Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) Parci válasza rumos14 (#9149) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, de az x-t1, pláne a jelenlegi árán, fakultatív, egy x-e2 is mehet az 56-os alá, ugyanúgy jó. lényeg a lényeg, plusz pénz, plusz súly a végeredmény meg kb. ugyanaz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9152) Parci válasza FEDman (#9150) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig jobb lenne, ha bírná még legalább egy évig és utána törne rá, lenne egy frankó x-t1-em :DDD

de egyébként tény, hogy nem az ész érvek döntenek, én például nem először remegek meg egy olcsó Ödéma I-re...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9153) madgie válasza Parci (#9151) üzenetére


madgie
titán

Plusz pénz nem lett volna, nagyjából árában meglett volna az A7, 28/2, 55/1.8, 14/2.8 (?) csere. Persze nem itthoni áron, az eBay jóbarát.

[ Szerkesztve ]

(#9154) konyi79 válasza Parci (#9145) üzenetére


konyi79
addikt

Én szeretem a sony 50/1.8-at, bármennyire szidjátok szerintem simán jobb rendszeren belül a 35/1.8-nál. Az tény viszont lehetne hosszabb, a fuji 56-os pedig annyira jó, hogy emiatt pedig folyton ott motoszkál pár parciért megy a hardverapróra az a6000. Lestem itt mikor jön az x-e3, ami hátha megközelíti működési sebességben meg szolgáltatásban az a6000-et, de most olvasom talán nem is megy az a vonal tovább?

A pd-af szenzoron meg szerintem nem olyan egyszerű, a szinfalak mögött szerintem küzd vele a sony is. A fázisérzékelés valami miatt nem megy csak c-af módban, létének sem af-s sem pedig dmf-ben nyoma sincs, itt látványosan ránt egyet előre-hátra úgy áll be. Viszont ilyenkor sokkal pontosabb. C--af-ben pillanat alatt a célra ránt közvetlenül jó irányba indulva, a linkelt videónál sokkal durvább mozgásnál is tudja követni a célt, de úgy használva sokszor van olyan érzésem pontatlanabb. Simán használható még, de 24MP-en hamar észrevenni, ha picit is elcsúszott.

(#9155) Parci válasza madgie (#9153) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

úgy már jobban hangzik, de az a7 tényleg egy nagyon durván fapad cucc az x-t1-hez képest, sajnos. ha az a6000 lenne fullfreámban, na, akkor megérteném a remegést! :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9156) Parci válasza konyi79 (#9154) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó az 50/1,8 végülis, 24 mp-ből lehet vagdosni oszt annyi. ott inkább csak az dühít, hogy ha a tamron képes volt egy 60/2-re, akkor a szotyi, nulláról indítva, miért pont 50 mm-nél állt meg..? ezzel együtt kár/értékben tényleg jobb a 35-ösnél, nálam is első obi lenne. a krajcár 16-70/4 után (amint az megvan 2 parci alatt kicsivel, használtan).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9157) jmakk válasza FEDman (#9150) üzenetére


jmakk
őstag

Az ilyen problémák kezelésére 1-2 gyerek a legjobb gyógyszer. :DDD

(#9158) madgie válasza jmakk (#9157) üzenetére


madgie
titán

Azt nem tudom lecserélni, ha meguntam :D

(#9159) arn válasza FEDman (#9146) üzenetére


arn
félisten

Van olcso 28 f2 uveg... En pl az 55ossel meg ezzel el is lennek nagyjabol. Az obik olcsobbak, vagy hasonlo aruak, a vaz detto.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9160) lenan válasza Parci (#9155) üzenetére


lenan
aktív tag

Kifejthetnéd egyszer ezt a nagyon fapad dolgot úgy jó alaposan. Hónapok óta ezen gondolkodom, de nekem nem áll össze.

