Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29401) taranis


taranis
addikt

Videós topicban már volt szó róla, de hátha valakit érdekel itt is: a Fujifilm videó fájlokat a Davinci Resolve és az Adobe Premiere is rosszul jeleníti meg. Ez mindig is így volt, csak nem tűnik fel senkinek, nekem is nemrég jutott tudomásomra, aztán megcsináltam kismillió tesztet, és tényleg. A részletekbe nem megyek bele, inkább itt van egy példa, hogy mit látunk a szerkesztőben:

És hogy mit kellene látnunk:

Egymás mellett nyissátok meg teljes képernyőn, és váltogatva figyeljétek a kabát színét.

Vagy itt egy másik, amin még jobban látszik, ezt látjuk a szerkesztőben:

És ezt kellene látnunk:

Ha valakit érdekel a háttere vagy a lehetséges megoldások, majd írok róla.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#29402) DonRazzino válasza taranis (#29401) üzenetére


DonRazzino
senior tag

OK, marhára szembetűnő a különbség. Mi a megoldás PC-n?

(#29403) taranis válasza DonRazzino (#29402) üzenetére


taranis
addikt

Bocsi holnap reggel tudom leírni majd.

colorizer.net

(#29404) Rusher4587


Rusher4587
tag

Hali!

Nincs valakinek egy fölös kijelző védője T3-hoz Pesten? :)
(persze nem ingyen)

Si vis pacem, para bellum!

(#29405) taranis válasza DonRazzino (#29402) üzenetére


taranis
addikt

Kicsi háttér kell hozzá, nagyon leegyszerűsítve erről van szó: az editorok amiket említettem (Premiere, Resolve) RGB-ben dolgoznak, de a H.264/H.265 fájlok YCbCr enkódolásban vannak. Ezt az editor átkódolja RGB-re, mielőtt bármilyen képet mutatna neked. A gond ott van, hogy ez az átkódolás többváltozós folyamat, amihez tudni kell bizonyos adatokat a forrás fájlról. Ezeket az adatokat a Fuji szépen bele is teszi a H.264/H.265 stream fejlécébe, csak az említett editorok ignorálják. Ők feltételezésekkel élnek a forrást illetően, ami amúgy kb. minden gyártónál helyes is, talán csak a Fuji különcködik a fura, SD korszakot idéző enkódolásával. Szóval mindkét oldal saras bizonyos mértékben.

Megoldásként két út van, legalábbis én kettőt találtam. Az első az az, ha ffmpeg-el átkonvertáljuk a fájlokat, én a ProRes-t találom a legcélszerűbbnek:

ffmpeg -i INPUT.MOV -vf colorspace=all=bt709,scale=in_range=full:out_range=full -c:v prores_ks -profile:v 2 -c:a copy OUTPUT.MOV

Előnye, hogy technikailag tökéletes a konverzió, pontosan azt az eredményt fogod látni, amit a Fuji szeretne, hogy láss. Ami egyébként pontosan ugyanaz, amit egy külső rögzítős felvételen látnál. Plusz előny, hogy a ProRes kevésbé erőforrás igényes, így gyorsabb a vágás.
Hátránya, hogy idő, és tárhely igényes az átkódolás. Ez sima ProRes-be kódol, ha ProRes HQ-t szeretnél, akkor a profile:v 2-t át kell írni profile:v 3-ra.
Ha ezt az utat választod, akkor tudni kell, hogy az említett editorok video range-ben jelenítik meg a ProRes fájlokat, és mivel itt egy full range fájlt csináltunk (mivel az eredeti felvétel is az) kicsit kontrasztosabbnak fog tűnni, mint az eredeti. De amúgy nem az, csak át kell billenteni full rangebe, Premiere-ben ez egy Lumetri effekttel érhető el: Effects->Lumetri Presets->Technical->Full to Legal Range, 10bit
Resolve alatt pedig így: media poolban jobb klikk a fájlon, majd clip attributes->data levels->full.

