Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29801) madgie válasza tozso76 (#29799) üzenetére


madgie
titán

Cactus vakukon külön van közeli meg távoli vezérlési opció, gondolom pont emiatt.

(#29802) ftc válasza Mercutio_ (#29796) üzenetére


ftc
nagyúr

Olympus e520... meg sikerult eladnom😎 ha jok lettek volna obik oly m43ra akkor nyert volna m43 de mivel lassu af lett bolna ertelmetlen volt

(#29803) Clemi válasza madgie (#29801) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem a 0-30m hatótávra van állítva.

(#29804) madgie válasza Clemi (#29803) üzenetére


madgie
titán

Nem, a rövid ott sokkal rövidebbet jelent és pont az interferencia kiszűrésére szolgál.

(#29805) Clemi válasza madgie (#29804) üzenetére


Clemi
veterán

Most próbáltam végig, közvetlenül a váz mellett lévő vakut is villantja és a másik szobában lévőt is.
Mikor elkezd meghülyülni, akkor a vázon lévő távkioldó teszt gombjára villan a vaku, csak az expo gombról indítva nem, illetve igen, de csak minden alkalommal egyszer, majd a távkioldó ki/be kapcsolás és megint egyet.

(#29806) sonikon válasza Clemi (#29805) üzenetére


sonikon
csendes tag

A "Mikor elkezd meghülyülni..." kezdetű mondatodról az jutott eszembe, hogy amíg a vakukban (TT350F, TT685F) Eneloop akkukat használok, addig az XproF vezérlőben kezdettől fogva 1.5V-os alkáli elemeket. Az akkuknak azért néhány tized volttal kisebb a feszültségük, és kettő esetén az már jelentősen kevesebb. Ha nem alkáli elemeket használsz benne, ez is okozhatja a jelenséget. Egyébként a Godox is ezt javasolja, és a jobb felső sarokban levő battery indikátor (sacográf :) ) is csak alkáli elemek esetén mutatja azt, ami a user manual-ban le van írva. [link]

[ Szerkesztve ]

(#29807) madgie válasza Clemi (#29805) üzenetére


madgie
titán

Ezt hívják interferenciának.

(#29808) Teasüti


Teasüti
nagyúr

XF zoom lencsék közül van olyan telefotó, amelyikkel lehet makrózni?

(#29809) madgie válasza Teasüti (#29808) üzenetére


madgie
titán

Aláraksz egy közgyűrűt, akkor bármelyikkel. Akár az olcsó 50-230-cal is, egész jó erre a célra is. Most csak ez van kéznél, ez ezzel a kombóval készült.

(#29810) #16820480 válasza madgie (#29809) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk ilyen nagyobb nagyítást nem nagyon sikerült még vele csinálni, a 10+16-os közgyűrű legalább is nem igazán elég erre.

(#29811) Mercutio_ válasza Teasüti (#29808) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amire felmegy egy DCR-250 (akár step-up/down ringekkel) az szerintem barmelyik :U faki használta több obin is, kérdezz rá miket hozott ki belőlük.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29812) madgie válasza #16820480 (#29810) üzenetére


madgie
titán

Nekem ez elég nagy. Tudom, szigorúan véve nem makró, de az 1:1 leképezés nem is nagyon vonz olyan 2006 óta :D

(#29813) #16820480 válasza madgie (#29812) üzenetére


#16820480
törölt tag

Milyen incidens történt 2006-ban? :D

(#29814) Clemi válasza sonikon (#29806) üzenetére


Clemi
veterán

Alkáli elem van a távkioldóban. De ha akkut teszek bele, annak nem is jelzi ki a töltöttségét.

A kérdés továbbra is az, hogy itthon miért nem tudom a hibát előhozni és ahol előjön, ott vajon mi történik, mi az ami megzavarhatja ilyen szinten a vázat. Ja és még ami érdekes, hogy ha ilyenkor a vázra egy vakut teszek, az működik rendesen, csak a távkioldóval nem.

