Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) FEDman válasza madgie (#8899) üzenetére


FEDman
addikt

Nem én néha direkt feltolom az iso-t, mert rühellem a teljesen steril szemcsementes képeket. Nekem azok valahogy nem granulálnak kellőképpen. :DDD

(#8902) madgie válasza FEDman (#8901) üzenetére


madgie
titán

Laca büszke lenne rád :DDD ;]

(#8903) Freddy76 válasza Parci (#8900) üzenetére


Freddy76
addikt

És az ő gyönyörű jpg-i.

Ámen.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8904) jmakk


jmakk
őstag

Kellene már egy Fuji csencselős topik is... :)
Valaki nem vágyna egy 23/1.4-re éppen mostanában? Mert én meg lehet vágynék akkor a végére csavart X-E2-re. ;]
Az obi rész 185e lenne hufban. Részletek priviben...

[ Szerkesztve ]

(#8905) Mercutio_ válasza Parci (#8900) üzenetére


Mercutio_
félisten

Úgy mondom, hogy te is megértsd :DDD b*szhatom a záridőt, ha nem ér oda az AF és/vagy a kellő záridőhöz a max F2.8-as rekesz miatt magasabb ISO, így szemcsésebb/részlettelenebb kép tartozik. Raw-buzulást meg továbbra se vállalom :N

madgie: Persze, megszokás, de mindig az volt a duma, hogy a Fujin minden annyira kézre áll, meg logikus... ;]

FEDman: Ja, G3-at 1600-tól lököm át b&w-be, és nincs színzaj, mert ott vérzik el először. Egyébként X-M1-ről volt szó, ott is volt ilyen záridőhöz rendelhető iso-emelős móka? (Ha igen, nem jutottam odáig a menü-kurkászásban :B )

Mindegy, zsákucca volt mint a villányi vörösborok, nem hozta nekem azt a wow-faktort amit vártam.

jmakk: Minek, 1/10 annyira nem mozogna, mint a mikrós, pedig annak a fele is inkább adomázás:)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8906) FEDman válasza Mercutio_ (#8905) üzenetére


FEDman
addikt

Az baj veled, hogy előbb eladtad szerencsétlen X-M1-et, mint hogy az akár egyszer is befókuszálhatott volna. :DDD

Viccet félre téve igen, van ilyen az X-M1-ben is.

És ha az iso-t kitetted volna az Fn vagy a Q gombra még menüznöd se kellett volna hozzá.

Kb ennyire bonyolult a Fujik kezelése.. :U

(#8907) madgie válasza Mercutio_ (#8905) üzenetére


madgie
titán

"Ja, G3-at 1600-tól lököm át b&w-be, és nincs színzaj,"

Ja, Fujin meg színesben sincs ISO 3200-nál színzaj :DDD

(#8908) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Végre rájöttem miről beszélnek a "vízfestékezők". Jpeg onlyként sokat variálok a színmódokkal. Tavasz közepén, zöldellő alpesi mező + a háttérben friss lombok. Na itt nemhogy velvia +1color, mint télen, hanem legalább -1. Lehet inkább kipróbálom majd provia +1 colorral is, mert így kicsit több fotót dobtam ki, mint akartam. Szóval: user error. :B {de majd legközelebb, a jellemző eseteknél lövők egy pár RAW-ot is, mert érdekel úgy mi történik defaulton}

(#8909) Mercutio_ válasza madgie (#8907) üzenetére


Mercutio_
félisten

Zaj / kása így is- úgy is volt.

FEDman: Ezt a lépkedést tény, hogy elbaxtam, de attól még az AF huntingol, én meg nem tájképet, meg M1-et néző mamókákat fotóztamvolna, innentől mindegy milyen színzajmentes képet nem lőttem meg.

Egyébként meg, hogy kutyust idézzem "nem működött a kémia, van ilyen" :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8910) jmakk válasza Mercutio_ (#8909) üzenetére


jmakk
őstag

Biznic vót ez semmi több! Tudtuk ezt az elején is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8911) madgie


madgie
titán

Feltekertem ma az A7 II-re a kallódó Konica 135/3.2-met... ez az a példány, amit 10 ezer körül sem akartak elvinni tőlem (adapterestűl!). Asszem ezek után a duplájáért sem adnám oda, fullframe-en szépen életre kelt :)

(#8912) konyi79 válasza madgie (#8886) üzenetére


konyi79
addikt

Na jó, kár nem volt olyan üveg meg idő, ami érdemes....

