Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) jmakk válasza FEDman (#9646) üzenetére


jmakk
őstag

Már ne is haragudj, de ez csak egy fényerőtlen (>f1.8) fixecske. A kanyikonéknél kvázi ugyanezekkel a számokkal (85/1.8) fele-harmadáért kaphatsz ilyeneket. Ráadásul ez nagyobb és nehezebb is azoknál. És velük ellentétben ki sem rajzolja a rendes fullfrém DSLR (thx to madgie :) ) képkört. Hülye sznob fudzsi! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9652) lenan válasza FEDman (#9638) üzenetére


lenan
aktív tag

a számból vetted ki a szót,és tényleg mintha reinkarnáció lenne az egész
de most hogy romlik a szemem,kezdem élvezni az af-et is:-)

(#9653) lenan válasza jmakk (#9651) üzenetére


lenan
aktív tag

mondjuk amellett hogy szeretjük a fujit, ezek azért tényleg valós érvek amúgy irónia nélkül is

(#9654) Parci válasza jmakk (#9643) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem hiszem, hogy kevesebbet aludtál nálam, bár lehet, ha csak percek voltak... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9655) jmakk válasza Parci (#9654) üzenetére


jmakk
őstag

Csak nem gyerek? :) Nálunk kettő, születésük óta rossz alvók, azaz már öt éve így megy. Asszem kicsit átérzem a helyzeted. :)

(#9656) FEDman válasza lenan (#9652) üzenetére


FEDman
addikt

Most hogy mutatod ezt a markolatos RTS-t, az XF 100-400 viszont már tényleg az a kategória lesz méretre/súlyra, amihez már az összes jelenlegi váz sovány lesz. De gondolom nem is véletlen, hogy az az obi csak 2016-ra van betervezve. Ezt tuti úgy ütemezik, hogy addigra pont jön egy ahhoz passzoló váz is.
Ami vagy egy eleve nagyobb markolatos gép, vagy esetleg egy X-T2 lesz a jelenleginél még komolyabb opcionális marcsával. :)

(#9657) gyorgyi84


gyorgyi84
tag

Azért én a mostani kis fujikal is jol elvagyok :)

(#9658) #40935168 válasza FEDman (#9656) üzenetére


#40935168
törölt tag

Jonapot.

Elkezdek read-only-ban Fujit olvasni. Mirrorless rumors pletyozik arrol, h Fuji kihagyja a fullframe versenyt es 1-2 even belul kozepformatum milccel jon. Errol mit tudsz ? (Ha mar elojott az uj gep tema).

Meg elvileg meg a Pentax is keszul egy fullframe vazzal..

Freddy-vel egyetertek, amit Parcinak irt lentebb. Mar csak milcem lesz, soha tobbet tukros. Ezert is kovetem a Fujit.. Jottem felzarkozni, olvasni, okulni, itt mi jo es mi kevesbe.

(#9659) silmatauki válasza #40935168 (#9658) üzenetére


silmatauki
őstag

Teljesen érthető, hogy kihagyják a FF-t. Az MF-hez képest akkora minőségi ugrást nem jelentene és nem sokan upgradelnének rá (én se nagyon upgradelnék rá, feltételezve a szokott Fuji márkanév-adót), csak az erőforrásaikat osztaná meg. Az MF viszont más tészta, ott már nagyon komoly ugrás lehetséges.

(#9660) #40935168 válasza silmatauki (#9659) üzenetére


#40935168
törölt tag

Merész lépés, pláne, hogy új bajonett, üvegpark kell hozzá. Irdatlan pénz. Amúgy érdekes, mert ahogy látom, 2014 közepe körül jelent meg az első pletyka arról, hogy középformátumot tervezne a Fuji, 2014 decemberében ezt cáfolta vmi Fuji szóvivő és inkább APS-C-t erősítik nagyobb megapixellel, majd most, 2015 májusában ismét megy a suttogás róla, egy elvileg megbízhatóbb forrásból.

Én örülnék neki. Már a puszta állóvíz-felkavarásért is. CaNikon szarjon sünt.

