a kerdest :)

(#10808) madgie válasza gyorgyi84 (#10807) üzenetére


madgie
titán

Ja, ok :D

(#10809) gyorgyi84 válasza madgie (#10808) üzenetére


gyorgyi84
tag

Mondjuk kicsit meglepett,hogy irtad csak a fotozàs miatt hivtak!
Azért szerintem Te annàl jobb fotos vagy mint sem ingyen menj fotozgatni, végül is ezek szerint nem is valami közeli ismerös esküvöjére.
S itt nem csak az idödröl van szo! ( de hàt az is )
Megközelitöleg oda mész egy 5-600e érö felszereléssel, de mi van ha valamelyik kicsit többet ivo emberke véletlen össze töri az obid vagy géped és millio kis baleset történhet. Gondolom ezt ilyenkor senki nem fogja neked megtériteni !

Persze megértem itt mindenki szeret fényképezni és csak örül ha felkérik egy fotozàsra és annàl nincs is jobb mikor a megrendelö boldog a végeredmény làttàn.
Szoval amit csak irni akartam,hogy valahol meg kell ( kellene ) huzni a hatàrt, persze jo kérdés hol is van ez.
Ugye még akit ismerünk az OK, de mikor az ismerös imerösének a haverjànak a kollegàja :F

Kivàncsi vagyok ezzel kapcsolatban màsok véleményére is!

Mind emellett én is vagyok olyan hülye mindig,hogy mikor hivnak ilyen-olyan helyekre elmegyek :D

[ Szerkesztve ]

(#10810) madgie válasza gyorgyi84 (#10809) üzenetére


madgie
titán

Sógor testvére, a sógor meg ezer éve cimbora, ex-zenésztárs, stb. Még így sem lett a végén ingyenes a történet, de szerintem abszolút jól jártak, még egy komplett napos kreatív fotózás is hátravan.

De igen, igazából az asszony b@szogat jó irányba: nem kell mindenkinek mindent elvállalni. Illetve igen, de akkor rendesen fizessék meg. Száz éve szívességből elmentem ismerős ismerősének fillérekért keresztelőt fotózni, még most is betalálna pár hasonló árú ajánlat, ha hagynám.

(#10811) gyorgyi84 válasza madgie (#10810) üzenetére


gyorgyi84
tag

:K

(#10812) arn


arn
félisten

Jo kepsorozat [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10813) gyorgyi84


gyorgyi84
tag

egy-két nyàri foto :)

Itt pedig Madàrijesztö Kiàllitàs : [link]

[ Szerkesztve ]

(#10814) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Megjött a táskám, ezért ha már vissza kellett mennem a boltba, kipróbáltam a 23-as fixet... A bolt közepén kis makettekből van egy asztal, ott lehet bohóckodni... Áhhhh... Mondjuk hihetetlen önuralomról tettem tanúbizonyságot, nem hoztam el végül... De nem sok híja volt... Drága még az nekem így is...

Life is shor...

(#10815) arn


arn
félisten

Brutal a koveto fokusz az uj a7ben.

http://youtu.be/fHtT6DE7fVI

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10816) Aldaris


Aldaris
csendes tag

Sikeresen beszereztem a 35mm-es fixet múlt héten, hétvégén lőttem párat. Zseniális az egész, főleg a színei! A 14mm-es is hasonlóan zseniális? :D

(#10817) DummyBoy válasza Aldaris (#10816) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Merre lövöldöztél vele? Szűk utcákra, beltérre nem túl szűk?

Jövő héten megyek haza, húgomnak lagzija lesz, gondoltam mégiscsak jó lenne egy fényerős obi.

A 27-es az itteni utcákra néhol sok, valamint sosem gondoltam volna, hogy az apertúra gyűrűt fogom egyszer hiányolni, főleg csupán pár óra fényképezés után ...

Szóval megy az agyalás ezerrel, a 23-ast próbálgattam a hétvégén, de még mindig sokallom az árát, főleg a "gyakorlatomhoz" mérve ...