Bár azóta látom találtál mást is otthon. A 135-ös üvegek (petacon, jupiter) nekem se jönnek be apsc-n, túl hosszú. Sokkal jobban kijöhet a karakterük teljes képméretben...

(#8913) madgie válasza konyi79 (#8912) üzenetére


madgie
titán

Fokozva az offot itt van három indzsibindzsi a párossal :)

szerk: a PH tömörítés szépen megette, de hát sebaj :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8914) konyi79 válasza madgie (#8913) üzenetére


konyi79
addikt

Azokkal a komplementerekkel az uccsón nagyon, begyere...
Már-már fuji szinek. :DDD

Ca mit mutat, kecesebb ff-en, mint croppon?

[ Szerkesztve ]

(#8915) FEDman válasza madgie (#8913) üzenetére


FEDman
addikt

Állat!
Igényesen bevilágított giz-gaz koncertfotók! :DDD

(#8916) madgie válasza konyi79 (#8914) üzenetére


madgie
titán

Annyira nem néztem, talán picit kevesebb.

Ami meglepő (vagyis annyira nem, mert az X-E1 eladása után írtam): nagyon jó, hogy nem csapja le annyira a feketéket, mint az X-T1. Lehet finomabb árnyékátmeneteket csinálni, nem próbál annyira "újfudzsisan" agresszív lenni a hisztogram bal oldala felé.

Mondjuk a zaj meg a másik oldalról furcsa, a Fujinál megszoktam már a rendezetlenségét, elszórtabb jellegét, erre itt a katonásan-digitális zajolás megy, jóval huncutabb színzajjal.

(#8917) Mercutio_ válasza jmakk (#8910) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha az lett volna nem lenne a nyakamon még mindig a 27/2.8...

madgie: Jók, különösen a harmadik!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8918) konyi79 válasza madgie (#8916) üzenetére


konyi79
addikt

Zajban persze nem tud x-trans lenni, főleg az a 16-os lapka nagyon szépen zajosodik (a 24 mikor elkezd, szerintem csúnyábban adja elő. Kíváncsi leszek, ha lesz 24-es fuji milyen lesz)
Az árnyékokra jellemző elég laposan teszik le az újabb feldolgozóval szerelt sony-k, kiadja a dinamika. Ilyen képeknek ez jól áll, normál fényeknél viszont én pl pont emiatt túl laposnak érzem az a6k-t.

(#8919) silmatauki


silmatauki
őstag

Itt egy mai gömbpanó X-E1-gyel + 18-55 (18mm-en) a Vajdahunyad-várban ( + Nodal Ninja 3II, Manfi 055 + Manfi svenkfej). Természetesen a Naphoz mértem fényt, így nagyon durván fel kellett húznom a RAW-okban az árnyékokat C1-ben. De így sem esett szét a kép – nagyon király ez a Fuji!

https://photosynth.net/view/a3222093-64d5-43b1-9d0c-b65120ed3c13

(Lehetőleg IE-ben nézzétek Windows alatt, mert a Safari, legalábbis OS X alatt, teljesen rosszul mutatja, még akkor is, ha fent van a Silverlight plug-in. Természetesen full manual módban készült a kép (f/9, 1/1000s, ISO200.)

[ Szerkesztve ]

(#8920) madgie válasza silmatauki (#8919) üzenetére


madgie
titán

Jó! :)

Mobilról, Chrome alatt is jól jelenik meg.

(#8921) Parci válasza Mercutio_ (#8905) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na haggyá' már a magasabb iso miatti szemcsézett, meg részlettelenezett képekkel, fujinál, miközben a g3 a pozitív példa... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8922) Mercutio_ válasza Parci (#8921) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ugyanannyi fény és záridő esetén mennyivel magasabb ISO -t dob a fuji f2.8 esetén mint a pana f1.7-re...

