Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29351) kerobi válasza DonRazzino (#29347) üzenetére


kerobi
senior tag

Brutáljó képek. Iszonyat karcos, a színek szépek. Ezért is vettem Fujit, mert több ezer tesztkép megnézése után ez tünt a legjobbnak a hasonló árkategóriájú cuccok közzül. Én egy 23/2-es obival nature, historycal, street, arcbamászós portré vonalán képzelem el a jövőmet. Plusz még vannak vintage lencsék, ha haza tudok menni kipróbálom őket. I can't wait!

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#29352) gorgo válasza DonRazzino (#29347) üzenetére


gorgo
őstag

Azt mondd meg de gyorsan hogy HOL lőtted ezeket... Tegnap kirandultam, de zöld színt nyomokban is alig találtam, mondjuk a tiéd is csak moha.
Kopaszi gáton voltál?
Én meg egy 10-24-et újítottam be nemrég, alá egy e3 vagy t2 (még filózok, a t2 a sokadik fw frissítések között nem kapott véletlenül új film módokat?)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#29353) total90 válasza madgie (#29345) üzenetére


total90
veterán

Szerintem a 23 f2 az egyik leggyorsabb Fuji obi. Sötétben, ahol sok obi gondolkodik, ott a 23-as még gyors. Nagyon szerethető obi.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#29354) #16820480 válasza gorgo (#29352) üzenetére


#16820480
törölt tag

10-24 alá szerintem a T2 jobb, az E3-on nagyon orrnehéz az az obi.

(#29355) DonRazzino válasza Peter89x (#29348) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Megnéztem, nehogy az legyen, hogy valótlanságokat állítok. Ezen a képen kellett a legtöbbet módosítani, de csakis Basic panel. Színek maradtak olyanok, amilyenek.

Clemi: úgy irigylem a H2 ergonómiáját, kezelhetőségét. Egy ideje úgy érzem csökken a GAS-om, de a H2-re azonnal le fogok csapni. Imádtam a felső kijelzőt is.

tozso76: Nem rossz! Igaz, jó nagy stúdió kell hozzá :D az 50-140-nel nagyon meg vagyok elégedve stúdióügyileg.

Mercutio_: nagy kövérkés, de valóban dögönyözni való. :K

kerobi, total90: Tényleg kezdem azt hinni, hogy egy gyengébb példányt fogtam ki a 23F2-ből. Mindenképp ki fogok próbálni egy másik példányt.

gorgo: A Tatai Fényes Tanösvényen. Ahol szintén nem minden zöld, de mivel lápos, mocsárvilág, tudtam, hogy találok zöld foltokat.
Vegyél T2-t! Kereső, kihajtós kijelző, custom AF-C settings (vagy az csak a T-20-ból maradt ki Sheratan?).

[ Szerkesztve ]

(#29356) #16820480 válasza DonRazzino (#29355) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem csak a T20-ból. Illetve az E3-ban van pár állítási lehetőség, de custom nincs (erre mondtad, hogy "hol a 6. mód? az a legjobb").

Ha már mindenki képeket dobál be, én hozok párat:
16-55
16-55
90/2

(#29357) gorgo válasza #16820480 (#29356) üzenetére


gorgo
őstag

Woaaaa, az első kép mekkora jó!!

Igen, az E3-hoz kell egy marcsa, E2-t is azzal használom nagyobb obikkal.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#29358) tozso76 válasza DonRazzino (#29355) üzenetére


tozso76
aktív tag

Még két dolog a 100-400 -al kapcsolatban. Tavaly februárban vettem. Az első pár hónapban rengeteg lágy képet sikerült vele összehoznom. Jellemzően madárfotózáshoz vettem, ezért sokszor cserkelve fotózok. Statikus témánál 1/500-nál hosszabb záridőnél látszott leginkább. Van hogy rendesen vágnom kell a képeket. Itt látszott a legjobban a kép lágysága. Pl. a tollak erezetén nem volt részlet. Ezek után akadtam bele egy Fujista természetfotós észrevételébe. Úgy kell beállítani a vázban a stabi használatot, hogy csak az exponálásnál legyen aktív a stabi. Nálam így működik azóta a Fujinon üvegek Molnár Anikója. :DDD
Másik dolog... "szar a Fuji arc-szem AF"- témát pont a 100-400 cáfolta nálam. A Képbe hozunk fotós rendezvényen, gondoltam teszek pár próbát a két modell kisasszony fotózásához. AF-S legkisebb pont AF-el kezdtem. Elég rossz arányban volt helyén a fókusz. Nyilván a lehelet vékony DOF miatt. Átváltottam Arc- Auto szem fókuszra... Döbbenet, a kb. 100 képből, 5 nem talált be a szem síkjára. A váz egy X-T20 volt.

