Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#2449) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az egyik legjobb Samyang üveg a karakterét nézve. Nem pixel kukkolóknak való, hanem azoknak, akik az összképet nézik. Bár APS-C esetében szerintem kukkolni is lehet, mert FF üveg. Én pont FF-en szeretem a legjobban, olyan hangulatosan vignettál, hogy öröm nézni. :)

(#2452) melon válasza tacto (#2446) üzenetére


melon
tag

Igen, ugy ertettem, hogy a hatso kijelzot hasznaltam, es igen, csak azzal, mivel nincs mas Fuji gepem. Az EVF nekem kenyelmetlen volt manual fokuszhoz, nem is tudtam megfeleloen fokuszalni azon keresztul. De ez inkabb az en kepessegeim miatt lehet, nem iteletet mondok ezzel :)

[ Szerkesztve ]

(#2453) tacto válasza melon (#2452) üzenetére


tacto
aktív tag

Koszi az infot, elgondolkodtatsz. Nyilvan van egy szubjaktiv-faktor is, de hat ki tudja, nekem milyenek az EVF-es kepessegeim :) Rossz dontest nem akarok hozni, itt van azert az XM-1. Nyilvan pl. (extrem) nagylatoszognel mar nem feltetel a (melyseg)elesseg allitas sem, sot, csak max. a napsutesben hunyorogva komponalsz, es ez mar a a konnyebb resze.

[ Szerkesztve ]

(#2454) melon válasza tacto (#2453) üzenetére


melon
tag

Igen, ha extrem nagylatoszog es napsutes is van, akkor en beallitanam a hiperfokalis tavolsagot, es ugy probalkoznek. Nem azt mondom, hogy nem lehet evf-en keresztul hasznalni a focus peakinget, mert lehet, csak nekem egyszerubb volt belterben, nem mozgo temanal a kijelzo.
En amugy sem vagyok egy nagy evf fan, leggyakrabban az ovf-et hasznalom, minden hibajaval egyutt is szeretem.

(#2455) tacto válasza melon (#2454) üzenetére


tacto
aktív tag

Tulajdonkeppen nem tul fenyeros palacsintaim vannak, jo ez igy. Az XE-sorozat erosebb EVF-ben a PRO-nal (jobb felbontas), igaz, OVF-ben hatarozottan gyengebb :)

(#2456) MC Pite válasza Mr.Csizmás (#2449) üzenetére


MC Pite
veterán

Mennyiből jutnál hozzá? Mert ha kiló körül, akkor -akit érdekel annak, nem kérek beszólást- akkor 120-130 körül vannak a használt XF60asok (én 130ért vettem szállítással újszerűt, azóta meg újonnan is olcsóbb 250$-al!). Azért bátorkodom csak megjegyezni, mert feltételeztem hogy a samyangot sem a körúton vennéd...
Sőt, ha új vásárlás, 380$tól van újonnan (400$ az ajánlott ára, de ettől az eladótól vettem a 35öst, és toprated), az 1,3al szorozva is 112K - mivel nem rég ment le az ára, gondolom lassan itthon is jelentkezni fog a 250 dolcsi mínusz.

Egyébként korábban mikor szemeztem a 85 1/4-el, tetszett a karaktere, kellemes, és _fényerejéhez képest_ olcsó.

Portréra a 2.4 elsőre nem tűnik 'soknak', de szerintem vállalható. Különböző alakmérettel kb ilyesmi dofot tud (mind arcérzékeléssel ment, úgy tűnik jól dolgozik)

[link][link]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2457) Mr.Csizmás válasza MC Pite (#2456) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egyelőre csak google fázis van, de van kontaktom angliában, és németországban is. (vázat itthon veszek a gari miatt)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2458) MC Pite válasza Mr.Csizmás (#2457) üzenetére


MC Pite
veterán

Azzal húzz bele, mert lassan elfogy (ala X100...)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2459) Mr.Csizmás válasza MC Pite (#2458) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szerinted miért iszok instantkávét automatás helyett?? :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2460) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#2457) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem akarok butaságot mondani, de talán ebben a topikban is írta valaki, hogy a Fujifilm Magyarország elfogadja a külföldi garanciát is. Szerintem egyvalami biztosan nem kerül pénzbe és még csak sok időbe sem: Dobj egy emailt a hazai képviseletnek és kérdezz rá.

