Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) Stauffenberg válasza madgie (#8087) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem csak erre futotta, 16-50mm valahol az 50mm vége felé:

Nem igazán volt tervben, hogy fotózok, de a hegesztőüveg beszerzése igen kalandos volt, végül 4 perccel az esemény kezdete előtt jutottam hozzá egy hegesztéstechnikai boltban (előtte még vagy 6 helyet felkerestem, beleértve az OBI-t, de mindenhol elfogyott).

(#8102) 3YEW válasza madgie (#8087) üzenetére


3YEW
tag

Hello, itt mi van az állvány és a gép között? Sajnos a fotóról n tudom kivenni.

T

(#8103) madgie válasza 3YEW (#8102) üzenetére


madgie
titán

Ott? Semmi :D

Egy régi Dynatran joystickfejes állvány meg a gép.

(#8104) 3YEW válasza madgie (#8103) üzenetére


3YEW
tag

Azt a joystickfejet nem tudtam kivenni, sose láttam, azt nem is gondoltam, hogy az állvány része :)

T

(#8105) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

[link] - Anim gif a napfogyiról. Húztam a kontrasztot a drámai hatás elérése végett, de a Hold nam mutatta meg magát. Érthető okok miatt :)

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#8106) madgie válasza 3YEW (#8104) üzenetére


madgie
titán

Cserélhető az, van gömbfejem is, de ezt szeretem.

(#8107) Stauffenberg válasza Segnior_Barthez (#8105) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egy kis fizika: Hány fényérték eltérés van a Nap és a Hold innenső oldala között a napfogyatkozás maximumán? :DDD

Szerk: Van itt durcább timelapse is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8108) Segnior_Barthez válasza Stauffenberg (#8107) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

Nem érdekel a fizika. Joggal elvárom, hogy a kb 10EV dinamika tartománynál lényegesen szélesebb tartományban tudjon fotonokat befogni ez a wafer szökevény :D Döfi anyag. Az nemigen 8X6mm-es szenzorral oldotta meg :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#8109) Segnior_Barthez válasza Segnior_Barthez (#8108) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

A viccet félre téve elbaltáztam az expót. Azt gondolom, hogy -4-5 EV-t még kibírt volna (1/40, F4, iso100 heggesztő üveg). Láthatóvá válna a hold belépése, a város zajosodásának kárára. Legközelebb.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#8110) Stauffenberg válasza Segnior_Barthez (#8109) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Legközelebb."

2026-ban! :)

(#8111) Mercutio_ válasza jmakk (#8100) üzenetére


Mercutio_
félisten

Arra inkább GM-1/G3/GX7/E-M10+20/1.7 :DDD

hegyimorc: GM1 sokkal cseppebb szerintem, az X100 talán hasonló, bár az üvegbelenézőke hiánya miatt más a használati mód.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8112) madgie


madgie
titán

Na, nekem csak bélyegillusztrációra futotta, az UWA nem volt a nap választása :D

(#8113) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok!

1 kis segítséget szeretnék kérni tőletek.

Az a helyzet, hogy eladok minden fotós cuccom.
A régi X-E1 -et is.

Lesz az új gépre kb 450-500e ft-om.

Mindenképp fuji X, és egyenlőre elég a 18-55 kitobi, de a vázról nem tudok dönteni.

Szívem szerint XT-1 -et vennék, de nem tudom még nem nagyon futottam át, mi a különbség XE-2, X-Pro1 között... de még olvasatok közben.

Ti mit tennétek a helyemben?
Atfogásra a 18-55 nekem elég, általában B&W -t fotózom, tájat, várost, embereket, pillanatokat.

Köszi, ha adtok pro és kontrát nekem :)

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#8114) Parci válasza RoryBreaker (#8113) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az x-pro1 annyira régi, hogy azt rögtön felejtsd is el. az x-e2 tudja a zömét annak, amit az x-t1, így leginkább el kéne menned egy boltba és kipróbálni őket együtt, hogy megéri-e a felárat az x-t1. nyilván az fog jobban tetszeni, kérdés, hogy több százezer forintnyival is vajon...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8115) silmatauki válasza RoryBreaker (#8113) üzenetére


silmatauki
őstag

Pro: imádom az X rendszert. Bár a Samu NX1 / NX500 nagyon csábítónak tűnik (és a rendszernek is vannak olcsó, de jó prime-jai), de amíg nem lesz egyértelmű teszt a DR-ről és a legfőképp zajról (amiben az X-Trans verhetetlen), mindenképp maradok, mert kb. elvagyok az X-E1 + 18-55-tel. Ráadásul a samus manuál UAW Samyang obikat, ha arra a bajonettre veszem, tudom majd használni az X-E1-en is.