(#29359) Clemi válasza tozso76 (#29358) üzenetére


Clemi
veterán

Úgy kell beállítani a vázban a stabi használatot, hogy csak az exponálásnál legyen aktív a stabi.

Miért is?

(#29360) tozso76 válasza Clemi (#29359) üzenetére


tozso76
aktív tag

Azért mert így több éles képet gyártok. ;]
...Viccet félre téve. Nem kerestem erre a dologra a magyarázatot, de tény hogy lényegesen több kép lesz éles. A 100-400 előtt egy 50-230-at használtam. Azzal nem tapasztaltam ezt a dolgot. Ne úgy értsd a "nem lett éles" képet, hogy egy teljesen bemozdult paca a kép, hanem pl. extra nagy vágást nem enged.
Még egy dolog. Ez csak AF-S és manual fókusz módban működik. AF-C módban, expó gomb félig nyomására stabilizálja a képet.

(#29361) DonRazzino válasza Clemi (#29359) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Mindig csak azt a stabi módot szabad használni, ahol nem stabilizálja a képet folyamatosan (IS mode 2), csak amikor ellövöd a képet. Ez főleg 1/125 vagy annál gyorsabb zársebességeknél érvényes. A mi világhírű (de tényleg) stabi rendszerűnk ugyanis ilyenkor képes berázni a képet. Én 2014 óta lövök Fuji zoomokkal és kijelenthetem, hogy ez minden stabis Fuji zoomra érvényes.

Persze :R A Kopasz :R is már régesrég megmondta, de amit ő még nem mondott meg, az nem is lényeges.

A T3-nál ez már nem akkora probléma, mert AF-C-ban vagyok az esetek 95%-ában és hogyha ott félig lenyomva tartom, akkor fogja a képet.

taranis: :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29362) taranis válasza DonRazzino (#29361) üzenetére


taranis
addikt

Nem akartam betolni megint, hogy a kopasz ezt már megmondta, de ha megállapodunk topic szinten abban, hogy őt már nem kell megindokolni, akkor legközelebb simán :D

colorizer.net

(#29363) tozso76 válasza DonRazzino (#29361) üzenetére


tozso76
aktív tag

Ahogy a videók elején beúszik és közben ez a vékony hangú idióta kacagás... :O :D Kezdem megkedvelni ezt a beteg arcot. (viccvót. ;) )

(#29364) madgie válasza DonRazzino (#29361) üzenetére


madgie
titán

Ez nemcsak Fujinál van így, minden rendszernél akkor a leghatékonyabb a képstabilizátor, ha csak akkor kell kimozdítania a stabilizált lencsetagokat középről, amikor kell, nem folyamatában kell ellendolgoznia.

(#29365) pethob válasza total90 (#29353) üzenetére


pethob
aktív tag

Sötétben (sem) az obi gondolkodik, hanem a váz. Aminek F1.4 optikánál 1fé-vel több fényből van módja élességet állítani, mint F2-nél.

A 23/1.4 vs. 23/2 esetében nem tudom mi lehet a helyzet, mert a 23/2-t sosem nyúztam kevés fényben, de a 35-ösöknél egész biztos, hogy a 35/1.4 talál kevés fényben előbb fókuszt. A fenti okokból. Annak ellenére, hogy a 35/2 a gyorsabb objektív normál körülmények közt. (Ha van elég fény, akkor az optika sebessége lesz a meghatározó.)

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#29366) pethob válasza madgie (#29340) üzenetére


pethob
aktív tag

Őszintén kíváncsi vagyok mennyi idő múlva küldöd vissza... :))

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#29367) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

De azért marad a jó öreg munkagép a kedvenc zoom-om. :) 140mmF2.8 ISO800 1/60

[ Szerkesztve ]

(#29368) wms válasza DonRazzino (#29367) üzenetére


wms
senior tag

De jó kép? :K Hol lőtted?

