Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) Mr.Zazi válasza arn (#10549) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Nem a többi vázhoz hasonlítottam, hanem a T10 hez. Nem ismerem a többi gyártó vázait, csak a Canont, sok évig azt használtam, azzal nem voltak ilyen problémák. Ezek után X-E1 -et. Az is nagyon jó minőségű volt. 2 év után is patentül jártak a fedelek, nem mállott le róla a borítás. Nem égbekiáltó hiányosságokról beszélek, de a SD kártya ablaka hihetetlenül könnyen kinyílik. A csatlakozók fedele szintén. Arról nem is beszélve, hogy az utóbbit nem rég cserélték garba, mert úgy kinyúlt mint nagyanyám bugyogója, és már megint púposodik. Nem ehhez vagyok hozzászokva, főleg ennyi pénzért nem!

(#10552) Parci válasza Mr.Zazi (#10548) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mire jön az x-t2, sok apróság lesz, amin javítani tudnak, ilyen a világ rendje. ami engem illet, a jelenlegi árukon úgy sem lesz egyik sem, azért is vettem x30-at, de az x-t1 keresője nekem mindent feledtetne :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10553) arn


arn
félisten

melyik vaznak nincsenek hibai? szerencsere az en ajtoim meg rendesen mukodnek :)
a legtobb canonvaz plasztik bombasztik mellette.

***

eletkepek [link]
50-230 [link] - ilyen bokeht kitalaltani nem lehetne :D gyakorolnom kellene ezt a tele dolgot.

sajna vmi gaz tenyleg van a c1 es az eshutter viszonyaban. mintha nem is ugyanazt a vazat hasznalnam.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10554) rbalint88 válasza arn (#10553) üzenetére


rbalint88
addikt

nekem adják a telés képek :) nem volt véletlenül valamiféle szúnyogháló a háttérben?

(#10555) arn válasza rbalint88 (#10554) üzenetére


arn
félisten

allatkerti kepek... racs. de a madar is erdekes :)

ha ezeket vki ugy kesziti, siman muveszet... [link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10556) konyi79 válasza DonRazzino (#10545) üzenetére


konyi79
addikt

Mostani túráimból kiindulva az időjárás állóság egyre kritikusabb pont kezd lenni, esélyes nekem csak ez miatt a vázcsere. Oké, vízálló a háttizsák, de jó lenne szar időben legalább egy kit lóghatna a nyakamban...

(#10557) madgie válasza arn (#10553) üzenetére


madgie
titán

Pedig úgy tűnik, szoftveres gond lesz, gépen belüli extrém expókorrekciónál (3 FÉ-vel alálőtt DR200-as ISO 800-as műfényes kép utólagos 3 FÉ-s rawfeldolgozasa) elhanyagolható a különbség ES és MS között.

(#10558) madgie


madgie
titán

50-230, bokészempölz :)

Szerk: meg egy kis félholdátvonulás, szintén az 50-230 tele végével. A YT agyonvágta, ott a link az eredetihez.

[ Szerkesztve ]

(#10559) arn válasza madgie (#10557) üzenetére


arn
félisten

En csak azt nem ertem, hogy raw eseten miert van elteres. Vegeredmenykepp vmit mashogy kell mentenie. Fura, hogy ket feldolgozonal is beneztek ezt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10560) Gondwana válasza arn (#10559) üzenetére


Gondwana
addikt

Eddig még nem làttam egy olyan szenzorspecifikàciòt sem, amelyiknél nem volt global shutter és az e-shutter mòd ugyanolyan bitmélységet tudott volna, mint a blackframe-kezdetű. Gyakorlatban nem gàz az a 12bit sem, amint làthatò (X100 biztosan és emlékeim szerint az XPro1/XE1 is csak 12bites AD konverziòt hasznàl), az biztos, hogy a fekete-végén dob el adatot, de nem annyit, hogy csìkozzon (mint pl. a 7D)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10561) tacto válasza madgie (#10558) üzenetére


tacto
aktív tag

Nekem ezzel semmi bajom :) Söt.

