Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) mondomén


mondomén
őstag

Kizártnak tartottam, hogy ez sikerüljön, de mégis. :D

(#8502) madgie válasza mondomén (#8501) üzenetére


madgie
titán

Tök jó :)

(#8503) arn válasza Freddy76 (#8499) üzenetére


arn
félisten

Nagyapam elobb beszelt nemetul, mint magyarul. Ram nem sok ragadt :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8504) arn válasza mondomén (#8501) üzenetére


arn
félisten

Jo kep, de szvsz a kevesebb tobb lenne (tulhuzasra gondolok).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8505) mondomén válasza madgie (#8502) üzenetére


mondomén
őstag

Köszi :)

@arn
Sokat próbálgattam, de így adta a legjobban.
Két madarat minél jobban kiszerettem volna emelni...

(#8506) lugosi válasza mondomén (#8501) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kiváló kép, nem lehet belekötni.
A 100% helyett akkor lehetne 101%-os, ha a felröppenő madarat kb. 1/10-ed másodperccel hamarabb kaptad volna el, hogy a szárnya ne "érjen hozzá" az árnyékhoz.
Vagy, ezt én utólag úgy retusálnám, hogy legyen közte egy kis világos rész, hogy ne érjen össze.

(#8507) mondomén válasza lugosi (#8506) üzenetére


mondomén
őstag

Köszönöm. Nagyban látszik jól, hogy a szárnya eléggé belelóg, nem tudnám szépen megcsinálni.

(#8508) Gercsa


Gercsa
senior tag

Sziasztok!

Kezdő X30 használóként felmerült pár kérdésem, a tapasztaltabbak hátha tudnak segíteni.

Első nekifutásra nagyon tetszettek a képek a gép kijelzőjén, de monitoron át megnézve volt pár észrevételem.

Valamiért a színek élénkebbek a gép kijelzőjén (az EVF-en is), és hiába próbáltam ki egy CRT meg egy TFT monitoron is itthon többféle képnézegetővel, egyértelműen fakóbbak.
Persze 10 másodperc lightroomban, hogy olyan szépek legyenek, de nem értem, hogy miért van ez.

Máshogy van kalibrálva a fényképező kijelzője, vagy van valami más is a dologban?

Igazából nem nagy gond, de úgy érzem tudnék még fejlődni, mert egy-két külföldi tesztben nagyon szép a kamera által generált JPG képeket láttam a galériákban.

A másik dolog pedig a képek élessége, itt is van még mit behoznom a weben található tesztfotókhoz képest, főleg a makró képeknél van az, hogy egyelőre ritkán jön össze a szuper éles téma valamiért.
Nem fókuszál orbitálisan mellé a gép, de valahogy csak olyan 95%-os sokszor a kép.
(Gondolom nem bemozdulás, mikor például virágot fényképezek 1/500 záridővel, vagy igen?)
Esetleg a manuális fókusz lenne a megoldás makró módban?

Amit eddig kikísérleteztem magamnak, hogy RAW-ban fotózok, maradok 100-200 ISO-n, zajszűrést -2, élességet +1 értékekre állítok a menüben.

Lightroom 5.7-et próbáltam eddig, sokmindent olvasni a neten, van aki szerint tökéletes, van aki azt mondja, hogy nem ezzel lehet a legjobb eredményt elérni, ti mit használtok?
Lehet érdemes lenne más programmal is kipróbálni a képfeldolgozást?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#8509) Fandango válasza Gercsa (#8508) üzenetére


Fandango
veterán

Raw mellett jpg kepet is csinal a gep? Mert ha nem, akkor felesleges zajszurest, elesseget allitani. Makronal ne bizz 100%-ban az autofokuszban, inkabb utolag allits manualisan, mert akkor biztos ott lesz a fokusz ahol akartad.
Allitolag a Lightroomnak nem erossege a Fuji demosaic (tapasztalatom errol nincs, mert csak LR-t hasznalok) mas programokkal szemben, de en azt mondom sz*rni ra, igy is jo a vegeredmeny.
A gep kijelzojen mindig mas lesz a kep mint monitoron, ezen ne is lepodj meg.