(#29369) DonRazzino válasza wms (#29368) üzenetére


DonRazzino
senior tag

A Vértes Terep Maratonon fotóztam ma és odafelé láttam meg ezt az elhagyatott utat.

(#29370) wms válasza DonRazzino (#29369) üzenetére


wms
senior tag

Nagyon köszönöm, el fogok menni! :R

(#29371) taranis válasza DonRazzino (#29369) üzenetére


taranis
addikt

A vitányvár környékén sokat videóztam anno, egyszer beljebb mentem kocsival, mint lehetett volna, és az erdészek rám is zárták a sorompót estére, hát az kalandos volt, de bírság nélkül megúsztam végül.

colorizer.net

(#29372) Clemi válasza DonRazzino (#29361) üzenetére


Clemi
veterán

Na és akkor tegyük a képletbe a H1 váz stabit :) Arra vajon mit mond a kopasz?

(#29373) kerobi válasza DonRazzino (#29367) üzenetére


kerobi
senior tag

Szia! 400-on tudnál nekem lőni egy holdat? Nagyon kiváncsi lennék rá! Nem muszáj teliholdnak lenni. Milyen masinád van? Köszi az eddigi és elkövetkező képeidet is!

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#29374) jmakk válasza kerobi (#29373) üzenetére


jmakk
őstag

Mit vársz attól a képtől? Egy holdfotó minőségébe igencsak belejátszik a levegő aktuális tisztasága, a pára, a nyugtalansága stb.. Persze ha csak arra vagy kíváncsi, hogy mekkora lesz a képen, arra jó. Objektívet megítélni kevésbé.

(#29375) kerobi válasza jmakk (#29374) üzenetére


kerobi
senior tag

Ja igaz, most néztem a gyerek 3000-sel lötte a holdat és az már kivehető volt. Jah kicsi lenne 400-zal

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#29376) Gercsa


Gercsa
senior tag

Elkezdtem ma játszani utángyártott af-es makró közgyűrűkkel.

Próbálgattam melyik objektívből mit lehet kihozni akár egy akár mindkét gyűrűt használva (16+10mm)

27;56;18-55;50-230;15-45 és egy Helios 44M voltak a kísérleti alanyok.

Ami egész használhatónak tűnt az a 27-es dupla gyűrűvel kb. 5 centi távolságról, illetve a 15-45 a tele végén olyan kb. 10 centiről szintén dupla gyűrűvel.

A többi vagy nem hozott elég nagyítást, vagy szinte lekoccant a frontlencse olyan közel kellett menni, és teljesen kényelmetlen volt a használat.

Próbáltam házilag egy makró leképezést számolni, egy mérőszalagot lefényképezve, a 27-es olyan 25mm-t tudott ami ha jól számoltam olyan 0.9-es nagyítás, a 15-45 pedig 28mm-t ami kb 0.84.

A 15-45 kényelmesebb volt a távolság és a stabilizátor miatt, a 27-es viszont kicsit jobb nagyítást ad és ha van elég fény akkor élesebb is azonos rekeszen úgy vettem észre.

Nem találtam az interneten semmi adatot arra, hogy a két gyűrűvel együtt mire lehet számítani, valamiért a gyári táblázatban sincs benne, illetve nem tudom valósan is van-e különbség de a gyári kisebbik gyűrű 11mm-es ez az utángyártott elvileg 10mm.

Valaki próbálgatott már hasonlót más objektívekkel?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#29377) faki_ válasza Gercsa (#29376) üzenetére


faki_
senior tag

35/1.4, 60/2.4 és 50-230 obikkal próbáltam, a hozzávetőleges mérés teljesen egybevágott a Fuji táblázatával, ebből kiszámolható az is, hogyan alakul, ha mindkettőt feltekered. A 60-asról csináltam egyszer valakinek egy elnagyolt táblázatot a Raynox DCR-250 és a közgyűrűk összevetése miatt: [link]. Van hasonlóm egy Vivitar 135mm F2.8 AUTO TELEPHOTO CLOSE FOCUSING obival is, ha érdekel, megkeresem.

