Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) arn válasza madgie (#8600) üzenetére


arn
félisten

orulj neki, legalabb maradt vmi a cikkbol

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8602) madgie válasza arn (#8601) üzenetére


madgie
titán

Hm, jogos :D

(#8603) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Én naív... gondoltam veszek az X2-re valami fasza nyakpántot, mert a gyári kemény és kényelmetlen.
Kiböktem ami tetszik...

nézzétek meg, tippeljetek, mennyibe kerül 1 ilyen nyakpánt...
(kézzel készített, japánban, valami hiper selyemből szőtt izé...)

[link]

:D

Egyébként Ti használtok RAW-ot? Mindenhol azt hallom, hogy a fuji jobb a JPG-ben...

[ Szerkesztve ]

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#8604) madgie válasza RoryBreaker (#8603) üzenetére


madgie
titán

Használok rawot, megvan a varázsa, mikor utólag dobálja kifelé az ember a lightroomból, mert jobb a jpg (hiába a színmódok, kőbaltásabbak a tónusok, Astia mellett a színek is) :))

A nonplusultra az, amikor negyed órát pöcsölök egy-egy vsco finomhangolással, majd visszanézek valamiért a jpg-re és fejcsóválva ráhúzok egy vignettát oszt az marad :D

[ Szerkesztve ]

(#8605) RoryBreaker válasza madgie (#8604) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

:D hát ennyi...
Én is majd csinálok 1 ilyen tesztet... összehasonlítom a dolgokat, csak az sok idő :)
de ez a VSCO jó dolog, meg a replichrome is, csak 1 fotónál kb fél órát pöcsölök én is, de nem baj, szeretem csinálni :)

[ Szerkesztve ]

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#8606) jmakk válasza jmakk (#8599) üzenetére


jmakk
őstag

Egy másik lázadó tesztképei. Nem lett szar az obi.

(#8607) RoryBreaker válasza jmakk (#8606) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

nem is kellett volna ezt megnéznem...
nem szar na. :)

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#8608) FEDman válasza jmakk (#8606) üzenetére


FEDman
addikt

Az valahol szörnyű, hogy még be se jelentették, de már kéne! :DDD

(#8609) jmakk válasza FEDman (#8608) üzenetére


jmakk
őstag

A 90/2-sel vagyok így. Kerülnöm kell majd messzire a teszteket. :)

(#8610) FEDman válasza jmakk (#8609) üzenetére


FEDman
addikt

Az a másik..

Szívem szerint ezzel a kettővel építeném körbe a mostani szeretett 35-ösömet. :)

(#8611) madgie


madgie
titán

Na jóccakát :)

(#8612) Scharm1976 válasza jmakk (#8606) üzenetére


Scharm1976
tag

Mára már ez a teszt is eltűnt. Bástya elvtárs tényleg leszólhatott......

www.flickr.com/photos/scharm/

(#8613) jmakk válasza Scharm1976 (#8612) üzenetére


jmakk
őstag

A fujinál elég erős az érdekérvényesítő képesség. Volt olyan, hogy elmebajos szürkeimportos kereskedőnek központilag levették az aukcióit az angol elmebajról, mert a Fuji UK közbeszólt az ügyben.
De a lényeg, hogy ma már hivatalos lett. Nem tudom milyen lehet az a "high-precision finish of the metal lens hood", hogy az 1000 ajrós árba már nem fér bele. :F

[ Szerkesztve ]

(#8614) FEDman válasza jmakk (#8613) üzenetére


FEDman
addikt

Erre elsőre én is felkaptam a fejem. Nehogymár a Fujinál is extra legyen a napellenző, eddig ez itt nem így ment. :(

De aztán rájöttem, hogy hagyományos sima napellenző továbbra is jár hozzá, konkrétan ilyen:

Az opcionálisan megvásárolható spéci napellenző ezen felül van, a lap alján van róla kép.

