Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) Parci válasza lenan (#8699) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

alájuk egy 24 mp-es x-t2/x-pro2 és bumm! :K

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8702) Dolphin válasza Dolphin (#8692) üzenetére


Dolphin
tag

Az 50-200-as kérésemre senki? :(

(#8703) lenan válasza FEDman (#8700) üzenetére


lenan
aktív tag

a legnagyobb potenciál a FF nem rendszer üvegek teljes használhatósága,ez éppen elég nagy fegyvertény azért a sony mellett - ezt soha nem tudja elvenni egyetlen kisebb szenzorú rendszer sem

(#8704) lenan válasza Parci (#8701) üzenetére


lenan
aktív tag

amúgy nagyon nagyon jó ez a pro1 is
(nekem egyedül a pirosokkal van bajom jpeg-ben)

(#8705) madgie válasza lenan (#8704) üzenetére


madgie
titán

Classic Chrome kéne neked is :)
Hekkelj meg egy-két rawot... nem lesz ugyanaz, de jól mutatja az is, milyen zsiványság az a színmód.ű

szerk: az X-E1-nél (ami majdnem X-Pro1) nekem volt még egy saját kedvenc színmódom (ami persze nem mindig volt jó, de borús időben szerettem): Pro Neg Hi, -2 saturation, -1 shadows, picit hidegbe eltolt AWB.

[ Szerkesztve ]

(#8706) lenan válasza madgie (#8705) üzenetére


lenan
aktív tag

kösz,megpróbálom

(#8707) lenan válasza Parci (#8694) üzenetére


lenan
aktív tag

biztos nem csak nekem feltűnő a fuji mérnökök/marketingesek azon törekvése, hogy erősen leica kopit csináljanak modernben

2,8/50 elmar összecsukható = 2,8/27 fuji
2/50 summicron = 2/35 leendő fuji
1,4/50 summilux = 1,4/35 fuji
0,95/50 noctilux = 1/30 leendő fuji (?)

és még az eddigi fujik kicsit képi karakterben is hasonlóak amúgy - remélem az 1/30 is folytatja ezt
(és igen, az igazi fan - ek (kőgazdag hülyék(?) ) simán használnak többet is belőlük (én is :) )

(#8708) Parci válasza lenan (#8704) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a 18/2 viszont nem jött be, jól látom?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8709) Parci válasza lenan (#8707) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha a nagylátót fujin belül meg tudod oldani, akkor végülis rá lehet tenni a fujira is a leicákat és eladhatod a sony-t (mindent megterveztem már neked) :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8710) ronson


ronson
őstag

Meg is jött reggel az új játékszerem. Nagyon tetszik, még ismerkedek vele.
Egy negyed óráig kerestem a menüben, hol tudom átállítani manual focusra. :DD
Nem teljesen ismeretlen, met bemutató teremben ezt is sokat nyomkodtam, de tartogat még meglepetéseket szerintem.

(#8711) Stauffenberg válasza lenan (#8707) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Akkor már miért nem inkább Zeiss objektíveket sorolunk? :D Az XF 27mm f/2.8-at viszont rossz üveghez hasonlítod, mivel ott van a Leica 40mm f/2 Summicron, ami ugyan fényerőben kicsit eltér, de ugyancsak palacsinta, ugyancsak ekv. 40mm.

Amúgy ja, jól látható, hogy a Fujifilm már a kezdetektől fogva így fejleszt, de szerintem kár lenne ezt csak a Leicához hasonlítani. Szerintem a fényképezésnek azt a szakaszát akarja felidézni (1930-1970), amikor robbanásszerűen elkezdett fejlődni a fényképezőgép ipar és ekkor váltak igazán nagy legendává olyanok mint a Leica, Carl Zeiss, Rolleiflex, Minolta, Contax, Olympus, Canon és maga a Fujifilm is. Ekkor még kicsivel az SLR tömeges térnyerése előtt járunk, ekkor még a távmérős volt a legmenőbb kategória (meg a TLR).

