Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29901) taranis válasza Teasüti (#29900) üzenetére


taranis
addikt

Fontos: [link]
Tulajdonképpen amíg nálam van az Anker, elég 1 akksi a vázhoz, ezt egy nem PD-s töltővel nem lehet eljátszani.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#29902) madgie válasza taranis (#29901) üzenetére


madgie
titán

És ugye az X-T3 már csak videónál igazán "éhes", fotónál sokkal jobban bírja, mint az X-T2. Ez annyira érezhető, hogy ahol már a T2/H1-gyel az akkut sasoltam, mert 20-30% körül járt, ott még most 60-70% van benne, simán. Mindezt úgy, hogy a T3-at trackingen használom majdnem mindig, tehát a követő AF többet eszik.

Videó az persze más, a 4K/50p hamar megnyammogja az akkut.

(#29903) Teasüti válasza taranis (#29901) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi! :R
Milyen tartó konzolt használsz hozzá? Gondolom a váz aljához rögzíted.

(#29904) Teasüti válasza madgie (#29902) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez engem is meglepett. 3 akkuval végigfényképeztem egy esküvőt reggel kilenctől este nyolcig. Boost mód, CAF + eye tracking, ami kell.

(#29905) taranis válasza Teasüti (#29903) üzenetére


taranis
addikt

Hát van egy fém mobiltartóm, amibe éppen belefér a 20000-es Anker, és hotshoeba bele lehet tenni, de nem igazán használom, elég bumszli úgy. Inkább a zsebemben van a power bank aztán onnan jön a vezeték. Amúgy a SmallRig csinált most kifejezetten ezekhez a PD-s power bankokhoz tartót, amit utána oda teszel a cage-re, ahová jól esik: [link]

colorizer.net

(#29906) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Nem ismer vki véletlenül egy olyan raw szerkesztőt, ami támogatja a Fuji féle X-transakármi raw fájlokat és lehet futtatni tablet pc-n (Win 10S, ne adj isten Market-ben elérhető)? Csak ilyen előnézetnek szeretném, esetleg basic előhíváshoz a backup eszközömre. Esetleg két gépes licenccel asztali környezetben teljes értékű Lightroom alternatívaként?

(#29905) taranis
Áh, zsír! Menetes telefontartó. :D

[ Szerkesztve ]

(#29907) Clemi válasza Teasüti (#29906) üzenetére


Clemi
veterán

A Lightroom CC kezeli, és van mindhárom platformra.

(#29908) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Nem igazán szeretnék előfizetéses programot. Inkább kifizetnék egyben 100-200 dollárt és akkor enyém a licenc.
Majd ha ezzel keresem a kenyerem, akkor elgondolkodok rajta...

[ Szerkesztve ]

(#29909) Ébri válasza Teasüti (#29908) üzenetére


Ébri
senior tag

Gondolkodom, lecseréljem-e az x-t20-am egy x-t3-ra, de ahhoz a meglévő lightroomom is le kéne cserélni vmire. Capture One-nak a csak Fujis verziójának havidíja és vételára mérhető össze a teljes lightroommal, a teljes verzió (ami vinné a régi Pentax rawjaim) már jóval drágább. LR-ből meg a csak LR előfizetés ugyanannyi, mint az LR+PS, ami szerintem vicces, főleg, ha PS-re lényegében nincs szükségem. Magáncélra szerintem se lehet értelmes áron kapni ilyesmit :(.

Persze az is egy lehetőség, hogy maradok a csak JPG fotózásnál.

(#29910) voriae válasza Ébri (#29909) üzenetére


voriae
tag

Nekem pl. elég az ingyenes Express C1-ből. Itt vannak a különbségek.

(#29911) Ébri válasza voriae (#29910) üzenetére


Ébri
senior tag

Ez én hülyeségem, de a pentaxos képeim alapvetően raw-ban vannak meg, s nekem egyszerűbb egy nagy katalógus, mint két kisebb. De egyébként igen, alapvetően az express is kb. elég nekem is.