Kontra: biztos, hogy nem akarod megvárni az esetleges új Fuji-bejelentéseket? A Parci által is említett X-E2 ára mostanában nagyon leesett, így az SZVSZ nagyon jó vétel; az X-T1 viszont keményen tartja az árát. Ami viszont pillanatok alatt leesik majd, ha tényleg bejelentenek valami high(er)-end modellt, akár a Pro2-t, akár az X-T10-et, ha ez utóbbi veri majd a T1-et (legalábbis szenzorban biztosan veri majd).

Azaz: a helyedben vagy X-E2, vagy megtartanám az X-E1-et és megvárnám az új modelleket.

[ Szerkesztve ]

(#8116) jmakk válasza Mercutio_ (#8111) üzenetére


jmakk
őstag

Már hiányoltam, hogy merre van a PanAForevör? :DDD

(#8117) FEDman válasza madgie (#8112) üzenetére


FEDman
addikt

Amúgy szép sorminta lett! :DD

(#8118) Stauffenberg válasza madgie (#8112) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ebből kell összerakni egy GIF animációt! :)

(#8119) madgie válasza Stauffenberg (#8118) üzenetére


madgie
titán

Minden ötödik kép van csak benne, próbáltam több framerate-tel is "videót" gyártani belőle, de valahogy eddig nem volt az igazi.

(#8120) Parci válasza silmatauki (#8115) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hacsak nincs vevő most jó áron az x-e1-re, én is várnék. 80-90e ft-ból már óriásit nem tud esni, de az x-t1 még rengeteget. és fog is. sztem amikor kijönnek a 24 mp-es fujik, minden mostani váz megy a süllyesztőbe árilag.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8121) madgie


madgie
titán

Nem vagyok oda a motororokért, de ebbe ma nagyon szerelmes lettem :)

(#8122) Gondwana


Gondwana
addikt

Vótmá'?
A kajzen hivatalosan is halott. (Mondjuk, sejthető is volt - így csinált a Fuji popsit a szájacskájából)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8123) gorgo válasza Stauffenberg (#8101) üzenetére


gorgo
őstag

Számomra a tiéd a legjobb megoldás a részleges napfogyatkozás megörökítésére.
Az eléggé betesz, hogy amúgy fényes nappal van, de kb. bő15FÉ-t el kell venni a fényből, és sötét éjszaka lesz, ha egy ND1000-et feltesz az ember (ami még kevés is, így rekeszelsz, és lesz szép napcsillag is, ami most pont nem kéne).
Maradt hát a kémlelők megörökítése :(

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#8124) OTika válasza Gondwana (#8122) üzenetére


OTika
aktív tag

...és ez?

(#8125) -Fripp- válasza madgie (#8121) üzenetére


-Fripp-
csendes tag

Nocsak , ilyenem volt.
Előtte Riga utána Schwalbe de a Star volt a sztár.
Még az elmúlt évezredben ... :K

Aki másnak vermet ás , aranyat lel ...

(#8126) torzo


torzo
Ármester

Szerintem lekéstem a napfogyatkozást, de ha már nálam volt a kicsike... :DDD

(#8127) GU-81M


GU-81M
tag

Az ebayen lehet néha látni refurbished X-E2-t, ezekkel van tapasztalatotok? Érdemes ilyet venni, nagyobb kockázat? Vagy inkább vegyek sima használtat?