Szerintem a Fujifilm ezt a nosztalgikus korszakot próbálja felidézni (az Olympus meg érthetően inkább az 1970 utáni SLR mániát, aminek maga is komoly alakítója volt az OM sorozattal). A Leica már akkor is drága volt, de mivel a fotózás még amúgy is drága hobbi volt, annyira nem tűnt sznobnak az, aki arra a rendszerre gyúrt.

(#8712) lenan válasza Parci (#8708) üzenetére


lenan
aktív tag

szerintem a 18 nagyon is jó, és kicsi és építési minősége is jobbnak tűnik mint a 14 - de a 14 mellett nincs értelme megtartani - én megvenném valaki helyében :) (komolyan)

(#8713) lenan válasza Stauffenberg (#8711) üzenetére


lenan
aktív tag

A zeissnek nincs hasonló sora, utoljára a 30-as- 60-as években volt (és elsőnek amúgy) - tessar 50es 2.8, sonnar 2 és 1.5 fényerővel (contax I, II), majd planar 2 és 1.5 -el. (contarex)
Van 40-esem (minolta-m de ugyanaz mint a leica) ,icipici és nagyon jó, de nem palacsinta, imádom amúgy.
És értem amit írsz, a legenda gyártást, de szerintem ennél sokkal direktebben akar a leicára hajazni, elég megnézni az x-pro1-et. Sokkal leicább, mint amennyire mondjuk contax G, vagy akármi :) És a japánoknál ez a beégett leica mítosz szerintem nagyon dolgozhat, még akár mérnöki vonalon is.
Jót szemelt ki magának, sok rosszat lehet a leicára mondani, de azt hogy nem okosan van felépítve a leica m sora, no azt biztosan nem.
Csak egy dologban nem veszik ezt, vagy magukat elég komolyan, picit túl nagyok, kövérek az obik.

(#8714) Stauffenberg válasza lenan (#8713) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Csak egy dologban nem veszik ezt, vagy magukat elég komolyan, picit túl nagyok, kövérek az obik."

Ez így van, de gondolj bele mennyivel lenne drágább olyan törpe méretben előállítani őket, mint amit a Leica tud. Stabilizált változatokat meg eleve képtelenség lenne ennyire lezsugorítani. Sok pénzt felemészt az R&D és gyártani is macerásabb.

Szerintem majd a 35mm f/2-vel indul el valami ezen a téren. Lesznek a kövér darabok fasza fényerővel meg képstabival és lesznek a kompakt objektívek kicsit visszafogott fényerővel, OIS nélkül, kicsi méretben.

Gyanítom a rendszer beindításánál a legfontosabb szempont az volt, hogy lerakjanak egy olyan sort, ami minőségben és fényerőben hozza azt a szintet amivel elcsábítható egy Canon user az L-es sor mellől (ha mást nem, legalább másodgépnek vegyen Fujit). A vázaikkal sem mennek bele a méretversenybe, ami van akit zavar, van akit nem.

(#8715) lugosi válasza madgie (#8689) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ja értem (én csak a fotók, videók mobillal topikra gondoltam).

(#8716) madgie válasza lugosi (#8715) üzenetére


madgie
titán

Ott nincs gond, oda már rendszerint olyanok járnak, akik túl vannak ezen :)

(#8717) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

A Classic Chrome az valami LR preset?
Annyit hallok róla mostanában, de nem tudom mi az. :D

Ha LR preset, valaki elküldhetné, megköszönöm :)

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#8718) Novics válasza RoryBreaker (#8717) üzenetére


Novics
senior tag

Nyet. Egy filmszimmulációs mód, amit csak az újabb gépek kaptak meg.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#8719) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

66-os Raynox with flare.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#8720) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

1

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#8721) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

2

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#8722) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

3

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#8723) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

Nem egy APSC ez az x30, de kiverték a mérnökök a hardverből azt amit lehetett. :)

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#8724) FEDman


FEDman
addikt

A fene vigye el, ez az XF 16-os is egyre jobban tetszik.. :DDD

És ezeken a képeken az is elég jól látszik miért imádtam mindig is utcán az ekv. 24mm-es nagylátót. Ennek már nagyon kellemes tág tere van, de ugyanakkor a perspektíva torzítás itt még nem olyan durva, hogy az ilyen jellegű képeknél feltétlen minden groteszkül torz legyen. :)

Kicsit ezért is vagyok gondban a Samy 12/2-vel. Teljesítmény, méret, ár szempontból maga a tökély, de nekem utcára lehet egy picit már túl extrém lenne, de aztán a fene tudja..

