Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29951) vihartigris válasza Matska (#29949) üzenetére


vihartigris
őstag

Valami olyan dolog lehet a háttérben, hogy szűk rekesznél elég kevés fény érkezik be a lencsén keresztül az érzékelőkre, emiatt "sötétben" téveszt az AF .

bármi reciproka a semmi

(#29952) Matska válasza vihartigris (#29951) üzenetére


Matska
senior tag

Én úgy tudom nyitott rekesznél történik a fókuszálás, majd ha betalált, akkor zárja a kívánt értékre a rekeszt.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#29953) vihartigris válasza Matska (#29952) üzenetére


vihartigris
őstag

Igaz, akkor meg túl világos van az érzékelőnek :D

bármi reciproka a semmi

(#29954) Matska válasza vihartigris (#29953) üzenetére


Matska
senior tag

Kellemetlen tapasztalat volt, de mostmár ezt is tudom, hogy jobban kell figyelni ilyen helyzetben.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#29955) DonRazzino válasza Matska (#29954) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Családi kirándulásra a T2-t vittem magammal. Mennyivel szebbek a magas ISO-s OOC jpgek, mint a T3-on. Ejh-ejh homoerotikus megapixel háború! Back side illuminated, meg a faszom. Gyerekek, hogy tudtátok ezt ennyivel szarabbra csinálni! Kérlek egy X-TS-t mint a Sonynál 12 megapixszellel.
*grabs popcorn.

Ja igen! Clemi volt olyan cuki és kölcsön adta az 55-200-át, kivételesen az 50-230-amat itthon hagytam. Hát ez olyan éles, kontrasztos képet csinál 55-200-ig F3.5-től F11-ig, hogy mindjárt elhányom magam! Mivel crop+curves állításon kívül nyilván nem vagyok hajlandó több utómunkára, ezért +2-re csavartam a sharpnesst, de hát ez itt tulzás volt kérem. Mindjárt kiesik a monitorrol és lekarcolja a fenyőfa asztal szélét! Méltó turista társa az XF10-24-nek. Azt hiszem ápgrédelni fogok! Ez a két obi és semmi más nem kell nekem egy kiránduláson. Bedobok majd egy pár képet hamarosan.

(#29956) Mathiask válasza Matska (#29946) üzenetére


Mathiask
senior tag

Hmm, utánaolvasgattam és nem egyedi probléma. (gondolom friss firmware-t használsz) Főleg nagylátószögnél(23mm és alatta) jön elő és nem mindegyik váz érintett. Főleg az X-T2-őt és X-T20-at emlegetík(főleg 18-55-el, de nyilván azért mert ebből adtak el legtöbbet), de nem mindegyikkel van baj. A jelenség ugyanaz, látszólag talál fókuszt(a középső fázisdetektálós fókuszpontok érintettek), zöld keret megvan,de még sincs fókuszban annak aminek kéne a képek harmadán, főleg távolabbi témáknál(10m és felette) jön elő. Csomóan próbálták javíttatni Fujival, eredménytelenül. Idén terveztem Fujit venni, de kicsit elbizonytalanodtam. Bár X-E3-at terveztem, jó lenne tudni azzal is van-e baj, vagy az újabbakkal(X-T3, X-T30).

[link1]
[link]

(#29957) gorgo válasza DonRazzino (#29955) üzenetére


gorgo
őstag

Jó ezt ovasni. Azért nekem nagyon hiányozna e kettő mellől a 35 (esetleg 27)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#29958) Zilko87


Zilko87
tag

Üdv! Van lehetőség memória kártya tartalmát lementeni PC nélkül, egyenesen a gépből? Kint vagyunk horgászni három napja, csomó kép összejött és elkezdett szarakodni a mem kártya. Van bármi megoldás?

(#29959) Matska válasza DonRazzino (#29955) üzenetére


Matska
senior tag

Ezt jó olvasni, mert az 50-230-tól meg én akartam hányni, oké, hogy olcsó, de a tele végén hová rekeszeljek még F6.7-ről, hogy mutasson valami élességet?! Az 55-200-on gondolkodtam, úgyhogy köszi a megerősítést. A legjobban valami baráti árú (600-700€) 200/2.8-nak örülnék stabival, konverterrel. Ennek talán van is esélye valamikor a jövőben.

Mathiask: szerintem csak ez ne tartson vissza.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#29960) madgie válasza Mathiask (#29956) üzenetére


madgie
titán

Sose futottam ebbe bele, persze ettől létező probléma lehet, csak na, öt éve Fujizom kábé, mégis újdonság.

(#29961) voriae válasza Zilko87 (#29958) üzenetére


voriae
tag

Telefonra átwifizni? Mivel elég lassú, a fontosabbakat, hogy tuti meglegyenek. Másik kártyád van? Ha igen, a rosszalkodóst tedd félre, ne eszkalálódjon a probléma.