A második út az, hogy használsz egy LUT-ot, ami korrigálja az editorok hibáját:
http://www.pantarheon.org/601vs709luts.zip
A "Rec709toRec601.cube" nevű LUT-ot tedd rá a felvételre, mielőtt még bármi mást csinálnál rajta.
Előnye, hogy nem kell átkódolgatni semmit, így a tárhely sem fogy.
Hátránya, hogy technikailag nem annyira pontos, mint az első verzió, de a különbség sok esetben csak a szkópokon látszik, szemmel nem feltétlenül.
Ja még egy hátrány, hogy ha idővel javítják az editorokban ezt a hibát, akkor arról tudnod kell majd, hogy ne használd többé a LUT-ot. Az első verziónál nem kell ilyesmire figyelni, az mindig jó lesz.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#29406) madgie válasza taranis (#29405) üzenetére


madgie
titán

Akkor azért nem futottam még bele: Final Cuttal vágok, az meg ProRes-zel dolgozik eleve.

(#29407) taranis válasza madgie (#29406) üzenetére


taranis
addikt

Mármint te átkonvertálsz vagy külső rögzítőt használsz?

colorizer.net

(#29408) Teasüti válasza taranis (#29405) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mit válaszolt a support?

(#29409) taranis válasza Teasüti (#29408) üzenetére


taranis
addikt

Azt, hogy továbbították a fejlesztők felé, de nem tudnak semmi pontosabbat mondani arról, hogy mikor és mit kezdenek vele. Illetve még odaírták, hogy ha rosszak a Fuji flagek, akkor a Fujival vettem fel a kapcsolatot. Sajnos sokan azt hiszik, hogy rosszak a flagek, külföldi fórumokon hozzá nem értők elkezdték ezt terjeszteni, és gondolom jutott a BM-hez is ilyesmi ticket. A flagek jók, csak kár, hogy így kódolja a Fuji a fájljait.

colorizer.net

(#29410) toyone


toyone
őstag

Sziasztok!

Tudtok olyan helyről, ahol lehetséges 16-55mm f/2.8-t bérelni? Fotoplusnál van 1-2 fix, de ilyen nincs. Máshol meg még ennyi Fuji sincs kölcsönzőben.

Köszönöm

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#29412) Matska válasza faki_ (#29411) üzenetére


Matska
senior tag

Érdekes jószág, kicsit szűkre szabott teszt, kíváncsi lennék milyen lehet.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#29413) faki_ válasza Matska (#29412) üzenetére


faki_
senior tag

Bennem laikus kérdések merültek fel. Ha ezt egy Viltrox megcsinálta, akkor egy Tamron, Sigma miért nem? Nem sokkal egyszerűbb lenne nekik? Vagy ekkora előny az AF adapter gyártása? :) Miért kellett elhagyni a rekeszgyűrűt?

(#29414) #16820480 válasza faki_ (#29413) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mert úgy gondolják, hogy a Fuji nem üzlet, nincs elég felhasználó.

(#29415) Clemi válasza faki_ (#29411) üzenetére


Clemi
veterán

Azért 1/3 áron mint a 90 f2 elég durva. Ennyiért azonnal lecsapok rá az tuti.

(#29416) DonRazzino válasza Clemi (#29415) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Hány ilyen, "harmadáron" 3rd party megoldást látok Fujisoknál, ahogy lelkesednek érte (pl. Samyang 85, Meike 28), hogy XF üveghez képest mennyivel olcsóbban megvan, aztán jön a fintorgás, hogy a natív üvegek közül még a kitobik is élesebbek, kontrasztosabbak. Először látnak ennyi CA-t egy képen stb, aztán megy fel minden az apróra... hány ilyen vásárlást láttam már, csak ebben a topicban.

(#29417) #16820480 válasza DonRazzino (#29416) üzenetére


#16820480
törölt tag

A fb topikban is, amikor a Kamlan obikat hasonlítják az 56-hoz, mert mindkettő f1.2 :F

Ezek az obik akkor jók, ha valaki direkt a régi optikai formulákra vágyik, azok tökéletlenségével együtt, amit mondjuk 30-40-50 éve kapott az olcsóbb filmes vázakon.