(#9161) Parci válasza lenan (#9160) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lassú az af. lassan indul a gép. 2,5 fps folyamatos "sebesség". 11 bites tömörített raw. soroljam még? kifejezetten gyenge gép az a7 a sony kínálatában is (az a6000 is mindenben leveri), de ha a többi gyártót nézed, végképp van gyorsabb, van kisebb, vagy jobb stb.. de nincs FULLFREÁMABB!!44!!!!!

amúgy meg itt egy revi, szerencsére kifejtette már az internet úgy jó alaposan.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9162) FEDman


FEDman
addikt

Az X-T10 mellé jön a gyártás érett XF 90/2 is.
Ami szerencsére végül csak nem lesz olyan duci, mint az első ijesztgetős mock-up verziókon. :)

(#9163) Parci válasza FEDman (#9162) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért ezek abszolút dslr méretű obik egy ideje már. persze mindegyik penge is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9164) FEDman válasza Parci (#9163) üzenetére


FEDman
addikt

Nálam ez még minden szempontból a bőven belefér kategória. Nem túl vastag ahhoz hogy aránytalan legyen a vázakon, vélhetően a súlya is megáll bőven valahol 400 gramm alatt. Emellett épp annyira hosszú, hogy fotózás közben tökéletes fogást lehessen rajta találni alulról. :)

Meg én nem vagyok az a Pana GM szintű méret mániás. Sőt, ahogy többször írtam is, én nem elsősorban a méret miatt váltottam. Így meg ha csak egy picit is könnyebb/kisebb valami akkor én máris nyertem. :)

Neked meg itt egy Titánium Parci kit 14-150-nel. :))

(#9165) arn válasza FEDman (#9162) üzenetére


arn
félisten

benga nagy... ilyenkor eszembe jut, hogy miert vettem anno mftt slr helyett. en spec nem szeretnek meg egyszer akkora obikkal maszkalni (amugy ff gepet vettem volna).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9166) FEDman válasza arn (#9165) üzenetére


FEDman
addikt

Egy 5D MkIII + 135/2L együtt 1700gramm. Egy X-T1 + XF 90/2 meg fele annyi se lesz.
Azért ez nem ugyanaz.

(#9167) madgie válasza Parci (#9161) üzenetére


madgie
titán

Az A7 széria egyik darabja sem tökéletes, sőt. Az A7R shutter shock-ol, nincs rajta még első redőnyös e-shutter sem, az A7S meg csak 12 MP. Persze általában elég az, sőt, de látszik rajta, hogy elsősorban videós gépnek készült. Ja és drága, ez a legnagyobb baja :D

És mindezek mellett akármilyen fapad az A7, bőven tud olyanokat, amit egyik Fuji sem (AF Lock-on, proximity szenzor használata kioldónak, stb).

Szóval azért árnyaltabb a kép. Sajnos a 11 bites RAW tényleges hátrány, bár az X-Trans-Adobe kezelés mellett az sem volt olyan durva a gyakorlatban.

(#9168) arn válasza FEDman (#9166) üzenetére


arn
félisten

az lehet, de attol meg nagy :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9169) FEDman válasza arn (#9168) üzenetére


FEDman
addikt

Akkor nincs mit tenni, vissza kell váltanod mFT-re! :DDD

(#9170) jmakk válasza arn (#9168) üzenetére


jmakk
őstag

Egy ideje tényleg minden posztodból sugárzik, hogy "beleuntál" a fudzsiba. Miért nem váltasz vissza egy E-M10+14-150II+20+45 kitre? Most majdnem annyiból kijön mint egy X-T1 váz.

(#9171) madgie válasza jmakk (#9170) üzenetére


madgie
titán

Mert nem tudja, hogy arra induljon, vagy a fullframe irányába :))

Szerk: az előbb kihagytam, hogy az A7R-ből kimaradt a PDAF is.

[ Szerkesztve ]

(#9172) FEDman válasza madgie (#9171) üzenetére


FEDman
addikt

Szerencsétlen Fuji meg úgy látszik neki se nem elég kicsi, se nem elég fullframe... :DDD

(#9173) Parci válasza madgie (#9167) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem arról van szó, hogy ne lehetne használni ezeket vagy ne lenne akár a legjobb döntés ilyen-olyan felhasználásra. de azért jóval korszerűbb vázak is vannak több gyártó kínálatában is, így sokkal kevesebb embernek ezek a legjobb döntés, mint azt - talán - gondolják.

fuji x-t1, samsung nx1, sony a6000, nikon 1-ből bármi, ezek sokkal gyorsabb vázak például. aztán manuális leikákhoz ez meg mindegy is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9174) madgie válasza Parci (#9173) üzenetére


madgie
titán

Hja, csak hát tudod, én elég gyakran megyek ki a csillagok alá, ott meg már a sima A7 is jóval használhatóbb keresőképet ad, mint az X-T1 (az A7S meg ugye éjjellátó). A Fuji olyan, mintha banding/digitális zoom keveréke lenne belenagyításkor, nehéz érdemben élességet találni vele.

