Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) rbalint88 válasza FEDman (#9450) üzenetére


rbalint88
addikt

Fórumtalikon már barátkoztam X-T1-gyel és X-E2-vel, szimpatikus gépek. X-T1-nél már kezdtem azt érezni, hogy kb van olyan fókusza, mint az Olyknak, azzal meg már nagyjából boldog lennék, ebben pedig fejlődött az X-T10, szóval egy 3-4 éves Pana szintjét illene megütnie :) Plusz AF-t tekintve abszolút nincsenek nagy igények, középső fókuszmezőn használom, ha ott gyors és pontos, akkor nálam az esetek 99%-ban elég lesz.
Azért is gondolkozom a mikróról váltásban, mert gyakorlatilag egy jobb kitobi/pro zoom és egy pici ügyes fix lefedi az igényeimet, ehhez kell egy keresős váz dönthető kijelzővel és ennyi. Nem kell érintőkijelző, csak tárcsák és jó képminőség. Ha meg van wifi és ájfonnal rendesen működik, akkor pláne nem kell érintőkijelző :)
Videózáshoz annyit, hogy tavaly vettem fel egy kb 2 perces snittet a GX1-gyel, amúgy a maradék év 3-4 alkalomra ott a telefon, ami tud fullhd 60fps-t vagy hd 120fps-t lassítva, szóval könnyen lehet, hogy jobb videót tud csinálni egy GX1+14/2,5 párosnál :)

Plusz nem hajt a tatár, majd jól megvárom, amíg valaki rájön, hogy neki X-T1 kell és eladja a kitjét párszáz expoval jó olcsón :P

[ Szerkesztve ]

(#9452) arn válasza rbalint88 (#9449) üzenetére


arn
félisten

erre irtam, hogy nem pro obi, mint a 12-40. mielott fujira valtottam, sokat gondolkodtam rajta, es en is hasonloban remenykedtem, hogy a 18-55tol majd megkapom ezt is.

az xt1 is azt a swt kapja fokusz szempontjabol juniusban, mint az xt10. legalabbis remelem :D

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9453) rbalint88 válasza arn (#9452) üzenetére


rbalint88
addikt

12-35 játszana inkább, mert GH3 vázat nézegettem. Tök jó az E-M1, de valahogy nem áll annyira kézre, míg a GH3-at mintha a tenyerembe öntötték volna.
12-35-öt meg annyira nem dicsérik, arra is inkább egy jobb kitobi szintet mondanak élességben, csak fényerősebb. Meg ugye az építési minőség se klappol annyira az árához, ezek miatt kezdtem el másfelé is nézelődni, a Fuji részben az alapzoom, részben a jpeg miatt került az első helyre.

(#9454) arn válasza rbalint88 (#9453) üzenetére


arn
félisten

akkor hajra, meggyozted mar magad :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9455) FEDman válasza arn (#9452) üzenetére


FEDman
addikt

De az ugye megvan hogy rajtad kívül itt senki nem is erőlteti, hogy az XF 18-55/2,8-4 egy profi objektív lenne? :U

Ez egy közepesen jó fényerővel megáldott kit obi, komolyabb hibáktól teljesen mentes optikai teljesítménnyel, átlagon felüli építési minőséggel és kiemelkedően jó ár/érték aránnyal.

Ennyi, nem több.

(#9456) rbalint88 válasza FEDman (#9455) üzenetére


rbalint88
addikt

És pont egy ilyen hiányzik marhára az MFT-ből. a töksötét 14-42-knél fényerősebb, szebb rajzú, jobb építésű obi megfizethető áron.

arn: első helyre a lehetséges alternatívák közül, így pontos. amíg nincs rendes teszt róla, főleg az autofókuszt illetően, nem vagyok meggyőzve :) azt tudom, hogy a többi paraméterrel elégedett lennék (nyilván a fogás próba kérdése), de ha szar az AF, akkor halott ügy.

(#9457) arn válasza FEDman (#9455) üzenetére


arn
félisten

Pana 12-35, Oly 12-40 minőségét kellene hoznia a 18-55-nek.

erre reflektaltam, azt pedig sose irtam, hogy a 18-55 az pro obi lenne. :U mar x oldala azt irom, hogy egy jo kitobi, es nem tobb. de hagyjuk, nem tudom, es nem is akarom jobban korbeirni, hogy nekem miert nem jott be. nekem nem hozza a tesztekben lathato kepminoseget sem.