(#29418) |AP|


|AP|
veterán

annak aki nincs fb-n:

Tegnap belefutottam egy olyan problémába, ami eléggé körülményessé tette a koncertfotózást Fujival:
Konkrétan nem engedtek be vele, míg a telefonokkal és a kompaktokkal semmi baj nem volt. Biztos túl profinak néztem ki :)
(pedig csak egy X-E3+50/f2 kombó volt)

(#29419) Parci válasza DonRazzino (#29416) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért sem értem, mert ha olcsón dofmeister kell, akkor ott vannak a régi, de már bizonyított nikkor/canon üvegek, az a pár, af azokon sincs, tehát kész is vagy.

fogalmam sincs, hogy mennyiért mérnek most egy 105/2,5 ai-s-t, de az azért mai szemmel nézve is zsivány. mindjárt rá is tekerem az x-h1-re, úgy rákívántam, ahogy itt írok róla :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29420) Parci válasza madgie (#29345) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hmmm... akkor miért merül le az x-h1 magától, állás közben, pár hét alatt? mezei aksi önkisülés?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29421) madgie válasza Parci (#29420) üzenetére


madgie
titán

Nemtom, sose állnak egy helyben annyit a gépeim :DDD

(#29422) Gercsa válasza DonRazzino (#29416) üzenetére


Gercsa
senior tag

Valahol osztom a véleményed, de a sami 85-tel mi a baj azon kivül hogy nincs af?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#29423) taranis válasza madgie (#29421) üzenetére


taranis
addikt

Azt álmodtam, hogy közlöm veled, hogy megjött a 23f2-m, erre mondtad, hogy neked még nem is postázták. Valamit kezdenem kellene az életemmel :D

colorizer.net

(#29424) vihartigris válasza Parci (#29420) üzenetére


vihartigris
őstag

Sonys jelenség.

bármi reciproka a semmi

(#29425) madgie válasza taranis (#29423) üzenetére


madgie
titán

Sírok :DDD

Amúgy úton van az enyém is :))

Tegnap fotóztam egy keresztelőt, ott már jól jött volna.

(#29426) Terapeuta válasza |AP| (#29418) üzenetére


Terapeuta
őstag

Én a Csodák palotájába szaladtam bele ugyanebbe, ki volt téve pár motor a bejárat elé, lövöm mobillal, az Őr nyugodt. Előkapom a gépet (m4/3), loholva közli, hogy nem lehet. :F

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#29427) tacto válasza Parci (#29419) üzenetére


tacto
aktív tag

Az de jo kis objektiv :K

(#29428) |AP| válasza Parci (#29419) üzenetére


|AP|
veterán

"...af azokon sincs..."

de ebben pont az a poén, hogy itt van AF.
AF nélkül meg ott van még a Samyang 85/1.8 is, ami nagyon zsivány kis objektív a tesztek szerint

(#29429) Parci válasza |AP| (#29428) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, majd írjátok meg, hogy leverte-e a fujit. vagy te a poharad dühödben, amikor megnézted az első fotót pc-n. :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29430) |AP| válasza Parci (#29429) üzenetére


|AP|
veterán

nem mondtam, hogy megveszem :)
meg azt sem, hogy leveri a 90/2-t harmadáron.

Viszont én örülök minden 3rd party gyártónak, akik Fujira adnak ki obikat.

(#29431) Clemi válasza DonRazzino (#29416) üzenetére


Clemi
veterán

Ehhez csak annyit, hogy voltak a Fujihoz 3rd obijaim konkrétan egy Sami 12-es és a 85/1,4-es. A 12-es látószögével nem tudtam mit kezdeni, meg annak ellenére, hogy f5,6-on már 1 métertől éles, nekem sikerült azzal is sorozatban életlen képeket gyártani. A 85-öst tényleg szerettem, mármint a látószögét, a színvilágát, a rajzát, de nekem a szemem miatt kell az AF bárhogy próbálom kikerülni (ez volt az utolsó M objektívem) és 50mm felett a stabi se árt ami a 85-höz már fokozottan igaz. Végül eladtam de nem a stabi hiánya, hanem a M fókusz miatt és mert akkor le tudtam cserélni az 56/1,2-re.

