Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) Gondwana válasza Stauffenberg (#8249) üzenetére


Gondwana
addikt

Csak megerősíteni tudom, az ezüst X100s jobban tetszik, mint a fekete X100t! (Viszont amikor a szememhez emelem, a gépet nem látom, csak a GUI meg az élőkép van köztem és a téma között, akkor már jobb a t - igaz, nem 200.000-rel, még ha fekete is)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8252) Stauffenberg válasza madgie (#8250) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én is feketét vennék, mert az ezüst túl feltűnő jelenség a 'zuccán (hiszen olyan széép), de egyébként az ezüsthöz húz a szívem. Még az első X100 esetén jobban elfogott a birtoklási vágy a fekete verziót nézve, de ez inkább csak a limitált mivoltának volt köszönhető. Most már alapból is kapható feketében, elszökött ez a varázs.

Persze mindkét variációban gyönyörű ez a gép. A formaterv adja a szépségének 90%-át. A feketével is simán kibékülnék.

(#8253) torzo válasza Stauffenberg (#8252) üzenetére


torzo
Ármester

Az X-E1 vázam ezüst volt, ami számomra esztétikailag nem szempont. Viszont többször kínlódtam, mert erős fényben, napsütésben az ezüst felső rész csillogása durván zavarta az evf használatát, konkretén alig láttam a keresőt, bal kézzel szerencsétlenkedve kellett árnyékot vessek a kereső környékére. A fekete XT-1-gyel ilyen bajom még sosem volt, igaz, ez a tüköraknás kinézet is segíti az evf használatát.

[ Szerkesztve ]

(#8254) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

urak!

konica AR - szusi átalakítót keresek :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8255) Elektrosokk válasza Mr.Csizmás (#8254) üzenetére


Elektrosokk
addikt

nekem remélem a héten megjön már :))

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#8256) Scharm1976


Scharm1976
tag

Urak!

XUME termékeit (elsősorban adaptergyűrűre gondolok) használ itt valaki?

Thx: Scharm

www.flickr.com/photos/scharm/

(#8257) madgie


madgie
titán

Újabb filmszimulációs tanmese :D

"The World of Film Simulation episode #3

Episode #3 is about "Velvia"

Many photographers would put a smile on their face when they hear the word "Velvia". It often sets off a discussion like which Velvia is best, the original or the 100F and etc.,

Velvia is a reversal film that FUJIFILM introduced back in 1991. Since its debut, it has gained massive popularity especially among the landscape and nature photographers, so much that the Velvia color has set a standard in the field of photography.

If "CLASSIC CHROME" is a film simulation that communicates through its tone, then "Velvia" is a film simulation that communicates through its color.

Color is the main element for "Velvia" with its unique high saturation. It has to be said, before we go any further, that FUJIFILM had designed "Velvia" with the concept of "Image Color".

"Image Color" is the color of how photographers remember the scene. It is also the color of how the viewers expect upon looking at the photographs.

In Japanese, photography is written as "写(Copy)真(Truth)". And some also think of photography's meaning as "same as how it appears". But photography, in one point of view, can be thought as the medium of emotional communication. Then the term "Copying Truth" would be inappropriate. It would also be inappropriate in terms of psychological mechanism of the photographers and the viewers.

People wouldn't condemn painter's work just because the model doesn't appear the same in the painting and in reality. This goes the same for photographs. In order for a photograph to deliver the intended emotion, essential and unessential elements need to be selected.

When people look and memorize things, psychological factor is added during the process. And because of that, if the color is truly a reflection of reality, then people would often find that "the photo is missing something" or that "the color isn't just right". "Image Color" is indeed a bit far from the truth. But in people's mind, the image color is the correct answer.

Back to the topic on designing of Velvia.
Even though Velvia is based upon "Image Color", if too much editing has been done, then it goes far off from how the "Image Color" should be. So what is the recipe that link the natural color and the color in people's mind? This was the key to designing "Velvia".

"How can you understand the colors in my mind?", a philosopher may ask. And the scientists and researchers try to find the answer to that question by trial & error and by feedback.
FUJIFILM is a camera manufacturer, a film manufacturer, and a print developer. We cover all process of photography and have tremendous volume of "printed" feedback as assets.

What are the colors that stay strong in people's memory? How are the colors altered upon the process of memorization?

Much effort have been put trying to find the answer to the question, and two key color for landscape photography have emerged at last: "Blue in the sky" and "Green in the grass".