Aztán persze a Samyang-gal már összenőttem annyira, hogy nagyjából tudom gép nélkül is, mikor jó.

iRico: tudtommal 5 fps-nél nem működik képet között az AF. Ha az uztóbbi is kell, akkor kettőfél. Ami nekem amúgy bőven elég, az X-T1-et is L sorozatban szoktam használni, ha néha odakapcsolok.

[ Szerkesztve ]

(#9175) Elektrosokk válasza Parci (#9161) üzenetére


Elektrosokk
addikt

most a sima A7-ről beszélsz ? 5 FPS Speed Priority módban. Hétvégén egy tornász lányt fotóztam vele aki felugrott a magasba :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#9176) jmakk válasza madgie (#9174) üzenetére


jmakk
őstag

Menj ki még világosban fókuszt állítani, az sokkal occsóbb. :DDD

(#9177) madgie válasza jmakk (#9176) üzenetére


madgie
titán

(#9178) arn válasza jmakk (#9170) üzenetére


arn
félisten

Mert perpill nem hasznalnam semmi masra, mint ezt :) 95% ekv 50mm. Az meg ott se igazan kisebb, es a kipotyogo kep nem ua.

De majd megnezem a hasznaltpiaci arakat, ha igyisugyis bebuktam, akkor mar mindegy. Jobb rendszer ez, csak bosszant, hogyha ki szeretnek egy masik obit probalni, akkor draga es/vagy nekem mar tul nagy. A 35oset es a vazat baromira szeretem, alom hasznalni, kompakt, jo a balansz, karakteres a kimenet. A 12 jo bolt volt, de a zoom, amirol azt gondoltam, hogy az lesz a jollyjoker, nah az csalodas. Azt remeltem, hogy azzal lefedem a tura opciot, de nem szivesen tekerem fel. Csak a 23asra hagyatkozni pedig nemtom mennyire jo otlet egy nyaralason. Nem szeretnem folyamatosan lefel tekergetni az obikat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9179) jmakk válasza madgie (#9177) üzenetére


jmakk
őstag

És megvan! Végre én is kaptam egy képet. :DDD :C
Az anif gif szint eléréséhez mi kell? :D

arn: én egy 27/2.8-cal simán elmennék utazni (tudom neked az nem jön be).

[ Szerkesztve ]

(#9180) madgie válasza jmakk (#9179) üzenetére


madgie
titán

Az animgif-nek FEDman a mestere :DDD

Én a 23/1.4-gyel is simán elmennék nyaralni, de igaz, a 27-es pont oda való. Pici, éles, gyors... lábam meg van.

(#9181) Parci válasza madgie (#9174) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csillagokhoz meg ott volt az e-m10 is :DDD, de ja, erre mondom, hogy aki tudja, hogy miért pont az kell neki, az más tészta. de az átlag usernek szerintem nem jó döntés.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9182) Parci válasza Elektrosokk (#9175) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

5 fps mellett már nincs képenkénti af és társai, nem? de még ha lenne is, nem egy váz tudja a többszörösét, a nikon 1 például 60 fps-t ugyanilyen módban, de a samu nx1 is tud 15 fps-t 28 mp-lel. hiába győzködtök, nem azt mondtam, hogy az a7 nem ér semmit, hanem azt, hogy fejlettebb vázak vannak nála, csak nem ff szenzorral. ha nulláról építek rendszert, mi a fészkes fenéért kéne preferálnom bármelyik konkrét szenzorméretet? megnézem, hogy mihez vannak megfelelő obik, mennyibe kerül, milyen nagy, mit tud oszt döntök. nem az a7 lesz a befutó..