A 35-ösnél lehet igazán "művészkedni", elég érdekes, a 60-asnál a leképezés növelése miatt volt számomra értelme (és meglepő módon, az AF is sokszor betalált, de legalábbis segítség volt, hogy kevesebbet kelljen tekergetni kézzel), a teleobinál a kb. lepke, szitakötő méretnél használtam, amikor csak viszonylag távolabbról tudtam fotózni. Azóta inkább egy 100mm-es makróobit használok utóbbi kettőre, de már felmerült bennem, hogy mennyivel költséghatékonyabb és kényelmesebb egy 50-230 közgyűrűvel, előtétlencsével. Persze minőségben elmarad, de az én szintemen...

Még 18/2-nél ki tudnám próbálni, viszont a táblázat szerint nincs sok értelme.

Ha már szóba került: használ valaki JJC közgyűrűket? Nekem noname kínai van, aminél néha jelentkezik a kontakthiba, többek között ezért sem nagyon használom (ill. a Raynox kényelmesebb). Ha a JJC tényleg korrekt, akkor lehet, beruháznék rá egyszer.

(#29378) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!
Sajna egyre gyakrabban jön elő az a probléma, hogy X-T2 a markolatban lévő akksikat egyik pillanatról a másikra üresnek látja. Kezd zavaró lenni... Van már valami kialakult trükk ellene? Akksit befeszíteni, érintkezőt bütykölni, ilyesmi... :F
Köszi! :R

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#29379) Clemi


Clemi
veterán

Hali,

X100S vagy X100T tulajokat kérdezem, hogy az AFL/AEL gombra nektek fókuszál? :F :F Nekem csak MF módban. AF-S/AF-C módban csak rögzíti a fókuszt, de nem fókuszál.

(#29380) excalibur36 válasza Clemi (#29379) üzenetére


excalibur36
senior tag

Szia!

Nekem X100F van, de ua. mint az S, vagy a T.
A funkció kiosztásnál be lehet állítani, hogy mit csináljon ha megnyomod. fókusz rögzítés, vagy fókuszálás.

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#29381) Clemi válasza excalibur36 (#29380) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem a 4. menüpont AE/AF-Lock Mode --> P (On when pressing) AE/AF-Lock Button ---> AF-L ( Lock Only) és más menüpont nem említi ezt a gombot. (A T10,T1,T2 fókuszált ezzel a gombbal)

(#29382) bigsee válasza Alabástrom (#29378) üzenetére


bigsee
addikt

Portrémarkolat ? Érintkezőket megpucolni esetleg?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#29383) excalibur36 válasza Clemi (#29381) üzenetére


excalibur36
senior tag

Ez érdekes...
Nekem az F is fókuszál, mert ki lehet választani hogy csak fókusz..
Ezek szerint az S és T vázakon még bem lehet.

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#29384) Clemi válasza excalibur36 (#29383) üzenetére


Clemi
veterán

Fókuszál, de csak MF módban.

(#29385) Rusher4587 válasza faki_ (#29377) üzenetére


Rusher4587
tag

Ha már szóba került a Raynox, lenne egy talán nagyon laikus kérdésem.
Van képkivágás vagy erős vignettálás a DCR-250-essel vagy más előtétlencsékkel, vagy ez obi függő?
(18-55 és 50-230 van egyelőre)
Ha beválnak ezek az előtétlencsék rovarokhoz, ilyesmihez, marhára fogok örülni(és gyűjtögetni őket), mert irtózom a közgyűrűktől, a feltétlenül szükségesnél többször nem szeretném levenni az obit a vázról.

Si vis pacem, para bellum!

(#29386) faki_ válasza Rusher4587 (#29385) üzenetére


faki_
senior tag

Széles látószög vagy nagy frontlencse estén van rá esély. 50-230-nál nem tapasztaltam, 18-55-re nem emlékszem, hogy próbáltam volna.

Bár a csíptetős módszer egyszerű, gyors, nekem nem jött be igazán, inkább vettem menetátalakító gyűrűket. Így még a napellenző is használható.

(#29387) Zilko87


Zilko87
tag

Akinek van 15-45 obija, az tudná jellemezni pár mondatban? Főleg 15-16mm érdekelne tájképezni. Most a T30 mellé 15pézért osztogatják.

