Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) madgie válasza arn (#8799) üzenetére


madgie
titán

Kutyarohangálást jó volna néha gyorssorozatlövőzni, de ezért nem koptatom a zárt, az hétszentség :DDD

Mondjuk eleve térváltás gyors témánál az e-shutter, úgyhogy igazából oda a jó öreg mechanikus függönynek kell mozognia :)

(#8802) FEDman válasza madgie (#8801) üzenetére


FEDman
addikt

Néha pedig jó lenne megmozgatnod azt old school mechanikus zárat is, mert még a végén a sok állásban berozsdásodik neked. :DDD

(#8803) madgie válasza FEDman (#8802) üzenetére


madgie
titán

A múltkori time lapse-nél majdnem 180 expó belement, mit akarsz még? :D

[ Szerkesztve ]

(#8804) FEDman válasza madgie (#8803) üzenetére


FEDman
addikt

Bejáratásnak megteszi. :D

(#8805) Mercutio_ válasza madgie (#8803) üzenetére


Mercutio_
félisten

Time warp? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8806) Gondwana válasza madgie (#8801) üzenetére


Gondwana
addikt

A vér nem vàlik, wazze...
15-20.000-nél legkésőbb ùgyis eladod, akkor meg minek ennyit paràzni rajta? (Két 40D-ben most cseréltünk tükörmechanikàt, 250.000 és 280.000 volt bennük, téged ez nem fenyeget :B )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8807) Parci válasza Gondwana (#8806) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

huhú, touché! ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8808) Mercutio_ válasza Gondwana (#8806) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mazsi úgy számol, hogy az expószámhoz hozzáadja az anyagi buktát ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8809) konyi79


konyi79
addikt

Most miért kell valaki más örömét elvenni, hogy örül majd annak a váznak valaki!
Patika állapot, 500 expo, félár...
Az Ében Szűz!

(#8810) madgie


madgie
titán

B@szogassatok csak, reggel óta nincs internet, a mobilnetem is visszaváltott huszadik századba (elfogyott az adatmennyiség), buzigameofthronest sem tudom leszedni, pedig a hétfő úgy igazi, ha fentezidallasszal zárjuk a napot :D

(#8811) Mercutio_ válasza madgie (#8810) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ennyi bánat egy egész blueslemeznyi anyaghoz elég lenne ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8812) madgie válasza Mercutio_ (#8811) üzenetére


madgie
titán

Elmehet a gáz, a víz, sőt fűtés se kell, de internet az kell :D

(#8813) Parci válasza madgie (#8810) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi asszonnyal az első résznél kaszáltuk el a qrós-kardozós barátok köztet... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8814) madgie válasza Parci (#8813) üzenetére


madgie
titán

Lassan indul be, de aztán majdnem akkora kavarás van benne, mint egy átlag nőkkel teli munkahelyen :))

(#8815) FEDman


FEDman
addikt

A következő részre várva..

:)

(#8816) Fandango válasza FEDman (#8815) üzenetére


Fandango
veterán

Jajj de kis sejtelmes. :)

(#8817) cdl válasza madgie (#8810) üzenetére


cdl
senior tag

Épp most fejeztem be.
Az első két rész elég alibi volt, de most már elkezdték.
Újra elvarázsolt a film.

(#8818) Mercutio_ válasza FEDman (#8815) üzenetére


Mercutio_
félisten

Durván vinyettál ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8819) madgie válasza FEDman (#8815) üzenetére


madgie
titán

Jól néz ki, karakteres a "delphoi" üvegtag :))

(#8820) FEDman válasza Mercutio_ (#8818) üzenetére


FEDman
addikt

Amúgy ezen optikai és utólagos vignettálás sincs egy deka se.
Ezt egész egyszerűen így világítottam. :)

madgie

Mondd, mire vagy kíváncsi?

:DDD

(#8821) madgie


madgie
titán

Van net! :))

(#8822) FEDman válasza madgie (#8821) üzenetére


FEDman
addikt

Ahogy megjött a net még a baljós árnyak is tovább álltak. :)
Leila meg a pofavágások nagymestere. :))

A Fujirumors-t néztétek? Nagyon mondják, hogy az új X-T1 firmawre ütős lesz.

Állítólag felér majd egy TURBO BOOST-tal!