(#9661) FEDman válasza #40935168 (#9658) üzenetére


FEDman
addikt

Még semmi biztosat nem lehet tudni, de szerintem teljesen logikus lenne ha Fuji teljesen kihagyná az FF szenzor méretet. Ha lenne egy APS-C és és egy középformátumú rendszer, akkor oda kettő közé minek?

Alapból Canon/Nikon esetében szerintem túl pici a különbség teljesítményben az APS-C és az FF vonal között. Ami miatt mégis mitizálva lett az FF az inkább csak az, hogy ott sok régi legendás obi FF-re lett tervezve és így nyilván azon a szenzorméreten futják ki magukat igazán.

De ettől még az "FF" ugyanolyan szenzorméret, mint az összes többi, semmi értelme túlmisztifikálni. Pláne úgy nem, hogy ha egy gyártó 0-ról indít új rendszereket. Innen nézve szerintem a Fuji részéről abszolút logikus lépés lenne teljesen kihagyni a klasszikus kisfilmet. :)

Amit meg eddig tudni lehet, már egy évvel ezelőtt megjelent az első pletyka, hogy a Fuji kacérkodik a digitális középformátummal. Azóta meg állítólag állandóan billeg a projekt és nem igazán tudták eldönteni, hogy belevágjanak e vagy se. A legutóbbi pletyka szerint most már biztosabbnak tűnik a dolog.
De ahogy nézem még mindig korai nagyon rápörögni a témára. Szerintem még mindig kb ott tartunk, hogy optimális esetben jó ha egy év múlva meglesz az első kész termék.
Ettől függetlenül érdekességnek jó, az APS-C X rendszerük közben meg szintén napról napra egy durvább lesz. :))

(#9662) silmatauki válasza #40935168 (#9660) üzenetére


silmatauki
őstag

Viszont vevő garantáltan lenne rá. Én (azaz a munkaadóm) is szívesen beruháznék egy MF Fujira, ha megkapnám tőle azt, amit a 645-től vagy bármelyik mai FF-től nem. Jelenleg ui. egy FF kamera sem képes számottevően jobb minőséget produkálni manuális panóknál ésvagy architektúrafotózásnál, mint a Fuji jelenlegi cuccai. A Sony A7-es cuccai mind felejtősek a compressed RAW miatt (komoly árnyékhúzásnál nagyon gond a kompresszió), a Canon két új 53 Mpixeles monstruma szánalmasan sz@r dinamikájú (ami pedig alapvetően kizáró ok panózásnál) stb. Egyedül talán a Nikon 810 az ma, ami komolyabb ugrás lenne.

(#9663) #40935168 válasza silmatauki (#9662) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nekem is ez a gondom a Sony A7R-rel. Az még AF-ben (még ha lassú is), jó lett volna arra az ember témára, amiket én lődözgetek, tájra dettó, de veszteségesen tömörített raw ? Na neee. Amikor pedig húzni kell a shadow-n, jön az anomália, mindenféle.. Tükrösön a LiveView hoz nagy fókuszjavulást ugye, csak közben elalszik az ember, olyan sok idő telik el két kép között.

Én nem is tudom, mi lesz Canon/Nikon vonalon a jövő amúgy.. Olyan szinten alszanak... Vagy ez a "legolcsóbb nekik", hogy megy a megapixel-verseny ? :F

A Fujival csak ismerkedem. Oly-m van most, E-M10 és nagyon szeretem. Tegnap előtt 700 kép másodfotósként egy egyszerűbb jegyesfotózáson, tegnap meg bnőmmel Szolnokon a rózsák között. Élmény lőni a kihajtható kijelzővel és a tudat, hogy minden képen jó lesz a fókusz.

Fortyog a milc tech, kiv. vagyok, merre mennek (nem csak a Fuji). Most nem mernék beleugrani semmibe, ami fél millió körül-felett van.

(#9664) Stauffenberg válasza silmatauki (#9659) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"feltételezve a szokott Fuji márkanév-adót"

Ez a kedvencem. Amikor az X-E2 és X-T10 megy olyan áron, mint a belépő Canon-Nikon gépek vagy az X-T1 annyiért, mint egy D7200, akkor azért vakarom a fejem, hogy milyen "márkanév-adó" rakódik rájuk. Objektívek szintén, van egy-két picit elszabottan beárazott üveg, de egyébként minőség alapján összehasonlítva a nagy konkurensekkel teljesen rendben vannak.

