Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) jjeahh válasza madgie (#8399) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez kva jó, ment is rá a csillag :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8402) Scharm1976 válasza gyorgyi84 (#8400) üzenetére


Scharm1976
tag

az egyik akksi le is merült, de portrémarkolattal szaladgáltam, ott volt a másik. :)

www.flickr.com/photos/scharm/

(#8403) Ear001 válasza madgie (#8399) üzenetére


Ear001
addikt

Nekem bejön a kád mellett az a behavazott tengeralattjáró is azzal a partvisnyél periszkóppal. ;)

(#8404) gorgo válasza madgie (#8376) üzenetére


gorgo
őstag

úha, a fürdőkád az asszonnyal ász!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#8405) FEDman válasza madgie (#8399) üzenetére


FEDman
addikt

Nem a hőség, hanem a páratartalom gyengít! :DDD

(#8406) madgie


madgie
titán

Hazafelé lőttem ám szokásos pörgetőseket is :)

[ Szerkesztve ]

(#8407) gyorgyi84 válasza madgie (#8406) üzenetére


gyorgyi84
tag

Ugy làtom nem csak piros tojàssal kinàltak tegnap .... :)

(#8408) gyorgyi84 válasza Scharm1976 (#8402) üzenetére


gyorgyi84
tag

én kicsit lusta voltam koràn felkelni , ezért inkàbb a naplementét vàlasztottam

(#8409) madgie válasza gyorgyi84 (#8407) üzenetére


madgie
titán

Nem én vezettem úgyhogy jöhetett a Zubrowka :DDD

(#8410) gyorgyi84 válasza madgie (#8409) üzenetére


gyorgyi84
tag

az mi ? :Y

(#8411) madgie válasza gyorgyi84 (#8410) üzenetére


madgie
titán

Kétértelmű, egyrészt eredetileg egy híres vodka, másrészt a The Grand Budapest Hotel (tavalyi év kedvenc filmje nálam) képzeletbeli országa :)

[ Szerkesztve ]

(#8412) mondomén


mondomén
őstag

Jók a képek embrek! :) Tegnap én is sétáltam picit.
Egész sok kép jött össze, majd csepegtetem őket. :D

[ Szerkesztve ]

(#8413) FEDman válasza madgie (#8406) üzenetére


FEDman
addikt

Wow, ezeket imádom!! :))

(#8414) madgie válasza FEDman (#8413) üzenetére


madgie
titán

Van még, csak megint elfogyott a tárhely a PH-n :DDD

(#8415) gyorgyi84 válasza mondomén (#8412) üzenetére


gyorgyi84
tag

hàt ez jo lett :C
pàr éve nekem is sikerült beleszaladnom egy ilyen szines hátteres kompozicioba.

madgie; köszi :D

(#8416) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

Sziasztok! Nem először durrantom be a kérdést ide a fórumba, de mivel több hónap után is csak vajúdok a döntéshozatallal, ezért újra bedobom a témát. Azóta már sok víz lefolyt a Dunán, hátha most sikerül jobban leszűkíteni a kört. Fotómasinát szeretnék, a következő igények merültek fel:

- tájkép fotózásra keresek gépet, kifejezetten magashegyi körülmények között
- a szélsőséges időjárás miatt nem árt egy strapabíró váz
- nem túl valószínű, hogy egy rakat üveget magammal fogok cigölni a hegyre, és nekiállok obit cserélgetni a szakadó hóesésben, ezért nem feltétlenül ragaszkodnék a cserélhető objektíves géphez
- a kis méret nagyon fontos, és a könnyű súly sem árt (itt nagyjából ki is lőttük az összes DSLR-t, úgyhogy abban a topikban nem is dobtam fel a kérdésem), mert nem hiányzik még a plusz ballaszt az amúgy is 10-15 kiló motyóm mellé
- legyen rajta optikai kereső, mert erős napfényben úgysem látom a kijelzőt (nem lenne rossz, ha a kijelzőt ki is lehetne kapcsolni ilyenkor)
- a gyors és könnyű kezelhetőség szintén fontos tényező, nem lesz időm turkálni egy 200 szintű almenüben egy szimpla beállításért
- legyen bika az aksija, mert nagyon ritkán lesz alkalmam töltögetni
- de a legfontosabb és elsődleges szempont a képminőség, ha kompromisszumot kell kötni, ebből vagyok a legkevésbé hajlandó engedni
- 150-200k-t gondoltam rászánni (ahol a 200k-t nem feltétlenül kell kimaxolni!!! :DDD , inkább úgy mondanám, hogy ebben az ársávban keresném az igényeimnek leginkább megfelelő, legjobb ár/érték arányú gépet)