(#29432) kerobi válasza Parci (#29420) üzenetére


kerobi
senior tag

Ezt én is észrevettem. Pár nap és már felén volt az akks pedig nem használtam. Azt hiszem az akksit kivéve fogom tárolni.
Kérdésem a következő. X-H1-gyel hogy lehet vezeték nélkül csatlakozni? Még sehogy, semmihez sem sikerült. (PC, Tablet, Teló). A masinát használtan, de patika állapotban vettem. Még a nyakpánt is szűz volt.
A másik, lehet olyat csinálni, hogy 3 különböző képet lő különböző fényértékkel és egyesíti őket?
A harmadik pedig, tud változó f-stoppal képeket lőni és egyesíteni őket, hogy minden éles legyen? Tájképnél lenne jó. Ez a kis masina tud ilyet, de aranyárban mérik.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#29433) Mirman válasza kerobi (#29432) üzenetére


Mirman
őstag

http://fujifilm-dsc.com/en/manual/x-h1/taking_photo/bracketing/index.html

Mobilról vagyok úgyhogy elnézést a linkért. Az X-H1 tud focus és exposure bracketinget is . Nem az f értéket változtatja hanem a focus pontot tolja el .

(#29434) #16820480 válasza kerobi (#29432) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk ha kiveszed az akksit belőle, akkor egy idő után elfelejti a beállításokat. Nem tudom pontosan mennyi idő kell ehhez, de pár nap szerintem elég.

Ahogy a kolléga írja, focus és exposure bracketing van, ellenben a készült képeket neked kell majd utólag összefűznöd az általad választott szerkesztőben.

(#29435) kerobi


kerobi
senior tag

Megnéztem ezt a bracket dolgot és igen, erre gondoltam, köszik! Kár, hogy külső progi kell az egyesítéshez.
Egyébként nagyon meg vagyok elégedve a géppel és a 23/2-vel. Low light körülmények között ISO 200-on kézben kitartva 1/12 körül is szép a kép.

1
2

A képek Anne Hathaway (Shakespeare felesége) házában készültek.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#29436) Rusher4587 válasza Parci (#29420) üzenetére


Rusher4587
tag

Nem csak a H1, a T3 is az eredeti Fuji akksival egy het alatt 90%-rol csutkara merult (FW 2.0), a Patonanal meg nem latok merulest! :DD

Csak ugy mellesleg jegyeznem meg, hogy vasarnap voltunk az elso kozos kirandulasunkon a T3-mal, nagyon ismerkedek meg vele, meg az egesz fotozas iparral, sok egyforma kepet lottem, csak mas beallitasokkal, 18-55 es 50-230 valtogata egymast, na de a lenyeg:
Patona Platinum akku 40-50%-ig merult (legalabbis en igy ertelmezem a 3 vonalkat) 700+ kep (Fine JPG + compressed RAW, a tomorites is CPU igenyes kell legyen, tehat tobb energiat fogyaszt) utan, szoval engem megvettek! :))
Igaz, hogy kozben 2.10-re frissitettem a FW-t, de nem hiszem, hogy ez nagy kulonbseget jelentene. Remelem, a gyari akksit csak be kell jaratni, mostantol az lesz a tartalek akku, a Patona meg az allando.
Es meg rendelek Patonat egy garmadaval + egy NiteCore toltot hozzajuk powerbank-kal, dupla akksi toltese taskaban ezzel megoldva, igy gyakorlatilag vegtelen energiam lesz civilizaciotol tavol is, ha az eleg hatekony napelememet is beleszamolom a kepletbe.

OIS allandora volt allitva, EVF-et hasznaltam (ami elvileg energiaigenyesebb), persze amikor nem fotoztam, egybol kikapcsoltam a gepet.

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum!

(#29437) madgie válasza Rusher4587 (#29436) üzenetére


madgie
titán

Nagyon jó a T3 fogyasztása (az elődökhöz képest), a legtöbb melóra eddig elég volt 1-1 akku, olyan helyzetekben, ahol félúton már az X-T2-vel azon agyaltam, mikor lesz időm akkut cserélni.

Nekem merülni nem merül, ha egy hátig áll a táskában, akkor sem, csak gyári W126S akkuim vannak.