(#2461) MC Pite válasza Stauffenberg (#2460) üzenetére


MC Pite
veterán

Erre gondolsz? Így van, egy év mindenképp él.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2462) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

mégegy obi kérdés: jackar 34/1.8 - róla mit lehet tudni, azonkívül, hogy szemtelenül olcsó?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2463) jjeahh válasza Mr.Csizmás (#2462) üzenetére


jjeahh
nagyúr

szép kis obi, szuper körítéssel, csomagolással, de a képe eléggé közelít a játék üvegekéhez...mármint életlen lágy, sarkok-ban nagyon taknyol mft-n is...ha már úgyis manuál fókusz, az áráért lehet egész komoly régi manuálokat túrni, adapterezni, (igaz ebben a tartományban ritka a fényerős) ha ebbe belegondolsz már nem tűnik olyan olcsónak :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#2464) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

85-ös lenni 299 $ - szerintetek? :F :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2465) MC Pite válasza Mr.Csizmás (#2464) üzenetére


MC Pite
veterán

Az 98500,-. Innentől az előző idevágó hsz-emet fusd át megint. Én akkor már XF60at vennék.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2466) Stauffenberg válasza MC Pite (#2465) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A 60mm (ekv. 90mm) és a 85mm (ekv. 128mm) között azért van egy jelentéktelennek nem nevezhető különbség. No meg fényerőben is.

Tény és való, hogy az XF60 használható akár portréra is, de azt annak érdemes megvennie aki komolyan gondolja a makrózást is.

BTW a hivatalos hazai forgalmazónál (Leitz Hungária) még nem látom a kínálatban, de gyanítom jobban megérné onnan megvenni majd, lévén mire ideér az USA-ból annyi szállítás+vám+áfa rakódik rá, hogy semmivel sincs előrébb az ember.

[ Szerkesztve ]

(#2467) melon válasza Stauffenberg (#2466) üzenetére


melon
tag

Nekem van XF60-asom, de nem igazan all szandekomban makrozni. Sot, azt hallottam, hogy arra azert nem tul szuper amugy sem, mert 1:1-et nem tud. Ha valamit el akarok adni, es targyfoto kell rola, nyilvan idealis, de nekem azert kellett, hogy tudjak ekv. 90mm korul autofokuszt hasznalni ugy, hogy emellett viszonylag fenyeros is legyen. Az mar mas kerdes, hogy az af lassucska, de nekem igy is jo

(#2468) Stauffenberg válasza melon (#2467) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hát igen, sajnos AF-es megoldás csak az XF 60mm és a sokkal drágább XF 56mm van. Mondjuk attól is függ mire kell az objektív, mert a portrézás is eléggé szerteágazó műfaj. Az ekv. 90mm klasszikus "headshot" fotókra nem az igazi, még mindig beletorzít valamennyit, azzal már érdemes 100mm fölé menni. De minden másra jó lehet.

Azt már csak Csizmás uraságnak kell tudnia, hogy melyik fontosabb neki. Én például odaadnám az amúgy is lassú AF-et egy ennyivel fényerősebb MF üvegért. :)

(#2469) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#2468) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ööö, hát valszeg kézi próba lesz belőle, mert egyrészt szeretek tutujgatni a kézifókusszal, de AF-ezni kb. 50-50 arányban. viszont a gyútáv és fényerő miatt hajlok a 85-re, ~90-re meg feltenném a mamiya 55-öst (ha visszakapom offtopic tagtól :DDD)

:))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2470) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#2469) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én az új Samyang UWA-k tesztjére várok. Soha eddig nem volt szükségem ilyen üvegre, de annyira belebuzultam a csillagfotós témába... :D 14mm f/2.8 majd meglátjuk mit tud. Azért a Samyang hagyományosan jó asztrofotós objektíveket gyárt.

(#2471) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#2470) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

8, 12? :F inkább az utóbbit választanám, a 8-as torzíthat rendesen.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2472) MC Pite


MC Pite
veterán

Nem tudom ki mit hogy szokott, számomra az is fárasztó, hogy mindig a szemre mérjek, nemhogy állandóan mf-al. Planarral csináltam, elég is volt (és ezért nagyon frankó az arcfókusz a mostaniban meg az X10-ben).