:DDD

(#8823) madgie válasza FEDman (#8822) üzenetére


madgie
titán

Az új klipje sem gyenge hoffnak :DDD

(#8824) lenan


lenan
aktív tag

Összeraktam délutáni unalmamban egy táblicskut, eléggé fej-fej mellett kezdenek haladni a cégek, és már nem is sok hiányzik ahhoz hogy untig elég legyen a kínálatból (lilával ami még talán kéne)

(#8825) FEDman válasza madgie (#8823) üzenetére


FEDman
addikt

Ez de durva! :Y

Kb a nem látom el se hiszem kategória. :DDD

(#8826) Elektrosokk válasza lenan (#8824) üzenetére


Elektrosokk
addikt

na de hol van a Canon ? :DD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#8827) lenan válasza Elektrosokk (#8826) üzenetére


lenan
aktív tag

canon, nikon, samu - coming soon - majd ha megérdemlik
tulajdonképpen a samu már megérdemli, de lusta voltam hozzá :))

(#8828) ronson válasza lenan (#8824) üzenetére


ronson
őstag

Az a Sigma 30 milyen obi a Fuji oszlopban?

(#8829) lenan válasza ronson (#8828) üzenetére


lenan
aktív tag

bocs, ez csak házibarkáccsal menne - bár kiadhatná (ha akarná) a 19, 30, 60 sort fujira is a sigma elég könnyen

(#8830) ronson válasza lenan (#8829) üzenetére


ronson
őstag

A 30-ast és a 60-ast, meg is venném.

(#8831) Elektrosokk válasza lenan (#8827) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Na hát de azok a Canon színek... :) ...meg az emailok olvasására is .... ?:)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#8832) konyi79 válasza lenan (#8824) üzenetére


konyi79
addikt

Tök jó megcsináltad! Viszont akkor tegyük helyre teljes legyen, és szerintem akár mehetne a milyen milc/dslr topik összefoglalóba. Sok érdeklődőnek remek mankó lehetne.
Javítandó:
Touit 12 van E bajonettre, kimaradt a Touit 32 ami szintén van mindre, valamint kimaradt a sel 20f28 is.

(#8833) Stauffenberg válasza lenan (#8824) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azt a Sony 28mm f/2 objektívet nagyon irigylem onnan. Nem is izgat, hogy FF, én egy A6000-et kínálnék meg vele.

(#8834) lenan válasza konyi79 (#8832) üzenetére


lenan
aktív tag

ok kiigazgatom, kösz, és még a touit 50 macro is kimaradt, (és még lehet hogy más is), fejből ennyire futotta

(#8835) konyi79 válasza Stauffenberg (#8833) üzenetére


konyi79
addikt

Ja, erről (látószög) jut eszembe a sel30m35 is hiányzik a listából (de csak a felsorolásból ;] )

(#8836) Dolphin válasza lenan (#8824) üzenetére


Dolphin
tag

Tök jó! :R Bár pár helyen (pl Fuji vagy Sony) az ekv. kissé elcsúsztak.. (: sigma 60mm ekv 120mm..

(#8837) #31733248 válasza Stauffenberg (#8833) üzenetére


#31733248
törölt tag

Érdemes megnézni a Sony 35mm f1.8-at (SEL-35F18) is, kitűnő darab az is.

(#8838) lenan válasza konyi79 (#8835) üzenetére


lenan
aktív tag

Megjavítottam a táblázatot, és bekerült a samu is mert megérdemli.

(#8839) Elektrosokk válasza #31733248 (#8837) üzenetére


Elektrosokk
addikt

az nem jó neki E bajonettre. viszont az új 35 1.4 FE túl jó lett! :)

lenan Már megint kihagytad a Canont, irgum burgum. :D

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#8840) FEDman


FEDman
addikt

Május 18-ra várható az X-T10.

Egyre kíváncsibb vagyok erre a vázra. Nem lesz időjárás álló kivitel, nem lesz iso tárcsa, "csak" akkora kereső, mint az X-E vázakban. Plusz mindehhez XC kit obi, ez elég érdekes.
Ez utóbbi olyan szempontból nem hangzik rosszul, hogy ha ilyet kap kit obinak, akkor várhatóan az X-T10 is egész kulturált áron debütálhat.

Ha ez mind igaz, akkor már csak 2 kérdésem lesz.

Az XC kit obi a jelenlegi 16-50-est takarja, vagy esetleg jön valami teljesen új?