(#9456) rbalint88: az xt1 fokusza is nagyon mashogy mukodik mint az olye (vmiben gyorsabb, vmiben lassabb), kezbe veve tapasztalod meg, hogy neked megfelel e. de ezt most az ujabb swel felulirjak.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9458) madgie


madgie
titán

Ó! :)

(#9459) FEDman válasza madgie (#9458) üzenetére


FEDman
addikt

Fuji féle puhaság + feszes popsik = :))

(#9460) lenan válasza madgie (#9458) üzenetére


lenan
aktív tag

Erős anyag

(#9461) Elektrosokk válasza lenan (#9460) üzenetére


Elektrosokk
addikt

egyszer magammal viszlek... :D ;]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#9462) Parci válasza Elektrosokk (#9461) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ma a canon sajtón épp a bazilika tetejéről fotóztunk, amikor kiszúrtuk, hogy az egyik tetőteraszon egy ilyen sunácsit világítanak és lőnek vadul. rögtön előkerültek a 100-400-ak :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9463) Fandango válasza Parci (#9462) üzenetére


Fandango
veterán

Várjuk a képeket privátban! :DD

(#9464) Elektrosokk válasza Parci (#9462) üzenetére


Elektrosokk
addikt

szuperek Vagytok :D nincs jobb fotó mint a lesifotó! :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#9465) DonRazzino válasza FEDman (#9426) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Cuki lesz, de szerintem itthon idén már nem jutok hozzá. [link]

[ Szerkesztve ]

(#9466) madgie


madgie
titán

(#9467) tacto


tacto
aktív tag

Kivancsisagbol kerdem, megvette, hasznalja esetleg valaki innen az XT-1-hez a gyari VG-XT1 gripet?

(#9468) rumos14 válasza DonRazzino (#9465) üzenetére


rumos14
nagyúr

azért az kemény, hogy a hivatalosan 1 év múlva megjelenő 120-ast már most ilyen konkrétan emlegetik. ennyire még a Sony sem bátor/előrelátó.

(#9469) Stauffenberg válasza rumos14 (#9468) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na ez az amiben a Fujifilm nagyon erős volt már a kezdetek kezdetén. Mindössze három objektívvel (18mm, 35mm, 60mm) startolt a rendszer, meg egy komoly ígérettel további objektívekre. Nem volt tökölés, nem volt komoly csúszás, nem volt elvetés, jöttek a menetrendnek megfelelően, ezzel bizonyították, hogy tényleg komolyan lehet venni az ígéretet.

(#9470) DonRazzino válasza Stauffenberg (#9469) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Beígérhettek volna egy X-M2-t is, átdolgozott-fejlesztett AF-fel, az összes film móddal, esetleg egy jó touchscreennel (hamár nincs kereső, de az nem is baj, ilyen is kell), netán egy jól működő panó móddal és (persze az X-trans-szal együtt) már egész jól fölélőhették volna 100$-al (szerk. max. 150-nel) az A2 fölé...

[ Szerkesztve ]

(#9471) madgie válasza DonRazzino (#9470) üzenetére


madgie
titán

Na ilyen nem lesz, felzabálna mindent maga fölött, a kutya nem venné az X-T10-eket.

(#9472) DonRazzino válasza madgie (#9471) üzenetére


DonRazzino
senior tag

EVF, E-zár, gyorsabb sorozat, PDAF. Vannak dealbreakerek, amivel lehet modellt pozícionálni...

[ Szerkesztve ]

(#9473) gyorgyi84 válasza tacto (#9467) üzenetére


gyorgyi84
tag

Igen. :)

(#9474) madgie válasza DonRazzino (#9472) üzenetére


madgie
titán

"átdolgozott-fejlesztett AF", ez nálam PDAF-et is jelent. Vagy hogy gondolod, kifejleszt egy belépő modellbe egy újabb, butított rendszert a fudzsi?

(#9475) Scharm1976 válasza tacto (#9467) üzenetére


Scharm1976
tag

én pl.

