Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) gyorgyi84 válasza madgie (#8748) üzenetére


gyorgyi84
tag

Tenyleg van valami gebasz az enyem is mindig piszkos :F

(#8752) Gondwana válasza madgie (#8748) üzenetére


Gondwana
addikt

Nem a tisztítás hatékonysága a más, hanem nincs 5mm-es üvegréteg a szenzor előtt, amire rajzolhatsz is µ4/3-nál, akkor sem fog annyi nyomot hagyni a kész képen, mint egy pici porszem Fujiénál.

Service: nekem fizetős gépátnézésnél csinált mégnagyobb kárt a Holy Camera Kft, pedig nem fénymásolót, hanem EOS 1N-t vittem hozzájuk.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8753) madgie válasza Gondwana (#8752) üzenetére


madgie
titán

De, a hatékonyság is más, szemmel látható porszemet sem tud lerázni magáról.

(#8754) FEDman válasza madgie (#8753) üzenetére


FEDman
addikt

Szerintem is nagyon más a hatékonysága. Nekem mFT-n egyszer volt egy egy nagyobb porszem. Levettem az obit lefelé fordítottam, majd így ki és bekapcsoltam, hogy beinduljon a tisztítás és szemmel is látható volt ahogy lepattan a szenzorról a kosz. Hát ilyet a Fuji nem tud. :)

(#8755) madgie válasza FEDman (#8754) üzenetére


madgie
titán

Ugyanezt szoktam meg én is. Ezt meg kapcsolgathatom, aztán eszembe jut, hogy a körtepumpa otthon van oszt három napig ott figyelnek a pöttyök a tájképeken.

(#8756) gorgo válasza gorgo (#8737) üzenetére


gorgo
őstag

erre senki?
ez a VSCO kizárólag LR-hoz van? Egyedül azt nem használok, helyette camera raw van, esetleg PS

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#8757) madgie válasza gorgo (#8756) üzenetére


madgie
titán

Nekem OSX-hez egy telepítő appot szedett le, aszerint csak a Lightroom-ra települt.

Megnézhetem majd otthon, megy-e PS-en, de ennyi erővel már te is kipróbálhattad volna :P

(#8758) gorgo válasza madgie (#8757) üzenetére


gorgo
őstag

ez tény, de mostanában amikor hazaérek, már annyira hulla vagyok, hogy én fizetek, csak ne kelljen bekapcsolni a gépet... :(

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#8759) madgie válasza gorgo (#8758) üzenetére


madgie
titán

Megnézem majd :K

Szerk: én ki se kapcsolom soha, kevesebbet eszik, mint az erősítőm idle-ben :D

[ Szerkesztve ]

(#8760) Mercutio_ válasza gorgo (#8758) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pedig májusban egyik hétvégi napra vagy délutánra terveim voltak ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8761) Stauffenberg válasza gorgo (#8756) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az ingyenes csomag elvileg csak Lightroom kompatibilis, de a fizetős csomagokból van ACR és PS verzió is. Mondjuk elég geci dolognak tartom, hogy külön kell megvenni az LR és külön az ACR + PS csomagot, ez tetűség. De a lényeg, hogy nem csak LR-hoz van VSCO Film Pack, de az ingyenes csomag ez alól kivétel.

(#8762) arn válasza gorgo (#8758) üzenetére


arn
félisten

ismeros... van gyerek is melle? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8763) jmakk


jmakk
őstag

Valaki X-E2-n arcfelismeréses fókusszal tapasztalat?
Plusz egy kérdés: ráprogramozható Fn gombra (X-A1-nél igen) ?

(#8764) gorgo válasza madgie (#8759) üzenetére


gorgo
őstag

kell neked A-osztályú erősítő...
arn: van gyerek is, de mostanában a munkából lett lavina :(((
merci: mesélj! !! a hétvége az más tészta, akkor regenerálódom, kirándulás, ilyenek jöhet. Bár jóelőre van már terv, azért csak mondd...
Stauf: kösz az infót

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#8765) arn


arn
félisten

[link]

Allat - bar egy jo resze elkerulheto lett volna, na nem a keresot akarjak hasznalni mindenaron.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8766) hegyimorc válasza arn (#8765) üzenetére


hegyimorc
senior tag

A jó részében semmi olyat nem látok, amit el kellett volna kerülni. :)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#8767) konyi79 válasza arn (#8765) üzenetére


konyi79
addikt

Nagyon jók!

(#8768) madgie válasza Stauffenberg (#8761) üzenetére


madgie
titán

A Presetek valóban nem használhatóak PS alatt, de a Camera Profile részbe beépül ott is, tehát csonkán és hiányosan, de egy kis része használható :D

[ Szerkesztve ]

(#8769) cousin333 válasza jmakk (#8763) üzenetére


cousin333
addikt

Van. Úgy-ahogy működik is. Oldalról általában nem ismeri fel az arcot, néha meg ott is arcot lát, ahol nincs. Ha egyszerre többet is lát, akkor néha ugrál közöttük, nem tudom, hogyan lehetne manuálisan váltogatni. Ha megvan a kívánt arc, akkor a fókusszal már nincs baj, feltéve, hogy az alany közben nem mozog. Folyamatos fókusszal nem nagyon próbáltam, de szerintem jobb is.