A G3 nem pozitív példa, hanem viszonyítási alap.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8923) Parci válasza Mercutio_ (#8922) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mennyit, mennyit... másfél fé van köztük. na, annyit bír is a g3-hoz képest, reggel, álmosan is

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8924) Mercutio_ válasza Parci (#8923) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor ezt most hogy [link] :U

De, ha valakinek van elfekvőben egy régebbi olcsó váza kölcsön pár napra és szán rám 1 órát 2 sör mellett elmagyarázni a fuji váz + menü lehetőségeit adok még egy esélyt a 27-esnek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8925) Parci válasza Mercutio_ (#8924) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mit hogy? ügyesen trollkodsz egyébként.. :DDD

elmagyarázom, hogy te is értsd ;]
- mft-ről a 20-assal a zsebemben nem váltanék fujira a 27-es miatt, mert semmi értelme, másfél fé-vel gyengébb, elvesztem, amit a szenzoron nyerek
- a fuji 27-essel a zsebemben nem kell szomorkodnom, hogy mennyivel rosszabbul járok, mint ha egy panám lenne, mert ugyan másfél fé-vel gyengébb, de a szenzor kompenzálja
azaz lehet kb. hasonló eredménnyel teljesen hasonló célra használni a kettőt.

juhúúú! :)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8926) arn válasza Parci (#8925) üzenetére


arn
félisten

+mftn a stab lehet elony.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8927) Parci válasza arn (#8926) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

meg a jobb af, a fujin a jobb színek stb. a lényeg, hogy úgy is csak azt tudod rátenni a vázadra, ami ahhoz való :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8928) gorgo válasza Mercutio_ (#8924) üzenetére


gorgo
őstag

gyóvan egykomám, bedobunk pár sört, csak egy a nagy baj, nincs 27-esem :) Máj.11-től visszaállok 'normál kerékvágásba', lesz kevés időm élni is nem csak a meló.
Majd beszervezünk valakit akinek van 27-ese.

Amúgy a pana20 vs fuji27 kimeríthetetlen (vita)téma. Ma pont használtam a pana20-at em5-tel. AF _tetű_ viszont a fényerő+stab együtt ász. Mondjuk városba ziher, hogy a fujit vinném, panával lecsúsznék minden hirtelen témát, szal inkább iso3200, de legyen meg a kép.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#8929) Mercutio_ válasza gorgo (#8928) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gond egy szál se, lásd az aláírásomat ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8930) Elektrosokk válasza Mercutio_ (#8924) üzenetére


Elektrosokk
addikt

lehet meg kéne vennem... de ha meg újra veszek 35 1.4-et akkor mi lesz vele ? :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#8931) Freddy76 válasza gorgo (#8928) üzenetére


Freddy76
addikt

Nekem van 27, és a sört is szeretem. Csak szólok.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8932) gorgo válasza Freddy76 (#8931) üzenetére


gorgo
őstag

megkérdezem Mercit, hogy jöhecc-e! :DDD

ja, és Mazsi: nekem a kondenzcsíkos tetszik legjobban!

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#8933) silmatauki


silmatauki
őstag

A 27-esről beszélve: van vkinek eladó, vagy akar valaki X-M1 duplakitet venni, amiből a 27-re eső részt én fizetném? Panóhoz valszeg sokkal jobban használható lenne, mint a 18-55, meg persze hurcolászni is. A jelenlegi, bolti 120e/379euro (amazon.de) / 270font (amazon.co.uk) nagyon drága…

Apropó panó Fujival (lásd még a topicbeli, előző panómat (#8919)): pár tegnapi plusz Hősök terei + városligeti X-E1 + 18-55 (full manual) panó:

Vajdahunyad-Mezőg. Múzeum főépület: https://photosynth.net/view/d3d18743-779b-481a-bc76-feafcd1f7f7d

Hősök tere szoborcsoport: https://photosynth.net/view/8d0a5e97-3122-446e-ad1b-df4aaef5130e

Hősök tere középen: https://photosynth.net/view.aspx?cid=66d9887a-87e8-48e4-b1b5-bba33169edab