(#29962) K_Gabor válasza Zilko87 (#29958) üzenetére


K_Gabor
tag

1-2 hete kezdtem el használni ezt. De ahogy voriae említette, nem túl tempós illetve még nem láttam(nem is kerestem) lehetőséget több kép egyszerre történő küldésére.

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#29963) Clemi válasza madgie (#29960) üzenetére


Clemi
veterán

Nálam megint jelentkezett a hol a fókusz mi a tököm lett éles (X-H1) , ráadásul statikusan beállt modellnél. Jelez, zöld négyszög, pittyeg, exponálok és a kijelzőn olyan mintha, itthon meg monitoron egy homály pixelhalmaz az egész. :W :W Persze nem belenagyítva elmegy főleg a közösségi média felületeken, de ezekből nyomatot már tuti nem lehetne csinálni.

(#29964) gorgo válasza Clemi (#29963) üzenetére


gorgo
őstag

Én ezeket úgy védem ki, hogy más távon lévő tárgyra fókuszálok, majd vissza a célra. Előszeretettel csinálja hogy közel azonos táv esetén nem is fókuszál/finomít, mert a fázis alapú szerint nem változott... Közben meg pár cm-t elmozdult. Nem nagy difi tényleg, de mondjuk az 56-osnál bőven elég.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#29965) Clemi válasza gorgo (#29964) üzenetére


Clemi
veterán

Ez tök jó ötlet! :R :R

(#29966) Zilko87 válasza K_Gabor (#29962) üzenetére


Zilko87
tag

Ezt használom én is, csak ugye raw-t nem küld át, egyesével meg nem akartam gépen belül átbohóckodni JPEG-be. Az a helyzet, hogy itthon felismerte a kártyát a PC, szóval megúsztam, de van hogy elsőre a T3 no card-ot ír, meg van hogy a PC felismeri, de ha meg szeretném nyitni akkor üresnek látja. Ez dobós lesz, nem szórakozok inkább vele.

(#29967) K_Gabor válasza Zilko87 (#29966) üzenetére


K_Gabor
tag

Elhiszem, nekem se lett volna. A lényeg, hogy akkor megvan minden.

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#29968) gorgo


gorgo
őstag

Láttam most egy Sunyi A7 ii képet, meglepően hasonlított a zaj(mentessége), "részletessége" az xtrans képekére...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#29969) Matska válasza gorgo (#29968) üzenetére


Matska
senior tag

Ugyan az a szenzor van benne, mint a 2013-ban megjelent A7-ben és akkoriban sem volt világverő.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#29970) G.Guido


G.Guido
csendes tag

Üdv, rendelkezik vki eglobalos promo kóddal? Ha esetleg tudja, hogy nem fogja felhasználni, átadná nekem? :R

(#29971) madgie


madgie
titán

Most megy a GFX 100 bemutatója, jesszus, mekkora méretű az az IBIS :Y

(#29972) Mercutio_ válasza madgie (#29971) üzenetére


Mercutio_
félisten

(I)BUSZ?

:DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29973) total90 válasza madgie (#29971) üzenetére


total90
veterán

Nem rossz cucc, gondolom olyan 6-7000€ körül nyit majd.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#29974) jmakk válasza total90 (#29973) üzenetére


jmakk
őstag

Dobjál rá még vagy 3-4 ezret, angol fontban fog 9999-on nyitni.

(#29975) total90


total90
veterán

Ööö ház ez nem 6-7k-n nyit, hanem 11 000 euró körül :DDD

Mondjuk ha az összes Fuji cuccom eladnám.... akkor kb.kijönne az ára ;]
Mindenesetre kíváncsi leszek a tesztekre. Kb. egy hónap mulva akár meg is lehet fogdosni a fotós boltokban, már ahol lesz :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#29976) madgie válasza total90 (#29975) üzenetére


madgie
titán

Mondjuk ez úgy egy kategóriával öl meg mindent, ami konzumer FF, Jonas Rask épp írta a tesztjében, hogy ő szeret Cinemascope méretarányra vágni, ami ugyi egy csomó infó elvesztésével jár. Na, az itt még mindig 50 megapixel, valahol ott, ahol a többiek crop nelkül tartanak :D (és nincs 16 bites RAW-juk például).

(#29977) total90 válasza madgie (#29976) üzenetére


total90
veterán

Szerintem ez most az a szint fotózás terén, ahol semmiben nem kell kompromisszumot kötni. Brutális a cucc. Szívesen látnék egy tesztet a PhaseOne ellen.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#29978) gorgo válasza madgie (#29976) üzenetére


gorgo
őstag

16 bitről jut eszembe, a pana organikus szenzorból lett valami? Gondolom hallottam volna róla...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#29979) madgie válasza gorgo (#29978) üzenetére


madgie
titán

Global shuttert elvileg ez a szenzor is tud, remélhetőleg a GFX-be is belekerült.