Így azért már megbocsájtható ez a kis plusz urizálás. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8615) jmakk válasza FEDman (#8614) üzenetére


jmakk
őstag

Hopsz, ez nekem kimaradt, :B de így akkor teljesen rendben van. A fémen biztos speciális gyűrődési zónák vannak kialakítva, ha odaütöd valahova, ne tegyen kárt az obiban. :D

(#8616) Stauffenberg válasza jmakk (#8615) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Meg még villámhárító is, viharvadászoknak alapdarab! :D

(#8617) arn válasza FEDman (#8608) üzenetére


arn
félisten

meg egy karakteres obi... lehet jobban tennem, ha visszakoltoznek mftre olcso fixekkel, mert idovel bedontom a csaladi koltsegvetest, ha ilyen draga obikat nezegetek :)

meg szerencse, hogy rohadt nagy... kevesbe kivanok ra.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8618) FEDman


FEDman
addikt

Tényleg nagy lett. Ettől függetlenül sajnos nálam ez még a simán belefér kategória. Főleg a relatíve visszafogott súlya miatt ezt én még simán tudnám szeretni.
És igen, egyre inkább kéne Mr. Wide is. :DDD

(#8619) konyi79


konyi79
addikt

Le a kalappal a Fuji előtt, tényleg elképesztő (és árú) fix sor így már.
Ezt a 16-ost igazán kiadhatnák Sony E-re is :U

[ Szerkesztve ]

(#8620) trex4d válasza FEDman (#8618) üzenetére


trex4d
tag

:D Azért ebből a 16-23-35 hármasból egyet csak "ki kellene ejteni"...node van ezek között egyáltalán gyenge láncszem? :W Egyelőre közülük csak 35-ösöm van...eddig olcsón megúsztam :)

(#8621) jmakk válasza FEDman (#8618) üzenetére


jmakk
őstag

Mr. Leica-like (14/2.8) meg annyira sz@r, hogy még csak bele sem fér a sorba. Utálom is rendesen, annyira gagyin karcol. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8622) gyorgyi84 válasza madgie (#8611) üzenetére


gyorgyi84
tag

Remelem az feny alul nem a nemzetkozi gyors !?! :D

nekem megint csak egy budi jutott :))

[ Szerkesztve ]

(#8623) madgie válasza gyorgyi84 (#8622) üzenetére


madgie
titán

Á, csak egy ótó a távolból, összerakva már így néz ki a flare-hegy :))

(#8624) gyorgyi84 válasza madgie (#8623) üzenetére


gyorgyi84
tag

:C
Gondolom ez mar az uj 16-s :DD

(#8625) madgie válasza gyorgyi84 (#8624) üzenetére


madgie
titán

12/2 meg egy unatkozó Mercis, aki egy óra alatt vagy ötször körbement a városon és teleszórta finom xenon-fénnyel a kép alját :D

(#8626) FEDman válasza madgie (#8623) üzenetére


FEDman
addikt

:DDD

Amúgy jó lett, valami felüljáróról lőtted?

(#8627) madgie válasza FEDman (#8626) üzenetére


madgie
titán

Felmásztam annak a töltésnek a tetejére, ahol múltkor cserben hagyott a telefon zseblámpája és újholdnál, vakon kellett leszambázni :D

(#8628) lenan válasza jmakk (#8621) üzenetére


lenan
aktív tag

Eddig csak filmen használtam hasonlóan jó nagylátszögűt (hologon 15,biogon 21) ennyire jót még digiben nem. Egészen príma ez az obi.

(#8629) Elektrosokk válasza gyorgyi84 (#8624) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ez nagy volt :DD :DD :DD :DD

Lenan : remélem kicsit Én is hozzájárultam ahhoz hogy kialakult a fuji szerelem, szeretem ha az emberek boldogok! :C

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#8630) lugosi válasza FEDman (#8614) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Nehogymár a Fujinál is extra legyen a napellenző, eddig ez itt nem így ment."

Az x100 tulajok biztos másképp tudják ;)

(#8631) madgie válasza lugosi (#8630) üzenetére


madgie
titán

Múltkor kicsomagoltam az 56-os napellenzőjét, megnézni, mégis milyen. Aztán ment vissza a helyére. A 23-asét még Mr. Zazinál néztem meg, azóta ott van a dobozban.

Nálam a flare olyan, mint másnál a vékonyka DoF: nemhogy kerülném, direkt vadászok rá.
Ezentúl hívjatok M.J. Abrams-nak :DDD

(#8632) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

Tegnap rátekertem a 0.66x Raynox nagylátót a gépre. Csodák azóta sincsennek, de ekv 35ön csökken a sarki torzítás mértéke. Látószögben az APSC + 16ot mutatja. Ez nem azzal készült, de ha lesz kedvem képelek egy átgondoltat. fa(l)

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#8633) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

Kerestem egy jobbat. Ez a feltekert 0.66-ossal készült. Vivid, makró. Ha intenzívebb témát találok akkor felejthető lesz a sarki takony, pláne 3:2 ben. kicsit suta ez a kompakt a tükröshöz, de mit is várhat a zember :)
föld