(#10562) arn válasza Gondwana (#10560) üzenetére


arn
félisten

Nem is logikus... De ettol amit feldolgozok az masnak tunik.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10563) melon


melon
tag

Jo regen irtam ide utoljara, de azert nagyjabol kovetem a topikot, bar legutobb majd haromezer hozzaszolast kellett atneznem. Szoval csak amulok es bamulok az uj X-T10-en, folyton elgondolkozom, hogy vegre valtanom kellene vazat X-Pro1-rol, de aztan akarhogy fogdosom-nyomkodom akarmelyik ujabb vazat a boltokban, valahogy egyik sem all ugy kezre, mint a mostani, szoval marad a jo oreg tegla egyelore.

Vegre lett egy 27-esem is, igy mar elfer a munkabajaros taskaba, es neha ki is tudok ugrani ebedszunetben az utcara, parkba probalkozni. Eloszor odzkodtam a rekeszgyuru hianyatol, de a tobbi tulajdonsaga miatt nagyon megkedveltem, eddigi kedvenc obim.

(#10564) madgie


madgie
titán

Mekkora troll ez a Fuji :DDD

X-T1, használati utasítás.

(#10565) arn válasza madgie (#10564) üzenetére


arn
félisten

:))

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10566) Fandango


Fandango
veterán

Na akkor tessék.

(#10567) madgie válasza Fandango (#10566) üzenetére


madgie
titán

Jók, mint mindig :)

(#10568) nord_ válasza Parci (#10482) üzenetére


nord_
veterán

Akkor szerencse, hogy nekem nem volt X10-em. :))
Kiegészítők: gyári bőrtokot és napellenzőt vettem. Sajnos LH-X10 már sehol sincs az országban, nem is hoznak be, így kénytelen voltam a valamivel drágább LH-X20-at venni, a gyönyörűen tükröződő UV-szűrős közdarabbal. De egy jól irányzott ütés után megszűnt a tükröződés. :DDD

Ha egy dolgot kéne mondanom, ami rendkívül bosszantó és zavaró, az az idióta USB-s aksitöltés... Kialakítják úgy a tokot, hogy a memóriakártya és az aksi kivehető legyen a tok leoperálása nélkül - erre mit csinálnak? Csak a gépben lehet tölteni azt a szerencsétlen akkut... Még ha lenne kiegészítőként külső töltő, mint más gyártóknál... de nem...

---

Fotózási rész: képminőséggel teljesen, fehéregyensúllyal szinte teljesen, fényméréssel tökéletesen elégedett vagyok. Amennyire örültem látatlanban a dedikált expókorrekciós tárcsának, annyira ritkán kell hozzányúlnom. :)
A DR-t ritkán használom, főleg amiatt, hogy akkor már nem ISO 100 az alap.

(#10569) Mr.Zazi


Mr.Zazi
tag

(#10570) madgie válasza Mr.Zazi (#10569) üzenetére


madgie
titán

Regisztráláshoz írjam be neki a személyi igazolvány/útlevél számomat? WTF?

(#10571) MC Pite válasza nord_ (#10568) üzenetére


MC Pite
veterán

"Ha egy dolgot kéne mondanom, ami rendkívül bosszantó és zavaró, az az idióta USB-s aksitöltés... Kialakítják úgy a tokot, hogy a memóriakártya és az aksi kivehető legyen a tok leoperálása nélkül - erre mit csinálnak? Csak a gépben lehet tölteni azt a szerencsétlen akkut... Még ha lenne kiegészítőként külső töltő, mint más gyártóknál... de nem..."

Ezt nem értem pontosan. Gondolom nem csak az én tokom olyan, hogy nem akadályozza a micro usb kábelt. Így tudom benne tölteni, stb (plusz autóban, powerbankról is lehet végre tölteni). Ha meg fotózás közben merül le az akku, cserélem.
Akinek igénye van rá, 2000-3000Ft-tól vehet az NP95höz töltőt, de pl nejem végre nem kell hogy keresgélje hogy épp hol a töltő. Nem vágom hogy mi az amit itt most rosszul csináltak...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#10572) MC Pite válasza madgie (#10570) üzenetére


MC Pite
veterán

Baszki, ez a képes ellenőrző kész... ötforintosnyi atomhomályos, témát 15×8 pixelen tartalmazó képekkel kellene boldogulni, és kb a huszadikra sikerült csak... :U