Mivel nagyon szimpatikus, amit a Fuji háza táján művelnek, ezért egyből ide jöttem, hátha tudnátok nekem ajánlani pár gépet. A fentiek alapján ha jól sejtem a csúcskompaktok és a MILC-ek háza táján kellene a leginkább nézelődnöm. :U

(#8417) mondomén válasza gyorgyi84 (#8415) üzenetére


mondomén
őstag

Tök jó! Mondjuk én húznék rajta, hogy lemásszanak azok a színek a falról. :D

(#8418) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

Úgy adta a sors, hogy joval kevesebb időm maradt fotóni, mint az egyetem alatt. ezért kellene valami futkosós gép.
A DSLR-t meghagynám, mivel imádok nagylátózni, ND-zni.

egy FujiX100ra gondoltam, bár ennyit sem szánnék rá, de nagyon tetszik látatlanba a kis gép.

ajánljátok? vagy inkább ne, régi már?

azért lenne jó, mert bármikor nálam lehetne és street fotóra tökéletes lenne. elég nagy nyűg cipelni mindenhova a DSLR-t

[ Szerkesztve ]

(#8419) Mr.Csizmás válasza eastsider (#8418) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Parcinál van egy X10, aminek gazdát keres

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8420) lenan


lenan
aktív tag

Sziasztok,
van itt a kezemben egy x-pro1. :N Egy kérdéssel indítanám a pályafutását.
Firmware frisstésnél 2.01-ról az utolsóig, minden közbensőt végig kell csinálni, vagy lehet egyből a végére ugrani?

(#8421) Gondwana válasza lenan (#8420) üzenetére


Gondwana
addikt

Gratula a géphez! Ez nem windows, hogy csak a javìtàs javìtàsàra megy fel az ùj kendàcsolàs, itt minden frissìtés a teljes firmware-t tartalmazza.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8422) madgie válasza lenan (#8420) üzenetére


madgie
titán

Ódetudtuk :))

Rakd fel az uccsót és annyi.

(#8423) eastsider válasza Mr.Csizmás (#8419) üzenetére


eastsider
nagyúr

direkt az APS-C szenzor miatt néztem az X100at, meg a fix obi miatt, ezek vonzanak benne. meg hogy olyan apró.

(#8424) Gondwana válasza eastsider (#8423) üzenetére


Gondwana
addikt

(Nàlam X100t + TCL-X100 a napi hurcolòs, két LowePro Apex PW van a szìjamon, egyik az irattàrcàm, a màsik a gép. Nekem tökéletesen bejött ez a felàllàs, előtte az X100s-sel is)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8425) Parci válasza lenan (#8420) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ennyi, én mondtam :))

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8426) 3YEW válasza eastsider (#8423) üzenetére


3YEW
tag

hát az X100-ról sokminden eszemeb jut, de hogy apró? :) persze ez teljesen relatív, azért egy nagyobb zseb minimum szükségeltetik, persze ha csak a szenzorméretet nézzük, akkor tény, hogy nem sok kisebb van ebben a kategóriában (azt hiszem azért van, legalábbis remélem, hogy nem mondtam nagy hülyeséget)

[ Szerkesztve ]

T

(#8427) G.Guido válasza jmakk (#8135) üzenetére


G.Guido
csendes tag

Nos, én bevállaltam egy Pixco-t.
Lehet, hogy hatalmas a szórás és sikerült kifognom egy jól sikerült példányt, de én nem tapasztalom azokat a jelenségeket, amikről a neten írnak. Nem lötyög, jó helyen vannak az érintkezők, stb.

(#8428) eastsider válasza 3YEW (#8426) üzenetére


eastsider
nagyúr

hat egy D90hez kepest eleg apro, konnyu. ezt mindig be tudnam dobni a taskamba mindenfele gond nelkul, es csak elo kene kapni.. (mindig van nalam egy kozepes valltaska).