[ Szerkesztve ]

(#8510) Elektrosokk válasza Gercsa (#8508) üzenetére


Elektrosokk
addikt

És LR-ben kiválasztod a neked megfelelő kamera profilt amikor feldolgozod a rawot ?

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#8511) Gercsa válasza Fandango (#8509) üzenetére


Gercsa
senior tag

Igen, RAW+F mentést szoktam csinálni.

Következő kör akkor a manuális fókusz próba makróban lesz ha majd süt hétágra a nap.

iRico:
Nem állítottam semmi profilt be, van ilyen?
(A Lens correction alatt nincs kiválasztható X30 ha arra gondolsz)

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#8512) MC Pite válasza Gercsa (#8508) üzenetére


MC Pite
veterán

X30(XE-2) keresőjében amit látok képet kb olyan mint amit a kalibrált ips-es monitoromon is látok - de ezt sose fogomm viszont látni mondju ka céges noti vagy nejem gépének a (tn paneles) kijelzőjén. Nem biztos hogy a képekkel van a baj...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8513) Gercsa válasza MC Pite (#8512) üzenetére


Gercsa
senior tag

Én is erre gondoltam, azért próbáltam ki CRT-n is, annak szebb színei vannak.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#8514) Gondwana válasza Gercsa (#8513) üzenetére


Gondwana
addikt

szebb != pontosabb

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8515) Gercsa válasza Gondwana (#8514) üzenetére


Gercsa
senior tag

Jogos, túl is tárgyaltuk.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#8516) Parci válasza Gercsa (#8511) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valahol alul van lent a feldolgozás módja, "adobe standard" helyett ott vannak a fuji filmprofilok is, azokat használd!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8517) Elektrosokk válasza Parci (#8516) üzenetére


Elektrosokk
addikt

szerintem is ez lesz a probléma Nála. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#8518) Gercsa válasza Parci (#8516) üzenetére


Gercsa
senior tag

Persze, azt ismerem.

Most így visszaolvasva lehet tényleg hülyén magyaráztam, szóval nekem a JPG fájlok nem tetszenek amit a kamera készít.
Mind1, hogy lightroom, vagy windows képnéző, vagy más.

Tök praktikus lenne ez a wifi funkció, bárhol bármikor azonnal átküldhetem a képeket, de egyelőre úgy vagyok vele, hogy inkább otthon kis lightroom a RAW-ból és majd utána a nyilvánosság.

Persze lehet hogy én vagyok túlbuzgó, és tök jók a JPG-ek, csak nem kellene ahhoz hasonlítanom őket egyrészt amiket a külföldi tesztoldalakon láttam (Lehet ott is kamu a "straight from camera"), másrészt meg a RAW-ból kinyerhet állapothoz sem nyílván.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#8519) Elektrosokk válasza Gercsa (#8518) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Én egyáltalán nem bajlódok rawokkal (XE1)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#8520) Parci válasza Gercsa (#8518) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

be kell állítani a jpg paramétereket (élesítés, szaturáció stb.), ki kell tapasztalni. de ha a fuji jpg nem jön be, akkor semmi sem fog :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8521) MC Pite válasza Gercsa (#8518) üzenetére


MC Pite
veterán

Esetleg az Astiát tedd alap profilnak, vagy provia+1szín+1shadows, hátha bejövősebb. 'Kis' lightroomozáshoz tökfölösleges a raw, fine jpg-ből ami nem javítható azt már valószínű a gépben törölted.

Van 1-2 példád arra mire gondolsz hogy lapos? Én idáig rosszabb fényeknél is elégedett voltam vele [link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8522) madgie


madgie
titán

Ezt most csak így, mert mobilon nem megy a kijelölés FB-n.

(#8523) Gercsa válasza MC Pite (#8521) üzenetére


Gercsa
senior tag

Ezen a képen talán az összes hiba egy helyen.

[LINK]

Nem is lett éles, és ez is olyan kép ami a gép kijelzőjén színvilágra okénak tűnt.

Én továbbra is arra hajlok, hogy van még hová fejlődni a beállításokkal és nem a monitoraim gagyik.