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#10573) Mr.Zazi válasza madgie (#10570) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Na én nem tom, csak gondoltam jelzem a találatot... :DDD

(#10574) madgie válasza Mr.Zazi (#10573) üzenetére


madgie
titán

Köszönjük szépen, már töltögetek :)

(#10576) Parci válasza nord_ (#10568) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jól néz ki a gyári tok is, de fekete, én meg vmi rozsdabarnát szeretnék, azért vettem fekete vázat, mert a kettő együtt szép. fekete tokhoz inkább ezüst váz dukált volna. :)

garizból is csak tök sötétbarna van, árban ugyanúgy egy huszas, mint a gyári. húzósak ezek, sajnos, igazából nem is értem, hogy miért.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10577) nord_ válasza Parci (#10576) üzenetére


nord_
veterán

Érdekes ez a szín-kérdés: majd idővel veszek a családi-kirándulós X30 mellé egy X100 (utódot). De amíg az X100 egyértelműen ezüstben tetszik, addig az X30-ból nem volt kérdés, hogy a feketét veszem meg. :)

Képminőségben amúgy mennyire vagy megelégedve?

---

MC Pite:
sajnos, a gyári tokon nincs ajtó, így a töltést csak úgy tudom megoldani, ha leveszem a tokot... De még ennyi kényelmetlenség mellett is simán megérte nekem a tok. :)

(#10578) Parci válasza nord_ (#10577) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem nyúztam még igazán, meg meghalt a kártyaolvasóm és nem látom a kártyám tartalmát, vakon formázni meg nem akarom, szóval egyelőre takarékon van. de biztos elégedett leszek vele, egy év ricoh gxr p10 és két év fuji x10 után... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10579) OTika


OTika
aktív tag

(#10580) Gondwana válasza OTika (#10579) üzenetére


Gondwana
addikt

2015. januàrra volt ìgy ígérve az ùj X100s firmware. Az ìgéret szép szò, de a Landwirdschaftausstellung sokkal szebb!

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10581) MC Pite válasza Parci (#10578) üzenetére


MC Pite
veterán

Azért wifis vagy micro usb-s uploaddal nem egy ördöngösség leszedni a képeket róla ;] [Ha csak képek voltak rajta; de image eszközként intézőben is böngészheted a tartalmát usb-n.]

Új fw jöhetne karácsonyra :) Ha addig még lesz X-E2-őm...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#10582) DonRazzino válasza konyi79 (#10556) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Én úgy döntöttem, hogy az ilyen esetekre (egy vízálló Lowepro, egy vízálló hátizsákban benne) elrakom a Fujit és veszek egy Sony Z3 Compactot és annak a képeit kb. 8 MP-ra leméretezve már tudom használni "esős túrapillanat" kategóriában. Van ennél jobb kamerás, vízálló mobil 100k alatt?

Más: Még jó, hogy nem adtam el az XF27-et. Lemondok a nagyotlátásról, kitportrékról, de olyan kicsi helyen elfér, hogy ma is volt esőkabát alatt 3-4 órát egy kb 950 méteres falban és egyáltalán nem zavart. Nem beszélve arról, mennyivel jobb képe van, mint a kitnek.

Ha meg jó idő van, elfér a hátam közepén, észre sem veszem (elnézést a kamukompaktos képért):

szerk: de kell vennem valami szélesebb, puhább pántot, amivel át van vetve a vállamon, mert az X-M1-hez adott cucc egy egész napos túrán kicsinálja a bőrömet.

[ Szerkesztve ]

(#10583) konyi79 válasza DonRazzino (#10582) üzenetére


konyi79
addikt

Lehet trükközni, én is szoktam, de mindig megbánom :((
Az eső jellemzően elég kontrasztgyilkos, utómunkával ha javítani akarok nem lenne baj a telónál jobb szenzor. A hegyekben meg gyorsan fordul az idő, iszonyat jó képeket lehet lőni mikor eső alól előbújik a nap. A vízhatlan becsomagolt zsákból ki-be pakolászni meg elég hangulatromboló, a téma meg erősen igényli a dinamikát.
Bár most már lassan búvártokra gyúrok :DDD Nyaraláshoz lenyúltam a céges Nikon S32-őt ( :B ) kis tengerparti szabadtüdős merülgetéshez múlt héten, míg itthon lángolt a levegő. Na ott mit tudott volna a samy 12f2 művelni... Ez a szutyok meg semmit nem ad vissza belőle, csak kék foltokat.
Szóval kell a célszerszám!