(#29815) madgie válasza #16820480 (#29813) üzenetére


madgie
titán

Rájöttem, hogy béna fotós vagyok :DDD :DDD :DDD

(#29816) lugosi válasza madgie (#29807) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Feltalálója: Inter Ferenc magyar fizikus.

(#29817) Teasüti válasza madgie (#29809) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi!

MÁS
10-24 mennyire hajlamos a vignettálásra ha felrakok pár szűrőt?

(#29818) madgie válasza Teasüti (#29817) üzenetére


madgie
titán

Sose raktam rá többet, de szerintem 72-es szűrőkbe nem is érdemes invesztálni, akkor már 77-es és step-up ring... úgy meg biztos nem vignettál (erősen) kettő sem.

(#29819) voriae válasza Clemi (#29814) üzenetére


voriae
tag

ez egy Fuji X-akta...

(#29820) Teasüti válasza madgie (#29818) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egy 72-es UV-t azért szeretnék rakni rá, amire rámegy a napellenző.
Amiket meg rétegelnék, azok az ND szűrők. Elvileg VND UWA-ra már nem való.
77 jó ötlet amúgy, elvileg az a legnagyobb méret ami kellhet nekem Fujinon-ból (16-55). :R

Egyébként durva, hogy videózásra mennyire más látószögek a jók mint fényképezésre...
Előbbinél a kit obit szinte kizárólag a széles végén használom és mennék lefelé. Utóbbinál meg éppen ellenkezőleg. Esküvőn voltam tegnap fényképezni és egy-egy kivételt leszámítva soha nem mentem le 18 mm-ig, sőt még rövid is az 55.

[ Szerkesztve ]

(#29821) madgie válasza Teasüti (#29820) üzenetére


madgie
titán

Vari-ND-m van 10-24-re, csak kb sose használtam :D Úgyis UWA, behúzom a rekeszt tökig, ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#29822) madgie válasza madgie (#29821) üzenetére


madgie
titán

Mármint videónál, ahol a kívánt záridő elérése miatt szűrőznél eleve.

(#29823) gorgo válasza madgie (#29821) üzenetére


gorgo
őstag

pont hétvégén használtam 10-24-et, fényképelésre, és gondolkodtam (mert napszemüvegben durván fasza volt a polárszűrt kép), hogy de jó lenne egy polár. Csakhát ekkora méretben lenne egy huszas, ÉS amit nem tudok, 10mm már elég széles ahhoz, hogy a széleken ne érvényesüljön... Hány miliig nem jelentkezik az UWA hatás polárszűrőnél?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#29824) madgie válasza gorgo (#29823) üzenetére


madgie
titán

Ez attól függ, merre fordulsz :D Komolyan ,a naphoz mérten irányfüggő ez a poláros sávosodás, de amúgy fingom nincs, hány millitől szokott ez zavaró lenni :)

(#29825) Zilko87


Zilko87
tag

Akinek van T3 a kezében, meg tudná mondani, hogy obi és akku nélkül lötyög e benne vmi?

(#29826) FLx válasza Zilko87 (#29825) üzenetére


FLx
addikt

Igen, teljesen normalis, ne aggodj.

(#29827) Zilko87 válasza FLx (#29826) üzenetére


Zilko87
tag

Akkor király, köszi!

(#29828) FLx válasza Zilko87 (#29827) üzenetére


FLx
addikt

Egyebkent, ha a dioptria allito csavart kioldod es kicsit tekergeted, utana jelentosen tud javulni a dolog. :)

(#29829) Zilko87 válasza FLx (#29828) üzenetére


Zilko87
tag

Köszi, amint hazaértem kipróbálom.
Lenne még egy észrevétel, kb 15 perc nyomkodás után. Szóval ma kaptam kézhez, kibontottam, akksi be, bekapcs, szokásos nyelv óra idő állitás, minden fasza. Mivel pirosban volt az akku, gondoltam kicserélem egy fullosra, szóval akku ki-be majd megint kérte a beállitásokat. Utána szemet szúrt és próbálgattam, szóval ha kiveszem az akkut utána vissza rakom, sajna nem jegyzi meg és minden bekapcsolás után be kell lőni mindent.
Azt tudom, hogy ez igy hiba mert a t20-am is csinált ilyet kb egy évesen, akkor azt javitották, a belső elemet vagy kis akksit cserélték benne. Arra vagyok kiváncsi, hogy a belső elem is a kivehetőről tölt e fel, vagy annak már gyárilag jónak kellene lennie. Most benne hagytam egy akksit, ha hazaértem kiváncsi leszek mit csinál, csak jó lenne tudni, mert még cserélik egyből egy újra ha gond lenne vele.

