Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) Alabástrom válasza DonRazzino (#22983) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Köszi, jó lenne egy valós teszt. Leginkább az érdekelne, hogy a Te objektívednél mekkora élességbeli különbség van f/1.4 (vagy f/1.2) és f/2.8 között. Legjobb lenne raw kép, privátban megírom az emailemet. Mély képet kérnék, kettőn a kép közepére fókuszálva teljesen nyitva és f/2.8-on, kettőnél a kép szélére (nem sarok, hanem jobb vagy bal szél). Az egyémnél látható már 16mp-en is különbség. (Ami szerintem egyáltalán nem meglepő, mégsem milliós Leica vagy Zeiss ez... Csak fura, hogy az internet tele van ájuldozó forumographerekkel meg bloggerekkel, akik olyanokat mondanak, hogy nincs romlás teljesen nyitva. De én nem találtam olyat, aki valós tesztekkel ezt alátámasztotta volna. Akik valós teszteredményeket is közzétesznek, azoknál f/2.8 fölött lágyulást látni 16mp-en is. Úgyhogy most már teljesen össze vagyok zavarodva, hogy selejt az enyém, vagy nem... Ha létezik olyan Fujinon, amiről az ájuldozók írnak, akkor szeretnék én is levadászni olyat, mert szeretem a nyitottblendés képeket, de a jelenlegivel inkább f/2,8-on lövök...)

A 16 és a 24mp közötti különbség engem személy szerint egyáltalán nem érdekel, sosem mondtam, hogy ne lenne jobb, ezt csak b.vr igyekszik nagy erőkkel a számba adni.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.