Ez utóbbiban (pontosan északkeleti irányban) van egy csúnyább illesztéshiba, valszeg azért, mert a MS ICE, érdekes módon, többször elhasal és generál érthetetlen illesztéshibákat akkor, ha a vízszintes átlapolás magas, mint ha viszonylag alacsony. Ezt a panót 70, 50, 30, 10, -10, -30 és -50 függőleges és 18 vízszintes fokonként a 18-55-tel 18mm-en, portraitben fotózott és ezután C1-ben “előhívott” (exp +1, contrast +10, highlight +100, shadow +100; az eredeti daylight preset WB, ISO200 f/9 1/4000s, azaz a Nap megóvása érdekében nagyon durván alulexponált) képekkel csináltam, amely vízszintesen kb. 60, függőlegesen kb. 75 fokos, azaz nagyon erős átlapolódást jelent. A többi panó vízszintesen “csak” 24 fokonként fotózott képekből lett generálva.

Majd berakom a linket, ha újragenerálom a panót, immár sokkal kevesebb bemenő képpel (most írok valami OS X scriptet, amely minden másodikat tart csak meg, ne kelljen kézzel klikkelgetnem majd' száz képet).

[ Szerkesztve ]

(#8934) Scharm1976 válasza silmatauki (#8933) üzenetére


Scharm1976
tag

ezeket megfotózom neked 10-24-essel is, de baromi torz lenne. :DDD

www.flickr.com/photos/scharm/

(#8935) konyi79 válasza silmatauki (#8933) üzenetére


konyi79
addikt

Nagyon jók ezek is!
:K

(#8936) silmatauki válasza Scharm1976 (#8934) üzenetére


silmatauki
őstag

"ezeket megfotózom neked 10-24-essel is, de baromi torz lenne. :DDD"

Az egyenestartó obik perspektívatorzítását a pano stitcher rendesen kiegyenlíti, azaz még extrém gyutávoknál se lenne torz a végeredmény, szemben az egymagukban levő bemenő képekkel. Sőt, még a halszemeket is rendesen defishelik a stitcherek.

Így (halszemekkel) is dolgozik a legtöbb panófotós. A módszer előnye, hogy általában 6 képből (4 90 fokonként, 1 fel, ill. 1 le, ha az ember akar nadírt is), pillanatok alatt össze lehet hozni egy panót, ami még így is sokkal jobb lesz (feltételezve, hogy normálisan be van kalibrálva a panó fej), mint bármilyen smartphone-os sweep pano. A nagy hátránya a dolognak az effektív alacsony pixelszám, azaz a zoomolhatatlanság – ezért sem dolgozom (túl) nagy látószögű obikkal, ha panózom.

A 18-55-ön meg azért kényszerültem nagylátót használni ezeknél a képeknél, mert nehéz mm-re pontosan beállítani a zoomot ésvagy úgy hordozni a cuccot, hogy a zoom garantáltan ne másszon el, és 1-2mm eltérés is már kicsit előrébb/hátrébbtolja az optikai középtengelyt, ami viszont könnyen parallaxot okozhat. Ezért is gondolkodom egy, a 18-nál sokkal hosszabb 27-ben vagy 35-ben, mert azoknál nincs ez a gond – egyszer bekalibrálom a panófejet és utána nem kell egyszer sem rekalibrálnom. Különösen a 35-össel meg már simán tudok részletes, extra minőségi, 1 Gpixel körüli panókat lőni. A 18-55-össel is csináltam ilyeneket (pl. 1.2 Gpixel 60 equiv. mm-en), de ott ugyebár ott a zoom beállítás pontatlansága...

[ Szerkesztve ]

(#8937) silmatauki válasza silmatauki (#8936) üzenetére


silmatauki
őstag

Igazán a panó stitcherek csak az igazi lencsetorzításokkal (azaz nem a standard, minden obinál ugyanúgy leírható/modellezhető perspektívatorzítással) nem tudnak mit kezdeni.