In order to make "Blue" more memorable, a bit of magenta is being added. "Add magenta to enhance blue?" you may wonder. But by realizing just how much to add, this results in most comfortable and eye-pleasing blue. Gradation needs to be controlled as well as other elements, and recipe for each elements are implemented.

"Green" as well as other colors have gone through the same process as "Blue" to optimize each color; making the colors close to how people would remember.

It is often said that Velvia adds more depth and flavor, and that the colors are more vibrant. This is the result of the effort that have been put for the research.

The epitome of Velvia is the communication through color between the photographer and the viewer. There are certain emotions that only "Image Color" can deliver.

In film, Velvia only has sensitivity of 50 and 100. With Velvia film simulation, you can control as freely as you like. On top of that, there also is the robustness of a film simulation. We believe Velvia color reproduction have a lot more to offer if they are more utilized.

In cooperation with : R&D Div. Optical, Electronic Imaging Products Div. FUJIFILM"

(#8258) lugosi válasza Mr.Csizmás (#8254) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Többször olvastam már, mi ez a szusi?

Köszi, gondolhattam volna :)

[ Szerkesztve ]

(#8259) madgie válasza lugosi (#8258) üzenetére


madgie
titán

Fuji

(#8260) madgie


madgie
titán

Megint unalmas utcaképek :))

(#8261) arn


arn
félisten

Kene neked is egy(ket) gyerek :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8262) madgie válasza arn (#8261) üzenetére


madgie
titán

Csak az asszony meg ne hallja :D

(#8263) FEDman válasza madgie (#8260) üzenetére


FEDman
addikt

Én már lassan hozzád se merek szólni. Egy dolog, hogy mostanában mindig ilyen szigorúan nézel, de hogy még a teret is megtudod hajlítani.. :Y

:DDD

(#8264) madgie válasza FEDman (#8263) üzenetére


madgie
titán

(#8265) FEDman válasza madgie (#8264) üzenetére


FEDman
addikt

:DDD

(#8266) Gondwana válasza madgie (#8264) üzenetére


Gondwana
addikt

Ilyent az 5 megapixeles Sony szenzorok is tudtak, ráadásul helyből!

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8267) jjeahh válasza madgie (#8260) üzenetére


jjeahh
nagyúr

vulkán rudi tetszik :DDD nem alexpósok amúgy picit?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8268) madgie válasza jjeahh (#8267) üzenetére


madgie
titán

Nem is picit :K

Valahogy így teCCett tegnap :))

(#8269) madgie


madgie
titán

Sajnos "félautomatán" hagytam a gépet, de azért csak megmutatom ezt a kis "négykás" rövid sorozatfelvételt :)

(#8270) Mr.Zazi válasza madgie (#8269) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Így is nagyon látványos lett! :K

(#8271) gab.m


gab.m
senior tag

Üdv néktek Fujisok,
Egy olyan gyors kérdésem lenne, hogy van köztetek valakinek X-pro1e amit ki tudnék próbálni (bpi vagyok)?
Köszi!

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#8272) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Tegnap készült 3 tesztkép, gőzöm nincs mit kellett volna másra állítani ebben a béna időben.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8273) Fandango


Fandango
veterán

Mai adag a szokasos temakorben.

(#8274) madgie válasza Fandango (#8273) üzenetére


madgie
titán

Jók :)

(#8275) FEDman válasza Fandango (#8273) üzenetére


FEDman
addikt

Ha jól látom a papa egy nem akármilyen Leicát szorongat a kezében. :)

(#8276) Fandango válasza FEDman (#8275) üzenetére


Fandango
veterán

Igen azt en is neztem, hogy nocsak mi van a kezeben.

(#8277) szaby_gyerek


szaby_gyerek
tag

(#8260) madgie: Unalmas? Hol? Az első kifejezetten élettel-teli, és a narancssárga pulcsis gyerekes is tetszik.
(#8273) Fandango: Tetszenek, jó a b&w konverzió, meg úgy egyébként is szeretem az ilyen nyugis utcaképeket.

Van esetleg soproni köztetek? Egy korsó sör ellenében szívesen megtapogatnék egy Fuji X vázat (x100 vagy x-e széria). Cserébe E-M5-öt tudok vinni fixekkel tapizni. Nagyon, de nagyon húzza a fejemet az X rendszer, és erre felé nem nagyon van más próbálási lehetőség. :) Vakon meg nem akarok beleugrani, mert tudom sok dologra háklis vagyok kezelést illetően.