(#29912) sasNAXO válasza Ébri (#29911) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Darktable, esetleg? (Ingyenes, nem tudom mennyire jó.)

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#29913) Teasüti


Teasüti
nagyúr

XT3 arckövetésnél nem lehet valahogy kiválasztani kinek az arcára álljon rá?
Akár 7-8 különböző arcot is felismer egyszerre - amiket négyzettel jelöli a képen -, de nem jöttem rá hogy tudnám kiválasztani kit kövessen. Érintésre úgy tűnik nem vált célpontot. Úgy tűnik azt részesíti előnyben, aki a kép közepén van, de így meg nem tudok komponálni.

(#29914) madgie válasza Teasüti (#29913) üzenetére


madgie
titán

Az új firmware-rel lehet arcot választani, bár ha EVF-et használsz, akkor sajnos gyorsgomb kell ehhez. LCD-n csak bökj a preferált arcra és oda fog élesre állni.

Ha engem kérdezel, a töxár se szokott ezzel szórakozni, a sima tracking szépen lekövet bármit.

(#29915) Teasüti válasza madgie (#29914) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Új FW tényleg tudja. Mondjuk elég bizonytalan. Bár most csak fényképen próbáltam ki de folyamatosan elveszti a kijelölt arcot.

Mi az a focus stick/lever magyarul? A joystick?

(#29916) madgie válasza Teasüti (#29915) üzenetére


madgie
titán

Jaja, a joystick.

(#29917) Rusher4587 válasza Parci (#29735) üzenetére


Rusher4587
tag

Szerintem engedd el a telefon témát, én már sokadjára tettem meg az elmúlt időszakban. Venni akartam egy Huawei P30 Pro-t, mert fasza benne az optikai zoom, meg az ultrawide kamera, Fujit nem hordja magával az ember a mindennapokban, legalábbis én még ha akarnám, se tudnám.
És bár főleg gimbal-os videózásra, meg esti képekhez kéne a telefon, ha bulizunk valahol, vagy rendezvényre megyek, de mikor megláttam, milyen nappali színek jönnek ki belőle, hányingerem lett. (a P30 Pro főleg az RYYB filter miatt ilyen szar)
A videó minősége is gyatra, de mégsem néztem másik gyártó után, mert azoknál meg az akku idő nevetséges!
Keress egy olyan telefont, ami fényképezésen+videózáson kívül minden más igényedet kielégíti, jól bírja az akkuja (Mate 10 Pro-t vadászok minden szolgáltatónál, elfogytak, pedig mai napig bajnok), lehessen vele normálisan filmezni út közben, meg netezni, és a megmaradt pénzen vegyél egy zsebben elférő, kompakt kis fényképezőgépet, nagy tudással!!! (gondolom, ma már ezeket is telepakolják fícsörökkel)

Engem eleve ez a szitu lökött végleg a fotózás, illetve vázvásárlás felé, hogy pocsék képek születtek, nem sikerült normálisan megörökíteni egy tavalyi mászásunkat a Tátrában, ami kivételes időjárási körülmények között történt, talán többé sosem lesz alkalmam ilyenre!
5 ember telefonja vallott kudarcot, még a rohadt facebook-ra is szégyellem kirakni a fotókat, olyan csúnyák lettek (8 hónapja halogatom), láttam, milyen képek jönnek ki a baráti kör 300+ ezres telefonjaiból, és mire volt képes velük szemben egy 10+ éves kis családi kompakt gép a hegyen! (porig alázza az összes telefont, és még jó pár évig ez lesz a helyzet)

Si vis pacem, para bellum!

(#29918) gorgo válasza Rusher4587 (#29917) üzenetére


gorgo
őstag

Most már muszáj lesz kitenned, legalább ide a fórumba pár képet!
Az a10+ éves kompakt nem Fuji volt véletlen? :)
Amúgy én simán másztam milc vázzal hegyet, csak jó helyre és profin kell megoldani a rögzítést...