[ Szerkesztve ]

(#8725) RoryBreaker válasza Novics (#8718) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Köszi!

Zsír, hogy kérdeztem, mert frissítettem 3.0 -ra az fw-t és lett nekem is Classic Chrome...

(Y)

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#8726) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Most csak a VSCO tábor felé szólok:

Ingyenes VSCO Film 00 Starter Pack érkezett!

Csak két filmtípus van benne, de aki ki akarja próbálni az egyik legjobb filmszimulációs Lightroom plugint, annak tökéletes indulás.

Kodak Gold 100:

Kodak TRI-X:

[ Szerkesztve ]

(#8727) lenan válasza FEDman (#8724) üzenetére


lenan
aktív tag

és hogy akár választhassál is, szinte ugyanaz zeiss- ben mint a fuji 16 és az 56, (a fene egye meg,mindig ez van :) )

http://www.zeiss.de/camera-lenses/de_de/website/landing_pages/batis.html

(#8728) FEDman válasza lenan (#8727) üzenetére


FEDman
addikt

Ezek is biztos rohadt jók lesznek. :))
Viszont ezektől az új nevektől: Loxia, Batis teljesen ki vagyok akadva.
Régen olyan vagány neveket talált ki a Zeiss, ezek meg valami elképesztően idétlenül hangzanak. Komolyan, mintha egy lotyó meg egy strici nevei lennének ezek. :DDD

(#8729) jmakk válasza FEDman (#8728) üzenetére


jmakk
őstag

Csakhogy tobzódj a nevekben :) , ez ahogy nézem az apsc-s Touit széria megfelelője fullrémre. Az a portréobi már nagyon hiányzottt az A7 rendszerhez.

[ Szerkesztve ]

(#8730) FEDman válasza Stauffenberg (#8726) üzenetére


FEDman
addikt

Köszi, erre majd lehet ránézek. :)

(#8731) gyorgyi84 válasza Stauffenberg (#8726) üzenetére


gyorgyi84
tag

Köszi ! :)

Ezeket Te fotoztad ? .... tetszenek nagyon !

(#8732) Stauffenberg válasza FEDman (#8724) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nagyon faszák ezek a fotók. Az XC 16-50mm óta megkedveltem én is az ekv. 24mm-t és eddig úgy gondoltam, hogy az XF 16mm f/1.4-re nincs is igazán szükségem a kitobjektív mellett, de elnézve ezt a DOF-ot meg a karakterét... franc essen bele. :D

(#8731) gyorgyi84: Nem én fotóztam, ott voltak a VSCO oldalán mintának.

[ Szerkesztve ]

(#8733) gyorgyi84


gyorgyi84
tag

Kis kiràndulàs volt a hétvégén:

reggel a kapkodàsban félre nyultam és a 10-24 helyett az 56 dobtam be a tàskàba .... de elvoltam vele :)

ez pedig a 100t :

a màsodikon miért lett az ég itt olyan pocsék :F

[ Szerkesztve ]

(#8734) FEDman válasza lenan (#8727) üzenetére


FEDman
addikt

Nálam viszont a mocskos anyagiak miatt eldőlni látszik ez a meccs. Sonyra szinte minden számomra érdekes cuccot még azonos látószög és DOF mellett is csak még drágábban lehet beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#8735) FEDman válasza gyorgyi84 (#8733) üzenetére


FEDman
addikt

Jók a színek, CC? :)

(#8736) gyorgyi84 válasza FEDman (#8735) üzenetére


gyorgyi84
tag

LR és utàna talàn CC , egyenlöre én csak raw-ban fotozok. Nincs egyszerüen idöm össze hasonlitgatni a jpg és a raw közti külömbségeket !