[ Szerkesztve ]

www.flickr.com/photos/scharm/

(#9476) tacto válasza Scharm1976 (#9475) üzenetére


tacto
aktív tag

Köszi. A nyilvanvalo fogasbeli (portre) ill. akku(idö)n tul, mennyire "szervesen" illeszkedik? Ez eleg elterö a különbözö gyartok es modellek eseteben szereny tapasztalataim szerint...

(#9477) Stauffenberg válasza DonRazzino (#9470) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Teljesen felesleges, már az X-A1 és X-M1 versengésének sem volt értelme. Mindkettő sikeretlen váz. EVF nélküli gépet csak Ázsiában lehet eladni. A Fujifilm viszont nagyon rákoncentrál az USA és EU régiókra, ahol meg pont olyan gépekkel lehet nagyot dobbantani, mint az X-T10. Ezzel a jelenlegi legerősebb ellenfélnek, a Sony A6000-nek megy neki közvetlenül.

Egy X-M2 nem fenyegetné, mert a kutya se nézne rá, de felesleges erőforrás lekötés.

Az EU és USA régió meg azért hálás, mert Ázsiával ellentétben relatíve alacsony a MILC penetráció, tehát kategórián belül már egy-egy jó ajánlattal is lehet fordítani a market share arányokon. Az X-T1 nagyon erős ajánlat volt tavaly (még most is az, természetesen), de azért nem fogyott annyi, mint Sony A6000. Szóval jön az X-T10, tud szinte mindent mint a nagyobb, de értelmesen spórolva kijön olcsóbban is a gyárból.

Csak összehasonlításként: Az USA-ban mindenkori sláger Canon belépő DSLR (most éppen a 750D, avagy T6i) alapkit épp úgy 900 USD, mint az X-T10 alapkit lesz. Közben meg tudásban íveket ver rá.

(#9478) rbalint88


rbalint88
addikt

X-T10-hez várható markolat? Akár csak plusz kapaszkodó, mint X-E2 esetében, akár akkus-portrés kivitel.

(#9479) gyorgyi84 válasza tacto (#9476) üzenetére


gyorgyi84
tag

Kb. mintha ràöntötték volna, ugyan az a jo minöség mint maga a gép ! Természetesen kijelzi mindkét akkut és egymàs utàn hasznàlja öket. Allvànyozàsnàl nagyon jol jön mert hosszu àllvànytalpnàl nem lehet a gépben lévö akkut cserélni.
( söt nàlam még a kijelzöt sem tudom kihajtani,ha nincs fent a markolat )

[ Szerkesztve ]

(#9480) jmakk válasza rbalint88 (#9478) üzenetére


jmakk
őstag

Kapaszkodó biztosan. A többit meg bízd rá a szorgos kínai kezecskékre. :)

[ Szerkesztve ]

(#9481) tacto válasza gyorgyi84 (#9479) üzenetére


tacto
aktív tag

Köszönöm, ez mind jo hir.

(#9482) jmakk válasza tacto (#9481) üzenetére


jmakk
őstag

"But I tell you this... we could need a New Camera Section (!!!)....."
Valami közeleg. Kíváncsi leszek, hogy nagyobb szenzor vagy csak egy kompakt.

(#9483) FEDman válasza jmakk (#9482) üzenetére


FEDman
addikt

Már korábban eleresztettek egy félmondatot, hogy az akkor még csak pletykált X-T10, X-Pro2 és a roadmap-en szereplő objektíveken felül hamarosan várható még egy nagy meglepetés.
Ez már akkor is megütötte a fülemet, kíváncsi leszek mindez mit takar. :U

(#9484) FEDman válasza jmakk (#9482) üzenetére


FEDman
addikt

Ebből a szóhasználatból nekem egy dolog derül ki biztosan, valami olyan fényképezőgép jön, aminek eddig nem volt közvetlen elődje. Ha ennél egy kicsit többet szeretnék belelátni, akkor lehet egy új kategóriát nyit majd a Fuji.