(#29438) Parci válasza Rusher4587 (#29436) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hmmm... van linket egy ilyen csodapatonára, ahol érdemes venni? eléggé idegesít ez az automata merülés dolog, meg ha használom a vázat (kikapcsolgatva shotok között, jó egy órát), már majdnem a feléig merül ez a józsifej.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29439) taranis válasza madgie (#29437) üzenetére


taranis
addikt

Fura, én sem tapasztalom ezt a merülést, nálam van hogy 2 hétig nincs hozzányúlva a táskában, és kb. ugyanott áll ahol volt. Gyári akksi itt is.

colorizer.net

(#29440) Rusher4587 válasza Parci (#29438) üzenetére


Rusher4587
tag

Ebay, rengeteg helyen aruljak. Nemetorszagbol rendelve hamar megkapod, eredeti akksi aranak harmada-negyede, papiron 4%-kal kisebb a kapacitasa a gyarinal, csak mivel ezek a gyariak most valamiert sz@rok, igy ezt nem tudjuk merni, ugye.

Amugy itt nekem valami gyanus, ennyire nem lehetnek rosszak a Fuji akkuk, lehet, hogy hibas darabjaink vannak?
Most igy visszagondolva penteki megemlekezesen is elegge megroggyant a gyari, amit hasznaltam a Patona helyett, 140 keppel (csak JPG) felig lemerult.
2 ora hasznalat/vazban tartas vs 8 ora es otszor annyi kep a Patonaval az azonos szint eleresehez.

Esetleg tudja valaki, Foto Paradicsom tud akkut bevizsgalni, es ha igen, mennyit kernek erte?

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum!

(#29441) Ébri válasza Rusher4587 (#29436) üzenetére


Ébri
senior tag

Patonánál azért várd meg, míg nullára merül, elvileg utángyártottként nem ugyanolyan karakterisztikával merül, mint az eredeti, azaz gyorsabban jut el nullára. (De ha tényleg ennyit bírt, szerintem bőven vállalható, a gyári nem értem.)

Szerintem is vmi nem stimmel a gyári akkuval, nálam x-t20-on simán bír párszáz képet. S munka miatt vannak kieső időszakaim, pl. január - márciusban örülök ha 10-20 képet lövök, s néha hetekig elő se veszem, semmi lényegi merülés.

(#29442) madgie válasza taranis (#29439) üzenetére


madgie
titán

Hat gyárim van, az X-T3-nál sokszor hetekig a táskában áll egy-egy, 100%-on állnak akkor is cserénél, no meg a gépben sem merülnek kvázi semmit. Szerintem is valami defektes akku lehet a fotóstársnál :(

(#29443) #16820480 válasza taranis (#29439) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem is két gyári 126S van, egyik sem merül csak úgy magától, akár gépben van, akár nem.

(#29444) |AP|


|AP|
veterán

nincs valakinek valami jó kis kuponkódja eglobalra?

(#29445) Parci válasza madgie (#29442) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az kizárt, én profi fotóstól vettem! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29446) |AP| válasza |AP| (#29444) üzenetére


|AP|
veterán

remélem már helyreállt a fejetlenség az eglobálnál, mert most elég jó áron volt a 35/1.4 ahhoz, hogy rendeljek egyet. Valakinek tapasztalat a napokból?

(#29447) taranis válasza |AP| (#29446) üzenetére


taranis
addikt

7-én rendeltem, 13-án postázták, azóta úton. Majd írok, ha ideért.

colorizer.net

(#29448) madgie válasza Parci (#29445) üzenetére


madgie
titán

Az ki van zárva, mert nem tudom :D

AP: ma ért Magyarországra a 23/2-m, szóval dolgoznak, ne aggódj (az itthoni viszonyokat ismerve viszont szerintem még két nap, míg 300 kilométert utazik a csomag Szabócsba' :D)

[ Szerkesztve ]

(#29449) Rusher4587 válasza |AP| (#29446) üzenetére


Rusher4587
tag

5.-én rendeltem Fuji objektívet én is, meg egy kollegina is egy másik csoportból, 14.-én mindketten átvettük!

Si vis pacem, para bellum!

(#29450) |AP| válasza Rusher4587 (#29449) üzenetére


|AP|
veterán

Na, ezek jó hírek, köszi mindenkinek.
116k-ból megvolt, nem húztam tovább.

Közben az is kiderült hogy továbbra sem lesznek Sigma obik Fujira (tudom, ezt csak én bánom :) ), illetve, hogy a 85-ös Viltrox bár nem rossz, de sikerült egy óriási bakival megjelentetni: konkrétan nem lehet rajta rekeszt állítani (egyelőre - valószínűleg javítják majd egy frissítéssel)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.