Life is shor...

(#10818) MC Pite válasza Aldaris (#10816) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát, UWA mezőnyben eléggé ott van, kicsi és penge, fujis a képe a javából, de ne várj olyan karaktert, életet tőle mint a 35östől.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#10819) Aldaris válasza DummyBoy (#10817) üzenetére


Aldaris
csendes tag

A tesztelési metodológia elég egyszerű volt, feltettem az objektívet és lőttem mindenre. Azóta le se vettem :). Volt beltér, portré, kültér még tájkép is. Hogy túl szűk-e, hát nem tudom. A tájképeknél illetve ilyen "nagy totál" típusú kültéri fotóknál volt szűk, mindenhol máshol megoldottam a problémát egy lépéssel. Az objektív színei és az élessége kiváló.

A 23-ason gondolkoztam én is, de szerintem akkor már egyszerűbb egy X100-at venni, főleg, hogy hasonló árkategória. Még van egy hét, a 14mm-esen gondolkozom nagyon.

(#10820) jmakk válasza MC Pite (#10818) üzenetére


jmakk
őstag

Kroppos méreten én még nem találkoztam a 14/2.8-nál jobb nagylátó fix objektívvel. Kvázi zéró torzítás (korrigálatlanul), brutál élesség, gyönyörű színek. A fuji leicájaként szokták emlegetni.

Aldaris: ha a látószöggel nincs bajod, nem fogod megbánni

[ Szerkesztve ]

(#10821) Gondwana válasza jmakk (#10820) üzenetére


Gondwana
addikt

... és a leggyorsabb AF-ként hirdették a 14-est. (Ami persze UWA üvegnek nem kihìvàs)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10822) cousin333 válasza Aldaris (#10819) üzenetére


cousin333
addikt

"Még van egy hét, a 14mm-esen gondolkozom nagyon."

Szvsz ne halogasd sokáig, mert nem biztos, hogy van készleten. Én 13-án rendeltem (egy másik típust), talán holnap már megérkezik. Hosszú hétvége, meg minden, de akkor is azt írták, "rendelésre, várhatóan 2 munkanap"...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#10823) jmakk


jmakk
őstag

Új firmware (X-Pro1, X-E2, X100T/S, X20/30, XQ2) Windows 10-hez.

(#10824) Aldaris válasza jmakk (#10820) üzenetére


Aldaris
csendes tag

A látószög egy dilemma. A zoomot általában széles állásban használom, a 18-55-ösön a fotók 2/3-a a 18-20mm-es tartományban van. 14mm-ert nem próbáltam sose, de ismerősök tájképein sokszor irigylem a szép nagy látószöget. Viszont jó kérdés, hogy egy 18mm-es állás helyett a mindennapokban mennyire szokatlan a hatalmas perspektíva.

Halogatás: van raktáron több helyen.

[ Szerkesztve ]

(#10825) jmakk válasza Aldaris (#10824) üzenetére


jmakk
őstag

Sőt az irányjelzősre éppen felraktak egy használtat is 170e-ért.

[ Szerkesztve ]

(#10826) Fandango


Fandango
veterán

Látogatóban a nagyinál. :)

[ Szerkesztve ]

(#10827) DummyBoy válasza Aldaris (#10819) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Na, igen, de ha veszek még egy gépet, az asszony tuti megöl xD Gondolkodtam rajta, hogy veszek neki egy E2-t, valamilyen lencsével, és lehet osztozkodni...

Nálunk picit más az árképzés, csak azt sajnálom, hogy nincs biznisszmen adottságom, hazamenetek alkalmával raklap szám vihetném az obikat xD

[ Szerkesztve ]

Life is shor...

(#10828) lugosi válasza Fandango (#10826) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tetszik róla a galéria, karakteres. Hány éves a nagyi?