Szerk:
A Z3 képe elég vállalható egyébként, bár nemigen mérhető az XF27-hez. Azt is ellenőrizd, a Z3c-ben ugyanaz a szenzor van-e. Nekem van egy Z3tc, annak a kamerája borzalom. A Sony meg csak édesvízre ad vízállóságot, sósra nem, azt ne feledd!

[ Szerkesztve ]

(#10584) DonRazzino válasza konyi79 (#10583) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Mondasz valamit :DD

[ Szerkesztve ]

(#10585) b.vr válasza DonRazzino (#10584) üzenetére


b.vr
őstag

Hm, ez a CameraPlus még az eddig általam látott olcsókhoz képest is olcsón kínál víz alatti házakat mindenféléhez. Na asszem rákeresek majd milyen tapasztalatok vannak vele.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#10586) arn


arn
félisten

akinek szinten fagyasi es teljesitmeny gondjai vannak a lr61el:
[link]

most komolyan alig hasznalom vmire a gput (csak a gpgpu miatt tartottam meg), de hogy meg itt is besz*passon az amd... de a lr fejlesztok is viccesek :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10587) Gondwana


Gondwana
addikt

ISO war is back. És ez egy 2013-as fejlesztés, ennyire nem veszik komolyan a Sonyt? ISO100-hoz képest 15EV

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10588) konyi79 válasza Gondwana (#10587) üzenetére


konyi79
addikt

Egyébként biztos nagyon jó kamera, meg remek eszköz videóra, de annyi pénzért kizártnak tartom komoly eredményt tudjon elérni 4k nélkül. Nem lehet majd eladni a vele készült terméket.

[ Szerkesztve ]

(#10589) madgie


madgie
titán

Egy kis 56/1.2 + Monochrome G kölökfotózás :)

(#10590) Fandango válasza madgie (#10589) üzenetére


Fandango
veterán

Nagyon jo kepek! Faxa obi ez az 56-os.

(#10591) madgie válasza Fandango (#10590) üzenetére


madgie
titán

Köszi! Szeretem az obi karakterét, hasonló, mint az XF 35-é. Tud a Fuji objektívet tervezni, az hétszentség :)

(#10592) Parci válasza madgie (#10591) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy x-t1 + 56 kombóm egyszer lesz, de hogy mikor, azt nem tudom. sajnos az üveg sosem lesz olcsó.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10593) Mr.Zazi válasza madgie (#10589) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Te, a kutyátok miért nem lett már Leica? :D Nagyon jók ezek a képek, gratula!!! Csak a gyári színmód, semmi más?

(#10594) madgie válasza Mr.Zazi (#10593) üzenetére


madgie
titán

Leica logo medál van a nyakában, csak átfotosoppoltam Leila-ra :D

Van más is a képeken persze, de az a kiindulópont. Sokkal finomabban lehet a különféle monochrome profilokkal dolgozni, mint Lightroomban sima BW-ből megpróbálni kikeverni ugyanezt.

[ Szerkesztve ]

(#10595) Mr.Zazi válasza madgie (#10594) üzenetére


Mr.Zazi
tag

:D jó keverés lett!

(#10596) arn válasza Parci (#10592) üzenetére


arn
félisten

Dehogynem... Ha nem kell senkinek a fuji x :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10597) Parci válasza arn (#10596) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ehhez képest még a 4/3 obik is mind drágák, holott mióta kihalt a cucc

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10598) Fandango


Fandango
veterán

Semmi extra, csak a Duna parton jártam.

(#10599) madgie válasza Fandango (#10598) üzenetére


madgie
titán

Fasza-feszes :))

(#10600) Fandango válasza madgie (#10599) üzenetére


Fandango
veterán
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.