(#9639) jmakk: Rosszul fogod, tessék a tömegközéppont környékén rámarkolni a felszerelésre, beremegni is sokkal kisebb eséllyel fog.

(#9658) Eperkutyus: A középformátumú Fujit már az X rendszer születésétől fogva pletykálják, szóval erre azért ne alapozz. 35mm-es full frame rendszer valószínűleg nem lesz, de van helyette APS-C full frame.

Amúgy meg ilyen Sony-módi FF amúgy is baromság lenne, ha a rendszerhez az átlagos fényerő f/3.1 (és jófej voltam, mert a zoomoknál csak a maximumot számoltam, az f/6.3-ig romlást már nem). Közben meg a 11 elérhető FE objektívből csak kettő tud f/2-nél fényesebb lenni (van egy f/1.8 és egy f/1.4). Most mondani sem kell, ha összehozol egy f/1.4 és f/1.2 objektívekből álló Fuji sort, azért az DOF-ban is ráver a Sony FF rendszer nagy részére. Azért minek vegyen az ember FF gépet, hogy aztán f/2.8 objektívekkel etesse...

[ Szerkesztve ]

(#9665) silmatauki válasza Stauffenberg (#9664) üzenetére


silmatauki
őstag

"Ez a kedvencem. Amikor az X-E2 és X-T10 megy olyan áron, mint a belépő Canon-Nikon gépek vagy az X-T1 annyiért, mint egy D7200, akkor azért vakarom a fejem, hogy milyen "márkanév-adó" rakódik rájuk"

Az X-E2 a jelenlegi ár majdnem kétszerese volt legalább másfél évig (ahogy az X-E1 is baromi drágán indult), és az X-T1 is a jelenleginél drágábban indult. Az X-T10 lesz az első valóban “olcsón” induló, ámde nem a végletekig lebutított (vs. A1/A2/M1) vázuk, azaz ami kb. azonos árfekvésű, mint a mai szigorúan konzumer csúcsgépek (pl. NX500).

"Azért minek vegyen az ember FF gépet, hogy aztán f/2.8 objektívekkel etesse..."

Igazad van, a FE zoomok felejtősek mind fényerőben, mind IQ-ban. De azért van ott egy 35 meg egy 50mm/1.8, amik bitangjók. Tehát ha valakinek elegendő ez a két gyutáv, akkor (a lassúcska AF és persze a tömörített RAW kivételével) semmi gond nincs a Sony FE rendszerrel. Ha az A7 nem lenne compressed RAW, valszeg vetettem volna a cégemmel egy A7R-t + 50mm/1.8 kombót.

[ Szerkesztve ]

(#9666) madgie válasza #40935168 (#9663) üzenetére


madgie
titán

Néha megfordulok Debrecenben, ha gondolod legközelebb felviszem magammal a lomot is (az 56/1.2 érdekelne, mi?), oszt hozol valami cédát, elslattyogunk a nagyerdőbe és lősz vagy ötven képet magadnak, kedvedre :)

(#9667) FEDman válasza #40935168 (#9660) üzenetére


FEDman
addikt

"Merész lépés, pláne, hogy új bajonett, üvegpark kell hozzá. Irdatlan pénz."

No de felteszem a kérdést, a Sonynak kevesebbe van az FF vonal indítása csak azért mert megtartotta a bajonettet? :U

Egy új bajonett egyszeri megtervezése nem hiszem hogy túl nagy költség lenne. Új vázakat, meg komplett új üvegparkot a Sonyanak is le kell most tennie. Plusz be kell vállalni a szűk szája miatti tervezési nehézségeket is.