(#29980) p_adam válasza total90 (#29977) üzenetére


p_adam
addikt

100MP önmagában rettentő nagy kompromisszum, főleg ha nincs szükség rá. A Phase One pedig központi záras gép, nem limitált a vakuszinkron (igen, adaptálhatók Hasselblad H objektívek, természetesen más kompromisszumokkal)

[ Szerkesztve ]

(#29981) Rusher4587


Rusher4587
tag

Van valakinek bérelhető 10-24-ese? :U

Si vis pacem, para bellum!

(#29982) total90 válasza p_adam (#29980) üzenetére


total90
veterán

Én azért nem vagyok biztos, hogy a 100 megapixel valamiféle kompromisszum. Én inkább pozitívumnak látom.

Tudom, hogy a PO egy más felépítésű gép, de egy tesztre akkor is kíváncsi lennék. Volt szerencsém használni egyet nem is olyan régen és uh, nagyon brutális a képminőség. Persze azért az árért simán el is várt.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#29983) gorgo válasza total90 (#29982) üzenetére


gorgo
őstag

Nem beszélve arról hogy a lehetősége itt is meglesz egy szenzormozgatásos hi-res módnak, de gondolom elsőnek piacra akarják dobni aztán később jöhet frissítésben a feature

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#29984) total90 válasza gorgo (#29983) üzenetére


total90
veterán

Egyik haveromnak egy fotós boltban dolgozik és azt mondta, hogy július elején lesz nekik megtapizható cucc. Tuti meg fogom nézni, meg pár fotót lőni vele :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#29985) m1st3r válasza Rusher4587 (#29981) üzenetére


m1st3r
csendes tag

@Rusher4587: írj rám! Időponttól függ, de ha épp nem viszem magammal, szerintem könnyen meg tudjuk beszélni. ;)

Más, és részben talán offtopic:

Tegnap volt fb-n nyomdai téma és ezzel kapcsolatos kérdésem, hogy "sima, egyszerű" papírra nyomtatást ti hol szoktatok végeztetni, mit ajánlanátok jó szívvel? Annyi képről szó sincs, hogy saját nyomtatót tartsak fenn, illetve épp ebből is fakad, hogy elsősorban nem az árra, hanem inkább a minőségre tenném a hangsúlyt. (Elsősorban) Budapesten.

Köszi!

(#29986) gorgo válasza m1st3r (#29985) üzenetére


gorgo
őstag

Sima egyszerű papírra? Olyanra vagy a cégnél ahol dolgozol, vagy sehol. Ahol ezzel foglalkoznak, kötve hiszem hogy van ilyen opció. Legalábbis több mint meglepne.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#29987) Mercutio_ válasza gorgo (#29986) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem "sima, egyszerű" alatt fotópapírt ért, csak nem a fényest :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29988) madgie válasza Mercutio_ (#29987) üzenetére


madgie
titán

Arra tökéletesen jó a Cewe prémium is, abból a matt úgyis Fuji papírra készül.

(#29989) tozso76 válasza m1st3r (#29985) üzenetére


tozso76
aktív tag

[Ezt a céget] biztosan merném ajánlani. Próbáld ki náluk az extra matt papír képet, ha teheted. Nagyon durván néz ki a vékony Dof-al készült kép ezen a papíron. Készítettem már velük fotókönyvet, keretezett vászonra képet, naptárt. Gyönyörű a munkájuk. Debrecenben és Pesten van üzletük. A debreceni üzletben voltam párszor. Nagyon segítőkészek voltak, minden hülye kérésemmel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#29990) lugosi válasza tozso76 (#29989) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, hogy ajánlottad, kerestem egy ilyet.

(#29991) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Sziasztok! Tudna valaki kölcsönadni hétfőtől 10 napra egy 72 mm-es ND1000-et, vagy lapul valakinek otthon eladó, vagy ha lát valaki egy Budán raktárról hétfőn átvehetőt jóáron akkor meg is veszem akár.
@szaboaron86 már felajánlott egy 77-est, de ahhoz ugye 72-77 step up kéne, amit szintén vennék szívesen, csak nem látok sehol raktáron. :R

(#29992) ironka válasza DonRazzino (#29991) üzenetére


ironka
csendes tag

Nem Buda, Pest :)
[link]

(#29993) berobi78


berobi78
tag

Sziasztok, a véleményetekre lennék kíváncsi.Van egy X-T1-em amit 99%-ban a srácaim fotózására használok, akik igen nagy sebességgel tudnak közlekedni, tehát felmerült az igény gyorsabb és pontosabb fókuszrendszerre :B Videóban is szeretnék fejlődni, és ott is a fókusz ami a T1-nél probléma.