Természetesen a funkció ki- bekapcsolását rá lehet programozni bármelyik funkciógombra.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#8770) arn válasza hegyimorc (#8766) üzenetére


arn
félisten

Mongy kihajthato kijelzovel nem allok neki lefekudni az utca kozepen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8771) hegyimorc válasza arn (#8770) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Az nem is a "jó része" :D

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#8772) jmakk válasza cousin333 (#8769) üzenetére


jmakk
őstag

Köszönöm az infót! :R Még esetleg annyit kérdeznék, hogy milyen obikkal használtad és tapasztaltál-e különbséget esetleg közöttük ilyenkor?

(#8773) Fandango


Fandango
veterán

Szentendrei pillanatok.

(#8774) Dolphin


Dolphin
tag

Akadna bárkinek bármilyen nagy fényerejű fix objektíve eladó? :R

(#8775) Mercutio_ válasza Dolphin (#8774) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jó kérdés :D

Fundango: Fotósokat vajon ismeri Ropi? ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8776) gyorgyi84 válasza Fandango (#8773) üzenetére


gyorgyi84
tag

Jo kis pillanatok :) ... tetszenek !

(#8777) MC Pite válasza jmakk (#8763) üzenetére


MC Pite
veterán

Igen, programozható rá.
Röviden, jó az arc af. Közelebbi szemre rakja, pontos, f/2,8 ig atom jó. Sajna f/2 alatt 1:1ben nézve pár milis elcsúszás már lehet, általávan/monitornyivan okés; f/1,2-1,4en nem érdemes használni (mert már csal gépen látod viszont a pár milis eltérést)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8778) jmakk válasza MC Pite (#8777) üzenetére


jmakk
őstag

Köszi az infót! X-A1-gyel is úgy ahogy elvagyok az arcfelismeréssel, így azt hiszem nem lesz probléma, ha egyszer elszánom magam a vásárlásra.

(#8779) Scharm1976


Scharm1976
tag

egy kis werkfotó a legutóbbi panoráma fényképezésmről

[ Szerkesztve ]

www.flickr.com/photos/scharm/

(#8780) Fandango válasza Mercutio_ (#8775) üzenetére


Fandango
veterán

Elég erős a gyanum, hogy nem egy ligában játszanak. :))

(#8781) silmatauki válasza Scharm1976 (#8779) üzenetére


silmatauki
őstag

Ha “igazi” panót csinálsz, mivel stitchelsz? Valamint az, hogy nem használsz igazi pano fejet (már amelyik képes landscape-ben nyomulni, nem úgy, mint pl. a Nodal Ninja 3-ak), nem okoz parallaxot?

Amúgy itt egy pénteki, szintén hegy (domb)tetői panóm Fuji X-E1-gyel, 18-55 18mm-en, Nodal Ninja 3 MkII + Manfi 055 kombóval, Törökbálint Kálváriáról, az árnyékokat kb. 5 EV-vel felhúzva (ezért láthatóan zajos a domboldal árnyékos része), a Napra mérve, RAW-ból:

https://photosynth.net/view.aspx?cid=8141283e-8ded-426d-ae63-d385216c2e66

(Itt van bővebben a postom erről a panóról.)

(#8782) Scharm1976 válasza silmatauki (#8781) üzenetére


Scharm1976
tag

ez készült akkor

nálam a panoráma fotózás kimerül egy tele vagy egy száles látószögű obi feltekerésében és a megfelelő helyszín kiválasztásában.
nem "utazom" panorámafotókban, ezért panoráma fejem sincs és nem is lesz.
csak nagyon indokolt esetben készítek olyan képeket, ahol több kép van egybefonva, ahol muszáj, egyébként nem szeretem.

www.flickr.com/photos/scharm/

(#8783) hegyimorc válasza silmatauki (#8781) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Parallaxot" a közeli tárgyak okoznak, ha nem full gömböt csinálsz, hanem csak pár képes "tapétát" ráadásul tájról, akkor simán jó kézből is. Nekem is volt NN5, de ritkán volt kedvem cipelni, mert már önmagában kb olyan nehéz mint egy állvány. Az utómunka is sok pepecselés egy rendes, teljes gömbpanorámánál, pedig én szívesen elpepecselek a raw-val. Az is problémám a panorámákkal, hogy nagyon nehéz olyan helyet találni, ahonnan minden irányban érdekes a látvány. És végül, megnézni sem olyan egyszerű mint egy jpeget a weben. (pl a te panorámádat sem látom, mert csak ezért nem fogom telepíteni a silverlightot)

Hogy ne teljesen off-topik legyen. Tegnap feltekertem egy R72-t az X100s-re. Csak kézből lőttem, ezért magas az ISO, de meglepően jól átlát rajta:

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#8784) #01758976


#01758976
törölt tag

Addig nem hagyom békén a topikot, míg valaki el nem adja nekem az ezüst x20-át. )
Vagy ebay kivételével merre kereshetnék?