No persze hallottam már itt olyan véleményt is, hogy az A7-ben az a legjobb, hogy rátehető a cropos PZ 16-50/3,5-5,6 is.. :DDD

(#9668) sasa134 válasza #40935168 (#9658) üzenetére


sasa134
addikt

Pentax FF lesz, csak sajna nem dobják el a tükröt belőle.. :( [link]

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#9669) #40935168 válasza madgie (#9666) üzenetére


#40935168
törölt tag

Jó, privizz rám, megoldjuk ;) :C

(#9670) Stauffenberg válasza silmatauki (#9665) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért ezt a "majdnem kétszeresét" elkönyvelem egy elég erős túlzásnak, mert sosem volt félmillió (vagy akár 600-700 ezer kitben) az X-E2. :)

Az Árgép árdiagram csak tavaly őszig tudja visszavezetni, amikor már a jelenlegi árszinten mozgott. Próbálok webcache-ből egy lehető legrégebbi árat előbányászni, de a legkorábbi találat csak egy tavaly nyári eleji ár, pár hónappal a premier után, ami pedig 408 890 Ft. Ez 60 ezer forinttal drágább, mint most.

Ha pedig vázról van szó, akkor 293 890 Ft a legmagasabb amit találtam. Itt szintén 60k körül van az áresés.

De ezek forintos árak, amik folyton mozognak, meg a magyar képviselet és/vagy kereskedők kicsit rátolva lőnek be. Dollárban a váz ára 800 USD, épp úgy mint a Canon EOS 750D. :)

Azt mondjuk nem értem mit foglalkozok ezzel ennyit, meg lehet nézni az árakat, aztán mindenki olyan következtetést von le amit akar.

(#9671) FEDman válasza sasa134 (#9668) üzenetére


FEDman
addikt

"Pentax Full Frame DSLR Officially Announced"

Na ez aztán a cím adás! :DD

Lehet ezt egy picit másképp fogalmaztam volna meg annak fényében, hogy a Pentax az első FF DSLR prototípusát 2001-ben mutatta be. Azóta ami most történt, hogy a ma már 14 éves prototípushoz képest egy sokkal kevésbé kidolgozott, mondhatni pusztán egy kiállításra kifaragott buta műanyagtömböt sikerült villantaniuk.

Ettől függetlenül szurkolok a Pentaxnak, a legutóbb valami olyasmit hallottam, hogy talán novemberre már lesz belőle valami kézzel fogható is. :DDD

(#9672) goldb válasza Stauffenberg (#9670) üzenetére


goldb
tag

Emlékeim szerint a kit 449 volt 2013 decemberében a fotoplusban.

(#9673) madgie válasza #40935168 (#9669) üzenetére


madgie
titán

Lehet csak nyár közepén lesz ebből valami, majd írok.

(#9674) #40935168 válasza madgie (#9673) üzenetére


#40935168
törölt tag

Okok, megbeszéljük ;)

Többieknek akartam még párat válaszolni, de időkorlát lejárt, elveszett a szöveg, ahh .. :((( Na mindegy, jó étvágyat annak, aki most eszik :D

Röviden tömören: kedvencem A7R-ezik 55 1.8-cal, ami nem egy brutál üveg, de jó. És segít a nagy felbontás a retusban és a bayer-ben és a zajban stb. mert annyival nem gyengébb üveg egy vele ekvivalens Fujinál, amennyit hoz a szenzor, még így veszteségesen tömörítve is. Kb. fej-fej mellett lehetnek. Aztán lehet tévedek, a 36-ot 16-ra lehozva lehet még így is egy Fuji X nyerne.

De egyelőre amúgy .. egy D810 kellene, csodás szenzor, klassz váz. Bele forgatható kijelzőt, EVF-et, türköt ki és hajrá. Meg egy adapter Canon üvegeknek :)) ;] Szóval egy igazán ütős fullframe milc még várat magára úgy látom.

(#9675) silmatauki válasza goldb (#9672) üzenetére


silmatauki
őstag

… és most is 120-szal több (348), mint a váz. Ha azt veszem, hogy mennyivel (nagyon sokkal) jobb a 27mm-es a 18-55-höz képest, akkor menten nem olyan jó vétel a kit…

(Amúgy én a tavaly tavaszi, igen komoly X-E1 áresés után vettem meg az én 18-55 + 50-230 duplakitemet Bécsben, 750 euróért. Akkoriban Mo-n ugyanennyiért csak a szimpla 18-55-es kit ment.)