Ma megint hol van-hol nincs napsütés idő van a kertben, úgyhogy játszok tovább, van beállítási lehetőség bőven, szokom a masinát, és ha már a filmszimulációs módok szóba jöttek, lehet csinálok pár képet bracketing-el is, provia/velvia/chrome. Biztos lesz benne tanulság.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#8524) MC Pite válasza Gercsa (#8523) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem éles, zársebességen állíthatsz ha bemozdul és nem fogja meg (az egyébként elég hatásos) stabi.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8525) Mr.Zazi


Mr.Zazi
tag

Frissült a Snapseed, ha esetleg valaki használ mobil appot. Teljesen más felület, és sok új funkció. :)

(ja, úgy néz ki egyelőre csak iOS-re)

[ Szerkesztve ]

(#8526) madgie válasza Mr.Zazi (#8525) üzenetére


madgie
titán

Szóval egy google program hamarabb frissül iOS-re, mint a google Androidjára? Blama :))

(#8527) Gercsa válasza MC Pite (#8524) üzenetére


Gercsa
senior tag

Kezdem elkapni a színeket.

Már a gépi alap JPG is néz ki valahogyan.
LINK

Viszont kipróbáltam a manuális zoomot makróban, és tök jól lehetne használni, az AEL gomb + a vezérlőgyűrűvel finomítás praktikus, csak az a fránya belenagyítás nem kellene.

Mihelyst hozzáérek a vezérlő gyűrűhöz, automatikusan egy erőszakos kivágásra vált a kép, ami távolabbi témáknál jó lehet, de engem makróban nagyon zavar.

Nem találok erre beállítást a menüben, ki lehet kapcsolni valahogy ezt a zoomolást?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#8528) arn


arn
félisten

Szinprofilokrol jut eszembe, hogy az uj c1ban van egy uj color balance tool, jol hasznalhato. Eleg gyorsan lehet a tonustartomanyokat kezelni vele.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8529) Gercsa válasza Gercsa (#8527) üzenetére


Gercsa
senior tag

Közben megtaláltam, van a menüben egy focus check beállítás, azt kell kikapcsolni.

Így viszont élmény a manuális fókuszt használni, az AEL gombbal bármikor kérhető egy auto fókusz, azt tök jól lehet finomítani a vezérlő gyűrűvel, ha kell a zoom akkor a hátsó kis szerencsekereket megnyomva belenagyít, ugyanezt hosszan megnyomva pedig a focus peaking -et lehet ki/be kapcsolni.

Király!

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#8530) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok!

Segítség kellene...

Fuji X-e2 és wifi transferrel adódtak gondjaim.

PC auto save szoftver fent a pc-n, a routert megtalálja QSS-el, viszont utána azt írja, hogy "a cél PC nem található."

Valaki összehozta már ezt???

Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#8531) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

és még 1 kérdés....

lightroom 5 camera calibration profile-t találtam x-e2 -höz, be is másoltam a lightroom könyvtárba, ahogy kell, de csak azt a 3 alap fuji profilt látom, amik mindig is benne voltak. (x100s, x100t, x100)

használ valaki fuji lens correction-t LR5 -höz ? Ja és fujihoz?

Ha igen, hogy és milyet?

Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#8532) Fandango válasza RoryBreaker (#8531) üzenetére


Fandango
veterán

Nem kell lens correction, mert a gep magatol megcsinalja, es beleirja a rawba a korrekcios ertekeket.

(#8533) Segnior_Barthez válasza Gercsa (#8529) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