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#29919) Rusher4587 válasza gorgo (#29918) üzenetére


Rusher4587
tag

Ez nem akkora kuriózum, nagyobb gépekkel is másznak hegyet, állványra rögzítve! :DDD
Nem is kérdés, hogy jó rá a MILC, én a Peak Design rögzítőiben gondolkodom, amiket övre, hátizsák vállpántjára lehet erősíteni, és azon gépet hordani. A csukló- és nyakpántjukat is nagyon imádom. :B
Kényelmesek, modulárisak, gyorsak.

Si vis pacem, para bellum!

(#29920) madgie válasza Rusher4587 (#29919) üzenetére


madgie
titán

És tök jól szakadnak.

(#29921) #16820480 válasza madgie (#29920) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, a két generációval ezelőtti, amit ingyen cserélnek, még számlát sem kell róla mutatni, csak rájuk írni kb.

[ Szerkesztve ]

(#29922) |AP| válasza madgie (#29920) üzenetére


|AP|
veterán

a capture clip nem szakad :)
Mióta megvan semmilyen pántot nem használok

(#29923) madgie válasza #16820480 (#29921) üzenetére


madgie
titán

Biztos vigasztalna az ingyen csere, ha az 56-tal lezuhanna az X-T3 arccal a betonra :D Itt a topikban is Razzinonak volt már mázlija ezzel (épphogy elkapta), múlt héten egy másik (ex) Fujisnak is, asszem én a szerencsejátékot meghagynám másnak.

(#29924) #16820480 válasza madgie (#29923) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez nem szerencsejáték, hanem konstrukciós hiba volt, túl vékonyra vették az anchor hurkot. Az ingyen csere nem arra vonatkozik, ha már elszakadt, hanem minden anchort ingyen cseréltek, ami az adott generációhoz tartozott.
Nekem amúgy mindegy mit használsz, csak felesleges olyanért osztani őket, amit ezer éve javítottak.

(#29925) gorgo válasza madgie (#29923) üzenetére


gorgo
őstag

Razzio ügyes volt és elkapta, de tény nála elszakadt a cérna, ami azért lehetett volna óriási kár. Ő mondjuk 50x annyit használja mint én.
Én is PD-t használok, elégedetten.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#29926) Rusher4587 válasza madgie (#29920) üzenetére


Rusher4587
tag

Ja,hogy te az anchor-ok szakadására gondolsz, nem? Hallottam a problémáról, és nem győzik reklámozni, hogy már javították a hibát. :K
Nekem a mostaniak elég masszívnak tűnnek, én bízom bennük.
Csak azt kell kitalálnom, hogyan rögzítsem a vázat valahol a felső testemen, hogy szem előtt, és kéznél is legyen, de közben szabadon tudjak mozogni, kapaszkodni, mászni, amikor mindkét kezemre szükség van. Táskába elpakolni nem akarom, ilyen szituk sajnos elég sűrűn vannak még a Pilisben is! :F

Si vis pacem, para bellum!

(#29927) madgie válasza #16820480 (#29924) üzenetére


madgie
titán

Na várjál, múlt héten egy komplett egyszámjegyes Nikon pro váz landolt majdnem a földön, mert elszakadt az a vacak. Most azt mondod, hogy mindennek nézzek utána, amit veszek, vajon gyári hibás-e és elrendelt-e a gyár visszahívást ezügyben? Főleg egy ekkora összegű túlárazott cuccnál?

Ha minden nagyobb fotóportálnak szétküldték, hogy szevasz, tegyétek már be a hírekbe, hogy ez van, cseréljük, akkor oké, de tudtommal ilyen nem történt. Vagy igen?

(#29928) Rusher4587


Rusher4587
tag

Azok kedvéért, akik nem tagjai a hazai Facebook csoportunknak:

Ha emlékeztek, másfél hónapja panaszkodtam, hogy az e-infinity-ről frissen vásárolt X-T3-as vázamat (egy hét alatt kikapcsolt állapotban is csutkára lemerítette a feltöltött akkukat) szervizeltetnem kell, a webshop kérte, hogy helyben vigyem el javíttatni, és ők majd utólag kifizetik a költségeket! :((

Miután megjárta Angliát, szerdán visszakaptam a vázat a Fotoparadicsom-tól (alaplap csere, 58.000 Ft), aznap este írtam az e-infinity-nek a számla fotóját mellékelve, pénteken visszautalták a pénzemet, ahogy ígérték! :R

És nincs vége!