Tudom mennyi a különbség papíron a kettő között. Én azt mondtam én nem venném a nagy darab manuált hasonló áron. Adapter nélkül is nagy, azzal meg q..a nagy, képe nem rossz, de ilyen fényerőnél folyamatosan ellenőrizni kell minden expó előtt a fókuszt. Tény hogy lassú a cdaf-es vázakon, de mf-nél gyorsabb :)

Mr.Csizmás, neked a világ összes üvege kell? :) Találd ki mikre van leginkább szükséged, mit fotózol.
Én a 12-est várom hogy milyen lesz, a tizesnél kisebb/könnyebb és gondolom olcsóbb is lesz.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2473) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#2471) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen, még az is szóba jöhet, talán még jobb is.

A Samyang büszkén döngette a mellét, hogy a 12mm f/2 felbontóképessége röhögve kiszolgál még egy 24 megapixeles APS-C szenzort is. Szóval majd meglátjuk mit tudnak az újdonságok.

(#2474) Mr.Csizmás válasza MC Pite (#2472) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Praktica LTL-3 az origo, minden innen indul. kell egy EVF (mert a feketelyuk OVF-et nem tudtam megszokni), MF legyen élhető (focus peak), és kell egy 35+50 fix páros, meg távolabbra szerintem egy 85....

szóval ha sok pénzem lenne, így vásárolnék ésszel, és súllyal :DDD

sami 12, fuji 23, fuji 35, sami 85 - így le lenne fedve az összes tudatalatti igényem. (amire pár év termését lapozgatva jöttem rá)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2475) G.Guido válasza melon (#2467) üzenetére


G.Guido
csendes tag

Én ma feltettem a legújabb firmware-t a 60-ashoz (is)...így már nem mondanám, hogy lassúcska...(X-T1-en)

(#2476) melon válasza G.Guido (#2475) üzenetére


melon
tag

X-T1-en el is hiszem, hogy annyira nem rossz, de X-Pro1-en a baromi lassubol csak lassu lett az uj firmware-rel szerintem :) De nem banom, igy is nagyon jo obinak tartom.

(#2477) MC Pite


MC Pite
veterán

A 72-esben linkeltem hogy mennyi a különbség a két af rendszer (X-Pro1/E1 vs X-T1/E2) között... A hatvanason tényleg sokat javított - sőt, cdaf módban is jobb (E2-vel mint E1-el), vagy 150 képet arcfelismeréssel toltam hétvégén, teljesen korrekt volt.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2478) G.Guido válasza MC Pite (#2477) üzenetére


G.Guido
csendes tag

Nos, nem ilyen a változás...nem ugrál a fókusz ide-oda, csak megfelelő pozícióba áll tétovázás nélkül.

(#2479) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Szerintetek egy 1 év garis X100-nak mennyi most a reális, illetve a könnyen eladható ára ?

(#2480) TayRol válasza JackFeryll (#2479) üzenetére


TayRol
veterán

Hát sajna nem 160e, annyiért adtam én el, több mint 20 hónap garival. Olyan 120-130e körül.

(#2481) Stauffenberg válasza JackFeryll (#2479) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Annyira mélyen van az X100-asok ára, hogy még a végén veszek egyet az X-A1 mellé. :) Jóval olcsóbban megúsznám, mint egy XF 23mm f/1.4 R objektívet. És akkor az X-A1 meg jó lenne csillagfotóra egy Samyang 12mm f/2.0 objektívvel.

Szép álmok, már csak a kasszát kéne feltöltenem. :D

Mondjuk ez pont nem vigasztalja azt aki eladná. Sajnos az X100s színre lépése nagyon lenyomta az árakat.

[ Szerkesztve ]

(#2482) JackFeryll válasza Stauffenberg (#2481) üzenetére


JackFeryll
őstag

Az a fura picit vele hogy szerintem a kereslet se es a kinalat sem nagy. Boltban meg mar nem is kapni normalis aron.

(#2483) Stauffenberg válasza JackFeryll (#2482) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Itthon valóban nem, de az USA-ban például egy igen népszerű másodgép. Ott annyira nem menő a MILC műfaj, ellenben kompaktot bármilyen fotós szívesen tart magánál másodgépnek és sokan előbb mondanak le a zoom-ról, mint a képminőségről. A többség csak úgy tekint rá, mint egy kicsit drága, de kiváló kompakt fényképezőgépre (ami talán nem is áll messze a valóságtól).

Flickr statisztika a Fuji gépek népszerűségi indexe alapján:

1.) X100s
2.) X-E1
3.) X100
4.) X-Pro 1
5.) X10

Érdekes, hogy a Flickr az összes felsorolt gépet a "point and shoot" kategóriába sorolja, kivéve az X-Pro 1-et, ami "digital ragefinder".