[ Szerkesztve ]

(#8785) Stauffenberg válasza #01758976 (#8784) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Vagy ebay kivételével merre kereshetnék?"

Az Ebay kivételével bárhol. :DDD Amúgy meg Hardverapró, Index (utóbbi jobban pörög) és ha végképp el vagy keseredve, akkor Vatera meg OLX.

(#8786) jmakk válasza #01758976 (#8784) üzenetére


jmakk
őstag

Ezzel az elkeseredettséggel ideális nepperáldozat vagy. Úgyhogy csak óvatosan! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8787) Parci válasza #01758976 (#8784) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én elpasszoltam az x10-et, úgyhogy jöhet az x30 árcsökkentés! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8788) Mercutio_ válasza Stauffenberg (#8785) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az index pörög? :Y
Nálam a Fuji adok-veszek olyan mint egy non-stop kocsma törzsközönsége :DDD hozzá képest a Pentax adok-veszek is ringlispil :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8789) Stauffenberg válasza Mercutio_ (#8788) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Minden relatív. Használt Fuji cuccot adni-venni ott lehet legjobb eséllyel (szvsz). Az már nem az Index hibája, hogy:

1.) Kicsi a magyar Fujifilm bázis.

2.) Akinek van, az se akarja eladni. :P

(#8790) trex4d


trex4d
tag

Ha ez igaz... ;)
RUMOR: New Firmware with Improved AutoFocus for X-T1 coming in May (New Source)!
[link]

(#8791) Stauffenberg válasza trex4d (#8790) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem biztos, hogy érdemes túl nagy jelentőséget fordítani ennek. Az X-A1-hez eddig valamennyi firmware-ben jött "improved AF", de mondani sem kell, észrevehető különbség nem nagyon van. Ezek még a régi X-E1 és X100 beidegződések, amikor még tényleg sokat tudtak javítani az AF teljesítményén szoftveresen.

Persze ne legyen igazam és tényleg harapjon a dög, csak nehogy csalódás legyen a vége. :)

(#8792) Freddy76 válasza #01758976 (#8784) üzenetére


Freddy76
addikt

Mennyit szánnál rá? Ha meggyőzöl, eladom :DDD .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8793) #01758976 válasza Freddy76 (#8792) üzenetére


#01758976
törölt tag

90 K ?

(#8794) madgie válasza Stauffenberg (#8791) üzenetére


madgie
titán

Azért egy e-shutter mellett is működőképes követő AF-et el tudnék viselni.

(#8795) arn válasza trex4d (#8790) üzenetére


arn
félisten

szvsz nem swes oka van, hogy lassu - a vaz hwileg ennyit tud, az obik meg ennyit se :) de kivancsian varom.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8796) FEDman válasza arn (#8795) üzenetére


FEDman
addikt

Ugyan sokat fejlődött Fuji, de azért szerintem még mindig messze nem olyan jó az AF rendszere, hogy csak az obikba épített AF motor lenne itt az egyetlen limit. :)

Amíg van érezhető előre hátra játék, amíg néha elindul vadászni addig biztos lehetsz benne, hogy van még hová fejlődni a jelenlegi obik mellett is.

(#8797) madgie válasza arn (#8795) üzenetére


madgie
titán

Az a baj, hogy nem lassú, vagy bizonytalan, hanem e-shutter-nél egyszerűen az van, hogy hiába van C-AF-en a gép, sorozatlövésnél ott marad az AF, ahol az első képet ellőtte. Nem teker, nem teker, egyszerűen nem működik.

(#8798) Gondwana válasza arn (#8795) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha használnák a Panához hasonlóan a pixel-binninget a gyorsított (100fps feletti) régióra korlátozott kiolvasással, már meg is előzték volna a Pana GH1-GH2 szintjét. :K

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8799) arn válasza FEDman (#8796) üzenetére


arn
félisten

nem is azt mondtam, hogy jo, csak azt, hogy szerintem nem emiatt lassu. a nem belso fokuszu obik eleve nem sebessegbajnokok, ezen sokmindent szvsz nem fog dobni. ha a sotetben valo bizonytalankodast csokkentenek, teljesen jo lenne.

(#8797) madgie: no ezt a kombinaciot meg sose hasznaltam :) bar igazabol a koveto fokusz fujin csak sorozatlovesnel el vmit, amugy inkabb single fokusz, a shutterlag ugyis eleg kicsi. nalam a tavalyi probak utan eleg parkolopalyan van a cf - nincs ilyen helyzet. kb ezeket lottem utoljara [link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8800) FEDman válasza arn (#8799) üzenetére


FEDman
addikt

Ahogy én se azt mondtam, hogy az objektív felépítése és AF motorja ne lenne döntően befolyásoló, hanem hogy a jelenlegi lassabb obik esetében is van még hová fejlődni.
Eleve gyors fókuszú obik esetén meg nyilván még több.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.