(#29830) FLx válasza Zilko87 (#29829) üzenetére


FLx
addikt

Benne kell hagyni a toltott akksit, szerintem utana nem lesz mar gond.

(#29831) Teasüti válasza gorgo (#29823) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezt akartam kideríteni YT-on, de egyetlen egy videót nem találtam ahol UWA-ra raktak volna VND-t és tesztelték az égbolton. De legalább most már kívülről fújom miért is kell nekem ND szűrő. :DDD
Igaz te polárt kérdeztél, de állítólag a VND is sávosodik UWA-n.

(#29821) madgie
Persze, oké. Ha nem akar az ember bokét, akkor úgy rendben is van. :)

[ Szerkesztve ]

(#29832) madgie válasza Teasüti (#29831) üzenetére


madgie
titán

A Vari ND két polárszűrő :)

Mondanám, hogy kipróbálom, de napok óta nem láttam tiszta eget :DDD

(#29833) Teasüti válasza madgie (#29832) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Igen, de van előtte-utána egy-egy réteg "quarter wave plate", így elméletileg nincs CPL hatása.
Gyakorlatilag meg UWA-hoz mégse ajánlott, mert ez is tud sávosodni a széleken. Állítólag. De több VND termékleírásában is benne van, hogy UWA-hoz ne.

(#29834) total90 válasza Zilko87 (#29825) üzenetére


total90
veterán

Nem.

(#29823) gorgo

Én nem rég vettem egy Rollei Extremium CPL szűrőt és tökéletes. Csak ajánánlani tudom. Épp most készítek egy írás Logoutra, ND és CPL szűrők... kaptam a Rolleitól tesztre és pár Haida ami nekem van. Ott lesznek teszt képek.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#29835) El Joe válasza total90 (#29834) üzenetére


El Joe
tag

Ha már szűrő....ND-ből varia, vagy fix??? (réges rég egy messzi messzi galaxisban még csak fix ND szűrőim voltak, nem ismerem a variát)

(#29836) Teasüti válasza total90 (#29834) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Akkor teszteld le kérlek a VND-t UWA lencsén mit művel a kék égbolttal! Köszi! :))

(#29837) total90 válasza El Joe (#29835) üzenetére


total90
veterán

Nem vari, azt még keresem, de normálisat nem találtam. Vagy is de, csak az még nem kapható az EU-ba...

ND 8/64/1000/4000 és CPL lesz a tesztben.

(#29836) Teasüti

10-24-en használom és szerintem egész fincsi :P ah, CPL-re gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#29838) DonRazzino válasza Zilko87 (#29829) üzenetére


DonRazzino
senior tag

taranis: Egy kicsit csalódott vagyok :N , hogy még nem linkelted be, hogy A Kopasz már rég megmondta, hogy van egy kis akksi az alaplapon ami a beállításaidat tárolja. Ezt azért fel kell tölteni jópár óra alatt úgy, hogy feltöltött akksit éjszakáztatsz a gépedben. Ha ezt nem teszed meg, akkor mindig elfelejti majd, ahogy lemerül a "beállítás-akksi".

Tanuljatok!