(#2484) nord_ válasza Stauffenberg (#2483) üzenetére


nord_
veterán

A többség csak úgy tekint rá, mint egy kicsit drága, de kiváló kompakt fényképezőgépre (ami talán nem is áll messze a valóságtól).
Nemhogy a kompaktok, de némely dslr is a seggét verné a plafonhoz örömében, ha olyan kép esne ki belőlük, mint ezekből a Fujikból. ;)

(#2485) Stauffenberg válasza nord_ (#2484) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem pont ezért telitalálat, mert egy pro fotós az FF gépe mellé általában crop vázat vesz egy mindenes objektívvel. Mondjuk Nikon D7000, Canon 70D, 7D és hasonlók. Ezeknél (objektívvel is számolva) olcsóbb és praktikusabb egy X100s. Aztán hamar rájönnek, hogy egyedüli gépként is kiváló, előbb csak a délutáni sétára viszik egyedül ezt, majd már a nyaralásra sem csomagolnak be mást. :)

(#2486) JackFeryll válasza TayRol (#2480) üzenetére


JackFeryll
őstag

Már 135-ért hirdetem. :(

(#2487) TayRol válasza JackFeryll (#2486) üzenetére


TayRol
veterán

nem tudom, mennyire sürgős, de ezen a szinten egy kicsit várjál, hátha. ha lenne pénzem, megvenném, imádtam az enyémet.

(#2488) MC Pite


MC Pite
veterán

Odaát úgy látom megjenelt a LR5.4 - T1 támogatás, filmszimuláció,szevasztok.

Samyang 12mm preview

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2489) MC Pite


MC Pite
veterán

Vótmá?

Nikonnál, Fujinál is idegesített hogyha módosítani akartam az auti iso záridejét, ahhoz mélyre kellett menni a menüben. Oké, fujin inkább eltekertem a zárseb tárcsát. De van amikor mégis az auto iso-t lenne jobb átállítani.

És a jó hír: Programozható gombra kirakott ISO állítással igen gyorsan lehet állítani (a hozzátartozó min zársebességet) - nem kell pl külön profilt a különböző üvegekhez csinálni, 2 gombnyomás és válaszhatom is a kívánt zársebességet :K

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2490) Gondwana válasza MC Pite (#2489) üzenetére


Gondwana
addikt

X100s az első naptòl olyan, hogy akàrhogy eljutsz az ISO listàba, legalsò az Auto, ott jobbranyìl és zàridő. Itt én a 1/125s limittől kapok agyf@szt. Vagy itt legyen 1/500-ig tekerhető, vagy M mòdban értelmezze az auto isot kompenzàciòval. Fehér/vilàgos hàttéren ingadozò fénynél gyorsmozgàsù témàt ìgy csak nézni lehet meg talàlgatni.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#2491) G.Guido


G.Guido
csendes tag

Valaki esetleg nem érez kedvet egy 1 hónapos X-T1-hez?

(#2492) Gondwana válasza G.Guido (#2491) üzenetére


Gondwana
addikt

Van az a pénz! :K

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#2493) TayRol válasza G.Guido (#2491) üzenetére


TayRol
veterán

na erre kíváncsi leszek.:)

(#2494) G.Guido válasza TayRol (#2493) üzenetére


G.Guido
csendes tag

Mire? :)
(Ha vki tényleg...az kérem privátban!)

(#2495) TayRol válasza G.Guido (#2494) üzenetére


TayRol
veterán

hogy mennyiért fog esetlegesen gazdát váltani.:) nekem sajna nincs rá most keretem, pedig kéne.:)

(#2496) madgie válasza Stauffenberg (#2485) üzenetére


madgie
titán

Aztán eladják :))

(#2497) G.Guido válasza TayRol (#2495) üzenetére


G.Guido
csendes tag

Megpróbálok megfelelő árat kitalálni.

(#2498) Stauffenberg válasza madgie (#2496) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mármint a tükröst vagy az X100-at? :DDD

G.Guido: Nagyon intim lenne megtudakolni, hogy miért akarsz megszabadulni tőle?

[ Szerkesztve ]

(#2499) madgie válasza Stauffenberg (#2498) üzenetére


madgie
titán

Mindkettőt :)

(#2500) MC Pite válasza madgie (#2499) üzenetére


MC Pite
veterán

Cserélhető X/egyéb CSC-ért?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.