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#8634) Scharm1976 válasza FEDman (#8618) üzenetére


Scharm1976
tag

ez a Mr. Wide max fix obiban értendő. az igazi nagylátó brutál torzítással a 10-24. :DD

múltkor családtagjaim fejét sikerült azzal úgy lefotóznom, hogy ihaj. (mármint brutál torzít bizonyos szögben)

[ Szerkesztve ]

www.flickr.com/photos/scharm/

(#8635) Scharm1976 válasza madgie (#8631) üzenetére


Scharm1976
tag

ha nem használsz napellenzőt, akkor objektív védő lencsét használsz?

www.flickr.com/photos/scharm/

(#8636) madgie válasza Scharm1976 (#8635) üzenetére


madgie
titán

Nem. Miért tenném? Objektív védősapka van, az rajta van fotózás előtt, fotózás közben meg a zsebemben.

(#8637) FEDman válasza Scharm1976 (#8634) üzenetére


FEDman
addikt

Nem értek egyet, a 16mm APS-C-n már egy teljesen tisztességes nagylátó.
Más kérdés, hogy a 10mm meg már maga az extremitás. :)

Most néztem a képeidet, azt a Ford furgont a Duna parton nemrég én is lefotóztam. :)

(#8638) lamantin


lamantin
tag

Sziasztok!

Ha valaki esetleg ráunt: xf 60mm-t vennék!
köszi! :R

(#8639) Mercutio_ válasza Scharm1976 (#8634) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sigma 8-16, ha nem vigyázol magadat is láthatod a képen ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8640) gyorgyi84


gyorgyi84
tag

Van valakinek tapasztalata ezzel az akkumulàtor tipussal ?

ANSMANN A-Fuji NP-95

Köszi

Màs :

Nem rég vettem 2db LEXAR SD 32GB 600x Prof. kàrtyàt, az egyik beszart !
( azt hiszem maradok a Sandisknél )

[ Szerkesztve ]

(#8641) Elektrosokk válasza gyorgyi84 (#8640) üzenetére


Elektrosokk
addikt

pont most néztem Én is a napokban azt a lexart, elég jó áron van...

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#8642) gyorgyi84 válasza Elektrosokk (#8641) üzenetére


gyorgyi84
tag

Nagyapàm mindig azt mondta: " Nem vagyunk olyan gazdagok,hogy olcsot vegyünk "

:D

(#8643) Stauffenberg válasza Scharm1976 (#8634) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mr. Ultrawide már egy másik történet. Az ekvivalens 24mm már teljesen tisztességes nagylátó. Sőt, a klasszikus iskola szerint már a 35mm is nagylatónak számít.

(#8644) jmakk válasza Stauffenberg (#8643) üzenetére


jmakk
őstag

Sőt igazából minden, ami a szemeddel megszokottnál (kb. ekv. 45mm) kvázi nagyobbat lát.

(#8645) Gondwana válasza gyorgyi84 (#8640) üzenetére


Gondwana
addikt

A Q-menü nálad honnan indul? (X100T)
Nálam leggyakrabban a CustomSet-ről, de sokszor valamiért visszaáll a bal felsőre és még nem sikerült elkapnom, hogy mitől (fw nálam még 1.0)

SD: első szempontom, hogy MLC legyen (ami ugyanúgy nem garantál semmit, de vallás), nálam két piros transcend 32GB van ezért.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8646) arn


arn
félisten

London utcáin 1876-1877

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8647) Stauffenberg válasza jmakk (#8644) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Így van, de azért hoztam fel a "klasszikus iskolát", mert a zsargonban a 40mm-t még nem soroljuk az igazi nagylátók közé, de a 35mm-t már igen.

(#8648) gyorgyi84 válasza Gondwana (#8645) üzenetére


gyorgyi84
tag

Ki-be kapcsolàs utàn bal felsöröl indit mindig, hasznàlat közben marad az utolso beàllitàsnàl ! ( FW 1.10 )

(#8649) mouser1 válasza Segnior_Barthez (#8632) üzenetére


mouser1
csendes tag

egész pontosan mire tekerted? mert nekem 52 mm-es van, gyanús, hogy ez egy hülye kérdés, de vajon érdemes venni hozzá egy 52-58mm adaptert?

[ Szerkesztve ]

(#8650) Segnior_Barthez válasza mouser1 (#8649) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

Az LH JX10 az obira. A Raynox távtartó gyűrűre 2 sor szigszalaggal pontosan rászorul a JX10 re.

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.