(#8429) madgie válasza eastsider (#8428) üzenetére


madgie
titán

Az X100 tök jó kis gép, csak megvan a maga kis tempója, amit vagy fel tudsz venni, vagy a pokolba kívánod az egészet :D

(#8430) jmakk válasza G.Guido (#8427) üzenetére


jmakk
őstag

Ez viszont egy jó hír. Azt esetleg elárulod, hogy milyen obikat tekertél rá a közgyűrűre?

[ Szerkesztve ]

(#8431) Tin_Shield válasza 3YEW (#8426) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Van kisebb, a Ricoh GR vagy Nikon A. Persze nem f2, hanem f2.8, nem ekv 35, hanem ekv 28, és nincs kereső.

(#8432) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

[link] Valaki? :F

(#8433) eastsider válasza madgie (#8429) üzenetére


eastsider
nagyúr

na ilyen dolgokra vagyok kivancsi.
ennyire lassu? vagy mi vele a gond?

(#8434) madgie válasza eastsider (#8433) üzenetére


madgie
titán

Relatív lassú, ja. Együtt lehet élni vele, csak jobb, ha tudsz róla :)

(#8435) Parci válasza eastsider (#8433) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

samung nx mini a 9 mm-es obival (ekv. 24 mm). komolyan. (jé, épp tőlem is vehetsz egyet, x100-hoz képest ingyen :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8436) Mercutio_ válasza eastsider (#8433) üzenetére


Mercutio_
félisten

Keress valakit a közelben, akinek van X100-asa.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8437) madgie válasza Parci (#8435) üzenetére


madgie
titán

Sazmszungmán, akkor már előveszem a telefonom :P ;] :DDD

(#8438) hegyimorc válasza eastsider (#8418) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"ajánljátok? vagy inkább ne, régi már?"

Én nem de nem azért mert "régi".

Számomra a nagyon könnyen eltekeredő EV tárcsa és a nagyon mélyen ülő OK gomb, tették elviselhetetlenné az X100-t. Annyira nem bírtam megszokni, hogy inkább eladtam.

Jó nagy szünet után, később vettem egy X100s-t, ezzel tökéletesen elégedett vagyok mert az említett hibákat javították.

X100-t csak annak ajánlom aki kipróbálta.

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#8439) Parci válasza madgie (#8437) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig jók, ez is az

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8440) 3YEW válasza hegyimorc (#8438) üzenetére


3YEW
tag

ez az ok gomb ez teljesen jogos, mondjuk az EV tárcsával nem volt gondom, egyébként néha olyan érzésem van, hogy azért csinálták ilyenre az x100-at, hogy legyen hova fejleszteni. Képminőségre nincs is vele gond, aki megbarátkozik a néhol lassú, kicsit talán nehézkes kezeléssel, annak jó vétel, aki nem, az meg fizet kétszer-háromszor annyit, hogy ez ne idegesítse:)
Kimmuriel: szerintem amit Te keresel olyan nincs. :) Legalábbis forgalomban, mert akkor mást nem tudnának eladni. Én szétnéznék -már elnézést- de a vízálló, stb fényképezők között, el tudod rakni a zsebedbe, melegen tartod, jó fényben (talán) elég jó képminőséget adnak, súlyban előrébb vannak mint a milcek, nem hímestojások sokat lehet usb-n tölteni. vagy mondj le valamiről. vagy egy oly e-m5+12-50 (az meg nem bivaly akksi), vagy fuji x10 (az meg nem strapabíró)

[ Szerkesztve ]

T

(#8441) G.Guido válasza jmakk (#8430) üzenetére


G.Guido
csendes tag

Próbáltam a 60-al, 35-el, 55-200-al.
23-al még nem.