[ Szerkesztve ]

(#9676) FEDman válasza #40935168 (#9674) üzenetére


FEDman
addikt

Nekem nem fáj Fujisként se kimondani, hogy a Zeiss FE 55/1,8 szerintem jelenleg a világ egyik legjobb alap objektívje, nyers teljesítményre tuti lenyomja az általam imádott XF 35/1,4-et is. Viszont jóval nagyobb és árban is majdnem a duplája.

(#9677) b.vr válasza #40935168 (#9674) üzenetére


b.vr
őstag

"55 1.8-cal, ami nem egy brutál üveg"

akkor mi brutál üveg? mondjuk csak a két zeiss otus?

szerk: egyetértek FEDman-nal. Az xf 35/1.4 tök jó, de a panaleica 25/1.4 is tök jó. Az fe55 viszont annyira jó hogy állandóan agyalok hogy csak miatta legyen pluszban sony fe vázam, minden bajuk ellenére.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#9678) Stauffenberg válasza goldb (#9672) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem is egy 400-450k közötti ár rémlik, ezért próbáltam visszakeresni, de csak 408k a legmagasabb amit találtam, de az meg ugye alig pár hónappal a start utáni ár. Közben meg nézem, hogy a dollárban 1400 USD volt a nyitány és a magyar ár a dolláros változást követte le (ezért esett ilyen nagyot), szóval a Fujifilm nagyon hamar elkezdte keményen lenyomni 1100 USD-re az árat.

Az X-T10 meg eleve 900 USD (16-50mm) és 1100 USD (18-55mm) árakon jön, váz önmagában meg 800 USD lesz, szóval itthon is a jelenlegi nyomott X-E2 árakra lehet számítani (kb. 230k - váz, 290k - 16-50mm kit, 350k - 18-55mm kit).

Nekem ebből pont az jön le, hogy a Fujifilm elkezdett igazodni a konkurencia áraihoz és oda húzza a vonalat, ahol a legnagyobb tumultus van. Ebben nem látok "márkanév-adót". :)

[ Szerkesztve ]

(#9679) Parci válasza jmakk (#9655) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

dede, 14 hónapos, épp hasmenéses-nyűgös (de amúgy sem alszik jól 7 hónapos kora óta), miközben egy segítséggel én látástól-mikulásig a házat újítom fel. szóval no alvás :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9680) Elektrosokk válasza #40935168 (#9674) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nem akarok ugatni, de.. Nem Brutál üveg ? Haználtál már olyat ? :)

Nekem van olyanom , sőt van fujim is, és volt 35 1.4-em fujira, sajnos eladtam, ezen belül használtam elég sokmindent, nikont másfél évig, canont 2 évig, canon optikám van még, eltettem őket szebb napokra. Sosem volt a kezemben olyan kvalítású üveg mint az 55 1.8, pedig fogtam párat hidd el. Bár mint mondtam sajnálom hogy eladtam a fuji 35-öst, nagyon szerettem mind a karakterét mind az élességét, de azért nem egy ligában van a zeiss 55-ösével.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#9681) madgie válasza Elektrosokk (#9680) üzenetére


madgie
titán

Lehet, hogy rosszul értem, de lehet a méretre gondolt. Kicsit hosszú a "cső" mirrorless fix viszonylatban, de amúgy messze nem brutál méret.

(#9682) Elektrosokk válasza madgie (#9681) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Akkor sorry. :) a 135 1.8 na az tényleg brutál ilyen viszonylatban :D :O

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#9683) #40935168 válasza b.vr (#9677) üzenetére


#40935168
törölt tag

OTUS, igen. Az üveg. De manuál nem kellene, úgyhogy Sigma Art marad. Az az OTUS mögött "kullog" kb, szintén előzve a mezőny nagyját.