(#29388) szilu7 válasza Zilko87 (#29387) üzenetére


szilu7
senior tag

Korrekt obi. Csodát ne várj tőle ennyi pénzért, széle lágy. Komoly tájképezésre nem alkalmas. Turistáskodni, kirándulni viszont szuper, szerintem főleg városban épületekre. Kicsi, nagyon könnyű, műanyag. Powerzoom megszokható, engem nem zavar. Én elég sokat használom.
Itt van néhány turistás OOC jpeg és raw: [link]
Ja és 15 eFt-ért ne gondolkozz, vedd meg. ;)

[ Szerkesztve ]

(#29389) Mercutio_ válasza Zilko87 (#29387) üzenetére


Mercutio_
félisten

45-ért eladod a 30k-t beforgatod egy tájképre jobb obiba'D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29390) |AP| válasza Zilko87 (#29387) üzenetére


|AP|
veterán

rekeszelve a szélével sincs semmi baj. Nagyon kicsi, nagyon könnyű, nagyon műanyag. De ennyi pénzért több, mint vállalható a képe. Turistáskodni tökéletes, szerintem amatőr tájképre is rendben van.

Ha mégsem jönne be később tényleg eladhatod 45k körül simán.

(#29391) Zilko87 válasza Mercutio_ (#29389) üzenetére


Zilko87
tag

Igazából ez a cél, mert van helyette18-55, de ennyiért jónak tűnik. Max marad asszonynak a T20on nyaralósnak.

(#29392) |AP| válasza Zilko87 (#29391) üzenetére


|AP|
veterán

olyan helyzetben, ahol a méret a lényeg, nincs párja :)

(#29393) #16820480 válasza |AP| (#29392) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk ha a nagylátó része érdekel csak valakit, akkor arra most ott lesz az új 16-os is. Persze az jóval drágább, de más minőség is.

(#29394) |AP| válasza #16820480 (#29393) üzenetére


|AP|
veterán

persze, más árkategória, meg minőség is. Viszont azt nem lehet 45-re tekerni :)
45-50 k-ért szerintem nagyon jó a kis muffin zoom, 15-ért meg pláne.
A 16-oson én is gondolkodom, de egyelőre még nem tudom kihasználnám-e. Ha nagylátó, akkor nekem nem elég széles, turistáskodni nem elég rugalmas, művészkedni meg nem elég fényerős. De kicsi és valószínűleg a képe is rendben lesz, szóval biztos nem lesz rossz.

[ Szerkesztve ]

(#29395) #16820480 válasza |AP| (#29394) üzenetére


#16820480
törölt tag

45-re nem, de X-T30-ra lehet tekerni viszont :D

Én amúgy azon gondolkozom, hogy a 35-össel mennék legközelebb csak turistáskodni, meg esetleg a 12-es Samy mellé, hogy legyen nagylátó is. Azt hiszem ezzel a kettővel ellennék jobbára. Szegény 50-es meg lassan annyit utankozik a polcon, hogy még a végén meggondolom, hogy eladjam :B

[ Szerkesztve ]

(#29396) |AP| válasza #16820480 (#29395) üzenetére


|AP|
veterán

én is gondolkodtam hasonló felálláson, de turistáskodás közben macera azért a cserélgetés. Amúgy is inkább UWA mániás vagyok, tehát igazából a 10-24 lenne ilyen szempontból a legjobb, azt viszont a mérete/súlya miatt sokszor nem viszem magammal.

Az én 50-esemnek is hasonló sanyarú sorsa van :)

(#29397) sasNAXO


sasNAXO
aktív tag

Ha esetleg valakit érdekel, a 35/2 obi 287 euró eglobalon. :)

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#29398) Mercutio_ válasza sasNAXO (#29397) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kár, hogy nem a 23/2 az ekv. 50-es látószöget valahogy nem bírom megszokni :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29399) gorgo válasza Mercutio_ (#29398) üzenetére


gorgo
őstag

Na, mert van mire csavarni!?! 4!?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#29400) Mercutio_ válasza gorgo (#29399) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem tzöbben vannak akiktől kölcsönkérhetek vázat :P

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.