(#8442) hegyimorc válasza 3YEW (#8440) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Kb ugyanannyit fizettem az X100s-ért mint anno az x100-ért. (csak közben eltelt jó pár hónap)

Nem tudom létezett-e akkor már az x100s amikor eladtam az x100-t - nem emlékszem -, de nem azért adtam el, hogy S-re váltsak. Nem kellett, most sem kellene, ez nem pénz kérdés.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#8443) 3YEW válasza hegyimorc (#8442) üzenetére


3YEW
tag

persze nyilván nem pont a Te esetedre gondoltam, csak ha most megnézzük a (használt)piacot, akkor kb így néz ki a dolog

T

(#8444) Stauffenberg válasza Parci (#8435) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Amikor először kézbe vettem a Samsung NX minit, akkor elfogott az érzés, hogy kell egyet szereznem. Egyrészt nem drága, másrészt meg annyira elképesztően apró és lapos, hogy néhány kompakt is elszégyellhetné magát.

Aztán megláttam milyen minőségű fotót köpköd (pláne JPEG-ben)... hát erről minden eszembe jut, csak az nem, hogy van értelme egy jobb mobiltelefon mellett.

(#8432) Kimmuriel: Az a baj, hogy a te igényeid kissé túlmutatnak a létező fényképezőgépek halmazán. A MILC-ek üzemidőben nem annyira izmosak (erre megoldás az, ha több pótakkut is viszel magaddal, Fujifilmhez ez relatíve olcsón megoldható). Szakadó hó, meg tomboló időjárás mellé annak megfelelően szigetelt váz kell, ez jelenleg csak az X-T1-et jelenti, ami nagyon nem fér bele, még használtan sem, a te keretedbe.

Mondanám, hogy vegyél egy használt X100S-t, ragaszd le jóféle szigetelőszalaggal a kényes nyílásokat és lesz egy jó társad, de ezen fix objektív van, nem cserélhető, zoom nincs, ha tudsz ezzel együtt élni, akkor elégedett leszel vele, ha nem, akkor meg nem biztos, hogy a Fujifilm lesz a te rendszered (legalábbis ekkora keretből, mert az X-T1 tényleg nagyon ajánlott váz, de 150-200k messze nem elég hozzá).

(#8445) Parci válasza Stauffenberg (#8444) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs semmi baj azzal a szenzorral, amikor ilyeneket olvasok, mindig attól rettegek, hogy más is látja és esetleg ezért nem vesz meg valamit, amit szeretne. pixel szinten nem egy fuji aps-c, de nem is kell annak lennie. a raw-val semmi gond, a jpg-t mondjuk be kell hangolni, amennyire lehet és úgy sem tökéletes. bár ez újabban a Nagy Fujikkal is így van...

de fordítsuk meg a dolgot: a szenzor az nx miniben a hiperszuper x30-as duplája méretben

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8446) kempelen


kempelen
csendes tag

Sziasztok!

Újonc X-M1 + XF18-55 tulaj vagyok. Közgyűrű hasznosságát ecsetelte egy ismerősöm... Vajon ezt a VILTROX DG-FU -t be mernétek vállalni, ismeri-e valaki? Ahogy nézem a neten, megoszlanak a vélemények, de mintha lenne 1-2 ember akinek működött is. :-) Ha csak néha kísérletezne az ember makróval, nem éri meg a külön objektív.

http://eud.dx.com/product/viltrox-dg-fu-10mm-16mm-close-up-rings-set-for-fuji-x-mount-lenses-black-844265889#.VST4EuHqaH9

(A gyári FUJI MCEX gyűrű nagyon drága. Van ezen kívül FOTGA meg FOTASY szintén működési panaszokkal. Olvasok olyat is, akinek a FOTGA legyalulta az érintkezőket a Pro1-ről! Sőt van Neewer is, ránézésre ez a három Amazonos teljesen ugyanaz, a VILTROX néz ki máshogy.)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8447) gyorgyi84 válasza eastsider (#8433) üzenetére


gyorgyi84
tag

Màjusban elején tudok adni egyet probàlgatni, ha addig ràér neked !

(#8448) madgie válasza Parci (#8439) üzenetére


madgie
titán

Akkor mé' adod el? :))

(#8449) Scharm1976


Scharm1976
tag

valaki 1 hétre nem tud kölcsönadni egy 35/1.4-es obit próbálgatni?

bp IV.

www.flickr.com/photos/scharm/

(#8450) jmakk válasza kempelen (#8446) üzenetére


jmakk
őstag

Pár hsz-szel alább pont erről ment a diskurzust. Az egyik kolléga most vett Pixco márkájút és azt mondja egész jó. Olvass vissza kicsit! ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.