A Sony-k nekem bokeh-ban tetszenek nagyon. De nagyon nagyon :K Olyan szép, selymes-krémes, a CaNikon-ok ehhez képest sokkal zavarosabbak. (Tehát nem a mennyisége a lényeg, hanem a minősége). A kis Oly 45 1.8-am bokeh-ját is szeretem, ugyanúgy krémes mint állat, olyan "puha". Na, ezt nem lehet leírni rendesen :D de igen, ha kéne Sony, akkor 55 1.8 azonnal :K

(#9684) FEDman


FEDman
addikt

De ha már ennyire belejöttünk itt az offolásba, akkor itt van Batistától is pár új kép.

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#9685) b.vr válasza FEDman (#9684) üzenetére


b.vr
őstag

Nekem, mint ahogy várható volt, ez is nagyon rendben van képileg, de nálam a "brutál" kategória azért amúgy se annyira szűk hogy az Otus-okon kívül már mindenre kicsit húzzam a számat... :)

De a múltkori képek alapján az xf90/f2 is nagyon bejön (nekem szubjektíve jobban tetszik a képe mint azt 56osnak), valamint az apsc-kroppot beszámítva az a gyútávot ráadásul még jobban is szeretem mint az ekv 85 körülit (sőt, részemről még mehetnének is majd az xf90 fölé, ahogy elvileg persze mennek is)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#9686) arn


arn
félisten

En epp az 55os miatt nezegetem mindig a sony fet. Most hogy bedobtak az olcso 28ast (azzal mi a tapasztalat?), nem lenne rossz kombo, kar a gyoker rawert. a szenzorstabos a7ttel ellennek :)

Miert eroltetik ezt a rawot, mi az elonye?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9687) Elektrosokk válasza #40935168 (#9683) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Jah, a sigma art nem rossz, élesnek éles, számomra kicsit kommersz képe van ha lehet így fogalmazni.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#9688) FEDman válasza b.vr (#9685) üzenetére


FEDman
addikt

Már nyitott rekeszen is szinte hibátlan képe van az XF 90/2-nek. Ilyen szempontból lehet mondani, hogy jobb az 56-osnál is. Más szempontból meg nekem már egy kicsit túl sima képű is. A jellegzetes Fujis körkörös bokeh pl. itt már alig van jelen.
Szóval pixelkukkolás nélkül csak a képi világukat tekintve az XF 90/2 simább, a XF 56/1,2 meg izgalmasabb képű. Hogy ezek után melyik a jobb az jó kérdés, nekem pl kéne mindkettő, nem is kicsit. :)

(#9689) silmatauki válasza arn (#9686) üzenetére


silmatauki
őstag

"Miert eroltetik ezt a rawot, mi az elonye?"

Valamivel el kell riasztaniuk az igényes vásárlókat :DD

(#9690) FEDman válasza arn (#9686) üzenetére


FEDman
addikt

Ha szereted a látószöget, akkor szerintem simán bevállalható.

(#9691) Elektrosokk válasza FEDman (#9688) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nekem is... Ne tudd meg mit szenvedek a 35 hiánya miatt... de most annyi minden van amit meg kell venni hogy lehetetlen. :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#9692) MC Pite


MC Pite
veterán

Bő 400 rémlik E2 nyitó árnak olcsóbb helyken, én 1200 ojróért vettem szintén az elején.

silmatuki: Ha kell egy normális alapzoom, akkor viszont 120ért nem sok hasonlót kapsz újonnan. Szódával elmegy a tami 17-50, milc fronton viszont érdekes mód elég béna a felhozatal. Samu nagy, drága és nem annyira jó, mft-re elég húzós a pro obi (alatta nem túl komoy darabok vannak)... sonyra nem is rémlik.

A márka néve felárat meg sokan régóta nyomatják, én meg 1-2 eszköztől eltekintve ezt nem láttam sosem különösebben helytállónak.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9693) madgie válasza FEDman (#9690) üzenetére


madgie
titán

Pont ez a duó volt nálam is a nyerő, mikor felmerült a Sony A7, mint alternatíva.