Hi!
1. Monitor: Gyorsan szaladtam végig a fórumon, de nem láttam azt, hogy millen kijelzőn nézed a képet. Fontosnak tartok egy display kalibrálást, illetve egy színmenedzser beszerzését. Ha a gépből kiesett a jpg színvilága nagyban eltér az (egyébként kiváló megjelenítőjű) evf-től akkor próbáld k ai LUT Managert. Ehhez szükséged lesz egy kalibrációs file-re, amit betallózva át is változik a displayed színvilága. (hőmérséklet, kontraszt...) Saját példám: HP Probook az alap driver kékes feelinget mutat. Gugliztam hp4430.lut filet, és az eredmény használható. Most megkapom a szürke árnyalatot. Ez segíthet rendbe tenni a színeket.
2. Élesség: Khmmm. Hol kezdjem. Ez az x30 nem tudja azt amit egy aps_c. Ha emlékeim nem csalnak akkor ez tudja a kontraszt és fázis érzékelésen alapuló fókusz beállítást is, de ezt a mérnökök (vagy a vezetőség) a gyorsaság és nem a minőség irányába vitték el. A makró és a szuper makró azt hiszem abban tér el, hogy szuperben tudja az egy cm tárgytávot szélesben, de a talán korlátzova van az apertúra. Szóval amit a réven, azt a vámon...
3. Én PS-t használok nem LR-ot. A 8.8as CR Setting már ismeri ez, így a raf-okkal is elboldogul eredményesen. Kicsit mákos, de jobb.
Jó gép ez de cipész kalapácsként alkalmatlan tuskót hasítani - már ha élhetek néhány üveg leffe után ezzel a hasonlattal :D

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#8534) RoryBreaker válasza Fandango (#8532) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

OK, köszönöm!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#8535) Fandango


Fandango
veterán

Nem voltam ma túl kreatív, de dobok be egy pár képet.

(#8536) RoryBreaker válasza RoryBreaker (#8530) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

A wifis xe-2 kérdésre esetleg valaki?

köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#8537) 3YEW válasza RoryBreaker (#8536) üzenetére


3YEW
tag

én még nem próbáltam ezt beállatíni, de ezek közül nem segít valamelyik tipp?
[link]

[ Szerkesztve ]

T

(#8538) RoryBreaker válasza 3YEW (#8537) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Sajnos nem segít, néztem, de én egyik gépen sem jutok el odáig, hogy megtalálja a PC-t. A routert megtalálja, de utána folyamatosan ezt dobja: A cél PC nem található...

:(

[ Szerkesztve ]

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#8539) mondomén


mondomén
őstag

Hoztam még egyet.

[ Szerkesztve ]

(#8540) lugosi válasza mondomén (#8539) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na ez jó.

(#8541) Fandango válasza mondomén (#8539) üzenetére


Fandango
veterán

Ez is jo lett. Tetszenek a felhok a hatterben.

(#8542) Fandango


Fandango
veterán

Mai adag (kep mogott az album)

(#8543) mondomén válasza Fandango (#8541) üzenetére


mondomén
őstag

Épp elkaptam őket, nem sokra rá csak a nagy szürkeség maradt.
Nálad az öreg a haverjaival. :D

@lugosi
Köszi

(#8544) madgie válasza Fandango (#8542) üzenetére


madgie
titán

Fasza sorozat ez is :)

(#8545) gorgo


gorgo
őstag

ehhez a monitorkalibrálós témához: ha mindent frankón megcsinálsz, 1 dolog még megszívathat (én is így jártam): a videokártya drivere esetleg mocsadék módon x időközönként visszaállítja a kalibrálás előtti színprofilt. Igen "kellemes", és eltart egy darabig mire rájön az ember...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#8546) MC Pite válasza RoryBreaker (#8530) üzenetére


MC Pite
veterán

Tűzfal fogja sok gépen a programot, ellenőrizd.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8547) RoryBreaker válasza MC Pite (#8546) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Nem fogja, hozzáadtam a kivételekhez + próbáltam úgy is hogy a tűzfal is ki van kapcsolva kompletten.
Egy másik laptopon is próbáltam, nem működik azon sem, katasztrófa, már szétvisz az ideg...

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#8548) Mr.Zazi


Mr.Zazi
tag

Pont két hónapja jeleztem a Fujinak a púpos markolatom. Ma szóltak, hogy megérkezett a cseredarab. (nemgyorsak)

Több gondolat fogalmazódik meg immáron bennem:

- Fel kell adnom csomagban, mert kicsit messze vagyok, jó lenne ha épségben odaérne
- Remélem aki kézhez kapja ért majd hozzá (látott már ilyet)
- Visszakerül épségben hozzám (nem két hónap múlva)

(#8549) madgie válasza Mr.Zazi (#8548) üzenetére


madgie
titán

Tök jó, ez vár majd ránk is :(((

(#8550) RoryBreaker válasza Mr.Zazi (#8548) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

X-T1 ről van szó?

[ Szerkesztve ]

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.