Pl. itt egy panó, amit a töki (Zsámbék melletti település) ref. templomban csináltam (X-E1 + 18-55 18-on, full manual a csúcsfényekhez mérve, erősen árnyékot húzva), a C1-ben a RAW-előhívás során akarattal kikapcsolva az obitorzítás (ami a 18-55-nél 18-on kb. 4.6% hordó) korrekcióját:

https://photosynth.net/view.aspx?cid=d6735224-43a7-4ff4-ae0f-1bcd8c33abf3

Az eredmény siralmas: különösen a bejárati ajtóval átelleni oldalon fent a kazetták mintha “hullámoznának”.

Ugyanezekkel a C1 és ICE-beállításokkal & bemenő képekkel, de a C1-ben nem letiltott geom. korrekcióval, az eredmény (1-2 kisebb stitching hibától eltekintve) tökéletes. Nyoma sincs a “hullámzásnak”, és a legtöbb stitching hiba is eltűnt:

https://photosynth.net/view.aspx?cid=b1244f7c-5cc8-4a89-829c-30b51ae4bdbc

[ Szerkesztve ]

(#8938) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Tudom, hogy nem szokás topicban reklámozni, így csak annyit jegyeznék meg, hogy holnap megyünk egy napra Győrbe, ha valaki esetleg 27-esre vágyna....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8939) arn válasza Mercutio_ (#8938) üzenetére


arn
félisten

ez a vki most en vagyok, vagy van itt mas gyori is? :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8940) Mercutio_ válasza arn (#8939) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt se tudtam, hogy te az vagy :) - valamiért Sopronra emlékeztem - de te se írtál privit :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8941) arn


arn
félisten

Nem vagyok a beallitott fotok hive, de ez pro [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8942) jmakk válasza arn (#8941) üzenetére


jmakk
őstag

Húúvazz, Adolf az durva! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8943) Mercutio_ válasza arn (#8941) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vannak közte ötletesek :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8944) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

x-t10 speckók

lusta vagyok megnézni, hogy az evf 0,62x nagyítása az mekkora mondjuk az x-e2-éhez képest :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8945) madgie válasza Parci (#8944) üzenetére


madgie
titán

Azért egy szájbatekert AF Tracking beleférhetne már a Fujikba is, vagy szerintük az normális, hogy mozgó célpontra fix AF mezővel lődözzön az ember?

Szerk:, jó, X-A1 tudja, de hogy... meg lehet nézni, a Sony-nál milyen jól megy ez az AF Lock ON-nal :)

[ Szerkesztve ]

(#8946) Parci válasza madgie (#8945) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valószínűleg gyenge hozzá a hardver... sose becsüld alá a fujit, emlékezz vissza, hogy mennyi ideig tartott, amíg kellő sebességgel tudtak a kártyára írni :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8947) FEDman válasza Parci (#8944) üzenetére


FEDman
addikt

Emlékeim szerint ez pont az X-E méret.

(#8948) Parci válasza FEDman (#8947) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, közben kitúrtam mégis. persze számomra valahol a lényege veszik el az x-t1-nek, mert keresőből sosem lehet elég nagy (ha az optikai rész is kellően komoly hozzá, mert láttunk már olyat, hogy egy gyüszűnyi lyukon át kellett belátni az egészet, igaz, sony a6000? :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8949) Stauffenberg válasza Parci (#8944) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez egy időjárásálló szigetelés nélküli, egy generációval korábbi EVF-el megtolt, olcsóbb kitobjektívvel csomagolt X-T1-nek néz ki, ebből adódóan szerintem az X-E2 fölé jön majd árban (vagy legfeljebb nagyjából egy szinten lesznek). Ha így lesz, akkor nem kevéssel lesz drágább az Olympus E-M10-nél. Esetleg 'muricában jobban fogyhat a "nagyobb" szenzor miatt, de én egy igazi E-M10 riválist várnék (árban sem sokkal fölé lőve).

Meglátjuk. A speckók tetszenek, de nagyon lényeges, hogy ehhez milyen árat rak a Fuji.

(#8950) arn válasza Parci (#8948) üzenetére


arn
félisten

Viszont megkapja az xt frissiteseket... Szvsz az eredeti xe2 arban jon.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.