[ Szerkesztve ]

(#8128) madgie válasza GU-81M (#8127) üzenetére


madgie
titán

Azt nézd, ki adja el, meg mit ír :) Egy 100% körüli, sok feedback-es eladó korrekt leírással jó pont.

torzo: szép a kis szőrös :)

[ Szerkesztve ]

(#8129) Mercutio_ válasza madgie (#8121) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az a festés megduplázza az értékét :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8130) Stauffenberg válasza gorgo (#8123) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem magát a fogyatkozást akartam megörökíteni, hanem a megfigyelés hangulatát. Először csak mobillal kattintottam le ezt így, de az istennek sem akart rendesen végtelenre állni, felszaladtam a gépemért és meglőttem. Nem nagy cucc, csak egy tucatfotó Instagramra. :)

(#8131) Mr.Zazi válasza Stauffenberg (#8130) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Nekem tetszik, én is így néztem egy hegesztő üveggel, de lefotózni nem jutott eszembe.

(#8132) Fandango


Fandango
veterán

A mai napról egy adag kép (kép mögött az album)

(#8133) konyi79 válasza Fandango (#8132) üzenetére


konyi79
addikt

Jók ezek a Fuji szinek.
:DDD

Bocs, csak az irigység hozta a trollt, mert ebben a frankó időben is 7-ig dolgozhattam...

(#8134) Fandango válasza konyi79 (#8133) üzenetére


Fandango
veterán

Jók bizony. :D

(#8135) jmakk


jmakk
őstag

Jelátvivős Ebay-es közgyűrűk közül melyik használható? Korábban írta valaki, hogy a Pixco lötyögős és nem érintkezik rendesen, azt kilőttem.

(#8136) RoryBreaker válasza RoryBreaker (#8113) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Köszi a segítségeket. Még örlődöm X-T1 és X-E2 között. Na meg a 35mm és a 18-55 között... Ha valaki esetleg tud ilyen eladó dolgokat, jelezheti is :)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#8137) RoryBreaker válasza Fandango (#8132) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Megkérdezhetem mivel utómunkáztad ezeket a képeket? Használtál mondjuk pl LR presetet, vagy hasonlót?

Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#8138) mouser1 válasza jmakk (#8135) üzenetére


mouser1
csendes tag

ez engem is érdekelne, a raynox dcr-250-nel egyszerűen képtelen vagyok megtalálni a fókuszt. mondjuk az is lehet, hogy én vagyok a béna.

(#8139) madgie válasza jmakk (#8135) üzenetére


madgie
titán

Jövő hónapban én is vennék egyet, úgyhogy jöhetnek a tapasztalatok :)

(#8140) jmakk válasza madgie (#8139) üzenetére


jmakk
őstag

Pixco kilőve. A Viltrox-ról ugyanezt a problémát olvastam a dpreview fórumon.

(#8141) madgie válasza jmakk (#8140) üzenetére


madgie
titán

Én ezt a noname-et néztem ki :))

(#8142) Fandango válasza RoryBreaker (#8137) üzenetére


Fandango
veterán

Szia!

Igen használtam LR presetet, az elsőnél beállítgattam mindent, a többire meg átmásoltam a beállításokat. Természetesen 1 beállítás nem jó minden képre, ahol kellett ott módosítottam kicsit az elsőhöz képest.
Ez speciel egy VSCO preset (Fuji Neopan 400)

(#8143) jmakk válasza madgie (#8141) üzenetére


jmakk
őstag

Néztem én is ezt. A legkisebb a veszteség ha mégsem fajin. Ki vállalja be elsőként? :D

(#8144) madgie válasza jmakk (#8143) üzenetére


madgie
titán

Több mint két hónapja be van kedvencelve :D

(#8145) RoryBreaker válasza Fandango (#8142) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

OK, köszi! :)

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#8146) gyorgyi84


gyorgyi84
tag

Mit làttam ma a fészbukon :

[link]

Gratula hozzà!

Komoly,hogy 6 éves a cikk és én még akkor azt se tudtam mi fàn terem a fényképezés.

[ Szerkesztve ]

(#8147) madgie válasza gyorgyi84 (#8146) üzenetére


madgie
titán

Azóta sem fejlődtem sehová :DDD

(#8148) Parci válasza madgie (#8147) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de-de, mega-nd-szűrő helyett most már eleve sötétben mész ki :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8149) Scharm1976


Scharm1976
tag

mai

www.flickr.com/photos/scharm/

(#8150) arn


arn
félisten

nekem mostanaban csak ilyesmire futja :) [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.