Milyen kurva nagy szerencse, hogy ugyanebben a videóban elmondja, hogy a shutter mac. felépítéséből adódóan "lötyög" a gépben kikapcsolt állapotban. Két nemrég felmerült Zilko87 kérdést válaszol meg egy videóban. Ilyet csak Ő tud! :R :C

[ Szerkesztve ]

(#29839) taranis válasza DonRazzino (#29838) üzenetére


taranis
addikt

Teljesen igazad van, mulasztás történt, de jó érzés tudni, hogy ilyenkor is van, aki beugorjon :D

colorizer.net

(#29840) total90


total90
veterán

Még amikor Nikon gépem volt, vettem egy Yongnou YN465 vakut. Nagyon olcsó volt már akkor is, 60 euró környéke és most E-Bayen kb. 15-30 euróért lehett venni használtan vagy "újonnan".

Amikor Fujira váltottam, akkor vettem egy Nissin Di700A szettet és a Yungnout egy ilyen kioldóval párosítottam.

Ma néztem egy videót a YouTubeon és ott mondta a tag, hogy az összes Yungnou vaku használható Fujival, ami Nikon foglalatos.
Gyorsan rá is pattintottam az X-T3-ra, majd az X-T2-re az ezer éves Yungnout vakut és MŰKÖDIK :Y Ha ezt annó tudtam volna, akkor tuti nem vettem volna meg a Nissint, mert nagyon kevészer használok vakut.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#29841) Teasüti válasza total90 (#29840) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi! :R

(#29842) gorgo


gorgo
őstag

Szuper magic 16/1.4 hogy muzsikál (af) 2.gen vázakon?
Az a tervem, hogy lecserélem a 23-ast arra. Nem tom mennyire jó ötlet, nem vagyok oda a 23-ért de tudom, hogy beltéri használatra legjobb látószög embereket fotózni, azaz nem biztos ez a csere még...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#29843) total90 válasza gorgo (#29842) üzenetére


total90
veterán

Konkrétan melyik vázra gondolsz?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#29844) Matska válasza total90 (#29843) üzenetére


Matska
senior tag

Szerintem T1, T10, E2-re.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#29845) hemaka


hemaka
nagyúr

Tegnap egy kis bug eglobalon [kép] , megrendeltem igy, de gondolom majd irnak, hogy kuldjek meg egy kis ojrot. 😂

(#29846) Matska válasza hemaka (#29845) üzenetére


Matska
senior tag

Még az is lehet, hogy így elküldik. Így hogy mást is vettél nem biztos, hogy feltűnik, ismerve mennyire körültekintőek :DDD

Tavaly Sirui alumínium állványt rendeltem Kínából, elküldték ugyan annak a karbon változatát. Majdnem seggreültem mikor kibontottam. Másnap küldtek e-mailt, hogy értékeljem az adásvételt. Megkapták az 5 csillagot, de megemlítettem, hogy kicsit lassan érkezett...

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#29847) dqdb válasza Matska (#29846) üzenetére


dqdb
nagyúr

Objektívsapkákat rendeltem Kínából, amikor kibontottam a csomagot és sminkecsetek voltak benne, akkor seggre ültem :DDD Újraküldettem, az elveszett, megrendeltem másik helyről trackinggel, az is elveszett, annak az újraküldése is elveszett, végül meguntam, itthon bementem egy boltba és röpke 10 hónap után lett végül mindegyik objektívemre az eredeti Fuji helyett utángyártott sapka.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29848) Ébri válasza dqdb (#29847) üzenetére


Ébri
senior tag

Pl. a 18-55 sapkája helyett simán vannak jobb utángyártottak vagy más gyártótól származók, nekem már a 10-24 sapkája is ugrott le, pedig az vastag is meg minden.

(Bár belegondolva mostanában nem történt ilyen, lehet, megszoktam, hogy kell feltenni, ill. óvatosabban, lassabban teszem fel.)

[ Szerkesztve ]

(#29849) dqdb válasza Ébri (#29848) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egyet elhagytam, akkor álltam neki ennek a rendelési kálváriának. Azóta a gyári sapkák a dobozban pihennek, és utángyártottal rohangálok, nem érzek semmi eltérést használat közben.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29850) #54625216 válasza dqdb (#29847) üzenetére


#54625216
törölt tag

Kapásból ez a jelenet jutott eszembe. :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.