Ha tippelnem kéne, akkor szerintem eljött az ideje, hogy a Sony középformátumú szenzora köré faragjon valami érdekeset a Fuji. :U

(#9485) jmakk válasza FEDman (#9484) üzenetére


jmakk
őstag

Wow, de szép is lenne egy KF fuji váz egy nagylátó fixszel tájképelni.....Meg persze előtt a lottóötös. Ideje lesz innom egy kávét és felébredni! :DDD

(#9486) FEDman válasza jmakk (#9485) üzenetére


FEDman
addikt

A legjobb tipp, amit eddig olvastam, hogy a Fuji egy INSTAX kávéfőzőt fog hamarosan bejelenteni. :DDD

(#9487) jmakk válasza FEDman (#9486) üzenetére


jmakk
őstag

Lehet a kávét is jobban szűri az X-Trans elrendezés. :DDD

(#9488) lugosi válasza FEDman (#9410) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tényleg, én a következő hsz-t néztem.

(#9489) arn


arn
félisten

apscs obikra sincs love, nemhogy a vmi nagyszenzorosra :) a frissitesbol itelve meg piacon akarjak tartani az xt1et, igy inkabb amelle jon vmi.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9490) jmakk válasza arn (#9489) üzenetére


jmakk
őstag

Pedig FEDman jól sejtette :K , KF gép fog jönni.

(#9491) Elektrosokk válasza jmakk (#9490) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Kemény.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#9492) arn válasza jmakk (#9490) üzenetére


arn
félisten

Csak a sajat szemszogemet mondtam :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9493) jmakk válasza arn (#9492) üzenetére


jmakk
őstag

Az biztos, hogy épésszel mérhetetlen ára lesz. De ha olyan finom obik lesznek hozzá, mint az apsc rendszerhez, akkor erős konkurencia lesz a többi KF-nek. Kíváncsi leszek, hogy itt is X-trans filterben gondolkodnak-e majd a szenzor elé.

[ Szerkesztve ]

(#9494) Scharm1976 válasza gyorgyi84 (#9479) üzenetére


Scharm1976
tag

szerintem meg nem ugyanolyan a minősége a portrémarkolatnak, mint a váznak, ugyanis míg a váz magnézium, a markolat műanyag ócskaságnak tűnik mellette. fogásra jó, de elég puritán nekem.

www.flickr.com/photos/scharm/

(#9495) Stauffenberg válasza jmakk (#9490) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én nem tudtam ezen meglepődni, nagyon régóta pletykálják a középformátumot. Nem látom mitől "bombább" ez a pletyka, mint az eddigiek.

Árban meg nem a pro MILC és DSLR léptékkel kell gondolkodni, ez másik dimenzió. Én arra tippelek, hogy ha lesz KF rendszerük, akkor az a Hasselblad, Phase One vagy akár a Pentax alá is becsúszhat.

(#9496) jmakk válasza Stauffenberg (#9495) üzenetére


jmakk
őstag

A túlzás inkább a pletyka weboldal látogatottságának kell természetesen.

(#9497) FEDman válasza Stauffenberg (#9495) üzenetére


FEDman
addikt

Én se értem mire föl volt itt ekkora habverés. Azt hittem minimum kapunk valami infó morzsát a konkrét gépről.

E helyet kaptunk egy bizonytalan talánt arra, amit már eddig is tudtunk. :DDD

Amúgy nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz. Árban én is valahová kicsit az FF DSLR-ek fölé és mondjuk a Pantax 645D alá várnám. Azzal nagyjából mindenki jól járna.

És a jelenlegi APS-C X rendszer pozíciója is stabilizálódna. Na nem mintha eddig nem lett volna világos a kijelölt csapásirány, de ezután az állandóan felmerülő miért nem FF kérdésre pontot tehetnénk. :)

(#9498) arn válasza Stauffenberg (#9495) üzenetére


arn
félisten

reszunkrol akkor majd lesz vmi, amirol majd lehet almodozni :) vagyis engem annyira nem erdekel, mert ugyis benga nagy lesz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9499) silmatauki válasza FEDman (#9497) üzenetére


silmatauki
őstag

A Fuji graantáltan nem hoz ki FF vázat – ne felejtsük el, hogy ők voltak azok, akik pár hónappal ezelőtt is aktívan kampányoltak az FF ellen. Nem fogják lábon lőni magukat :)

A MF vázat nagyon várom én is. Rögtön vetetek a céggel egyet, ha kihozzák. Micsoda panókat tudok majd vele csinálni...

(#9500) gyorgyi84 válasza Scharm1976 (#9494) üzenetére


gyorgyi84
tag

Izlések és pofonok különbözöek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.