(#8734) FEDman

Csak is Fuji :DD

(#8732) Stauffenberg

akkor is jok :)

(#8737) gorgo


gorgo
őstag

ez a VSCO kizárólag LR-hoz van? Egyedül azt nem használok, helyette camera raw van, esetleg PS.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#8738) Mr.Zazi


Mr.Zazi
tag

Visszajött az X-T1 a szervizből. Kicserélték a bal oldali ablakot, és olyan mint új korába. De hogy ne legyen túl nagy a boldogság, a kereső nem működik! :W Ez a Fotó Paradicsom egy remek szerviz. :O

(#8739) Elektrosokk válasza Mr.Zazi (#8738) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ne már. pedig azt néztem ki következő váznak :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#8740) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok Fuji X100nal mennyi ido bekapcsolas utan, amikor mar lehet fotozni? :)

[ Szerkesztve ]

(#8741) FEDman válasza eastsider (#8740) üzenetére


FEDman
addikt

Ha minden igaz a firmware 2.0 óta az X100 start-up ideje 0,2sec.

(#8742) eastsider válasza FEDman (#8741) üzenetére


eastsider
nagyúr

lehet is exponalni? akkor az ugy teljesen jo mar...

FN gombra lehet tenni gyors ISO allitast?

(#8743) FEDman válasza eastsider (#8742) üzenetére


FEDman
addikt

Ez a gyári adat firmware 2.0-val. Nekem sajnos nincs még X100-am, de majd a tulajoktól biztos kapsz pontosabb válaszokat is. :)

(#8744) Gondwana válasza eastsider (#8742) üzenetére


Gondwana
addikt

X100s és X100t tapasztalatom van: gyorsan bebootol, exponálni éppen lehet is, de semmi másra nem reagál kb. 2 másodpercig. Fn lehet ISO

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8745) Mr.Zazi válasza Elektrosokk (#8739) üzenetére


Mr.Zazi
tag

A bal oldali ablak kinyúlása, és be nem záródása típushiba, de nem mindenkinél jelentkezik. Ez önmagában nem nagy hiba, a fényképező működésében legalábbis nem játszik szerepet. De ahogy ezt kicserélték, hanyag módon rakták össze szerintem, ezért nincs kereső kép. Ez viszont nagyon bosszantó.

(#8746) Scharm1976 válasza Mr.Zazi (#8745) üzenetére


Scharm1976
tag

gyönyörű.
rendszert váltok és az egyetlen magyar szerviz is béna.
utálom az ilyet, ha odaviszek valamit, ne rontsanak már el semmit a vázon.
ezután a külhonból számlával vett váz/obi garanciális ügyintézéssel is vannak aggályaim, ha egy szimpla ajtót nem tudnak úgy kicserélni, hogy ne piszkáljanak bele a vázba.

www.flickr.com/photos/scharm/

(#8747) arn válasza Scharm1976 (#8746) üzenetére


arn
félisten

lehet a szetszedesnel vmi kabelt le kell huzni, aztan elfelejtettek visszatenni :) persze a vegeredmenyen nem valtoztat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8748) madgie válasza arn (#8747) üzenetére


madgie
titán

Valószínűleg így van, egy szalagkábelt nem dugtak vissza jól. Ettől függetlenül ciki.

Más: utálom, hogy ennyire nem ér semmit a Fuji sensor cleaning-je. Micro 4/3-on évekig hozzá se kellett szagolni az érzékelőhöz, itt meg kis túlzással minden alkalom után dzsuva.

Most retusáltam le vagy kétszáz pöttyöt egy panorámáról, ezért ez a nagy hiszti :D

(#8749) Elektrosokk válasza madgie (#8748) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Ne mérgelôdj, fél âron átveszem az egész szettet! :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#8750) jmakk válasza madgie (#8748) üzenetére


jmakk
őstag

Nézd meg közelebbről azt a zárat, nem d600 van-e véletlen ráírva! :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.