(#10829) Dolphin


Dolphin
tag

Sziasztok! Ez a visszaigénylés pontosan hogy működik? Vettem majd egy hónapja objektívet, de nem volt teljesen világos, hogy akkor most 1 hónap elteltével lehet csak beadni a visszatérítést? Vagy hogy megy ez?

(#10830) Fandango válasza lugosi (#10828) üzenetére


Fandango
veterán

Koszi, 86 eves. :)

[ Szerkesztve ]

(#10831) Mr.Zazi válasza Fandango (#10826) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Kedves néni, nagyon jó ez a kép!

(#10832) cousin333 válasza Dolphin (#10829) üzenetére


cousin333
addikt

Igen, így van. Az igénylés 3. lépésében kell megadni a számlák számát és azok dátumát egy legördülő listából, amiben fix értékek vannak. Én is probáltam regisztrálni, de augusztus nem volt sehol... Felhívtam őket és ott mondták (két kedves hangú, angolul beszélő fiatal leányzó volt a vonal túlsó végén ;), persze nem egyszerre). Utólag a felhasználási feltételekben én is megtaláltam (4. pont).

Ha itt az idő, ki kell töltened az igénylő lapot, ami több lépésből áll. Eddig még nem jutottam el, de elvileg a számla másolata (fotó vagy szkennelt) és az objektív sorozatszáma kell (szintén kép!, a dobozon rajta van).

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#10833) gyorgyi84


gyorgyi84
tag

Tegnap esti làtkép X100T

(#10834) GOD_GOD válasza gyorgyi84 (#10833) üzenetére


GOD_GOD
tag

Ez nagyon tuti lett! :-O

(más: eladó lett Jupiter-3 obim adapterrel index fórumon)

[ Szerkesztve ]

https://goo.gl/Ytmk3k

(#10835) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Hali
Érdeklődni szeretnék megéri a X30 beruházni? Egy nagyon amatőr felhasználónak ? Természet fotózásra használnám.

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#10836) PofaJenö válasza PofaJenö (#10835) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Alternatíva a LX7 vagy FZ200 ,Stylus 1 lenne. :B

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#10837) 80hun


80hun
addikt

Képbe került nálam az x-t10 duplakit.
Mennyire válalható a 16-50mm és az 50-230-as obi?
Vélemények róluk?
X-t10 jpeg?

(#10838) gyorgyi84


gyorgyi84
tag

GOD_GOD: köszi :)

Vakut szeretnék venni ( x100t-re), vacilàlok az ef-x20 és ef-20 között. Szinte minden fellelhetö hozzà szolàst elolvastam màr a netten.S bàr mindenhol azt irjàk,h a két vaku között nincs meg tudàsban az különbség mint az àrukban (söt,talàn az olcsobb jobb )... még is aki megvette az EF-20-t és utàna probàlta vagy cserélte EF-x20-ra szinte egyértelmüen az utobira szavaz !
Van valakinek itt tapasztalata netàn mind kettövel kapcsolatban ?

(#10839) Parci válasza PofaJenö (#10836) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó az x30, de a többi is jó. na jó, az fz200-at kizárnám, de a másik kettő zsivány. kérdés, hogy mi a fontosabb neked, mert mindegyik másban jó.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10840) rbalint88 válasza 80hun (#10837) üzenetére


rbalint88
addikt

minden szép, minden jó, vegyed nyugodtan :)

Gyorgyi84: én ef42-t vennék :P akkor nincs dilemma.

(#10841) PofaJenö válasza Parci (#10839) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Azért tetszik a X30-as mert hibrid AF van benne.