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9183) madgie válasza Parci (#9181) üzenetére


madgie
titán

Az sem volt az igazi, sőt.
A régi Pana gépek expozíció-szimuláció módja nagyon jó volt, csak ott meg a fránya szenzor intett be :DD

#9182: ezért (is) maradtam. Amit hozott volna szenzorban az A7, azt elbukom a fényerőn.

[ Szerkesztve ]

(#9184) Elektrosokk válasza Parci (#9182) üzenetére


Elektrosokk
addikt

oké. Én az optikák és a felbontás miatt dolgozok vele, ha csak fotózgatni megyek a magam örömére a fujit viszem, a mérete és a színei miatt. :) eszem ágában sincs meggyőzni senkit hogy vegyen sony-t :) Nekem nagyon sok helyzetben jól szerepelt - és azt érzem hogy nem érdemes most elmozdulnom más irányba, esetleg majd egy xt1 vagy xt10 lesz még. - Néha azért a Pancolar 1.4 55-öt felcsattintom rá a dof miatt.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#9185) gyorgyi84


gyorgyi84
tag

Valaki jön pénteken erre a Fujifilm Fotos Workshop-ra-ra ?
Igazàbol a 16-55 f2,8 és az uj 16 f1,4-re vagyok kivàncsi, föleg az utobbira. Na persze ha lesznek!

Szeretném kiprobàlni öket, de félek a méretük miatt ugy sem fognak tetszeni :(((

(#9186) FEDman válasza Parci (#9182) üzenetére


FEDman
addikt

Az NX1-ről jut eszembe, hogy ebben a dinamika összehasonlítósban már szerepel az új Samsung is és tényleg elég jó az a szenzor.

(#9187) arn


arn
félisten

utobbi ev:

12 - 14,3%
18-55 - 12,8%
35 - 72,8%

capture one - 69,7%
lightroom - 30,3%

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9188) madgie válasza FEDman (#9186) üzenetére


madgie
titán

Wow ,ez tényleg jó.

(#9189) konyi79


konyi79
addikt

Ezt a sorozat dolgot tényleg elizélték az a7 sorozatban. A6000 jpeg 11fps 50 képig, de nem is ez a legjobb! A sorozatot meg lehet szakítani, ha nincs tele a buffer lehet folytatni, közben meg írja ki. Lényegében folyamatosan lehet tolni 10-20 képes sorozatokat szünetekkel, persze nem árt a gyors kártya. Valami hasonló elvárt lenne azoknál is.

(#9190) Mr.Zazi válasza Parci (#9163) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Ahogy PengeBorisz mondta: a súly a megbízhatóság jele :DDD

(#9191) silmatauki


silmatauki
őstag

Két mai Nemzeti Múzeum-panó az X-E1 + 27mm kombóval:

Közös mindkettőben:
Fotózás: full manual, f9, 1/1000s, ISO200
C1P 8.2 előhívás: +100 Highlight, +15 Shadows, 5450K, plusz a Shadow WB-je kicsit pluszban melegítve, hogy ne legyenek túl kékesek az árnyékok; 10 LNR, 5 CNR

A főlépcsőkön félúton: https://photosynth.net/view/3761f942-e0f3-4e7e-bc53-524c045bbdcd (+1.5Exp, +5 Contrast, 100% Defringe)
A szobor mellől: https://photosynth.net/view/6b2ccd7e-9f7e-4d43-a0b4-b6b80a5a058d (+2Exp, +10 Contrast)

Bár a múzeummal szemközti házfalak teljes árnyékban vannak, a komoly árnyékhúzás még így is elfogadható zajszintet eredményezett. Ja, és persze atomkarcos az egész, hála a 27mm-nek :)

(#9192) FEDman


FEDman
addikt

Ahogy elnézem, ez hátulról se az a kifejezett szépség. :DDD

Felülről viszont egész kellemes a látvány.

És úgy néz ki tényleg hagyományos buta felpattanó vakut kap majd. Dönthető kijelzője az viszont már tuti lesz, az látszik a képeken. :))

Plusz a markolat kialakítása is egész kellemesnek tűnik. Nekem ennyi már bőven elég hogy komfortosan ellegyek vele.