(#8278) Freddy76 válasza szaby_gyerek (#8277) üzenetére


Freddy76
addikt

Ha kibírod április 21-ig, akkor megoldható. Sopronban leszek aznap, XE-2, 18-55, 27/2.8, 56/1.2. Bíróságon leszek, szóval az is megoldható, hogy odajössz, odaadom a cuccot, és elmész egy órát fotózni vele.

Szerk.: a kezeléssel nem lesz bajod szerintem, a fuji a legkezesebb gép, amit használtam. Egyedül az af, amit negatívumként fel tudok hozni.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8279) szaby_gyerek válasza Freddy76 (#8278) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Köszi! PM. :)

(#8280) madgie


madgie
titán

Pingvin asszonyság és Icu, aki telefonál :)

Kár, hogy az ötödiket nem tudtam ellőni (jöttek a bótba), ahogy Pingvin asszonyság betipeg a friss apróval a kocsmába.

szerk: snapseed processz, mert a Classic Chrome otthon maradt, az X-A1 van nálam a 35-tel.

[ Szerkesztve ]

(#8281) 3YEW válasza madgie (#8280) üzenetére


3YEW
tag

Jó sztori:) azt hittem a 35-öst eladtad.

[ Szerkesztve ]

T

(#8282) madgie válasza 3YEW (#8281) üzenetére


madgie
titán

Ú, ez nagyon freudi... 23-ast akartam írni. Egyébként pont azon kattogott ma az agyam, hogy miért nem maradt a 35 és vettem egy 27-est. Nem fér bele egyik "szütyőmbe" sem az X-T1 a 23-mal.

(#8283) jmakk válasza madgie (#8282) üzenetére


jmakk
őstag

Már majdnem sajnállak! :)

(#8284) FEDman válasza madgie (#8282) üzenetére


FEDman
addikt

Vagy egy 18-ast, az is egész kompakt és utcára nem lehet rossz.

Ehh, a bőség zavara, a fenének hozott ki ennyi jó obit a Fuji. :DDD

(#8285) madgie válasza jmakk (#8283) üzenetére


madgie
titán

Ne sajnálj, csak kicsit szembeköptem az öt évvel ezelőtti önmagam (amikor azért váltottam tükrösről, mert nem tudtam magamnál hordani a cuccot, túl nagy és nehéz volt) :DDD

FEDman: 18 és 27, mindkettő nagyon baba cucc, pont szerettem az mft-s megfelelőit :) (14-20)

[ Szerkesztve ]

(#8286) jmakk válasza madgie (#8285) üzenetére


jmakk
őstag

Azért ezek a Fuji fixek még messze vannak a nagy és nehéz kategóriától szerintem. Ha zavar, akkor vedd bele a képbe a tudás együtthatót is és rögtön megnyugszol. ;)

(#8287) madgie válasza jmakk (#8286) üzenetére


madgie
titán

Jogos, vegyek nagyobb szütyőket :D

(#8288) FEDman válasza madgie (#8285) üzenetére


FEDman
addikt

Hát azért 40D más volt. Az váz önmagában obi nélkül olyan nehéz, mint az X-T1 + 56/1,2 :)
Az ember ezeket hamar elfelejti. Nekem nemrég volt kezemben Canon és kicsit rácsodálkoztam, hogy anno évekig egy ekkora nagy döggel fotóztam. :DDD

(#8289) madgie válasza FEDman (#8288) üzenetére


madgie
titán

Jogos. Bár azért a D610 a 105/2.5-tel azért eléggé bejött, persze az elsősorban az objektív és az OVF érdeme, nem a vázé.

(#8290) FEDman válasza madgie (#8289) üzenetére


FEDman
addikt

Jó is az. Én nem vagyok a tükrösök ellen. Egy FF DSLR pár ügyes fix-szel, meg mellé egy X100 rohangálósnak..