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#10842) Parci válasza PofaJenö (#10841) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig ez önmagában nem jelent semmit. azt hiszem, hogy a stylus 1 autofókusza is elég jó. a panáé meg szintén elég jó szokott lenni. de nem lebeszélni akarlak az x30-ról, nekem van és kedvelem. kicsit túl "sűrű", az x10 arányai jobban tetszettek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10843) PofaJenö válasza Parci (#10842) üzenetére


PofaJenö
senior tag

:R azért kösz ,még olvasgatok róluk ... :K

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#10844) Clemi


Clemi
veterán

Ha már szóba került az X30... tudtok Pesten valami helyet, ahol valóban ki lehet próbálni a Fuji gépeket, vagy meg kell várni az őszi Photo Expo-t a Lurdi házban? Valami mintaboltra gondolok, ahol ugyanúgy nyomkodhatom kicsit a gépeket, mint az expón a Fuji standnál.

(#10845) rbalint88 válasza Clemi (#10844) üzenetére


rbalint88
addikt

mammut media marktban van x30 tapogatható formában.

(#10846) Gondwana válasza gyorgyi84 (#10838) üzenetére


Gondwana
addikt

Én a Fuji-branded vakukat hanyagolnám. EF-20-am volt, az 1EV +/- nagyon szűkös, gondolom, neked is kintre kell, ott meg nagyon lassan tölt újra (na jó, friss akkukkal nem annyira), az x-es tesója meg AAA akkukkal üzemel, ebből csak sejtem, milyen lehet az újratöltési ideje. Ez persze más gyártónál nem lenne kritikus, maximum vaku nélkül lövöd el a képet, de Fujiék beletoltak egy olyan okosságot, hogy addig nincs AF, amíg a vaku nem jelzett, hogy feltöltődött. Irányjezősön láttam MK320-at az EF20 ára alatt sokkal, viszont többet tud tőle. Én Nissin i40-et hordok magamnál (meg néha OC-E3 kábelt).
OOC JPG-k, még utómunka előtt: egy kettő három
Szerk.: Az EF42 meg szerintem tényleg siralmas, egy hatalmas drága butavaku.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10847) Clemi válasza rbalint88 (#10845) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi, arra gondoltam, hogy az X-30 E-2 X-T1 X-T10 egyszerre akár többféle objektívvel :) Nagyon elbizonytalanodtam, hogy X30 vagy lépjek feljebb egy szintet és inkább egy APS-C szenzoros legyen. Szívem szerint rögtön X-E2 és egy 27-es fix, de akkor már ott az X-T1 szóval jó lenne kézbevenni próbálgatni őket :)

(#10848) gyorgyi84 válasza Gondwana (#10846) üzenetére


gyorgyi84
tag

Igen, foleg kulterre kellene. Utana olvaok,koszi!

(#10849) Gondwana válasza gyorgyi84 (#10848) üzenetére


Gondwana
addikt

A Nissin fő problémája, hogy TTL módban csak a váztól kapott zoominformációt tudja használni, nem tudom ilyenkor zoomolni a fejet, ha mégis szeretném, át kell tenni manuálisra vagy slave-re. (Az MK320 meg tudtommal nem is zoomolható - csak leírások alapján gondolom, illetve nem távvezérelhető, csak külső triggerrel - amúgy egy ideje már kutatom a legolcsóbb 1/1000s-t legalább tudó rádiós kioldót, olyanok már vannak, amelyeknek még az 1/200 is gond)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10850) MC Pite válasza Gondwana (#10846) üzenetére


MC Pite
veterán

Vakuk terén +1. Én Meikét nyúzok, EF-20-nál okosabb, EF42 meg egy túlárazott vicc.

Clemi: A fő kérdés mekkora méretet szeretnél és mekkora zoomátfogást. Ezek alapján X30/X100*/XE2 v XT10 obikkal.
Én dokumentálni az X30at viszem, fotózni az X-E2-őt. És ezekből kiindulva gondolkozok a cserélhető obis szett X100T-re való cseréjén, mert a két adapterrel is elég kompakt, és 99%ban lefedi amire használom. Imádom a vázat, a 14-est, a 35-öst, megszerettem az 56ost is, és a maga kategóriájában remek darab a kitobi is, de egy ideje csak a port fogják :(

Vótmá?

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.