(#9694) b.vr válasza FEDman (#9688) üzenetére


b.vr
őstag

Igen, szerintem ezt mindketten leírtuk már: a magam részéről (néhány absztraktba hajló, már-már makró távolságú képet leszámítva) nekem nem tetszik az 56-os kettős kontúrú bokeh-ja. A 90es képe viszont tetszik, csak így tovább a Fuji részéről :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#9695) FEDman


FEDman
addikt

Halkan megjegyzem az XF 56-ossal kapcsolatban ez a kemény kontúros bokeh finoman szólva túl van lihegve. Ennek szerintem amúgy az lehet az oka, hogy az XF 56-os is tipikusan egy olyan Fuji objektív, ami a közlponton vizsgálva teljesen más karaktert mutat, mint amúgy általában normális tárgytávokon. Ennek megfelelően szerintem páran látnak vele egy egy ilyen közeli képet kemény bokeh-val és már fejben be is sorolják a szarabokeh kategóriába. :D

Erre erősítethetett rá ez a korai ephotozine teszt is.

Ha megnézed itt azt a közeli tesztképet aminél egy toboz van a fűben, na ott tényleg keményen kontúros a bokeh, meg is jegyzik a kép alatt.

Viszont ha megnézed ugyanebben a tesztben a két portré tesztképet, még a távolabbi félalakos képnél sincs már nyoma sem az efféle kőkemény bokeh-nak. Már jellemzően lágy egy enyhe kis játékkal.

Mondjuk hogy ez sokakat becsap azt megértem. A közeli képeken a kisebb mélységélesség miatt többynire szinte mindennek krémes a bokehja és nagyobb tárgytávolságokban, ahogy egyre kisebb a mosás mértéke szoktak az objektívek egyre zizibbek lenni bokehban.

Az XF 56-ossal ehhez képest ismét varázsolt valamit a Fuji, mert pont ellentétesen viselkedik. De nekem ez személy szerint tetszik, ilyen egy tökéletes portré objektív, pont ott lendül formában ahol kell! :))

Végül még itt egy tipikus bokeh szívatós téma. Még ilyen körülmények között se jön az a féle kemény kontúr, mint amit a közelponton mutat. Helyette alapvetően lágy, enyhén körkörös. Pont annyi karakter van csak benne, hogy még ne vonja el a figyelmet, de azért vigyen egy kis plusz életet a képbe.

(#9696) b.vr válasza FEDman (#9695) üzenetére


b.vr
őstag

"egy egy ilyen közeli képet kemény bokeh-val és már fejben be is sorolják a szarabokeh kategóriába"

ha visszaemlékszem Freddy képére az pont nem ez a szitu volt, hanem olyan mint az utolsóként linkelt képed. Hozhatom megint a linket, ez bizony nem olyan amit én szeretek, ami pl. a cikkben is a jobboldalon van: [link]
De szvsz kár ezt a dolgot újra kezdeni, akinek totál bejön az 56/1.2 használja azt, akinek nem az használjon mást.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#9697) Freddy76 válasza FEDman (#9695) üzenetére


Freddy76
addikt

Hajjaj, több m4/3 júzertől megkaptam erre a képemre, hogy milyen szörnyű, zavaró ideges a bokeh :DDD

De amúgy nagyon igazad van...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9698) FEDman válasza Freddy76 (#9697) üzenetére


FEDman
addikt

Gyakran tapasztalom, hogy ha az emberek valamit nem értenek akkor azt automatikusan hibának fordítják le magukban, nem szabad őket emiatt hibáztatni. :N

:D

(#9699) b.vr válasza FEDman (#9698) üzenetére


b.vr
őstag

Hm, nem gondoltam hogy ennyire nehéz megérteni hogy ez egy esztétikai kérés. Nem arról van szó hogy "hibának" van lefordítva (azon emberek által akik ezt ugye nem értik...) , hanem próbáld meg elfogadni hogy van akinek ez nem jön be. Ennyi. (Különösen hogy én mindig leírom, most is leírtam, hogy számomra nem gond elfogadni hogy van akinek meg bejön. Használja egészséggel)
De örülök hogy nem kezdjük újra... :DDD

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#9700) FEDman válasza b.vr (#9699) üzenetére


FEDman
addikt

Ha tippelnek kéne azt mondanám te egy műszaki beállítottságú ember lehetsz, de nem kicsit!! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.