Három kiszemelt van, használtan egy X-T2, vagy X-H1, illetve újonnan lehetne kb. ugyan ilyen árban venni X-T30-at.
Ebből a hármasból egyértelműena a T30-nak van a legjobb fókusz rendszere, igaz? Illetve még ami a T30 mellett szól, az a beeépített vaku, ami kirándulákor jönne jól, ha az arc árnyékban van, akkor lehetne vele deríteni (már ha erre alkalmas lehet ;)), beltérre van külső vakum, csak azt nem szoktam magammal cipelni. Illetve az Eterna film szimuláció.
Ami pedig ellene, az a viewfinder. Ez mennyire lenne csalódás egy T1 után? Illetve működési sebességben éreznék visszaesést? Na, meg a fogása sem az igazi, de úgy is vennék hozzá L-Plate-et.
Vagy megfordítva a kérdést. Ilyen felhasználásra mi a T2, H1 előnye a T30-hoz képest? IBIS király lenne, de a pontosabb/gyorsabb fókusz előnyt élvez.

Köszi!

(#29994) |AP|


|AP|
veterán

ha jól látom nem esett még szó a Lightroom egyik új funkciójáról a "Flat-Fied Correction"-ről.
Nos, Laowa 9/2.8 felhasználóknak kötelező fícsör, ami ráadásul meglepően jól is működik :K

(#29995) Rusher4587


Rusher4587
tag

Homályosítsatok már fel engem valamivel kapcsolatban...

Pár hete vettem egy 12 millis f/2-es Samyang-ot (szerintem sokan ismeritek), mert tájképekhez gyorsan és olcsón kellett volna valami széles, és nem kerget a tatár, nem félek a manuálozástól, ráérek, de én valahogy nem tudom kihozni belőle azt, amire számítottam.
A képek élessége nem igazán közelíti meg még XC 16-50-esét sem.
Sőt, igazából deja vu érzésem van, mintha a 15 évvel ezelőtti Sony Ericsson W810i telefonom képeit nézném vissza, a látószögtől eltekintve tökéletesen megegyeznek! :D
Sorozatokat lőttem a fókusz gyűrűt leheletnyit tekergetve, hogy kiderítsem, mégis kb. milyen állásban éles ez a cucc, mert amit én a keresőben élesnek láttam, az sosem lett az a monitoron visszanézve.
Nem csak a fókuszgyűrűvel játszottam, f/8-ig is készítettem összehasonlító sorozatot különböző módon rekeszelve és fókuszálgatva, sokat nem dobott az eredményen.

A 10-24 ideiglenes kiváltása mellett másodsorban éjszakai égbolthoz is vettem ezt az üveget, de el sem tudom képzelni, hogy lehet ezzel dolgozni, hogy lesznek pl. élesek, pontszerűek a csillagok.

Én cseszek el valamit, vagy ez tényleg ennyit tud? :(

Si vis pacem, para bellum!

(#29996) Clemi válasza Rusher4587 (#29995) üzenetére


Clemi
veterán

Asszem kifogtál egy rossz példányt... de egyébként pont ezért adtam el én is, mert szinte soha nem tudtam vele éles képeket podukálni. Jött helyette a 14/2,8, ami tök buli, meg cuki, és azzal már jöttek az éles képek, de közben meg leálltam arról is, úgyhogy a táskában pihen már egy éve legalább.

(#29997) gorgo válasza Rusher4587 (#29995) üzenetére


gorgo
őstag

Ahogy Clemi mondta, kifogtál egy rossz példányt.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#29998) DonRazzino válasza ironka (#29992) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Köszi, megyek is érte! :R Megrántom vele az izlandi vízeséseket, nehogy ne csináljam meg a "trendi kötelező"-ket. :DDD

(#29999) b.vr


b.vr
őstag

Hú, Izland, akkor lesz fotó-téma bőven! :)

(Amúgy ez szubjektív, de én ott egyáltalán nem nd-szűrőztem, olyan brutál lenyűgöző méretek, olyan vízhozamok vannak hogy _nekem_ semmi pluszt nem adott hogy még el is mossam a vizet. Na meg így nem kellett állványozni (én se szezonban voltam anno, hanem szeptember elején, de azért a szép helyeken mindig van ember. Amúgy kivételesen nem is nagyon bántam, így még jobban kijött hogy milyen picike az ember és milyen elképesztően nagyok azok a képződmények! :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#30000) Rusher4587 válasza gorgo (#29997) üzenetére


Rusher4587
tag

Van mód ennek a javíttatására?
Ha igen, hol és kb. mennyiért?

Esetleg van valaki, akinek Budapesten van egy ilyen Samyang-ja, ami tökéletes, és összehasonlíthatnám az enyémmel?

Si vis pacem, para bellum!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.