Mindezzel kukázzák a jelenlegi X-E vonalat?

Ez utóbbinak nem örülnék.

[ Szerkesztve ]

(#8841) arn válasza FEDman (#8840) üzenetére


arn
félisten

akkor ez most miben is lesz mas, mint az e? mashol van a kereso? :) mert kb ezek az xt1 erenyei az xe2vel szemben.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8842) FEDman válasza arn (#8841) üzenetére


FEDman
addikt

Hát pont az itt a dilemma, hogy mi lesz így az X-E szériával, mert az X-T10-zel tényleg elég sok lesz az átfedés. Ezért lesz nagy kérdés, hogy folytatják e az X-E szériát, vagy az kihal az X-E2-vel.

Amúgy nekem úgy tűnik, hogy ha ketagóriákat nézzük, akkor ez az X-T10 mintha az X-E széria alá jönne. Vagy legalábbis a hozzájuk adott kit obikból nagyon ez érződik ki. Ha meg így lesz, akkor elég az X-E3-at egy kicsit komolyabban megépíteni és akkor akár az is maradhat.

Meglátjuk, ezen a vonalon jelenleg csak az a biztos, hogy még semmi sem biztos. :DDD

(#8843) jmakk válasza FEDman (#8840) üzenetére


jmakk
őstag

Kísérteties analógiát vélek felfedezni az Olympus vonalon eljátszott E-M5 vs E-M10 történettel. Kisakkozták az X-T1 eladási adataiból, hogy ez a forma jobban kelendő. Rangefinder formára meg fizessenek elő a kőgazdagok (X-Pro2). :)
És az árazása is szerintem hasonló lesz sztem, olyan 599GBP body only indításra tippelek.

[ Szerkesztve ]

(#8844) lenan válasza FEDman (#8842) üzenetére


lenan
aktív tag

szerintem az x-pro2 alatt elfér egy butított változata,x-e3 néven - 2 ilyen, 2 olyan,ez így igazságos

(#8845) FEDman válasza lenan (#8844) üzenetére


FEDman
addikt

Csak remélni tudom, hogy így lesz.
Amúgy nagyon a butításon se kell sokat agyalniuk, az hogy az X-E nem kap hybrid keresőt az szerintem már szinte önmagában elég a kategóriák szétválasztásához. Persze lehet, hogy most csak hazabeszélek. :D

(#8846) madgie válasza FEDman (#8840) üzenetére


madgie
titán

Ez nekem így bizony tetszene, nem vagyok oda a mai napig az ISO tárcsáért, a minden mozgatásnál újra bekattanó gombjával inkább nehézkes, mint használható/szerethető.

Részemről amúgy mehetne akár a Q menu-be is, ritkán piszkálom, akkor is főleg este, töksötétben.

[ Szerkesztve ]

(#8847) FEDman válasza madgie (#8846) üzenetére


FEDman
addikt

A túlbiztosított tárcsákat én se szeretem.

(#8848) madgie válasza FEDman (#8847) üzenetére


madgie
titán

Az a baj, hogy ami a záridőnél nagyon jó, az nincs meg az érzékenységnél. Az előbbinél megnyomod, körbeforog, Auto állásban bekattan, kész. Az ISO tárcsánál meg minden állásban kattan, ahhoz, hogy normális tudj érzékenységet váltani, három ujj kell (!) és akkor már önkétlenül is elveszed a szemed a keresőtől és azt nézed, mit kell összezsonglőrködni.

Na de nem panaszkodom többet az X-T1-re, nehogy megsértődjön... ha minden igaz, akkor nemsokára megfogdosom az A7 II-t, kiderül, mennyire kezes jószág az új Sony :)

(#8849) FEDman válasza madgie (#8848) üzenetére


FEDman
addikt

Érdekes amúgy, hogy míg APS-C NEX vonalon inkább a vázak tetszettek és az obik kevésbé, addig FF vonalon meg elsősorban az obik tetszenek és az ilyen olyan A7 variánsok meg teljesen hidegen hagynak. :)

(#8850) 3YEW válasza FEDman (#8840) üzenetére


3YEW
tag

és ahhoz mit szóltok, hogy ezért frissítik az X-T1 fw-ét, mert az X-t10 AF túl jól sikerült ahhoz képest? Main fw frissítés vége ide vagy oda?

T

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.