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#8291) jmakk válasza madgie (#8287) üzenetére


jmakk
őstag

Legjobb rohangálos táskám ami valaha volt. Jól párnázott és a gép gyorsan előkapható belőle. 14, 56, 50-230, X-A1+27 és 7 colos tablet simán belement. Ezen kívül az oldalzsebekbe pótakksi, pótkártyák, iratok és pííztárca. Ja és hátulra a hálósba egy fél lityis víz. Itt drága, de az elmebajon/amazonon le szokták árazni és 10-12 fontért megcsíphető. Tízért lejmoltam én is. :)

[ Szerkesztve ]

(#8292) Parci válasza FEDman (#8290) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

meg egy stylus 1, hogy ha nem tudod vinni a szettet, de kell azért a mindentudás egyeteme :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8293) madgie válasza jmakk (#8291) üzenetére


madgie
titán

Ilyenem már van, olyan kéne, amiről nem ordít, hogy fotóstáska. Ha meg "normális" fotóstáska, akkor meg ilyen kell egyszer, objektívtartó izékkel kipárnázva.

De amúgy van egy mindennapos homártasim is, ebbe kéne valami objektívtartó izék, csak nem tudom hirtelen, milyen néven keressem az eBay-en.

[ Szerkesztve ]

(#8294) Stauffenberg válasza jmakk (#8291) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én meg nem tudom elviselni a hagyományos fotós táskákat. Utálok fotósnak kinézni, meg messziről hirdetni magamról, hogy mi van nálam.

Nekem az ONA táskák jönnek be nagyon (ez most a kedvenc éppen), de baromi drágák. Szóval most teljesen átlagos, utcai oldaltáskákkal rohangálok (bár az ONA táskák stílusa megvan, de nincs belső merevítés meg bélés, meg a gép előkotrása meg elpakolása is néha macerás). Majd levarrok valami olcsóbb változatot ebayen. :)

(#8295) jmakk válasza Stauffenberg (#8294) üzenetére


jmakk
őstag

Én meg azt nem tudom elviselni, hogy egy táska többe került, mint a gépváz+obi kombó, amit cipel. :DDD
Ilyenkor eszembe jut a klasszikus Márkus kabaré. :)

[ Szerkesztve ]

(#8296) Stauffenberg válasza jmakk (#8295) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezért nem rakom én sem a gépem olyan táskába, ami majdnem annyiba kerül, mint maga a gép. :D De aki mondjuk 3-4 ezer dollárt eltapsol egy Fujifilm felszerelésre, annak talán nem megterhelő egy 300 dolláros táskába invesztálni (feltéve, hogy szereti a szépet és nem zavarja annak a felára, hogy egy manufaktúrában készül, nem pedig egy nagyüzemben).

Amiket az utóbbi években elfogyasztottam azok ilyen 7-9 ezer forintos Bershka, H&M, Pull & Bear táskák voltak. Nem fotós táskák, de ez a MILC nagy előnye, nem is feltétlenül igénylik. A mostaninak csak a kialakítása bosszantó, majd a következőnél szempont lesz, hogy gyorsan tudjam a gépet ki-be pakolni. Vagy rendelek ebayről egy ilyen ONA stílusú olcsóbb vászontáskát (30-50 dolcsi között mozognak a normálisabbak). Csak az a bajom, hogy a többségük túlságosan military stílusú... szóval kutatómunka van vele bőven. :D

(#8297) mouser1 válasza Stauffenberg (#8296) üzenetére


mouser1
csendes tag

én vettem háromezer magyar pénzért egy kicsi pisztolytáskát, amibe pont belefér a gép + apróságok hozzá. a pisztolytáska meg röhögve belefér az épp aktuális oldaltáskámba, amivel épp dolgozni járok, szóval táskakérdés egyelőre pipa. objektívjeim egyelőre nincsenek, de valami jó objektívtokban abból is befér még 2-3 db a gép mellé a táskába.

(#8298) jjeahh válasza Stauffenberg (#8296) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A Fossil táskák is hasonló stílusúak (bár nem kimondottan fotóstáskák), és ebay-en néha az Onák árának negyedéért szoktak menni, pedig első blikkre nem tűnnek rosszabb minőségűnek... én is agyaltam rajtuk annó egy ráccsal kibélelve, egy ilyen bőrtatyó valszeg nagyon sokáig kiszolgálna. Mostanában viszont inkább valamilyen derékra csatolható obiszütyőkön agyalok, koncert-fesztiválfotózáson a táska kényelmetlen.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8299) arn válasza FEDman (#8290) üzenetére


arn
félisten

Az xt1 elott belelovaltam magam, hogy nekem egy ff slr kell. Hat addig tartott a dolog, amig kezembe nem fogtam egy pro(bb) alap zoommal. De igy utolag a fuji utan a rawok sem tetszenek tulzottan.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8300) arn


arn
félisten

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.