Nem tudom, hogy csesztem el, de rossz összeget számoltam ki, 150 eurót kértem tőlük, ami csak 49.000 Ft.
Írtam nekik, hogy bocsi, hülye vagyok, 30 euróval elszámoltam az összeget, belinkeltem az OTP árfolyamkalkulátorát. Ma hajnalban (szombat) szó nélkül küldték a maradék pénzt is! :D

Le a kalappal... :C

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum!

(#29929) madgie válasza Rusher4587 (#29928) üzenetére


madgie
titán

Na akkor pont ideillik az egyik (ha nem a) legkedvencebb albumom :DDD

#szeretjükaszürkét

(#29930) Rusher4587 válasza madgie (#29929) üzenetére


Rusher4587
tag

Huh, már megijedtem, hogy annak az ócska, (kamu)szado-mazo trilógiának a filmzenéit linkeled be... :DD

Si vis pacem, para bellum!

(#29931) madgie válasza Rusher4587 (#29930) üzenetére


madgie
titán

Isten ments :DDD

(#29932) #16820480 válasza madgie (#29927) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem meg igen.
Nem kellett külön keresgélni, simán értesültem róla, ha pedig az utóbbi egy évben vettél (hivatalos forrásból, nem pedig valami kínai webshop beragadt raktárkészletéről), akkor eleve a javított változatot kaptad.

Most ennyi erővel beleállhatnál az olyan gyártóba, aki bármilyen fw buggal ad ki vázat, amit később javítanak frissítéssel, mert hát a user honnan tudná?

(#29933) madgie válasza #16820480 (#29932) üzenetére


madgie
titán

Mert a rossz firmware-től összetörik a cuccod, ugye?

(#29934) #16820480 válasza madgie (#29933) üzenetére


#16820480
törölt tag

Csak elmegy mondjuk fizetős melód, mert szétfagy a váz, vagy nem tud jól fókuszálni.

De ennyi erővel Fujit se vegyen senki, mert a 3 évvel ezelőtti vázuknak lehullik a borítása :U

(#29935) madgie válasza #16820480 (#29934) üzenetére


madgie
titán

Az első mondatod alapján nem is létezhetne a Fuji :DDD

Fagyni fagy mind, a fókusz meg ugye évekig elég megbízhatatlan volt (aki nem lőtt eseményt 56/1.2-vel kevés fényben, az nem tudja, miről beszélek :D)

(#29936) Rusher4587


Rusher4587
tag

Srácok, egy kis technikai segítséget plíííz! :)
Vettem egy Samyang-ot, de nem tudom, hogyan aktiváljam a Manual Focus Assist különböző módjait, vagy milyen másik beállítás nem engedi használni őket.
A Digital Split Image-ről és a Digital Prizm-ről van fogalmam, láttam róla videókat, de ott nem mutatja meg a srác, hogyan kapcsolja be, miután a menüből kiválasztja.
Én hiába választom ki bármelyiket, OK-zás és kilépés után a keresőben/LCD-n nem látok semmit.
A belenagyítás a hátsó tárcsával megy, azt hittem, ott kell megjelennie a segédeknek (ha már a kép közepén nem teszi), de ott se látom, csak a sima nagyítás működik.

X-T3, FW 3.0

ui.: Obi nélküli használat engedélyezve, de szerintem az nem is kell hozzá feltétlenül. (elvégre natívval is manuálozhatsz)

Si vis pacem, para bellum!

(#29937) Clemi válasza Rusher4587 (#29936) üzenetére


Clemi
veterán

Elől átkapcsoltál M fókusz módba?