[ Szerkesztve ]

(#9193) madgie válasza FEDman (#9192) üzenetére


madgie
titán

Szódával elmegy :)

Mondjuk a bal oldali play/delete továbbra sem szimpatikus, milyen f@sza már, hogy egy egyszerű kép visszanézéshez le kell venni a témáról a gépet, mert fogásváltás van: az objektívet el kell engedni, hátra kell szambázni a bal kézzel.

Megszoktam már, de nem szeretem. Az A7 II-nél három kattintás után jól esett a kezemnek, hogy ott van, ahol jobb hüvelykujjal kézre esik.

(#9194) Parci válasza FEDman (#9192) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

feketében talán szebb lesz, mert nem látszik az az ostoba vastag csík a tetején (szembenézetből)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9195) Elektrosokk válasza FEDman (#9192) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ár függvénye de simán bevállalnám. :) bár most kezd egyre jobb lenni az xt1 használt ára is.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#9196) FEDman válasza Parci (#9194) üzenetére


FEDman
addikt

Már kezdek megbarátkozni a külsejével.

Mondhatni kis butácska, de azért tudnám szeretni. :DDD

A vaku része nekem kicsit csalódás. A X-E szériához képes egy buta csak szembe villantani képes felugró vaku elég nagy visszalépés. Ráadásul így az X-T10-nek valószínű a komplett kiálló púpja műanyag lesz, ami azért egy ilyen jellegű váznál elég kiábrándító tud lenni.
Ha már minden áron ezt a formát erőltetik, akkor jobban örültem volna egy masszív fém egybe tetőnek és egy ilyen mellé adott kis okosságnak. :)

(#9197) jmakk


jmakk
őstag

Na ilyet is ritkán olvasok. :)

"bad bokeh" Fuji hit the sharpness right on target where they missed in my view was the rendering, very few lenses have "good bokeh" lots had an uncomfortable edge outline effect, some might not find it obvious I did even v some of my Tamron glass, the Minolta lenses I have absolutely wiped the floor with the Fuji ones for bokeh (not necessarily sharpness) - dpreview forum

(#9198) arn


arn
félisten

Eloben nem lesz ez olyan ronda.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9199) FEDman válasza jmakk (#9197) üzenetére


FEDman
addikt

Hát azért hallottunk már itt a fórumon is hasonlót! :DDD

De a jó bokeh szinte meghatározhatatlan fogalom. Kinek ez, kinek az jön ba jobban. A Fuji háttérmosása műszaki szemmel nézve nem jó. Enyhén körkörös, nem homogén azaz szigorúan nézve hibás.

De sokan pont az ilyen egyedi kis finomságok miatt szeretik a Fuji obikat. Ez a kis "hiba" ad a képeknek igazi egyedi karaktert. Nagyjából erről írtam itt is.

Ez van akinek bejön, van akinek nem.
Ami engem illet, én pont az ilyen kis "hibák" miatt vagyok itt. :))

(#9200) Stauffenberg válasza FEDman (#9192) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hátulról már lehangoló. Nekem az elejével és tetejével semmi bajom, de a hátulja nagyon sivár lett. Persze ahogy nézem minden lényeges kezelőszerv megvan, felül záridő és exp. comp. tárcsa önállóan, elöl-hátul egy-egy kis tárcsa (ISO, blende), van külön AEL és AFL. De azt a szerencsétlen Fn gombot nagyon-nagyon-nagyon rossz helyre tették.

Simán fel kellene cserélni az Fn és Q gombokat. Nem tudom ki hogy van vele, de hiába hasznos a Q menü, ha az ember pont azokért a beállításokért nem használja sokat (főleg akció közben), ellenben az Fn gombra rakott akármit pedig igen. Kényelmetlenül be kell hajlítani a hüvelykujjat a jobb alsó sarok eléréséhez.

A Play gomb sem olyan jó ott messze a jobb kéztől. Az X-A1-en olyan jó helyen van, megszoktam már.

Nem baj, az E-M10-nél így is jobbnak tűnik, én azt nem csíptem (meg alapvetően egyik Olympust sem).

Egy érintőképernyő még jöhetne, de igazán.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.