(#29938) Rusher4587 válasza Clemi (#29937) üzenetére


Rusher4587
tag

Igen, az volt a baj! :O Megoldva... :DD

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum!

(#29939) DonRazzino válasza madgie (#29923) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Megindult bizony a T2+XF10-24 a parti sétány térkövei felé :Y , hozzászorítottam a combomhoz, ahogy odakaptam.

(#29940) vihartigris válasza DonRazzino (#29939) üzenetére


vihartigris
őstag

Azta Kqva :Y

bármi reciproka a semmi

(#29941) sasNAXO válasza DonRazzino (#29939) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Ez még a régi anchor, nem?
Itt van előttem az asztalon egy friss és ropogós leash, azon vastagabbnak tűnik.

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#29942) konyi79


konyi79
addikt

Én nemrég vettem, kapásból két fajtát kaptam, vagyis 4. A három rétegűt (V4) a csuklópánthoz, a vékonyabb, kétrétegűt a nyakpánthoz adták.
Tény, nem túl erős itthon ezzel kapcsolatban a forgalmazók kommunikációja.
Bár gyanítom, mire úgy elszakad egy anchor, azért van már valami előjele, igazából bármi elnyíródik egy idő után, néha kicsit figyelni kell rá.
És ja, baromira túlárazott motyó, de sajnos nemigen van alternatívája, ha rugalmasan szeretné kezelni az ember a kamerára szerelt kapaszkodókat, állványtalpakat.

[ Szerkesztve ]

(#29943) szaboaron86 válasza madgie (#29927) üzenetére


szaboaron86
csendes tag

Két hete nekem a kis háromszög nyílt szét amire a pántot fűzöd, XT2+markolat+ 50-140 alatt. Csúszott le a vállamról, de szerencsére időben utánanyúltam. :DDD

(#29944) taranis


taranis
addikt

Najó, hagyjátok már abba!
...
...
...
Újszerű Peak Design Slide Lite eladó!
:D

colorizer.net

(#29946) Matska válasza taranis (#29944) üzenetére


Matska
senior tag

Kellene egy kis help. Múlt hétvégén fotóztam jónéhányszor erős ellenfényben (naplementében) T20-al és 35 valamint 16 1.4-el, jellemzően F4-F11 között, hogy minden éles legyen. Na ehhez képest sokszor félre ment a fókusz, ahogy nézegettem volt ami user error, de másoknál fogalmam sincs, hogy mire gondolt a költő. Nem azt mondom, hogy ocsmányak lettek a képek (akkor legalább helyszínen is kiszúrtam volna), de ha belenagyítok, akkor azért látszik, hogy valami nem oké.

Valami tapasztalat ennek kapcsán?

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#29947) Atomizer válasza Matska (#29946) üzenetére


Atomizer
csendes tag

Erős fényben én is beleszaladtam ilyenbe. Nálam nem ellenfény volt, csak simán napsütés, 23/1.4 jó szűken rekeszelve egész nap, túristás műemlék fotózás, rövid zaridők, statikus téma, legkisebb AF mező mindig a témára állítva. Otthon válogatáskor vettem észre hogy a képek harmada életlen, ilyen arányt még canonnal se tudtam. :)
Nem jöttem még rá hol ment el a dolog, alapvetően alig kell képet törölnöm fókusz hiba miatt a T-20nál.

(#29948) gorgo válasza Matska (#29946) üzenetére


gorgo
őstag

Nekem is van hasonló és nem ritkán, magyarázta nincs. 23 és 35 biztosan csinálja, 56-os szerencsére nem! Nem érdemes rekeszelni erősen, vagy biztonságképp kell lőni a témáról egyet szűkebb rekesszel is....

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#29949) Matska válasza gorgo (#29948) üzenetére


Matska
senior tag

Köszi neked és Atomizernek is, jó tudni, hogy nem csak én jártam így. Eléggé meglepett, hogy pont ilyen szűk rekesznél téveszt, amikor teljesen nyitva követő fókusznál is elég jól muzsikálnak.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#29950) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani valamilyen ballagási tabló készítő programot?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.